Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Adolf

kotekmamrotek - Wto 08 Lis, 2016 02:11
Temat postu: Adolf
Bardzo odpowiednie imię dla tego dorodnego kocura - bo wielki niczym wilk (no dobra, wilk workowaty :wink: ), no i bardzo, ale to bardzo przyjacielski, delikatny, kochający w stosunku do człowieka...
I przede wszystkim - Adolf mimo 10 lat na karku w żadnym względzie nie wygląda na seniora i nie zachowuje się tak - bryka i bawi się jak młodziak (wraz z fazą głupawki totalnej), nie przesypia całego dnia, ma piękne błyszczące futro, solidne umięśnienie i co najważniejsze - "wnętrze" kilkuletniego kocura - weterynarz powiedziała, że nerek może mu pozazdrościć niejeden 2-3-latek...
Adolf miał dom - tak jak Bibianna - zresztą to działkowi ziomkowie - i miał też "kochających" opiekunów, którzy z troski o Adolfowe umiłowanie wolności zostawiali go na działce najpierw przez miesiące letnie, biorąc na zimę do domu; jednak którejś zimy Adolf przyszedł do Dobrej Duszy i stał się częścią dokarmianego i dogrzewanego stadka - bo miał kochać wolność przez cały rok...
Dlaczego do nas trafił? Bo mimo dobrej kondycji Adolf to koci senior, bez jednego oka, z kilkoma tylko zębami, z kośćmi i stawami, które na zimnie nie będą już tak sprawne, a przede wszystkim: Adolf UWIELBIA człowieka najbardziej na świecie* - można Go nosić, miziać, oblepia człowieka jak miód, można Mu obcinać pazurki, podawać leki, grzebać w paszczy, robić przymoczki na oko - Adolf nie machnie nawet łapą...
Karmicielka długo się wahała, czy oddać Adolfa do adopcji - tak bardzo jest z Nim zżyta; ale zwyciężyła miłość do kota - powinien mieć dom, by żyć w zdrowiu jeszcze długie lata...

Adolf ma jedną wadę - tak bardzo kocha człowieka i tak bardzo chce go absorbować sobą, że nie bardzo podoba Mu się kocia konkurencja... Dał temu już dwukrotnie dowód, ale się nie poddajemy, może trzeciego razu nie będzie...

* no dobra, łóżko też uwielbia... W sumie to nie wiem, co bardziej:)







Adolf na ZDJĘCIACH i FILMACH.

kotekmamrotek - Pon 14 Lis, 2016 23:15

Adolf w dalszym ciągu kocha człowieka miłością namiętną - chodzi za nami jak pies, jak tylko się przysiądzie - już jest na kolanach i okupuje je bez wytchnienia...
Niestety problemem są inne koty - najbardziej łaskawy jest w stosunku do Miśkoffa - ja tylko ten się zbliża do Adolfa (czyli też człowieka) Adolf z wysokości paca kocurka łapą - na szczęście bez pazurów... Ale reszta stada ma przechlapane - niestety dochodzi nawet do starć, trzeba koty rozdzielać:(
Wiemy już na pewno, że Adolf może być jedynakiem - i chyba wtedy byłby najszczęśliwszy; ewentualnie jakiś niedominujący kot, który nie da się zastraszyć, a jednocześnie niestanowiący konkurencji jeśli chodzi o ludzką atencję, nadałby się na współtowarzysza.
Z tego względu, że stado u nas nieco liczne, na dodatek z wybijającymi się jednostkami bądź to zołzowatymi (miłosiernie pominę imię milczeniem), bądź strachliwymi, Adolf siedzi zamknięty w pokoju... I więdnie...
A chciałby, żeby było np. tak:


oczywiście wiecznie :wink:

einfach - Wto 15 Lis, 2016 12:24

jejku, jak mi czasami brakuje takiego przytulaka...
kotekmamrotek - Wto 22 Lis, 2016 00:36

Adolf się niestety stresuje siedząc sam w pokoju - zapewne czuje inne koty... No i nie ma człowieka przez cały czas...
Skutek - pojawiło się zapalenie pęcherza:(
Adolfik dzielnie łyka tablety - bo to przecież koteł zupełnie bezproblemowy w obsłudze...
Zapomniałam napisać, że kocurrro jest baaardzo ciekawski - w zwiedzaniu każdego zakamarka nie przeszkadza nawet wspomniana wcześniej dolegliwość:


catta - Sro 23 Lis, 2016 09:49

Jak tygryska zdrówko?
kotekmamrotek - Sro 23 Lis, 2016 10:08

zdrówko mamy nadzieję lepiej... na kontrole jedziemy za tydzień dopiero.
Poza tym w tajemnicy powiemy, że Adolfino wpadł komuś w oko... Trzymajcie kciuki!

kat - Sro 23 Lis, 2016 10:09

:ok:
BEATA olag - Sro 23 Lis, 2016 10:54

mi zawsze brakuje przytulaka :aniolek:
Chitos - Sro 23 Lis, 2016 12:03

Śliczności kochane! :) <3 :wink: :wink: :wink:
kotekmamrotek - Sro 30 Lis, 2016 11:36

Adolf niestety najprawdopodobniej będzie musiał mieć usunięte wszystkie pozostałe zęby - nabawił się strasznego zapalenia dziąseł; nawet nie próbuję sobie wyobrazić, jaki ból musiały mu sprawiać... Na szczęście steryd załatwił sprawę - oczywiście chwilowo. Niestety wpływ na ten stan może mieć też stres - a Adolfino żyje na pewno w stresie, bo przecież człowieka ma tylko przez chwilę, słyszy za drzwiami koty, które Go niepokoją...
Adolf naprawdę potrzebuje swojego Człowieka...
Tu okupacja kolan nawet podczas chwilowego przykucnięcia:)


kotekmamrotek - Czw 08 Gru, 2016 00:28

To jest Adolf - w wydaniu świątecznym ::


Prawda, że podobny????

Pierniczek jest autorstwa niesamowitego chłopca, któremu Adolf bardzo przypadł do gustu...

kikin - Czw 08 Gru, 2016 08:04

:serce:
saszka - Czw 08 Gru, 2016 08:13

:love:
Morri - Czw 08 Gru, 2016 09:35

:serce:
BEATA olag - Czw 08 Gru, 2016 09:52

super chłopak to musi być :aniolek:
Bastianka - Pią 09 Gru, 2016 12:00

:serce:
kotekmamrotek - Pią 09 Gru, 2016 22:22

Obaj chłopaki są suuuper ::
kotekmamrotek - Sob 17 Gru, 2016 23:47

No to się przeprowadzamy... Trzymajcie mocno kciuki za aklimatyzację - chłopakowi bardzo to potrzebne - w kochającym domu, gdzie będzie jedynym królem, ma szansę na złapanie psychicznej równowagi i pełnię szczęścia ze swoimi człowiekami...
Cotleone - Nie 18 Gru, 2016 13:42

Trzymamy ::
saszka - Nie 18 Gru, 2016 13:48

:good:
kotekmamrotek - Nie 18 Gru, 2016 21:24

No to Adolf u siebie - DOSŁOWNIE - jestem w szoku - zwiedził, zjadł, ochrzcił kuwetę nr 2, umył się w swojej budce, wskoczył na kolana Agnieszce, później obskoczył kolejnych domowników, położył się obok Edwina na kanapie... Po moim wyjściu - siku w kuwecie :aniolek: Dalej - okupacja posłanka kaloryferowego - tego, co to niby dla kotów, a żaden go nie chce :wink: Jednak dla kotów - Adolf chce:))))

Ale nie zapeszajmy, tylko trzymajmy kciuki - pierwsza noc przed rodzinką...

kat - Nie 18 Gru, 2016 21:24

:ok:
saszka - Nie 18 Gru, 2016 21:25

Kciukam dalej!
brynia - Nie 18 Gru, 2016 21:34

:ok:
Chitos - Nie 18 Gru, 2016 22:11

:aniolek:
Morri - Pon 19 Gru, 2016 02:36

:good: :good: :good:
kotekmamrotek - Pon 19 Gru, 2016 11:52

info po nocy: wszystko ok, obudził się na siku (do kuwety!), trochę pozwiedzał po ciemku i poszedł spać do Ediego znowu:) nad ranem spał już z Agnieszką. Wydaje się być spokojny, zjadł śniadanko
BEATA olag - Pon 19 Gru, 2016 13:09

:aniolek: :aniolek: :aniolek: za wszystko i za siku do kuwety :D
einfach - Pon 19 Gru, 2016 13:12

Powodzenia, Adolfie:) zdrówka, szczęścia, pomyślności i jeszcze więcej spokoju :serce:
AgaEdi - Nie 25 Gru, 2016 23:39

Witam wszystkich :)
Jesteśmy nowymi opiekunami Adolfa, a właściwie mój syn nim jest, bo robi całą brudną robotę :P . Ja dopiero poznaję koci świat i uczę się.. (dosłownie wszystkiego, włącznie z założeniem konta tutaj). Edi sporo wie już o kotach i widzę, że zupełnie dobrze się dogadują. Śpią razem, bo Adolf upodobał sobie jego pokój. Z dnia na dzień Adi coraz więcej i śmielej się bawi. Apetyt humorzasty. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie wskazówki.
Adolf ma się dobrze. Wszyscy którzy u nas byli i zobaczyli, że mamy kota byli zdegustowani, aż do momentu, gdy o nim zupełnie zapomnieli. Bo taki jest Adolf. Nie plącze się pod nogami, nie miaucze, nie czuć go, nie widać, nie narzuca się i.. właśnie tym zjednał sobie gości.
Taki kot, który jest, ale go nie ma.. Przy czym jest niesamowicie taktowny i ma wyczucie chwili. No i własnie po tej chwili akceptacji kota w domu pojawia się powiedzieć, że"Cie lubi". Ot tak za nic.. :) , a może za to, że mu nie przeszkadzasz miły gościu. Na do widzenia zawsze słyszymy, że kotek jest wyjątkowo miły i nieszkodliwy i takiego kota, to można mieć. I tutaj zachęcam do adopcji seniorów.
Wkleiłabym zdjęcie, ale nie wiem jak.. Będę wdzięczna za podpowiedź. Tymczasem pozdrawiamy. Ja, Edi i Adi.

kotekmamrotek - Wto 27 Gru, 2016 10:21

:aniolek:

żeby wkleić fotki, trza je najpierw wrzucić na picasę - albo swoją - albo wysłać na maila - cd nastapi;)

AgaEdi - Nie 01 Sty, 2017 18:07






Cotleone - Nie 01 Sty, 2017 19:27

Od razu widać, że Adolf jest u siebie :: Bardzo dostojnie się prezentuje :)
Morri - Pon 02 Sty, 2017 00:21

pięknie :aniolek:
saszka - Pon 02 Sty, 2017 13:42

:love:
BEATA olag - Pon 02 Sty, 2017 13:43

:good:
kotekmamrotek - Pon 02 Sty, 2017 14:24

uwielbiam - wszystkich ze zdjęć ::
Bastianka - Pon 02 Sty, 2017 20:36

Adolfiku - Pan od Homera ;) i ja bardzo cieszymy się, że znalazłeś szczęśliwą przystań już na zawsze :) .

Domowi stałemu - gratulujemy przytulaka :)

AgaEdi - Wto 03 Sty, 2017 00:28

Słów kilka o Adofie.
Ściągneliśmy mu obróżkę wyciszającą i Adolf odżył. Chyba go uczuliła, bo rozdrapał sobie całą szyję. Nadal się drapie, ale jakby niej. Wciąż dużo śpi, ale jest znacznie weselszy :D Goni za sznurkiem, bawi się z nami i sam. Dużo spaceruje po mieszkaniu podglądając co my robimy. Jak tylko znajdzie wolne kolana, to.. hop i już nie jesteś samotny :wink: Bada stół, okupuje kosz na śmieci (zamknięty), najwyraźniej ma sentyment do ludzkiej paszy. I niech sam sentyment pozostanie.
Apetyt chyba dobry, bo nie wiemy ile kot powinien jeść. Zjada tyle ile chce, zostawia, po drzemce dojada. Ładnie sprząta po sobie, jednym słowem kot idealny!! A ja najbardziej cenię w nim spokój i wyczucie chwili. Uwielbiamy go przytulać i on też to uwielbia.
Edi zdiagnozował go jako kota niemego, bo prawie nie miauczy. Ja słyszałam zaledwie 2x cichutkie miau.
Przed nami jeszcze debiut w obcinaniu pazurków..

Morri - Wto 03 Sty, 2017 00:33

Aga, dorosłe koty jedzą niewiele - można się zdziwić, zwłaszcza jeśli ma się porównanie do kociaka, który zjada chyba tyle, ile sam waży ;) Obserwujcie, czy się nie zaokrągla, ale przy jego sposobie jedzenia (zostawiania na później) i przy sporej dawce ruchu, byłabym raczej spokojna :)
Niemych kotów nie ma ;) Jeśli faktycznie nie będzie się przez dłuższy czas odzywał, warto by wykluczyć jakieś zapalenie gardła, czy cuś ;)

kotekmamrotek - Sro 04 Sty, 2017 06:39

Adolf u nas też nie gadał - a przebadany w każdą możliwą stronę - więc chyba ten typ tak ma - mało wymagający, a zwraca na siebie uwagę innymi rzeczami, no nie? ::
AgaEdi - Sob 07 Sty, 2017 17:52

Edi chciałby tez coś napisać o Adolfie, więc od tej pory on zabiera głos.

Są koty nieme. To koty, które w ogóle nie miauczą :P
Adolf kilka razy miauknął, ale woli milczeć.

kotekmamrotek - Nie 08 Sty, 2017 20:55

czyżby trafił się Wam kot idealny :szok: ???
AgaEdi - Pon 23 Sty, 2017 10:58

Nasz puszysty Adolf uwielbia bawić się i spać na parapecie. A my uwielbiamy z nim być :lol: Dla nas iiiiiiidealny!!
Morri - Pon 23 Sty, 2017 11:04

Świetne wiadomości :serce:
Jegelskerdyr - Pon 23 Sty, 2017 14:13

U nas można znaleźć tylko Koty idealne :-)
A tak wogóle, przecież każdy Kotek jest idealny :brawo:
Chyba Wszyscy się ze mną zgodzą.

kotekmamrotek - Pon 23 Sty, 2017 22:37

Jegelskerdyr napisał/a:
U nas można znaleźć tylko Koty idealne :-)
A tak wogóle, przecież każdy Kotek jest idealny :brawo:
Chyba Wszyscy się ze mną zgodzą.


no masz rację! Ale niektóre są bardziej idealne ::

Morri - Wto 24 Sty, 2017 05:33

Ideał jest doskonałym połączeniem zalet i wad, który dla każdego może być inny :)
kotekmamrotek - Wto 14 Mar, 2017 23:15

Nowe wieści od Adolfika:

"...Jestem zdumiona jak bardzo ten kot mnie odmienił. Uwielbiamy go!! Jest naszym terapeutą. Moja mama jak tu jest dla niego gotuje - tak skradł jej serce! Śpi z każdym po troszku, by nikogo nie obrazić. Zasypia z Edim, a potem tupta do mnie. I dlatego otrzymał przydomek Adolf Tupito (bo tupta to tu, to tam)! Mogłabym o nim mówić jeszcze długo.. Tak mnie rozmiękcza.. Teraz rozumiem miłośników kotów. Mówię Ci Ola ten kot miał być nasz :-) Jest śliczny i tak bardzo go pokochaliśmy!"


Morri - Sro 15 Mar, 2017 00:15

oooo i muzyka relaksacyjna w tle :love:
Chitos - Sro 15 Mar, 2017 04:55

To jest najcudowniejsza muzyka na nasze uszy ze Adolf trafił tak dobrze! :)
Eva - Sro 15 Mar, 2017 08:19

:love: :love:
kat - Sro 15 Mar, 2017 08:21

Cudowne wieści :)
Jegelskerdyr - Sro 15 Mar, 2017 10:16

I do takich Opiekunów powinny, zawsze trafiać nasze Kociaczki!
Miłość, opieka, zaufanie z jednej i drugiej strony :-)
Nie może być nic piękniejszego :-)

Neda - Sro 15 Mar, 2017 11:19

Jegelskerdyr napisał/a:
I do takich Opiekunów powinny, zawsze trafiać nasze Kociaczki!
Miłość, opieka, zaufanie z jednej i drugiej strony :-)
Nie może być nic piękniejszego :-)


I rozwinięty "miłosny koci bakcyl" w stopniu znacznym. :)

Jegelskerdyr - Sro 15 Mar, 2017 16:50

Oczywiście :) Bez dwóch zdań :)
Marianna - Czw 16 Mar, 2017 09:19

Neda napisał/a:
Jegelskerdyr napisał/a:
I do takich Opiekunów powinny, zawsze trafiać nasze Kociaczki!
Miłość, opieka, zaufanie z jednej i drugiej strony :-)
Nie może być nic piękniejszego :-)


I rozwinięty "miłosny koci bakcyl" w stopniu znacznym. :)


On się rozwija zaraz po wizycie u pierwszego kota. Potem jest adopcja i wizyta u następnego kota... ;-) i tak dalej...

kotekmamrotek - Sob 26 Sie, 2017 15:36

Adolf kwitnie, kwitnie tez miłość pomiędzy Nim a domownikami...


Cotleone - Sob 26 Sie, 2017 18:34

:serce: To się nieźle urządził :wink: Oby więcej takich wiadomości.
Chitos - Sob 26 Sie, 2017 19:12

już Boże jakie piękne wieści! I jaki piekny Kocuro :)
Ściski dla Adolfa!

kotekmamrotek - Pon 28 Gru, 2020 16:41

U Adolfa wszystko w porządku - spędził Święta z całą swoją rodzinką u dziadków, którzy go oczywiście rozpieszczają :: Zdrowotnie nie jest źle jak na wiek kocura i lata spędzone na wygnaniu działkowym - odezwały się nerki, ale sytuacja jest stabilna i pod kontrolą.
Oby tak dalej :aniolek:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group