Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Powolniak

jaggal - Czw 09 Cze, 2016 16:28
Temat postu: Powolniak
Drogi Powolniaczku!

Na początku powinniśmy Cię przeprosić - jako stuprocentowy koci mężczyzna mogłeś poczuć się urażony faktem, że początkowo wzięliśmy Cię za kotkę... no ale to trochę też Twoja wina, bo jak na kocura jesteś wyjątkowo zgrabny i mało przysadzisty, chociaż od kiedy poprawił się stan Twojego futra, to wyraźnie nabrałeś staropolskiej niemal godności. Oj tak, pięknyś Ty, Powolniaczku, pięknyś niepospolicie, rzadko zdarzają się koty o tak intrygującym umaszczeniu! A do tego jesteś przesłodki i kochany, chociaż ostatnio straszliwie marudzisz. Wiemy, to wszystko przez to, że nie znosisz mieszkania w klatce i marzy Ci się przestrzeń, na której mógłbyś rozprostować łapki, ale nasze domy tymczasowe są potężnie zakocone, a Ty z kotami to różnie... Tak, tak, nie oburzaj się, wiemy, że potrafisz się z nimi dogadać, ale równie dobrze wiemy, że charakterek to Ty masz i do aniołka Ci daleko. Też nam przykro, że musimy Cię zamykać, ale to zło konieczne... Przecież nie wypuścimy Cię tam, gdzie żyłeś wcześniej, o nie - żebyś znów rozorał sobie łapkę tak, że osłabiony, przewracałeś się, nie mogąc chodzić? Teraz jesteś już zdrowy, silny, pełen energii i wyraźnie nie znosisz klatki, ale musisz przeczekać - a nuż wpadniesz w oko komuś, kto da Ci dom, może nawet stały?..







Powolniak na ZDJĘCIACH i FILMACH.

catta - Czw 09 Cze, 2016 22:49

Ale ma ładne wzorki, śliczny kocurek :)
Hofi - Pią 10 Cze, 2016 10:15

Ale przystojniak! :D
jaggal - Pią 10 Cze, 2016 11:55

Taki jestem śliczny, słodki, biedny i niewinny, zgnębiony klatką taki...


Kurciak - Pią 10 Cze, 2016 13:32

Piękny tygrys!
einfach - Pon 13 Cze, 2016 10:38

Ja nieśmiało powiem, że się zakochałam w tym pysiaku od pierwszego filmiku, a może nawet od nadania mu imienia... :oops: Powolniaczku jesteś piękny i przecudny :serce:
BEATA olag - Pon 13 Cze, 2016 19:30

ale piękne umaszczenie
tess - Pon 13 Cze, 2016 21:59

Chyba pierwszy raz widzę kota z takim umaszczeniem. Niesamowity tygrysek :)
jaggal - Wto 14 Cze, 2016 10:03

Na żywo jest jeszcze piękniejszy, zaręczam :) A do tego jest przerozkoszny - rozbraja mnie zupełnie, kiedy widzę, jak śpi na pleckach w swoim pudełku, po moim wejściu budzi się i otwiera oczy, ale i tak nadal leży, bo co się będzie chłopak wysilał, i tak w końcu podejdę... :D
brynia - Sro 15 Cze, 2016 15:34

"A tu przychodzi jeszcze taka mała kicia okrąglutka (...)" :shock: Po zdjęciach byłam pewna, że z niego kawał kota, jeszcze te potężne łapy...
jaggal - Sro 15 Cze, 2016 15:38

no widzisz, a Powolniaczek jest właśnie mega foremny i zgrabny ;)
brynia - Sro 15 Cze, 2016 15:46

Nie twierdzę, że nie jest foremny i zgrabny, bo to widać na pierwszy rzut oka. Myślałam tylko, że to duża forma ;)
misiosoft - Sro 15 Cze, 2016 15:48

brynia napisał/a:
Nie twierdzę, że nie jest foremny i zgrabny, bo to widać na pierwszy rzut oka. Myślałam tylko, że to duża forma ;)


:jump: :jump:

jaggal - Sro 15 Cze, 2016 16:10

brynia napisał/a:
Nie twierdzę, że nie jest foremny i zgrabny, bo to widać na pierwszy rzut oka. Myślałam tylko, że to duża forma ;)


:jużTydobrzewieszco:

Cotleone - Sro 15 Cze, 2016 21:26

Prążki, prążki, prążki! Widzę prążki :love: i to jakie ::
jaggal - Czw 16 Cze, 2016 09:07

Jedyne w swoim rodzaju i wyjątkowe <3

A ja mam dobre wieści - tu i tam się szepcze, że Powolniaczek ma szansę na DT!

Hofi - Sob 18 Cze, 2016 16:37

Powolniaczek jest u mnie od wczoraj!!! HIP HIP HURRA!! :banan:
Potwierdzam zachwyty wszystkich - jest nieprzyzwoicie przystojnym Panem :love:
Ten pysiu ma tak słodki że ma się ochotę od razu go schrupać. Jednak niech Was nie zwiedzie jego wzrok! Toż to diabeł w kociej skórze! :twisted: :twisted:

Po wyjściu z transportera zwiedził wszystkie kąty i wydawał się być zadowolony. Siadał bezwstydnie rozkraczony i kładł się na boczku. :)
Uwielbia patrzeć we wszystko, gdzie widać jego odbicie - szafy, lustra, okno - jakby wiedział że jest tak piękny i musi dbać o wizerunek. Może poprawia sobie fryzurę jak nie patrzymy? ;)
Po około godzinie Tygrys już biegał po domu i dokazywał (w dosłownym znaczeniu tych słów ;) ). Chyba nie lubi skarpetek, bo zdarzyło mu się zaczepiać nasze stopy. Będziemy obserwować czy tylko na skarpety tak reaguje. Oprócz tego zabawa wędką, samym sobą - nieważne, ważne aby się nie nudzić.
Do nas nie jest jeszcze przekonany, głaskać się pozwala, ale nie okazuje specjalnej radości. Dopilnujemy żeby to się zmieniło! ::
Noc przebiegła stosunkowo spokojnie, poranek bez niespodzianek.

Wczoraj przyjechała do nas druga Kocia z Powolniaczkowego stada. Powolniak był bardzo ciekawy, ale w stosunku do damy był bardzo uprzejmy! Prawdziwy gentleman! :aniolek:

Dostojny, niezależny i do tego śliczny! Mam nadzieję że szybko zostanie miziakiem nr 1! Trzymajcie kciuki! :ok:

Morri - Sob 18 Cze, 2016 16:43

trzymamy :good:
misiosoft - Sob 18 Cze, 2016 22:18

Hofi napisał/a:

Uwielbia patrzeć we wszystko, gdzie widać jego odbicie - szafy, lustra, okno - jakby wiedział że jest tak piękny i musi dbać o wizerunek. Może poprawia sobie fryzurę jak nie patrzymy? ;)


właśnie obejrzałam mecz Portugalia-Austria i opis od razu skojarzył mi się z Ronadlo ;)

Morri - Nie 19 Cze, 2016 02:04

misiosoft napisał/a:
Hofi napisał/a:

Uwielbia patrzeć we wszystko, gdzie widać jego odbicie - szafy, lustra, okno - jakby wiedział że jest tak piękny i musi dbać o wizerunek. Może poprawia sobie fryzurę jak nie patrzymy? ;)


właśnie obejrzałam mecz Portugalia-Austria i opis od razu skojarzył mi się z Ronadlo ;)

:rotfl:

Hofi - Nie 19 Cze, 2016 09:38

misiosoft napisał/a:
Hofi napisał/a:

Uwielbia patrzeć we wszystko, gdzie widać jego odbicie - szafy, lustra, okno - jakby wiedział że jest tak piękny i musi dbać o wizerunek. Może poprawia sobie fryzurę jak nie patrzymy? ;)


właśnie obejrzałam mecz Portugalia-Austria i opis od razu skojarzył mi się z Ronadlo ;)


Obawiam się że tylko to ich łączy ::
Powolniak typem sportowca raczej nie jest, no dobra, chyba że liczymy zabawy wędką bądź czymkolwiek innym to obawiam się że może nie mieć konkurencji :D

Hofi - Sro 22 Cze, 2016 10:38

Na samym początku chciałam Cię Powolniaczku publicznie przeprosić! Wzięłam Cię za kociego terrorystę po ataku na nasze skarpety! :oops:
Okazało się ze Ty tak bardzo lubisz się bawić, że wziąłeś nasze stopy za znakomitą zabawkę! A że my nie poznaliśmy się na Twoim zabawowym charakterze, odebraliśmy jako atak. Teraz wiemy że Ty po prostu kochasz psocić ::
Jeszcze tydzień nie minął, a Ty rozbawiasz nas z każdym dniem coraz bardziej!
Oprócz tego jesteś absolutnym mistrzem póz:

Stara! Nie polewaj więcej, nie dam rady, mówię pas! :palacz:

Zdjęcie może kiepskiej jakości, ale to już było baaaardzo późno, co widać na zdjęciu :D

I nie potrafisz inaczej siadać ::

jaggal - Sro 22 Cze, 2016 10:43

tylko siatkowego podkoszulka mu brakuje :D
Hofi - Sro 22 Cze, 2016 10:44

jaggal napisał/a:
tylko siatkowego podkoszulka mu brakuje :D

Nie prowokuj! :: ::

kotekmamrotek - Sro 22 Cze, 2016 11:42

jaggal napisał/a:
tylko siatkowego podkoszulka mu brakuje :D


On powinien cieć mieć na imię:)))))

BEATA olag - Sro 22 Cze, 2016 11:51

kotekmamrotek napisał/a:
jaggal napisał/a:
tylko siatkowego podkoszulka mu brakuje :D


On powinien cieć mieć na imię:)))))



::

jaggal - Sro 22 Cze, 2016 11:52

Powolniak też idealnie do niego pasuje :D

https://www.google.pl/sea...iw=1440&bih=805

Hofi - Sro 22 Cze, 2016 11:54

jaggal napisał/a:
Powolniak też idealnie do niego pasuje :D

https://www.google.pl/sea...iw=1440&bih=805

Imię dobrane jest dla niego idealnie! ::

kikin - Sro 22 Cze, 2016 11:56

jesteście okropne :axe: :wali:
BEATA olag - Sro 22 Cze, 2016 11:57

jaggal napisał/a:
Powolniak też idealnie do niego pasuje :D

https://www.google.pl/sea...iw=1440&bih=805


błagam nie, Powolniak przecie jest przepiękny a podkoszulkowy men od Pani Bukietowej...- ale trzeba im przyznać, że wpasował się w graną postać

Hofi - Sro 22 Cze, 2016 11:59

Oto opis prawdziwego Powolniaka:
to emeryt, wyluzowany obibok, najczęściej widywany przed telewizorem z piwem w dłoni. Mimo niechlujnego wyglądu nie jest ignorantem, często to on wypowiada zabawne puenty lub najmądrzejsze komentarze. Wydaje się, iż jest po prostu leniem, który świadomie wybrał styl życia.

Podpisujemy się ja i moja druga połowa obiema rękoma! :gupi: :papa

jaggal - Sro 22 Cze, 2016 12:18

BEATA olag napisał/a:
błagam nie, Powolniak przecie jest przepiękny a podkoszulkowy men od Pani Bukietowej...- ale trzeba im przyznać, że wpasował się w graną postać


no właśnie tylko urodą się różnią, reszta to purrfect match :D

Morri - Czw 23 Cze, 2016 02:32

Hofi napisał/a:
Wydaje się, iż jest po prostu leniem, który świadomie wybrał styl życia.
:turla:
Hofi - Pią 08 Lip, 2016 09:28

Powolniaczek nie jest typowym facetem, ciężko rozgryźć o co mu może chodzić, karze się domyślać, o co może mu chodzić!
Z jednej strony śpi jak :aniolek: , a z drugiej strony to :diabel: !!
Powolniak z racji że źle znosi ataki Hiacynty dostał obróżkę feromonową (Co do ataków to Powolniak ustępuje i ucieka jak tylko Ona zaczyna syczeć, burczeć i machać łapkami). Niestety jego zachowanie niewiele się zmieniło.. Cały czas drapie w drzwi wyjściowe jak opętany, wyje do balkonu, aczkolwiek częściej pozwala się wygłaskać za uchem. O mruczeniu możemy oczywiście tylko pomarzyć, jednak cały czas próbujemy i mamy nadzieję że to się zmieni. Powolniak to kot pełen sprzeczności, zagadkowy i wymagający sporo pracy.
Z jednej strony jak chcemy go pogłaskać trochę dłużej to gryzie rękę i drapie, a z drugiej śpi przy naszych głowach :)


Próbujemy rozładować jego napięcie zabawą, którą tak bardzo lubi, ale jak tylko zaczynamy się z nim bawić, to Kolega już leży boczkiem i macha od niechcenia łapą :?
Jestem taki piękny, taki puszysty, jakby mnie położyć na półce, obok maskotek wiedziałbyś gdzie jestem ja? :love:

I moja ulubiona pozycja do spania ::

BEATA olag - Pią 08 Lip, 2016 09:59

jak bym widziała moją Ebi :love:
Hofi - Pią 15 Lip, 2016 18:22

Powolniaczek.. Słodziak jakich mało ::
Pierwsze co ma się ochotę jak się go widzi to wytulić, wycałować, wymiziać! :love:
A na co ma ochotę Powolniak jak widzi moje ręce? Przecież one są wspaniałą zabawką i można ją gryźć!


Czasami nie możemy się nadziwić jakie te kot ma pozy do spania, siedzenia...
Szkoda że nie mamy non stop włączonego aparatu, bo to byłaby niezła komedia ::



Powolniakowe dni lecą wolno, baaardzo wolno. Coś tam sobie skubnie z michy, gdzieś tam sobie podrapie, porzuci piłeczkę.
Ale najczęściej spotykamy go w takiej pozycji:

Jak to gdzieś przeczytałam: "Memogenny kot!" ::

jaggal - Pią 15 Lip, 2016 18:26

Uwielbiam oglądać Wasze zdjęcia Powolniaka, zawsze zaczynam chichotać :D
jaggal - Pon 25 Lip, 2016 11:22

Powolniak jest luzakiem, jakich mało!

Wchodzi człowiek do pokoju - Powolniak siedzi rozkraczony. Bierze człowiek kuwetę, wychodzi, wchodzi - Powolniak siedzi rozkraczony. Bierze człowiek miski, wychodzi, wchodzi - Powolniak leniwie przewala się na plecy i zastanawia, czy on dość głodny, żeby podejść, czy też może nie...

A przy tym TE MINY i TE GESTY <3

Hofi - Pon 08 Sie, 2016 12:21

Powolniak się zmienia! Zmienia się ogromnie!
Nie przychodzi na mizianki sam (pomarzyć dobra rzecz :: ), ale coraz częściej oddaje się im z nieudawaną przyjemnością ::
Jak chwyci rękę żeby ją ugryźć, to za moment puszcza i liże, bardzo często sam też odpycha tę rękę, tak jakby nie chciał zrobić krzywdy! ::
Oprócz tego łapie nas tymi łapkami i ma się wrażenie że nie chce puścić! Tak jakby się wtulał w nią. Czekam na pierwsze mruczenie! :love:
Zabaw cały czas nie ma końca, dzisiaj mieliśmy pobudkę o 5 rano, bo Powolniak gonił żwirek :twisted:
Przestał drapać w drzwi, nie wyje "do księżyca" :)
Jest o niebo lepiej!
Grubcio nie przejmuje się absolutnie niczym, ktokolwiek nas odwiedza, to on pokazuje całą gamę swoich póz i min. Każdy, ale to każdy jest nim zafascynowany :love:

Niestety, aż tak różowo być nie może... Pojawił się problem z zębami. Dostaliśmy maść na okropny stan zapalny dziąseł (momentami nawet krew się pojawia :( ). Mamy nadzieję że uda się nam go zwalczyć, pomimo że Pani weterynarz stwierdziła że prawdopodobnie będzie konieczne usunięcie zębów....

Hofi - Pią 02 Wrz, 2016 11:01

Miałam przedstawić dowody na to że Powolniak się zmienia.
Nie ma problemu z pogłaskaniem go. Oto zdjęcie!


Potrafi się rozłożyć obok i śpi na tych plecach :: :love:
Miziaj po brzucholu!


No i standardowo jego dziwne pozy doprowadzają mnie do łez. :: Tutaj akurat byłam ze znajomymi w domu.
Mów mi Powolniak, wieczny Luzak :palacz:


Niestety trochę nam się posypało zdrówko.
Stan zapalny zębów niestety nie przechodzi, w przyszłym tygodniu niestety zostaną usunięte... :cry:
Mamy też jakiegoś guzka w uchu, a że przy jego bojowym charakterku płukanie nie wchodzi w grę, to podczas usuwania zębów zostanie to zrobione.
Prosimy o trzymanie kciuków i pazurków! :)

Eva - Pią 02 Wrz, 2016 11:14

Hofi napisał/a:
No i standardowo jego dziwne pozy doprowadzają mnie do łez. Tutaj akurat byłam ze znajomymi w domu.
Mów mi Powolniak, wieczny Luzak


doskonały jest :cool:

BEATA olag - Pią 02 Wrz, 2016 11:14

na poprawę humoru - Powolniaczek :D

:good: :good: :good:

Hofi - Pon 05 Wrz, 2016 11:25

Dowód zmiany! Dowód zmiany!

Za każdym razem przy mizianiu musi objąć łapami moją rękę :love: :love:

Jeszcze tak z miesiąc temu takie zachowanie byłoby nie przyjęcia. To znaczy że miesiąc temu byłabym po tej ręce gryziona, a teraz? Bez problemu te łapki słodkie głaszczę! :serce: :serce:


To niesamowity progres! :tan: :tan: :tan:

saszka - Pon 05 Wrz, 2016 12:11

Wow ::
Morri - Nie 11 Wrz, 2016 12:16

:aaa:
Hofi - Nie 11 Wrz, 2016 16:41

Powolniak ma jutro zabieg usuwania zębów! :fear:
Na 13:30 prosimy o trzymanie kciuków! :kwiatek:

BEATA olag - Pon 12 Wrz, 2016 08:07

:good: :good: :good:
Hofi - Wto 13 Wrz, 2016 12:12

Zabieg się udał, Powolniak pozbył się siedmiu zebów, ale istnieje prawdopodobieństwo że inne też będą do usunięcia w późniejszym czasie.
Oprócz tego została usunięta narośl z ucha.
Grubcio w tej chwili dochodzi do siebie, był bardzo osowiały, ale już jest lepiej! :)

saszka - Wto 13 Wrz, 2016 12:15

:hug: dla Powolniaka
Hofi - Wto 13 Wrz, 2016 12:28

saszka napisał/a:
:hug: dla Powolniaka

A dla mnie to co? :( ::

saszka - Wto 13 Wrz, 2016 12:29

Dla Ciebie :serce: ;)
Hofi - Wto 13 Wrz, 2016 12:34

:jump: :aaa:
Morri - Sro 14 Wrz, 2016 14:39

poprosimy o fotki bezzębnego Powolniaka :)
Hofi - Sro 14 Wrz, 2016 17:43

Ojjj, zrobienie zdjęcia bezzębnego Powolniaka raczej graniczy z cudem, bo on jest raczej mało obsługiwalnym kotem :( Poza tym aż taki bezzębny to on nie jest :D
kikin - Sro 14 Wrz, 2016 19:21

Hofi napisał/a:
Ojjj, zrobienie zdjęcia bezzębnego Powolniaka raczej graniczy z cudem, bo on jest raczej mało obsługiwalnym kotem :( Poza tym aż taki bezzębny to on nie jest :D


a nie spotkaliście, przypadkiem w poczekalni małża mojego z Alabamcią i Nebraską? :: :: ::

Morri - Czw 15 Wrz, 2016 01:31

Hofi napisał/a:
Ojjj, zrobienie zdjęcia bezzębnego Powolniaka raczej graniczy z cudem, bo on jest raczej mało obsługiwalnym kotem :( Poza tym aż taki bezzębny to on nie jest :D
ja nie mówię przecież o zdjęciu paszczy, tylko całego kota ;)
Hofi - Czw 15 Wrz, 2016 07:38

kikin napisał/a:
Hofi napisał/a:
Ojjj, zrobienie zdjęcia bezzębnego Powolniaka raczej graniczy z cudem, bo on jest raczej mało obsługiwalnym kotem :( Poza tym aż taki bezzębny to on nie jest :D


a nie spotkaliście, przypadkiem w poczekalni małża mojego z Alabamcią i Nebraską? :: :: ::


Poczekalnia była pusta jak czekaliśmy, a jak wychodziliśmy to była para bez zwierzaka :( Pod wieżami spotkaliśmy za to Moorland! 😁

Hofi - Czw 15 Wrz, 2016 07:39

Morri napisał/a:
Hofi napisał/a:
Ojjj, zrobienie zdjęcia bezzębnego Powolniaka raczej graniczy z cudem, bo on jest raczej mało obsługiwalnym kotem :( Poza tym aż taki bezzębny to on nie jest :D
ja nie mówię przecież o zdjęciu paszczy, tylko całego kota ;)

Aaaa chyba ze! To wiadomo! Będzie, będzie! Stay tuned :twisted:

Hofi - Sro 21 Wrz, 2016 09:45

Powolniaczek po zabiegu najwyraźniej lepiej się czuje. Jest zdecydowanie bardziej skory do zabawy, więcej też je i wydaje się bardziej miziasty ::
Na zdjęciach wydaje się dużym Kocurkiem, a tak naprawdę to mała Kicia, ważąca zaledwie 3 kg, on po prostu ma bardzo gęste futro, a jakie mięciutkie :love:
Czy ktoś chciałby go pogłaskać? :lol:


No i mistrz zdjęcie:
"Zjeść czy nie zjeść, oto jest pytanie?"

A tak sobie czekał w kolejce do weta:
"Ja się nikogo i niczego nie boję."

Nie wątpie Powolniaku, nie wątpie.. :)

Hofi - Pią 30 Wrz, 2016 15:20

Powolniak to już nie jest ten sam kot co na początku.. Nie ucieka od dotyku, pozwala się wziąć na ręce, można go wyściskać, może nie wydaje się być wtedy najbardziej zadowolonym kotem świata, ale już i tak uczyniliśmy spory progres w tym temacie.. Ma zadatki na miziaka, on jeszcze się rozmruczy jak mały kociak, czuję to! :aniolek:
Wcześniej był też problem z uporczywym drapaniem drzwi i głośnym miauczeniem co wieczór. Po tym też nie ma już śladu. ::
Część zębów usunięta i wcina z wielkim apetytem.
No i niezmiennie, uwielbia spać, bawić się i znowu spać.
Np w takiej pozycji:

albo takiej:

na bezwstydnika chyba lubi najbardziej :oops: ::


No i ten słodki pysiu :love:

Jak tu nie oszaleć na jego punkcie? ::

saszka - Pią 30 Wrz, 2016 15:25

Te pozy :lol:
Hofi - Pią 30 Wrz, 2016 15:28

saszka napisał/a:
Te pozy :lol:

Tych póz jest zdecydowanie więcej, ale nie zawsze jest aparat pod ręką ::

agusiak - Pią 30 Wrz, 2016 17:03

On ma taki słodki brzusio, aż się prosi o wycałowanie :diabel:
Hofi - Pią 30 Wrz, 2016 17:20

agusiak napisał/a:
On ma taki słodki brzusio, aż się prosi o wycałowanie :diabel:

Głowy pewnie nie da zbliżyć, ale ręką już jak najbardziej, więc zapraszamy! :serce:

Hofi - Pią 21 Paź, 2016 11:19

U Powolniaka malutkie zmiany. Zamieszkał z moim Tatą :)
Na początku był strach u każdego, jak to będzie, co to będzie.
Na szczęście, jak to w życiu bywa, faceci się dogadali (tata jest zafascynowany! a to naprawdę duuuuużo znaczy ;) ) i są bardzo zadowoleni ze swojego towarzystwa.
Powolniak jeszcze nie chce się jakoś specjalnie bawić, ale coraz częściej wykazuje zainteresowanie człowiekiem. Kładzie się na plecach i zachęca do głasków :love:
Dziwi mnie tylko tak małe zainteresowanie tym Przystojniakiem...

kikin - Pią 21 Paź, 2016 12:03

mnie dziwi zerowe zainteresowanie nim :roll: w ogóle nie rozumiem :cry:
malgossiaa - Nie 20 Lis, 2016 01:03

Teraz ja przejmuję ten wątek :)

Powolniak jest u mnie na DT od 3 dni. To jedyny kot w domu - za to mamy 3 szczury.
Na początku wydawało się, że trafił nam się kot leniuszek, ale już po pierwszym dniu było wiadomo, że to nieprawda. Koteł się rozkręca :)
Na razie dowiedziałam się, że Powolniak lubi:
- spać
- siadać w dziwnych pozycjach
- patrzeć przez okno
- patrzeć na szczury w klatce
- oglądać filmy dla kotów na yt (swoją drogą, czego to ludzie nie wymyślą...)
- być czesanym i głaskanym kiedy odpoczywa
- jeść i bawić się w nieludzkich godzinach ;)
Powolniak nie lubi:
- kiedy okazuje się, że szczurów i ptaszków z yt nie można dotykać ;(
- być głaskanym "od spodu"
- kiedy o 7 rano nie ma jeszcze jedzenia w misce.

Myślę, że adaptacja idzie dobrze i całkiem szybko. Jestem ciekawa, co jeszcze nam Powolniak pokaże.

Zapraszam na relację foto za kilka dni :)

agusiak - Nie 20 Lis, 2016 08:47

Czekamy na zdjęcia!!! :)
kikin - Pon 21 Lis, 2016 08:21

:banan:
Basik - Pon 21 Lis, 2016 08:39

"głaskany od spodu" :turla:
Hofi - Pon 21 Lis, 2016 10:43

Czekam na fotorelację,
nie mogę się doczekać! :love:

malgossiaa - Pon 21 Lis, 2016 21:38

Mamy już kilka zdjęć. Domowy fotograf jest na wyjeździe, więc jak tylko wróci to zajmie się porządnym obfotografowaniem Powolniaka.

Tu Powolniak jako słodka kuleczka w swoim naturalnym środowisku:



Jest też dowód na miziastość. Wytrzymał na kolanach całkiem długo.


Obserwator


Oraz oczywiście poza popisowa delikwenta. Dostojnie ;)

Cotleone - Pon 21 Lis, 2016 21:42

Prześliczny tygrysek. Uwielbiam pozę popisową ::
Bastianka - Pon 21 Lis, 2016 22:54

Poza popisowa :serce:

Homer próbuje ją czasami skopiować :wink: . Choć chyba się nigdy z Mistrzem nie widział..

MISIEK - Pon 21 Lis, 2016 23:04

Ostatnie zdjęcie przypomina coś w stylu: ohhh....piłeczkę mi zabrali i nie wiem co mam zrobić :lol:
Żaneta w gabinecie wspominała, że Powolniaczek jest "szczególny" :twisted:

jaggal - Wto 22 Lis, 2016 14:27

i tak nic nie przebije TEGO :D


Chitos - Wto 22 Lis, 2016 15:32

Kocham Go! :)
malgossiaa - Sro 23 Lis, 2016 17:19

Dzisiaj byliśmy na wizycie u dentysty i niestety zapadła decyzja - usuwamy wszystkie ząbki :( Także bez zbędnej zwłoki umówiliśmy się na jutro na zabieg. Trzymajcie kciuki za bezzębnego Powolniaka!
Eva - Sro 23 Lis, 2016 17:31

bezzębny Milciak kciukuje!
Cotleone - Sro 23 Lis, 2016 17:34

Usunięcie ząbków na pewno nie pozbawi Powolniaczka uroku osobistego :wink: Trzymam kciuki, oby wszystko dobrze poszło.
BEATA olag - Sro 23 Lis, 2016 19:03

Stiwen bezzębny podtrzymuje na duchu i kciukuje
Hofi - Sro 23 Lis, 2016 19:24

I bezzębna Hiacynta trzyma kciuki! :aniolek:
tajga - Sro 23 Lis, 2016 23:35

Bezzębny Rudzio także zaciska kciuki :wink:
Morri - Czw 24 Lis, 2016 07:34

Bezzębna Skadi także kibicuje :) Bez zepsutych i bolących zębów życie jest zdecydowanie piękniejsze :aniolek:
Chitos - Czw 24 Lis, 2016 11:03

To bezzebna Tonka też kibicuje! Nie ma nic piękniejszego niż bezzebny ziew Toni :D
einfach - Czw 24 Lis, 2016 11:19

i u weta łatwiej :lol:
BEATA olag - Czw 24 Lis, 2016 11:27

i ogólnie bez bólu paszczy do końca świata i jeden dzień dłużej ::
Hofi - Czw 24 Lis, 2016 20:50

I jak tam Grubcio się po zabiegu czuje?
malgossiaa - Sro 30 Lis, 2016 17:19

Powolniak zniósł zabieg z godnością. Jeszcze przyzwyczaja się do braku zębów, bo musi nauczyć się nowych technik jedzenia.
Trochę martwiliśmy się tym, że nie do końca wróciła mu energia do zabawy - ale dzisiejsza kontrola u dentysty nas uspokoiła. Pan dentysta mówi, że wszystko jeszcze się goi, szwy muszą się do końca wchłonąć i kot może mieć ogólnie focha, że go tak męczymy. Ale zdrowotnie jest wszystko w porządku :)

Na najbliższe dni planujemy jeszcze dokładne badanie w kierunku FIV (mamy nadzieję, że się nie potwierdzi). Także przyjmujemy na klatę fochy kotełka, żeby nowy dom stały (oby niedługo) mógł zacząć z czystą kartą, bez ciągania kota po weterynarzach ;)

BEATA olag - Sro 30 Lis, 2016 21:45

super wieści
Morri - Czw 01 Gru, 2016 09:45

Oj, Skadi też cierpiała - dobre 1,5 tygodnia. Nie radziła sobie z jedzeniem i ogólnie była nieswoja. Na szczęście minęło bezpowrotnie :)
malgossiaa - Wto 06 Gru, 2016 14:47

Powolniak czuje się już znacznie lepiej. Ma więcej chęci do zabawy i dużo większy apetyt.
Czekamy na wyniki testów na FIV z krwi, a w międzyczasie szykujemy się na przeprowadzkę do nowego domu stałego!

Z okazji Mikołajek "zachwycony" Powcio jako elf-pomocnik Mikołaja


Oraz wczorajsza sesja filmów dla kotów

BEATA olag - Wto 06 Gru, 2016 15:23

już widać, że się lepiej czuje, elfiaku pozdrawiam :aniolek:
an.waw - Czw 08 Gru, 2016 11:40

Dom stały oczekuje na montaż siatki na balkon, a potem już tylko na Powcia ::
kikin - Czw 08 Gru, 2016 11:43

an.waw napisał/a:
Dom stały oczekuje na montaż siatki na balkon, a potem już tylko na Powcia ::


:jebanewalentynki:

Hofi - Czw 08 Gru, 2016 12:15

an.waw napisał/a:
Dom stały oczekuje na montaż siatki na balkon, a potem już tylko na Powcia ::


:banan: :tan: :banan: :tan:

BEATA olag - Czw 08 Gru, 2016 12:19

an.waw napisał/a:
Dom stały oczekuje na montaż siatki na balkon, a potem już tylko na Powcia ::


:good: :good: :good:

malgossiaa - Pon 02 Sty, 2017 19:35

Powolniak spędził Święta jeszcze u nas w DT, ale to już kwestia dni, kiedy przeprowadzi się do domu stałego. Sylwester okazał się dość stresujący dla kota - spędził dzień pod łóżkiem, gdzie nie zaglądał od pierwszego dnia u nas. Na szczęście gdy przestali strzelać, koteł wyszedł cały chętny do zabawy i jedzenia.
Okazuje się, że kiedy Powcio był jeszcze nie do końca przyzwyczajony i dodatkowo cierpiał w związku z usuwanymi zębami, tylko wydawał się leniwym kotem. Teraz, w pełni sił, głównie szaleje za zabawkami i piłeczkami. Trochę też wszedł nam na głowę, ale to nie tylko jego wina :)

an.waw - Pon 09 Sty, 2017 11:17
Temat postu: Dom stały
Wczoraj Powolniaczek trafił do nas :tan:
Raport po wspólnym wieczorze, nocy i poranku:
- kotek od razu nauczył się, gdzie ma kuwetę, jedzenie, co nadaje się do zabawy (np. porzucona gumka do włosów)
- w nocy zafundował nam "jeżdżenie" pod łóżkiem na plecach; oczywiście trudno przy tym spać, ale co się naśmialiśmy, to nasze :D
- przed minutą napił się sam z siebie czystej wody! choć wcześniej robił to niechętnie!
Jest cudnie :aniolek:

kikin - Pon 09 Sty, 2017 11:18

:banan:
BEATA olag - Pon 09 Sty, 2017 12:15

:tan: :tan: :tan:
Morri - Pon 09 Sty, 2017 12:27

super :aaa: :aaa: :aaa: i czekamy na kolejne wieści :)
Hofi - Pon 09 Sty, 2017 12:30

Powodzenia Śmieszku!
Czekamy na zdjęcia z nowego domku! :)

malgossiaa - Pon 09 Sty, 2017 14:26

Cieszę się, że wszyscy szczęśliwi (na czele z kotem :) ). Jeszcze dla potomnych zamieszczę jedno z ostatnich zdjęć Powcia w DT, bo jest urocze:


MISIEK - Pon 09 Sty, 2017 14:27

prześliczny i taki misiowaty.....
Jegelskerdyr - Wto 17 Sty, 2017 15:15

Takich wiadomości nam potrzeba :-)

Powolniaku Kochany szczęścia każdego dnia !

I zaglądaj do nas czasem (choć tak zdjęciowo) i informuj nas co u Ciebie.

an.waw - Sro 18 Sty, 2017 13:53

Kochani Kociarze, tu Powolniak (w nowym domu wolą nazywać mnie "Funio").

Jest mi tu dobrze. Pani pracuje w domu, więc mogę dać jej do zrozumienia, że chcę się bawić, kiedy tylko mi się podoba. Pan wraca dopiero po południu i przeważnie witam go stęskniony w drzwiach (chyba że akurat mi się dobrze leży). Moi nowi właściciele nie narzekają nawet jakoś bardzo, kiedy grasuję z pomrukami po całym mieszkaniu rano i wieczorem. Mam tu dobre jedzonko i mogę sobie popatrzeć przez okno na ptaszki. A tak to wygląda:








kikin - Sro 18 Sty, 2017 13:56

SUPER!!!!! :tan:
Eva - Sro 18 Sty, 2017 14:07

:love: :love:
BEATA olag - Czw 19 Sty, 2017 09:15

ja nie widzę
Morri - Czw 19 Sty, 2017 10:54

nie widzę :cry3:
an.waw - Czw 19 Sty, 2017 11:59

U mnie wszystko działa.
Ale w takim razie dodaję link do wszystkich zdjęć:

https://goo.gl/photos/55micw2EwsPqn4QcA

Eva - Czw 19 Sty, 2017 12:23

jakie on ma piękne te pręgi :love: w ogóle cały jest cudny :love:
kikin - Czw 19 Sty, 2017 12:33

an.waw napisał/a:
U mnie wszystko działa.
Ale w takim razie dodaję link do wszystkich zdjęć:

https://goo.gl/photos/55micw2EwsPqn4QcA


:kwiatek:

nawet sobie nie zdajecie sprawy jaki Powolniak miał wielkie szczęście :D

Hofi - Czw 19 Sty, 2017 16:50

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!! :banan: :banan: :banan: :tan: :tan:
Morri - Pią 20 Sty, 2017 00:58

cudownie :love: to dla takich chwil... :)
BEATA olag - Pią 20 Sty, 2017 12:05

:aniolek:
malgossiaa - Pią 20 Sty, 2017 13:05

Jedyny w swoim rodzaju. Bezstresowy kot ;)
an.waw - Nie 26 Mar, 2017 19:32

Mały update ze zdjęciem: pierwsze wiosenne opalanko


Morri - Pon 27 Mar, 2017 01:06

Pięknie!!!! :aniolek: Pozy mu się nic a nic nie zmieniły ;)
Cotleone - Pon 27 Mar, 2017 23:05

Pełny relaks! Od razu widać - Pan na włościach. Może się kiedyś przyłączę do plażingu :wink:
BEATA olag - Wto 28 Mar, 2017 11:55

Morri napisał/a:
Pięknie!!!! :aniolek: Pozy mu się nic a nic nie zmieniły ;)


:banan: :banan: :banan:

an.waw - Pią 19 Maj, 2017 12:59

Nowa dostawa zdjęć!

:P :lol: :cool:






BEATA olag - Pią 19 Maj, 2017 13:01

Luzak balkoningowy :serce:
Morri - Sob 20 Maj, 2017 12:18

Super foty :serce: porywam na fejsa ;)
an.waw - Czw 23 Lis, 2017 12:33

Dodaliśmy nowe zdjęcia na https://goo.gl/photos/55micw2EwsPqn4QcA

:: :cool: :!:

BEATA olag - Czw 23 Lis, 2017 14:31

:love: :serce: :love:
Cotleone - Czw 23 Lis, 2017 19:19

Uwielbiam go! Jest uroczy i przesłodki! I bardzo fotogeniczny ::
Tak na marginesie dodam, że jest małym zazdrośnikiem :wink: Jakiś czas temu go odwiedziłam i zajrzałam do szczurków, był bardzo niezadowolony, że uwaga nie jest skupiona na nim. Cuda wyprawiał, żeby tylko być w centrum uwagi :D

an.waw - Czw 23 Lis, 2017 21:36

Potwierdzam. I nadal nie przepada za innymi kotami. Zetknął się z Witem w drzwiach i nie było to miłe spotkanie :lol:
Cotleone - Czw 23 Lis, 2017 23:34

Ładnie się przedstawił - powiedział buuu czy coś w tym stylu. Vito bardzo się zdziwił, przywykł, że to on dyktuje warunki :wink:
wiedźma - Wto 20 Mar, 2018 21:24

Wieści z ds:
Cytat:
Jest dużo pewniejszy siebie niż na początku. W pierwszych miesiącach był na ogół cichy, nawet ostrożnie chodził. Teraz kiedy chce nas wyrwać rano z łóżek, nie ma żadnych oporów. Trzaska drzwiami od szafki, miesza łapą w klamerkach, żeby narobić hałasu. Niesamowity jest. Chyba trochę odwala mu marcowo. Ale wiadomo, jest wykastrowany, więc da się to opanować. Aha, no i zdarza się, że wchodzi na kolana albo tak jak tu, na inną część ciała. Nie mruczy, ale przychodzi sam na tulasa




Neda - Wto 20 Mar, 2018 21:51

Boski :lol:
Morri - Wto 20 Mar, 2018 21:58

Dobrali się z Pańciem ;)
Bastianka - Czw 22 Mar, 2018 22:02

Morri napisał/a:
Dobrali się z Pańciem ;)


::

BEATA olag - Pią 23 Mar, 2018 17:55

Bastianka napisał/a:
Morri napisał/a:
Dobrali się z Pańciem ;)


::


::

an.waw - Czw 07 Cze, 2018 16:36

Kilka nowych fotek w tym samym albumie, do którego link podałam wyżej :cool:
kat - Czw 07 Cze, 2018 16:42

Piękny kot i piękne zdjęcia! :)
Cotleone - Czw 07 Cze, 2018 17:57

Świetne fotki! Uwielbiam tego kota :: I to jego gryzienie bezzębne :wink: Sam cukier!
misiosoft - Czw 07 Cze, 2018 21:00

super zdjęcia!
sam cukier!!

wiedźma - Czw 07 Cze, 2018 21:18

Cudowne!!! :love:
Eva - Czw 07 Cze, 2018 22:48

Jak patrzę na zdjęcia, ile miłości i spokoju bije z Powolniakowych oczków, to chciałabym skrycie, żebyście mnie także adoptowali :love: :love: :love:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group