Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Akacja

Morri - Czw 13 Lis, 2014 21:13
Temat postu: Akacja
Akacja trafiła do nas na sterylizację. Dotąd mieszkała przy ruchliwej ulicy Biskupińskiej, przeganiana od misek przez apodyktyczną kotkę rezydującą w tej okolicy. Kota jest pełną uroku pingwinkową mruczanką, która czeka na swą szansę na szczęśliwe życie u boku człowieka :)





Akacja na picasie

Nadira - Pią 14 Lis, 2014 19:09

Słodka mordka... Powodzenia!
Essi - Pią 14 Lis, 2014 21:46

Ale fajna! Z pyszczka trochę podobna do Jasia ;)
Morri - Sob 15 Lis, 2014 01:08

Akacja bardzo dobrze rokuje, mimo że na razie - w oczekiwaniu na miejsce w domu tymczasowym - musi mieszkać w klatce. Bardzo lubi głaskanie i drapanie po główce :) Wystawia nawet brzusio do głaskania. Na razie jednak nic z tego, bo na brzuszku mamy rankę posterylkową, która trochę się skomplikowała i wymaga codziennego odkażania Octeniseptem. Jak wiadomo, nie ma kota, któremu by się coś takiego podobało. Akacja znosi to jednak z pokorą :love:
kat - Czw 20 Lis, 2014 22:57

Akacja naprawdę ma potencjał :)
Dzisiaj leżała w swoim koszyczku na plecach z czterema łapkami w górze, żeby tylko Ją głaskać po brzuszku ;)
Jest niesamowicie prokocia. Na sykniecie Salmy nie zareagowała w żaden sposób, po prostu odeszła w inną stronę.
Jest też niesamowicie delikatna. Gdy Ją glaskalam po brzuszku, udawała, że gryzie moja rękę, ale ani razu nie zacisnela zębów. Pazurki tez stara się chować podczas zabawy.
I do tego jest piękna!

kikin - Pią 21 Lis, 2014 08:06

ona jest w siedzibie?
kat - Pią 21 Lis, 2014 09:31

Nie, w piwniczce z posterylkowymi u moorland.
moorland - Sro 03 Gru, 2014 22:48

Akacja dzisiaj przeniosła się z klatki do Dt z prawdziwego zdarzenia :wink:

jeszcze ostatnie zdjęcie na odchodne i już dalej ładnie Morri poprowadzi wątek ::


Kurciak - Sro 03 Gru, 2014 22:52

Akacja jest cudowna! Zdjęcia nie oddają tego jak jest piękna i urokliwa! wystarczy chwila by się w niej zakochać! U Morri rozkwitnie jak najpiękniejszy kwiat! :jebanewalentynki:
kat - Sro 03 Gru, 2014 22:56

To prawda. I bosko wystawia brzuszek do głaskania :)
Niesamowity pieszczoch!

Eva - Czw 04 Gru, 2014 08:47

moorland napisał/a:
jeszcze ostatnie zdjęcie na odchodne i już dalej ładnie Morri poprowadzi wątek


:aniolek: :aniolek:

Morri - Pią 05 Gru, 2014 15:12

Przedwczoraj zamontowaliśmy Akację w łazience. Postanowiłam dawkować jej emocje, znając z opowiadań moorland jej płochliwy charakter. Okazuje się, że długie głaskanie powoduje, że koteczek zaczyna się przeciągać i wychodzi z kryjówki, podje karmy, jeśli ręka nadal głaszcze :) Pierwsze lody więc przełamane, choć kota nadal bardzo zestresowana. Dobrze jednak rokuje fakt, że człowiek działa na nią kojąco :)
Morri - Wto 09 Gru, 2014 13:49

Wczoraj Akacja zareagowała na zabawę - żywo :) wybrała się też na przeszpiegi po mieszkaniu :) Jeszcze parę dni i będzie dobrze :)
BEATA olag - Sro 10 Gru, 2014 09:46

pewnie, że tak
nasi nowi też już robią postępy :)

Morri - Pon 15 Gru, 2014 00:20





Postępy :banan: Akacja chowa się jeszcze przy każdym gwałtowniejszym ruchu i dźwięku, ale coraz dłużej też pozwala sobie na pozostawanie "na widoku" :) Pomagają sesje relaksującego ją wybitnie głaskania, a później zabawy - po nich jest znacznie śmielsza :) Rezydenci jeszcze czasem sykną, ale widać, że już chyba pogodzili się z tym, że nie przynosi to żadnego rezultatu :) Najlepiej na Akację reaguje oczywiście Rivia, od początku akceptująca jej obecność ;) Dziś Akacja pozwoliła sobie nawet na łapanie jej ogona ;) Wszystko więc wskazuje na to, że niebawem wyjdziemy na prostą :good:

Kurciak - Pon 15 Gru, 2014 00:23

uwielbiam ją :)
kotekmamrotek - Pon 15 Gru, 2014 01:14

ale jajka:)))))
a w zasadzie oczy ::

kikin - Pon 15 Gru, 2014 07:55

zdjęcia super :good: :good: :good: :rotfl2:
Morri - Wto 16 Gru, 2014 17:02

Akacja wreszcie zrozumiała, że tak piękna dama nie powinna się chować po kątach :tan:
Choć na razie jeszcze nie wiem, czy lubi inne koty :hm:



Jest doskonale dwukolorowa :) Wszystkie podusie ma czarne :love:


Nadira - Wto 16 Gru, 2014 17:04

Kochamy łapusie :3
Kochamy w ogóle wszystkie łapusie, czy ktoś potrafi wyjaśnić, co w nich jest takiego magicznie pociągającego? :D

Lunix - Wto 16 Gru, 2014 22:47

Nadira napisał/a:
czy ktoś potrafi wyjaśnić, co w nich jest takiego magicznie pociągającego?


myślę że to może być związane z faktem że po prosty SOM :love:

Morri - Nie 04 Sty, 2015 22:06

Prace nad Akacją w toku :) Głaszczemy przy każdej możliwej okazji, a ona ochoczo podbiega i dosłownie cała rozkłada się do miziania :) Bierzemy też na chwilkę na ręce, odstawiamy, głaszczemy i znów na chwilę na ręce :) Praca jest o tyle utrudniona, że Akacja mruczy bardzo, bardzo cichutko i czasem nie do końca wiemy, czy przebywanie na rękach zostało już zaakceptowane, czy jeszcze nie ;)
Z innymi kotami raczej zgoda, choć coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że najszczęśliwszą opcją domu dla Akacji byłaby jednak opcja niepodzielnego kociego panowania :) Kiedy bawimy się z całą gromadką, Akacji zdarza się pacnąć łapą kota, który próbuje sprzątnąć jej zabawkę sprzed nosa ;)
W domu czuje się już pewnie, wszystkie kąty bezpieczne i dobrze poznane :good:



Morri - Czw 15 Sty, 2015 01:11

Akacja już zupełnie pewnie czuje się w domu :) Człowiek jest najlepszy na świecie, toteż mała korzysta z każdej okazji, by wyżebrać jakieś pieszczotki :) Zatraca się w nich zupełnie :) Albo wpycha łepek w głaszczącą dłoń albo przewraca się na plecy, wyciąga łapki, przeciąga się - mizianki to jej żywioł :) Zaliczyliśmy też baranki :)
Z kotami nie nawiązuje bliższych relacji - co jakiś czas dochodzi do jakiejś scysji. Akacja to świetny materiał na kocią jedynaczkę. Powinna być najszczęśliwsza mając człowieka tylko dla siebie :)
Akacja to taki mały miś - jest dość masywna, bardzo puchata, a jej futerko jest niesamowicie miękkie :) I te cudne kontrasty :love:




I jeszcze łapusia ::

misiosoft - Czw 15 Sty, 2015 09:23

eh... wycałowałabym ten nosek :)
kat - Czw 15 Sty, 2015 10:16

Obłędne ma te łapki :)
Morri - Sro 21 Sty, 2015 11:03

W niedzielę podczas codziennych mizianek po Akacjowym brzuszku, zauważyłam że jakaś "kula" się buduje pod skórą w miejscu ranki posterylkowej :? Od sterylizacji jednak minęły już prawie trzy miesiące :hm: W poniedziałek na brzuszku w tym samym miejscu kota miała oklejoną sierść - po przemyciu okazało się, że niczym toto nie jest podbarwione, ale brzusio ewidentnie tkliwe i nie bardzo się dało obejrzeć. Wczoraj więc pierwsza sprawa po pracy to wet. I mamy dziurę :shock: :shock: :shock: Wet przepłukała ranę, oczyściła i od wieczora Akacja hasa w kubraczku z zabezpieczeniem z jałowego opatrunku. Nad wyraz szybko nauczyła się w nim chodzić :good: Dziś jesteśmy umówione na zabieg - na głupim jasiu łatwiej będzie dociec, co tam się wydarzyło... Na szczęście wczoraj dostała też antybiotyk i lek przeciwzapalny, więc mam nadzieję, że nic złego się tam nie dzieje.
hanna - Sro 21 Sty, 2015 16:35

Za zdrówko
Morri - Sob 24 Sty, 2015 15:12

Brzusio we wtorek wyglądało tak:


Teraz oczywiście jest już wygolone i nie ma obrzęku. Co drugi dzień jesteśmy u weta. Wychodzą resztki nitki, przemywamy rankę, antybiotyk w łapkę i pakujemy w kubraczek. Powinno być dobrze, bo z dnia na dzień ranka wygląda coraz lepiej. Wielkie pochwały dla koty za cierpliwość i współpracę :good:

Tak pozdrawiamy z poczekalni u weta:

kotekmamrotek - Pon 26 Sty, 2015 11:48

a wiadomo, dlaczego takie świństwo się zrobiło?
Kri - Pon 26 Sty, 2015 12:49

Bidulek :pociesza:
BEATA olag - Pon 26 Sty, 2015 13:35

będzie dobrze, jest śliczna
Morri - Pon 26 Sty, 2015 13:36

Najprawdopodobniej reakcja alergiczna na szwy. Możliwe też że zadziałał czynnik stresowy... Akacja nosi swoją obróżkę feromonową odkąd jest u mnie, więc już na pewno przestała działać. A kicia nie lubi się z innymi futrami, oj nie lubi... Myślę, że byłaby szansa, by dogadała się z kociakiem, ale dorosłe futra nie bardzo jej pasują. Niestety moja Luna nie pozwoli sobie, by ktoś na nią powarkiwał, więc odpłaca Akacji pięknym za nadobne. A że jest większa, Akacja zwiewa przed nią w podskokach, aż mi jej żal i często po prostu zabieram Lunę do innego pomieszczenia, żeby Akacja mogła odetchnąć :neutral:
Morri - Sob 14 Lut, 2015 17:09

To, co Akacja kocha najbardziej <3
https://www.facebook.com/...&type=2&theater

Morri - Nie 15 Lut, 2015 13:30

Akacja jest mądrym kotem. Stosunki z Luną jakoś się poukładały, choć nadal najlepszą taktyką jest omijanie wredoty szerokim łukiem ;) Z innymi kotami poprawnie :) Akacja dość często zaczepia je do zabawy, ale mam wrażenie, że nie do końca umie się z nimi bawić :hm: Jest też troszkę zaborcza ;) Jeśli miziam w jej obecności innego kota, potrafi podejść i ugryźć go lekko w nogę, kładąc się jednocześnie obok i wywalając SWÓJ brzusio do głaskania ;) Bo głaskanie, to to, co Akacja kocha najbardziej :) Ostatnio dość długo siedziałam w zamkniętym pokoju z Kajtusiem i Kają, gdzie Akacja nie próbowała się nawet zapuszczać. Każde moje wyjście z pokoju odtrąbiała radosnym gulgotaniem, witając się, jakby nie widziała mnie cały dzień ;) Kochana jest :love:

Co tam masz?


i ja mam się niby tym bawić?


no dobrze, miej tę satysfakcję ::

Morri - Nie 15 Lut, 2015 13:32

A tu jeszcze zaległa fotka z poczekalni u weta, gdy jeszcze jeździłyśmy na kontrole z brzuszkiem :)
Wszystko da się znieść, gdy ludź mizia pod bródką :love:

kotekmamrotek - Nie 15 Lut, 2015 14:35

ale ona ma słodziasty ten nosek....
Morri - Nie 22 Lut, 2015 02:58

Akacja w ogóle jest słodziasta :) To ten typ kota, który najmocniej przywiązuje się do człowieka i chce być centrum jego świata ;) Czasem mam wrażenie, że oddałaby wszystko, byle miziać ją bez przerwy ;) Nie ma takiej okoliczności, kiedy nie miałaby ochoty na przyjęcie paru głasków :) Kładzie się pod nogami, ociera się, radośnie pomiaukuje, niemal po psiemu okazuje radość z zainteresowania opiekuna :) Jest też kotem dość spokojnym - jej zabawy są dystyngowane, każdy ruch łapką przemyślany ;) Jest amatorką dobrego posłanka - jeśli ktoś lubi uszczęśliwiać kota takowymi, Akacja doceni te starania ::
Morri - Wto 03 Mar, 2015 08:12

Od rana dzikie gonitwy :) Akacja bawi się z Kajtusiem i Kają :) Kocio-kocie relacje ze wszystkimi kotami poza Luną coraz lepiej :) Akacja jakby uczy się na nowo kociego sovoir-vivre'u ;)
Morri - Sro 04 Mar, 2015 10:08

Akacja zrobiła kolejny krok naprzód :) Dodam, że krok, którego nie przewidywałam ;) Zaczęła się bawić na całego :) Nie wiem, czy to obecność Kajtusia i Kai tak na nie wpłynęła, czy doszła do wniosku, że Luna nic tak naprawdę jej nie zrobi :hm: Zauważyłam, że z kocurami dogaduje się dużo lepiej niż z kotkami. Zaryzykowałabym nawet twierdzenie, że Kajtusia wręcz TROCHĘ lubi. Zdarza jej się go nawet polizać. W dalszym ciągu jednak jest zaborcza, jeśli chodzi o uwagę człowieka. Nawet gdy bawimy się wszyscy razem i inny kot złapie piórko, potrafi go lekko ugryźć w nogę lub łapą odganiać od zabawki :shock:

Wobec człowieka - anioł :serce:





No przecież nie przeszkadzam ;)

misiosoft - Sro 04 Mar, 2015 10:09

ostatnie zdjęcie boskie!! od razu praca się szybciej zrobi :)
kikin - Sro 04 Mar, 2015 10:11

cudowna :love:
Morri - Nie 08 Mar, 2015 01:23

W przeciągu ostatniego tygodnia Akacja miała dwie bardzo miłe wizyty, po których dwie zakochane w niej Panie, postanowiły otworzyć przed nią swój dom :) Jeszcze tylko czekamy na ostatnie przygotowania i Akacja przygotowuje się do przeprowadzki do własnych Człowieków, u których będzie panować niepodzielnie :)
Cynamon - Nie 08 Mar, 2015 13:47

Morri, wspaniałe info :tan:
Kciuki za Akację w nowym domku :good:
No i już widzę masz na jej miejsce kolejną, cudowną koteczkę :)

Morri - Pon 09 Mar, 2015 03:21

Wiosenne inspiracje z Akacją :love:

Morri - Wto 17 Mar, 2015 14:27

I pojechała :) Pierwszą noc podobno bardzo płakała, nawoływała :( Nie chciała jeść i pić. Zaskoczyła po dobie. Mam nadzieję, że teraz będzie już dobrze. Akacja to taka kochana, ciepła istotka :serce: Będzie mi jej brakowało!
W swoim nowym domu była bardzo wyczekiwana :) I będzie miała towarzystwa człowieka pod dostatkiem, bo jej nowe Pańciostwo pracuje w domu :)


kikin - Wto 17 Mar, 2015 14:28

:banan:
misiosoft - Wto 17 Mar, 2015 14:29

mam nadzieję, że dzisiejszej nocy będzie już dobrze :)
Morri - Czw 19 Mar, 2015 10:53

Akacja już u siebie :) Bardzo otworzyła się przed swoją Panią, Zuzią :) Jest dooooobrze :tan:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group