Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Tęczowy Most - Tonka

Essi - Wto 17 Mar, 2015 22:02
Temat postu: Tonka
Tonka pojawiła się nagle w stadzie wysterylizowanych wolnożyjących kotów w podpoznańskim Czerwonaku. Była w opłakanym stanie, zapalenie spojówek, ropne zęby, niemiłosiernie brudna. Zaopiekowała się nią karmicielka i przywiozła do nas na sterylizację. Kotka okazała się niesamowitym miziakiem z wigorem 5-miesięcznego kociaka, skora do zabaw i gonitwy. Wyjątkowa przymilna i spragniona kontaktu z człowiekiem, zaczyna mruczeć już przy pierwszym głasku :) Bardzo lubi strzelać baranki i rozdawać bezzębne całusy. Tonka to także wielka miłośniczka kartonów - jej ulubioną rozrywką jest wpadanie na tekturowe pudła ;)





Więcej zdjęć Tonki - TUTAJ

Imię: Tonka
Status:
przygotowywana do adopcji
Ur.: czerwiec 2007
Odrobaczenie:TAK
Szczepienie:NIE
Kastracja: TAK
Uwagi zdrowotne:brak zębów

Morri - Wto 17 Mar, 2015 22:18

wreszcie w dt :love: Essi :kwiatek:
misiosoft - Sro 18 Mar, 2015 10:22

cudnie!! :)
kikin - Sro 18 Mar, 2015 10:23

a z jaką gracją łapusie sobie założyła :D
Essi - Czw 26 Mar, 2015 10:55

Tonka już od półtora tygodnia korzysta z uroków dt :) Od przybycia do nas stopniowo poszerzała swoje bezpieczne terytorium, na początku oczywiście była kotem "niemamnie" spod kanapy, później "kanapa jest tylko moja, osyczę każdego kota, który się do niej zbliży" ;) Teraz już na luzie porusza się po domu, od czasu do czasu tylko sycząc na Antonia, który wyjątkowo często plącze jej się pod nogami :P

Tonce bardzo trudno jest zrobić dobre zdjęcie, bo albo zaczyna mrużyć oczy i bezzębnie się uśmiechać, tak jak tu:


albo nader entuzjastycznie reaguje na człowieka, który tylko podejdzie i od razu zaczyna się zabawa pt.: "Kto najbardziej lubi głaski, mruczanki i kręcenie się w kółko"







A na łapusi ma takie serduszko :love:

Morri - Czw 26 Mar, 2015 11:34

Jakie pysio zadowolone :)
Nadira - Czw 26 Mar, 2015 21:45

Krówki są fantastyczne :3
Essi - Pon 13 Kwi, 2015 20:31

Tonka była dziś u weterynarza, została zaczipowana, przy okazji doleczamy też oczka i poprawiamy stan skóry.
Toneczka to jedno wielkie chodzące mruczando :love: Gdy widzi, że się do niej zbliżamy, to od razu wywala się kołami do góry i domaga pieszczot :D
Każdego wieczora wskakuje nam też do łóżka, zajmuje wygodną pozycję, a na pyszczku pojawia jej się ten wspaniały, bezzębny uśmiech, oznaka wielkiego zadowolenia ::

Tonka to przy okazji miszcz zabawnych min ;)





kikin - Pon 13 Kwi, 2015 21:03

pierwsze dwa zdjęcia obłędne :)
Katarzyna - Wto 14 Kwi, 2015 08:26

Pierwsza fota THE BEST!!!!! :turla: :turla: :turla:
Essi - Nie 03 Maj, 2015 12:02

Tonka jest zdegustowana faktem, że nie ma jeszcze o nią zapytań:


A strasznie kochana i ułożona z niej kicia! Jest naprawdę grzeczniutka, nie narzuca się nikomu, taki z niej trochę koto-duch ;) Jej obecność w domu można odczuć tylko wtedy, gdy przyjdzie po swoją porcję głasków albo gdy jest akurat zajęta treningiem do kocich wyścigów ;)
W mijającym tygodniu została w końcu zaszczepiona, cały czas pracujemy też nad stanem jej futerka, aby było idealnie puchate :)

Essi - Pon 18 Maj, 2015 12:29

U Tonki wszystko dobrze :) Całkowicie się u nas zaaklimatyzowała, ma swoje ścieżki, zwyczaje i upodobania. Bardzo lubi momenty, kiedy wieczorem zmierzamy w stronę łóżka, siada wówczas pod drzwiami sypialni i grzecznie czeka, aż ją tam wpuścimy, aby po chwili mogła rozpocząć swój festiwal tulenia, głaskania, miziania i mruczenia :)
Tonce naprawdę niewiele trzeba do szczęścia. Myślę, że ona najlepiej odnajdzie się w spokojnym domu, jako jedynaczka, gdzie będzie miała pełną miskę, ciepłe posłanko i człowieka na własność, którego na pewno obdarzy całą miłością, która drzemie w tym drobnym, niepozornym kocim ciałku :aniolek:




A na deser kolejna, słynna tonkowa minka :D

Essi - Sro 10 Cze, 2015 21:49

Tonce się wiedzie :cool: Ostatnimi czasy zrobiła się dużo okrąglejsza niż była, gdy do nas przyszła i W KOŃCU udało jej się odżółcić tylne łapki :) Teraz całe jej futerko jest śliczne, czarno-biało-lśniące :)
Kontynuuje swój zwyczaj przychodzenia do nas spać wieczorami, za to rano bardzo lubi urządzać sobie dzikie wyścigi z Delcikiem :: W życiu bym nie powiedziała, że Tonka ma 8 lat :) Energii ma więcej niż niejeden roczniak :)

misiosoft - Czw 11 Cze, 2015 08:38

super :) cieszymy się, że futerko odzyskało już kolory :)
kikin - Czw 11 Cze, 2015 08:39

prywata będzie:

mój Delcik kofany :love:

Chitos - Czw 18 Cze, 2015 22:53

<3
Śliczna jest <3

Pozdrawienia z domu Monki :)

Essi - Sro 24 Cze, 2015 20:36

Tonce dni mijają spokojnie - kitka śpi, je (dzięki czemu jest przyjemnie okrąglutka i ma cudne, puchate futerko :love: ). Chętnie się z nami bawi, ostatnio bardzo polubiła gonienie za światełkiem ;) Uwielbia się przytulać i jest naprawdę grzeczniutka. Zawsze pierwsza chętna do spania w łóżku ;)
I tylko nikt o nią nie pyta. Odkąd u nas jest, dwa inne tymczaski zdążyły się wyadoptować, są widoki na adopcję kolejnego, a Tonka cały czas czeka...

Essi - Wto 14 Lip, 2015 19:05

Tonka ostatnio sprawdza się w roli mamusi. A matkuje... Kawałkowi gumowej uszczelki ::
Pieszczotliwie przenosi ją w pysku z miejsca na miejsce, czule podrzuca, dzieli się z nią miejscem w swoim koszyczku :love:
Sielankę psuje niestety jedna z rezydentek (Gama), która również dostrzegła w uszczelce swoje geny. W związku z powyższym, jesteśmy z B. świadkami rozdzierających scen, gdy dwie matki walczą o prawo do opieki nad uszczelkowym dzieckiem. Istna telenowela brazylijska.

Poniżej fotki młodej mamusi:








einfach - Wto 14 Lip, 2015 19:16

Piękna koteczka :love: Widać, że macierzyństwo jej służy :: :serce:
kikin - Wto 14 Lip, 2015 20:20

:lol: :lol: :lol:
Cotleone - Wto 14 Lip, 2015 20:54

Jest słodka :) Fantastyczne fotki :brawa:
Essi - Pią 24 Lip, 2015 21:00

U Tonki bez większych zmian ;) Powoli udaje nam się zaleczyć oczko, które od jakiegoś czasu nieco zaropiało - gentamycyna czyni cuda :ok:
Mam wrażenie, że Tonka z każdym dniem jest coraz piękniejsza i coraz bardziej mięciusia (i futerko i ciałko :D ). Prawdziwa z niej przytulanka, w dodatku jak się tuli, to tak, że kładzie się na człowieku i łapkami obejmuje za szyję :love:

Essi - Wto 04 Sie, 2015 18:53

Jakie miejsce jest najodpowiedniejsze dla Tonki do wylegiwania się? :D





I jeszcze z dobrych wiadomości: udało nam się wyleczyć ropiejące oczko Tonki. Teraz jest cała śliczna :love:

kikin - Wto 04 Sie, 2015 20:22

normalnie widzę ją w pakiecie z Odynkiem i dwoma koszyczkami :: :: ::
kotekmamrotek - Wto 04 Sie, 2015 21:26

::
Essi - Nie 23 Sie, 2015 14:38

Tonka, jak wiadomo, nie jest już najmłodszą kotką ;) (No dobrze, wiem, że kobiecie nie wypomina się wieku ;) ). W związku z tym posiada już wyraźnie skrystalizowane poglądy na to, co jej się podoba, a co nie i nie ma problemów z wyrażaniem tego. W swoim repertuarze miauków, oprócz takich, które mówią: "jeść" albo "pogłaszcz kotka" ma również takie, które wyrażają dezaprobatę. I tak się dzieje np. wtedy, kiedy człowieki głaszczą Tonkę, ale inny kot bezczelnie przyjdzie upomnieć się o swoją porcję pieszczot. Naraz można głaskać tylko królową Tonkę. Tonka robi wtedy zdegustowane "miau-miau" i obrażona sobie idzie :jezyk:
Wizualnie Tonka również świetnie pokazuje swoje zdegustowanie/dezaprobatę:



Jednak poza momentami, kiedy bywa trochę zołzowata, jest naprawdę kochaną i wdzięczną kotką :)





(A w tajemnicy Wam zdradzę, że Tonka ma pewne widoki na własny domek, ale o tym na razie cicho-sza ;) ).

Morri - Nie 23 Sie, 2015 17:02

Monkowe widoki? ;)
Essi - Nie 23 Sie, 2015 18:07

Morri, si ;)
Morri - Pon 24 Sie, 2015 14:20

trzymam kciuki :good:
Essi - Wto 08 Wrz, 2015 21:28

Tonka i jej przemyślenia w kartonie po butach:

"Dziękuję Wam człowieki za to wspaniałe i komfortowe M1!"


"To chyba nie jest sugestia do wyprowadzki?!"


Cóż mogę dodać? W czwartek odbieramy wyniki badań Tonki i jeżeli będą one prawidłowe, Tonka zabiera się wraz ze swoim M1 do wymarzonego, wyczekanego, WŁASNEGO DOMKU!!! :tan: :tan: :tan:

misiosoft - Sro 09 Wrz, 2015 09:34

super!! trzymamy kciuki!!
Essi - Nie 13 Wrz, 2015 19:48

Tonka, która dotychczas była najdłużej mieszkającym u mnie tymczaskiem, dziś wreszcie doczekała się przeprowadzki do własnego domu :) Pierwszą jej reakcją było oczywiście schowanie się za kanapą, ale dostałam już wieści, że nie boi się swoich ludzi i chętnie wychodzi do nich na głaskanko :aniolek: To bardzo dobrze wróży :)
Towarzyszką Tonki będzie Monka, która przeprowadzała się do ds w czerwcu. Mam nadzieję, że dziewczyny się zaprzyjaźnią, może nawet przypomną sobie, że kiedyś już razem mieszkały ;) Zresztą, czy duet Tonka-Monka może się nie udać? ::

Ja za to będę bardzo tęsknić za Tonką, bo cudna z niej kicia.


Powodzenia, słonko! :serce:

tess - Pon 14 Wrz, 2015 09:34

Śliczna krówka :) I rzeczywiście duet Tonka-Monka brzmi mistrzowsko :) ))
Chitos - Sro 20 Sty, 2016 21:17

Tonka jak najbardziej pozdrawia i pokazuje jak bardzo lubi się bawić w chowanego. Zasady są proste, Tonka się chowa a człowiek szuka. Oto jedna z ulubionych kryjówek Tonki


Essi - Sro 20 Sty, 2016 22:41

No dobra, daliście zdjęcie, ale gdzie na nim jest Tonka??? :turla:
Chitos - Sro 20 Sty, 2016 22:45

No właśnie o to chodzi ze przecież dobrze się schowała :D
W swoim domu ma przydomek foczka chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego :)

Essi - Sro 20 Sty, 2016 22:54

U nas była Ziemniakiem (może nie będę przytaczać historii nadania jej tego cudnego przydomku ;) ), tak że Foczka to chyba krok w dobrą stronę :ok: ;)
Chitos - Sro 20 Sty, 2016 23:01

Moja mama każe przekazać ze Tonia to cudowna kotka. Śpi obok na poduszce czeka przy drzwiach jak wraca z pracy i pieszczot z niej nie ziemski. Mama zakochała się w niej a ona w mamie. Bo ma ja tylko na wyłączność :)
Morri - Czw 21 Sty, 2016 01:57

wspaniale :aniolek: :aniolek: :aniolek:
Essi - Czw 21 Sty, 2016 10:22

Nie mogę wyjść z zachwytu nad tym, jakie szczęście spotkało Tonkę :) :) :)
Chitos - Pon 22 Lut, 2016 11:47

Uwaga Tonia znalazła wkońcu swoją ulubioną zabawkę :)
Widać było, że obecność innych kotów trochę ja krępowała. Domowa foczka kocha tor z piłeczką z zooplusa :)
Jak była u nas z Monka też był tor i ani razu się nim niezainteresowała. Od niedawna ma też taki u siebie w domu i bryka jak kociak nad torem, za jakiś czas wstawię zdjęcia podczas zabawy Toneczki :)

Chitos - Sob 21 Maj, 2016 22:26

Tonia, Toneczka, Tonia, Foczka, Grubasek, bądź Złośnica! :)
O to wiele imion Tonki:)
Tonka kocha mamę, mama kocha Tonke:) nie może nawet bez Foczuni wyjść do łazienki bo ona już czeka pod drzwiami:)
Punkt 20 łóżko nie zrobione do spania Tonia przypomni ze trzeba je zrobić :D
Kocha spać, mizianki :)
Mama mówi ze to złoty kot. Jedyna wada nie uznaje drapaka :D :twisted: ale jak każda dama musi mieć chociaż jedna wadę bo byłoby za pięknie jak w bajce:) a życie to nie bajka :) życie się kręci po to by Toniulke głaskać i tulic :)

Morri - Sro 25 Maj, 2016 09:54

:lol:
Chitos - Nie 11 Wrz, 2016 11:52

Jadna z dobrych wiadomości, Toneczka schudła troszkę ;) Ale nadal ma "foczyste" kształty:)
Już niedługo rok jak Tonia się wyadoptowała :)


kikin - Nie 11 Wrz, 2016 13:36

:placz: :placz: nie widzę
Morri - Pią 16 Wrz, 2016 23:45

też nie widzę :nie:
Chitos - Pią 09 Gru, 2016 22:51

Mam złe wieści z domu Toni... weterynarz kazał schudnąć a Toni się to strasznie niepodoba :jump: :jump:
Chodzi za mama i się jedzenia domaga :jesc: :jesc: serio :D

A tak po za tym kota zdrowa pod kontrolą są strufity.
Apetyt ma i to za 4 koty :D bo prawie 7 kg robi swoje :) chyba już wiecie czemu karzą jej schudnąć :p

kat - Pią 09 Gru, 2016 23:15

:shock:
Chitos - Pią 09 Gru, 2016 23:20

kat napisał/a:
:shock:


Serio dokładnie 6.8kg
Krótkie łapki i wielki brzuchol który trzeba 100 razy dziennie głaskać :) Tonka wyznaje zasadę masę ma to teraz rzeźba :D

Chitos - Wto 03 Sty, 2017 21:13

Tonka odwiedziła dzisiaj Pana doktora na tzw przegląd ogólny. Krew pobralismy, mocz również. Temperatura w normie serducho w normie, uszy pazury zrobione. Jedyne co się do Toni przypaletalo Y zapalenie spojowki w prawym oku... :( już któryś raz z rzędu. Mamy krople ale robilismy wymaz na wszelki wypadek by zobaczyć czy coś nie pokojacego się nie dzieje bo to już nievpierwszy raz.. a kanalik ma tak zawalony ze głową mała.. :(
Jutro wyniki krwi a wymaz to za około tydzień :)
Trzymać kciuki za kluske! :)
Znacie jakieś dobre sposoby by kot więcej się ruszam bo Tonka to leniwa bestia :D

Chitos - Wto 31 Sty, 2017 10:59

Zapomniałam napisać :)
Tonia jest zdrowa jak ryba! :tan: :tan:
A oczko niestety podłoże bakteryjne ale już wkroczylismy z kropleniem :)
I oczko jest już lepsze :)
A kluska jak to kluska :) chudnie! :D

Chitos - Wto 31 Sty, 2017 11:04

Zapomniałam dodać. Tonka to wspaniała opiekunka mojej mamy! Od piątku nie odstępuje jej na krok!
I to prawda koty wyczuwaja z jaką częścią ciała jest coś nie tak! Uwierzycie ze kładzie się przy nodze mamy jak nigdy tego nie robiła? A od piątku kilka razy dziennie kladze się koło prawej nogi i ja udeptuje ;)

Morri - Sro 01 Lut, 2017 13:49

:brawo:
Chitos - Wto 07 Lut, 2017 22:45

Mam zaszczyt mieszkać przez tydzień z Tonką, ponieważ mama jest na badaniach w szpitalu.
To bardzo kochana koteczka, a najbardziej zadziwiające jest to jak ona bardzo tęskni za mama!
Każdy szmer przy drzwiach biegnie z kitą do góry w oczekiwaniu aż się pojawi w drzwiach,
A teraz z siłą i zapałem kociaka biega z jednego pokoju do drugiego ;)
:love: :love: :love:

Morri - Sro 08 Lut, 2017 22:49

Tak... kot nie przywiązuje się do człowieka ;)
Chitos - Sro 08 Lut, 2017 22:57

Dokładnie. Kot nie przywiązuje się do człowieka a człowiek do kota. One żyć bez siebie nie mogą:)
A dzisiaj jak przyniosła na sobie zapach mamy to Tonia mnie omialczala ;)

Morri - Sro 08 Lut, 2017 23:05

A spróbujcie może jej dać Mamę do posłuchania przez telefon :)
Chitos - Czw 16 Lut, 2017 19:53

Mama po powrocie ze szpitala nie może się odpedzic od swojego kota :D
Tonia chodzi za mama wkrok jak cień :)

saszka - Pią 17 Lut, 2017 07:25

Słodko :serce:
Chitos - Wto 04 Kwi, 2017 09:05


Jak myślicie co mama powiedziała Tonce na uszko ze jej się to aż tak niespodobalo :) :twisted:

Chitos - Sro 19 Lip, 2017 14:39


Tonka pozdrawia :) i przesyła bezzebne całusy :)

BEATA olag - Sro 19 Lip, 2017 15:07

Ale kochana :aniolek:
Chitos - Sro 19 Lip, 2017 15:13

Ona jest przekochana :)
BEATA olag - Sro 19 Lip, 2017 15:50

no bo to krówka
ja chcę krówkę...

Bastianka - Sro 19 Lip, 2017 19:26

:love:
Chitos - Nie 23 Wrz, 2018 20:37

O matko o matko to juz 3 lata! O kurcze Toneczka jest już z moja mama 3 lata :)
Jak to mama pieszczotliwie mówi ten potwór jest ze mna już 3 lata?
Toneczka pozdrawia :)



Wiem jest gruba... ale ja nie mam już pomysłu jak ja odchudzić... :(

kat - Nie 23 Wrz, 2018 20:38

A Tonka je suchą karmę?
U mnie na samej mokrej koty schudły bez większego wysiłku.

Chitos - Nie 23 Wrz, 2018 20:40

kat napisał/a:
A Tonka je suchą karmę?
U mnie na samej mokrej koty schudły bez większego wysiłku.


Je samą suchą i trochę surowizny bo za dużo też nie chce a mokrej nie chce wcale jeść. Próbowałam już wszystkiego mokrego i na wszystko mówiła nie... sosik wypija i dupa nie chce jeść nic. nawet próbowałam czy śmieciówkę zje co wy... A to kot bez zębów...

Chitos - Nie 17 Mar, 2019 20:00

Kota ostatnio posypala się psychicznie :( zmienił się jej światopogląd... I zaczęła się biedaczka wylizywac... Do łysej skóry.. Odwiedziliśmy weterynarza, zrobiliśmy badania. Wyniki dobre. Tonka już powoli się chyba godzi z nowym trybem życia, bo łyse miejsca powoli zaczynają zarastać sierścią. Ehhh pokazuje to jak koty są kruchymi istotami - nie tylko ludzi boli to że ktoś bliski odszedł. Ze więcej go nie zobaczy... Tonka tak tęskni za moją babcia. Do której, jak mama jest w pracy mogła się przytulić. Pierwsze dni tak strasznie płakała w pokoju babci... Tonka jest tak kochanym kotem! Myślałam już nawet nad towarzystwem dla niej... Tylko ona zawsze przejawiala chęć bycia singlem... Eh..
Chitos - Nie 02 Lut, 2020 22:45

Co słychać u seniorki Tonki?
Już śpieszymy z informacjami :) Do Tonki dołączyła fundacyjna Nigeria. Czyli nazwany przez moją mamę gówniak (ponieważ dalej sra niż widzi :twisted: :twisted: ). Tonka nie jest z tego powodu zadowolona. Nigeria musi się nauczyć, że Tonki nie wolno tykać i się do niej przytulać.
Mamy dobre wieści Tonia była na corocznym przeglądzie u weterynarza. Wyniki ma wzorowe :)
:tan: :tan: :tan: Ale oczywiście musi schudnąć. Pani dr powiedziała, że musimy się nie złamać. I karmić mniej i to mokrym jedzeniem. Od 2 dni Tonia jest tylko na mokrej karmie urinary - ponieważ ma kotka problemy z pęcherzem i jak nie jest na specjalnej diecie to mamy problemy moczowe i o dziwo Tonia je karmę bez wybrzydzania. Więc jest światło w tunelu, że na następnej wizycie Pani doktor pochwali wygląd Tonki a nie tylko jej dobre wyniki krwi :)

Chitos - Czw 09 Lis, 2023 15:42

Wiedziałam że kiedyś ten dzień nadejdzie, ale nie sądziła, że on nadejdzie dzisiaj w nocy...
Tonka już fizycznie z nami nie ma. Odeszła mając około 16 lat. Przeżyła piękne 8 lat życia u mojej mamy. Jako oczko w głowie... Toneczko dziękuję, że mogłam być częścią Twojego życia, że Ciebie poznałam. Mam nadzieję, że trafiłaś do krainy gdzie miska jest pełna karmy oraz jest dużo rąk obdarzonych w szczotkę do czesania, bo uwielbiałaś to. Kochanie nasze mam nadzieję, że tam gdzie teraz jesteś, to koci raj, bo Ty na taki zasługujesz. Zostaniesz na zawsze w naszych sercach! Bądź tam szczęśliwa
[*] [*] [*]

Morri - Czw 09 Lis, 2023 16:16

bardzo mi przykro, Chitos, współczuję :cry3:
Cotleone - Czw 09 Lis, 2023 17:44

Bardzo mi przykro :cry:
Nuria - Pią 10 Lis, 2023 07:44

Bardzo współczuję :cry:
Niebieska - Pią 10 Lis, 2023 12:42

:(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group