Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Korneliusz

kotekmamrotek - Wto 07 Lut, 2017 12:12
Temat postu: Korneliusz
Korneliusz trafił do nas za sprawą zaprzyjaźnionej Karmicielki - zgłosiła nam kocurka, najprawdopodobniej podrzuconego na kompleks ogródków działkowych, zupełnie nieakceptowanego przez dokarmiane przez Nią stado - niestety został pogryziony...
Dodatkowo kot był bardziej zainteresowany człowiekiem niż jedzeniem, do tego stopnia, że ostatniego dnia na działkach władował się niezauważony do auta - odnalazł się 20 km dalej - na tylnej kanapie samochodu - fuks, że się nie zagubił...
No i tak mniej więcej dojechał do naszego szpitalika:)
Korneliusz to nieprzeciętny gaduła - dodatkowo bardzo sugestywnie wyraża emocje - werbalnie i mimicznie - naprawdę potrafi robić obrażoną minę, że się człowiek Nim nie zajmuje;)
A przy tym ma jedne z najoryginalniejszych oczu, jakie widzieliśmy - rudo-pomarańczowe, bardzo intensywnie wybarwione, przez to chyba tak sugestywnie wołające wręcz o Dom...







Korneliusz na ZDJĘCIACH i FILMACH.

agula.s - Wto 07 Lut, 2017 14:45

Ależ z niego pięknota. Coś czuje, że długo się nim nie nacieszycie. Czego mu z całego serca życzę.:)
Morri - Wto 07 Lut, 2017 19:49

DZIENNIK POKŁADOWY KOTA KORNELIUSZA
Znalazłem się wśród istot wyjątkowo nierozumnych. W nieskończoność tłumaczę, że powinienem znajdować się po drugiej stronie tych prętów, ale one ciągle nie pojmują cywilizowanego języka...


jaggal - Wto 07 Lut, 2017 19:57

:D
saszka - Wto 07 Lut, 2017 19:59

:serce:
BEATA olag - Wto 07 Lut, 2017 20:07

:aniolek:
kikin - Sro 08 Lut, 2017 18:52


Cotleone - Sro 08 Lut, 2017 20:02

Zdjęcia nie oddają urody Kornelka - jest prześliczny :: A do tego taki kochany, przytulny. Mruczy na sam widok człowieka i głośno domaga się wypuszczenia z klatki. Miałam okazję poznać i wygłaskać kawalera - cudo :love:
Neda - Czw 09 Lut, 2017 09:03

No i ma boskie rude oczęta! :)
BEATA olag - Czw 09 Lut, 2017 09:30

Potwierdzam, on nawoływał jak łkające delikatnie dziecko ... :aniolek:
Cynamon - Nie 12 Lut, 2017 18:41

Jak tam koteczek??
Cynamony miały okazję widzieć go :serce: jak przyjechał i był jeszcze w transporterze.

Morri - Nie 12 Lut, 2017 18:50

Niby lepiej, ale ma biegunkę... Ciężko na razie cokolwiek powiedzieć :hmm:
Chitos - Nie 12 Lut, 2017 18:57

Wszyscy trzymamy kciuki!
Chitos - Nie 12 Lut, 2017 20:56

Sobotni dyżur. Miał być normalnym dyzurem na podanie leków. Jednak nie był. Zaglądamy do Korneliusza.. i jest źle. . Kot nie rusza się leży jak szmatka.. nie reaguje na dotyk. Biegiem do weterynarza... diagnoza jedną z najgorszych... PP... panleukopenia... skąd jak... to nie pora na tą chorobę..
Walczymy o kocura! Plus ze nie jest kociakiem..
Dostał już surowice i kot ma siłę walki!
Prosimy o trzymanie kciuków! Są bardzo potrzebne!

Cynamon - Nie 12 Lut, 2017 21:02

Zdrowiej pięknooki! :kiss:
misiosoft - Pon 13 Lut, 2017 08:16

mnóstwo kciuków!!
kikin - Pon 13 Lut, 2017 08:19

kciuki!!!!!!
BEATA olag - Pon 13 Lut, 2017 09:29

:good: :good: :good: :good: :good: :serce:
agula.s - Pon 13 Lut, 2017 10:37

Kochany kotku teraz musisz wbić wszystkie pazurki w swoje zdrowie i mocno się go trzymać. Dzięki tym Wspaniałym ludziom pod opiekę których trafiłeś gdzieś tam już czekają na Ciebie Twoje własne człowieki, może jeszcze nie wiedzą, że to Ty jesteś tym członkiem rodziny za którym tęsknią, ale gdzieś już tam są. Jesteś na ostatniej prostej do swojego szczęścia. Własnego domu, zawsze pełnych misek i rąk które z miłością zawsze będą Cie miziać, więc walcz!!!
Trzymam za Ciebie kciuki. Z całych sił.

catta - Wto 14 Lut, 2017 10:57

Jak się ma Korneliusz? Zdrówka śliczny kocurku, trzymam kciuki z całych sił. :hug:
Róża - Wto 14 Lut, 2017 20:38

Co się dzieje z Korneliuszem? Czuje się lepiej? ): :!:
kotekmamrotek - Sro 15 Lut, 2017 12:28

tak, kupa wczoraj jedna i w miarę oko:) Cały czas się drze w klatce, żeby go wypuścić :diabel:
Być może w piątek wyjdzie z kliniki:)))))

kikin - Sro 15 Lut, 2017 12:28

kotekmamrotek napisał/a:
tak, kupa wczoraj jedna i w miarę oko:) Cały czas się drze w klatce, żeby go wypuścić :diabel:
Być może w piątek wyjdzie z kliniki:)))))


:good:

Marianna - Pon 27 Lut, 2017 11:16

Co słychac u Korneliusza?
Jak się miewa? :?:

Chitos - Pon 27 Lut, 2017 11:50

Korneliusz ma się bardzo dobrze, przed nim kontrola u weta. Nie ma rewolucji kuwetowych. Mamy nadzieję ze kryzys zarzegnany :)
Marianna - Pon 27 Lut, 2017 11:57

Świetne wieści! Czekamy na informacje po kontroli!
Marianna - Czw 02 Mar, 2017 21:14

Jakie wieści? Jak się ma Korneliusz?
Czy coś ma zaplanowane w najbliższym czasie jeśli chodzi o zdrówko?

Jak Chłopak zachowuje się wobec innych Futer? Bo że człowieka kocha ogromnie to widać na każdym filmiku. To Ty jedynaka czy towarzysza zabaw?

kotekmamrotek - Pią 03 Mar, 2017 17:40

Kontrola wyszła super - lekarze zachwyceni stanem kota:)
Tylko biedak w tej klatce strasznie smutny:(
W stadzie kotów był przeganiany, nie wiemy, jak sam reaguje na koty, bo ze względu na kwarantannę jest sam w pomieszczeniu...

Morri - Pią 10 Mar, 2017 01:03

Kto widział tak długo więzić tygrysa? :/

MISIEK - Pią 10 Mar, 2017 08:18

jak długo jeszcze biedaczek będzie izolowany?
kikin - Pią 10 Mar, 2017 08:22

Morri napisał/a:
Kto widział tak długo więzić tygrysa? :/


bardzo słodki pychol :love:
no i rudy (westchnienie)

Marianna - Pią 10 Mar, 2017 08:39

Piękny Korneliusz!!! :aniolek:
kotekmamrotek - Pią 10 Mar, 2017 11:52

MISIEK napisał/a:
jak długo jeszcze biedaczek będzie izolowany?


coś mi mówi, że niezbyt długo;)

MISIEK - Pią 10 Mar, 2017 22:18

kotekmamrotek napisał/a:
MISIEK napisał/a:
jak długo jeszcze biedaczek będzie izolowany?


coś mi mówi, że niezbyt długo;)


twoje "niezbyt długo" odnosi się do kwarantanny czy do tego, że mam chrapkę na kotka ;-)

kotekmamrotek - Sob 11 Mar, 2017 18:26

Hmmm - do tego, że On już od wczoraj w DT ::
Marianna - Sob 11 Mar, 2017 19:02

kotekmamrotek napisał/a:
Hmmm - do tego, że On już od wczoraj w DT ::


Aaaaale cudne wieści!!! :-)
Niech rekonwalescencja przebiega bezproblemowo!
Jak długo ma trwać kwarantanna?

MISIEK - Sob 11 Mar, 2017 19:04

kotekmamrotek napisał/a:
Hmmm - do tego, że On już od wczoraj w DT ::


to super wieści ;-)

kotekmamrotek - Sob 11 Mar, 2017 19:35

do końca marca
BEATA olag - Nie 12 Mar, 2017 07:06

kotekmamrotek napisał/a:
do końca marca


?????????????????????????????? :hm:

kotekmamrotek - Nie 12 Mar, 2017 11:48

Marianna napisał/a:
kotekmamrotek napisał/a:
Hmmm - do tego, że On już od wczoraj w DT ::


Aaaaale cudne wieści!!! :-)
Niech rekonwalescencja przebiega bezproblemowo!
Jak długo ma trwać kwarantanna?


do końca marca - tak długo ma trwać kwarantanna;)

Neda - Pon 13 Mar, 2017 08:59

Czekam na wieści, co tam ciekawego u rudego słychać.
Promykowo - Pon 13 Mar, 2017 17:06

To może ja się wypowiem, jako pierwszy mój post :)

Korneliusz jest u nas na kwarantannie, czuje się świetnie, choć pewnie bardziej świetnie jakby nie musiał siedzieć w klatce.
Miziamy go co kilka godzin oraz by mógł rozprostować kości.

Jest niezwykłym przytulasem, najchętniej nie schodziłby z rąk.
Apetyt ma za dwoje, jest praktyczne bezgłośny :)

KrisButton - Pon 13 Mar, 2017 22:18

Dzięki Wam Korneliusz odżyje, to wyjątkowy kociak, potrzebujący wiele uwagi, głasków, miziaków, słowem miłości. Zdrówka i wszystkiego dobrego dla Was i Korneliusza.
Promykowo - Wto 14 Mar, 2017 11:43




Basik - Wto 14 Mar, 2017 11:45

:aniolek: :aniolek: :aniolek: dom bez krat
kotekmamrotek - Wto 14 Mar, 2017 11:47

ach, te rude oczy - utonęłam :oops:
Eva - Wto 14 Mar, 2017 11:48

oj ten miś chyba nie pociągnie za długo :: ::

wielkie uściski dla Was, że Rudzielec dostał szansę :hug: :hug:

BEATA olag - Wto 14 Mar, 2017 11:58

:good: :good: :good:
Promykowo - Pon 20 Mar, 2017 19:51

Raport Korneliusza :)

Dziś wizyta u weta (pod wieżą) - wykonano morfologię (wyniki bardzo dobre) oraz pierwsze szczepienie. Korneliusz przybiera na wadze. Kolejne szczepienie 10.04 br.

W dalszym ciągu kwarantanna, choć mamy zgodę by powoli Korneliusza oswajać z naszą rezydentką. Apetyt dopisuje, chętny do zabaw ale przede wszystkim do miziania.
Kociak grzeczny w obsłudze :) choć ma charakterek by zacząć gryźć.






BEATA olag - Pon 20 Mar, 2017 20:19

Przystojniak ma nieziemsko pasujący kolor oczek do koniakowej puchatej sierści.
Taki przepyszny smakołyk karmelowo-orzechowy w bitej śmietanie :aniolek: .

MISIEK - Pon 20 Mar, 2017 21:56

piękny pyszczek ;-)
kikin - Wto 21 Mar, 2017 08:46

te oczyska :serce: :serce: :serce: :serce:
KrisButton - Wto 21 Mar, 2017 09:50

Kilka dni u Was, z Wami i kocio kwitnie w oczach, ten słodki pyszczek jeszcze bardziej zrobił się słodki, miał chłopak szczęście, że Go wypatrzyliście i zdecydowaliście się tymczasować Go u siebie Proszę kociaka pogłaskać i podrapać ode mnie :serce: :serce: :serce: :serce: :serce:
Marianna - Wto 21 Mar, 2017 10:31

Korneliusz jest przepiękny :love:
Neda - Wto 21 Mar, 2017 11:11

Zawsze z zazdrością na tę jego urodę spoglądałam. Gdybym była kotem, to chciałabym być jak on, z tymi bursztynami zamiast oczu. A charakterek ma, owszem. :)
kotekmamrotek - Wto 21 Mar, 2017 16:20

Neda napisał/a:
Zawsze z zazdrością na tę jego urodę spoglądałam. Gdybym była kotem, to chciałabym być jak on, z tymi bursztynami zamiast oczu. A charakterek ma, owszem. :)

jak zaczęłam czytać Twojego posta, to pomyślałam sobie, że napiszesz, że byś się w Korneliuszu zakochała - ja to zrobiłam w sumie, będąc tak trochę;)

Neda - Sro 22 Mar, 2017 17:15

kotekmamrotek napisał/a:
Neda napisał/a:
Zawsze z zazdrością na tę jego urodę spoglądałam. Gdybym była kotem, to chciałabym być jak on, z tymi bursztynami zamiast oczu. A charakterek ma, owszem. :)

jak zaczęłam czytać Twojego posta, to pomyślałam sobie, że napiszesz, że byś się w Korneliuszu zakochała - ja to zrobiłam w sumie, będąc tak trochę;)


W nim się nie da nie zakochać. :)

Promykowo - Pon 27 Mar, 2017 19:28

Raport Korneliusza :)

waga 3,9 kg (przed jedzeniem :)
apetyt ciągle dopisuje, choć nie lubi jeść w samotności

integracja z naszą rezydentką przebiega ciężko bo o ile kotka jest wysterylizowana to wygląda jakby Korneliuszowi to nie przeszkadzało. Nasza kotka też niezbyt chętnie chciałaby się zaprzyjaźnić... tym samym wypuszczanie go z pokoju kończy się rozdzielaniem kotów.

Korneliusz z innej perspektywy :)












BEATA olag - Wto 28 Mar, 2017 10:59

Perspektywa niewidoczna :)
BEATA olag - Wto 28 Mar, 2017 13:20

Widzę, widzę słodziaka.
Niesamowite jak Korneliusz się zmienił :aniolek:

Marianna - Wto 28 Mar, 2017 13:49

:hello:
kotekmamrotek - Wto 28 Mar, 2017 23:34

Promykowo napisał/a:
Raport Korneliusza :)

integracja z naszą rezydentką przebiega ciężko bo o ile kotka jest wysterylizowana to wygląda jakby Korneliuszowi to nie przeszkadzało. Nasza kotka też niezbyt chętnie chciałaby się zaprzyjaźnić... tym samym wypuszczanie go z pokoju kończy się rozdzielaniem kotów.


Hmmm - no Jemu jeszcze pozostała ostatnia rzecz, bez której Gwiazdeczka powinna odetchnąć;) Możecie się umawiać śmiało na przyszły tydzień!

Marianna - Sro 29 Mar, 2017 07:25

kotekmamrotek napisał/a:
Hmmm - no Jemu jeszcze pozostała ostatnia rzecz, bez której Gwiazdeczka powinna odetchnąć;)


Pompony out? :cool:

Promykowo - Sro 29 Mar, 2017 09:03

kotekmamrotek napisał/a:
Promykowo napisał/a:
Raport Korneliusza :)

integracja z naszą rezydentką przebiega ciężko bo o ile kotka jest wysterylizowana to wygląda jakby Korneliuszowi to nie przeszkadzało. Nasza kotka też niezbyt chętnie chciałaby się zaprzyjaźnić... tym samym wypuszczanie go z pokoju kończy się rozdzielaniem kotów.


Hmmm - no Jemu jeszcze pozostała ostatnia rzecz, bez której Gwiazdeczka powinna odetchnąć;) Możecie się umawiać śmiało na przyszły tydzień!


jesteśmy umówieni na jutro :)

kotekmamrotek - Sro 29 Mar, 2017 21:02

to jeszcze lepiej! trzymamy kciuki:))))) I czekamy na relację, jak chłopak zniósł te bezeceństwa...
Morri - Sro 29 Mar, 2017 22:45

BEATA olag napisał/a:
Widzę, widzę słodziaka.
Niesamowite jak Korneliusz się zmienił :aniolek:
Prawda? W domu kot wygląda zupełnie inaczej! Od razu inny wyraz pysia :)
Morri - Sro 29 Mar, 2017 22:45

Promykowo napisał/a:
kotekmamrotek napisał/a:
Promykowo napisał/a:
Raport Korneliusza :)

integracja z naszą rezydentką przebiega ciężko bo o ile kotka jest wysterylizowana to wygląda jakby Korneliuszowi to nie przeszkadzało. Nasza kotka też niezbyt chętnie chciałaby się zaprzyjaźnić... tym samym wypuszczanie go z pokoju kończy się rozdzielaniem kotów.


Hmmm - no Jemu jeszcze pozostała ostatnia rzecz, bez której Gwiazdeczka powinna odetchnąć;) Możecie się umawiać śmiało na przyszły tydzień!


jesteśmy umówieni na jutro :)
ohoho, co za rozpęd ;) jest potrzeba, jest działanie :)
Marianna - Czw 30 Mar, 2017 08:31

Trzymamy kciuki!
Promykowo - Czw 30 Mar, 2017 19:29

Chłopak już odebrany i odpoczywa. Jest słaby i czasem się zachwieje.
Jutro już będzie dobrze :)


Basik - Czw 30 Mar, 2017 19:41

ale opaska na łapce... piracka!
tajga - Czw 30 Mar, 2017 20:28

Nie widzę :(
kikin - Pią 31 Mar, 2017 07:33

nie widać
Chitos - Pią 31 Mar, 2017 08:17

Okoń mina jakby chciał powiedzieć co Wy mi zrobiliście? :D
Promykowo - Sob 01 Kwi, 2017 10:48

Korneliusz wraca z kontroli po kastracji... czuje się świetnie, apetyt dopisuje, wola życia również :)


agula.s - Sob 01 Kwi, 2017 15:48

Strata jajec stratą jajec ale jeść i dalej żyć jakoś trzeba ::
Mądry kociu :aniolek:

kat - Sob 01 Kwi, 2017 18:42

Pewnie nawet nie zauważył tej straty ;)
Morri - Nie 02 Kwi, 2017 04:44

Na pewno nie zauważył :) seksualność u kotów -jak zauważyłam niejednokrotnie- leży w głowie, nie w narządach rozrodczych ;)
Marianna - Nie 02 Kwi, 2017 17:40

Morri napisał/a:
Na pewno nie zauważył :) seksualność u kotów -jak zauważyłam niejednokrotnie- leży w głowie, nie w narządach rozrodczych ;)


U ludzi trochę tez ;-) w końcu najbardziej pociągającym organem jest mozg 😎

Promykowo - Nie 02 Kwi, 2017 18:29

a ja zauważyłem, że Korneliusz zaraz po zabiegu praktycznie przestał wydawać charakterystyczne dźwięki czując kotkę...
Promykowo - Sob 08 Kwi, 2017 10:08

Korneliusz biurowy :)






Korneliusz pościelowy :)




Korneliusz magazynowy :)




Czekając na dom


Chitos - Sob 08 Kwi, 2017 10:47

Magazynowy to kurczę wygląda jak największy odkrywca :)
agula.s - Sob 08 Kwi, 2017 11:14

Ach te bursztynowe oczka, już one wypatrzą sobie dom.
Myśle, że szybko. :wink:

KrisButton - Sob 08 Kwi, 2017 13:15

Jak taki zapracowany ten Korneliusz jest w biurze i w magazynie to nie ma co dziwić się, że w pościeli nabiera sił :lol: :lol: :lol: :lol: Cudowny kociak, z wyglądu i z charakteru :serce:
Marianna - Sob 08 Kwi, 2017 16:46

Prześliczny :tan:
zuzk - Sro 26 Kwi, 2017 11:09

Co słychać o Korneliusza? Nikt jeszcze nie zakochał się w Tych oczach? <3
kotekmamrotek - Sro 26 Kwi, 2017 11:10

po cichutku powiem, że zakochał ::
zuzk - Sro 26 Kwi, 2017 11:38

:- )))))
agula.s - Sro 26 Kwi, 2017 19:34

Bym sie zdziwila gdyby bylo inaczej.😀
Marianna - Sro 26 Kwi, 2017 19:44

:banan:
Promykowo - Sob 29 Kwi, 2017 19:24

Stało się... Korneliusz z łezką w oku (naszym oku) opuścił nasz dom.
Jest szczęśliwym posiadaczem domu stałego, zajmie się nim cudowna para młodych miłośników futra :)
Wierzymy, że nie mógł trafić lepiej... :)

Pierwsze mizianie w nowym domu




Pierwsze badanie terenu


Marianna - Sob 29 Kwi, 2017 22:17

Ale cudnie!!! Powodzenia Automobilisto!
BEATA olag - Nie 30 Kwi, 2017 15:21

Powodzenia pięknooki :love:
Morri - Nie 30 Kwi, 2017 18:23

Powodzenia :aniolek: :aniolek: :aniolek:
zuzk - Pon 01 Maj, 2017 17:23

Powodzenia <3<3<3
Promykowo - Nie 16 Lip, 2017 18:30

Korneliusz melduje się z DS :)

"Korneliusz ma się dobrze :) Trochę mu się urosło, nadal wiele w nim energii. Nie gryzie już tak często, hamuje się. Czasem skoczy z pazurkami, ale zauważyłam, że robi to zazwyczaj gdy ma powód ;) A jednocześnie jest niesamowitym przytulasem. Towarzyszy mi niemal w każdej czynności, a gdy wracam do domu wita mnie miauczeniem już od progu."








Chitos - Nie 16 Lip, 2017 18:34

Cudne wieści :)
Marianna - Nie 16 Lip, 2017 20:08

Jak dobrze czytać, ze u Korneliusza wszystko dobrze ;-)
Neda - Pon 17 Lip, 2017 10:50

Po co mu dzwonek na obroży, skoro jest niewychodzący?
Nadira - Sro 19 Lip, 2017 09:13

Neda napisał/a:
Po co mu dzwonek na obroży, skoro jest niewychodzący?


Też na to zwróciłam uwagę :( Dzwoneczek na szyi to dla kotów trauma - czy możemy uprzejmie poprosić o jego usunięcie? Kornello na pewno doceni...

einfach - Sro 19 Lip, 2017 11:48

Nadira napisał/a:
Neda napisał/a:
Po co mu dzwonek na obroży, skoro jest niewychodzący?


Też na to zwróciłam uwagę :( Dzwoneczek na szyi to dla kotów trauma - czy możemy uprzejmie poprosić o jego usunięcie? Kornello na pewno doceni...


dokładnie, nawet dla wychodzącego kota to trauma!!
(mam nadzieję, że Korneliusz nie jest wychodzący, tylko chciałam zaznaczyć, że dla KAŻDEGO kota dzwoneczek jest traumatyczny)

Neda - Czw 20 Lip, 2017 08:20

einfach napisał/a:
Nadira napisał/a:
Neda napisał/a:
Po co mu dzwonek na obroży, skoro jest niewychodzący?


Też na to zwróciłam uwagę :( Dzwoneczek na szyi to dla kotów trauma - czy możemy uprzejmie poprosić o jego usunięcie? Kornello na pewno doceni...


dokładnie, nawet dla wychodzącego kota to trauma!!
(mam nadzieję, że Korneliusz nie jest wychodzący, tylko chciałam zaznaczyć, że dla KAŻDEGO kota dzwoneczek jest traumatyczny)


Z jednej strony rozumiem pod kątem kociego behawioru tę uwagę, z drugiej, jeśli kot wychodzi, to nie jestem przeciwniczką dzwonków, ze względu na inne stworzenia - a porównanie tego ile potrafi złowić kot bez dzwonka i z dzwonkiem mam z własnego podwórka. Kota z traumą po dzwonku też nie spotkałam. Ale niewychodzącemu ani obroża, ani tym bardziej dzwonek potrzebne nie są. W ogóle.

Nadira - Czw 20 Lip, 2017 14:54

Osobiście takiego kota nie spotkałam również, natomiast już wyjaśniam, jak to wygląda z punktu widzenia behawioru :)
Kot jest z założenia myśliwym - w jego naturze leży skradanie się, czajenie i polowanie na ofiarę. Nawet jeśli potencjalną ofiarą jest wędka z piórkiem, dla kota świadomość robienia hałasu podczas podchodów może i najczęściej będzie negatywnie wpływać na psychikę. Koty to stworzenia bardzo wrażliwe i łatwo ulegające czynnikom stresowym, dlatego w miarę możliwości trzeba je jak najbardziej ograniczać.
Kocia natura jest też przyczyną dla której behawioryści odradzają tzw. toilet training, czyli uczenie kota, żeby zamiast do kuwety załatwiał się do muszli klozetowej - niemożność zakopania odchodów także jest dla nich ogromnie stresująca (tutaj wyjaśnienie jest takie, że myśliwy ukrywa swoją obecność w danym terenie, żeby nie alarmować potencjalnych ofiar i nie drażnić potencjalnych wrogów. Ciekawa rzecz do zaobserwowania w domach z więcej niż jednym kotem - ten, który "nie zakopuje w kuwecie" jest zwykle dominujący w stadzie :) ).

Neda - Czw 20 Lip, 2017 18:40

Ja to wszystko wiem, ale ornitologicznie też jestem wyczulona. Więc jeśli kot nie świruje mając dzwonek, a wychodzi, to wolę, żeby go miał (oczywiście pod warunkiem, że mówimy o czasie przechadzki). Kotka mojego teścia (wolnowiążąca) dzwonka nie ma, nie miała i nigdy jej tego nie zrobię, bo ona jest na dworze praktycznie non stop, więc tu bym się o psychę mocno obawiała. A z niej łowczyni jakich mało. Tym samym na progu ląduje ptactwo (główny problem), myszy, wiewiórki, krety, rybki - co jej fantazja i sposobność przyniesie.

Nadira napisał/a:

Kocia natura jest też przyczyną dla której behawioryści odradzają tzw. toilet training, czyli uczenie kota, żeby zamiast do kuwety załatwiał się do muszli klozetowej - niemożność zakopania odchodów także jest dla nich ogromnie stresująca (tutaj wyjaśnienie jest takie, że myśliwy ukrywa swoją obecność w danym terenie, żeby nie alarmować potencjalnych ofiar i nie drażnić potencjalnych wrogów. Ciekawa rzecz do zaobserwowania w domach z więcej niż jednym kotem - ten, który "nie zakopuje w kuwecie" jest zwykle dominujący w stadzie :) ).


Ja sobie kota na kiblu z zupełnie innych przyczyn nie wyobrażam. :D
A o tym, że to nie zgodne z kocią naturą też wiem. Tylko powiedz to mojemu, który najczęściej z otwartej kuwety wychodzi i zakupuje podłogę, a w krytej zakopuje ściany. Także tego...bardzo się stara pracować nad swoją kocią naturą, ale nie zawsze wychodzi. :)

Wracając do Korneliusza - ktoś porozmawia z DS?

Promykowo - Pią 21 Lip, 2017 08:07

Neda napisał/a:

Wracając do Korneliusza - ktoś porozmawia z DS?


wysłałem info do DS


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group