Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Jaga

Eva - Pon 14 Mar, 2016 20:03
Temat postu: Jaga
Kumulacja pecha w jednym małym kocie.. Mieszkała w dworze, dzieląc budę z innym kotem. Przeżyła wypadek, w wyniku którego ma problemy z utrzymaniem równowagi. Nie ma jednego oka. Była bita i przeganiana przez inne koty, przez co reaguje na nie bardzo nerwowo.
A my nie mamy żadnej możliwości, by umieścić ja choćby w domu tymczasowym... u nas wszędzie po dwa, trzy, czasem nawet pięć kotów..
Jaga musi być otoczona troskliwą opieką człowieka. Zamieszkała w szpitalikowej klatce gdzie obserwujemy, czy zachowanie kotki jest spowodowane głębokim stresem, w jakim żyła, czy tez może być efektem urazów powypadkowych czy neurologicznych.






Jaga na ZDJĘCIACH i FILMACH.

catta - Pon 14 Mar, 2016 21:54

Końcówka ogonka :serce: :) Śliczna kocia.

A czy ma jakieś zakaźne choroby? Musi być izolowana od kotów?

Eva - Pon 14 Mar, 2016 22:00

Konieczność izolacji wynika z nerwowości, z jaką kotka reaguje na inne koty. Na razie obserwujemy, działamy także wyciszająco i uspokajająco.
monka - Sro 16 Mar, 2016 02:34

Jaga porusza się jak kot świeżo wybudzony po narkozie...Ma problem z utrzymaniem równowagi, jej chód jest raczej wolny i niepewny. Weterynarze uważają to za objaw neurologiczny, będący wynikiem starego urazu, być może tego samego, w którym straciła oko. Niestety nie da się z tym nic zrobić :( Jaga nie ma żadnych problemów z korzystaniem z kuwety.
Na filmikach widać, że czasami jeszcze zasyczy, ale generalnie jest to przekochany miziak. Zawsze zagaduje, gdy tylko człowiek pojawi się na horyzoncie, ociera się o nogi, przychodzi zawołana.





kikin - Sro 16 Mar, 2016 08:26

słodziak :serce: i do tego biała końcóweczka ogonka :jebanewalentynki:
kat - Sro 16 Mar, 2016 10:20

Jedna z moich wyadoptowanych tymczasków - Zuzia ma takie objawy po przebytej panleukopenii.
Ale świetnie sobie radzi i w niczym Jej to nie przeszkadza. Nawet nauczyła się wdrapywać na kanapy i fotele ;)

catta - Sro 16 Mar, 2016 19:23

Na filmikach wrażenie jakby głównie z tylną połową ciałka był problem i "zataczanie", które przechodzi w słodkie przeciąganie. A jaki wypadek miała kotka? Coś wiadomo?
Z człowiekiem widać nie ma problemu, ładnie łasi się.. a z kotami jakiś postęp jest?

monka - Sro 16 Mar, 2016 19:45

Na razie dajemy jej spokój z innymi kotami. O tym, jaki wypadek przeżyła niestety nic nie wiadomo :(
kotekmamrotek - Sro 16 Mar, 2016 22:44

jestem zakochana w Jadze - dziś chciałam ja odrobaczyć, więc wylądowała mi na kolanach - i co? Przepadłam... Jaki to miziak - barankuje, udeptuje, ślinotokuje - wszystko na celująco:)
A najlepsze później - ledwie weszła do klatki pięknie zaczęła jeść - bo Jagusia malutko je, martwilismy się... A tu - niespodzianka! Wciągnęła wszystko i jeszcze dokładkę:) Po prostu dziewczę musi być porządnie wymiziane - w nagrodę pustą miskę mamy:))))

jaggal - Pią 18 Mar, 2016 11:44

Przepadłam.

Jaga jest cudna. Problemy z chodzeniem? Nieważne - przecież i tak od razu po wyjściu z klatki uwalę się na podłodze i będę nadstawiać do głaskania! Nie mam oka? Cokolwiek, drugie i tak mam ciągle zamknięte, żeby skupić się na przyjemności, płynącej z miziania! I do tego miaukam, zagaduję, mruczę, grucham... Boże, co za kot wspaniały!

Ale wystarczy, że poczuje zapach innego futra, od razu wychodzi z niej kot z borderline'em :) "kocham cię - nienawidzę cię - zostaw mnie - nie odchodź"... Kula się do głaskania i mruczy, ale potrafi się rozsyczeć i rozbuczeć, przy czym absolutnie nie przeszkadza jej miziająca dłoń. Co ta dziewczyna musiała przejść w życiu...

KrisButton - Pią 18 Mar, 2016 13:59

Gdybym nie miał swoich dwóch futer to naprawdę Jaga miałaby szansę na zamieszkanie w moim M, dawno nie miałem takiego kociaka na kolanach, co ta dziewczyna wyrabiała, a pazurki dała sobie obciąć bez najmniejszego problemu, moje własne dwa kociaki tak spokojne przy tym chyba nigdy nie były :-). Kto pokocha Jagę będzie szczęściarzem, jeżeli Ona pokocha z wzajemnością a jestem pewny, że pokocha.
kikin - Pią 18 Mar, 2016 17:19

KrisButton napisał/a:
Gdybym nie miał swoich dwóch futer to naprawdę Jaga miałaby szansę na zamieszkanie w moim M, dawno nie miałem takiego kociaka na kolanach, co ta dziewczyna wyrabiała, a pazurki dała sobie obciąć bez najmniejszego problemu, moje własne dwa kociaki tak spokojne przy tym chyba nigdy nie były :-). Kto pokocha Jagę będzie szczęściarzem, jeżeli Ona pokocha z wzajemnością a jestem pewny, że pokocha.


ej no :diabel: można mieć więcej kotów niż dwa ::

Morri - Pią 18 Mar, 2016 18:33

kikin napisał/a:
KrisButton napisał/a:
Gdybym nie miał swoich dwóch futer to naprawdę Jaga miałaby szansę na zamieszkanie w moim M, dawno nie miałem takiego kociaka na kolanach, co ta dziewczyna wyrabiała, a pazurki dała sobie obciąć bez najmniejszego problemu, moje własne dwa kociaki tak spokojne przy tym chyba nigdy nie były :-). Kto pokocha Jagę będzie szczęściarzem, jeżeli Ona pokocha z wzajemnością a jestem pewny, że pokocha.


ej no :diabel: można mieć więcej kotów niż dwa ::
My się czujemy jakoś nieswojo, gdy liczba futer spada poniżej 6 :roll:
jaggal - Pią 18 Mar, 2016 18:35

Morri napisał/a:
My się czujemy jakoś nieswojo, gdy liczba futer spada poniżej 6 :roll:


skąd ja to znam... ;)

aczkolwiek skoro Kris ma koty, to Jagi nie weźmie :( ona alergicznie reaguje nawet na te najłagodniejsze i najbardziej neutralne...

Morri - Pią 18 Mar, 2016 18:37

jaggal napisał/a:
Morri napisał/a:
My się czujemy jakoś nieswojo, gdy liczba futer spada poniżej 6 :roll:


skąd ja to znam... ;)
:cheers:
wiedźma - Pią 18 Mar, 2016 18:44

Mój Maniek chodzi dokładnie tak samo. Wet twierdzi, że to pozostałość po przebytej neurologicznej postaci toksoplazmozy. Ale Maniek (ostatnio nazywany Maniakiem) i tak jest przekochany. Ma pewne ograniczenia (np. nie da rady wskoczyć na parapet), ale sobie z tym świetnie radzi (pod parapetem po prostu siada i drze się, żeby go podsadzić). A jak zacznie brykać z zaadaptowaną razem z nim Manią, to prawie nie widać, że coś z nim jest inaczej. Ta kotka też na pewno znajdzie swoich człowieków do kochania. A oni, któregoś dnia usiądą tak jak ostatnio my z mężem i stwierdzą, że głupi byli Ci co jej nie chcieli :wink:
tess - Pią 18 Mar, 2016 23:26

Ojejuśku, moja nowa miłość i moja nowa ulubienica zaraz po Silance! :love: :love: :love:
Chcę kochać i miziać tę kotę!

Morri - Sob 19 Mar, 2016 02:57

wiedźma napisał/a:
A oni, któregoś dnia usiądą tak jak ostatnio my z mężem i stwierdzą, że głupi byli Ci co jej nie chcieli :wink:
:jebanewalentynki:
jaggal - Sob 19 Mar, 2016 16:39

Jaga jest boska, do brania i kochania :)


ech, gdyby tylko lubiła inne koty - kradłabym!..

kotekmamrotek - Sob 19 Mar, 2016 17:16

potwierdzam - wczoraj to samo - wymiziana tylko trochę, ale postawiona na podłogę poszła do miski - i futrowała:) A miska pełna stała cały czas...
Eva - Sob 26 Mar, 2016 17:33

u Jagi dzień mija za dniem, każdy jeden ograniczony do powierzchni szpitalikowej klatki. Domów Tymczasowych jest wciąż za mało, a Domów Tymczasowych dla Jedynaka nie ma praktycznie wcale.
Podobno wiara czyni cuda... My wierzymy.
Na Jagę na pewno kiedyś i gdzieś tam czeka Jej własny Dom.



kotekmamrotek - Wto 29 Mar, 2016 10:52

Jaga - moja ulubienica, kot-przylepa, wejdzie na kolana i tak może cały dzień...
tess - Wto 29 Mar, 2016 11:17

Jaka ona jest boska :love:
jaggal - Pią 01 Kwi, 2016 16:57

Jaga, Jażu, Jażonek, Jaggalątko moje kochane...
...ech, złośliwy losie!.. gdyby ona tak się nie bała innych kotów, gdyby nie reagowała alergicznie na choćby widok czy zapach innego futra... jakbyśmy były szczęśliwe!

Jaga to bowiem kot, jaki zdarza się raz na milion lat. A żeby się o tym przekonać, wystarczy wziąć ją na kolana. Wtula się wtedy i barankuje, obejmuje rękę łapkami, wciska łepetynę w dłoń, ociera się o twarz... Czaruje mnie tak, jak ongiś czarowała jedynie pewna rozbestwiona szylkreta z upitolonym uchem - ale ta szylkreta lubiła inne koty i mogłam ją ze sobą zabrać, Jaga innym kotom mówi VETO, więc nic z tego.

A tak bardzo bym chciała, bo to kot-marzenie. Mimo braku oka, mimo problemów z chodzeniem... Tyle w niej miłości!

kat - Czw 07 Kwi, 2016 13:42

Wygłaskałam dzisiaj rano Jagę - co to jest za cudowny kot! :)
I taka delikatna i bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem.
Strasznie przykro, że nie ma własnego domu :(

BEATA olag - Nie 10 Kwi, 2016 16:40

Wchodząc do szpitalika na mizianki jako pierwszą klatkę mijam "domek" Jagi.
Kocia zawsze delikatnie zagaduje stęskniona kontaktu z człowiekiem.
Staram się by miała u mnie pierszeństwo w tulilulkach na dowód tego, że potrzebuje domu na stałe lub chociaż dom tymczasowy przedstawiam filmik z kochanym przytulakiem:


kotekmamrotek - Nie 10 Kwi, 2016 17:02

jakiś błąd - nie widzę;(
Nika - Nie 10 Kwi, 2016 19:56

Jaga ma futerko jak pluszowy miś, takie delikatne:). Zawsze jak się do niej coś powie to odpowiada i od razu bardzo chętnie wyciąga się jak długa :D i miziaj i miziaj człowiek.
BEATA olag - Nie 10 Kwi, 2016 20:05

obiecany filmik :aniolek:


Morri - Pon 11 Kwi, 2016 06:55

:aniolek:
monka - Pią 15 Kwi, 2016 00:37

Jaga to kotek nakolankowy, posadzona będzie leżeć tak długo, aż się jej nie postawi na ziemi :P



Zauważyłam, że lubi wchodzić do pustych transporterów, więc wstawiłam jej mała "dziuplę" do klatki, od razu skorzystała



a jak się do niej zagaduje, to ma w zwyczaju odpowiadać:


Eva - Czw 21 Kwi, 2016 19:51

Jaga doczekała się swoich pierwszych odwiedzin ze strony ludzi, którzy chcieli zaoferować jej dom. Ba, nawet nie jednych, tylko dwóch różnych ludzi w ciągu dwóch dni. Niestety, mimo że Kota potrafi podbić serce, marzenia o własnym sercu w człowieku muszą wrócić na półkę "do realizacji".
Nie ma co ukrywać, że Jaga to nie jest zwykły kot. Uraz, którego doznała w skutek wypadku jest nieodwracalny. Zaburzenia równowagi i postrzegania nie cofną się. Trudne będzie ewentualne dokocenie w przyszłości, z tego co obserwujemy, Jaga lepiej czuje się jako jedynak.

BEATA olag - Pią 22 Kwi, 2016 07:26

smutno mi Jagusiu, ale zawsze należy mieć nadzieję, że jakieś wiellllllllkie serducho się znajdzie dla Ciebie :serce:
Chitos - Pią 22 Kwi, 2016 08:47

Jaga! Wystarczy położyć na kolanach to odrazu zasypia :) wystarczy ze zobaczy czlowieka odrazu zagaduje :)
ludzie to ze jest niepełnosprawna to niie jej wina. To nie znaczy ze ona nie potrafi kochac. Ona kocha 3, 4, 5, 10 razy mocniej! Ona kocha każdym centymetrem swojego malego cialka :) każdym! :) nawet tym brakującym okiem! Kocha!

pantea - Pią 22 Kwi, 2016 10:40

Gadusiowi trochę podobnie dupka ucieka... Ale nie przeszkadza mu to w codziennym funkcjonowaniu :)
Morri - Sro 04 Maj, 2016 21:59

Jagusia... Cicha, nienarzucająca się.... Ale jaka wdzięczna, gdy otworzyć klatkę i zagadać do niej....

Cotleone - Sro 04 Maj, 2016 22:26

Niestety nie widzę. Tak u Bibi i Halki i Kalesona: Zaloguj się, by obejrzeć ten film.
Morri - Sro 04 Maj, 2016 22:35

A teraz?
BEATA olag - Czw 05 Maj, 2016 07:42

wszyscy wiem, że Jaga to kochany, nienachalny miziak, ja cały czas mam nadzieję na człowieka z wielkim serduchem

dziś ciocia wyczochra i przytuli Jagusię - ciepła podusię :)

Nika - Pon 09 Maj, 2016 15:55

Jaga jest bezproblemowa. W piątek wzorowo przyjęła dawkę kroplówki na moich kolanach wystarczyło ją miziać i głaskać :) .
kotekmamrotek - Pon 09 Maj, 2016 21:46

u Jagi już wszystko oko - nie wystarczył Jej kwadrans zabawy - do klatki wciągnęła sobie patyk z piórkami i sama bawiła się nim - sprytna bestyja:))))
tess - Pon 09 Maj, 2016 21:52

Rety, jaka słodzizna! Gdyby nie jej singielstwo, ugniatałabym o nią lubego jak o Silankę :(
monka - Czw 12 Maj, 2016 20:20




MISIEK - Czw 12 Maj, 2016 22:14

kochane futerko wymiziam w sobotę...kiciuś szykuj się :aniolek:
monka - Sro 25 Maj, 2016 12:29

Nie wiem jak Wam, ale wydaje mi się, że Jaga się lepiej porusza.... Na pewno pomogło w tym przybranie na wadze, widać, że jej łatwiej równowagę utrzymać, jak ma trochę więcej ciałka ;)


Morri - Sro 25 Maj, 2016 12:47

Naocznie trudno stwierdzić, bo zawsze się wywala do głaskania :lol:

Ale na filmiku - rzeczywiście - megapoprawa :shock:

kotekmamrotek - Sro 25 Maj, 2016 15:51

no właśnie - my o tej kotce nie wiemy tak naprawdę nic... Kiedyś było rozważane badanie we Wrocławiu - czy to aktualne?
misiosoft - Sro 25 Maj, 2016 16:56

ale miziak i przytulas :)
monka - Sro 25 Maj, 2016 17:51

jak oglądam ją na tym filmiku to widzę, że dużo sobie też ogonem pomaga w utrzymaniu równowagi, wcześniej mi się to jakoś nie rzuciło w oczy :)
KociTata - Sob 28 Maj, 2016 10:10
















KASIAIKRZYS - Sob 28 Maj, 2016 13:39

Piękna Króweczka :P
Słodki Miziak !!!

Nika - Sob 28 Maj, 2016 15:00

Jest kochana :) mam nadzieje, że niedługo ją wymiziam:). Bardzo ładne zdjęcia
misiosoft - Nie 29 Maj, 2016 08:08

słoziak!!
MISIEK - Pon 06 Cze, 2016 22:18

Pierwsze koty za płoty czyli Jagusia w domu tymczasowym.

Od soboty Jagusia jest u mnie. Nie było żadnego problemu z aklimatyzacją. Nie ucieka, nie chowa się. Już zawłaszczyła sobie łóżko i balkon. A na balkonie wygrzewa sobie futerko przez znaczną część dnia. Na razie wskakuje tylko na sofę, tapczan i nie wyżej. Nie ma żadnych problemów ruchowych przy skokach w dół czy w górę. A gdybyście widzieli jak zaiwania, gdy coś sobie upatrzy. Nawet kuferek jej się nie zachwieje :jump:

Wiem, że wielu z was ma więcej niż jednego kota, więc to co teraz napiszę nie będzie żadną niespodzianką. Ponieważ jest to moje pierwsze doświadczenie z dwoma kotami, podzielę się z wami jak wyglądał mój niedzielny poranek.
Któraś tam rano...budzi mnie odgłos przekopywanej kuwety. Myślę sobie Funcik znów kopie kanał panamski. Idę wyczyścić kuwetę. Patrzę siusiu...no cóż mogłoby być lepiej. Jak już jestem na nogach to idę ogarnąć kuwetę Jagi. No cóż, też tylko bryłka po substancji płynnej. Aaaaa.....dobiega mnie odgłos dobiegający z kuwety Kopcia. Myślę sobie: no tak, jak już posprzątałam to teraz zebrało mu się na "maila z załącznikiem". Idę znów czyścić kuwetę. Usatysfakcjonowana, że najmniej przyjemna praca skończona, znów słyszę odgłosy. Tym razem Jaga w kuwecie...Czyścić kuwetę 4 razy w ciągu 20 min...one to chyba robią specjalnie :diabel2:



monka - Pon 06 Cze, 2016 23:12

Koty lubią mieć czysto w kuwecie :) czasem w szpitaliku mamy podobnie, jak już posprzątamy, to się od razu załatwiają :)
super, że się zaaklimatyzowała, a jak relacje z Funcikiem?

MISIEK - Wto 07 Cze, 2016 18:39

Niestety wielkiej miłości z tego nie będzie. Funcio jest młodziutki i chce się bawić a Jaga tylko syczy na niego. Biedak był bardzo wystraszony. Mam nadzieję, że będą w stanie żyć obok siebie ignorując się wzajemnie
BEATA olag - Wto 07 Cze, 2016 20:14

powodzenia, super że Jaga jest na salonach
Chitos - Wto 07 Cze, 2016 20:15

Ja z kuwetami mam dokładnie tak samo:D raz jeden raz drugi ;)
Cieszę się ze Jagula ma tymczasową ale swoją kanapę :)

Morri - Sro 08 Cze, 2016 01:55

Misiek, daj im czas :) Dogadywanie się kotów trwa zwykle dłużej niż kilka dni :) Po tym, jaką sympatią do siebie zapałali Skadi i moi rezydenci, jestem w stanie uwierzyć w wiele cudownych przemian :)
Nika - Sro 08 Cze, 2016 09:43

Trzymam kciuki za Jagę ☺. Myślę, że jak się przekona, że inny kot jej nic nie zrobi to się przyzwyczai do jego obecności.
KrisButton - Sro 08 Cze, 2016 19:43

Akceptacja mojej Inki i Ibisa trwała ponad 4 miesiące, pomimo, że to rodzeństwo z jednego miotu ale byli rozdzieleni i po 3 latach Inka do nas trafiła, "cud" nastąpił nagle i niespodziewanie. Do dziś nie ma między nimi miłości, jest tolerancja, która od czasu do czasu albo z jednej albo z drugiej strony jest na chwilę zapomniana (nie ma rozlewu krwi, mała przepychanka jedynie :-). Jaga to cudna kota, spędziłem z nią na każdym dyżurze sporo czasu, nie sposób ją ignorować, okazuje radość z obecności człowieka. Trzymam kciuki aby przełom nastąpił jak najszybciej :-).
MISIEK - Pią 10 Cze, 2016 19:01

Jaga pozdrawia ze swojego domu tymczasowego. To już tydzień odkąd wyleguje się na swojej kanapie, o balkonie już nie wspominając.
Tydzień to zdecydowanie za mało, żeby rozpisywać się na temat przyzwyczajeń i charakteru Jagi. Mogę się z wami podzielić tylko moimi subiektywnymi odczuciami i spostrzeżeniami.
Jagusia jest wyjątkowa pod kilkoma względami. Nie ma większych problemów z aklimatyzacją, od razu przywłaszczyła kanapę, sofę i wszystko to na co da się posadzić kuperek. I nawet nie myślcie, że łatwo da się przegonić jak już się rozłożyła. Swoim burknięciem sygnalizuję, że jeśli ktoś ma opuścić kanapę to jesteś to ty a nie ona (koci terrorysta :diabel: ) Na szczęście nie wskakuje na parapet i szafki...na razie ;-)
Poza tym jest uroczym śpiochem. Przesypia większość dnia, a szczególności nocy. Zatem każdy, kto marzy o przespanych nocach pokocha Jagę za tę zaletę. W nagrodę Jaga będzie cierpliwie czekać aż się obudzisz, żeby doprosić się o kilka pieszczot.
Nie będę się rozwodzić o tym jaka ona jest piękna, bo to przecież widać. Krówkowa paleta kolorów z ...(a to już w osobnym poście) i mięciutkie futerko...ach tu już się rozmarzyłam.
Wracając do konkretów Jaga lubi gadać. Jak wchodzę do pokoju i mówię cześć Jaguś to mi odpowiada miau miau miau coś tam. I tak co jakiś czas. Zatem kto powiedział, że z kotem nie da się pogadać. Da się, tylko z konkretnym tematem jest ciężko bo sama do końca nie jestem pewna o czym my tak sobie plotkujemy :hm:
Teraz troszczę takich tam nad którymi trzeba popracować. Widać, że Jaga lubi głaski, ale nie jest do nich przyzwyczajona. Zatem po 5-10 min pieszczot odzywa się burczący dzwonek. Jestem przekonana, że z czasem się przyzwyczai i wyłączy burkota. Ważne, że nie ucieka na nas widok. Ciężko jest też przekonać ją, że szczotka to nic złego. Świta mi w głowie pomysł jak zaprzyjaźnić ją z tym narzędziem tortur. Za jakiś czas zdam relację z przesłuchania. Obcinania pazurków też nie lubi, ale to też można obejść. Obcinam jej dwa pazurki, kiedy jest w krainie Morfeusza. Po trzecim pazurku jest syk...więc odkładam tę czynność na inną okazję. Staram się, aby nic nie robić na siłę. Lepiej, żeby kotek sam dał sobie obciąć pazurki niż angażować w to całą rodzinę lub sąsiadów :tan:

Dla wszystkich ciekawych relacji Funcik Jaga to na razie bez zmian. Kotki są odizolowane. Funcik jest bardzo zainteresowany Jagą i często przesiaduję pod jej drzwiami, szczególnie gdy Jaga chrupie chrupki, kopie w kuwecie lub gada.


Morri - Wto 14 Cze, 2016 00:49

Misiek, zwróć uwagę, czy ona burczy po jakimś konkretnym czasie, czy też jeśli głaszczesz w jakichś rejonach. Mnie się ciągle wydawało, że jest przestraszona, kiedy się zatoczy i że nie ma to związku z ludzką ręką :hm:
kikin - Wto 14 Cze, 2016 15:57

Czemu nie dostałam tych zdjęć na maila? :marudzi: :marudzi:
MISIEK - Wto 14 Cze, 2016 16:24

Hej,

twój remainder otrzymałam w sobotę, a post jest z piątku.
Wyślę ci zaraz wszystkie zdjęcia jakie mam

kikin - Wto 14 Cze, 2016 16:36

Ja jeszcze do Ciebie nie pisałam. Myślę że mylisz mnie z brynią :cool:
MISIEK - Wto 14 Cze, 2016 17:41

Oj sorki Kikin :oops:
kikin - Wto 14 Cze, 2016 18:02

MISIEK napisał/a:
Oj sorki Kikin :oops:


nie ma problema ::

MISIEK - Sro 15 Cze, 2016 19:41

no cóż status "nie akceptuję innych kotów" chyba nie jest aktualny
sami zobaczcie

jaggal - Sro 15 Cze, 2016 19:45

jak Jagol pięknie chodzi! :shock:
Chitos - Sro 15 Cze, 2016 19:47

To samo chciałam powiedzieć! :lol:
misiosoft - Sro 15 Cze, 2016 20:10

super!!
BEATA olag - Sro 15 Cze, 2016 20:58

jeszcze pyszczki będą sobie wylizywać :D
Morri - Sro 15 Cze, 2016 21:07

ale się cieszę :aaa:
monka - Sro 15 Cze, 2016 22:40

Funcik jaki wielki się zrobił! :shock: Super, że się akceptują :)
Chitos - Czw 16 Cze, 2016 07:18

Funcik to rasowy kocurrro :)
MISIEK - Nie 19 Cze, 2016 08:20

Jagusia mówi dzień dobry ze swojego ulubionego kartonika
Czyż ona nie jest przesłodka




jaggal - Nie 19 Cze, 2016 09:21

Drugie zdjęcie - mistrzowskie :D
Chitos - Nie 19 Cze, 2016 09:57

Zdjęcie pod tytułem kto jest panem świata :D
MISIEK - Pią 24 Cze, 2016 07:04

Muszę się poskarżyć. Jagusia zrobiła coś bardzo bardzo okropnego. Sprawiła, że mój Funcik woli spędzać czas z nią a nie ze mną :cry3: Zamiast leżeć ze mną na kanapie woli pójść położyć się gdzieś w pobliżu Jagi.





BEATA olag - Pią 24 Cze, 2016 07:32

ale super, jeszcze się za chwilę okaże, że kociambry będą zabawowo brykać :)
Nika - Pią 24 Cze, 2016 08:20

brawo Funcik terapeuta :banan: :banan: :banan: :banan: :banan:
Chitos - Pią 24 Cze, 2016 08:42

:shock: Jaga robie wielkie postępy!
Prosze wytulić i Jagule i szalonego Furcika! :jump: :jump: :jump:

MISIEK - Pią 24 Cze, 2016 10:36

tulę i całuję oba codziennie ;-) ale nie zaszkodzi jeszcze raz :aniolek:
Hofi - Pią 24 Cze, 2016 10:47

I ode mnie, i ode mnie!!! :serce: :serce:
żabcia - Pon 27 Cze, 2016 21:26

Jaga i Funcik razem brykają i baraszkują. Piękny widok ale dzisiaj nasze kociaki mnie zaskoczyły. Szkoda, że nie zdążyłam nagrać. Funcik położył się na fotelu obok Jagódki (Jagi) i...... zaczął wylizywać jej futerko. A ona mu na to pozwalała. :aniolek:
Morri - Wto 28 Cze, 2016 01:13

Jak się cieszę!!!!! :aaa: :aaa: :aaa:
Nika - Wto 28 Cze, 2016 05:16

super wieści :tan:
BEATA olag - Wto 28 Cze, 2016 07:51

rewelacja :) :) :)
MISIEK - Sob 02 Lip, 2016 09:02

Niektórym już mówiłam jakie cuda dzieją się u mnie w domu. Teraz sami możecie zobaczyć jak bryka Jagusia, która ma kłopoty z utrzymaniem równowagi.

kikin - Sob 02 Lip, 2016 09:10

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Nadira - Sob 02 Lip, 2016 09:56

Matko borsko, jaka z niej słodycz :love:
Ale chyba i tak mój ulubiony fragment to ten, w którym nie biegnie, tylko sunie truchcikiem, kołysząc dupką na boki :D

Katarzyna - Sob 02 Lip, 2016 10:31

Dupka najlepsza! :)
Bravo Jaga i koci terapeuta dzik-szaleniec :) :banan: :kwiatek:

kat - Nie 03 Lip, 2016 11:59

Super! :)
einfach - Pon 04 Lip, 2016 09:32

Ten filmik daje mi absurdalnie dużo radości i pocieszenia :turla:
Jagusia, jesteś najlepsza, oby tak dalej! :love:

monka - Wto 05 Lip, 2016 01:28

Ten filmik jest tak rozbrajający, że oglądam go kilka razy dziennie, ot tak, na poprawę humoru :D
ale w życiu bym nie pomyślała, że Jaga będzie tak biegać! Poprawa jest niesamowita....

Morri - Wto 05 Lip, 2016 01:31

Ja wciąż cofam się do tego fragmentu, gdzie Jaga tymi spoconymi łapkami truchta po podłodze - nieodmiennie mnie to rozbraja :love:
MISIEK - Wto 05 Lip, 2016 21:32

Ten filmik był sklejany tak na szybko, ale chyba wytnę sobie ten fragment jak drepcze za kocurkiem
U mnie w domu dzieją się jeszcze inne cuda ;-) Szkoda, że nie wszystko da się nagrać.

Pamiętam pierwsze spotkania z Jagusią i pytanie czy na pewno chcę ją wziąć, bo ona jest nie do końca sprawna. Poza tym nie przepada za innymi kotami. Z kuwetą zamykaną też może być problem.
Jagusia to przykład koteczki, której należy dać szansę. No efekty są.
Wczoraj biegała po oparciu kanapy :dance: . A myślałam że wyżej niż na kanapę nie skoczy. A tu niespodzianka. Z powodu nocnych galopów Funcika musimy kotki izolować, inaczej biegają po całym mieszkaniu i nie dają spać. Wczoraj po raz pierwszy Funcik smętnie ćwierkał leżąc koło zamkniętych drzwi, a Jagusia odpowiedziała na to drapaniem w drzwi. Jak tak dalej pójdzie to czeka nas małe przemeblowanie, żeby koty mogły razem w nocy rozrabiać nie budząc nas przy tym.
Ostatnia dobra nowina jest taka, że Jagusia dostała nową krytą kuwetę. Na razie bez drzwiczek, ale widać że nie ma problemu z zakręcaniem kuferka w krytym pomieszczeniu. Dla nas oznacza to mniej rozsypanego żwirku ;-)

kat - Wto 05 Lip, 2016 22:39

To są naprawdę cudowne wiadomości! :)
wiedźma - Wto 05 Lip, 2016 22:47

Kryta kuwetka u nas sprawdza się też znakomicie przy Mańku. On podobnie zarzuca kuperkiem. A jak zarzuci nim tez w kuwetce, to się chociaż kocurro nie przewraca, tylko opiera boczkiem o ściankę.
Morri - Wto 05 Lip, 2016 23:21

I tylko się potwierdza, że kot to jednak stadne zwierzę :aniolek:
BEATA olag - Sro 06 Lip, 2016 07:56

przede wszystkim bezklatkowe, super Jagódko, że brykasz po salonach
żabcia - Sro 06 Lip, 2016 09:55

Spieszę dodać, że Jagódka (Jaga) już korzysta z kuwety z opuszczonymi drzwiczkami :lol:
BEATA olag - Czw 07 Lip, 2016 11:01

:good:
MISIEK - Sro 13 Lip, 2016 20:46

Dzień jak co dzień czyli kto się ze mną pobawi?

MISIEK - Czw 14 Lip, 2016 21:49

Muszę się podzielić tym co zrobiła dzisiaj Jaga. Po tym jak posprzątałam kuwetę Funcika słyszę, że coś się dzieje znowu w tej samej kuwecie. Odkrywam wieczko, patrze Jaga zrobiła kupkę. Po czy gdy posprzątałam po Jagusi, Funcik wszedł i też zrobił kupkę. Czyli będą teraz korzystać z jednej kuwet? :hm: Nie wiem czy mam się cieszyć czy martwić.
Morri - Pią 15 Lip, 2016 00:48

U mnie wszystkie koty korzystają z wszystkich kuwet :) Uznałabym więc to za zupełnie naturalne :)
MISIEK - Wto 26 Lip, 2016 09:22

W niedzielę przybyły do nas następne kotki. Helcia w klatce tak krzyczała, że nie dało się jej nie wypuścić. Niestety miauki innych kotów nie mają dobrego wpływu na Jagę. Zaczęła syczeć na wszystko, na mnie i na Funcika. Dzisiaj rano postanowiłam zrobić jej obróżkę z małego paska obróżki feromonowej, który został po Kózce. To niewiarygodne jak działa taka obróżka. Po dwóch godzinach Jaga znów zaczęła bawić się z Funcikiem. Po całym wczorajszym dniu osykiwania przez Jagę, Funcik tak się cieszy, że może do niej podejść, że dosłownie fruwa po meblach ;-)
MISIEK - Sro 27 Lip, 2016 22:25

Jagusia na nocnym polowaniu. Na razie została tylko raz przyłapana jak wspina się na meble...ale kto wie może z czasem będzie wspinać się również w inne miejsca

BEATA olag - Czw 28 Lip, 2016 08:57

Rewelacja, a tło muzyczne dodaje jeszcze większej pikanterii temu wydarzeniu :: .
Lasy, pola jakieś czy cuś?

MISIEK - Czw 28 Lip, 2016 09:18

świerszcze ;-)
jakiś odgłos nocy trzeba było dodać. Myślałam też o sowach, ale do pokoju nie pasuje

MISIEK - Sro 03 Sie, 2016 21:48

Filmik na dobranoc;-)
Czy Jagusia nie ma za dobrze?
Jagusi humor się poprawił i Funcik znów wrócił do łask


Chitos - Sro 03 Sie, 2016 21:52

Nie mogę się napatrzec na Jage. Ona super wygląda!
Uściski dla niej i dla Furcika! :)

MISIEK - Pią 12 Sie, 2016 17:22

Mam super wieści. Jaga lepiej znosi obecność 4 kotów w domu. Nawet dała się porządnie wygłaskać bez tego jej specyficznego burczącego ale...
Moja mam wchodzi do pokoju i mówi cześć Jagulka do czarno białej kotki na pomarańczowym legowisku (stałe miejsce Jagi). Na co ja mówię, to nie Jaga tylko Kózka. No nie widzisz, że to chruścik przy grubym...fuj fu fuj puszystym kuferku Jagi.
A propos byli u nas znajomi. Nie pamiętam całej rozmowy. Utkwiło mi w pamięci zdanie "nie ważne że jeden nie ma oka,drugi nóżki a trzeci zębów ;-)

MISIEK - Pią 19 Sie, 2016 12:31

Jestem bardzo dumna z Jagi. To cudowna puszysta krówka.
Jechałam z Helcią do weta w środę. Helcia ma to do siebie, że drze się niesamowicie. Jakbym kota ze skóry obdzierała. Podejrzewam, że kotek wiele przeszedł i krzyczy na zapas bo się boi, że coś złego się stanie. Nie mogłam futra wsadzić do kontenerka bo tak się łapami zapierała. Krzyk niesamowity, koty się zleciały. Jednak tylko Jagusia próbowała jej pomóc. Wzięła w ząbki nogawkę od spodni i próbowała mnie odciągnąć. Myślałam, że padnę...Helcia i Jaga generalnie się mijają i czasem syczą na siebie....a tu Jaga broni Helci.
Jestem szczęśliwa że kupiłam droższy kontenerek z otworem na rękę do głaskania. Przy głaskach Helcia się uspokoiła. Niestety do weta mam godzinę. Zatem 2 godziny głaskałam krzykacza;-)
Tak trudno mi uwierzyć, że nikt nie pokochał Jagusi. To cudowna kotka. Co z tego, że nie ma oczka i czasem krzywo chodzi. To szlachetna kotka i jestem z niej mega dumna




saszka - Pią 19 Sie, 2016 12:42

Na tym pierwszym zdjęciu wygląda jakby puszczała oczko ;)
MISIEK - Pią 26 Sie, 2016 18:03

Jaga ostatnimi czasy zaczyna intensywne zwiedzanie całej posiadłości. Wczoraj grzebałam coś przy rowerze na korytarzu zewnętrznym. Krówka nie przestraszyła się upadającego klucza, chwiejnego roweru. Wlazła między karton a płytki, przykryte dywanem i zastawione innym rowerem. Nie chciała wyjść. Rozłożyła się wygodnie w jakieś szczelinie i nie mogłam jej stamtąd przegonić. Jak przesuwałam jej kuferek w stronę wyjścia to na mnie nasyczała. Jak śmiałam ją wyganiać z fajnego miejsca ;-)
Na zdjęciach Jagusia zagląda za kanapę. Wszystkie zakamarki musi osobiście sprawdzić.



MISIEK - Pią 02 Wrz, 2016 12:31

Jagusia w swoim pomarańczowym legowisku. Ona je uwielbia. Jest bardzo zagubiona jak jakiś kot zajmie jej poduszkę, bo ona na innej nie będzie spać.



MISIEK - Czw 08 Wrz, 2016 11:06

odkurzacz łączy koty...tak mogłabym opisać poniższe zdjęcie
kotki wylądowały na wspólnym łóżku po tym jak uruchomiony został okropny odkurzacz
od lewej Jaga, Helcia, Funcik, Kózka



Poniżej udało mi się zaparkować wszystkie koty do jedzenia



Trzeba nauczyć je jeść w jednym miejscu, żeby nie było w kuchni sytuacji jak ta poniżej


W kuchni zawsze czekają Helcia i Funcik. Czasem się też zdarza przyjść Jagusi i Kózce. Wyjątkowo dzisiaj Arizona dołączyła do wyłudzających jedzenie

Ponieważ mam mieszankę koteczków na zdjęciach, a nie wiem kto czyta jakie wątki, więc post umieściłam również przy pozostałych kotach

Chitos - Czw 08 Wrz, 2016 11:09

Funcik jaki już duży! :) jaki sliczny :)
MISIEK I Love you!!

Eva - Czw 08 Wrz, 2016 11:47

MISIEK napisał/a:
od lewej Jaga, Helcia, Funcik, Kózka


Jaga obok Kózki na jednym łózku?? :szok2:

MISIEK ja nie wiem jak Wy to robicie :modly: :modly:

:brawo:

monka - Czw 08 Wrz, 2016 13:13

I Arizonka chyba też nie najgorzej znosi resztę towarzystwa, z tego co czytam tutaj i w jej wątku? :)
MISIEK - Czw 08 Wrz, 2016 13:33

Arizonka raczej omija inne koty. Zdarza się że syczy na inne, czasem pogoni Funcika, ale krew się nie leje. Myślę, że to ten typ, który nie pokocha innych kotów, ale może je ignorować. Arizonka mało się socjalizuje z innymi kotkami, bo muszę patrzeć ile je. Wcześniej drzwi były otwarte i wszystkie koty przychodziły i podjadały Arizonie, więc do końca nie byłam pewna ile ona je. Jak tylko dojdzie do siebie pójdzie na socjalizację na balkon ;-)
Widzę po wszystkich kotach, że początki są trudne: syczą na siebie i pacają się łapkami. Przeważnie po 3 tygodniach jak koty ustalą między sobą relacje to jest już ok. Obecnie utworzyło mi się stado i wszystkie koty poza Arizoną śpią razem. Widać, że lubią swoje towarzystwo.

MISIEK - Sro 14 Wrz, 2016 17:12

Nie ma wątpliwości, że Jagusia znalazła swoją bratnią kocią duszę.
Oba sierściuchy wręcz uwielbiają swoje towarzystwo


Morri - Pią 16 Wrz, 2016 04:46

MISIEK napisał/a:
Nie ma wątpliwości, że Jagusia znalazła swoją bratnią kocią duszę.
Oba sierściuchy wręcz uwielbiają swoje towarzystwo
hm :hm: i co Ty na to? :hm:
Eva - Pią 16 Wrz, 2016 10:20

MISIEK napisał/a:
Nie ma wątpliwości, że Jagusia znalazła swoją bratnią kocią duszę.
Oba sierściuchy wręcz uwielbiają swoje towarzystwo


koty są niesamowite! tej przyjaźni to się chyba nikt nie spodziewał - Kopeć, tzn. Funcik i Jaga! :aniolek: :aniolek:

Chitos - Pią 16 Wrz, 2016 10:38

Dla mnie to zawsze będzie Kopcio :) i kochana Jagula :)
MISIEK - Pią 16 Wrz, 2016 11:51

Tak myśle co by było gdyby Jagusi zabrakło...ciekawe czy Funcik/Kopeć pokochałby innego kota. Wczoraj znów się tarmosiły. Mam filmik ;-)
Chitos - Pią 16 Wrz, 2016 14:34

Czekamy z niecierpliwością :)
MISIEK - Pon 19 Wrz, 2016 19:14

Pamiętam jak Jagusia była w klatce w osobnym pomieszczeniu bo nie tolerowała innych kotów. Przyznaję początki były syczące. Teraz ta słodka krówka uwielbia wylegiwać się w towarzystwie innych futerek. Czy może być coś piękniejszego niż przyjaźń dwóch fundacyjnych futerek?




Morri - Sro 21 Wrz, 2016 00:16

MISIEK napisał/a:
Tak myśle co by było gdyby Jagusi zabrakło...ciekawe czy Funcik/Kopeć pokochałby innego kota. Wczoraj znów się tarmosiły. Mam filmik ;-)
powiem Ci zupełnie szczerze. Mój Kanso pokochał Agatkę. Z żadnym innym kotem - mimo ich mnogości i często usilnych starań, taka miłość się już nie powtórzyła...
kotekmamrotek - Sro 21 Wrz, 2016 14:43

Jaga była na wyprawie u specjalisty neurologa we Wrocławiu. Podróż zniosła bardzo spokojnie i cierpliwie:)
Mamy chyba dobre wieści -nie znaleziono na tomografie żadnej przyczyny specyficznego poruszania się Jagusi. To super, bo mamy pewność, iż nie jest to skutek nowotworu, ucisku na rdzeń, nerwy, który mógłby się pogłębiać, powodując większe problemy w poruszaniu się. Dlaczego "chyba dobre" - bo mieliśmy nadzieję, że być może uda się przywrócić Jagusi prawidłowy chód... Nie da się tego zrobić; ale Jaga świetnie sobie radzi, w niczym Jej nie przeszkadza Jej stan - biega, wspina się - tylko specyficznie;)
Wg dra Wrzoska taki stan może być wynikiem choroby wirusowej, którą Jaga przeszła w dzieciństwie, np. panleukopenii - przetrwała, ale zapłaciła sprawnością... To naprawdę niewiele, bo przecież żyje...

żabcia - Sro 28 Wrz, 2016 22:36

Wiem, że dla kotka byłoby najlepiej, gdyby mogła chodzić normalnie. Ale przyznam się, że ten jej kołyszący się kuperek jest tak rozkoszny, że brakowałoby mi tego widoku. Jedno jest pewne. Nic jej nie boli i w niczym jej to nie przeszkadza, a to najważniejsze. :wink: Jak dodamy do tego, że jest słodkim pieszczochem, to po prostu sama rozkosz.
Chitos - Sro 28 Wrz, 2016 22:39

Jagula to złoty kociak:)
MISIEK - Pon 03 Paź, 2016 18:17

Jagusia się popsuła. Odkąd wróciłam z delegacji śpi nie na swoim pomarańczowym posłaniu a na torbie od kompa. I co teraz mam zrobić. Zabrać torbę jak ona tam lubi siedzieć?
Tylko jak będzie mi obgryzać......to jej futro....wycałuję ;-)

Oprócz mojej torby od laptopa Jagusia uwielbia kartony i drapaki kartonowe. Nigdy nie widziałam jej obok tradycyjnego drapaka. Każda forma kartonu jest lepsza od wszystkiego poza jedzeniem.

MISIEK - Wto 11 Paź, 2016 09:53

Przeważnie jest tak, że Funcik poluje na Jagusie. Czasem mi jej żal bo łobuz nie daje jej spokoju. Z drugiej strony czasem relacje się zamieniają. Dziś Jaga poluje na Funcika


A to wersja Jagusi na słodko. I jak jej nie kochać...

MISIEK - Pon 17 Paź, 2016 13:43

No i stało się najgorsze. Helcia zabrała pomarańczowe legowisko Jagusi. Na szczęście tylko na ten jeden raz. Teraz Jaga znów okupuje swoją poduszkę


Chitos - Pon 17 Paź, 2016 17:10

O kurczę Jagula ta co kotów nie akceptowala!!! ;)
MISIEK - Wto 25 Paź, 2016 22:00

Mój słodki grubasek chwilowo zamienił pomarańczowe legowisko na czerwony kocyk z myszką. Zły odkurzacz sprawia, że inne miejsca też są fajne do spania


MISIEK - Czw 03 Lis, 2016 11:02

Czasem sobie myślę, że Jagusia nie jest świadoma, że nasz dom to nie jej stały adres zamieszkania. Staramy się jednak, żeby była kochana i rozpieszczana tak samo lub mocniej niż nasz rezydent.




BEATA olag - Czw 03 Lis, 2016 11:11

ŚLICZNA KRÓWKA
MISIEK - Wto 08 Lis, 2016 15:34

Jednak patrząc na Jagę i Kózkę muszę przyznać, że mają boczki. Jaga to tylko koło miski chodzi. Jak wsypałam około połowy miski chrupek to zjadła za jednym razem. Aż mi szczęka opadła. Tak się zastanawiam ile ona właściwie zjada. Porcje są na 6 kotów ale skąd mam wiedzieć, że ona je 1/6 porcji :knuje:
Biorąc pod uwagę, że Jaga ma słaby kręgosłup i nie może być za gruba to konieczne są zmiany. Jak myślicie jak mam karmić te 6 kotów. Daje rano i wieczorem porcyjki mięsa i wystawiam chrupki, gdyby były głodne. Może za dużo?
Może chrupki powinnam dać w jakiejś zabawce, żeby kot musiał się ruszyć, żeby zdobyć chrupkę

BEATA olag - Wto 08 Lis, 2016 19:52

Agusiak jest specem od dobrej linik swojej kotecki :twisted:
tak jak pisałam, odmierzać, wiem że to będzie problematyczne, ja daję radę
praktycznie każdy z moich kociambrów je coś innego

Morri - Nie 20 Lis, 2016 04:35

Skąd ja to znam... Czasem mam wrażenie, że moje tymczaski są bardziej dopieszczone niż moje własne koty... Chyba nie wyadoptowałabym sobie kota ;)
agusiak - Nie 20 Lis, 2016 08:45

Jestem i ja, największy dietetyk i żandarm!! :twisted:
Misiek może więcej porcji mokrego, ale małych dla każdego kota, a suche na noc i spróbować każdemu kotu miskę podstawić z niewielką ilością (łyżka stołowa).

MISIEK - Nie 20 Lis, 2016 10:21

Augusiak, słyszałam że jesteś bardzo dobrym żandarmem ;-)
Zmieniłam już metodę karmienia. Dostają częściej i mniej (głownie mokre). Nie ma już dostępu do chrupek przez cały dzień. Chrupki są wydzielane i podawane po trochu. Zobaczymy jakie będą efekty ;-)

agusiak - Nie 20 Lis, 2016 10:35

Dawaj znać koniecznie, myślę, że to będzie dobra metoda :ok:
MISIEK - Wto 22 Lis, 2016 23:55

Zmieniliśmy sposób karmienia kotów. Rano koty dostawały suchą, która miała im starczyć do wieczora. Często popołudniu już nic nie było. Mam nawet podejrzenia, że Jaga jadła nie tylko swoją porcję. Teraz dajemy często ale mało. Dzięki temu Jaga zaczęła się więcej ruszać. No powiedzmy, że zaczęła polować ... :D Miejmy nadzieję, że to ograniczy jej okrągłe kształty, a mnie pozwoli mieć lepszy obraz, który kot co i ile je. U mnie kradzież jedzenia przez inne futra jest na porządku dziennym.


kat - Sro 23 Lis, 2016 10:08

MISIEK, u mnie fajnie sprawdzała się taka kula
Np. Mikuś fajnie schudł, jak musiał sobie wyturlać każdego chrupka ;)

MISIEK - Sro 23 Lis, 2016 11:46

Kupię taką Jagusi na święta ;-)
Eva - Sro 23 Lis, 2016 11:51

MISIEK napisał/a:
Kupię taką Jagusi na święta ;-)


Madziu zerknij proszę do zasobów szpitalikowych, tam powinno być takie cuś, jeśli dobrze kojarzę :ok: (lub podobne cuś o tej samej funkcji)

Chitos - Sro 23 Lis, 2016 12:01

kat napisał/a:
MISIEK, u mnie fajnie sprawdzała się taka kula
Np. Mikuś fajnie schudł, jak musiał sobie wyturlać każdego chrupka ;)


U mnie to jest zabawka ;) nawet Monka nie zważa, że jest karma w nim :D Napiernicza i to równo :D aż ściany obija w całym domu :)

A Jagula piękna! :)
Uściski dla Jagulki od Cioci! :) :wink:

MISIEK - Sro 30 Lis, 2016 16:12

Stało się. Ktoś dostrzegł piękno w czarno-białym futerku. Niby się cieszę a jednak mi żal.
Nawet jeśli kotek jest u mnie tylko na chwilę to jednak staje się członkiem rodziny. Kocham każde jej burknięcie i nie ważne jest to, że kotek jest fundacyjny a nie mój, że ma jedno oczko i chwiejną dupkę.
W miejsce Jagusi pewnie trafi do nas inny potrzebujący kotek. Na razie to jest jednak tylko kotek(jak wiele innych kotów) a Jagusia jest jedna jedyna.
Mam nadzieję, że Jagusi będzie dobrze w nowym domku.
Tymczasem Jaga nie zdaje sobie sprawy, że niedługo się przeprowadza. Zajęta swoimi sprawami okupuje pudełko po budach. Napomknę tylko, że całość Jagi nie mieści się w kartonie i futro się wylewa :lol:

MISIEK - Wto 06 Gru, 2016 14:37

Dla Jagusi każdy dzień bez kartonika to dzień stracony. Puszysty kuferek sam ciągnie na kartonowy drapak lub w pudełko po butach

Aireen - Sob 10 Gru, 2016 15:06

Nikt nie odpisuje, więc ja napiszę. Strasznie się cieszę! Jako przyszła opiekunka Jagusi obiecuję, że zrobię wszystko by koteczka miała u nas jak najlepiej :-) Na pewno nie zabraknie jej przypodłogowych drapaków i kartonów po butach do przesiadywania :aniolek: :cool: A jak tam kula na smakołyki - czy Jagusia korzysta?
Basik - Sob 10 Gru, 2016 16:00

:aniolek: :aniolek: :aniolek:
MISIEK - Sob 10 Gru, 2016 22:28

Jagusia korzysta ale nie tak jak jest to wskazane w instrukcji.....
Bessie biega po całym pokoju jak szalona i wysypuje chrupki a Jaga chodzi za nią i zbiera ;-)

brynia - Nie 11 Gru, 2016 08:54

:turla: cwaniara
Aireen - Nie 11 Gru, 2016 18:41

:lol: Czyli z ambitnych planów odchudzania piłeczką nici... :roll: :wink: Za cwana jest!
MISIEK - Nie 11 Gru, 2016 23:07

jak będzie sama to nie będzie miała wyboru, chyba że zatrudni szczurki do pracy ::
Aireen - Pon 12 Gru, 2016 22:01

Obawiam się, że szczurki by z chęcią pomogły tyle, że niewiele by zostało dla samej Jagusi - to straszne obżartuchy :wink:
MISIEK - Pon 12 Gru, 2016 22:30

Macie już kartonik dla Jagusi? Ona ostatnio siedzi non stop w pudełku po butach. Nawet chciałam zabrać do was pudełko z kotem ;-). Jednak Jaga tak zniekształciła pudełko "swoją krągłością", że będzie potrzebne nowe pudełko. Macie dobry powód by kupić buty ::
MISIEK - Wto 13 Gru, 2016 17:33

Jagusia dzielnie pomaga w kontroli jakości budki dla kotów na zimę.
Oczywiście praca nie była wolontariacka. Garść chrupek to chyba dobra zapłata za tak ciężką prace ;-)


Aireen - Sro 14 Gru, 2016 19:52

Kartoników u nas dostatek, po butach i nie tylko. Biorąc pod uwagę moją pracę - Jaga znajdzie się w kartonowym raju :-P
MISIEK - Sro 14 Gru, 2016 20:08

To dobrze, bo już się zastanawiam czy jej tych kartoników nie zabrać. Te od butów nie są dobre do gryzienia i troszkę małe dla grubaska,ale dzielnie w nich siedzi. Czy jej jest tam wygodnie, może ona lubi się torturować? Z kolei te duże kartonowe uwielbia obgryzać. Będziecie mieli wióry po kartonie. Może przyda się na opał lub podkład dla szczura ;-)
żabcia - Czw 22 Gru, 2016 22:48

Jagódka przeszła samą siebie. Wyobraźcie sobie, że ona oczekuje ode mnie żeby ją zanosić do miski. Bo przecież ona nie będzie się podłogować ( no bo nie stołować) w takim tłumie.
Chitos - Nie 25 Gru, 2016 13:40

Hahaha Jagulaa sie ustawiła i to dobrze ";)
Chitos - Nie 25 Gru, 2016 13:42

A kiedy Jagula się przeprowadza :)
Przed przeprowadzką proszę wycslowac wytulic wysciskac pomiziac i wszystkie rzeczy świat zrobić Jagusi od Cioci :)

MISIEK - Nie 25 Gru, 2016 13:51

jagusia przeprowadza sie na poczatku stycznia
zatem mamy jeszcze troche czasu na pożegnanie

MISIEK - Wto 03 Sty, 2017 23:28

Nigdy nie myślałam ile ciężkiej pracy od wolontariusza wymaga bycie domem tymczasowym. Zawsze wyobrażałam sobie, że ktoś nie ma co robić lub ma dużo miejsca w domu i tymczasowy pobyt kotów nie robi dla tej osoby większej różnicy. Nie przyszło mi wtedy do głowy, że bycie domem tymczasowym nie oznacza tylko dania dachu nad głową, karmy i sprzątnięcia kuwety.
Tyle jest kotów, które muszą się nauczyć ufać człowiekowi i cieszyć się jego towarzystwem...a przekonanie kota, że jest bezpieczny i nie musi siedzieć któryś raz z rzędu w szafie lub pod łóżkiem nie jest takie proste i oczywiste. Koty są jak ludzie-różne. Jedne odważne a inne panicznie bojące się własnego cienia.
Dzisiaj jadąc z Jagusią autobusem, słysząc jej smętne miau i widząc, że skaleczyła się pod pazurkiem usiłując chwycić moją kurtkę zza krat, myślałam, że pęknie mi serce. Ona nie rozumiała co się dzieję. Bo jak mam kotu wytłumaczyć, że nie ma powodu do strachu, że jest nowy dom (już na stałe), jej własny, jeden jedyny. Jak powiedzieć, że nie porzucam a oddaję bo kocham i marzę o lepszym życiu dla niej.
Takie oto refleksje nachodziły mnie dzisiaj. Jednak widząc Jagusie, która od razu przystąpiła do zwiedzania nowej posiadłości wiedziałam, że już się nie boi a za 2 tygodnie poczuje się jak u siebie....bezpieczna i kochana. Głęboko wierzę, że nowi opiekunowie pokochają Jagusię taką jaka jest i będą o nią dbali. Co nie zmienia faktu, że jest mi troszkę smutno bo już tęsknię. Myślę o wolontariuszach nie tylko z naszej fundacji, którzy poświęcają tak wiele tego, czego kupić się nie da....

Chitos - Wto 03 Sty, 2017 23:35

Powodzenia slonrczko! :aniolek: :aniolek:
Nika - Sro 04 Sty, 2017 06:50

Super Jaga, powodzenia koteczku :)
misiosoft - Sro 04 Sty, 2017 08:47

powodzenia Jaga! Trzymaj się Misiek!!
Aireen - Sro 04 Sty, 2017 12:08

Jagusia trafiła do naszego domu :-) Na początku zwiedziła mieszkanie, potem na chwilkę ukryła się pod łóżkiem, ale nie została tam długo. Ciekawość była silniejsza. Wieczorem położyła się w strategicznym miejscu w pokoju obserwując otoczenie. Późnym wieczorem weszła do jej nowego kartonika po butach i udawała włochatą muffinkę lub jak powiedział M - pieczeń w brytfance ;-) Rano wyszła do mnie na mizianki i nie syknęła ani razu. Za to usłyszałam ciche i bardzo delikatne mruczenie. Tak, Jagusia potrafi jednak mruczeć, ale robi to bardzo subtelnie :-) Kuwetkę w pełni zaakceptowała - niezła z niej kopaczka. Za to nie ma za bardzo apetytu. Po miziankach odrobinę skubnęła suchej, mokrą tylko raz liznęła. mam nadzieję, że szybko zacznie jeść.

Wkrótce wstawię pierwsze zdjęcia :-)

saszka - Sro 04 Sty, 2017 12:41

Super, czekamy zatem na fotki :)
Aireen - Sro 04 Sty, 2017 20:40

Jagusia - kot pudełkowy



Pierwszy relaks na kanapie:


MISIEK - Sro 04 Sty, 2017 20:49

och mój ty kochany pulpeciku....
MISIEK - Sro 04 Sty, 2017 20:58

Aireen, to coś na zdjęciu bardzo Jagusi się podobało

Szukałam pod włochata kula ale nic nie wygląda podobnie do tego. Jeszcze będę szukać.
Czy ktoś z wolo wie gdzie coś takiego można kupić. Taką zabawkę dostaliśmy w darach i kilku kotom u mnie bardzo się spodobała nowa zabawka (cała jest obśliniona ;-))


Chitos - Sro 04 Sty, 2017 20:59

:serce: :serce:
Aireen - Sro 04 Sty, 2017 21:45

Znalazłam tylko to: http://www.tygryszoo.pl/p...ow-Tx45737/1662

Jak myślisz, Misiek?

MISIEK - Sro 04 Sty, 2017 21:57

super :jebanewalentynki:

możecie troszkę spryskać kocimiętką - dla Jagusi jest tyle nowych rzeczy i zapachów że na początku może być zagubiona i kocimiętka może pomóc ;-)

zamawiam dla swoich kotów różne rzeczy. jakbyście chcieli coś zamówić a nie wiecie czy Jaga się tym bawi, a mam coś podobnego w domu, to mogę pożyczyć dla celów testowych
tak czy siak nie krępujcie się pytać o przysługę dla mojego pulpecika (czasem nazywamy ją Jadzillą). Tak sobie myślę, że jak jest sama i nikt nie kradnie jej jedzenia to może nie będzie tyle wcinać....

MISIEK - Sro 04 Sty, 2017 22:02

wspomniałam już, że jakbyście szukali opiekunki dla Jagi na wakacje to się nie krępujcie...
lubię wasze szczurki a węża się nie boję- więc jakbyście mieli sytuacje podbramkową to chętnie wam pomogę w opiece ;-)

Aireen - Sro 04 Sty, 2017 22:47

Dziękujemy! :serce: :kwiatek:
Aireen - Czw 05 Sty, 2017 13:32

Jagusia nas zadziwia :: Wczoraj dała się dokładnie wymiziać przez M co udowodnię filmikiem, który postaram się tu wrzucić. :aniolek:

Rano za to przywitała mnie wskakując na łóżko, wystawiając brzuszek do drapania i barankując moją rękę, a potem ułożyła mi się pod pachą w kłębek i "ugniatała" powietrze przednimi łapkami mrucząc delikatnie :shock:

Jak na drugi dzień w domu to chyba nieźle? ::

Poza tym spacerowała już po parapecie, patrzyła na szczurki w klatce jak na na najlepszy program telewizyjny, zaglądała do węża czy już wyliniał czy jeszcze nie oraz z nieco większym apetytem niż wczoraj chrupała suchą karmę. Z mokrej karmy wylizała tylko galaretkę i sosik (dolałam do niej trochę gorącej wody). Generalnie Jagusia lubi być przy człowiekach, a przy prawie każdym dotknięciu barankuje i przewraca się prosząc o mizianki :serce: Jeszcze trochę boi się hałasu z klatki schodowej, ale to drobny szczegół. No i zaburczała wczoraj tylko raz :-D

Eva - Czw 05 Sty, 2017 13:39

Aireen napisał/a:
to chyba nieźle?


to dużo lepiej, niż nieźle :serce: :serce:

einfach - Czw 05 Sty, 2017 13:40

Eva napisał/a:
Aireen napisał/a:
to chyba nieźle?


to dużo lepiej, niż nieźle :serce: :serce:


to wspaniale!! :love:

MISIEK - Czw 05 Sty, 2017 14:01

Zdecydowanie pulpecik czuje się bardzo dobrze u was.

Jagusia niestety mało je mokrej. Propos dodawania wody, sprawdźcie czy dla Jagusi jest różnica czy do mięska jest dodawana letnia czy gorąca woda. Czasem mam wrażenie, że gorąca woda pozbawia mięsko aromatu (tak samo jak dodaje za dużo wody). Tak czy siak dla niektórych futerek robi to różnicę. Zresztą sami zobaczcie ;-)

U mnie to na parapet nie chciała iść...zołza mała ;-)
I burczała ze 20 razy dziennie....

Syczy na was? Z opisu wygląda, że nie. Wy szczęściarze!!!! Jagusia też ma fart bo widać, że dobrze trafiła ;-)

Aireen - Czw 05 Sty, 2017 14:18

Cytat:
Propos dodawania wody, sprawdźcie czy dla Jagusi jest różnica czy do mięska jest dodawana letnia czy gorąca woda.


Sprawdzimy na pewno. Dziś dodałam gorącej, bo karma leżała w pojemniku w lodówce i dzięki temu szybciej się ogrzała. Jagulka i tak chętniej taką lizała niż wczoraj taką prosto ze świeżo otwartej puszki. Będę też kombinować z inną marką - może się przekona.

MISIEK napisał/a:
Syczy na was?


No właśnie nie syczy ani nie burczy. Wczoraj raz burknęła i sykęła jak rozochocony jej wcześniejszym przymilnym zachowaniem M dopadł ją na podłodze i zaczął czochrać nieco intensywniej po brzuchu. To był raz jedyny - widocznie w tamtym momencie limit jej uwagi dla M został chwilowo wyczerpany :wink: A tak do tej chwili jest spokój i sielanka. Fakt, że nie siedzę do niej przyklejona i czekam aż da znać, że ma ochotę na kontakt. A na szczęście ma ochotę dosyć często, np zawsze jak wstaje i idę do drugiego pomieszczenia albo coś do niej zagadam. Kochana jest :love:

Morri - Czw 05 Sty, 2017 14:57

einfach napisał/a:
Eva napisał/a:
Aireen napisał/a:
to chyba nieźle?


to dużo lepiej, niż nieźle :serce: :serce:


to wspaniale!! :love:

błyskawicznie się odnalazła! :banan:

żabcia - Czw 05 Sty, 2017 17:06

Gdy braliśmy Jagódkę do domu, to ze wskazaniem, że kot nie toleruje innych kotów. Temu jej klatka stała na korytarzu. U nas nie protestowała, ze jest za dużo kotów ale nie ze wszystkimi się bawiła. A że burczała. Biję się w pierś bo ja potrzebuję więcej miziania niż Jagusia. Może dlatego lekko zniecierpliwiona buczała. Jestem sk myzczęśliwa, że Jagódka tak dobrze się czuje w nowym ( mimo, że trochę jestem zazdrosna). Ale myśl, że ktoś mógłby naszego pulpecika nie kochać tak mocno my byłaby nie do zniesienia. :lol:
Aireen - Czw 05 Sty, 2017 21:28

Jestem bardzo bardzo wdzięczna za świetną opiekę i mizianie Jagusi, bo dzięki temu jest taka wypieszczona i ufna :kiss: :brawa: Cudowna koteczka! Postaramy się być godnym domkiem :tak:






MISIEK - Czw 05 Sty, 2017 21:42

Naprawdę cieszę się, że Jagusia jest taka zrelaksowana. Widać, że to był dobry wybór dla was pięciorga :P
Moja kluseczka, tz wasza pyza, na pewno u was rozkwitnie i będzie szczęśliwa. Kamień z serca mi spadł, że tak dobrze dogadujecie się z pulpecikiem. Buziaki dla was

żabcia - Czw 05 Sty, 2017 23:52

A jak ona na ten parapet się wskrobała?
kikin - Pią 06 Sty, 2017 21:17

:tan:
jaggal - Nie 08 Sty, 2017 12:00

MISIEK napisał/a:
Nigdy nie myślałam ile ciężkiej pracy od wolontariusza wymaga bycie domem tymczasowym. Zawsze wyobrażałam sobie, że ktoś nie ma co robić lub ma dużo miejsca w domu i tymczasowy pobyt kotów nie robi dla tej osoby większej różnicy. Nie przyszło mi wtedy do głowy, że bycie domem tymczasowym nie oznacza tylko dania dachu nad głową, karmy i sprzątnięcia kuwety.
Tyle jest kotów, które muszą się nauczyć ufać człowiekowi i cieszyć się jego towarzystwem...a przekonanie kota, że jest bezpieczny i nie musi siedzieć któryś raz z rzędu w szafie lub pod łóżkiem nie jest takie proste i oczywiste. Koty są jak ludzie-różne. Jedne odważne a inne panicznie bojące się własnego cienia.
Dzisiaj jadąc z Jagusią autobusem, słysząc jej smętne miau i widząc, że skaleczyła się pod pazurkiem usiłując chwycić moją kurtkę zza krat, myślałam, że pęknie mi serce. Ona nie rozumiała co się dzieję. Bo jak mam kotu wytłumaczyć, że nie ma powodu do strachu, że jest nowy dom (już na stałe), jej własny, jeden jedyny. Jak powiedzieć, że nie porzucam a oddaję bo kocham i marzę o lepszym życiu dla niej.
Takie oto refleksje nachodziły mnie dzisiaj. Jednak widząc Jagusie, która od razu przystąpiła do zwiedzania nowej posiadłości wiedziałam, że już się nie boi a za 2 tygodnie poczuje się jak u siebie....bezpieczna i kochana. Głęboko wierzę, że nowi opiekunowie pokochają Jagusię taką jaka jest i będą o nią dbali. Co nie zmienia faktu, że jest mi troszkę smutno bo już tęsknię. Myślę o wolontariuszach nie tylko z naszej fundacji, którzy poświęcają tak wiele tego, czego kupić się nie da....


mądre, dobre, piękne i prawdziwe :)

żabcia - Nie 08 Sty, 2017 12:39

Ja proszę o dalsze relacje Jagódki z nowego domu ( i zdjęcia i filmiki) bo bardzo tęsknię. :cry:
MISIEK - Pon 09 Sty, 2017 13:59

Przesyłam wam filmik z adopcji Jagusi. Jak na pierwszy dzień w nowym miejscu i z nowymi osobami "pulpecik" radzi sobie bardzo dobrze

Aireen - Wto 10 Sty, 2017 23:33

żabcia napisał/a:
A jak ona na ten parapet się wskrobała?


Po łóżku, na stolik nocny i na parapet :-)

Jagusia czuje się u nas bardzo dobrze. Codziennie nas wita i przybiega domagając się głasków. Lubi spać obok człowieka. Nawet gdy moja mama przyjechała w odwiedziny - spała już drugiej nocy obok niej. Generalnie lubi spać na kanapie i na łóżku. Rozgadała i rozgruchała się na dobre. Uwielbia wykładać się brzuchem do góry i barankować dłoń. Nadal nie burczy :-)

Apetyt już jej dopisuje, ale nie je za dużo - rzekłabym - jak dama. Polubiła mokrą Animondę vom Fenstein i wstępnie też Bozitę. Zobaczymy co będzie dalej. Nie lubi za to dalej MACa oraz Animondy Carny. Suchą chrupie po troszku przez cały dzień. Właśnie - jak Jagusia miała zmienianą suchą karmę? Mam teraz ToTW i planuję kupić Sanabelle no grain na zmianę - zgodnie z tym co miała w DT. Czy mam jej dać tą nową dopiero jak opakowanie starej (2kg) się skończy?

Pulpecik lubi zaglądać do szczurków. Wchodzi na stolik nocny i wyciąga się na tylnych łapkach i stara się rzucić okiem ;-) Czasem próbuje pacać łapką przez kratki - na szczęście klatka jest za wysoko i ledwo ledwo dosięga tą łaputką. Dla komfortu szczurzastych zamykamy drzwi do sypialni na noc i w czasie naszej nieobecności, ale widzę, że już czują się pewniej i odważnie schodzą na dno klatki. Wcześniej się bały.

Jak dla mnie Jaga to kot idealny :aniolek:

Aireen - Wto 10 Sty, 2017 23:54

Jaga z moją mamą - drugi dzień ich znajomości ;-)



Jagusia z M :-)


MISIEK - Wto 10 Sty, 2017 23:55

My w domu podajemy TW na zmianę z Sanabelle. Jeden-dwa tyg jedna karma a potem druga. Plusem jest to, że w każdej chwili możecie zamienić karmy. Możecie nawet wysypać obie naraz w dwie miseczki lub je nawet razem wymieszać. Całkowita dowolność. Po prostu jak wolicie ;-)
Jaga nie powinna wybrzydzać a warto od czasu do czasu dawać coś innego...tak na wszelki wypadek gdyby producent zbankrutował ;-) Dziwne, że nie je Mac's-a.
Jeśli otworzycie na raz obie paczki suchego (lub nawet jedną większą) upewnijcie się, że są dobrze zamknięte (ja mam wiaderka z przykrywką). Suche jak długo leży i wietrzeje może już nie być takie dobre.
Cieszę się, że Jagusia sobie powoli chrupie jedzonko. Jednak może mam za dużo kotów w domu ;-)

MISIEK - Wto 10 Sty, 2017 23:58

No ja nie wiem jak mogłam oddać tak kochanego klopsika....
Czyli rozumiem, że twoja mama polubiła Jagusię :D
Będziecie zmieniać jej imię?

Aireen - Sro 11 Sty, 2017 00:06

Mama jest wręcz w niej zakochana! Psociła jej się i całowała futerko zaraz po myciu, a Jaga po chwili zaczynała się myć od nowa :: Co do imienia - jeszcze nie wiemy. Może samo do nas przyjdzie. Na razie wołamy na nią "Jagusia", "Jagula", "Kici", "Kicik" i "Kiki" :-)
misiosoft - Sro 11 Sty, 2017 09:13

ale super wieści!!
żabcia - Sro 11 Sty, 2017 12:16

Imię samo przyjdzie. My większość kotków nazywamy po swojemu.
Nasz kotuś to Funcik najczęściej znany Funfośkiem ( kiedyś Kopernik).
Jagga to dla mnie Jagódka ( śpiewałam jej Jagódka, Jagódka pełna snów...hi hi).
Molly to Czarnuszka itd.
Cieszę się, Jagódka znalazła tak wspaniały dom, w którym czuje się tak dobrze. :lol: ale i tak tęsknię za nią. :cry:

Aireen - Sro 11 Sty, 2017 12:31

MISIEK napisał/a:
My w domu podajemy TW na zmianę z Sanabelle. Jeden-dwa tyg jedna karma a potem druga. Plusem jest to, że w każdej chwili możecie zamienić karmy. Możecie nawet wysypać obie naraz w dwie miseczki lub je nawet razem wymieszać. Całkowita dowolność. Po prostu jak wolicie ;-)
Jaga nie powinna wybrzydzać a warto od czasu do czasu dawać coś innego...tak na wszelki wypadek gdyby producent zbankrutował ;-) Dziwne, że nie je Mac's-a.
Jeśli otworzycie na raz obie paczki suchego (lub nawet jedną większą) upewnijcie się, że są dobrze zamknięte (ja mam wiaderka z przykrywką). Suche jak długo leży i wietrzeje może już nie być takie dobre.
Cieszę się, że Jagusia sobie powoli chrupie jedzonko. Jednak może mam za dużo kotów w domu ;-)


Super, dziękuję za rady. Fajnie, że możemy tak mieszać jej te dwa rodzaje suchej karmy bez obawy.

Muszę się pochwalić, że Jagusia wczoraj wieczorem dostała pierwszej kociej głupawki ::

Zaczęło się od polowania na wstążkę - biegała za nią jak oszalała aż jej się nóżki plątały :lol: Potem goniła piankową piłeczkę i przy hamowaniu wpadała w poślizg co kończyło się wpadnięciem na regał lub lodówkę :lol: Całą zabawę gruchała i pomiaukiwała wesoło. :banan:

Aireen - Sro 11 Sty, 2017 12:37

Cytat:
Cieszę się, Jagódka znalazła tak wspaniały dom, w którym czuje się tak dobrze. :lol: ale i tak tęsknię za nią. :cry:


Ja się wcalę nie dziwię tej tęsknocie - to cudowna kicia! Domy tymczasowe robią wspaniałą robotę, ale rozstania są truuudne. Za to dużo więcej kociastych można uszczęśliwić :aniolek:

Aireen - Pią 03 Lut, 2017 15:20

Aktualizacja:

Jagusia się nam rozśpiewała - jest bardzo rozmowna i prezentuje cały wachlarz kocich odgłosów w zależności od okoliczności. Uroczo zagaduje miaukiem i podrzuceniem główki, gdy akurat złapie z nami kontakt wzrokowy ::

Do jej ulubionych miejsc do spania dołączył fotel i nasze łóżko. Wskakuje na nie w stylu na "lotokota", czyli skacze dużo wyżej niż potrzeba i ląduje opadając np. na fotel :lol:

Nauczyła się wchodzić na stół - nic jednak z niego nie zrzuca ani nie podjada :aniolek:

Szczurki nadal obserwuje, ale już bez takiej wielkiej ciekawości. Za to miejsce na stoliku przy klatce gryzoni musi być. Raz nie było - musieliśmy potem zamiatać szkło po potłuczonej lampce nocnej :diabel:

Lubi biegać za piłeczką z pianki, łapać wstążkę oraz ogryzać kartony a potem bawić się skrawkami. Jednak mimo mnogości kartoników - już wcale do nich nie wchodzi :hmm:

Regularnie dostaje kociej głupawki i biega bez powodu ::

Jagusia polubiła mokre jedzenie, ale tylko wybrane rodzaje. Staram się jej ograniczać suche, chociaż bardzo je lubi. Chętnie zjada też pierś z indyka.

No i musimy kupić nową kuwetę. Kicia polubiła siusianie na stojąco - wszystko spływa na podłogę za kuwetą. Musimy zainwestować w taką z wysokim spodem :roll: :twisted: :wink: Na razie pod starą kuwetą trzymamy podkład higieniczny.

Nie lubi być wyczesywana, ale się nie poddaję. Kocia sierść jest wszędzie :wink:

Wszyscy ją uwielbiamy!

BEATA olag - Pią 03 Lut, 2017 15:23

Super wieści, jak możecie sobie pozwolić na kuwetę z wchodzeniem od góry - polecam - u mnie się sprawdza.
kat - Pią 03 Lut, 2017 15:26

Ale dla Jagi to nie będzie komfortowa opcja :(
Aireen - Pią 03 Lut, 2017 15:33

Mam upatrzoną taka z dużo wyższym spodem od tyłu kuwety - powinna wystarczyć. Teraz spód jest naprawdę nisko. Jagusia wie, że coś jest nie tak, bo próbuje zakopać siusiu drapiąc podłogę. No i raczej taka do wskakiwania od góry by się nie sprawdziła - Jagula nie potrafi sprawnie skakać.
Aireen - Pią 03 Lut, 2017 15:44

Jagusia pozdrawia z drapaka :-)

edit brynia: zdjęcie usunięte zgodnie z prośbą

Aireen - Pią 03 Lut, 2017 15:49

Czy admin może usunąć to zdjęcie, bo nie wiem czemu wskoczyło do góry nogami? :-)
Eva - Pią 03 Lut, 2017 15:50

Aireen napisał/a:
Czy admin może usunąć to zdjęcie, bo nie wiem czemu wskoczyło do góry nogami? :-)


wysłana prośba do admina :ok:

Aireen - Pią 03 Lut, 2017 15:51


misiosoft - Pią 03 Lut, 2017 15:52

zdjęcie do góry nogami też ma swój urok ::
Chitos - Pią 03 Lut, 2017 16:13

:aniolek:
MISIEK - Pią 03 Lut, 2017 16:29

Ona jest taka piękna, to bystre spojrzenie, figlarne wibryski, czujne uszka, ten okrągły puszysty kuferek i jedyny na świecie ogonek. Najpiękniejszy kot na świecie
żabcia - Pią 03 Lut, 2017 20:12

Tęsknię za słodziakiem :oops:
Morri - Czw 09 Lut, 2017 03:34

Pamiętam ją ze szpitalika - tak strasznie szkoda mi jej było zamkniętej w tej klatce... A teraz jaka księżniczka :serce:
żabcia - Nie 07 Maj, 2017 19:31

Czy możemy podpytać się o Jagódkę. Wiem, że jest jej dobrze ale może jakieś zdjęcie lub filmik. I ze dwa zdania o kiciuni? :lol:
Aireen - Wto 27 Cze, 2017 19:16

Jagusia pozdrawia! Jest naszym oczkiem w głowie. Zrobiła się miziasta, daje się miętosic i podnosic, wskakuje na stół i szafki, gdzie wcześniej nie dawala rady :-) Pogryzła nam świntucha wszystkie kable, ale i tak ją kochamy ;-) Jadą jak królowa puszki Feringa i Catz Finefood - odstawilismy suche calkowicie. Jest dobrze :-) :-)










kat - Wto 27 Cze, 2017 19:31

Jak ja lubię czytać takie wieści: )
MISIEK - Wto 27 Cze, 2017 19:32

Boże jak cudnie. Kocham ją i tak się cieszę, że na was trafiła. Wycałujcie ją od nas :aniolek:
BEATA olag - Wto 27 Cze, 2017 19:32

Piękna krówka, super że jest z Wami :D
Aireen - Wto 27 Cze, 2017 19:34

Oj post się zdublowal - proszę usunięcie tego pierwszego. Tak to jest jak trzeba pisać z komórki i dawno nie pisało na forach bez możliwości edycji...
jaggal - Wto 27 Cze, 2017 19:45

Aireen napisał/a:
Oj post się zdublowal - proszę usunięcie tego pierwszego. Tak to jest jak trzeba pisać z komórki i dawno nie pisało na forach bez możliwości edycji...

zrobione :)

Morri - Wto 27 Cze, 2017 20:20

Cudnie czytać, że rodzina taka szczęśliwa :) Dziękujemy Wam :serce:
Nadira - Sro 28 Cze, 2017 10:59

Jak ona ślicznie wygląda i jaka zadowolona :D Super wieści i uściski dla całej Rodzinki! :love:
żabcia - Sro 28 Cze, 2017 20:41

O mój Boże jaka ona śliczna. Bardzo Wam dziękuję i mam nadzieję, że od czasu do czasu dacie znać co u naszej/Waszej Krówki.
Pamiętam, że ją wzięliśmy bo baliśmy sie, że nikt jej bez oczka nie pokocha. Ale...... kocha się sercem a to nie jest tak powierzchowne, żeby patrzeć tylko na "kompletność" i urodę kociaka. Zresztą ona jest przeeeepiękna.
Cieszę się,że trafiła do Was. Pozdrawiam

Aireen - Sro 28 Cze, 2017 23:14

Brak oczka nigdy nie był dla nas problemem. Ja nawet mam sentyment do takich "piratów" i tak naprawdę nie zauważam braku. Dla mnie jest śliczna: pucułowate policzki, mała mordeczka i spokojne lub bystre spojrzenie - w zależności od nastroju . Witać, że to dziewczynka <3 Postaram się dawać o niej znać co jakiś czas:-)
żabcia - Pon 18 Gru, 2017 20:25

Witam,
co słychać u Jaggusi? Już niedługo mija rok, gdy Jagga znalazła kochający dom. A my wciąz pamiętamy. Pozdrawiam

Aireen - Pią 10 Kwi, 2020 16:20









Jagusia pozdrawia! Jest naszym najukochańszym stworzonkiem na świecie :serce: Ma się dobrze, jest wesoła i niezwykle rozmowna. Z chodzeniem i bieganiem radzi sobie nadal świetnie. Robi to po swojemu, ale skutecznie :wink: Uwielbia bieganie za rzuconym kawałkiem suszonego mięska. Czeka na tą zabawę i prosi siedząc przy fotelu i wpatrując się w nas wymownie. Gdy tylko słyszy dźwięk otwierania pudełka z przysmakiem - zaczyna śpiewać i przebierać nóżkami.

Nie wiem czy wiedzieliście, ale Jagusia jest niezwykle dobrze wychowana i odpowiada "na zdrowie" za każdym razem, gdy ktoś kichnie. Nawet przez sen :shock: I jak tu jej nie kochać? W nocy śpi zwykle z nami, wtulona we mnie lub męża. Potrafi mruczeć jak traktor! A w dzień przebywa zawsze blisko nas. Obserwuje nas w pozycji "bochenka chleba" lub śpi na najbliższym fotelu lub kanapie.

Dietę ma wzorową, wg kocich dietetyków. Wysokomięsna mokra karma bez zbóż i od czasu do czasu surowe mięsko do czyszczenia ząbków. Trzyma linię, już nie jest kluską. Uwielbia puszki z rybą i surowe kawałki kurczaka ;-) To naprawdę cudowny kot! Jedyne co sprawia nam kłopot, to to, że bardzo lubi gryźć wszelkie kable w domu i niestety również folię. Tu musimy bardzo ją pilnować i zabezpieczać wszystkie kable i wyrzucać na bieżąco foliowe opakowania. Robi to zwykle rano, gdy jest głodna. Przestaje, gdy tylko dostanie jeść. Tak próbuje zwrócić na siebie uwagę lub daje upust swym emocjom; :wink: Odczekuję chwilkę, zajmuje ją czymś i wtedy daję jeść. Niestety chyba zdążyła już skojarzyć tą czynność z jedzeniem, więc próbuję to zmienić.

Jestem bardzo wdzięczna Fundacji i wszystkim osobom, które zaopiekowały się Jagą. Nie wyobrażam sobie naszego domu bez niej <3

Neda - Pią 10 Kwi, 2020 16:49

Ojjj, znam problem z kablami bardzo dobrze :roll: , ale u mnie problem jest w kociej głowie, nie w pustym żołądku - tym niebezpieczniej.
kat - Pią 10 Kwi, 2020 17:32

Jak mnie cieszą takie wieści :)
Chitos - Pią 10 Kwi, 2020 21:11

Cudownie widzieć Jagusie :) :) :)
kotekmamrotek - Pią 10 Kwi, 2020 21:53

I to w takim domu :aniolek:
MISIEK - Sob 11 Kwi, 2020 18:57

Jaka ona kochana....Dziękuję wam, że jest z wami i że ją kochacie ;-)
żabcia - Sro 15 Kwi, 2020 22:49

Hura, hura, hura. Dzięki za wiadomości o Jagusi. Minęło sporo czasu a my ciągle ją pamiętamy i wspominamy. Bardzo nas cieszy Wasza wzajemna miłość. Widać, że kicia wypiękniała i jest jej u Was dobrze. Śliczny pyszczek, wygląda jakby nieustannie puszczała do Was oczko. Wiem, że ma z Wami cudowne życie ale i tak tęsknię za nią, jak za każdym kotkiem, który choć przez chwilę gościł w naszym domu. :aniolek: Mam nadzieję, że od czasu do czasu podzielicie się z nami kolejnymi wiadomościami o kiciuni. No i fotkami. A moze jakiś filmik, choć króciutki? Wymiziajcie, proszę kicie od nas. :lol:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group