Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Żmijka

Olinka - Czw 19 Lis, 2015 13:24
Temat postu: Żmijka
Żmijka to - urodzona w czerwcu 2015 - wielkooka koteczka, której imię zupełnie nie pasuje ani do jej wyglądu ani do charakteru.

Bo żmije są długie i cienkie, a Żmijka jest krótka i okrąglutka. Żmije syczą i się wiją, a Żmijka wywala się do góry brzuchem i mruczy. Żmije są jadowite, a Żmijka jest słodka i do schrupania. Żmije mają zygzaki, a Żmijka jest szaro-bura, w prążki i ciapki.

Ponadto - w odróżnieniu od zwykłych żmij - kotka Żmijka pięknie korzysta z kuwety. A jej słabość do gryzoni objawia się wyłącznie tym, że godzinami wpatruje się w klatkę, w której mieszkają szczury.

A jeśli się już ta Żmijka gdzieś podstępnie wślizguje, to tylko pod kocyk albo kołdrę i nie po to, żeby człowieka pokąsać, ale żeby – cudnym mruczeniem – ukołysać go do snu.

:D

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Żmijka wieczorową porą:


Brytyjski profil ;) :


Żmijkowato:


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Żmijka i jej rodzinka na ZDJĘCIACH

kat - Czw 19 Lis, 2015 13:29

O ja, ale się piękna zrobiła :)
Olinka - Czw 19 Lis, 2015 13:43

kat napisał/a:
O ja, ale się piękna zrobiła :)


Dopiero się zdjęciowo rozkręcamy, ale piękna jest, to prawda.

:D

BEATA olag - Czw 19 Lis, 2015 15:16

śliczna, mogłaby być siostrą Ebi :D
Olinka - Sob 21 Lis, 2015 17:34

Żmijka jest u nas trzeci dzień.

Na razie wypełza ze swojego zacisznego kąta wyłącznie wieczorem - stąd jakość zdjęć. A nie chcę jej świecić lampą po oczach.

Ale kiedy już wypełznie, to grandzi na całego, a zmęczona układa się do snu w łóżku i mrucząc oraz po swojemu gadając - zasypia.

Nad ranem znika z łóżka, bunkruje się w pojemniku na pościel, by wypełznąć znów po zmroku.

No!

Cudna jest!







Żmijka uśmiecha się przez sen.


:: :love:

Olinka - Nie 29 Lis, 2015 13:51

No więc - daliśmy dziewczynie kilkanaście dni totalnej swobody i całkowitego spokoju i pokazała panna swoje prawdziwe oblicze.

Jaka jest zatem Żmijka?

Żmijka jest przekochana, puchata, cieplutka i mrucząca :: . Żmijka mruczy nawet podczas obcinania pazurów. Kiedy straci z oczu człowieka, głośno i piskliwie go nawołuje, ćwierka: "tu jestem, no głaszcz". Śpi wyłącznie na kimś!!! Jest zazdrosna o laptopy, telefony komórkowe, książki i wszystko, co trzyma się w rękach, zamiast ją głaskać. Kładzie się na klawiaturze, główką wybija telefon z dłoni.

Jest absolutnie wszystkożerna i bezbłędnie czyściutka.

Jest jednym z niewielu kotów, które można zarekomendować również do domu bez innych zwierząt, ale pod warunkiem, że cały czas ktoś będzie się nią zajmował :wink: .


Olinka - Nie 29 Lis, 2015 14:12

Żmijka z potencjalną ofiarą:



:sleep:

saszka - Pon 30 Lis, 2015 10:46

Olinka napisał/a:
Żmijka jest przekochana, puchata, cieplutka i mrucząca


Czyli dokładnie taka, na jaką wygląda :: Urocza koteczka :serce:

Olinka - Wto 01 Gru, 2015 17:40

W ciągu najbliższych dni Zmiju będzie miało gości.

Nase małe Zmiju.

::

Cotleone - Wto 01 Gru, 2015 18:12

Taki z niej groźny drapieżnik, że aż sobie zasnęła :lol: Trzymam kciuki, żeby goście się spodobali Żmijce :wink:
kat - Wto 01 Gru, 2015 22:41

Trzymam mocno kciuki :ok:
Morri - Sro 02 Gru, 2015 01:02

Zrobiła furorę mała ::
Olinka - Pią 04 Gru, 2015 13:23

Nikt nas nie odwiedził.
einfach - Pią 04 Gru, 2015 16:12

Olinka napisał/a:
Nikt nas nie odwiedził.


ojej :(
ale Zmiju chyba sie nie zasmucilo?

Olinka - Pią 04 Gru, 2015 17:01

einfach napisał/a:
Olinka napisał/a:
Nikt nas nie odwiedził.


ojej :(
ale Zmiju chyba sie nie zasmucilo?


Ani Zmiju, ani ja :wink:



::

saszka - Pią 04 Gru, 2015 17:57

Olinka napisał/a:
Nikt nas nie odwiedził.


To tylko strata dla tych osób. Żmijka jest po prostu boska :kwiatek:

Olinka - Czw 10 Gru, 2015 20:44

Dzisiejsza Żmijka, która tylko na zdjęciach wygląda tak niewinnie. Bo tak naprawdę to wcielony diabołek, ale ma też cechy anielskie - np. śpiewa...*

:twisted: :aniolek:













*Owszem, mam brudne okna - ponieważ uważam, że chronią one przed szkodliwym promieniowaniem z kosmosu - ale jednak nigdy aż tak brudne... Remontują nam teraz balkony i codziennie staram się tylko zmywać z okien cement, kurz i błoto, żeby było widać cokolwiek.

Cotleone - Czw 10 Gru, 2015 20:46

Gdyby nie *, to nie zwróciłabym uwagi. Żmijka jest przesłodka. Świetne fotki :D
einfach - Czw 10 Gru, 2015 21:17

Żmijka jest cudowna :love: :love:

a na pokaz brudnych okien zapraszam do mnie - z wyboru nie myję, a te prezentowane na zdjęciach wyglądają jak u nas już po myciu :turla:

kotekmamrotek - Pią 11 Gru, 2015 08:39

ja się dołączam do einfach - zapraszam na wątki moich tymczasków, jeśli ktoś chce dowodów:))))
Olinka - Sob 12 Gru, 2015 11:38

Żmijka przedświąteczna.



:D

Olinka - Sob 19 Gru, 2015 00:44

Zmiju - piękne takie, ooo...



:D

kiniek - Nie 20 Gru, 2015 20:46

śliczności :serce:
Olinka - Sro 30 Gru, 2015 13:04



Zmiju będzie miała dziś gościa!

:D

Olinka - Sro 06 Sty, 2016 16:10

Zmiju pojechało do cudownego domu, od razu poczuła się, jak u siebie. No po prostu musi być dobrze!!!

:good:

saszka - Sro 06 Sty, 2016 16:40

Pa pa, Żmijko. Powodzenia! :kwiatek:
Olinka - Pon 11 Sty, 2016 19:03

Zmiju na swoim!



:D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group