Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Scala

kat - Pią 16 Wrz, 2016 11:31
Temat postu: Scala
Weekend poza miastem.
Miał być odpoczynek od codziennych obowiązków, a spotkaliśmy na swojej drodze tę oto koteczkę.

Od karmicielki dowiedziałam się, że od jakiegoś czasu Mała koczuje na drzewie, bo stado kotów, do którego ktoś Ją podrzucił, nie chce Jej przyjąć. Gryzie Ją i nie daje jeść.
Jest dużo mniejsza od Nich (ma ok. 4 miesiące) i nie ma szans z dorosłymi kotami... :(

Jak Ją zostawić, gdy wpatruje się w człowieka takim wzrokiem...? :(
Do tego wyczuwam, że ma coś z żebrami, jakieś dziwne są...

Kombinujemy jakiś karton, podkłady i Mała jedzie z Nami 300km do Poznania.
W drodze super grzeczna, żadnych niespodzianek. Po przyjeździe czuje się, jakby mieszkała u nas od zawsze. Mruczy jak tylko zobaczy człowieka, chce się przytulać i wchodzić na kolana, ładnie je i korzysta z kuwety. A pozostawiona sama sobie, ładnie bawi się myszkami i innymi zabawkami :)
Kot ideał.
Do tego piękna!

Mała jest już po pierwszej wizycie u weta, została porządnie odpchlona i raz odrobaczona. Miała trochę gości na gapę, po dwóch tygodniach czeka Ją kolejne odrobaczenie.
Na razie nie robiliśmy testów, bo ma mnóstwo śladów po ugryzieniach - albo sama się wygryzała walcząc z pchłami, albo są to ugryzienia innych kotów, dlatego testy zrobimy po dwóch tygodniach pobytu u nas.
A żebra są po urazie, dlatego są tak dziwnie ukształtowane, ale nie będziemy Ich już łamać. Nie powinno Jej to w niczym utrudniać życia... Ale skontrolujemy to jeszcze za jakiś czas.

Mam nadzieję, że Scala szybko znajdzie cudowny domek, który doceni Jej niesamowitą urodę i cudowny charakter :)


Scala z ulubioną myszką:


A tutaj pełen luz w poczekalni u weta :)




Więcej fotek Scali tutaj: picasa

Scala na yt

Hofi - Pią 16 Wrz, 2016 11:35

Jaki piękny pysiu! :jebanewalentynki:
:szok:

saszka - Pią 16 Wrz, 2016 11:49

Przesłodka :serce:
einfach - Pią 16 Wrz, 2016 11:53

Łoooo, ależ niezwykła piękność! :shock: :serce:
majkel - Pią 16 Wrz, 2016 11:56

:aniolek:
majkel - Sob 17 Wrz, 2016 20:07

bardzo ładnie puruje:)
catta - Sob 17 Wrz, 2016 21:13

Prześliczna :serce:
Chitos - Sob 17 Wrz, 2016 21:20

Cudna koteczka <3
Morri - Nie 18 Wrz, 2016 03:04

Śliczne maleństwo <3
majkel - Pon 19 Wrz, 2016 15:25



no i witam!
od niedawna jestem w nowym domu tymczasowym, przynajmniej dom a nie drzewo.. tylko czemu w łazience jak już można by się wszędzie bawić? Izma jest zainteresowana wspólną zabawą wiec mam nadzieje niedługo dołączyć:) Psy narazie lepiej oburczeć bo to nigdy nie wiadomo:)


Bardzo ładnie i potężnie puruje, choć taki mały kot!!!:) jak wchodzi się do łazienki i odraz nie zacznie głaskać to można zostać ugryzionym w nogę:) wędki bardzo mile widziane:) wczoraj oglądaliśmy razem film:) ale dzisiaj już chętnie by pozwiedzała, czuje że za parę dni w końcu przydadzą się kocie akcesoria dostępne w domu:)-

kat - Sro 21 Wrz, 2016 10:04

Scala, jeszcze podczas pobytu u mnie :)










Hofi - Sro 21 Wrz, 2016 10:24

Zakochałam się w tym Pysiu!!
Scala Ty Pięknotko!! :love: :jebanewalentynki:

majkel - Sro 21 Wrz, 2016 11:32

:aniolek:

kat - Sro 21 Wrz, 2016 11:37

O tak, Scala to pieszczoch i kocha człowieka całą sobą :)
majkel - Pon 26 Wrz, 2016 18:13

Scala jako zdrowy kot, zaczęła zwiedzanie:)
majkel - Czw 29 Wrz, 2016 09:04

Scala okazała się być bardzo żywiołowym kotem jak to na małego kota przystało:) bardzo lubi polować i się bawić:) Idealne jest polowanie na kołdrę jak wszyscy śpią:)


a po porannych gonitwach z Izmą przychodzi czas na odpoczynek:)




rano wszystkie koty ładnie przybiegaja na śniadanko i po żonglerce z nakładaniem do miseczek wszystkie bardzo grzecznie jedzą:)







kikin - Czw 29 Wrz, 2016 09:08

no długo to Wy się nią nie nacieszycie :twisted:
misiosoft - Czw 29 Wrz, 2016 09:08

śliczności!! ::
majkel - Czw 29 Wrz, 2016 09:24

no widziałem że już z calej Polski pytaja, ale narazie jeszcze będzie troszke z nami:P
BEATA olag - Sro 19 Paź, 2016 12:37

teraz dopiero do Was zajrzałam, jaka ona jest piękna :aniolek: :aniolek: :aniolek:
majkel - Sro 19 Paź, 2016 13:59

co to za słodki kot? oczywiście Scala:)


Dalej nie ma za dużo czasu na purowanie, przecież jak można się bawić, ganiać i zaczepiać Izme to po co purować.. czasem przy jedzeniu można:)


Bardzo słodki polowniczy kot:) kazda chwila moze być dobra na polowanie, np w srodku nocy można zawsze zapolować na noge:) ale przecież to takie niewinne kociątko! chociaż już coraz większe:)




Scala to taki kot który na pewno będzie zadowolony z innego kociego towarzystwa, lubi spać na najwyższej półce drapaka, teraz tam właśnie jest jej królestwo do spania:) Jak na małego kota przystało jest bardzo żarłoczna ale to nie znaczy ze lubi wszystko, najbardziej chrupeczki albo surowe mięso:)

majkel - Pon 31 Paź, 2016 11:23

Scala najbardziej lubi spać na wysokości:)


ale najlepsze miejsce jest na samej górze:) Scala ma trochę uszy jak nietoperz:)


przy Izmie wygląda jak kociątko:) ale i tak się lubią razem bawić:)




Kota uwielbia się bawić i większość dnia za czymś gania:) czasem śmiesznie syknie na psy, poczym wraca do zabawy:) ale czasem znajdzie się chwila na purowanie, zwlaszcza jak zaczyna się ją glaskać kiedy odpoczywa:)

BEATA olag - Pon 31 Paź, 2016 11:27

każda szylkreta to miziak i świerszczokot :aniolek:
jaggal - Pon 31 Paź, 2016 11:32

bywają też rozpieszczone księżniczki z parciem na szkło, które czasem zamieniają się w wydrołaki :P



Boże, jak ja kocham tę kotę.

majkel - Sro 02 Lis, 2016 13:33

Co to za slodki?:)
majkel - Sro 16 Lis, 2016 15:30

Scala bardzo się zaprzyjaźniła z Izmą, dużo się razem bawią:)





i jeszcze taki mały nicpoń co pomaga ćwiczyć:P


kat - Pią 18 Lis, 2016 15:23

:)

Scala nadal jest wielkim przytulakiem i mruczy bardzo głośno :lol:
Kochany kotek! :)

Morri - Nie 20 Lis, 2016 04:33

:aniolek:
majkel - Pon 21 Lis, 2016 10:33



Maly zarloczmy kot:)



Takie zembiska!!!!


agusiak - Pon 21 Lis, 2016 15:58

Miała się z czym męczyć ;)
majkel - Sro 23 Lis, 2016 11:37

Lenistwo...

kat - Sro 23 Lis, 2016 11:41

Też bym tak chciała... ;)
misiosoft - Sro 23 Lis, 2016 11:50

lenistwo i słońce - zazdroszczę....
Eva - Sro 23 Lis, 2016 11:52

najlepszą pozycję przyjęła Mangini :: to chyba najlepsza pozycja na dzisiejszy dzień ;)
majkel - Sro 23 Lis, 2016 13:26

May 2,7 kg klopsik wlasnie zasenil na sterylizacji.. Od rana nie byla zadowolona bo nie bylo sniadania! Ale w poczekalni purowala na kolanach:)
majkel - Sro 23 Lis, 2016 13:30

Mangi to wie jak sie wylegiwac, pod reka czasem tez tak spi w nocy:)- za to Izma czesto tak lerzy na dywanie:)
majkel - Czw 24 Lis, 2016 11:37

Scala po sterylizacji czuje sie bardzo dobrze:) poranek nie różnił się od innych porankow, no moze tym zezaczela się bawić piłeczka juz o 4;) i chyba jest jeszcze szybsza..
kat - Czw 24 Lis, 2016 12:39

Jeszcze szybsza, bo lżejsza o wycięte części ;)
majkel - Czw 24 Lis, 2016 12:48

Pewnie tak:)
majkel - Sro 14 Gru, 2016 13:22

Scala jest mistrzynia sprzatania i panią domu:) bardzo lubi pomagać sprzątać szafe, od razu jest w środku i pomaga wyciagac rzeczy.. Odkurzacz jest bardzo ciekawy i pomimo ze głośny nie ma się czego bać :) mop i zmywanie to dopiero zabawa, mozna na niego zapolowac albo poleżeć na mokrej podłodze :) Scala również zawsze obecna jest przy zmywaniu naczyń :)
majkel - Sob 17 Gru, 2016 13:58

Scala dzisiaj nabyła nową umiejętność, mianowicie umie już sama wejść pod kołdrę w nocy. To moze się skończyć różnie albo ugryzieniem w nogę lub położeniem się i purowaniem, mialem okazje doświadczyć obydwu opcji:) jest mały dreszczyk emocji jak Scala wkopuje się pod kołdrę bo nigdy nie wiadomo jaka opcja na nas trafi:)
majkel - Pon 19 Gru, 2016 21:47

Scala poznaje uroki świąt, dzisiaj pierwszy raz widziała choinke i bawi się bombką.. Gonitwa pod choinką też jest super:) niedlugo będą zdjęcia :)
Morri - Wto 20 Gru, 2016 12:26

:aniolek:
Jegelskerdyr - Wto 20 Gru, 2016 19:30

Oj to niedługo będzie choinka bez bombek ;-)
majkel - Czw 22 Gru, 2016 06:37

W nocy znalazlem dzwoneczki z choinki pod łóżkiem :) niemniej choinka trzyma się calkiem nieźle :) dzisiaj malenstwo przynioslo mi myszke na pobudke i leżała koło mnie:) wczoraj wieczorem bylo laserkowe szalenstwo, musze nagrać filmik jak smiesznie poluje na kropke:) jeszcze trochę i przyjdzie pora śniadania, Scala najpierw zje chrupki ze swojej miseczki ( najbardziej je lubi:) a potem sprawdzi każda miseczke jaką się da:)
majkel - Czw 22 Gru, 2016 12:32

Scala jest kotem który musi:)
Np:
Jezeli koldra się poruszy, musi zapolowac
Jezeli jest sznureczek od herbaty w kubku, musi wyciągnąć
Jezeli stoi sloik z solą, musi wsadzić lapke
Jezeli postawisz miske na stole,musi się w niej znaleźć
Jezeli wiazesz buty, musi żucic sie na sznurowke
Jezeli jest jedzenie w miseczce, musi je zjeść
Generalnie musi:) to jest silniejsze od niej:)

majkel - Sob 24 Gru, 2016 08:53

Kolrjna umiejętność Scali: chodzenie pod dywanem:)
majkel - Sro 28 Gru, 2016 15:43


udało mi się uchwycić miałk budzącej i przeciągającej się Scali:)


Ćwiczenie w domu (zresztą jakie kolwiek) jest wielkim wyczynem, gdyż Scala od razu chce ćwiczyć z nami.. wystarczy wyjść na chwile i już ćwiczy:) a jak się rozłoży mate to jest zaraz pod nią:)


pierwsze święta:) choinka jest bardzo fajna, tyle ciekawych rzeczy na niej wisi:) można coś sobie zabrać do zabawy albo wywalić trochę ziemi na ścianę i podłogę:)

agusiak - Sro 28 Gru, 2016 23:18

Coraz większe kocisko się z niej robi ;)
majkel - Czw 29 Gru, 2016 09:53

No wlasnie:) wnocy przyniosla mi pileczke z dzwonkiem, musialem schować pod poduszke bo zabawa by trwała z godzinę a dzisiaj nie miałem siły :)
majkel - Czw 29 Gru, 2016 19:49

ostatnio Izminia siedziała na półce i Scala musiała się zmieścić razem z nią:) bardzo ładnie razem wyglądały ale Izma miała trochę za mało miejsca:)




Scala lubi siedzieć na fotelu z futrem, bardzo często tam śpi:) a jak się podejdzie to rozlega się bardzo ładne purzenie:)

kikin - Czw 29 Gru, 2016 21:09

ona Wam tak ładnie do kompletu pasuje :twisted:
majkel - Pią 30 Gru, 2016 12:46

Taki mały nicpoń?:) :aniolek:
majkel - Nie 01 Sty, 2017 12:17

Pierwszy sylwester Scali za nią :) troszke wystraszona, troszkę ciekawska, nawet o północy trochę spoglądala za okno, a potem poszla ułożyć się na łóżku :)
majkel - Czw 05 Sty, 2017 09:57

Kiedy człowiek kładzie się spać, wtedy Scala przypomina sobie że musi się pobawić :) wtedy przybiega z piłeczka na łóżko i czeka aż się zacznie rzucać, biegnie za nią jak wystrzelona z procy i znowu czeka i tak w kółko :)
majkel - Pią 13 Sty, 2017 21:35

Muszę napisać że ostatnio Scala robi się coraz slodszym kotem i przychodzi na purowanie:)
Morri - Pon 23 Sty, 2017 10:54

A ona nie była słodka od początku? :hm:
majkel - Pon 23 Sty, 2017 11:07

Tak, a potem nie bylo za bardzo czasu, tylko na zabawe i polowanie:)
majkel - Czw 26 Sty, 2017 21:45

no i Scala jest w swoim nowym domku. Zawsze trochę to smutne jak trzeba oddać koteczka który stał się już częścią rodziny, ale zarazem jest radość jak znajduje fajny domek:) mam nadzieje że dogada się z nowymi znajomymi i będzie szczęśliwym kotem:)





powodzenia maluchu!:)

Cynamon - Czw 26 Sty, 2017 22:13

Super wieści! :) powodzenia Piękna :serce:
Morri - Pią 27 Sty, 2017 10:31

powodzenia, Maleńka :aniolek:
BEATA olag - Pią 27 Sty, 2017 11:07

Prześliczności - powodzenia :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group