Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Ida

Eva - Czw 13 Paź, 2016 12:27
Temat postu: Ida
Bura piękność z jednego z poznańskich osiedli. Całkowicie oswojona i łagodna. Rutynowe badania wykazały wynik dodatni testu na FIV. Kot, który jest nosicielem wirusa może żyć długie lata w dobrym zdrowiu, jeśli zapewni mu się opiekę i zadba o jakość życia.
Ida zasługuje na to. Zasługuje, by ktoś otoczył ją opieką, miłością, ciepłem.
Czeka na to w szpitalnej klatce. W naszych domach tymczasowych całkowity brak miejsc..




Ida na ZDJĘCIACH i FILMACH.

BEATA olag - Czw 13 Paź, 2016 14:10

o tak jest śliczna i delikatna, potrzebuje bezklatkowego życie i miziającego człowieka
kotekmamrotek - Czw 13 Paź, 2016 16:38

klatka strasznie Ją stresuje - i wczoraj, i dziś, zostałam strasznie oprychana, ale nie poddałam się - kiedy przekonała się, że nie zamierzam Jej skrzywdzić - bardzo się otworzyła - miziankom nie było końca:)
catta - Czw 13 Paź, 2016 22:52

Jaka wystraszona bidulcia :hug:
Morri - Pią 14 Paź, 2016 00:32

Dziewczyny, ona akceptuje inne koty, prawda?
Eva - Pią 14 Paź, 2016 08:59

na razie to średnio akceptuje otaczający ją świat - jest bardzo wystraszona. Myślimy, aby założyć jej obróżkę feromonową, by ją trochę wesprzeć. Kotka jest zupełnie łagodna, myślę więc, że biorąc pod uwagę jej historię, nie będzie miała nic przeciwko innym kotom, ale w praktyce jeszcze tego nie sprawdzaliśmy.
Eva - Pią 21 Paź, 2016 10:44

Ida zaopatrzona w obróźkę feromonową. Choć przy próbie głasków nadal ostrzegawczo syczy, to zaczęła troszkę więcej jeść, zatem jestesmy dobrej myśli.
Oczywiście, jak każdemu kotu - najbardziej potrzebny jest dom, bo szpitalna klatka to nie jest najlepsze miejsce na życie.

BEATA olag - Pon 24 Paź, 2016 09:44

Ida dała mi się wygłaskać :D , wystawiając przy tym kuperek szczęścia.
Wojtek_Ka - Wto 25 Paź, 2016 17:25

Twarde dowody ;) :


BEATA olag - Wto 25 Paź, 2016 19:18

:good:
catta - Wto 25 Paź, 2016 20:31

A miałam się pytać czy koteczka jeszcze taka wystraszona.. a tu proszę jak ładnie na filmiku się mizia :)
kat - Sro 26 Paź, 2016 10:55

Jaki pieszczoch :)
Eva - Czw 03 Lis, 2016 09:00

Drugi test paskowy wykazał, że Ida jest ujemna :aniolek: teraz musimy poczekać kilka tygodni aby wykonać kolejne badanie, ale mam przeczucie, że żaden wirus Idy nie zamieszkuje ;) :good:
kotekmamrotek - Czw 03 Lis, 2016 21:37

dziś zaliczyłam soczystego barana od waćpanny Idy :aniolek:
Bastianka - Czw 03 Lis, 2016 23:22

Bardzo się cieszę, że ponowny test FIV wyszedł negatywny. Ze względu na Idę.
Ze względu na Homera i nas troszeczkę mi smutno, bo już kilka dni wcześniej podjęliśmy decyzję o przyjęciu jej na dt..

kotekmamrotek - Czw 03 Lis, 2016 23:30

Niestety - do początku stycznia Ida musi być w izolacji:((((
A Mela? tu raczej nie ma wątpliwości...

kat - Pią 04 Lis, 2016 09:37

Mela chyba nawet bardziej potrzebuje wyjścia z klatki :(
Piena - Sro 16 Lis, 2016 22:15

Odkąd Ida pojawiła się w naszym szpitaliku przeszła ogromną metamorfozę! Od początkowego przerażenia i ostrzegawczego syczenia, po założeniu obróżki feromonowej przeistoczyła się w prawdziwego miziaka. Co prawda jest w tym trochę nieśmiała i trzeba jej za każdym razem pokazać, że nie chcemy jej zrobić krzywdy, a tylko pogłaskać. Jednak kiedy zrozumie nasze intenecje z radością kręci się po całej klatce, wpycha każdą część ciałka pod rękę i ślicznie mruczy.

Do tego jest nieprzeciętną pięknością - uroczo podkreślone jasnym obramowaniem ślepka patrzą na wolontariuszy z prawdziwą lubością, kiedy już odda się w pełni głaskaniu <3

BEATA olag - Czw 17 Lis, 2016 09:51

Czekam na pozwolenie umieszczenia fotek i filmiku by je uroczyście umieścić i tym samym potwierdzić, że Ida to miziak o przepięknych oczach :aniolek: .

Tak na dobrą sprawę Jej potrzebna jest tylko bezklatkowość, bo wszystkie pozytywne cechy już ma.

BEATA olag - Czw 17 Lis, 2016 11:19

Kto przygarnie Idunię?




Basik - Czw 17 Lis, 2016 11:27

Piękne pycho! :serce:
agusiak - Pią 18 Lis, 2016 00:05

Te oczy :love:
BEATA olag - Pią 18 Lis, 2016 08:41

Nieszamowicie miziasta i piękna

kat - Pią 18 Lis, 2016 15:22

Dzisiaj wsadziłam głowe do klatki, bo chciałam Iduni posprzątać kuwetę. A Ida co zrobiła?
Sprzedała mi pięknego baranka i to tak absolutnie z zaskoczenia! :lol:
A później domagała się miziania :)
Jak dobrze widzieć, że zaczyna nam ufać :)

agusiak - Pią 18 Lis, 2016 23:04

:aniolek:
BEATA olag - Sob 26 Lis, 2016 13:53

Idusia dziś odwiedziła stomatologa, była klasycznie grzeczną i nie sprawiającą kłopotu koteczką.
Niestety stan paszczurki w kiepskim stanie, zabieg przewidziany jest na środę.
Kat :kwiatek:

kat - Sob 26 Lis, 2016 16:00

Tak, tak - w środę Idą będzie miała piękny uśmiech 
Eva - Pią 02 Gru, 2016 12:00

Ida pozbyła się bolących zębów :) Jej komfort życia teraz znacząco się poprawi, choć wiadomo, że tym, czego trzeba jej najbardziej jest kochający dom...








Morri - Sob 24 Gru, 2016 00:57

:love:


Chitos - Nie 25 Gru, 2016 13:35

Kochana koteczka. Ostatnio nawet zaczęła prosić się o blask :)
Serio :D a glaskanka to normalnie lata o całej klatce w niebowzieta! :)

Morri - Sro 28 Gru, 2016 00:21

Tutaj, chyba nie do końca pewna, czego chce ;)

Morri - Sro 28 Gru, 2016 01:57

I jeszcze jedna odsłona Idy :)


Eva - Pon 09 Sty, 2017 15:51

W ubiegłym tygodniu Ida została zaszczepiona. Podczas kontroli Pani wet zwróciła uwagę na dziąsła, nie wyglądają one na zupełnie zdrowe. Wdrożyliśmy stomagel i jutro wybieramy się na konsultację do kociego dentysty.




BEATA olag - Pon 09 Sty, 2017 16:03

Iduś trzymaj się, może pozbycie się zębolków to lepsze wyjście z sytuacji.
Stiwen bezzębny pozdrawia :) .

KociTata - Sro 11 Sty, 2017 11:24














Eva - Sro 11 Sty, 2017 13:59

Bolący dolny kieł został wczoraj oporządzony u dentysty - był tam mały ropień, który mocno Idzie doskwierał. Do obserwacji jest kieł górny, być może w przyszłości będzie potrzeba jego usunięcia, póki co stosujemy Stomagel i jesteśmy dobrej myśli, że ból szybko minie. Na Idę czeka już miejsce w jednym z naszych Domów Tymczasowych :banan: czyli po prawie pół roku będzie mogła wreszcie wyprowadzić się z klatki :serce: :serce:
BEATA olag - Sro 11 Sty, 2017 15:40

WRESZCIE :tan: :tan: :tan:
MISIEK - Nie 22 Sty, 2017 09:54

Ida od poniedziałku jest w nowym DT.
Podsumowując ostatni tydzień Ida była bliska doprowadzenia mnie do zawału. Prawdopodobnie stres związany z przeniesieniem z klatki (w której spędziła kilka ostatnich miesięcy) do pokoju był na tyle duży, że kot do soboty nic nie jadł. Dawałam jej troszkę surowego mięsa lub mokrej karmy bezpośrednio do pyszczka. Podobnie woda była podawana strzykawką do pyszczka.
Wczoraj kot zniknął nam na 7h. Przeszukaliśmy cały dom i nigdzie nie było kota. Myśli miałam okropne, że kot gdzieś się zaklinował i cierpi. Okazało się, że Ida weszła pod narożnik i przedostała się do wewnątrz oparcia i tam siedziała oparta na małej desce.
Mam zdjęcia z akcji ratowniczej: Ida w kanapie i moje skarpetki wystające spod kanapy.
Zdjęcie raczej nie nadaje się do pokazania na forum publicznym ale mogę podzielić się z innymi wolontariuszami na osobnym forum. Założę się, że nie jestem pierwsza z podobną sytuacją.
Kot został uratowany. Ponownie odizolowany u mnie w pokoju (nie ma gdzie się zaklinować) i tutaj muszę podkreślić dzisiaj rano zjadła śniadanko ze swojej miseczki. Wielka ulga bo już bałam się, że będę musiała lecieć do weta

Chitos - Nie 22 Sty, 2017 10:31

:heya2: :heya2: :brawo: :brawo:
Ida potrzebuje czasu :)
Brakuje jej na dyżurach ale wkoncu nadszedł jej czas! :)

BEATA olag - Pon 23 Sty, 2017 08:53

:serce:
żabcia - Pon 23 Sty, 2017 19:38

Misiek zapomniał dodać, że narożna kanapa została zabezpieczona od dołu. Już żaden kiciuś się tam nie zadekuje.
MISIEK - Pon 30 Sty, 2017 18:56

Ida bardzo się boi. Syczy i ucieka szybciej niż Struś Pędziwiatr. Ale powolutku, z czasem...kiedyś wyłoni się piękny kotek, gdy strach zniknie


BEATA olag - Wto 31 Sty, 2017 08:49

Idusia o pięknych oczach :serce: :serce: :serce:
Chitos - Wto 31 Sty, 2017 18:17

Kicia kochana! :)
Uściski dla Idy i całego stada :)

Eva - Wto 31 Sty, 2017 18:44

:love:
Morri - Czw 02 Lut, 2017 03:17

trzymam kciuki za szybka aklimatyzację :serce:
MISIEK - Nie 05 Lut, 2017 23:56

Przymusowa socjalizacja...brzmi strasznie ale mam nadzieje, że kotek kiedyś to doceni, no i chyba tak strasznie nie jest


MISIEK - Nie 12 Lut, 2017 20:57

przyczajony kot - ukryta Ida
Idulka znalazła sobie kącik gdzie z jednej strony czuje się bezpiecznie a z drugiej może obserwować co dzieje się dookoła
najważniejsze jest to że nie ma możliwości siedzieć 24h na dobę pod łóżkiem


MISIEK - Nie 19 Lut, 2017 13:08

Idulka nadal się boi. Jednak gdy nie ma człowieka czuje się swobodnie na szafce zaprezentowanej wyżej na zdjęciu lub na parapecie. Na widok człowieka wciąż panicznie ucieka.
Jednak to ogromny sukces dla Idy, że potrafi rozpłaszczyć futerko na parapecie . Widać wtedy, że kotek cieszy się ciepłym słoneczkiem. Jeszcze 3-4 tygodnie temu koteczka wtulała się w pręty klatki, której nie chciała opuścić. Czuła się tam bezpiecznie. Myślę, że już nigdy nie wróci do klatki.

BEATA olag - Pon 20 Lut, 2017 13:57

Misiek Ty byś na to nie pozwoliła przecież :)
Chitos - Pon 20 Lut, 2017 22:27

Nasz kochana! :)
Zobaczysz ona zaufa i to będzie najszczesliwszy dzien:)

MISIEK - Pon 20 Lut, 2017 22:37

BEATA olag napisał/a:
Misiek Ty byś na to nie pozwoliła przecież :)


oczywiście że nie...oddam tylko do dobrego DS ;-)

MISIEK - Sob 25 Lut, 2017 22:35

Umieszczam filmik Idulki z pierwszego "tulenia" po przybyciu do DS. Biała maść na pyszczku to pozostałości po średnio udanej próbie posmarowania pyszczka. Ida bała się tak bardzo, że jak zwolniłam uścisk odbiła się ode mnie pazurami tak, że ślady miałam jeszcze przez 3 tyg.
Wrzucam ten filmik żebyście zobaczyli jaka będzie różnica przy następnym filmiku.
Idulka już swobodnie śpi na parapecie. Nawet wychodzi na korytarz. Zaprzyjaźniła się z innymi kotami. Uwielbia głaski. Na początku owszem boi się, gdy podchodzę. Ale po złapaniu, gdy zaczynam ją głaskać uspokaja się i już sama podchodzi do mnie i zaczyna się łasić. Najśmieszniej jest wtedy gdy po zrelaksowaniu czasem przypomina jej się, że powinna się bać. W jednej sekundzie mruczy, ogon do góry a chwilę później przyczajka i duże oczy.

MISIEK - Pon 27 Lut, 2017 22:45

Oto jak Ida radzi sobie w DT ;-) Oczywiście "obcych" Idulka nie dopuszcza do siebie.
Czasem ludzie oczekują, że kotek będzie się łasił, kochał człowieka etc. Ja jestem pewna, że większość kotków będzie taka. Jednak czasem to my ludzie musimy najpierw odbudować zaufanie szczególnie u tych kotów których los ciężko doświadczył.

tajga - Pon 27 Lut, 2017 23:16

Jesteś wielka, tyle pracy, jaka różnica. I jaka kotecka zadowolona i rozluźniona co najważniejsze , super :)
Chitos - Pon 27 Lut, 2017 23:23

Ida! Misiek! Kochamy was! :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:
Marianna - Pon 27 Lut, 2017 23:47

Pięknie!!!
Morri - Wto 28 Lut, 2017 14:19

Misiek :jebanewalentynki: :jebanewalentynki: :jebanewalentynki:
BEATA olag - Wto 28 Lut, 2017 14:24

Misiek, ja wiedziałam że tak będzie :aniolek:
żabcia - Czw 09 Mar, 2017 11:19

Idulka robi niesamowite postępy. Kiedyś łatwo było ją "złapać" na mizianie, bo siedziała sobie w pudełku na parapecie lub na półce za zasłonką. Teraz spaceruje sobie po całym domu, często z innymi kotami jak w zaprzęgu. Nauczyła się też, że w kuchni dają dobre jedzonko, więc czeka pod drzwiami razem z całą ferajną. W nocy lubi usiąść na ławie obok mojego łóżka i ..... patrzy się na mnie. Jednej nocy szalała na sofie biegając za swoim ogonkiem jak szalona. :wink: Ale złapać ją na mizianko już jest trudniej.
MISIEK - Pią 10 Mar, 2017 21:52

Może jakieś zdjęcia pannie będę mogła wreszcie porobić bo wcześniej jak podchodziłam to uciekała tak jakby życie miała stracić;-)

MISIEK - Sro 15 Mar, 2017 21:00

Idula rozkręca się. Goni własny ogonek, poluje na moje stopy, gada do innych kotów, wieczorem biega z całym stadkiem a rankiem jest już druga w kuchni do żarcia ;-)

Morri - Sro 15 Mar, 2017 21:16

Cudnie :tan:
kotekmamrotek - Sro 15 Mar, 2017 22:01

no p[o prostu nie wierzę:))))
kat - Sro 15 Mar, 2017 22:02

Brawo Wy! :)
żabcia - Sro 29 Mar, 2017 00:29

Idusia niestety trochę straciła na powiększeniu stada. Mniej mamy czasu na mizianie jej. Poza tym nowe kociaki zabrały jej pokój, więc musiała przenieść sie do mnie i znaleźć sobie nowe ulubione miejsce. Do miski jest druga po największym żarłoku - Funciku.
kotekmamrotek - Sro 29 Mar, 2017 00:31

Ida???? Nasza szpitalikowa - DO MISKI???? NIEMOŻEBNE TO...
MISIEK - Sro 29 Mar, 2017 04:59

A w kuchni to czasem bywa pierwsza...
Chitos - Sro 29 Mar, 2017 20:32

żabcia napisał/a:
Idusia niestety trochę straciła na powiększeniu stada. Mniej mamy czasu na mizianie jej. Poza tym nowe kociaki zabrały jej pokój, więc musiała przenieść sie do mnie i znaleźć sobie nowe ulubione miejsce. Do miski jest druga po największym żarłoku - Funciku.

:shock: :shock: :shock:
Podmienili kota...

MISIEK - Nie 02 Kwi, 2017 13:37

Nadszedł ten czas kiedy można podejść dość blisko Idulki, która już nie ucieka i nawet pozuje do zdjęć. Oczywiście, w sytuacji gdy Idulka jest na podłodze a człowiek podchodzi do niej to oczywiście kotek ucieka. Nadal boi się brania na ręce. Jednak to wszystko minie. Kotek musi się nauczyć, że nic jej nie grozi. Im więcej ćwiczymy z kotem tym lepsze efekty są. Jednak przy kilku kotach ciężko skupić się na jednym. Jednak dla tych, którzy wahają się czy adoptować Idę mogę powiedzieć, że przy codziennej współpracy relacje ludzko-kocie będą o wiele lepsze. Poza tym buduje się szczególną więź z kotem. Tego nie da się kupić czy zdobyć w żaden inny sposób niż praca nad kotkiem i budowanie jego zaufania.


MISIEK - Czw 13 Kwi, 2017 15:22

Idulka zrelaksowana w swoich ulubionych miejscach. Nie bawi się z innymi kotami ale pomimo tego znalazła swoje miejsce w stadzie. Najczęściej śpi obok Helci i Kózki


MISIEK - Sro 19 Kwi, 2017 22:44

Niestety nowe kocięta, które przybyły do domu nie pozwalają mi poświęcić Idulce tyle czasu ile bym chciała. Biedulka ucieka, gdy próbuję ją pogłaskać. Jednak gdy ją capnę to kotka pręży się z zadowolenia. Trzeba się lepiej zorganizować i poświęcić więcej czasu na głaski. Może w tym czasie znajdzie się ktoś wyrozumiały kto pokocha Idę i da jej szansę. Idulka nie jest agresywna. Ona po prostu potrzebuje własnego człowieka,który będzie miał dla niej czas i nawiąże z nią bliską więź



MISIEK - Pią 28 Kwi, 2017 23:11

czasem obowiązki służbowe sprawiają, że mam wolne od kotków więc nie powiem wam co idulka porabiała w tym tygodniu; za to przesyłam słodkie dobranoc w imieniu Idy


MISIEK - Pon 01 Maj, 2017 20:43

przedstawiam wersję Idulki w wersji na słodko ;-)

MISIEK - Pią 05 Maj, 2017 22:57

Idulka najchętniej współpracuje w sesji zdjęciowej gdy śpi ;-) Efekt przesłodki


MISIEK - Sob 13 Maj, 2017 09:06

Ida znalazła sobie nowe miejsce na drzemkę. Sądząc po wyrazie pyszczka chyba jest jej wygodnie



MISIEK - Nie 21 Maj, 2017 12:45

Idulka bardzo lubi dbać o czystość swojego futerka. Przed każdą drzemką jest obowiązkowa kontrola futra. Potem można się położyć i śnić o pysznej rybce na kolację.


Neda - Pon 22 Maj, 2017 10:36

Jaki luz, boska :)
MISIEK - Wto 30 Maj, 2017 20:49

Idulka ma cztery łapki, parę uszu, cały ogonek, brak zębów (to jest zaleta), nie choruje a jednak nikt nie interesuje się nią. Na szczęście kotek o tym nie wiem i beztrosko spędza czas czekając na kogoś kto ją pokocha.

MISIEK - Pon 05 Cze, 2017 21:48

Ida poszukuje nowych inspiracji odnośnie popołudniowej drzemki. Muszę przyznać, że kiciuchna pasuje do wystroju wnętrz ;-)


MISIEK - Nie 25 Cze, 2017 17:36

Idula uwielka głaski o wczesnym poranku. Gdy człowiek nie zwraca na nią uwagi zaczyna maszerować po człowieku od słop do głowy i z powrotem.


MISIEK - Pon 03 Lip, 2017 20:24

Idulka ostatnio odkryła zalety plecaka. Chyba będę musiała jeden przeznaczyć dla kotowatych bo kolejka do zakłaczenia plecaka jest długa


MISIEK - Nie 09 Lip, 2017 18:16

Mamy sezon małych kociaków w pełni. Niewielu myśli o tym, że mały kotek chce zwiedzać i doświadczać, to znaczy zrzucać, obgryzać, bawić się w berka z firanką. Tymczasem dorosły kotek taki jak Ida, który nie choruje, nie skacze po meblach i przychodzi ma głaski, nie cieszy się popularnością. Mam nadzieję, że wśród wielu rozkosznych kociąt ktoś zauważy i pokocha Idę


Marianna - Nie 09 Lip, 2017 19:50

Dorosłe koty są cudowne :love: zrównoważone, spokojne - sama przyjemnosc towarzyszenia :-)
Uściski dla Idy :-)

MISIEK - Nie 16 Lip, 2017 12:21

Ida to typowa kocia jedynaczka. Jak tylko wyjdzie ze swojego pokoju to syczy na wszystkie koty. Jednak czasem i ona jest w stanie dogadać z którymś ze współlokatorów.
Na zdjęciu patrzę na pyszczek i widzę Idę. Ale kuperek na pewno innego kota. No chyba, że Idulka zaczyna się zmieniać w krówkę.


żabcia - Nie 16 Lip, 2017 21:10

Idulka większość czasu spędza u syna w pokoju, więc trudno ją nagrać lub zrobić ciekawe fotki Ostatnio weszłam rano syna i co widzę? Idulka domaga się od niego głasków, ociera się wzdłuż całego jego ciała, nadstawia kuperek i pokazuje gwiazdkę. Mi nigdy się nie udało tak jej poprzytulać. Widać znalazła swego własnego człowieka a mnie i Miśka toleruje. Jest podobna w tym względzie do Arizony. Mam nadzieję, że znajdzie równie kochający dom.
Chitos - Nie 16 Lip, 2017 23:29

MISIEK napisał/a:
Ida to typowa kocia jedynaczka. Jak tylko wyjdzie ze swojego pokoju to syczy na wszystkie koty. Jednak czasem i ona jest w stanie dogadać z którymś ze współlokatorów.
Na zdjęciu patrzę na pyszczek i widzę Idę. Ale kuperek na pewno innego kota. No chyba, że Idulka zaczyna się zmieniać w krówkę.

Obrazek


Ida kamelon :) zmienia kolory :)

MISIEK - Nie 23 Lip, 2017 13:10

Ida zajęła mi poduszkę. Ona lubi przyjść tam gdzie człowiek śpi, ułożyć się wygodnie. Jednak musimy na serio pogadać, że poduszka jest moja.

żabcia - Pon 24 Lip, 2017 23:55

Tak, Idunia lubi spać koło człowieka. A z tym syczeniem to Misiek trochę przesadza.Owszem gdy wychodzi z pokoju syna to syknie na inne koty, a szczególnie na Funncika, gdy ten okazuje jej za dużo atencji. Ale wszystkie nasze futra żyją razem ( oczywiście oprócz Bubu i Rubi - jeszcze). Gdy wracam do domu to całe towarzystwo leży obok siebie na kanapie po dwa lub trzy a czasem cztery futra. :aniolek:
MISIEK - Sob 29 Lip, 2017 22:15

Idulka bardzo lubi niskie kartonowe drapaki. Jest urocza, gdy tak się bawi. Łagodnie i delikatnie. To nie ten rodzaj koteczka, którego samego nie można zostawić w domu w obawie o stan mebli ;-)

kat - Sob 29 Lip, 2017 22:17

Czy drapak jest posypany kocimietka? ;)
MISIEK - Sob 29 Lip, 2017 22:27

Czasami psikam koci miętką jak chcę pobawić się z burasami. Jednak dla Idy tego nie robię bo ona bardzo często przesiaduje sobie na tym drapaku i nie potrzebuje dodatkowej zachęty.
Tak właśnie Ida zachowuje się po przebudzeniu. Tylko zamiast drapaka jest człowiek

MISIEK - Wto 08 Sie, 2017 18:28

Mam wrażenie, że Idulka to czasem taki głuptasek. Patrzy się na mnie i patrzy. I napatrzeć nie może. Ciekawe co ona tam sobie widzi...


agula.s - Wto 08 Sie, 2017 20:47

Aure ogląda.😀
Ponoć małe dzieci i koty ją widzą. ::

MISIEK - Wto 15 Sie, 2017 19:09

Idulka została przyłapana w swojej ulubionej pozycji pokazując komplet ładnych ząbków. Większość swojego czasu spędza albo w łóżku albo na półce.


MISIEK - Pon 21 Sie, 2017 20:38

Ida lubi najbardziej dwie rzeczy: kartonowy drapak i plecak. Oj, jak buraska dorwie się do plecaka to go solidnie okłaczy. W dodatku pogryzie i wyliże sznurki i paski. Chyba będę musiała jej oddać ten plecak. Inne koty też lubią plecaki.Ciekawe czemu wolą leżeć na plecaku a nie na torbie.

Neda - Wto 22 Sie, 2017 09:10

Mój kocha walizki. Może spać w środku lub na nich - bez znaczenia. Najbardziej irytuje, gdy pakujesz rzeczy do odkłaczonej, idziesz po coś, a gdy wracasz w środku śpi już kot, którego minutę temu tam nie było. Nie wiem co one mają z tymi bagażami, ale bądź tu mądry... :)

A paski plecaka to w sumie chyba najmocniej opiekunem pachną, nie? :)

Cotleone - Wto 22 Sie, 2017 10:29

Walizka, torba podróżna - to jest hicior wszechczasów. Absolutnie wszystkie koty u mnie wariują z radości. Nawet nie trzeba mówić: Pakuj się. Nawet jak jakbym powiedziała: Nie pakuj się, to i tak wlezą i okłaczą.
MISIEK - Czw 31 Sie, 2017 23:14

Idulka ma magnetyzujące spojrzenie. Ostatnio spotykamy się twarzą w pyszczek na korytarzu i gapimy się jedna na drugą. Ja robię dwa kroki do przodu a Ida dwa do tyłu. Takim sposobem kot wpatrzony we mnie zaczął chodzić do tyłu. Kot cyrkowiec.


MISIEK - Nie 10 Wrz, 2017 12:26

Idę zawsze widzę w łóżku, na półeczce lub na kartonowym drapaku. Nie oznacza to, że kochana nie łobuzuje. Sami zobaczcie jak muszę pilnować swojego jedzenia. Zresztą nie tylko Idulka ma skłonności do kradzieży lub wylizywania resztek ;-)
Czyż ona nie jest słodka jak próbuje ukraść troszkę śmietany...


MISIEK - Sro 27 Wrz, 2017 21:36

Ida chyba zaczyna przygotowania do Halloween. Gdy wczoraj próbowałam zrobić jej zdjęcie wyszła mi Ida-wampirzyca. No cóż, nie wszyscy muszą idealnie wyglądać nocą przy lampie błyskowej. Koty jednak różnią się od nas tym, że nie przejmują się wyglądem i kochają każdego kto okażę im troskę.


MISIEK - Wto 03 Paź, 2017 15:29

Ida bardzo nie lubi nowego współlokatora, Bubu. Jak tylko koty się spotkają to słychać koci pisk i ż któreś właśnie zwiewa zrzycając wszystko po drodze. Na razie nie dochodzi do rozlewu krwi. Jednak syki, miauki i pościgi wyglądają na nieco stresujące więc oddzielamy Idę od Bubu.
Najzabawniejsze jest to, że Ida ma swój pokoik z którego jednak lubi uciekać, mimo że wie, że w drugim pokoju czeka Bubu. Myślę sobie, że gdyby się bardzo bała nie wchodziłaby na eryorium Bubu.

żabcia - Wto 03 Paź, 2017 17:37

Właśnie śpią sobie ładnie Ida na łóżku a Bubu obok na fotelu. Więc potrafią być ze sobą. Ale wieczorami chyba rzeczywiście je ponosi.
żabcia - Czw 12 Paź, 2017 23:44

Pisałam już, że Ida większość czasu spędza u syna w pokoju. Pokój oczywiście jest otwarty i często na jego łóżku śpi pięć kotów a szósty obok na fotelu. Syn ostatnio chodził do pracy na 6 rano i chyba Idulka ma kłopoty z przyjęciem do wiadomości, że teraz chodzi na popołudnie. O godzinie 5 rano wchodzi u na klatkę piersiową i daje mu buzi, trąca noskiem i chce się miziać. Niewątpliwie syn znalazł swoją panią. Bo ja i Misiek mamy kłopot żeby ją pomiziać. Woli facetów spryciula. :shock:
żabcia - Sob 28 Paź, 2017 14:34

Idulka jest raczej jedynakiem, chociaż u nas w stadzie świetnie sobie radzi. Jedyne czego naprawdę potrzebuje to własny człowiek. Przedwczoraj syn poszedł do pracy na ranną zmianę i co? Budzę się a Idulka robi za moją czapeczkę, ale pogłaskać mi się nie dała :lol:
MISIEK - Sro 08 Lis, 2017 18:19

coś wstapiło wczoraj w Bubu i pogonił biedną Idę, która ze strachu schowała się za kanpaką, gdzie zsiusiała się ;-( biedulka
dzisiaj wszystko wróciło do normy....i kto tu koty zrozumie

a oto nasza śliczna Idusia


MISIEK - Pią 17 Lis, 2017 18:59

Dzisiaj próbowałam zrobić Idzie zdjęcia. Wzięłam ją do siebie na parapet i młoda na mnie nasyczała i ugryzła mnie. Nigdy nie wiedziałam Idy takiej. Zawsze była miła, lekko wystraszona, ale nigdy nikogo nie atakowała. Obawiam się, że Ida zmieniła się odkąd Bubu się pojawił. Bubu nie lubi się z Idą. Ida nawet raz ze strachu uciekła przed Bubu za kanapę i tam nasiusiała.
Idulce przydałby się swój własny kąt. Swój dom i człowiek. Zresztą nie tylko jej. Na razie z fotek nici. Chwilowo muszę popracować z Ida za pomocą chrupek i kocimiętki. Od dzisiaj Ida ma szlaban na wychodzenie do innych kotów. Starcia z Bubu źle na nią działają. Jednak nie mogę jej samej zostawić. Chyba przydzielę jej Kózkę do towarzystwa.

MISIEK - Nie 03 Gru, 2017 22:10

Serce mnie ściska jak widzę Idulkę. Wprawdzie mój brat oddał jej swój pokój, aby malutka nie musiała siedzieć w klatce,jednak to nie jest to samo co własny, kochający ciepły dom z człowiekiem, któremu zależy i poświęca swój czas. Nasza Idulka ostatnio boi się każdego kto wejdzie do pokoju-troszkę nam się zamyka przed ludźmi. Niestety nie mogę wymusić na bracie, żeby się nią zajmował, a ja sama mam poza nią osiem kotów pod opieką. I jak tu dać namiastkę "domu", gdy czasu tak mało.

MISIEK - Sob 09 Gru, 2017 20:13

Ostatnio miałam pretensje do brata za to, że nie poświęca czasu Idzie. Właśnie dowiedziałam się, że wpłaca co miesiąc na fundację kwotę, która w stosunku do jego zarobków nie jest mała i planuje przeznaczyć świąteczną premię na koty. W świetle nowych faktów nie mogę się na niego gniewać. Jednak Idulka powinna dostać swojego człowieczka.
Kilka dni temu wzięłam ją na przymusowe mizianki. Nie powiem, żeby biedulka się nie zestresowała. Jednak okazało się, że bardzo lubi być głaskana pod pyszczkiem i po policzkach. Pyszczek tak wystawiała, że nie miałam wątpliwości, że nasza kiciulka lubi głaski. Tylko dlaczego tych głasków tak mało....

Peony - Pon 11 Gru, 2017 21:47

Wielkie podziękowania dla Brata i całej rodziny dbającej o koty - każdy pomaga jak umie najlepiej! :banan:
MISIEK - Pon 18 Gru, 2017 20:32

Idulka została poddana zabiegowi obcinania pazurków. Nie jest to jej ulubiony zabieg. Przy czym nie drapie i nie gryzie. Tylko podkurcza łapki mając nadzieję, że ocali pazurki.
żabcia - Sob 30 Gru, 2017 22:50

Idulka robi postępy. Łatwiej już ją złapać na mizianie i dłużej daje się miziać. widać, że mimo lęku lubi to. więc musimy z Miśkiem wygospodarować codziennie czas na mizianie. :lol:
żabcia - Sob 20 Sty, 2018 23:59

Choć Idusia jest bardzo grzeczną koteczką, która lubi przebywać u syna w pokoju, to widać, że potrzebuje też towarzystwa innych kotów. Gdy drzwi są otwarte, to wychodzi, obserwuje inne kotki a nawet ostatnio je razem z nimi. Za to gdy pan się położy bardzo natarczywie domaga się głasków. Jej ulubione miejsce to własna podusia obok podusi pana. :wink:
MISIEK - Czw 25 Sty, 2018 22:07

Kiedyś wysłałam filmik jak Ida turla się na papierowym drapaku. Kat zapytała mnie czy tam była koci miętka. Może była, może nie. Bardziej kotka zainteresowana jest drapakiem niż koci miętką, co dowodzi filmik-żadnej reakcji na kocią miętkę wysypaną na poduszkę

MISIEK - Sob 03 Lut, 2018 18:04

Ida lubi być głaskana tylko przez jedną osobę i wtedy kiedy ona ma na to ochotę. Inaczej jest troszkę zdezorientowana i zagubiona. Ale kotka trzeba przyzwyczajać, że głaski nie są tylko świtem i o północy

MISIEK - Sob 10 Lut, 2018 14:20

Idulka jak to koteczka lubi polować gdy zmrok nadchodzi. Ostatnio wyleguje się na oparciach kanapy. Na szczęście nie niszczy mebli. A w nocy chodzi cichutko patrolując swoją posiadłość

MISIEK - Nie 18 Lut, 2018 10:16

Biedna Idulka wczoraj została zepchnięta przez Bubu z własnej kanapy i musiała spać na poduszce pod krzesłem. Coś ten Bubu nie pasuje Idulce charakterem bo z pozostałymi kotami dogaduje się perfekcyjnie
MISIEK - Sob 24 Lut, 2018 21:23

Właśnie siedzę przed kompem i uzupełniam wpisy na kocim a Idulka zagląda do mnie z ciekawości co ja tam tak klikam. Niestety przyszedł Bubu, spojrzał na Idę a ta uciekła w kąt. Funcik próbował się z nią pobawić ale Idulka zareagowała ucieczką. Nie lubi gonitw z rezydentem.
Czy ktoś pokocha Idę, da jej spokojny dom bez kota dominującego lub takiego, który szaleje po meblach?


MISIEK - Sob 10 Mar, 2018 05:14

Ostatnio spotkałam całą rzeszę zwolenników kociej wolności (nawet pomimo zderzenia kota z samochodem) jako wyznacznika kociego szczęścia. Zostałam też zapytana skąd wiem, że moje niewychodzące koty są szczęśliwe… No cóż, ominęłabym to nieszczęsne słowo „szczęście” bo dla każdego z nas oznacza co innego. Poza tym, kot wam nie powie co uważa za szczęście. Zresztą czy pozwolilibyśmy robić dzieciom wszystko to na co mają ochotę a co sprawia im radość? Chyba nie. Dlaczego zatem rozważamy to w kwestii kotów, którym nie pozwalamy na opuszczanie domu? Przecież dom to nie więzienie. Zadałabym sobie jednak inne pytanie. Czy życie na „wolności” lub życie kotów wychodzących jest lepsze od tego jakie prowadzą moje tymczaski pozbawione tej możliwości. Z całą pewnością mogę powiedzieć, że nie. Oczywiście polowanie na motylka na świeżej trawce musi wydawać się dla nas kocim rajem. Jednak czy to nie jest za wysoka cena jaką płacą koty, które w pogoni za zdobyczą wpadają np. pod samochód. Strasznie dziwi mnie to, że ludzie tak kochają koty, iż chcą im dać wolność (czyli szczęście) poprzez wypuszczanie ich z domu, a totalnie nie przejmują się jego konsekwencjami.
Wracając jednak do moich kotów niewychodzących, skąd wiem, że nie „torturuje” je ograniczając ich wolność siatką na balkonie? Otóż, żadne z moich ośmiu kotów nie choruje. Gdyby były nieszczęśliwe spodziewałabym się kocich depresji (tak, koty mogą cierpieć na depresję!) lub spadku odporności i ciągłych przeziębień. Tymczasem wszystkie są zdrowe, nawet gdy ja leżę z gorączką w domu, rozsiewając grypsko. Ponadto widzę wszystkie ogonki w górze z charakterystycznymi haczykami. Niektóre z nich ćwierkają, gdy gonią się po całym mieszkaniu. Hulanka (pomimo iż wciąż nieufna do człowieka-dziki kot z działek) biega po mieszkaniu poćwierkując z pluszową myszką w pyszczku. Ponadto moje kocie stado zamiast chować się w krzakach, walcząc z innymi kotami o teren i jedzenie, wyleguje się zbiorowo na kanapie. Czy na działkach Huncwotowe rodzeństwo miało szansę leżeć w stadzie kilku kotów na czymś ciepłym, suchym, skupiając się na wzajemnym myciu? A Bubu, zgarnięty z podwórka. Czy tam spał tak samo jak na kanapie, czyli na grzbiecie pokazując brzuszek? Tak raczej koty nie śpią „na wolności”. Nasza kochana Bessie może wam pokazać swoje zdjęcia zanim trafiła do fundacji, zdjęcia kota niedożywionego, wyniszczonego. Rubi już raz została uratowana ze skrzyżowania, gdzie wpadłaby najprawdopodobniej pod tramwaj lub samochód. Patrząc na jej mordkę zapytajcie siebie czy wypuścilibyście ją w mieście, gdzie tym razem może nie być wolontariusza, który uratowałby tę cudną z charakteru kotkę? Idulka to kolejny kotek, który z motylkiem i trawką nie ma nic wspólnego. Zamiast tego opowie wam o grzebaniu w śmietniku za resztkami jedzenia, atakami kocurów i męczących ciążach-jedna po drugiej.
Wprawdzie moje tymczaski nie mają dostępu do drzew, traw i nie polują na motylka. Mają jednak pełne brzuszki, ciepłe i miękkie posłania, swoje towarzystwo do zabawy, trawkę w doniczce i czasem nawet jakaś mucha latem też się trafi na podwieczorek. Koty fundacyjne to przykłady kotów, które na wolności sobie nie radziły i na pewno nie były szczęśliwe.
Zatem jeśli już nie możemy powstrzymać się od wypuszczenia kota domowego to róbmy to chociaż z szelkami, tak aby nasz futrzasty pupil z radości za owym motylkiem nie wpakował się w kłopoty, które mogą go kosztować zdrowie lub życie.

MISIEK - Sob 17 Mar, 2018 18:19

Ida jest tak grzecznym kotkiem, że szczytem łobuzerstwa z jej strony jest wdrapanie się na oparcie kanapy...

MISIEK - Wto 27 Mar, 2018 22:05

Idulka była u weterynarza. Co za płacz i koci skowyt. Serce pękało. Na szczęście to było tylko szczepienie. Kotka w ciągu ostatniego roku nie była ani razu u weterynarza. To raczej zdrowy kotek. Jednak na szczepienie raz w roku trzeba pójść.

kat - Sro 28 Mar, 2018 11:54

Raz w roku przydałby się też badania krwi, żeby sprawdzić czy wszystko w porządku :)
MISIEK - Nie 15 Kwi, 2018 12:44

Obecny opiekun Idulki postanowił zmienić kolor ścian na żółty. Idulce bardzo się to nie spodobało i zaczęła wędrować do innych pomieszczeń. Dzięki temu miałam przyjemność poznać miziastość Idulki. Jednak to opiszę następnym razem wrzucając odpowiedni filmik. Tak, udało mi się to nagrać!!!!!
Tymczasem wrzucam mini-głaski

żabcia - Pon 30 Kwi, 2018 00:51

Idulka robi się coraz śmielsza. Dzisiaj rano przyszła do mnie do łóżka i przemiziała mnie od głowy do stóp. Dotychczas robiła to tylko synowi. Naprawdę robi się zniej wielki miziak.
MISIEK - Pon 07 Maj, 2018 15:11

Idulka nam pięknie rozkwita na wiosnę. Wyszła ze swojej żółwiej skorupki i pokazuje jak cudnym miziakiem potrafi być kotek. gdy tylko siadam na łóżko to kiciuchna wskakuje na łóżko i zaczyna się łasic wydając przy tym wesołe kocie pomruki. Kotek poczebował pona rok aby się otworzyć. Ale widać, że warto było czekać. Miziamy się rano i wieczorem.
MISIEK - Sob 12 Maj, 2018 22:50

Nasza kochana Idulka wreszcie po tak długim czasie się zrelaksowała i otworzyła na człowieka. To niesamowite jaka ona potrafi być miziasta. Wręcz uwielbia leżeć z człowiekiem jak piesek.


Neda - Nie 13 Maj, 2018 13:54

Misku, to jest wspaniała odmiana!!!! Ile biednej Idzie to zajęło....? :)
MISIEK - Nie 13 Maj, 2018 18:00

Neda napisał/a:
Misku, to jest wspaniała odmiana!!!! Ile biednej Idzie to zajęło....? :)


15 miesięcy;-)

Chitos - Nie 13 Maj, 2018 19:14

Cudownie! To sa najpiekniejesze chwile jak koty zaczynają nam ufać ;)
MISIEK - Nie 03 Cze, 2018 14:27

Idulka ostatnie dni spędza wylegując się na jej ulubionej półeczce. Problem jest taki, że mamy nowego kociego towarzysza, który też lubi tę półeczkę. No cóż, koteczki jakoś muszą się dogadać.
Na szczęście Idusia jest ogromnym pieszczochem i noce przesypia ze mną w łóżku. Robię jej miejsce koło mojej poduszki, gdzie kotka rozkłada się rozciągając swoje futerko. Niestety czasem dostaję z ogona po twarzy. To nie boli, tylko potwornie łaskocze..


MISIEK - Sob 16 Cze, 2018 22:41

Tak wyglądają poranki z Idą.


MISIEK - Sob 23 Cze, 2018 18:00

Oglądam pierwsze zdjęcia Idy jak trafiła do fundacji i porównuję je z załączonym filmikiem. To cudowne widzieć jak dobrze czuje się w domu, jaka jest zrelaksowana. Kiedyś nie było szans abym mogła dotknąć Idę, tak bardzo się mnie bała. Dzisiaj nie mogę się od niej odpędzić bo przychodzi i ociera się dopraszając się o kolejną porcję głasków bo ciągle za mało...

Morri - Sro 27 Cze, 2018 00:37

Brawo, Misiek! Gratulacje :brawo:
MISIEK - Czw 19 Lip, 2018 07:49

Ida jest kotkiem, który lubi budzić się i zasypiać przy człowieku. Nawet jeśli w nocy przeniesie się np. na parapet to gdy człowiek otworzy oczy Ida jest już na miejscu aby powitać opiekuna. Zatem warto przygotować miejsce dla kotka idąc spać. Czy nie marzycie właśnie o Idulce?

MISIEK - Wto 24 Lip, 2018 10:09

I znów nie pozostaje mi nic innego jak tylko pokazać nową odsłonę Idy w wersji "podrap mnie, przecież nie głaskałaś mnie przez ostatnie dwie godziny, a ja już zdążyłam uciąć sobie drzemkę i przeciągnąć się dwa razy ".

MISIEK - Pon 06 Sie, 2018 16:18

To jest typowa Idusiowa pozycja, która mówi "ja jestem gotowa i grzecznie czekam na ukochana opiekunkę, aż położy się obok mnie).
Idulka to nie jest kot, który będzie spać na drapaku. To kot, który kocha łóżko i miskę na parapecie. Uwielbia tulić się, ale nie lubi być łapana i podnoszona. Jest zazdrosna o swojego opiekuna i lubi być tą jedyna. Jest bardzo dobrym kotkiem dla kogoś samotnego, kto potrzebuje towarzystwa. Ida uwielbia być sam na sam ze swoim opiekunem. Biegające dzieci i duża liczba osób w domu onieśmielają kiciuchnę.

MISIEK - Pon 20 Sie, 2018 13:18

Idulka przeszła samą siebie wczoraj wieczorem. Oczywiście jak tylko weszłam do łóżka to był skok Idulki na pierzynkę z głośnym "mrrruuuuu" a potem ocieranie się przez kolejne 15 min. W nocy zmieniała pozycje (razem ze zmną) za każdym razem okrążając moją głowę, łasząc się i kładąc w ten sposób, że ogon był na moim nosie. Nie dość, że gorąco, kot mnie dodatkowo grzeje, to jeszcze futro mam na nosie :evil:
Neda - Wto 21 Sie, 2018 13:02

MISIEK napisał/a:
Idulka przeszła samą siebie wczoraj wieczorem. Oczywiście jak tylko weszłam do łóżka to był skok Idulki na pierzynkę z głośnym "mrrruuuuu" a potem ocieranie się przez kolejne 15 min. W nocy zmieniała pozycje (razem ze zmną) za każdym razem okrążając moją głowę, łasząc się i kładąc w ten sposób, że ogon był na moim nosie. Nie dość, że gorąco, kot mnie dodatkowo grzeje, to jeszcze futro mam na nosie :evil:


Taka metamorfoza nie mogła być "za darmo". :lol: :lol: :lol:

MISIEK - Sro 22 Sie, 2018 23:03

Pieszczoch, nic dodać nic ująć...

MISIEK - Sob 01 Wrz, 2018 12:08

Idulka jest naprawdę przesłodka i miziasta ale czy ktoś może jej powiedzieć, żeby tylnej nogi nie wkładała mi w oko kiedy nocą spaceruje po mnie...

MISIEK - Pią 14 Wrz, 2018 14:34

Kochana Idulka narozrabiała. Dobrze słyszycie, ta sama kochana i grzeczna Idusia.
Zdarzenie miało miejsce w poprzedni weekend. Naszego znajomego, który pomaga nam w remoncie poczęstowaliśmy kotlecikami. Po obiedzie odprowadziliśmy gościa do drzwi. Nie było nas raptem 2 minuty. Wracam i co widzimy...Idulkę w połowie kotlecika...no ładnie..

MISIEK - Pon 24 Wrz, 2018 07:08

U Idy nic wyjątkowego się nie działo w ostatnim tygodniu. Zdrowa jak zawsze. Jedynym zmartwieniem jest to, na którym boczku ma się położyć i lepiej spać obok poduszki czy w nogach

MISIEK - Pon 22 Paź, 2018 08:17

Budzę się w środku nocy, jest 3 nad ranem. Po lewej przy poduszce śpi Ida a w nogach po prawej Funcik. Człowiek nie może się dobrze ułożyć we własnym wyrku bo jakoś nas tu za dużo. Jednak po chwili zdaję sobie sprawę, że jeszcze ktoś wkradł mi się na kołderkę. To nikt inny jak sam Huncwot. Funcik położył łapkę na Huncwocie tak, iż wyglądało że Funcik obejmuje Huncwota i przytula go do siebie. Widok przepiękny. A piękniejsze było to, że Huncwot pozwolił się głaskać. Nawet chyba traktorka włączył, ale tego nie jestem pewna bo Idulka tez się przebudziła i zaczęła ćwierkać dopraszając się głasków. Udało mi znaleźć telefon aby uchwycić piękną chwilę kocich uścisków. Robię zdjęcie i….Ida zaczyna barankować, łasić się, ćwierkać…no i zdjęcie rozmazane. Odsunęłam Idę od siebie i znów staram się zrobić zdjęcie i….Ida weszła przed kamerę i zrobiłam zdjęcie jej ślicznego futerka od tyłu (oczywiście z widoczną gwiazdką). Znowu przepędzam Idulkę i szykuję się do kolejnego ujęcia. Tym razem Ida znów próbuje się łasić więc szybko pstrykam zdjęcie i co widać…tulące się dwa burasy miedzy Idulki wibryskami. Czar prysł bo Idulka ruszyła na burasy, te w popłochu zwiały a mnie się łóżko zarwało…
MISIEK - Sro 31 Paź, 2018 21:49

Idulka postanowiła się dokształcić i zostać młodszym, kocim księgowym. Kicia bardzo szybko liczy 2 puszki mokrego po winien. Rezerwę trzeba zrobić na kocie przysmaki...


MISIEK - Wto 06 Lis, 2018 19:35

Muszę pochwalić cudowną Idulkę. To cudowny kot, który całą noc grzecznie przesypia. Nawet jak chodzi w nocy po mieszkaniu to robi to bardzo cicho. Czego nie można powiedzieć o innych kotach, które po mnie skaczą, gryzą mnie i zrzucają coś w samym środku nocy. Istny koszmar

MISIEK - Czw 15 Lis, 2018 17:04

Muszę się poskarżyć na fundacyjne koty, nie chcą współpracować ani trochę. Jak widać na załączonym filmiku Huncwot ma mnie głęboko w futerku a Ida ciągle przeszkadza. Warto posłuchać bo sam obraz nie wiele się zmienia.


MISIEK - Czw 22 Lis, 2018 19:19

Idulka ostatnio bardzo się popisała w obecności odwiedzających nas: potencjalny dom stały i wolonontariusz. Całe aż trzy nowe osoby spowodowały, że kicia uciekła pod Bubusiowe drzwi i miauczała, żeby ją wpuścić. Wyobrażacie sobie? Ida woli być z Bubu, który ją notorycznie gnębi, niże być wśród nowych osób. Idulka jednak to kicia dla spokojnego domu, gdzie mało jest gości i ludzi. To strasznie płochliwa kicia.
MISIEK - Nie 16 Gru, 2018 20:03

Ida to jednak kochana kicia. Wczoraj pozwoliła mi się uczyć do późna. Po zgaszeniu światła ćwierknęła zanim przystąpiła do ataku pieszczoszkowego. Miziałyśmy się jeszcze z pół godz zanim udało mi się zasnąć ;-)
MISIEK - Sob 29 Gru, 2018 15:28

Idunia to jedyny kot, który nie rozchorował się na święta. Nawet mój Funcik miał katar, Jednak, aby kotka nie rozchorowała się, wprowadziliśmy Immunodol również dla niej. Mała łobuzica jest cwana. Nie da się nabrać na smakołyczki takie jak tabletka w pasztecie lub w tzw pill pockets. Jedyne co mi pozostaje to dodać tabletkę do pysznych saszetek, które dostajemy od naszych darczyńców.
saszka - Pią 25 Sty, 2019 12:41

U nas niektóre koty same kradną Immunodol i traktują go jako przysmak ;)
MISIEK - Pon 28 Sty, 2019 23:26

Idulka ostatnio nie odstępuje mnie na krok. I to dosłownie. Leży mi na kolanach, na biodrach, a na zdjęciu poniżej widać Idulkę, która właśnie ucieła sobie drzemkę na mojej klatce piersiowej

żabcia - Czw 28 Lut, 2019 23:44

Tak. O Idusi trudno powiedzie coś nowego. Koteczka jest przeszczęśliwa. Ma swego człowieka, którego sama sobie wybrała i go regularnie okupuje. Ja tylko mogę patrzeć z zazdrością na tę zażyłość. Ja jestem szczęśliwa jeśli Ida od czasu do czasu rano pozwoli się pomiziać gdy leżę.
No cóż. widać niezasłużyłam.

MISIEK - Pon 25 Mar, 2019 19:47

Ida uwielbia spać na człowieku. Jest wręcz jak pies obronny. Ta kotka naprawdę docenia domowe ciepło i jest za to wdzięczna.


MISIEK - Sro 24 Kwi, 2019 20:50

Idulka znalazła nowy obiekt do leżakowania. Według Idy jeszcze nie nadszedł czas aby wylegiwać się na balkonie.

żabcia - Wto 14 Maj, 2019 22:36

Tak, Idulka wie gdzie jej futerko może się ogrzać. Laptop jest w sam raz. Ostatnio Idulka śpi ze mną w pokoju,no i maluchy czyli Fafik i Bąbelek.
Ida to mała zazdrośnica. Rano gdy tylko któreś z maluchów przyjdzie do łóżka na mizianie, Ida natychmiast pojawia się z drugiej strony domagając się swojej porcji głaskow. Lub wpycha się przed malucha. Człowiek należy do niej. :aniolek:

MISIEK - Sob 25 Maj, 2019 22:35

Znalazłam stare zdjęcie Idy z Huncwotem. Nawet nieprzyjaciel jest przyjacielem, gdy po domu grasuje zły, potworny, hałaśliwy odkurzacz. Wtedy wszystkie kocie problemy są nieistotne.

MISIEK - Sro 17 Lip, 2019 16:47

Idulka spędza swoje kocie życie leniwie, szukając od czasu do czasu człowieka (a raczej tylko mojej osoby). Słodkie lenistwo przerywa Bubu i Funcik, którzy gonią biedną kicię. Ewidentnie kicia miała złe relacje z kocurami bo nawet kastrowane samce traktują ją jak kota-ofiarę. Dlatego Idulkę zamykamy w osobnym pokoju, gdy nikogo nie ma, za co kicia jest nam bardzo wdzięczna.

MISIEK - Sro 14 Sie, 2019 23:17

Ostatnio pogoda jest bardzo zmienna. Raz gorąco, po chwili deszcz. Dla troszkę starszej koteczki taka zmiana to już lekki dyskomfort. Dlatego kicia rzadko korzysta z balkonu na rzecz kanapy


saszka - Sob 28 Wrz, 2019 19:16

Jak się miewaj Idulka? :)
żabcia - Sob 05 Paź, 2019 20:03

Idulka nadal jak na powyższym zdjęciu, leniwie korzysta z uroków ciepłego, bezpiecznego domu i własnego człowieka. Wdzięczna jej jestem za to, że rano czeka z domaganiem się miziania do momentu aż się obudzę.
żabcia - Pon 04 Lis, 2019 20:37

Idusia w końcu postanowiła uhonorować mnie masażem pleców. Kicia śpi teraz w moim pokoju, a rankiem przychodzi na obowiązkowe mizianie. Ostatnio nawet pozwoliła sobie na wylizywanie któregoś z maluchów. A dzisiaj popołudniu pozwoliła się wylizać Fafikowi. :P
żabcia - Czw 07 Lis, 2019 23:09

Trudno jedną ręką nagrywać ad rugą miziać, zwłaszcza gdy koteczka stanowczo woli prywatność.



żabcia - Czw 28 Lis, 2019 21:46

Z Idulką wypracowałyśmy sobie poranny rytuał. Jarano zawsze muszę trochę poleżeć zanim wstanę i Idulka całkowicie mnie w tym popiera. Słowem bladym świtem jest czas na nasze mizianie. Jak to wygląda pokazuje filmik.
MISIEK - Czw 16 Sty, 2020 19:56

Idulka to strachliwa kicia i bardzo nie lubi towarzystwa innych kotów. Kocury ciągle gnębią Idulkę a młode nieustająco próbują ją prowokować do zabawy. Tyle, że Idulka nie lubi się bawić. To starsza i spokoja kicia, która ceni spokojny dom więc za młodzieżą też nie przepada. Pomimo, że opiekowała się maluchami, gdy te były młode, to jednak nie udało jej się wywalczyć pozycji alfa i młode koty dosłownie wskakują jej na głowę.
Zatem Iduchna większość czasu spędza w innym pokoju z dala od stada

MISIEK - Sob 25 Sty, 2020 11:27

Iduchna jest bardzo niefotogeniczna. Bura i kanciasta kicia z brakującym zębem sprawia wrażenie zawsze zdziwionej. W dodatku boi się wszystkiego. Ciężko o jakieś ładne zdjęcie. Tym razem udało się. Chociaż w oczach widać znów zdziwienie i zdezorientowanie to jednak kicia pięknie zaprezentowała swoje futerko.


MISIEK - Sob 07 Mar, 2020 20:50

Ida nie przejmuje się, tym że to poniedziałek lub czwartek i trzeba wstać. W końcu do pracy nie musi chodzić. Myszy w domu nie ma. Ze względu na sezon zimowy, nie ma również much. Zatem można spać do woli. Gdyby więcej kotków mogłoby się tak nie martwić, gdzie spać i co jesć...

MISIEK - Wto 07 Kwi, 2020 18:21

Iduchna to obraz czystej słodyczy w małym wibrysku, bo jak inaczej nazwać tę cudowną kicię, która większość dnia spędza przekręcając się z jednego boczku na drugi.

MISIEK - Czw 25 Cze, 2020 20:37

Idulka w tym tygodniu odsłoniła cały swój koci urok. Przeważnie niezgrabna, krótka i zlękniona (kicia boi się nawet własnego cienia). A tu nagle takie coś... Na zdjęciu profesjonalna modelka. Proszę podziwiać prezentację futerka, ułożenie łapek i to boskie spojrzenie...

MISIEK - Nie 09 Sie, 2020 15:38

Idusia mówi, że pogoda ostatnio daje się w kocią sierść. Wprawdzie kotki lubią ciepło ale ostatnio futerko coś za bardzo się przegrzewa. Czy ktoś widzi ten biedny, umęczony koci wzrok? Tak bardzo kicia zmęczyła się leżeniem w słońcu

MISIEK - Sob 22 Sie, 2020 14:27

Idusia w trakcie relaksu na klatce piersiowej swojej opiekunki. Jak widać kicia kocha wiernie. Niestety. Ponieważ swoją wierność okazuje tylko 1 człowiekowi w domu. Resztę ludzkiego stada ignoruje. Tak więc, Iduchna kocha prawdziwie.


MISIEK - Nie 20 Wrz, 2020 13:56

Ida bardzo rzadko się bawi, a jeszcze rzadziej można tę zabawę nagrać. Najchętniej goni piłeczki i papierki tuż po tym jak pani zgasi światło, szykując się do snu. Niestety, sen przychodzi dużo później bo Idulka szura piłeczkami po podłodze i jeszcze w dodatku ćwierka. Czyżby to był okrzyk wojenny. A może zadowolona jest z tego, że nadal umie "coś" upolować. Przydałaby się interpretacja kociego behawiorysty

Migotka - Pon 30 Lis, 2020 11:26

Co słychać u Idy?
MISIEK - Pon 30 Lis, 2020 22:34

Idulka większość czasu spędza na parapecie i dogrzewa sobie futerko. Niestety, idąc na parapet często biega po moim laptopie. Już jeden zniszczyła.


saszka - Nie 17 Sty, 2021 23:52

Jak się ma Ida?
MISIEK - Czw 11 Lut, 2021 21:59

Idulka ostatnio przechodzi samą siebie. To chodząca katastrofa. Jeśli ten wątek czyta jakaś firma sprzedająca ubezpieczenia to Ida chętnie przyjmie darowiznę w postaci NNW.
To nie jest najbardziej kanciasty, krzywy i niezgrabny kot na świecie. Słynne są zgrabne i delikatne kocie ruchy. Ale Ida pokazuje, że od każdej reguły są wyjątki. Ona czasem tak niezgrabnie chodzi, że wszystko zwala. Ostatnio zrzuciła lampę. Już drugi raz. Tym razem nawet super glue i inne nie pomogły w sklejeniu złamanej lampy. Nie powiem, ale nie jest chyba tak trudno zauważyć i wyminąć lampę. Niestety Ida, jak się czegoś wystraszy to biegnie na oślep i nie patrzy na co wpada. Ta cudna kicia przyczyniła się również do śmierci naszego dysku i laptopa. Na usprawiedliwienie Idulki przemawia fakt, że w większości wypadków uciekała przed jednym z kocurów. To jest kicia, która potrzebuje spokojnego domku bez innych kotów. A kocury są absolutnie zakazane.

Migotka - Pią 26 Mar, 2021 09:52

Co u Idy?
MISIEK - Czw 01 Kwi, 2021 19:17

Ida dostała swoją starą półeczkę i kicia spędza tam większość czasu. Czasem zastanawiam się czy to kot na półce, czy kura na grzędzie a może kotokura na kociej grzędzie
Migotka - Wto 27 Kwi, 2021 09:10

Ida przeprowadziła się w zeszłym tygodniu do Swojego domu, w którym czekała na nią Jej osobista opiekunka :)

Póki co doniesienia z domu stałego są obiecujące:

Cytat:
Idulka to przeurocza koteczka ❤ Jesteśmy ze sobą już od 7 dni 🙂 Początkowo kotka cały czas chowała się w swoim kąciku i wychodziła z niego tylko w nocy na jedzenie i ogóle zwiedzanie mieszkania 🙂 Często zdarzało mi się jej szukać (całe szczęście, że mieszkanie jest małe i zawsze udawało się ją znaleźć :) ) Idulka od dwóch nocy przychodzi do mnie w nocy na przytulanie i kizianie, zachowuje się jak prawdziwy przytulas i miziak ❤ radość ogromna!! Oby tak dalej!


Ida, trzymamy za Ciebie kciuki! Bądź szczęśliwa!

jaggal - Czw 29 Kwi, 2021 21:36

trzymam kciuki, żeby to były tylko początki - wierzę, że Ida dopiero rozkwitnie i najlepsze dopiero przed nami! :)
Niebieska - Czw 29 Kwi, 2021 21:36

Wspaniałe wieści :serce:
Migotka - Pon 19 Lip, 2021 11:23

Przekazuję baaardzo miłe wieści z DS Idulki:

"Idulka ma się bardzo dobrze :) To jest prawdziwy Miziak-Przytulas <3 od prawie dwóch miesięcy Ida jak tylko wchodzę do domu nie odstępuje mnie na krok, chodzi ze mną do kuchni, zamknięcie drzwi od łazienki powoduje takie miauczenie, że dałam już za wygraną i robię wszystko z Idulką pod nogami, która się o mnie ociera i cały czas coś do mnie mruczy :) jeśli siedzę na fotelu i coś robię, Idka dzielnie siedzi ze mną, jeśli siedzę na kanapie wyleguje się przy mnie, a łóżko to już w ogóle raj dla Idy, bo wtedy robi wszystko, łącznie z chodzeniem po mnie jak jej się tylko podoba ;) o godzinie 22:30 Ida sama wchodzi do łóżko i zaczyna miauczeć, co ja poczytuje za czas na zakończenie dnia i porę pójścia spać z nią, bo przecież Idulka po całym dniu jest zmęczona :) "

jaggal - Pon 19 Lip, 2021 11:33

aww, super się czyta takie wiadomości :)
Niebieska - Pon 19 Lip, 2021 13:27

Kochana Ida :) Tyle czekała na dobry domek i się w końcu doczekała :serce: Dobrze to wiedzieć i dobrze to czytać, aż się ciepło na serduszku robi :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group