Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Miodek

kotekmamrotek - Pią 14 Lip, 2017 01:29
Temat postu: Miodek
Kot - wyliniały, chudy jak szczapa, poraniony, o niespotykanym biszkoptowym umaszczeniu - takowy pojawił się pewnego dnia na ogrodzie naszej wolontariuszki - nigdy wcześniej niewidziany... Pierwszej nocy na łapkę skusił się...jeż, drugiej - jednak kocur. Weterynarz nic specjalnego nie znalazł - oprócz standardowych przypadłości wolnościowych - świerzb, pchły, zarobaczenie. Kot trafił do klatki - początkowo był zły - patrzył jak zawodowy morderca, machał łapiszczami, wydawał dźwięki nie zachęcające do bliższego kontaktu - miał zostać wypuszczony... Ale dzień przed wymarzoną wolnością (jak nam się zdawało) kot nagle zaczął barankować klatkę; mało tego - rozmruczał się! No to poczęliśmy - przy pomocy grubej, skórzanej rękawicy, z obrazem przegryzionych tętnic niemalże przed oczami - delikatnie głaskać jegomościa - no i wtedy zrobił się szał - rzucanie się na podłogę, wykręcanie piruetów, strzelanie takich baranów, że głowy lepiej nie zbliżać - no po prostu miziak nad miziaki! Ale idylla trwała tak długo, dopóty kocura się głaskało - i tak jest do dziś - kiedy kończy się głaskanie, przesłodki Miodzio patrzy tym swoim morderczym wzrokiem i macha łapą - na szczęście już bez pazurów;)
Ten bardzo mądry, pięknie umaszczony i dostojny kocur szuka swojego domu, w którym nie zabraknie pieszczot (no dobra, jedzenia też - bo to również w życiu Miodka ważne;)...





Miodek na ZDJĘCIACH i FILMACH.

Marianna - Pią 14 Lip, 2017 07:26

Przystojny Kawaler :love:
I zdecydowany jak na mężczyznę przystało ;-)

agula.s - Pią 14 Lip, 2017 07:56

Na pierwszym zdjeciu mordercze spojrzenie na drugim sam miód. ::
misiosoft - Pią 14 Lip, 2017 10:21

wow, co za umaszczenie!!
kotekmamrotek - Sro 26 Lip, 2017 22:38

Miodek jest miodzio:)



Choć ostatnio musimy ograniczyć pieszczoty, bo kocurrro ma towarzystwo w postaci ogoniastka :evil: Czyli pasożyta jelitowego, powodującego tzw. lambliozę, co objawia się m.in. obrzydliwą i zdecydowanie zbyt dużą zawartością kuwety... Ale kawaler już po terapii (dzielnie łykał giga gorzkie i mega wielkie tablety!), teraz zbieramy ponownie urobek, by powtórzyć badania - trzymajcie kciuki!

wiedźma - Sro 26 Lip, 2017 22:48

Kot ze Shreka - te oczy! :aniolek:
kotekmamrotek - Wto 08 Sie, 2017 03:20

Uff - po lamblii ani śladu; tzn. jest, trochę jeszcze w kuwecie nie tak, ale najważniejsze, że niechcianego towarzystwa pozbylim się!

A Miodek - zachwyca... Bony, jak On uwielbia się tulić! Ten groźny kocurro pozwala się nosić na rękach jak dziecko, jedyne, czego chce, to głaski; tańczy pod dłońmi, jak zahipnotyzowany...
Ale faktycznie, musi mieć w sobie coś z samca alfa, bo Wampiórek, ten poczciwota, warczy na Niego, a dziś nie wytrzymał i po prostu rzucił się na klatkę z łapami :shock:

A Miodek ma to w nosie:) Nie wiem, czy w ogóle to zauważył :twisted:


kotekmamrotek - Wto 22 Sie, 2017 00:20

Kocham Miodka - a najbardziej chwile, kiedy oplata tymi swoimi wielkimi kocurzymi łapami moje palce i je delikatnie ugniata; albo jak kręci ósemki wokół moich gołych odnóży - ma takie delikatne futerko; albo jak łowi mój wzrok i patrząc mi prosto w oczy skrzeczy o chwile uwagi; albo... jest milijon tych albo, to to naprawdę wyjątkowy kot - mogę mu całować brzusio, mierzwić każdy milimetr kwadratowy futerka, głaskać z włosem i pod włos - on to wszystko U-W-I-E-L-B-I-A...






Marianna - Wto 22 Sie, 2017 05:37

I w dodatku to umaszczenie :love:
kotekmamrotek - Pią 08 Wrz, 2017 01:32

Jestem przerażona, jak bardzo zakochuję się Miodkiem - niech ktoś go dostrzeże, bo zaraz Go nie oddam! Wzięty na ręce przytula się jak dziecko, na ziemi nic tylko ocieractwo, nawoływanie, patrzenie w oczy... A futerko zrobiło sie tak jedwabiście gładkie, że człowiek nie może oderwać odeń dłoni :shock:
Cud - miód - a raczej Miodek ::


kotekmamrotek - Nie 17 Wrz, 2017 13:09

Miodek wydaje się lubić koty - czyli w sumie nie ma wad... Jest zdrowy, piękny, kocha człowieka... W dodatku to rudzielec, którego wszyscy chcą mieć - więc dlaczego nikt o Niego nie pyta? Nie wiadomo:((((
kotekmamrotek - Nie 01 Paź, 2017 14:08

Miodek od piątku jest z nami - zwolniło się miejsce po Misiu:(
Jeszcze nie mieliśmy tak łagodnego wejścia w stado - nie było ani jednego syknięcia :shock: Oczywiście ze strony Miodka - Zelda i Praksia są oburzone, Dżidżi syknął ze dwa razy - wczoraj w nocy natomiast zdybałam panów na wzajemnym myciu - prowodyrem był Dżidżula właśnie:)
Stefan przyjął kolegę ze stoickim spokojem, Bibka zresztą też.
Wczoraj wieczorem już zameldował się z resztą stada na wspólnym posiłku - nienachalny, pozwala sobie wyjadać z miski - nie wiem, jak On przeżył na wolności...
Ma tylko jedną wadę - a w zasadzie dwie - cały czas prawie nadaje - ale nie miauczy, tylko skrzeczy, no i łazi za człowiekiem, żeby Go głaskać. Oczywiście w łóżku był już pierwszej nocy - co prawda pokazałam Mu, że jest tam fajnie, kolejnej - już nie musiałam:)

Rudy po-kot vel plantacja rudzielców:


kat - Nie 01 Paź, 2017 18:32

Ale sie ulozyly od najjaśniejszeho rudego do najciemniejszego ;)

Czy tylko tak światło pada? :)

kotekmamrotek - Nie 01 Paź, 2017 19:55

Każdy jest inny: biszkoptowy, rudy rudy, miedziany - nie byłam świadoma, że tyle tych rudości istnieje...
BEATA olag - Nie 01 Paź, 2017 19:56

:love:
Cotleone - Nie 01 Paź, 2017 21:34

Piękne się panowie razem prezentują ::
misiosoft - Nie 01 Paź, 2017 21:53

kotekmamrotek napisał/a:
Każdy jest inny: biszkoptowy, rudy rudy, miedziany - nie byłam świadoma, że tyle tych rudości istnieje...


wow!! :jebanewalentynki:

kotekmamrotek - Wto 14 Lis, 2017 00:52

U Miodka trochę się dzieje - niestety nie najlepiej:( Otóż kocur po wyjściu z klatki zaczął kuleć - wizyta u ortopedy, RTG - staw kolanowy, a w zasadzie to, co z niego zostało, w totalnej rozsypce:(((( Pojawiły się trzy teorie: wypadek komunikacyjny, giga stan zapalny, nowotwór... Prześwietlenie po miesiącu raczej wykluczyło to ostatnie (ufff!) - przynajmniej w wersji złośliwej, a tak zazwyczaj kończy się rak kości, natomiast zmiany są - i to jest dość niepokojące... Aby złagodzić ból, który na pewno musi być ogromny (w stawie nie ma w ogóle mazi, chrząstka ulega kalcyfikacji, kości opierają się na sobie, dodatkowo jest dużo odłamków), Miodek ma wstrzykiwany kwas hialuronowy - i widać poprawę! Już po pierwszej iniekcji kocurrro zaczął biegać za zabawkami! Za miesiąc robimy znowu zdjęcie - i modlimy się, by zmian nowych nie było. Trzymajcie kciuki!


kotekmamrotek - Pią 08 Gru, 2017 02:04

Juhuuuuuuu - wg słów dra Starczewskiego nowotwór złośliwy raczej można wykluczyć!!!
Coś się jednak dzieje - być może to zmiana łagodna, ale trzeba obserwować - dlatego RTG powtarzamy znowu za miesiąc... Po kwasie hialuronowym Miodek czuje się wyraźnie lepiej - obudził się w nim mały kociak:) No i niestety okupacja kolan nieco "zekstremalniała" - Miodek zrobi wszystko, by się przytulić do człowieka - tak wygląda układanie prania - a raczej próba...


kotekmamrotek - Czw 28 Gru, 2017 00:06

Miodek ma kolejny problem zdrowotny - skóra... Zawsze bardzo dbał o higienę, ale teraz w przerwach, kiedy nie gania lub nie śpi ze swoim najlepszym kumplem (kto zgadnie, kto nim jest???), uskutecznia wyłącznie ablucje; no i zaczął się drapać... Wszelkie pasożyty skórne wykluczone; dieta eliminacyjna też niczego nie poprawiła (tu jeszcze czekamy, bo kawaler dopiero 3 tygodnie je królika)... W przyszłym tygodniu idziemy do lekarza na kontrolę. Ech, te rudzielce i ich przypadłości zdrowotne...
Ale Miodek to najpogodniejszy choruszek, jakiego znam - nic tylko by się tulił, bawił i spał:)


einfach - Czw 28 Gru, 2017 09:47

boziu jakbym tuliła tego słodziaka :love:

i chyba wiem, kto jest kumplem - czyżby Stefan? ::

a na skórę może by olejek pomógł, Efa Oil czy coś?
te rudzielce to zawsze coś z mają z tą ich delikatną skórką..

kotekmamrotek - Wto 09 Sty, 2018 15:22

einfach napisał/a:

i chyba wiem, kto jest kumplem - czyżby Stefan? ::


Rudo, rudziej... ale to nie Stef, a Dżidżi:)



świetnie się chłopaki dogadują - nie ma to jak kuternoga ze ślepakiem :oops:

kotekmamrotek - Czw 25 Sty, 2018 15:21

Mamy zagwozdkę zdrowotną u Miodka (jakby to była jakaś nowość;)...
Podczas standardowych badań krwi wyszedł dość mocny stan zapalny - w związku z podwyższonymi parametrami trzustkowymi zalecono antybiotyk. Po 10 dniach stosowania - mamy w zasadzie constans... Jako że dwukrotnie wyszła zbyt niska glikemia - zbadano też fruktozaminę - no i masz babo placek - pierwszy raz się zdarzyło wetce, że poziom tej substancji jest poniżej normy... Kolejnym etapem jest badanie tarczycy - tylko że akurat nadczynność nie powoduje zaburzeń skórnych, które Miodek też ma, no ale trzeba to sprawdzić... No i nie wiemy, skąd ta wysoka leukocytoza??? Oczywiście może to być stan zapalny Miodkowego stawu kolanowego - mamy umówioną kontrolę u ortopedy za kilka dni, więc zobaczymy...
A Miodek - jak to Miodek, robi to, co zwykle:


kotekmamrotek - Pon 12 Lut, 2018 20:26

No więc tak - bylim na kontroli nożnej - RTG nie pokazało żadnych istotnych zmian! W przypadku Miodka constans jest świetną wiadomością :aaa:
Kolejne rtg za 3 miesiące, wtedy tez planowana jest następna dawka kwasu hialuronowego.
Trzustka - kolejne juuuuppppiiii:) Lipaza w normie, leukocytozy brak!
T4 - w normie, więc nasza teoria na temat zmian skórnych upadła - zatem pozostała chyba atopia...
a na zdjęciu widać, jak Miodek dziwnie trzyma to swoje odnóże...


kotekmamrotek - Wto 13 Mar, 2018 20:35

Ostatnio Miodek zdobył kolejny lewel ideału kociego - tak oto zachowuje się w stosunku do 14-miesięcznego pełnego energii (także wokalnej) dziecka:




kotekmamrotek - Sob 24 Mar, 2018 18:20

Mioduś ma super wyniki:)
Gdyby nie to rozwalone kolano byłby zdrowotnym ideałem...
W pozostałych względach - tak jak piszę zresztą cały czas - jest ideałem - teraz dowód na relacje kocio-kocie:






agula.s - Sob 24 Mar, 2018 20:03

Rudosc widze. Ach ilez rudosci. Dwa lwy miniaturowe. ::
kat - Nie 25 Mar, 2018 18:27

Mam dokładnie tak samo ;)
kotekmamrotek - Pon 26 Lis, 2018 02:55

Miłość na rudo nadal kwitnie - ponoć kochać to patrzeć w tym samym kierunku - czy jakoś tak;)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group