Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Snurp

Piena - Wto 27 Cze, 2017 23:30
Temat postu: Snurp
Snurp to młodzieniec znaleziony w pobliżu fundacyjnej siedziby. Wygłodniały tak bardzo, że do klatki łapki zapakował się w 5 minut od jej postawienia ładując pyszczek w karmę aż po same białe brwi! Jest rezolutnym młodym kotkiem, który korzystanie z kuwety rozgryzł już pierwszego dnia po złapaniu. Początkowo niezwykle przerażony kręcącymi się człowiekami, coraz bardziej przekonuje się, że ludzie są nieszkodliwi, dają smaczne jedzonko i całkiem nieźle szudrają futerko.







Więcej zdjęć

wiedźma - Wto 27 Cze, 2017 23:31

Jaki wypłosz piękny :aniolek:
BEATA olag - Sro 28 Cze, 2017 06:27

Piękności :love: :love: :aniolek: :love: :love:
Marianna - Sro 28 Cze, 2017 07:47

Jaki piękny Brzdąc :love:
agula.s - Sro 28 Cze, 2017 09:14

Sliczny maluch.😀Jeszcze ma troszke przestraszone oczka ale Wy dziewczyny raz dwa dokonacie tego, ze zamiast strachu pojawia sie w nich psotne blyski.😄 Jest wspanialy. Te brwi, te wasiki. Piekny. ::
misiosoft - Sro 28 Cze, 2017 09:47

no co za słodycz....
Piena - Sro 28 Cze, 2017 19:33

Przygarniając Snurpa w swoje progi - troszkę się martwiłam, że psocący kociak to nienajlepszy towarzysz do sesyjnego maratonu nauki. I kiedy tylko zaczęłam myśleć "Snurp, jesteś super grzeczny!" - on pokazał swoje kociakowe oblicze :P




(dla jasności - Snurpik jest w klatce ze względu na okres kwarantanny, który przechodzi w mieszkaniu zamieszkałym przez Rezydenta i dla jego bezpieczeństwa Snurp musi pomieszkiwać w zamknięciu. Niemniej staram się ograniczać ten czas tylko do niezbędnego minimum, socjalizując go na kolanach aż do osiągnięcia stanu mdłości z miłości :P )

Cotleone - Sro 28 Cze, 2017 19:47

Jak tak dobrze Wam idzie, to może chcesz jeszcze jednego? :twisted:
Piena - Sro 28 Cze, 2017 20:04

Jeśli rozdawanie kociaków w formie łapówki za zaliczenie egzaminu byłoby zgodne z fundacyjnym regulaminem, to przyjmę cały miot :p
KrisButton - Sro 28 Cze, 2017 20:36

Ma Snurpik szczęście, raz że nie trafił pod koła samochodu, w miejscu gdzie został prawdopodobnie podrzucony jest bardzo ruchliwa ulica, a drugie szczęście, że trafił pod opiekę Pieny. Będzie z Niego super kot. :P :serce:
Piena - Sro 28 Cze, 2017 21:00

Dziękuję, Kris - mam nadzieję, że nie zawiodę oczekiwań :)
marra - Czw 29 Cze, 2017 19:13

Wspinaczka - pierwsza klasa :D Prawdziwy Spidercat!
Nuria - Pią 30 Cze, 2017 12:32

ależ z niego świetny wspinacz :D już widzę jak się będzie wdrapywać na firanki ::
Marianna - Pią 30 Cze, 2017 15:33

Kurczę, On jest chyba dosyć oryginalnie umaszczony, prawda? :roll: :love:
Piena - Pią 30 Cze, 2017 17:02

Snurpik to typowy pingwinek - biała wstęga ciągnie się od pysia, przez brzuszek, aż po tylne łapeczki! Z nurtu skarpetkowego wyłamała się tylko jedna przednia syrka :)
Całość z kolei wieńczą śnieżnobiałe (o ile akurat nie jest w trakcie posiłku) wąsy i brwi (które też potrafią w trakcie posiłku oberwać).
No i na uwagę zasługują nietypowe poduszeczki - niektóre różowe, niektóre czarne, a niektóre trochę czarne-trochę różowe
Studiować piękno tego młodzieńca można długimi godzinami - oto dowód:



KrisButton - Pią 30 Cze, 2017 20:21

Piena, te czarne miejsca na łapkach to smoła, zapomniałem Tobie powiedzieć, dr. Busłowicz mówiła, że to samo nie zejdzie, trzeba Mu sierść w tych miejscach obciąć.
Ale On jest słodki :jebanewalentynki:

Piena - Pią 30 Cze, 2017 21:55

Smoła - smołą, i sukcesywnie staramy się jej pozbyć. Chociaż nie jest to tak proste jak mogłoby się wydawać, bo momentami nie widać gdzie kończy się smoła a zaczyna łapka :(
mimo to będę się upierać, że poduszeczki wyglądają jak stworzone przez naturę, a nie upstrzone odpadami rodem z budowy! :p

W przyszłości wrzucę zdjęcia dowodowe ;)

Piena - Pon 10 Lip, 2017 16:15

Snurp odwiedził dzisiaj Panią Weterynarz - w planie mieliśmy cały pakiet Młodego Adopciaka (szczepienie, czipowanie i testy fiv/felv). Niestety chłopak jakby wyczuł napięcie w powietrzu i od wczoraj częstuje mnie nieciekawymi kupsztalami. Z tego powodu zamiast szczepienia, dostał w kuper pakiet leków rozkurczowych - mam nadzieję, że to tylko fanaberie rozpieszczonego brzuszka, nie zaś poważne dolegliwości i szybko się z tym uporamy.
U lekarza Snurpik był bardzo dzielny, bez protestów znosił wszystkie zabiegi, a po powrocie do domu, wymęczony dzisiejszymi przeżyciami, zasnął wtulony w moją szyję srogo zanosząc się mrukiem.

Z dobrych wieści testy fiv/felv wyszły ujemne! :D

Zdjęcia czekają na autoryzację, zatem porcja słodziakowania w wykonaniu Snurpa nadejdzie niebawem :)

Piena - Wto 11 Lip, 2017 13:09

Oto i obiecane fociszcze Snurpeusza - chłopak jest ultra miziakiem i po 3 sekundach głaskania za każdym razem zanosi się traktorem. Ale jak to kociak zabawą też nie pogardzi - regularnie poluje na moje stopy, kradnie długopisy i z uporem maniaka próbuje odciąć mnie od internetu, atakując router :)










agula.s - Wto 11 Lip, 2017 13:28

Ależ Słodziak. ::
Cud, miód i malinki. ::

KrisButton - Wto 11 Lip, 2017 16:40

Ależ On jest słodki, przekochany :jebanewalentynki: :serce:
Piena - Pią 14 Lip, 2017 12:33

Wczoraj Snurp miał PA i zaprezentował się tak:







domyślacie się więc jakich efektów tegoż spotkania możemy się spodziewać? :)

saszka - Pią 14 Lip, 2017 12:34

Czaruś :serce:
kotekmamrotek - Pią 14 Lip, 2017 12:39

co za uszy :shock:
Piena - Nie 23 Lip, 2017 10:44

Jako, że kwarantanna Kawalera zakończyła się jakiś czas temu, a i Rezydent okazał się być zdrowym kocurem, dzieciakom została dozwolona wspólna zabawa! Radości i szaleństwu nie ma końca - biegi przełajowe i przez przeszkody, zapasy, podgryzanie i powietrzne ewolucje. Odstawiają cały koci repertuar i tylko ja owej radości nie czuję, bo jak przewrażliwiona matka, biegam za Snurpem, sprawdzam uszka i wołam "dość biegania, przegrzejesz się, Kochanie, napij się wody i wypocznij!"

Co się ze mną stało?


Eva - Nie 23 Lip, 2017 11:20

"Nie kop pana, bo się spocisz" ::
:serce:

Piena - Wto 25 Lip, 2017 17:48

Snurp dzisiaj został szczęśliwie wyadoptowany. W domu stałym czekał na niego wypasiony drapak i pudło z zabawkami. Chłopak był wystraszony nowym otoczeniem i bardzo przeżył spotkanie z samym sobą w dużym lustrze - przez kilka minut stał zauroczony swoim smukłym pysiem, aż w końcu zniknal w kocim azylu :)

Trzymajcie kciuki za szybką aklimatyzacje :)

saszka - Wto 25 Lip, 2017 17:56

Trzymamy :ok:
Marianna - Wto 25 Lip, 2017 19:24

Będzie dobrze :aniolek:
W domu pojawił sie jako Kot Pierworodny?

Piena - Wto 25 Lip, 2017 21:25

Tak, tak - póki co jako jedynak będzie królował na włościach, po cichu jednak liczę na dokocenie - w końcu to żywotny maluch, łatwiej rozładować jego energię innym kociastym niż samodzielnym machaniem wędką... :P
KrisButton - Wto 25 Lip, 2017 21:37

Kciuki i łapki mocno trzymane za Snurpka :good:
xamba - Pią 02 Lut, 2018 21:59

Halooo wszystkim! Tu Slot- kot Slot, dawniej Snurp :) ))



Slocik świetnie się rozwija, wyrósł na przystojnego młodzieńca jak widać na załączonym obrazku! ;p To kot z ADHD, wszędzie go pełno, trzeba mieć oczy szeroko otwarte przy otwieraniu szaf i szuflad, żeby przypadkiem nie zatrzasnąć kotka, bo kotek ciekawy i wszystkie zakamarki zwiedzić musi. Dwa razy zrujnował karnisz w pokoju, pożarł 3 kwiatki i 2 klapki. Do tego to kot co przecieka- przezywamy go SikSikiem, gdyż zalewa nam kołdrę na łóżku złotym płynem:/ Na szczęście już od miesiąca było sucho, wiec trzymajcie kciuki, może chłopak wreszcie wyrasta z moczenia się na łóżko ;p Rozbójnik straszny, ale to jego mruczenie i strzelanie baranków o moją twarz, gdy pracuję przy komputerze, wynagradza wszystko! Jest bardzo miziasty i przylepny, uwielbia miąchanie po brzuszku i dzikie gonitwy za myszkami, które na koniec z morderczą fantazją i zapałem topi w misce z wodą! :D Poluje również na Stefana (Wampiórka), gdy ten wychodzi z kuwety. Wtedy to jest akcja zeskoku z góry kuwety wprost na głowę Stefana- atak powietrzny skomasowany! Cud miód zabawa! Nie wyobrażam sobie już domu bez moich dwóch kociastych urwisów, wprowadziły do niego wiele radości i miłości....i trochę latającej wszędzie sierści i żwirku;p Jest cudnie :D :D :D








Morri - Sob 03 Lut, 2018 00:16

Ależ kocisko z niego wyrosło! :serce:

W kontekście złocistych płynów w miejscach innych niż kuweta, gorąco polecam: http://kotdoskonaly.pl/20...comment-page-1/ :)

Piena - Sob 03 Lut, 2018 00:19

Jezusku, a taki był z niego wypłosz!

Pięknie się prezentuje! :love:

xamba - Czw 05 Lip, 2018 10:27

Slot po raz pierwszy uczył się chodzić na smyczy- muszę się pochwalić postępami malca ( no nie takiego małego, bo już prawie 6 kg!) :) ) Na początku było ciężko i wszystko było takie straszne ;p Ale później Slocik odkrył co to świerszcze i z wielką pasją zaczął na nie polować. Zrobił się już znacznie odważniejszy, w szczególności, gdy wychodzi jednocześnie ze swoim starszym bratem- Stefanem vel Wampiórkiem :)


Piena - Czw 05 Lip, 2018 12:59

Za każdym razem dziwię się, że z takiego kluska wyrosło takie piękne kocisko! :shock:
Dobrze widzieć go takim szczęśliwym :love:

kotekmamrotek - Czw 05 Lip, 2018 13:52

i co za gustowne tęczowe szelki ::
xamba - Pią 06 Lip, 2018 15:19

No wiesz kotekmamrotek, nie mamy uprzedzeń, żeby chłopak nosił tęczowe ;p Stefan ma różowe ;)
Morri - Czw 11 Paź, 2018 02:16

Jak tam spacerowicz?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group