Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Tamira

agusiak - Nie 26 Lip, 2015 22:09
Temat postu: Tamira
Tamira - 6 tygodniowe kocie maleństwo, które trafiło pod opiekę Fundacji z zaprzyjaźnionego gabinetu weterynaryjnego z dużym wrzodem na oku, spowodowanym przez koci katar. Na szczęście kotka była w bardzo dobrym stanie oprócz oczka, dopisywał jej apetyt i chęci do zabawy, więc wdrożyliśmy lekarstwa i czekaliśmy aż wrzód odpadnie i będzie można ocenić stan oczka małej kici. Niestety wrzód pękł i należało usunąć oczko. Tamirka jest cudownym kocim maleństwem, przy każdym dotyku wywala brzuszek i mruczy jak najlepszy na świecie traktor. Jej urok rozkłada na łopatki :love:



Więcej zdjęć Tamirki TU ::
FILMY

agusiak - Nie 26 Lip, 2015 22:45

Tamirka jest u mnie od zaledwie godzinki, a już się przy niej całkowicie rozpuściłam, jest wspaniałym rozmruczanym kociakiem, od razu się u mnie rozgościła, chętnie się bawi ::
Dla kici bardzo dużą atrakcją stały się moje dwie świnki morskie, jak nie widać jej nigdzie to znaczy, że siedzi przed klatką i je obserwuje :wink:

I jestem przeszczęśliwa, że mogłam wrócić do tymczasowania, tak bardzo mi było pusto, a teraz tyle kociej radości :love:

Eva - Nie 26 Lip, 2015 22:53

:love: :love:
Morri - Pon 27 Lip, 2015 00:05

:love:
kikin - Pon 27 Lip, 2015 08:14

:banan:
agusiak - Pon 27 Lip, 2015 12:30

Kociątko zniosło nockę bardzo dzielnie, oczywiście musiała przespać ją ze mną w łóżku :oops: Niestety parę razy mnie obudziła, gdyż dostałam z jej kołnierza w nos jak chciała się przytulić :lol:
Generalnie jestem bardzo pod wrażeniem tego jak malutka w wieku 6 tyg. pięknie chodzi do kuwety ;)

Nadira - Pon 27 Lip, 2015 14:04

agusiak napisał/a:

I jestem przeszczęśliwa, że mogłam wrócić do tymczasowania, tak bardzo mi było pusto, a teraz tyle kociej radości :love:


Ah, jak my to dobrze znamy :3

agusiak - Pon 27 Lip, 2015 19:05

Kolejna porcja słodyczy od Tamirki...
po pierwsze: mruczy to to małe coś co chwilę!
po drugie: łazi za mną po domu!
po trzecie: patrzy na mnie leżąc na kanapie tak długo aż wezmę ją na kolana i pozwolę jej się zdrzemnąć!
po czwarte: dalej jestem w szoku jak pięknie to maleństwo korzysta z kuwety :oops:

Morri - Wto 28 Lip, 2015 18:52

agusiak napisał/a:

po czwarte: dalej jestem w szoku jak pięknie to maleństwo korzysta z kuwety :oops:
ale dlaczego? :hm:
agusiak - Wto 28 Lip, 2015 19:19

Bo smyki z Chrobrego nie radziły sobie w jej wieku tak pięknie! :D
agusiak - Sro 29 Lip, 2015 22:54

Właśnie szykujemy się z Tamirą do snu, oczywiście momentalnie jak położę się do łóżka malutka jest koło mnie... jest przesłodkim kociakiem, przesypia całą noc wtulona, albo chociaż z łapką przytkniętą do człowieka.. potrzebuje dużo miłości :oops:
Jeżeli chodzi o oczka - kicia ma się dobrze, grzecznie znosi lekarstwa, trzeba bardzo pilnować higieny w kołnierzu, oczko, które zostało ma się dobrze, oby tak było!!! :) Jest silną dziewczyną, bardzo samodzielną, grzeczniutką ;)

agusiak - Pią 31 Lip, 2015 23:05

Troszkę fotek :oops:

Tamirka uwielbia spać na człowieku :aniolek:


... i na słoneczku też lubi spać :lol:



Morri - Sob 01 Sie, 2015 00:19

Dzielna mała :serce:
kikin - Sob 01 Sie, 2015 08:05

:love:
agusiak - Pon 03 Sie, 2015 18:23

Uff... dzisiaj Tamirka miała ściągane szwy i KOŁNIERZ!!!! :banan: Wreszcie malutka kicia poczuła się swobodnie... jednak największą radochą dla niej jest jej własny ogon, który się jej wreszcie pokazał ::

Taka jestem piękna! :)


I oczywiście chętna do zabawy!

misiosoft - Wto 04 Sie, 2015 09:03

super!!
agusiak - Sro 05 Sie, 2015 21:14

Tamira to wspaniałe kocie maleństwo, jest niesamowicie towarzyska - zdobyła serca wszystkich, którzy ją poznali... siedzę właśnie przy komputerze, a na biurku na ręce zasypia mi mrucząca Tamirka... oczywiście nie muszę mówić, że jej ułożenie się do snu jest równoznaczne z tym, że chwilę wcześniej obdarowała mnie buziakami, przytulaniem, wchodzeniem na mnie i przytulaniem do mojej twarzy z uroczym pomiaukiwaniem :love:

Jej się po prostu nie da nie kochać, jest małym kilkuset-gramowym pokładem szczęścia i bezwarunkowej kociej miłości dla człowieka...

Staram się jej poświęcać każdą wolną minutę, ale szkoda mi, że nie może mieć kociego towarzystwa, na razie gdy nie ma człowieków zaspokaja się terroryzowaniem moich świnek morskich, które chyba nic sobie z tego nie robią jak łapą po pupie dostają :loco:

agusiak - Pią 07 Sie, 2015 15:26



Że ja niby się bawię?


Taka poważna i nietykalska jestem...


... eeee tam MIZIAJ :oops:


A tu poprzednio opisywana przeze mnie sytuacja :oops:

einfach - Pią 07 Sie, 2015 15:31

ależ ona jest ŁADNA! i ma taki mądry pyszczek ::
kotekmamrotek - Pią 07 Sie, 2015 16:07

o kurcze - ale szybko się blizna wygoiła - jestem w szoku!!!!!!!! :szok:
einfach - Pią 07 Sie, 2015 16:27

kotekmamrotek napisał/a:
o kurcze - ale szybko się blizna wygoiła - jestem w szoku!!!!!!!! :szok:


a ja nie, Marianek też tak miał :) )
tylko teraz zostało uważnie obserwować, co i w jakiej ilości leci z kanalika łzowego, poza tym ślicznie dziewczyna wydobrzała :) )

come-here - Sob 08 Sie, 2015 16:07

Ale z niej przytulas! U mnie na sam widok człowieka zaczynała mruczeć :) ))

Kochane maleństwo i jakie dzielne! :aniolek:

agusiak - Pią 14 Sie, 2015 10:05

Dzień dobry wszystkim! :D
Tamira ma się świetnie, całkowicie już wydobrzała, dostała bardzo ładne futro, przybiera na wadze i pięknie je!
Jest małym łobuzem i jednocześnie kochanym, słodkim miziakiem. Codziennie kładzie się z człowiekiem do snu i oczekuje porcji głaskania. Także w dzień porzebuje dużo czułości, śpi na biurku, zaczepia łapką do zabawy i niesamowicie cieszy się na widok człowieka (wychodzi z każdej kryjówki i najgłębszego snu :wink: ).






agusiak - Nie 16 Sie, 2015 09:19

Tamira uwielbia..... APORTOWANIE! :lol:
Naprawdę z wielkim oddaniem przynosi mi to do łóżka to na stół kuleczki z papieru albo zabawki myszki :)

BEATA olag - Nie 16 Sie, 2015 16:02

Buziaki dla Tamiry, nochalek i bródka mnie rozwaliły :aniolek:
agusiak - Czw 20 Sie, 2015 16:34

Kolejna porcja słodkości! :)

Taka jestem śliczna :oops:



I tak dziwnie śpię :hm:


Tamira właśnie jest po pierwszym szczepieniu, jest walecznym maluchem, zdecydowanie nie spodobała się jej procedura. Każdego dnia poznajemy się coraz lepiej, koteczka jest dla mnie wspaniałym przyjacielem. Od momentu wejścia do domu towarzyszy mi w każdej czynności jaką wykonuję, gdy siedzę przy biurku, właśnie tam zawsze się umości i słodko mruczy. Gdy jestem na łóżku, przychodzi położyć się koło mnie albo przynosi mi zabawkę do porzucania. Utrzymujemy nadal zwyczaj, że kładziemy się spać razem, zanim zasnę muszę Tamirkę porządnie wygłaskać i dopiero wtedy wtula się w moją szyję i tak razem śpimy. Kotka nie sprawia w domu problemów, trochę terroryzuje jeszcze moje świnki morsie, uwielbia wieszać się na praniu na suszarce, jednak w większości czasu zajmuje się masą zabawek, które kulają się w każdym kącie mojego pokoju :D Bardzo często słyszę, że Tamira jest kociakiem wyjątkowym i potwierdzam to w 100%. Tyle miłości ile ona daje tego nikt nie jest w stanie zmierzyć :serce:

agusiak - Pon 24 Sie, 2015 20:25

Tamira dzisiaj poznała psa z mojej rodzinki, odwiedziła nas labradorka Jessie. Jessie jest dość energiczna i nie podpasowała Tamirze - uruchomiła w niej wszystkie drapieżne instynkty, syczenie, buczenie, warczenie, nastroszenie... po chwili jednak kukała spod tapczanu na wielkiego psa ::
agusiak - Nie 30 Sie, 2015 10:16

Tamirka z dnia na dzień jest coraz większa - nawet ja zauważam różnicę :D Wspina się już coraz wyżej, odważnie skacze i zwiedza nowe kąty. Jest wspaniałym kotem, bardzo potrzebuje towarzystwa - gdy wracam po długiej nieobecności w domu miauczy pod drzwiami i później nie odstępuje na krok oczywiście przy tym mrucząc :love:
Dziwię się, że jeszcze nikt się w niej nie zakochał... to, że nie ma jednego oczka tylko dodaje jej uroku, nie sprawia, że jest gorsza... wręcz przeciwnie każdy z moich znajomych kto mnie odwiedza zakochuje się w niej, nawet nie zauważa tego braku... chciałabym żeby znalazła kochający dom, wg mnie jest kocim ideałem i wiem już teraz, że bardzo ciężko będzie mi się rozstać z tak wspaniałym kotem :cry:

BEATA olag - Nie 30 Sie, 2015 12:35

śliczna kocia :love:
agusiak - Pon 31 Sie, 2015 13:30

Pora na trochę słodkości i ukazania cudowności tego mojego maleństwa :serce:


Zaczynamy od tego zdjęcia :) Standardowo gdy jestem w domu maluch przychodzi i śpi mi na kolanach, nawet kiedy nie chcę jej tulić to ostentacyjnie siada przede mną na biurku, tuli się i wręcz zmusza słodkością do wzięcia na kolana.


Najbezpieczniej czujemy się na rękach człowieka :oops:


Kto nie zakocha się w tym cudownym nosku? :jebanewalentynki:


Nie przesłodźmy - Tamirka jest też małym rozrabiakiem, uwielbia biegać po pokoju i wszystko owarczeć, jest z nią niemały ubaw kiedy szaleje po pokoju :diabel:


Koteczka potrafi też dziabnąć i niczym pantera nie puszczać swojej ofiary :shock:

agusiak - Czw 03 Wrz, 2015 10:49

Halo? :cry:
Nikt się nie interesuje Tamirką?
Przecież to tak wspaniały kot...


agusiak - Pon 07 Wrz, 2015 11:32

Cześć i czołem wszystkim :lol:





Tamisia ma się świetnie, tylko wypatruje tego jedynego domku i takowego na razie nie widać :cry: A jest to niesmowity kot! Już teraz wiem, że bardzo ciężko będzie mi się z nią rozstać... bo jak tu nie tęsknić za stworkiem, który co rano przychodzi do łóżka pomruczeć na przywitanie, co wieczór kładzie się obok mojej głowy na podusi spać ze mną i krok w krok towarzyszy przy każdej czynności i przede wszystkim podbija serca wszystkich moich odwiedzających bezgranicznym zaufaniem i chęcią do zabawy? :serce:

kikin - Pon 07 Wrz, 2015 11:44

cudowna jest :serce:
Cotleone - Pon 07 Wrz, 2015 11:57

Śliczna kicia. I jaka miła i towarzyska - prawdziwy skarb. Trzymam kciuki za dobry domek :)
agusiak - Sro 16 Wrz, 2015 12:37



Tamira jest już po 2 szczepieniu, niezbyt uradowana wizytą u weterynarza, ale dała radę. Oczywiście zaraz po otrzymaniu szczepionki przyszła się do mnie przytulić, objęłam ją rękami i była już spokojna. Jest silnym, zdrowym kociakiem... jednak będzie docelowo drobnym i małym kotem :)
Zaczynają jej wyrastać stałe ząbki... zintensyfikowało się jej gryzienie różnych przedmiotów i ludzi :diabel:
Najciekawszą jednak wiadomością jest to, że Tamiś zostaje u mnie na stałe... przez te 2 miesiące połączyła Nas więź tak niesamowita, jakiej nigdy nie czułam z żadnym zwierzakiem... kicia zagościła w moim sercu na dobre i od początku uważałam, że jest moim kocim aniołem. Bardzo źle zniosłam wiadomość, że może jej lada moment nie być i wtedy uświadomiłam sobie, że nie wybaczę sobie tego nigdy jeżeli malutka nie zostanie ze mną na zawsze. Posłałam w świat wiadomość, że Tamira zostaje i wtedy wydarzyło się coś wspaniałego... mała przyszła do mnie, usiadła na biurku naprzeciw mnie i położyła mi głowę na ramię, jakby chciała powiedzieć "nawet nie wiesz jak się cieszę" :hug:
Zdobyłam swojego najlepszego przyjaciela, który siedzi tu razem ze mną.. :serce:

Eva - Sro 16 Wrz, 2015 12:44

oooooooooooooo :oops: :oops: :hug:
BEATA olag - Sro 16 Wrz, 2015 13:34

Super!!!!!!!
einfach - Sro 16 Wrz, 2015 13:52

najlepiej! :love:
jaggal - Sro 16 Wrz, 2015 14:17

Sabrina mówi, że cieszy się razem z Tamirką :D
kotekmamrotek - Sro 16 Wrz, 2015 17:07

agusiak - GRATULACJE:) dołączyłaś do grona Okropnych Wolontariuszy, co to Tymczaska nie chcieli oddać ::
m_adzik - Czw 17 Wrz, 2015 01:41

ja sie w takiej samej fundacyjnej krowie zakochalam. kradna serca :love:
agusiak - Czw 05 Maj, 2016 17:51

Po prawie roku czas na wieści od Tamiry :lol:
Zdecydowanie popieram, że była to najlepsza decyzja jaką kiedykolwiek w życiu podjęłam. Jesteśmy z Tamirą bratnimi duszami i nie wyobrażam sobie mojego życia bez niej :love:
Codziennie zasypia ze mną, przesypia tak całą noc... każdego ranka przychodzi na powitanie się przytulić i pomruczeć :)
Jest nierozłącznym kompanem we wszystkich moich codziennych czynnościach, nawet nauczyła się już pewnych słów, mamy swój język ::





Nieważne co robię, ona zawsze mi towarzyszy :D




come-here - Czw 05 Maj, 2016 21:34

Prześliczne kochane słoneczko ! :aniolek:

I jaka duża dziewczyna!

A takie to było maleństwo u mnie :wink:

einfach - Czw 05 Maj, 2016 21:45

jaka ona dłuuugaaaa i wspaniała :love:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group