Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Fauna

Kasia1234 - Sro 07 Gru, 2016 21:29
Temat postu: Fauna
Fauna została znaleziona na działkach, gdy przyszła jesień.
To dwuletnia kotka, która po dniu w domu tymczasowym od razu uznała go za swój.
Początkowo nieufna, teraz reaguje na zawołanie, lubi się bawić (choć nie wygląda) :)
Dodatkowo kładzie się wszędzie jak u siebie, nie lubi gdy się ją bierze na ręce.
Aktualnie ma problemy ze skórą, jest na diecie i bierze tabletki- mam nadzieję, że niedługo jej pomogą ;)
zdjęcia podam później, kilka filmików tez juz jest :)

Fauna na ZDJĘCIACH.

brynia - Czw 08 Gru, 2016 20:23

Fauna jeszcze w szpitaliku:



catta - Pią 09 Gru, 2016 10:07

Ona nie jest taka mała ;)
catta - Pią 09 Gru, 2016 10:09

Białe łapcie i kołnierzyk :serce:
Kasia1234 - Wto 13 Gru, 2016 18:46
Temat postu: Fauna
Fauna ma nadal strupki na ciele, zobaczymy, kiedy leki i dieta zaczną działać..
Ale Dodatkowo można dodać, że nie wchodzi do sypialni - korzysta tylko z jednego (!!!) miejsca do spania, nie wskakuje na meble, kanapy i tego typu rzeczy.
Lubi się bawić, ale jak się wyśpi :) Trzeba dbać o jej żywienie - jest bardzo dużym łakomczuchem i zje dokładnie tyle, ile ma nałożone :)

Są również nowe zdjęcia i filmiki, jak się bawi. Mi podoba się to poniżej:





Nie daje się brać na ręce, ale jak tylko ktoś ją głaszcze, to na dużo pozwoli. :)

Kasia1234 - Sob 24 Gru, 2016 09:09

Niestety, okazało się, że mimo brania leku, skóra Fauny nie straciła strupkow. Zmienilismy leki, bierze je od dwóch dni i juz mniej się drapie i wylizuje! :) trzymam teraz kciuki :)
Mamy postęp z komunikacją - juz przybiegnie na głaskanie, masy ubyło :) przy braniu na ręce jest juz mniej agresywna. Przy włożeniu do transportera spokojnie się układa i leży.
Nadal jest mruczkiem :)

jaggal - Wto 27 Gru, 2016 10:44

Jednak co dom tymczasowy, to dom tymczasowy - każdemu kotu robi się lepiej pod opieką... :)
Kasia1234 - Wto 27 Gru, 2016 12:00

Fauna przestała się drapac i wylizywac rany! :)
Po zmianie leków widać OGROMNĄ zmianę! !! :aniolek:
Strupki powoli znikną :)
Mimo czwórki dzieci biegajacych przespala święta w salonie na największym fotelu :)

jaggal - Wto 27 Gru, 2016 12:12

Kasia1234 napisał/a:
Mimo czwórki dzieci biegajacych przespala święta w salonie na największym fotelu :)


czyli można powiedzieć, że akceptuje dzieci? :P

BEATA olag - Wto 27 Gru, 2016 12:25

Zobaczymy czy zmiany skórne to alergia pokarmowa czy na pasożyty zewnętrzne. Ważne, że jej ulżyliśmy i teraz tylko trzeba będzie obserwować czy ewentualna zmiana diety spowoduje nawrót choroby.

Typ "na Powolniaka"? :: (Tak jak moja Ebusia)

Kasia1234 - Wto 27 Gru, 2016 17:06

Taak; akceptuje :)
jaggal - Wto 27 Gru, 2016 17:29

bo opcji "przesypia dzieci" nie mamy, a szkoda :twisted:
kotekmamrotek - Wto 27 Gru, 2016 20:27

ale Fauna chyba "ozdrowiała" po ecortolonie - dobrze kojarzę?
Kasia1234 - Czw 29 Gru, 2016 15:19

Tak, w końcu coś jej pomaga :)
kotekmamrotek - Czw 29 Gru, 2016 15:38

Kasia1234 napisał/a:
Tak, w końcu coś jej pomaga :)


no - tylko to steryd:( trza by znaleźć przyczynę...

BEATA olag - Czw 29 Gru, 2016 17:15

Znajdziemy, dieta monoproteinowa pomoże znaleźć przyczynę, jeśli to alergia pokarmowa.
Kasia1234 - Wto 10 Sty, 2017 07:21

Fauna nie bierze lekow od kilku dni, czekam wiec, czy zacznie się drapac. ..
Jeśli przez 3 tygodnie nie będzie, wchodzimy z jakimś dodatkiem do diety :)

Coś czuć, że zima,bo ta kotka, niechetna do przytulaskow, wskoczyła na kanapę, dała się przykryć kocykiem i czekała na glaskanko... :)
Niestety nawet z nalglebszego snu wyprowadza ja kroki kogokolwiek di kuchni mm :D

Morri - Pon 23 Sty, 2017 11:08

i jak tam?
jaggal - Pon 23 Sty, 2017 11:29

jutro wizyta u weta i ostateczna kontrola, a potem... a potem, kto wie, może takie coś dwuwyrazowe na "d" i na "s"... ;)
Kasia1234 - Pią 03 Lut, 2017 19:08

Fauna dzisiaj przeniosła się do nowego domu :aniolek:
Dom czekał na nią, gotowy na jej zabawy i spanie :)
Odbyłam z Fauna ostatnią wychowawczą rozmowę... żeby mruczala tak samo i była jeszcze bardziej kochana :)
Powodzenia Faunus!

BEATA olag - Pią 03 Lut, 2017 19:38

Faunuś szczęściaro, fajnego masz człowieka, powodzenia.
Neda - Pią 03 Lut, 2017 23:22

Super!!! :D
Morri - Sob 04 Lut, 2017 00:40

super :tan: powodzenia, Malutka :aniolek:
Morri - Sro 08 Lut, 2017 17:14

Mamy jakieś wieści od Fauny? :)
Kasia1234 - Pią 23 Cze, 2017 13:59

Hej!
Poniżej wiadomość od Pani Ani i kilka zdjęć Fauny, a teraz... Pysi ! :)
Witam serdecznie!

Trochę to trwało ale chciałam zrobić aktualne zdjęcia. Przesyłam pakiet - w kolejności chronologicznej.

Kiciunia, jak sądzę, ma się bardzo dobrze. Przemianowałam ją na "Pysia" i chyba już o tym wie (przy najmniej jak wołam na jedzenie;-). Schudła, chociaż coś czuję, że taka trochę klusia zostanie. Trzymamy się ustalonej diety, teraz nawet tego w całości nie zje a nawet trochę wybrzydza. Już wiem, jakie jest jej ulubione mięsko. Głodna na pewno nie chodzi, odrobinki wędlin, kiełbasek czy rybek są wzgardzane, chyba że szynka zostanie skradziona z kanapki - wtedy cały plaster znika od ręki! ;-)

Trochę leniuszek jest, mam wrażenie, że ja więcej biegam z wędką, niż ona za nią. Oswoiła się jeszcze bardziej, teraz można drapać za uszkami, pod gardełkiem a nawet pomiziać brzuszek. Jedynie od czasu (choć co raz rzadziej) ugryzie. Nabrała odwagi i wchodzi do łazienki, zapewne dlatego, że tam jest drugi dywanik. Ma swoje kocyki, które ugniata po kociemu, wyleguje się na balkonie albo na swoich poduszkach. Przeżyła już ze trzy weekendy sama - z happy endem. Ma automatyczny dozownik do karmy i zapasową kuwetkę.

Tak jak już zostało stwierdzone: kochana i grzeczna koteczka. Nadal nie skacze po meblach i w ogóle nie rusza kwiatków. Mamy już swoje zwyczaje, codziennie jest sporo powodów do mruczenia. Kiedy pracuję na komputerze - wprasza się na kolana. Reaguje na kocimiętkę, co mnie bardzo cieszy. Nie dość, że od czasu do czasu dostaje spryskaną zabawkę, to na kocimiętkę wchodzi do transportera. Oczywiście byłyśmy na szczepieniach, odrobaczaniach itd. Jest zdrowa a futerko ma w dotyku jak jedwab :-)

W jednym zdaniu: zastanawiam się, jak do tej pory mogłam obyć się bez kota. I jedyna odpowiedź, jak przychodzi mi na myśl: wiać musiałam wyczekać na Pysiunię :-)

Pozdrawiam serdecznie,"

Kasia1234 - Pią 23 Cze, 2017 14:06

I kilka zdjęć :)



Jak otrzymuję takie maile to od razu jest mi lepiej i wiem, że na każdego kota czeka człowiek z otwartym sercem :)

Eva - Pią 23 Cze, 2017 14:37

nie widzę fotek :(
wiedźma - Pią 23 Cze, 2017 14:39

Ja też :(
Kasia1234 - Pią 23 Cze, 2017 16:30

przez co je dodac?
Eva - Pią 23 Cze, 2017 17:26

Najskuteczniej przez album Fauny na naszej picassie :ok:
Kasia1234 - Pon 26 Cze, 2017 14:47

I proszę zdjęcia :)





Eva - Pon 26 Cze, 2017 14:57

oooo jak cudownie :serce: :serce:
BEATA olag - Pon 26 Cze, 2017 15:15

:love:
Morri - Wto 27 Cze, 2017 02:19

:serce:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group