Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Salma

moorland - Czw 13 Lis, 2014 02:03
Temat postu: Salma
Salma to około 9-10 miesięczna kicia, która od jakiegoś czasu była widywana wraz z siostrą w parku przy operze, najczęściej w okolicach pomnika dwóch krzyży. Kotki były znane z tego, że praktycznie każdemu dawały się dotknąć i często biegły za przechodniami, po przybyciu na miejsce i wstępnych oględzinach wolontariuszka zdecydowała o zabraniu, już wtedy niestety tylko jednej koteczki, druga podobno zniknęła kilka dni wcześniej i do tej pory się nie pojawiła, należy tylko wierzyć, że któraś z setek osób przechodzących codziennie przez park, zdecydowała się dać jej dom.

Salmy łapanka wyglądała dość nietypowo, po długiej próbie zwabienia jej przez nas do transportera, sama w niego wskoczyła, gdyż akurat przechodził tłum małych dzieci z wycieczką i kot uznał, że chyba w transporterze będzie najbezpieczniejszy, wtedy została szybko zamknięta i pojechała z nami.

Pierwsze dni były trudne, bo Salma bardzo źle znosiła zamknięcie, więc nawet rozważaliśmy czy po sterylizacji nie należałoby jej wypuścić, ale teraz już jest najukochańszym kotkiem na świecie, który tylko na sam widok człowieka zaczyna się turlać i pokazywać brzuszek do głaskania. Jeszcze trochę jest płochliwa na otwartej przestrzeni, bo wypuszczona z klatki czasem umie się perfekcyjnie zaszyć i nie można jej znaleźć, ale coraz częściej wychodzi na wołanie i do zabawy, więc to tylko kwestia czasu, a niebawem będzie się czuć komfortowo w każdej sytuacji. Jest też bardzo prokocia, na inne kotki reaguje delikatnym gruchaniem mimo, że często witana jest sykiem.











i klasyka gatunku, czyli idź już w cholerę z tym aparatem :cool:



Salma na picasie.

Zuma - Czw 13 Lis, 2014 09:19

jaka piekna (uwielbiam czarnidla)
Kurciak - Czw 13 Lis, 2014 09:33

Pamiętam ją :twisted: śliczna jest Niuniu :aniolek:
Morri - Czw 13 Lis, 2014 09:58

Najpiękniejsza :serce:
kikin - Czw 13 Lis, 2014 10:44

u kogo ta piękna czarnulka siedzi?
Morri - Czw 13 Lis, 2014 11:39

na razie w piwniczce :(
kikin - Czw 13 Lis, 2014 11:51

gdybym chorowitków nie miała, to bym się na to piękne czarnidło zapisała :: tylko pewnie konkurencję bym miała :wink:
Morri - Czw 13 Lis, 2014 11:52

kikin napisał/a:
tylko pewnie konkurencję bym miała :wink:
:diabel:
moorland - Czw 13 Lis, 2014 13:24

Kurciak napisał/a:
Pamiętam ją :twisted:


nie dziwie się :twisted:

moorland - Nie 16 Lis, 2014 21:34

jeszcze na takie fajne zdjęcie Salminy trafiłm jak kasowałam zdjęcia z aparatu :)
więc je wkleje, bo następna sesja jak uda mi się zaciągnąć do pomieszcenia 3 osoby, jedną do trzymania lampy, drugą do trzymania kota a trzecią do robienia zdjęć, bo inaczej się tam chyba nie da, więc nacieszmy się tą sesją co jej z kiniek urządziłam :twisted:


kat - Czw 20 Lis, 2014 22:51

Salma jest niesamowitym miziakiem - przytulakiem :)
Uwielbia leżeć na kolanach u człowieka, wystawia wtedy brzuszek do głaskania albo wtula się pod rękę. Dzisiaj też poprzytulala się swoim pyszczkiem do moich okularów. Chyba się Jej to spodobało, bo mruczala przy tym :) Poocierala się też swoim noskiem o mój nos;)
Bardzo mi przypomina moja była Tymczaske Mini z tym swoim cudownym charakterem i bursztynowymi oczami :)
Jest nieziemska!

kikin - Pią 21 Lis, 2014 08:08

poproszę o rezerwacje tego czarnidła dla mnie :: :: ::
do Tymczasowania of course :: :: ::

tylko muszę dostać zielone światło z moją kaliciwirozą :: :: ::

może wygram wyścig z Morri :wink: :lol:

Morri - Pią 21 Lis, 2014 14:16

kikin napisał/a:
poproszę o rezerwacje tego czarnidła dla mnie :: :: ::
do Tymczasowania of course :: :: ::

tylko muszę dostać zielone światło z moją kaliciwirozą :: :: ::

może wygram wyścig z Morri :wink: :lol:

Kto pierwszy ten lepszy :diabel: u mnie na razie jeszcze zakocenie, ale wszystkie futra już porezerwowane i w oczekiwaniu na przeprowadzkę :)

kikin - Pią 21 Lis, 2014 14:17

Morri napisał/a:
kikin napisał/a:
poproszę o rezerwacje tego czarnidła dla mnie :: :: ::
do Tymczasowania of course :: :: ::

tylko muszę dostać zielone światło z moją kaliciwirozą :: :: ::

może wygram wyścig z Morri :wink: :lol:

Kto pierwszy ten lepszy :diabel: u mnie na razie jeszcze zakocenie, ale wszystkie futra już porezerwowane i w oczekiwaniu na przeprowadzkę :)


:jezyk: a fory dla nowicjusza to gdzie :palacz:

Lunix - Pią 21 Lis, 2014 14:31

kikin napisał/a:
a fory dla nowicjusza to gdzie


jakie fory? toż Ty już całe wieki w FKP działasz :cool:

kikin - Pią 21 Lis, 2014 14:32

Lunix napisał/a:
kikin napisał/a:
a fory dla nowicjusza to gdzie


jakie fory? toż Ty już całe wieki w FKP działasz :cool:


łoj tam łoj tam :pijaki:

kat - Pią 21 Lis, 2014 14:36

A o Akację to nikt się nie bije :(
A Ona tez jest cudowna i dla Niej na razie żadnych widoków na dt z tego co wiem...

kikin - Pią 21 Lis, 2014 14:38

kat napisał/a:
A o Akację to nikt się nie bije :(
A Ona tez jest cudowna...


Z przyjemnością przyjmę Akację :D jak tylko będzie mogła z moimi choruszkami być

a Salmę Kasi oddać ::

kat - Pią 21 Lis, 2014 14:40

:)
Morri - Pią 21 Lis, 2014 14:51

heheh, a ja myślałam je obie wziąć ;)
kikin - Pią 21 Lis, 2014 14:56

Morri napisał/a:
heheh, a ja myślałam je obie wziąć ;)


:lol2:

kat - Czw 27 Lis, 2014 23:38

Salma uwielbia być noszona na rękach. Wtula się wtedy, ociera o brodę, robi nosek-nosek, barankuje.
Cudo - nie kot :)

Kurciak - Pią 28 Lis, 2014 20:16

ciekawe czy też by taka była jakby mnie znów zobaczyła :twisted: :twisted: :twisted:
moorland - Pią 28 Lis, 2014 20:30

mnie pokochała, a na początku też mnie nie lubiła, musisz iść zobaczyć i przy okazji zabrać zamówienie :twisted:
Kurciak - Pią 28 Lis, 2014 20:32

wiem, że muszę ale potrzebuje do tego mężczyzny a w tym temacie ostatnio cierpię na niedobór:)
Lunix - Pią 28 Lis, 2014 22:06

Salma jest przekochana :love: dzisiaj się wyłożyłam na kocku na podłodze w piwniczce (bez komentarza :diabel: ) i po kilku minutach Salma przyszła do mnie. rozanielona i rozmruczana. ocierająca się i przymilna. zasnęłabym przytulona do mruczącego futra na podłodze w piwnicy gdyby... no właśnie, Salma to straszna wiercipięta :) nie mogła przy mnie uleżeć - co rusz to dostałam nosem w brodę, potem w oko, później koniecznie chciała wsadzić główkę pod ramię leżące na kocu, po czym się obróciła i poszła poocierać o kolana, wróciła i znowu nos w oko ;) a futro jej się tak błyszczy że trzeba oczy mrużyć :love:
moorland - Sro 03 Gru, 2014 23:26

Salma jest okropniastym podgryzaczem, jak się rozochoci w mizianiu to zaczyny podgryzać brodę, nos, szyję i uszy :twisted: od jutra będzie już miała na etacie ludzia do podgryzania, bo w końcu się przeprowadza z pomieszczenia do DT :wink:

Szaleństwa Panny Salmy:





czyli najbardziej lubimy kopać i ugniatać kołdrę

i przytulanki z Lunix




kikin - Czw 04 Gru, 2014 08:07

z Lunix :shock:
a ja bym sobie dała głowę urwać znakując zdjęcia, że to Ty :kac:

Lunix - Czw 04 Gru, 2014 09:18

kikin napisał/a:
z Lunix

a ja bym sobie dała głowę urwać znakując zdjęcia, że to Ty


mnie też Salma lubi :diabel:

kikin - Czw 04 Gru, 2014 09:27

Lunix napisał/a:
kikin napisał/a:
z Lunix

a ja bym sobie dała głowę urwać znakując zdjęcia, że to Ty


mnie też Salma lubi :diabel:


ok, ok, ale na zdjęciach to nie Ty przecież?
czy muszę iść leczyć? :spadam:

misiosoft - Czw 04 Gru, 2014 09:38

kikin napisał/a:
Lunix napisał/a:
kikin napisał/a:
z Lunix

a ja bym sobie dała głowę urwać znakując zdjęcia, że to Ty


mnie też Salma lubi :diabel:


ok, ok, ale na zdjęciach to nie Ty przecież?
czy muszę iść leczyć? :spadam:


no chyba :diabel:
ja od razu rozpoznałam Lunix :)

kikin - Czw 04 Gru, 2014 09:45

misiosoft napisał/a:
kikin napisał/a:
Lunix napisał/a:
kikin napisał/a:
z Lunix

a ja bym sobie dała głowę urwać znakując zdjęcia, że to Ty


mnie też Salma lubi :diabel:


ok, ok, ale na zdjęciach to nie Ty przecież?
czy muszę iść leczyć? :spadam:


no chyba :diabel:
ja od razu rozpoznałam Lunix :)


:faint: :flag:

Lunix - Czw 04 Gru, 2014 09:55

kikin napisał/a:
czy muszę iść leczyć? :spadam:


przykro mi, na leczenie :ban: :jezyk:

Essi - Wto 09 Gru, 2014 17:33

Salma małymi kroczkami oswaja się z nowym otoczeniem i kocim szaleństwem, które u nas panuje :lol: Nie bunkruje się już całymi dniami, coraz śmielej próbuje się zapoznać z innymi futrami, aczkolwiek jakieś poburkiwania można jeszcze czasem usłyszeć ;) Przed człowiekami ucieka, choć wzięta na ręce nie wyrywa się gwałtownie, daje się pogłaskać. Raz nawet tak się wyluzowała i rozochociła, że dobre 20 minut siedziała mi na kolanach i się tuliła i ocierała i wszystko i byłam wniebowzięta, bo jeszcze nie miałam takiego kota-przytulanki :love: Jest przekochana i przecudna.
Zdjęcie jeszcze z bunkra ;)

Morri - Wto 31 Sty, 2017 14:16

Salma pozdrawia ze swego domu :serce:

BEATA olag - Wto 31 Sty, 2017 14:20

ale posągowa piękność
kikin - Sro 01 Lut, 2017 11:07

:love:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group