Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Dział ADOPCYJNY - Eli

brynia - Nie 20 Sie, 2017 20:05
Temat postu: Eli
Kontakt w sprawie adopcji:
Ankieta adopcyjna
adopcje@kocipazur.org
502 111 279 (pon. i czw. 18-20)
------

Dwumiesięczna koteczka z zapaleniem płuc i górnych dróg oddechowych miała spędzić kolejną noc na deszczu. Jak myślicie, poradziłaby sobie? A może ktoś powie "przecież to tylko kot".
Naprawdę nie mamy gdzie lokować kolejnych kotów!
Na szczęście nasza wolontariuszka dostawiła kolejną klatkę - aby odizolować chorego kotka od zdrowych znalazła jeszcze miejsce w garderobie.
Eli dostała szansę na życie, bo nie wiadomo co by się stało, jej stan był bardzo poważny.
Po sześciu wizytach u weta koteczka czuje się dobrze i jest już po pierwszym szczepieniu.
Nadal jednak przebywa w klatce, ale głośno mruczy na sam widok człowieka.




Eli na ZDJĘCIACH i FILMACH.

BEATA olag - Nie 20 Sie, 2017 22:17

Piękna mordercza :serce: :serce: :serce:
Marianna - Nie 20 Sie, 2017 22:27

Oczyska :love:
AnkaB - Nie 03 Wrz, 2017 17:54




Eli opuściła już garderobę i przeprowadziła się do pomieszczenia z innymi tymczaskami.
Ze względu na dużą aktywność koteczki Szani, Eli, dla wytchnienia przebywa w klatce, aby później w zabawie sprostać wymaganiom starszej koleżanki.
Eli, oprócz dwudniowej niestrawności, czuje się coraz lepiej. Za tydzień czeka ją drugie szczepienie.

AnkaB - Pią 29 Wrz, 2017 23:32





Eli jest już całkiem zdrowa i po drugim szczepieniu. Jest bardzo podobna do Tuptusia, ale troszkę wycofana w kontaktach z człowiekiem. Chociaż robi postępy to jednak woli towarzystwo innych kotów. Cały czas pracujemy nad obłaskawieniem pannicy i widzimy już małe postępy. Oby tak dalej!

AnkaB - Sro 15 Lis, 2017 21:41




Eli jest bardzo mądra i zawsze znajdzie ciepłe miejsce aby poleniuchować. Akwarium jest jej stałym miejscem relaksu, no Szani też może być, ale raczej woli się z nią ganiać. Szani to świetna kumpela do zabawy. Eli zrobiła już duże postępy w kontaktach z człowiekiem, czasami nawet sama przychodzi aby ją pogłaskać i włącza swój piękny "traktorek".
Dziewczyna powoli się rozkręca :banan:

KrisButton - Sro 15 Lis, 2017 22:12

Słodziaki dwa :serce: :serce:
Ada - Nie 17 Gru, 2017 20:54

Eli od wczorajszego wieczora razem z Teofilem u mnie. Jest wystraszona. Schowała się za pralką w łazience i na razie nie wychodzi :(

Przeniosłam tam Teofilka może przy nim ten stres szybciej jej minie. Mam nadzieję, że nie będzie to długo trwało.

Tak bym chciała żeby wyszła i zjadla cos, skorzystała z kuwety.

agula.s - Pon 18 Gru, 2017 18:19

Bedzie dobrze.
Moja Agro mimo, ze jest bardzo proludzka po przeprowadce do mnie nie wychodzila spod lozka przez kilka dni.
Wszystko bedzie dobrze.😀

Ada - Wto 26 Gru, 2017 21:18

Mamy wielkie postępy !
Po 2 dniach przebywania za pralką Eli przeniosła się do pokoju za narożnik :) a zza niego już nie mogła wytrzymać widząc i słysząc bawiącego się Teofilka i ... wyszła ! Zaczeła się bawić z nim, ganiać po chałupie. Pięknie korzysta z kuwety a apetyt ma wilczy :) Choć przychodzi jeść do kuchni jak juz tam jest tylko Teofil.

W święta okazało się, że uwielbia makowiec ! przyszła do mnie i pchała się do talerza i dala się pogłaskać :aniolek: Lubi też słonecznik :szok2:

Teraz jeszcze przede mną ucieka za narożnik ale bez strachu chodzi po całym mieszkaniu.
Jeszce chwila i uda mi się jej zrobić foty.

kat - Wto 26 Gru, 2017 21:21

Ada, ale chyba nie dałaś Jej makowca? :shock:
Ada - Wto 26 Gru, 2017 21:32

:) nie he he
Ada - Pią 05 Sty, 2018 21:11

Eli w Sylwestra mnie zaskoczyła. Kiedy wszystkie koty pochowały się przed hałasem fajerwerków ona zajęła najwyższą półkę na drapaku vis a vis okna i obserwowała z wielkim zaciekawieniem sztuczne ognie. Wcale się nie bała :shock:
A ona niby taka strachliwa :)

A w domu robi kolejne postępy. Już przychodzi do łóżka i daje się głaskać. Mruczy przy tym z zadowolenia. Bardzo mnie to cieszy.

Dama:


Po polowaniu :)

Ada - Nie 21 Sty, 2018 21:30

Eli czuje się juz pewnie w domu. Biega z podniesionym ogonem :) W poprzednim domu miala taka ulubioną zabawkę - skalp z zabawki myszki. U mnie tez oskalpowala mysz i uwielbia bawic sie tym :lol: skalpem

Przychodzi do mnie i wtula łepek i przytula całym ciałkiem do mnie. Jest słodka. Zajeła miejsce Klary rezydentki. Więc teraz przy moim lewym boku leży przytulona rezydentka Luna, po prawym boku Eli a w nogach Klara. Jak mi cieplutko, zaoszczedze na ogrzewaniu hihi

Ada - Pią 26 Sty, 2018 17:58

Dzisiaj Eli wziełam do wetki. Niepokoiły mnie jej dziąsła, okropny zapach z pyszczka i duży brzuszek. Eli była bardzo grzeczna u pani doktor i dzielnie zniosła macanie brzuszka, termometr w dupce i na deser 4 zastrzyki !
Jest podejrzenie o plazmocytarne zapalenie dziąseł ale pewność daje tylko histopatologiczne badanie. Kotka ma powiększone węzły chłonne przez to zapalenie. Brzuszek ma duży ale nie jest to FIP na szczęście. To zapalenie powinno być wcześniej leczone ale niestety nie bylo ...
Dostała antybiotyk i będzie brac jak Teofil lizynę, multiwitaminę i immnodol. 31 stycznia będzie miałą zabieg usunięcia tych narośli na dziąsłąch, usg brzucha i badania krwi oraz powtórzone testy białączka i FIV bo mialate testy robione bardzo wcześnie.

Prosimy o trzymanie kciuków :)

kat - Pią 26 Sty, 2018 19:12

Bardzo mocno trzymam kciuki!!!
Ada - Nie 04 Lut, 2018 19:53

Eli zabieg zniosła bardzo dobrze. Niestety w paszczy było tak żle, że miała usunięte wszystkie trzonowce :( Wetka powiedziała, że jeszcze nie spotkała tak mlodego kota któremu trzeba było usuwać zęby. Ale teraz ten stan zapalny powinien byc wyleczony bo może to też powoduje, że koteczka jest taka wycofana. Ona bardzo chce kontaktu ale stale się boi. Było już lepiej ale jak ją musiałam łapac do transportera to znowu starciłam u niej zaufanie. Na szczęście antybiotyk zjada w karmie wiec nie musze jej na siłe łapać i odbudowujemy dobre relacje :)
USG nic złego nie wykazało, badania krwi tez ok.

Ada - Nie 11 Lut, 2018 20:26

Po usunięciu zębów widzę, że Eli czuje się lepiej :) Przestało jej tak brzydko pachnieć z buziaka. Była na kontroli i nie ma już stanu zapalnego - ma piękne dziąsła - wreszcie. Mimio utraty zębów Elisia woli mięso nie pokrojone drobno ale te duże kawały ! Zaskoczyła mnie tym na drugi dzień po zabiegu. Ale ona ogólnie jest żarłoczkiem. W kuchni zawsze pierwsza :)

No i mamy znowu dobre relacje. Teraz nawet przychodzi i ładuje się pod kołdre :lol:
Mruczy i na wdechu i na wydechu. I jest bardzo opiekuńcza w stosunku do Teofila.

Kasia1234 - Pią 16 Lut, 2018 17:23

Od czego tak młodej kotce mogło pojawić się zapalenie dziąseł ?!
Piękna kotka, jaka będzie śliczna, gdy jeszcze urośnie !

Ada - Pią 16 Lut, 2018 19:02

Nie jest wiadoma przyczyna powstawania tej choroby. Tu jest to fajnie opisane:
http://www.zpazurem.pl/ar...dziasel_u_kotow

Ada - Czw 08 Mar, 2018 20:50

Eli rozstanie z Tefilem przeszła zadziwiająco dobrze. Może dlatego, że teraz wreszcie nikt jej nie molestuje :)

Świetnie bawi się sama. Nauczyła się aportować swoje ukochane myszki i mogłaby to robić godzinami. Bardzo, bardzo się stara zaprzyjaźnić z moimi kotkami które niestety nie mają na to ochoty. Choć czasem uda jej się sprowokować Lune do biegania :)

Uwielbia przytulać się w łóżku do mojego boku i zasnąc. Cudowna jest !

Ada - Pon 19 Mar, 2018 20:23

Eli kocha człowieka ale na swoich warunkach :) Czyli, na ręce - nie lubie, głaski lubie po główce i grzbiecie, przutać się uwielbiam ale jak ja chce. Opanowała do perfekcji zajmowanie ciepłego miejsca po człowieku, wstajesz a ona hop i już grzeje dupke. Podchodze do niej i chce pogłaskac to zwiewa kicając jak zajączek by po chwili gdy usiąde w to samo miejsce przybiec i przytulić się do ciepłego człowieka. Takim śmiesznym kotusiem jest Eli.
Ada - Wto 03 Kwi, 2018 11:41

Ptaszki zaczeły świergotać za oknem więc Eli z wielką ciekawością obserwuje świat za oknem. Gdy świeci słoneczko wystawia bure futerko i się wygrzewa. Próbuję ją brać na kolana ale jeszcze się buntuje. Ja jestem uparta i ona też. Zobaczymy kto wygra :)
Ada - Sro 11 Kwi, 2018 20:41

Eli wczoraj miala wizyte przed-adopcyjną :) Bałam się, że wcale nie wyjdzie zza kanapy ale wyszła ! Kochana, mądra koteczka :) i może, może będzie miała fajny domek !
Ada - Wto 17 Kwi, 2018 18:38

Niestety domek zrezygnował i adoptował kotke rasową podobno ....

Ale my się nie przejmujemy i wiemy, że znajdzie się najlepszy domek dl Eli.

Na razie mamy się tak :)


Ada - Sob 21 Kwi, 2018 15:03

Ponieważ Eli ma stale nienaturalnie duży brzuszek a nadarzyła się okazja wykonania specjalistycznego badania USG, zrobiliśmy je dzisiaj.

Niestety okazało się, że przyczyną są duże torbiele w jamie brzusznej wielkości około 8 cm !
Na szczęscie są wypełnine płynem nie są lite. Ale przylegają do ściany wątrąby :(

Konieczna będzie operacja Elusi :(

agusiak - Sob 21 Kwi, 2018 18:13

Rety biedna koteczka, wiadomo od czego mogły powstać te torbiele? :(
Kiedy operacja?

Ada - Sob 21 Kwi, 2018 21:18

Nie wiem ale zapytam na kolejnej wizycie w środę.
Ada - Czw 03 Maj, 2018 13:44

Torbiel postaje najczęściej gdy organizm chce się czegos niedobrego pozbyc. Co to bylo nie wiemy.

Elunia jutro o 13 bedzie miala operację. Prosimy o kciuki by wszystko poszło dobrze.

Ada - Czw 03 Maj, 2018 13:46

Taki wielki ma brzuszek teraz ...


kat - Czw 03 Maj, 2018 22:17

Mocno trzymam kciuki!
agusiak - Pią 04 Maj, 2018 09:28

Trzymam kciuki!
Ada - Pon 07 Maj, 2018 20:35

Eli operacje zniosła dobrze. Okazało sie, że płynu surowiczego w torbielach, bo było ich kilka, było tak dużo, że przygotowany przez wetkę zbiornik okazał się za mały. Torbiel wychodziła z wnętrza wątroby wiec trzeba było ją rozciąc by wypreparować cały twór. Elunia ma długą na 15 cm bliznę i musi być w kubraczku co bardzo źle znosi. Jest też zamknięta w klatce by ograniczyć ruchy. Od piątku do niedzieli musialam ją karmic strzykawką bo sam nie chciała jeść. Nie załatwiła się tez od piątku. W niedzielę postanowiłam jej zdjąc kubraczek. Natychmiast zwiała i ukryła się w kartonie. A po chwili zobaczyłam rzeke siuśków na pól pokoju ! UFFFF jak się ucieszyłam ! Bez kubraczka tez nagle apetyt wrócił, co prawda na badziewie z marketu i kurczaka ale najważniejsze, że je :)

Płyn surowiczy i tkanka torbieli poszły na badania. Wyniki płynu w tym tygodniu a hostopatologia za 2 tygodniu. Oby wszystkie były niegroźne.

kat - Pon 07 Maj, 2018 20:54

Mocno trzymam kciuki za Eli!!!
Bastianka - Pon 07 Maj, 2018 21:35

Trzymamy kciuki także za dobre wyniki i szybkie gojenie!
Ada - Pon 07 Maj, 2018 22:20

Dziękujemy !

Tu Elusia odpoczywa po operacji:



a tutaj jak dzielnie znosiła kroplówki:



tajga - Pon 07 Maj, 2018 23:12

Bardzo mocno trzymamy kciuki!
Morri - Wto 08 Maj, 2018 02:22

Aduś, trzymam kciuki z całych sił! :aniolek:
saszka - Wto 08 Maj, 2018 10:30

Eli, zdrowiej! :hug:
Ada - Sro 09 Maj, 2018 20:33

Byla kupka, wczoraj była kupka hurra !
Morri - Sro 09 Maj, 2018 23:27

Mała rzecz, a cieszy :)
kat - Sro 09 Maj, 2018 23:51

Kupa radości :)
Morri - Czw 10 Maj, 2018 00:11

kat napisał/a:
Kupa radości :)
:turla:
Ada - Czw 10 Maj, 2018 19:07

Byliśmy wczoraj na kontroli u doktor Żanety. Pani doktor była bardzo zadowolona z postępów w gojeniu rany po operacji. A jest on naprawde ogromna :(



Elunia była bardzo grzeczna i we wtorek ściągamy staplery :)



Trochę lepiej z jedzeniem i byla druga kupa ::

Ada - Wto 15 Maj, 2018 20:12

Elunia dzisiaj miala zdjęte połowe staplerów a w piątek reszta. Rana goi się pięknie. I Elusi już wrócił normalny apetyt i zalatwia się ładnie mimo kubraczka. Chce zwiac już z klatki ale wolnośc odzyska dopiero w niedzielę. Od kubraczka też :)
kat - Wto 15 Maj, 2018 22:33

A jak ten brzuszek - duzo mniejszy po usunięciu tych torbieli?

I sa już jakies wyniki badań?

Ada - Sro 16 Maj, 2018 21:17

Mniejszy zdecydowanie :) Są wyniki płynu - nic złego w nim nie było. Mam nadzieję, że histopatologia tez nic nie wykaże.
Ada - Czw 24 Maj, 2018 21:19

Elunia czuje się świetnie po odzyskaniu wolności :) Nie mogę wyjśc z podziwu jak szybko doszła do siebie po tak skomplikowanej i rozległej operacji. Zmiana zaszła w jej zachowaniu, stała się mniej bojaźliwa w stosunku do mnie. Mogę ją wziąc na kolana i nawet chwile poleży :) Oczywiscie nadal zaczepia moje koty bo stale chce sie nim zakumpować.

Brzuszek jako pierwszy do umycia :)


Ada - Nie 27 Maj, 2018 12:02

są wyniki !

ELUSIA NIE MA RAKA ::s

einfach - Nie 27 Maj, 2018 12:20

Ada napisał/a:
są wyniki !

ELUSIA NIE MA RAKA ::s


Super!!! :banan:

kat - Nie 27 Maj, 2018 17:01

Uff! :)
tajga - Nie 27 Maj, 2018 18:07

Boże, super!!!
Ada - Pon 18 Cze, 2018 20:57

Elunia już chyba nie pamięta zabiegu. Czuje sę swietnie. Dopiero teraz ma takie torpedy po wszystkim co się da w chacie. Sciezka biegu to parapet w pokoju, przebieg przez półki wokół ścian, skok na drapak do samego sufitu, bieg po desce na szafę, zawrotka i ściezka do kuchni na parapet a potem od nowa parapet pokoj...itd. A przy tym sobie powarczy, mialknie i jakieś smieszne dźwięki z siebie wydaje :) Widać, że zupełnie inaczej się czuje. Ta wielka torbiel musiala sprawiać jej duży ból naciskając na inne narządy wewnętrzne.

Jak już się wybiega i wciągnie miche to odpoczywa tak:


Bastianka - Pon 18 Cze, 2018 21:30

::
Morri - Wto 19 Cze, 2018 01:28

wspaniale! :serce:
kat - Wto 19 Cze, 2018 10:24

:)

A jak jest stopień miziakowości? ;)

Ada - Czw 28 Cze, 2018 19:30

Wysoki o ile Eli sobie tego życzy :)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

kat - Czw 28 Cze, 2018 23:02

:lol:
saszka - Nie 29 Lip, 2018 15:12

Jak zdrowie Eli?
Ada - Pon 30 Lip, 2018 12:50

Eli jest zdrowiutka i pełna energii. Brakuje jej kompana do zabawy a moje koty są leniwe stasznie. Super gdyby się znalazł dom z drugim kotem w podobnym wieku do Eli. A tu nikt o burasie nie pyta :( Eli jest wielkim obżartuchem. Żaden kot tak nie sępi żarcia jak ona. A miałczy przy tym tak jakby nie jadla tydzień ! A pani doktor kazała ją odchudzić bo podczas operacji okazało się, że ma za dużo tkanki tłuzczowej wokół narządów wewnętrznych.... Kazała dawac karmę o najmniejszej ilości tluszczu tylko ja nie wiem jaka to jest.

Trawkę też uwielbia :)



saszka - Pon 30 Lip, 2018 12:55

A co Eli jadła dotychczas? Może wystarczy ograniczenie porcji (np. oszukując na objętości poprzez dodawanie wody, by brzuszek czuł się pełen)?
Ada - Czw 02 Sie, 2018 12:58

Ona je mięcho surowe bo uwielbia i mimo braku wielu zębów radzi sobie świetnie :) A mokre je Mac's a tam tylko 5,6 % tłuszczu
Ada - Sro 29 Sie, 2018 18:25

Elunia byla na kontroli u pani doktor. Znowu ma tez bebzol duży. Miała USG i RTG i wszystko ok. Eliś jest poprostu obżartuchem strasznym. Fakt - zje swoją porcję a potem wyjada moim kotom... Mało tego. Ostatnio dorwała się do zapakowanego chleba chrupkiego, rozwalila opakowanie i wygryzła narożniki chleba. Wczesniej wykradła mi biszkopta i tez trochę obgryzła. A raz ukradła mi z talerza kapustę kiszoną podsmażaną i zjadła z apetytem !
I jak tu takiemu smakoszowi wydzielać żarcie ? :)
Ale żeby nie bylo tak wesoło, niestety nawraca zapalenie dziąseł i konieczne będzie usunięcie pozostałych 2 trzonowców. Za to z przodu ząbki i kły Eli ma jak modelka :)

Upały wszystkie koty u mnie znosiły żle i chłodziły się na mokrym ręczniku - a tak Eli :)



Jest przesłodka, jak się ochłodziło to wlazi pod kołdrę i śpi ze mną :)


Morri - Czw 30 Sie, 2018 00:29

Domagamy się więcej Eli :serce:
saszka - Wto 02 Paź, 2018 08:28

Morri napisał/a:
Domagamy się więcej Eli :serce:


Zdecydowanie ;>

Ada - Sro 03 Paź, 2018 18:57

Elusia miala w piątek usunięte reszte trzonowców :( mam nadzieje, że to na stałe zatrzyma nawracające zapalenia dziąseł. Zabieg zniosła świetnie i oczywiście rozwalone dziąsła po zabiegu zupełnie jej nie przeszkadzały w jedzeniu. Obżartucha :)

Miała tez wizyte przedadpcyjną na której jak to ma w zwyczaju nie zaprezentowała sie wcale. Wlazła na szafe i sobie obserwowała sytuacje. Szkoda bo fajni ludzie przyszli. Przyszły domek może ją poznać chba tylko przez to forum...

Bo to słodkie i wielce zabawowe kocie :)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Ada - Sro 17 Paź, 2018 11:07

Elunia się pochorowała i na razie nie wiemy na co :(

Przestała jeść w niedziele a to u niej coś niespotykanego, była osowiała i nie chciał się bawić.

Wczorej byłam z nią u wetki. Temp. 39,7 stopni, spięty brzuszek. Dostała kroplówkę i leki. Dzisiaj będą wyniki. Ale już widać poprawę bo zjadła śniadanko.

W sobotę mieliśmy w domu przygodę, nie wiem czy miała wpływ na zdrowie Eli.
Wyobraźcie sobie, ze moja rezydentka przyniosła mi do łózka martwą ryjówke ! Mieszkamy na 2 piętrze wiec chyba weszła po murze. Nie wiem, które z kotów upolowało tę ryjówkę bo nie było mnie wówczas w domu. Może Eli ?

Ada - Nie 21 Paź, 2018 22:04

U Elusi duzo lepiej, przebadana krew i ocz, zrobione USG i nic bardzo niepokojącego nie bylo. Od wtorku do piątku codziennie u weta. Kroplówki. Pomógł antybiotyk choc nadal nie wiem co jej tak naprawde było ...

Tutaj fotka u weta. Była bardzo dzielna w czasie badań, nawet pobieranie moczu z pęcherza zniosła ze spokojem.



A tutaj filmik jak opiekuńcza jest Eli i dba o futerko rezydentki :)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Ada - Sro 24 Paź, 2018 20:32

Koteczka już zdrowa i znowu dokazuje z Maciusiem :) Znowu też żre jak koń ......
Ada - Pon 12 Lis, 2018 21:22

Gonitwy z Małym Maciusiem sprawiją, że brzuszek Eli nie jest już taki duży. Wzrusza mnie jej opiekuńczość z jaką traktuje młodego. Stale uważa, że jest niedokładnie umyty i z czułością myje mu futerko. Ale są tez chwile zapasów i krzyki. Po gonitwach wszystko między nimi dalej jest ok :)

Nieraz tak siedzi i patrzy z góry na mnie... o co jej chodzi ? :roll:


Ada - Nie 09 Gru, 2018 20:07

Eluśka, cudna filigranowa koteczka z pomocą małolata Małego Maciusia straciła swój brzuchol ! Nie ma to jak młody przyjaciel ::

Teraz jest szlankowna, pełna wigoru i zawsze ma co robic bo młody wymaga stalej atencji, opieki i czułości :)

Maciuś mimo,że większy od niej traktuje ją jak mamusie czyli z należnym szacunkiem choć czasem jak nastolatek bywa zlośliwy i napastliwy. Elunia znosi to z doswiadczeniem dojrzalej mamy choc nigdy mamą nie była !

Cudnie jest ich obserwować.

Ada - Pon 17 Gru, 2018 17:03

LOVE :)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

kat - Pon 17 Gru, 2018 17:05

Jakie słodkie! :)
Ada - Czw 20 Gru, 2018 03:42

Hmmmm, dlugo wierzylam ze jej nie będzie......

ale Eli mi jednak uswiadomila, że przylazla wrrrr


saszka - Pią 25 Sty, 2019 12:40

Co u Eli? :)
Ada - Pon 04 Lut, 2019 23:19

Eli czasem jest ..... bobrem ! Namiętnie obgryza wszelkie kartony zostawiajac kupe trocin. Zapewne kolejnym etapem prac bylaby budowa jakiegos domku. Niestety stale trwaja tylko prace rozbiurkowe bo strzępy kartonu nagle znika w smieciach :) Ale Eli się nie zraża i kolejny karton idzie "na ząb". Nie wiem jak ona to robi bo przeciez nie ma zębów trzonowych, jedynie kły i te male smieszne z przodu :)

Brak zębów również jej nie przeszkadza w jedzeniu surowego mięsa. Ja jej kroiłam mięsko w malenkie kawałki bo koteczek nie zębów ona jak zjadła swoje to kradła wielki kawał innemu kotu i dawała rade !
Obserwowałam jak to robi - poprostu pomaga sobie pazurami i rozrywa mięso.

Mądra koteczka :)

kat - Pon 04 Lut, 2019 23:21

Prawdziwy drapieżnik :)
kat - Sro 20 Mar, 2019 16:39

Eli była dzisiaj na kontrolnym usg i badaniu krwi.
Na usg wątroba wygląda ładnie, węzły chłonne ok, ale dziwnie wyglądał żołądek i nerki mają zaburzoną strukturę...
Czekamy na wyniki z krwi...

wiedźma - Czw 21 Mar, 2019 10:11

Kciuki za zdrówko zaciśnięte! Dajcie znać, jak będzie coś wiadomo!
saszka - Czw 21 Mar, 2019 11:52

:good: supermocno!
agusiak - Czw 21 Mar, 2019 14:33

Trzymamy kciuki!
saszka - Wto 07 Maj, 2019 09:25

I co tam? :)
saszka - Wto 11 Cze, 2019 16:46

hop, hop? :heya2:
Ada - Pon 08 Lip, 2019 22:56

Eluśka czuje sie swietnie :)
Zadnych odznak nawrotu choroby. Z Małym Maciusiem nadal love mimo, że on juz prawie 2 x wiekszy niz ona :)
Także brak zębow Elusi w niczym nie przeszkadza, jak chce to chapnie tymi kiełkami a takze potrafi zjesc zołądek kurczakowy niepokrojony ...no kroilam dla niej specjalnie ale jak zobaczylam, ze porywa i zezra caly to dalam sobie spokoj z krojeniem :)

saszka - Pią 19 Lip, 2019 10:09

Super!
Prosimy jeszcze o nowe foteczki obojga :love:

saszka - Sro 11 Wrz, 2019 12:07

Puk, puk :aniolek:
kat - Pon 16 Wrz, 2019 16:40

Nie mam foteczek, ale mam taki filmik :serce:



U Eli kuwetowo wszystko dobrze, ale w październiku i tak będziemy powtarzać badania krwi i USG, żeby mieć pewność, czy wszystko ok.

saszka - Pon 20 Sty, 2020 23:22

Jak się miewa Eli? :)
kat - Wto 21 Sty, 2020 00:24

Umawiamy się na przegląd wet. - usg, badania krwi, szczepienie...
Ada - Wto 28 Sty, 2020 16:29

Umawiamy sie i umawiamy i nie mozemy sie umówić ... Bo ja tak bardzo nie lubie jej stresować a ona się boi zamknięcia w transporterku. Jest taka mądra, że wyczuwa kiedy chce ją złapać i zwiewa perfekcyjnie.
Po za tym jakoś nie spieszy nam sie do weta bo Elusia czuje się świetnie, apetyt mega, samopoczucie i chęci do zabawy stale na wysokim poziomie. No i stale love z Maciusiem :)

saszka - Wto 02 Cze, 2020 12:16

W końcu się udało? ;)

Co u kotki?

kat - Nie 21 Cze, 2020 18:55

Tak, Eli i Mały Maciuś są umówieni na kontrolne badania krwi, usg i szczepienie w najbliższy czwartek 25.06.
Tymczasem Eli jakby trochę dorosła, bo już nie zawsze ma ochotę na nieustanne gonitwy z Maciusiem. Czasami woli pospać przytulona plecami do opiekunki :)
Ale przyjaźń pomiędzy Eli i Małym Maciusiem nadal kwitnie - wspólne spanie, przytulanie - jak najbardziej :)
Niestety w stosunku do obcych Eli cały czas jest nieufna :(








kat - Czw 25 Cze, 2020 22:26

Eli już po wizycie.
Na USG widać niestety mocno otłuszczoną wątrobę. Kicia waży 4,6 kg i musi zgubić trochę ciała.
Niestety, co częste ostatnio u kotów, jelita też nie wyglądają za dobrze. Jakby był tam jakiś stan zapalny. Do tego nerki też nie wyglądają dobrze. :(

Pani dr zasugerowała też zmianę karmy na mniej tłustą, bo Mac's najwyraźniej Eli nie służy.
Ale czekamy jeszcze na wyniki badań krwi i wtedy będą zalecenia.
Niestety w tym stanie nie można jej było zaszczepić.
A podczas wizyty Eli była super grzeczna i bez problemu dała sobie zrobić i usg i pobrać krew.
Na szczęście w paszczy wszystko dobrze - pozostałe ząbki wyglądają ładnie :)

kat - Sob 11 Lip, 2020 12:03

Mamy wyniki badań krwi Eli.
O dziwo parametry wątrobowe, mocznik i kreatynina są w normie. Natomiast lipaza jest podwyższona, fosfor obniżony, SDMA w górnej granicy i za niska B12.
Na razie, zgodnie z zaleceniami, spróbujemy wejść z odpowiednią dietą - karma powinna być niskotłuszczowa, żeby trochę uspokoić trzustkę i jelita i odpowiednia przy początkach niewydolności nerek. Na ten moment odpowiednia wydaje się Feringa Pure Meat z królikiem.
Wdrażamy też suplementację B12.
Pod koniec września będziemy powtarzać usg i badania, chyba żeby coś się działo, to wtedy wcześniej. Ale miejmy nadzieję, że nic takiego się nie wydarzy...

kat - Nie 13 Wrz, 2020 23:23

Eli niezmiennie jest zakochana w Małym Maciusiu, a Mały Maciuś to wykorzystuje. Elunia myje go i towarzyszy w zabawach :) Maciuś niestety myciem się nie odwdzięcza :twisted:
Eli za to spać woli z opiekunką, przytulona jak najmocniej :)
Niedługo będziemy umawiać kontrolę. Oby tym razem wyniki były lepsze.
Prosimy o kciuki!


kat - Sob 10 Paź, 2020 22:06

U Eli bez większych zmian.
Nadal jest na karmie z królika. Niestety z powodu aktualnej sytuacji covidowej kontrola trochę się przesunie - lecznica aktualnie pracuje w trybie awaryjnym i przyjmuje tylko pilne przypadki. Ale tym akurat Eli nie przejmuje się wcale. Chyba nawet jest zadowolona ;)

A tak wyglądają poranki z Elunią, która uwielbia spać przytulona do opiekunki :)


kat - Nie 08 Lis, 2020 19:33

Eli cały czas dba o Małego Maciusia i myje mu łepek, a ten nawet nie ma zamiaru się odwdzięczyć, nawet raz jej nie poliże po główce, egoista jeden :twisted:
Ale od kiedy zrobiło się zimnej, Eli woli przytulać się w nocy do opiekunki. Śpią sobie razem, przytulone plecami. :)


kat - Pon 14 Gru, 2020 01:12

Eli coraz chętniej przychodzi na głaski :)
Wit. B12 łyka w kulce z mięska. To jej przysmak ;)
Chętnie też wcina karmę z królika.
W stosunku do innych kotów jest nadal przyjaźnie nastawiona.
Tylko jakoś tak cały czas jest niewidoczna dla szukających kota... :(


kat - Wto 29 Gru, 2020 23:29

Eli niestraszne zimne powietrze i z ochotą przesiaduje w otwartym oknie :)



I niezmiennie kwitnie przyjaźń pomiędzy nią a Małym Maciusiem :)


KrisButton - Sro 30 Gru, 2020 12:32

A niby koty to ciepłoluby :wink: Głaski dla pięknej pary :serce: :serce:
Migotka - Pon 01 Lut, 2021 19:28

Miłość u Eli i Maciusia dalej kwitnie? Co u nich słychać?
Ada - Pon 01 Lut, 2021 21:26

U kociaków wszystko ok. Love pomiędzy Eli i Maciusiem trwa a Eli coraz chętniejsza na przytulasy. Najchętniej przybiega jak słyszy, ze rezydentki są miziane :) Wtedy nawet się wciska pomiędzy nimi by być przy głaskającej ręce. Eli nie ma wad poza jedną ... lubi gryźć kabelki, od laptopa i od komórki. Ma tylko 4 kły a już nieźle mi pocharatała kable. Jak ona to robi ? Nie wiem :)
Nasta - Wto 02 Lut, 2021 00:09

Trzeba nie odizolować kota a 'izolować' porządną taśmą kable! :D Co za urwis :)
Ada - Nie 14 Lut, 2021 19:15

oczywiście ! tasma izolacyjna zakupiona i oklejona :) ale .... Elunia ma tez zwyczaj budzenia mnie gryząc moje wlosy a tu juz taśma nie za bardzo
Migotka - Pią 26 Mar, 2021 09:49

Jak się ma cudowny dwupaczek?
saszka - Nie 20 Cze, 2021 11:50

Migotka napisał/a:
Jak się ma cudowny dwupaczek?

O właśnie, jak się ma parka? :)

Ada - Sob 18 Wrz, 2021 17:40

dlugo bylo super.... ostatnio zauwazylam, że Eli chudnie i nie chce sie bawic z Maciusiem..Apetyt ma ale tylko na surowine. Zaczela ez wiecej pic. Konieczny wet. Martwie sie....
kat - Wto 21 Wrz, 2021 22:53

Eli od poniedziałku codziennie u weta. Obraz usg i wyniki krwi wskazują na Triaditis.
Na usg widac powiększoną śledzionę, o zwiekszonej ziarnistości miązszu (marmurkowa), trochę pogrubiałe jelita, poszerzoną dwunastnicę i watrobę oraz przewody żółciowe, wyrażnie powiększone węzły chłonne krezkowe.
W wynikach krwi mamy niestety parametry watrobowe bardzo podwyższone (Eli ma objawy żółtaczki), podwyższoną lipazę, wysokie WBC i obniżone parametry czerwonokrwinkowe.
Zostały wdrożone kroplówki, żeby wypłukać bilirubinę, ale nie mozna z nimi przesadzić, bo mamy też anemię.Poza tym Eli dostaje leki na wątrobę, antybiotyk i od jutra Epo.
Na szczęście je. Zalecona została karma gastro.
Ale rokowania są bardzo ostrożne...
Kciuki bardzo potrzebne.

Ada - Sro 22 Wrz, 2021 14:45

Elunia po trzech dniach wizyt u weta i kroplówkach. Tak jak napisała Kasia wyniki ma bardzo złe. Pani doktor powiedziała też, że ściany chyba śledziony są bardzo pogrubione i ona jeszcze takich nie widziała :( Nie możemy ustalić przyczyny tego wszystkiego bo wykluczyliśmy zatrucie co bylo jnajbardziej prawdopodobne. Może to byc koronawirus. A Ja nie wiem czy to nie ma związku z tymi wielkimi torbielami jakie miała usuwane w 2018 roku. A była to bardzo inwazyjna operacje polegająca m.in. na rozcięciu i usunięciu części wątroby. Na szczęście Elunia ma apetyt cały czas i chętnie je karmę gastro którą dostała od weta i też od Kat. Eli nie ma też gorączki. Kat dała też dla Eli zastrzyki epo i Zentonil i bardzo mnie wspiera w tej trudnej sytuacji. Kasiu bardo dziękujemy !
Mam robić Eli kroplówki podskórne, kiedyś to robiłam i oby mi się udało.

Kciuki potrzebne by ta cholerna bilirubina się wypłukała bo to teraz najważniejsze.

Ada - Wto 28 Wrz, 2021 19:31

Elunia po wizycie kontrolnej wczoraj. Wyniki lepsze ! I tez po jej zachowaniu to widac :) Pęcherzyk żółciowy który miał bardzo grubą ściankę pomniejszył tę ścianke. Watrobe ma dużą ale ona zawsze tak miała...Martwi wet śledziona bo nie najepiej wygląda.... Pani doktor mówi, że albo mega zapalenie albo chłoniak :( Czekamy na rozmaz i wyniki morfolgii. Pozytwywne jest też to, że Elunia mimo tych wszystkich wizyt u weta i u Kat na kroplówki podskórne /ja nie dalam rady/ na które ją podstępnie zabiarałam, jazdę autem trwajacą godzine w każdą ze stron przychodzi do mnie i się przytula :) Mam nadzieję, ze jakoś rozumie, ze to jej pomaga. I i ta cholera bilirubina spada !!!!!!
kat - Wto 26 Paź, 2021 22:55

U Eli samopoczucie dużo lepsze, ale ostatnie wyniki krwi nie były jeszcze dobre.
W przyszłym tyg. Eli ma kontrolę - usg i kolejne badania krwi. Zobaczymy, czy tym razem będzie lepiej... Kciuki potrzebne!




Ada - Czw 04 Lis, 2021 15:00

Elunia dziś miała dzień pełen wrażen, najpiew byliśmy u dr Grussa na USG. Koteczka ma wiele zmian świadczących o stanach zapalnych szczególnie jelit ale tez trzustki i śledziony, na szczeście nie ma cholestazy, która byłaby zagrożeniem życia. Eli w czasie badania zachowywała się super - lekarz określił: "jakby sobie brzyszek na plaży opalała: :) )) Wyniki pozwolą wdrożyć odpowiednie leczenie ale na ten moment nie ma zagrożenia życia ! Potem pojechałyśmy na badania krwi do Lubonia. Po tych wrażeniach od rana, Eli miała bardzo gorące uszka i główkę ale tempeturę miała na szczęście w normie. To ze stresu pewnie. Krewka tez nie za bardzo leciała ale po 4 :roll: wkłuciach udało się wreszcie pobrac potrzebne próbki. A potem juz powrót do domku i śniadanie i obiad razem wciągnęła w minute bo strasznie glodna :)
Ada - Nie 23 Paź, 2022 18:45

U Eluni po perypetiach zdrowotnych w zeszłym roku ani śladu. Przez jakiś czas była na karmie weterynarynajnej ale już od połowy roku je wszystko z wielkem apetytem. Tzn nie za bardzo wszystko bo najbardziej kocha surowe mięso a z karm w puszce najchętniej Doline Noteci i to tylko z kaczką :) Karma Max i Animonda jest wg niej niezjadliwa :) Poza tym stala się bardzo przytulaśna i śpi najchętniej przytulona do mojej szyji prawie na głowe i wchodzi diablica. Ale przy tym tak słodko mruczy, że trudno ją przesunąć. Oczywiści love z Małym Maciusiem trwa.
saszka - Czw 26 Sty, 2023 23:32

Jakie wieści u Eli i Małego Maciusia? :)
saszka - Nie 30 Kwi, 2023 13:33

Halo, halo? Co tam?
saszka - Nie 17 Wrz, 2023 19:10

Jak się ma Eli?
miyazawa - Nie 07 Sty, 2024 16:08

Eli wraz ze swoim kompanem Małym Maciusiem, przeniosły się wczoraj do nowego domu tymczasowego :serce:
To kotki typu strachulcowego, także kciuki mocno potrzebne za ich szybką aklimatyzację!


crestwood - Nie 07 Sty, 2024 16:10

Mocno trzymam kciuki za aklimatyzację! :good:
Niebieska - Nie 07 Sty, 2024 17:15

Kciuki!
kat - Pon 15 Sty, 2024 17:57

Jak Eli po tygodniu w nowym dt?
cuda.wianki - Nie 21 Sty, 2024 22:09



Eli to - na razie - nieśmiały i spokojny kotek. Póki co, po dwóch tygodniach w domu tymczasowym, woli przebywać w bezpiecznej odległości od człowieka, ale smaczki i wędka zdają się solidną kartą przetargową. Akceptuje głaski choć bez większego entuzjazmu. Czekamy na rozwinięcie akcji:)

miyazawa - Pon 22 Sty, 2024 00:57

Kochane z niej burasiątko 😻 Przeprowadzka dla niej i dla Maciusia była ogromną zmianą, więc minie jeszcze trochę czasu nim oboje poczują się w 100% pewnie. Cierpliwość, czas i przez żołądek do serduszka 🤞
kat - Pon 22 Sty, 2024 20:40

Tak, Eli to bardzo wrażliwa koteczka :(
A jak z jedzeniem i kuweta? Wszystko ok na tym polu?

miyazawa - Wto 23 Sty, 2024 20:57

Si, one obydwa to łasuchy więc z jedzeniem i kuwetkowaniem na szczęście nie ma problemu.
saszka - Sro 24 Sty, 2024 23:36

Jak miło móc pytać i otrzymywać odpowiedzi :aniolek:
Trzymam kciuki za futerka oraz zmiany na lepsze!

Ada - Pią 26 Sty, 2024 19:22

Jeżeli po tak krótkim czasie daje się głaskać to jest super! Ona jest bardzo delikatna i potrzebuje czasu. Cieszę się że chętnie się bawi i je.
cuda.wianki - Sob 03 Lut, 2024 20:21

Eli zrobiła ogromne postępy w ciągu ostatnich dwóch tygodni ;) jest bardzo ciekawska i chętna do zabawy, wykazując przy tym instynkt prawdziwego łowcy. Gdy poluje na latające piórko to na śmierć i życie - a potem najchętniej by je zjadła. Prawdziwy przełom nastąpił podczas próby przekupienia smaczkiem - Eli nie tylko pozwoliła się dotknąć, ale do tego zaczęła mruczeć! Od tamtej pory głaski są stałym rytuałem dnia :)
cuda.wianki - Nie 04 Lut, 2024 14:40


cuda.wianki - Nie 04 Lut, 2024 14:48


kat - Czw 08 Lut, 2024 02:32

Super! 😍😍😍
Nie spodziewałam się, że Eli tak szybko odnajdzie się w nowym miejscu. Chyba dobre fluidy panują w mieszkaniu ❤
A jak u niej kwestie zdrowotne?
Też była u weta, czy na razie jeszcze nie?)

cuda.wianki - Pią 23 Lut, 2024 22:05

Po chwilowej rozłące, Eli powraca z kolejnymi sukcesami - dziś po raz pierwszy sama przyszła po głaski! Niestety ma problemy z pogrubioną ścianą jelit, w związku z czym jest na kuracji, a za 3 tyg czeka ja kolejna wizyta u lekarza. Mimo to widzę, że jest zdecydowanie bardziej zrelaksowana. Mruczy, gdy się ją głaszcze i wtula głowę w rękę :)
kat - Sob 02 Mar, 2024 19:34

Dużo zdrówka dla Eli! Trzymam kciuki za nią!
Ada - Wto 05 Mar, 2024 19:02

Tak ona właśnie tak okazuje wdzięczność, wtykając główkę w dłoń. Bardzo mnie cieszy, że tak pięknie się w nowym domku odnalazła i to jest dla mnie najważniejsze. Mi osobiście jest trochę przykro, że nowy dom mimo moich próśb w wiadomościach prywatnych nie odpisuje. Cóż może taki los byłych domów tymczasowych. Ale to dla mnie smutne bo tyle lat byłam domem dla Eli i Maciusia
saszka - Sro 06 Mar, 2024 19:13

Ado, zrozumiałym jest, że jako dawny dom tymczasowy interesujesz się losem swoich byłych podopiecznych. To jest ok. Wysyłanie wiadomości prywatnych do nowego DT również jest ok. Co nie jest ok, to pisanie na forum komentarzy strofujących za brak odpowiedzi.

Jak być może pamiętasz, wolontariusze zobowiązani są do prowadzenia wątku kota i aktualizowania go raz na dwa tygodnie. Wątek jest otwarty i można w nim zadawać pytania. Podobnie jak pod postami na FB czy Insta. Odpisywanie na osobne PW nie jest obowiązkiem DT i wynika tylko i wyłącznie z jego dobrej woli. Nasi wolontariusze są mocno obciążeni zadaniami, więc wymaganie od nich dodatkowego zaangażowania i robienie publicznie uwag, kiedy nie mogą/nie chcą spełnić czyichś prywatnych oczekiwań, nie jest w porządku.

Mając na względzie, jak często osoby działające wolontariacko spotykają się z roszczeniową postawą, zmuszaniem do aktywności ponad siły i szantażem emocjonalnym w przypadku stawiania granic, Twój wpis odbieram jako naruszenie tychże granic. Proszę, byś więcej nie pisała w podobnym tonie oraz uszanowała prywatności DT cuda.wianki.

Jeśli nie zastosujesz się do mojej prośby, będę zmuszona wyłączyć Ci możliwość wysyłania wiadomości prywatnych, a dalej - zablokować konto.

Oczywiście serdecznie Cię zachęcam do śledzenia wątków Eli i Małego Maciusia oraz podpytywania o nich, ale bez wywierania presji na aktualnym DT.

cuda.wianki - Pią 15 Mar, 2024 21:14

Eli była wczoraj u weterynarza! Przerażenie było gigantyczne, ale zniosła wszystko bardzo dzielnie:) Niestety są podejrzenia problemów z jelitami, Eli dostała nowe leki i za miesiąc kolejna wizyta.
Otwiera się coraz bardziej i bardziej, nawet zaczęła sama przychodzić do łóżka po głaski:) Chętnie wchodzi pod kołdrę, kładzie się przytulona obok mnie i zasypia.

cuda.wianki - Pią 15 Mar, 2024 21:18

Podchody Eli ;) nieśmiało bada teren
W tym momencie akurat na łóżku leżał już Maciej, co ją zniechęciło, ale zazwyczaj to jej miejsce:) (Maciuś woli przebywać na wysokości)


joahal3 - Wto 16 Kwi, 2024 22:01

Cześć!
Jestem nowym DT dla Eli, która przyjechała do mnie razem z Małym Maciusiem. Była przerażona, ale pomimo tego już podczas pierwszej nocy odważyła się eksplorować pokój. W ciągu tych czterech dni zrobiła ogromne postępy. Zaczęła bawić się wędką i pierwszy raz dała się pogłaskać. Z kuwetą i jedzeniem nie ma problemu. Miska wylizana, aż błyszczy! :D
Trzymajcie proszę kciuki za dalszą socjalizację! Słodziaki są bardzo dzielne pomimo tej dużej dla nich zmiany.

Zana - Sro 17 Kwi, 2024 09:21

Trzymam kciuki. Bądź dzielna Eli :serce:
Niebieska - Sro 17 Kwi, 2024 09:56

Trzymam mocno kciuki, ale chyba niepotrzebnie bo z tego co piszesz to jest całkiem nieźle :) czekamy na fotki kociaków :love:
miyazawa - Sro 17 Kwi, 2024 16:06

Postęp w te kilka dni jest niesamowity, tak trzymać! 💕
Ada - Pon 22 Kwi, 2024 18:13

Jejku ta zmiana musiała być trudna dla kociaków. dlaczego ta zmiana dt?
joahal3 - Dzisiaj 1:42

W piątek miałyśmy kolejną kontrolną wizytę u weterynarza. Podczas badania USG jelit niestety okazało się, że nie ma żadnej widocznej poprawy. Weterynarz zadecydował o zmianie diety oraz wprowadzeniu tabletek, które Eli musi dostawać dwa razy dziennie. Muszę przyznać, że jest niesamowicie dzielna i dobrze znosi podawanie leku <3 Za trzy tygodnie czeka nas kolejna wizyta. Trzymajcie kciuki, żeby do tego czasu pojawił się jakiś progres!




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group