Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Reszka

kat - Nie 09 Lip, 2017 23:09
Temat postu: Reszka
Koteczka nr 1 ze śmietnika w Bolechowie - ludzie zabrali Jej wszystkie dzieci, a Ona już była w kolejnej ciąży - zdążyliśmy ze sterylką - miałaby 6 kociąt...

Jest na rekonwalescencji po zabiegu u Justyny od Kotów z Półwiejskiej.
Niestety u Justyny może być tylko przez kilka dni po zabiegu, bo w Bolechowie są kolejne kotki w ciąży - też oswojone.
I też Je trzeba jak najszybciej zabrać. A ta kotka jest mega miziakiem i Justyna odnosi wrażenie, że jest szczęśliwa, że jest w klatce...
W Bolechowie koty nie mają dobrze. Same chudzinki i chore :( Budek nie mają...
Kotce wetka pobrała zeskrobiny, bo chyba coś tam ma na skórze....
Ma też jakąś wydzielinę w uchu - taką ropną - 10.07 kontrola
Próbujemy Jej szukać na cito domu, żeby nie musiała wracać na śmietnik...

Koteczka na ZDJĘCIACH i FILMACH.

edit: Justyna nazwała Ją Reszka.

brynia - Pon 10 Lip, 2017 08:42

Koteczka na fb https://www.facebook.com/...zka_z_bolechowa
kat - Wto 11 Lip, 2017 11:25




kat - Pią 14 Lip, 2017 14:55

Wieści od Justyny:
Reszka czuje się lepiej, apetyt dopisuje, sierść się poprawia ,pięknieje dziewczyna ☺.
Na inne koty syczy i strasznie się jeży, jak widzi je przez kraty...

Po wczorajszej kontroli wet. - w pyszczku nic się nie dzieje, ale koteczka ma b. dziwne zmiany w obu uszach. Pierwsze podejrzenie - nowotwór, ale są dziwnie symetryczne, tzn. w obu uszach i wyglądają jak "takie srebrne nacieki". Gosia Glema nigdy się z tym nie spotkała i będzie to z kimś konsultować.
Być może nie jest to nic groźnego...

W pt. zostanie odrobaczona, a w poniedziałek będzie mieć morfologię, biochemię i testy i będzie decyzja co do szczepienia.

kat - Pon 17 Lip, 2017 12:32

U koteczki wyszedł Felv pozytywny...
Ma powiększone węzły...
31.07 będzie miała powtórzone testy, bo może to błąd testu. Glema ma już takie doświadczenia, jak u kotki jest laktacja...
Ale na ten moment szukamy dla Niej dt bez innych kotów...

kat - Pią 21 Lip, 2017 14:00

Reszka mieszka teraz w nieużywanej wolierze dla ptaków w ogrodzie.
Oczywiście woliera ma w środku domek, więc teraz ma bardzo dobre warunki.
Ale niestety jak się zrobi zimno, to nie będzie tam już fajnie :(
















kat - Pią 21 Lip, 2017 14:03

I jeszcze info od Justyny:
Cytat:
Straszny pieszczoch i łakomczuch ☺. Chyba sama nie wie co kocha bardziej ,jedzenie czy mizianki 😉.

kat - Pią 21 Lip, 2017 15:02

I jeszcze takie dwa zdjęcia pieszczocha :)




kikin - Pią 21 Lip, 2017 18:33

:serce:
kat - Pon 24 Lip, 2017 17:33

Wyniki:


Parametr Wynik J.miary Min. Max.
Glukoza 106,76 = mg/dl 100 130


Parametr Wynik J.miary Min. Max.
WBC 30.01 10^3/mm^3 h
RBC L 6,36 = mln/mm3 6,5 10
Hemoglobina 9,96 = g/dl 8 15
HCT 29,75 = % 24 45
MCV 47 = mln/mm3 41 51
MCHC 33,48 = g/dl 31 36
MCH 15,66 = pg 13 18
PLT 336 = tys./mm3 200 600
MPV L 8,54 = mln/mm3 14 18
RDW 14,86 = % 14,7 31
Limfocyty H 8 = tys./mm3 1,5 7
% LYM 26,7 = % 20 55
Monocyty H 2 = tys./mm3 0 0,9
%MONO H 6,9 = % 1 4
Granulocyty H 20 = tys./mm3 1 9,9
%Grans 66,4 = % 35 75
% EOS 10,5 = % 2 12


Parametr Wynik J.miary Min. Max.

Kreatynina 0,887 = mg/dl 0,7 1,8
Mocznik H 84,259 = mg/dl 25 70
ALT 49,496= u/l 20 107
AST 8= u/l 6 44
ALP 27,861= u/l 23 107
Wskaźnik de Ritisa 0,082

kat - Pią 28 Lip, 2017 09:47

Info od Justyny:

Cytat:
Reszka coraz ładniejsza, przytyła sierść o wiele lepsza. Jest bardzo aktywna ,ma apetyt. Moim zdaniem bardzo dobrze czuje się w wolierze ☺.
Trochę pozmienialiśmy i Reszka w ciągu dnia może korzystać z całej woliery . Na noc zamykam ją w jej części. Oczywiście żadnego kota w nocy tam nie wpuszczam. Wejście w drzwiach jest zablokowane na stałe. Jak widać na wysokości jej się podoba ☺.









kat - Pon 31 Lip, 2017 17:19

Niestety potwierdziło się nosicielstwo bialaczki u Reszki :(
wiedźma - Pon 31 Lip, 2017 18:33

:(
Neda - Wto 29 Sie, 2017 08:41

Reszka jest już w naszym szpitaliku.
Eva - Pią 01 Wrz, 2017 23:07

Cudna jest :serce:





playlista

Marianna - Pią 01 Wrz, 2017 23:21

Przecudna Kotka :love:
Tak zaluje ze nie moge zabrać Jej na DT :(

agula.s - Sob 02 Wrz, 2017 10:26

Nie moge dac Reszce domu ale zglosilam sie na opiekuna wirtualnego. Moja Wrzosia idzie do adopcji wiec biore pod finansowa opieke to Sloneczko.😄
W razie jakby czegos bylo jej potrzeba dajcie znac, pomoge w miare mych mozliwosci. 😄

Marianna - Sob 02 Wrz, 2017 13:54

Agula.s :serce:
BEATA olag - Sob 02 Wrz, 2017 18:27

Agula.s :brawo: :brawo: :brawo:
kat - Sob 02 Wrz, 2017 21:52

Dziękujemy! :)
Eva - Nie 17 Wrz, 2017 19:49














agula.s - Nie 17 Wrz, 2017 20:43

Jakaz Ona jest sliczna. Te cudne oczka. Jest wspaniala.😀
Morri - Nie 24 Wrz, 2017 01:46

Poznaliśmy wczoraj Reszkę osobiście :) Cóż za przyjazny kot! Widziała nas po raz pierwszy w życiu - niczym nie zmącony spokój i jakże otwarte nastawienie :love:

Kicia wygląda naprawdę pięknie :serce:

Piena - Nie 15 Paź, 2017 10:32

Chociaż Reszka udaje niedostępną i chłodną, wobec swojego współlokatora Kazia, to trzeba wiedzieć, że to tylko poza. Bo w końcu, gdyby naprawdę go tak nie lubiła, to raczej nie wybrałaby Kaziowej klatki na poranne obserwacje świata, prawda?


agula.s - Nie 15 Paź, 2017 14:11

Nie moge sie na nia napatrzec. Toz to prawdziwa pieknosc. Przypomina Melaska. ::
Eva - Nie 15 Paź, 2017 16:52

To prawda :serce:

Ja także ostatnio sie uśmiałam, jak nie mogłam Reszki znalezc nigdzie na dole, a tu kota na klatce Kazia wygrzewala brzuch :) sympatia sympatią, to jest chyba miejsce, gdzie slonko najmocniej grzeje :(

Morri - Czw 02 Lis, 2017 00:18

Reszka to taka śnieżna kulka :love: przekochany kot - towarzyski, łagodny, mega, mega proludzki :love:

filo - Wto 07 Lis, 2017 08:50

Na kolanka i udeptuje. I miziaj mnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Niebieska - Sob 11 Lis, 2017 01:35

Ale śliczna kluseczka się z niej zrobiła <3
Eva - Sro 15 Lis, 2017 12:57

co jakiś czas zdarza się nam kot, do którego serce zabije mocniej... dla mnie takim kotem jest Reszka :love: jest obłędna po prostu :love: piekna, mądra Kota :love: i cały czas niczyja :cry:

















Reszka jest też poważnym kandydatem do zwycięstwa w konkursie "Metamorfoza 2017" ;)
dla przypomnienia - Reszka w lipcu 2017


:cool:

agula.s - Czw 16 Lis, 2017 07:46

Ach Ona jest cudowna. CUDOWNA. Resiu jeszcze bedziesz miala swoje wlasne kolana do wylegiwania sie i czlowieka do tych kolan w komplecie. Nie moze byc inaczej. :D
saszka - Czw 16 Lis, 2017 08:19

Puchatość, widzę puchatość :love:
Zurha - Czw 16 Lis, 2017 19:34

Jakie piękne foty! No i oczywiście modelka śliczna. Przemiana faktycznie oszałamia.
kotekmamrotek - Nie 19 Lis, 2017 16:11

NIE WIERZĘ - TO NA BANK RESZKA????? A swoją drogą - super pomysł z ą metamorfozą roku - może warto by podać na fb parę takich zestawień i ludzie by wybierali największą przemianę??? A przy okazji popularność kotów by rosła...
Morri - Czw 14 Gru, 2017 02:24

Reszka, nieodmiennie towarzyska, tulaśna i kochana... Wyczekująca...



Neda - Pią 12 Sty, 2018 13:16

Mam nadzieję, że już niedługo zobaczymy zdjęcia Reszki na nowych włościach, bo wczoraj nasza biała kluska zamieszkała w domu tymczasowym.

Info od jej opiekuna Aleksandra:

"Reszka super, trochę ze mną spała, trochę na posłaniu, ale głównie szalała przez pół nocy. ;)
Apetyt dopisuje, z kuwety korzysta, gada i się mizia".

Czyli Reszka najprawdopodobniej niespecjalnie odczuła zmianę, chyba że na lepsze - bo teraz ma z kim spać. :D

agula.s - Pią 12 Sty, 2018 15:26

Super! Super! Super! Tak sie ciesze. 😀
Spabie w lozku jest przyjemne. Kazdy szanujacy sie kotelek o tym wie. :cool:

BEATA olag - Nie 21 Sty, 2018 18:37

Co tam słychać w nowym domu tymczasowym u przepięknej Reszki?
Aleksander - Nie 21 Sty, 2018 21:33

Już melduję!

Reszka jest u mnie, czyli w swoim nowym domu tymczasowym, od tygodnia i wygląda jakby zadomowiła się już na całego - zna każdy kąt, przyzwyczaiła się do nowych dźwięków i zapachów. Czuje się już całkowicie bezpiecznie, więc teraz to ja poznaję jej prawdziwą naturę... a ta jest wyjątkowa. Szczerze muszę przyznać, że jeszcze nie spotkałem takiego kota na swojej drodze.

Reszka jest wielką fanką miziania - pieszczot dopomina się zawsze, gdy tylko nadarzy się okazja, ale wystarczy jej nawet bliskość człowieka. A człowieka kocha chyba najbardziej, dlatego też śpi ze mną, ogląda seriale i gotuje.
Przy tym wszystkim jest super czyściochem - dokładne posprzątanie po sobie kuwety zajmuje jej sporo czasu... :wink: , a porządkowanie futra to jej trzecie ulubione zajęcie (zaraz po jedzeniu i mizianiu).

Do tego lubi wyczesywanie, podawanie leków nie jest przy niej dużym wyzwaniem, bawiąc się zamienia się w małego kociaka i nawet gdy próbuje coś spsocić, to najzwyczajniej w świecie można się z nią dogadać. Tak więc - KOT IDEAŁ. :D

Mam nadzieję, że już jutro uda mi się załączyć kilka zdjęć Reszki :)

Barman76 - Nie 21 Sty, 2018 21:40

:good: super wieści.
Morri - Nie 21 Sty, 2018 22:51

wspaniale :) cieszę się, że do Ciebie trafiła :serce:
BEATA olag - Nie 21 Sty, 2018 23:15

:tan:
Aleksander - Wto 23 Sty, 2018 17:33

I oto Reszka w pełnej okazałości :wink:










Niebieska - Wto 23 Sty, 2018 18:02

Przepękna puchatść! I te okrągłe oczęta. Zakochałam się :serce:
agula.s - Wto 23 Sty, 2018 18:13

Jakaz Ona jest piekna i puchata. Cudowna. Trzeci Chomik.😄
Eva - Wto 23 Sty, 2018 18:21

:: ::
4ty - jeszcze Hiacynta, siostra Meli :love:

agula.s - Wto 23 Sty, 2018 18:27

Wlasnie przed chwila o tym pomyslalam. Hiacia jest trzecia a Reszka czwarta.😄
Wszystkie sa krolowymi puchatosci. 😄

Hofi - Wto 23 Sty, 2018 19:33

One są mega do siebie podobne, wszystkie!!!!
Czy to możliwe żeby Reszka była spokrewniona z Chomikami?

Eva - Wto 23 Sty, 2018 20:26

Raczej mało prawdopodobne - nasze dziewczynki są z Czerwonaka, a Reszka z Bolechowa. Niby po sąsiedzku ale jednak chyba za daleko.. :hm:
misiosoft - Sro 24 Sty, 2018 08:53

wow! kawał kota!
zupełnie nie przypomina tej biedy z lipca

Aleksander - Czw 22 Lut, 2018 18:19

Być może wrzucam ostatnie wieści od Reszki, bo wszystkie znaki wskazują na to, że największy z miziaków być może niebawem pochwali się swoim domem stałym! :) Jeżeli do tego dojdzie to będę uśmiechał się przez łzy :wink: , bo ciężko jest nie przywiązać się do Reszki bezgranicznie.

Z nowości - kita przeszła na małą dietę, co oczywiście nie bardzo się jej podoba... :D Od jakiegoś czasu dużo biega, bo nauczyła się zmuszać człowieka do uciekania z wędką po całym mieszkaniu... I może tak bez końca - tylko raz się poddała i padła ze zmęczenia :wink: Gada też jak szalona, więc komunikacja między nami weszła na nowy poziom, w sensie - łatwiej jej postawić na swoim. Z miniaziem nic nie uległo zmianie - każdy dzień zaczyna się od baranków i buziaków. :) Tak samo jak z jedzeniem i spaniem ;)

Reszka jest u mnie już około miesiąca i choć od początku była kotem super otwartym i kontaktowym, mam wrażenie, że dopiero teraz wyluzowała całkowicie. I chociaż bardzo bym chciał, że to mnie polubiła najbardziej :: , mam wrażenie, że wszędzie gdzie dostanie trochę uwagi i miłości poczuje się tak samo dobrze. A całą resztę można z nią spokojnie przedyskutować :wink:

agula.s - Czw 22 Lut, 2018 18:48

Ach cudowna jest ta dziewczynka. Jako jej WO trzymam z calych sil kciuki by ludzie ktorzy zastanawiaja sie nad jej adopcja zrozumieli jaki skarb los postawil na ich drodze i byli gotowi byc jej domem juz na zawsze. Na dobre i na złe. Na mizianki popoludniowe i szalenstwa nad rankiem.
Sliczna puchatosc o cudownym, slodkim spojrzeniu. :)

Cotleone - Czw 22 Lut, 2018 19:14

Pewnie, że ciężko nie przywiązać się do takiego słodziaka :wink:
Neda - Pią 23 Lut, 2018 20:58

Aleksander napisał/a:
Być może wrzucam ostatnie wieści od Reszki, bo wszystkie znaki wskazują na to, że największy z miziaków być może niebawem pochwali się swoim domem stałym! :)


Trzymam mocno kciuki, żeby z adopcją tej słodkiej panny wszystko się udało!!!

Ale największego fundacyjnego miziaka jeszcze nie widziałeś... nazywa się Tajgi. :D

Aleksander - Sob 24 Lut, 2018 14:23

agula.s napisał/a:
Ach cudowna jest ta dziewczynka. Jako jej WO trzymam z calych sil kciuki by ludzie ktorzy zastanawiaja sie nad jej adopcja zrozumieli jaki skarb los postawil na ich drodze i byli gotowi byc jej domem juz na zawsze. Na dobre i na złe. Na mizianki popoludniowe i szalenstwa nad rankiem.
Sliczna puchatosc o cudownym, slodkim spojrzeniu. :)



Zdecydowanie! Zresztą, nikomu innemu byśmy jej nie oddali :wink:

Aleksander - Sob 24 Lut, 2018 14:25

Neda napisał/a:

Trzymam mocno kciuki, żeby z adopcją tej słodkiej panny wszystko się udało!!!

Ale największego fundacyjnego miziaka jeszcze nie widziałeś... nazywa się Tajgi. :D


Faktycznie, chyba wygrywa w tej kategorii! Więc Reszce pozostaje drugie miejsce ::

saszka - Pon 19 Mar, 2018 14:45

Fotki, fotki, chcemy nowych fotek >D

Lub filmików ;>

Chitos - Nie 08 Kwi, 2018 19:52

A jak się mniewa Reszka ? ;)
Aleksander - Sro 18 Kwi, 2018 13:21

Nowości od Reszki! :D

Niestety planowana adopcja Reszki nie doszła do skutku, pomijam już powody, przez które tak się stało... Tak czy siak, przez to nabrałem małych zaległości w informowaniu co u naszej gwiazdy, za co z góry przepraszam! :roll:

Antyalergiczna dieta Reszki formalnie dobiegła już końca i niestety przestawienie jej na jagnięcinę i królika nie przyniosło chyba większych zmian - nadal coś z uszami się dzieje. Nie jest to może super uciążliwe dla kota, jednak mniej więcej raz na tydzień/półtora nie gra jej coś na tyle, że próbuje się wewnątrz tego ucha podrapać, co kończy się piskami i ogólnym niezadowoleniem. Jednak po ich wyczyszczeniu wszystko wraca do normy... Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu czeka nas wizyta u weta i mam nadzieję, że dowiemy się czegoś więcej... :lol:

Pomijając kwestię uszu u Reszki wszystko po staremu - jedzenie, mizianie, spanie i zabawa. :wink: Chociaż mam wrażenie, że udało mi się mimo wszystko trochę ją odchudzić :) Okazało się też, że najbardziej lubi mizianie po brzuchy. Tak się przyzwyczaiła do tego, że co chwilę sama się rozkłada przed człowiekiem, czasami wystarczy tylko przejść obok... :lol:

Reszka jest u mnie już też na tyle długo, że spokojnie mogę ręczyć za jej spokojną naturę. Ma swoje ulubione miejsca, w których przesiaduje. Nie interesują jej kwiaty, nie drapie niczego, po za drapakiem, nie niszczy, nie zrzuca i tak dalej. Złapała już mój tryb funkcjonowania, więc kładzie się i wstaje razem ze mną. No prawie, bo ja nie robię sobie tylu drzemek w ciągu dnia co ona :wink:

PS: Zdjęcia Reszki już w drodze! :)

Aleksander - Pon 23 Kwi, 2018 20:41

Najnowsze zdjęcia Reszki :)














Aleksander - Pon 23 Kwi, 2018 20:43

I te jeszcze nowsze ::









Cotleone - Pon 23 Kwi, 2018 21:23

Przeurocza :love:
wiedźma - Pon 23 Kwi, 2018 21:32

Ona ma taki kociakowy wygląd :love:
kikin - Wto 24 Kwi, 2018 08:07

śliczności :serce:
Neda - Wto 24 Kwi, 2018 09:03

Wygląda super, i się nie spasła. :lol: Daj znać po wizycie u weta na czym stanęło.
agula.s - Wto 24 Kwi, 2018 10:09

Jest przepiekna. Te jej oczyska. ::
Niebieska - Wto 24 Kwi, 2018 12:11

Ino brać na kolanka i miziać <3
Aleksander - Pon 07 Maj, 2018 21:36

Wiadomości o uszach Reszki, a raczej o jednym uchu, bo po dokładnym badaniu okazało się, że problem tkwi tylko w jednym, czyli lewym. A problemem jest czop, który zatyka jej całe ucho... Dlatego Kita czuje taki dyskomfort i próbuje się go pozbyć na różne sposoby.

Jesteśmy już po dziesięciu dniach podawania Otoactu i czyszczenia ucha. I choć codziennie z ucha udawało się wyciągać kolejne brudy, na dzisiejszej wizycie kontrolnej okazało się, że niewiele się wewnątrz poprawiło... Ucho nadal zatyka czop.
Dlatego też Reszkę czeka zabieg pod ogólnym znieczuleniem, domowe zabiegi już raczej nie pomogą, a zwlekanie może tylko zaszkodzić. :(

Mimo tych wszystkich niedogodności Reszka radzi sobie wyśmienicie. :wink: Codzienne wstrzykiwanie do ucha leku i czyszczenie znosiła bardzo dobrze. Zabiegi robiłem sam, więc jest naprawdę spokojną i cierpliwą pacjentką, która po wszystkim obraża się tylko na chwilę ::

Aleksander - Pią 25 Maj, 2018 13:09

Reszka już po zabiegu uszu!

Narkozę zniosła dobrze, co prawda odsypiała wrażenia przez cały kolejny dzień, ale dziś ewidentnie wróciła już do dawnej formy (dużo jedzenia i dużo miziania). :lol: Kręci i trzepie jeszcze głową od czasu do czasu, ale możliwe, że to efekt samego zabiegu i oczyszczania... Wszystko okaże się we wtorek, bo wtedy czeka nas wizyta kontrolna :wink:

Przy okazji wyczyszczono Reszce zęby :: więc jest jeszcze piękniejsza niż zazwyczaj :D

saszka - Pią 25 Maj, 2018 13:22

Coś z paszczy wyleciało, czy wszystkie zęby nadal ma? ;)
kat - Sob 28 Lip, 2018 21:11

Co słychać u Reszki?
Jak aklimatyzacja w ds?

Eva - Sob 28 Lip, 2018 21:48

Wolo DT na wojażach za dalekimi morzami, więc wieści pewnie dopiero po jego powrocie..

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group