Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Farciarz

agnieszkaMLD - Sro 01 Kwi, 2015 22:29
Temat postu: Farciarz
Farciarz urodził się w Swarzędzu. Kotek miał katar i potrzebował leków. Pani, która go znalazła nie mogła się nim zająć, szczęśliwie w gabinecie weterynaryjnym spotkała wolontariuszki z Kociego Pazura... a potem już tylko kilkanaście telefonów, maili postów na Fb i kot znalazł się w DT. Taka zwyczajna fundacyjna historia. Imię kotka też nie trudno było wymyślić.
Farciarz jest uroczy. Lgnie do ludzi i szybko potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Cały czas przyjmuje leki na katar, dzielnie to znosi. Ma ok. 3miesięcy.
Dziś idziemy do weta na konsultacje. Wieczorem zdam relacje.
Fotki będą niebawem!



Farciarz na picasie i youtube.

Eva - Pią 03 Kwi, 2015 15:22

pierwsze filmiki do playlisty Farciarza :)
https://www.youtube.com/watch?v=UGh5WC1UZEQ

https://www.youtube.com/watch?v=sIo3EhkaKhY

kat - Pią 03 Kwi, 2015 15:45

Boski maluch :)
agnieszkaMLD - Pią 03 Kwi, 2015 21:27

Byliśmy dziś u weta!
Maluch spisał się bardzo dzielnie. Pani doktor zmierzyła, zważyła i osłuchała kotka. Mamy tu 1370g kota!
Dobra wiadomość jest taka że infecja grypy dotyczy tylko górnych dróg oddechowych, gorsza wiadomość- maluch jest niedożywiony i prawdopodobnie ma anemię. W związku z tym polecono go karmić na ile ma ochotę (jego apetyt zdaje się nieustawać.)
Dostał nowy antybiotyk i witaminki. Kontrola za tydzień.. Zobaczymy ile utyje do tego czasu...

m_adzik - Pią 03 Kwi, 2015 21:43

Jakie cudo :love:
Eva - Sob 04 Kwi, 2015 18:50

ciocia Eva pełni świąteczny dyżur u Farciarza :) chciałabym z tego miejsca lojalnie wszystkich uprzedzić: to jest Kotek, który KRADNIE SERCE W TRZY SEKUNDY! :love:
nawet nie zastanawiał się, co to za obca ludzia wchodzi, byle by było mizianie :love: maluch niczym pióreczko, mieści się praktycznie w dłoni, zatem czym prędzej był wymiziany i wyprzytulany, mruczando i baranki oferując w zamian :) CUDOWNY :serce:

Eva - Pon 06 Kwi, 2015 19:43

odwiedziny świąteczne Cioci Evy









album

agnieszkaMLD - Pią 10 Kwi, 2015 12:59

Maluch jest w DT od 9ciu dni więc można już napisać trochę o jego zwyczajach. Farciarz jest towarzyskim zwierzakiem- jak człowiek pojawia się w domu, kot chce być blisko niego. Nie jest typem nakolankowca, woli położyć się obok opiekuna niż na nim. Ma swój ulubiony fotel na którym śpi jak jest sam w domu oraz w nocy. Dużo gada- po swojemu naturalnie ;) Jego ogromną zaletą jest dostosowanie do tego co dzieje się w domu, jeżeli gasi się światło, kot kładzie się spać. Gdy gra radio i jest ruch w domu, kot się bawi. Ulubiona zabawka-piórka na patyku.
Dziś kontrola u weterynarza. Wieczorem będzie relacja.

Eva - Pią 10 Kwi, 2015 13:02

chyba poproszę o ustalenie grafiku odwiedzin bo już się strasznie stęskniłam :love: ;)
agnieszkaMLD - Pią 10 Kwi, 2015 15:29

Zobaczymy co da się zrobić :lol:
agnieszkaMLD - Pon 13 Kwi, 2015 16:49

Farciarz przytyl 400g od ostatniej wizyty u weterynarza. Katar jest prawie zaleczony. Maluch dostał też tabletki odrobaczajace. Kolejna wizyta za tydzień.
Eva - Pon 13 Kwi, 2015 16:57

muszę Ci powiedzieć, że dzięki Tobie mam chyba najprzyjemniejsze olfaktoryczne wspomnienie, które zostanie mi na całe życie :)
kiedy czyściłaś Farciarzowi uszy to wycierałaś mu też oliwkę johnons baby, prawda? i on tak pięknie pachniał tą oliwką, nie dość, że taki Słodziak to wypachniony jak pupcia niemowlaka :love:
i własnie przez to na zawsze skojarzy mi się z tym właśnie zapachem :)

Mia - Pon 13 Kwi, 2015 17:05

Czy maluch może przebywa z innymi zwierzętami? :wink:
Eva - Pon 13 Kwi, 2015 17:07

Mia napisał/a:
Czy maluch może przebywa z innymi zwierzętami? :wink:


obecnie nie, jest w trakcie leczenia.

Mia - Pon 13 Kwi, 2015 17:08

ah, rozumiem.
Mam nadzieję że szybko dojdzie do siebie

agnieszkaMLD - Pon 13 Kwi, 2015 19:34

Myślę że on też dobrze Cie wspomina Ewo ;)

Tutaj trochę zdjęć malucha:


agnieszkaMLD - Pią 17 Kwi, 2015 22:05

Farciarz znów urósł! Waży w tej chwili prawie 2kg. Świetnie się rozwija. Wygląda teraz jak miniatura dorosłego kota.
Farciarz wciąż ma dwa mleczaki które uparcie nie chcą wypaść.
Za tydzień planujemy szczepienie i kolejna tabletkę na odrobaczanie. Maluch niestety musi jeszcze pozostać na lekach, ale to prawdopodobnie ostatni tydzień.
W najbliższym czasie planujemy testy na Fiv.

agnieszkaMLD - Wto 21 Kwi, 2015 21:52
Temat postu: Testy na Fiv
Dziś Farciarz zdał bardzo poważny test (pani doktor nazwała to kocią maturą :D ) Był to test na Fiv. Kociak zdał bezbłednie, jest zdrów jak ryba!

Nasz pierwszy tegoroczny maturzysta prezentuje się tak :


Dziś wszyscy możemy być z niego dumni!

brynia - Wto 21 Kwi, 2015 22:11

Wiadomo - Farciarz ;)
kat - Wto 21 Kwi, 2015 22:49

A On miał robiony tylko Fiv, czy Fiv i Felv?
agnieszkaMLD - Wto 21 Kwi, 2015 22:51

Fiv i FeLV. Obydwa negatywne
kat - Wto 21 Kwi, 2015 23:10

To super :)
agnieszkaMLD - Pon 27 Kwi, 2015 21:00

Farciarz był dziś u lekarza. Od dwóch dni nie bierze antybiotyku i choć wciąż troszkę łzawią mu oczy, to decyzja o wstrzymać mu antybiotyku jest aktualna.

Mały znów przybrał na masie.
Humor mu dopisuje. Wciąż jest bardzo grzecznym kotkiem chodź rzadko zgadza się na głaskanie (zdecydowanie woli rękę atakować w zabawie). Ale tu mamy pewne postępy- Farciarz coraz bardziej przekonuje się, że głaskanie jest przyjemne.

Tak prezentuje się Farciarz:




A tak kończy się pozowanie:

Eva - Pon 27 Kwi, 2015 21:21

wspaniały Koteł i kocham :love: :love:
kiniek - Pon 27 Kwi, 2015 21:26

agnieszkaMLD napisał/a:

A tak kończy się pozowanie:
Obrazek Obrazek


fotel próbował pożreć kotka! :diabel:

Kurciak - Pon 04 Maj, 2015 23:17

Farciarz jest u mnie na wakacjach od dzisiaj... i chyba nie lubi innych kotów, takich śpiewów to ja jeszcze nie słyszałam w życiu :shock:
Eva - Pon 04 Maj, 2015 23:18

O cholipka taki maluch a juz jedynak :szok:
Moze po prostu zdziwiony, ze mama wyjechala?

Morri - Pon 04 Maj, 2015 23:23

poukłada się :good: za wcześnie na jakiekolwiek wnioski :tak:
Kurciak - Pon 04 Maj, 2015 23:23

Eva napisał/a:
O cholipka taki maluch a juz jedynak :szok:
Moze po prostu zdziwiony, ze mama wyjechala?


mam nadzieje, że to efekt stresu i chłopakowi minie albo się zmęczy, bo od tych serenad to ja nie wiem czy my pośniemy :D

agnieszkaMLD - Wto 05 Maj, 2015 20:40

Trzymam za was wszystkich kciuki. Mam nadzieję że koteczek nie rozsadzi wam domu prze te kilka dni!
Kurciak - Nie 10 Maj, 2015 18:22

Kurczę...fajny jest ten mały szkrab... chodzące ADHD ale takie niesamowicie pozytywne. 3godziny biegania a później pada...spi...mija 5 minut a on dalej śpi...mija 7 minut a on śpi... mija 10ta minuta a Farciarz budzi się wyspany z nowymi pokładami energii... mimo początkowego stresu przed innymi kotami, później był nimi zafascynowany :D
Eva - Nie 10 Maj, 2015 18:25

Kurciak napisał/a:
...mija 5 minut a on dalej śpi...mija 7 minut a on śpi... mija 10ta minuta a Farciarz budzi się wyspany z nowymi pokładami energii


:rotfl: :rotfl: :brawo:

agnieszkaMLD - Pon 11 Maj, 2015 21:52
Temat postu: Farciarz w doku
Mały powitał dom miłym mruczeniem. Rozglądał się uważnie, obszedł wszystkie kąty i od razu zaczął się bawić. Humor mu dopisuje! Mam wrażenie, że znów trochę urósł.

Tak wyglądał jeszcze tydzień temu:


misiosoft - Czw 14 Maj, 2015 10:17

ale cudo :)
agnieszkaMLD - Pią 22 Maj, 2015 23:06
Temat postu: Farciarz rośnie
Farciarz rośnie jak na drożdżach. Wizyty u weterynarza zmniejszyły częstotliwość. Ewidentnie maluchowi się to podoba.

Broi intensywnie. Jego ulubioną zabawką są kulki z juty związane ze sobą sznurkiem. Potrafi biegać za nimi do upadłego.
Niesamowite, jak szybko potrafi zmienić się z drapieżcy w mruczącego słodziaka. Jest świetnym towarzyszem komputerowca. Znajduje idealne miejsce pomiędzy monitorem a klawiaturą i zwija się w kulkę. :)

agnieszkaMLD - Sro 10 Cze, 2015 21:21

Farciarz od tygodnia jest już kotem zaadoptowanym. Niesamowite jak bardzo urósł i zmężniał od momentu, gdy pojawił się w domu tymczasowym. Jak każdy kot uwielbia nowe zabawki, większość nudzi mu się po jakimś czasie i trzeba kombinować aby znaleźć coś nowego. Wyjątkiem jest mała myszka, którą Farciarz dostał od swojej pierwszej opiekunki ze Swarzędzia. Nadal potrafi bawić się nią bez opamiętania aż wpadnie pod jakiś mebel.

Tak Farciarz wygląda obecnie:



Eva - Sro 10 Cze, 2015 22:52

Jezusmariamatkoboska kocham go :love:
Pomyslnosci Kochani :serce:

agnieszkaMLD - Sro 10 Cze, 2015 22:55

Zapomniałam dodać że uwielbia pozowac do zdjęć, ale to widać :)
Morri - Sro 10 Cze, 2015 23:07

:serce:
kat - Czw 11 Cze, 2015 08:14

Jaki piękny :)
Jak mnie cieszą takie wieści!

misiosoft - Czw 11 Cze, 2015 08:36

super wieści :)
Eva - Czw 09 Lip, 2015 08:32

Farciarz przyjechał wczoraj do cioci Evy na krótkie wakacje :)

pierwsza obserwacja: maleńki kotek z wielkim charakterkiem ;) wiem, ze miał już okazję spędzać kilka dni z Pixi i Dixi i troszku rozstawiał dziewczyny po kątach ;) bylyśmy więc ciekawi, jak zareaguje na trójkę rezydentów.
Kocim wolontariuszem okazała się być Verona, która niewiele zrobiła sobie z nowego mieszkańca, traktując go jako naturalny element przestrzeni. Niestety element nie był skory do przyjaźni i łapoczyny poszły w ruch :twisted: Perła jest wyraźnie zaskoczona nowym mieszkańcem, Zeus natomiast jest wyraźnie niezadowolony.
Farciarz jako buńczuczny młodzieniec jodłuje intensywnie na widok każdego innego futra, także tego, które widzi w odbiciu lustra czy piekarnika :: przy człowieku wycisza się natychmiast, widać, że ludź daje mu bezpieczeństwo.
pierwsza noc spędzona w łazience, dziś na dzień Kawaler przemeldowany do sypialni na nieco większą przestrzeń, łazienka natomiast udostępniona do obwąchania dla rezydentów.
zobaczymy, jak się odwiedziny dalej potoczą, kciukam żeby Farciarz wyraził chęć zapoznania się z kuzynami bez stroszenia się w irokeza od nosa po czubek ogona ;)

Eva - Czw 09 Lip, 2015 15:39






agnieszkaMLD - Wto 14 Lip, 2015 22:03

Nie mogę! Ale z was zuchy!

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group