Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Jacuś

kotekmamrotek - Sob 11 Lis, 2017 03:26
Temat postu: Jacuś
Jacuś to zwykły burasek, który został złapany w standardowej łapance na typowych ogródkach działkowych - wyróżniała go jedna rzecz - masakryczny świerzb... Dlatego został na leczeniu dłużej niż standardowe 3 pokastracyjne dni - i tak ten wstrętny pasożyt odmienił jego życie... Podczas rekonwalescencji Jacuś zachorował na panleukopenię - jedną z najgroźniejszych kocich chorób, dziesiątkującą zwłaszcza maluchy... Nasz kocur ma ok. półtora roku i pewnie to ocaliło mu życie, choć i tak spędził w szpitalu prawie 2 tygodnie. W międzyczasie kocur pokazał się z najlepszej swej strony - po pierwsze to miziak nad miziaki, uwielbiający człowieka ponad wszystko; a po drugie - kocaki, z którymi teraz przebywa (również rekonwalescenci po pp), maja w nim ukochanego, cierpliwego wujaszka, który uczy i bawi - nie, nie wychowuje, na to ma zbyt miękkie serce:) A zatem został - i szuka domu, choćby tymczasowego, bo w małej klatce, w dodatku z kocimi wyrostkami, jest mu bardzo ciasno. On najbardziej z naszych ozdrowieńców potrzebuje domu...




Kocurek na ZDJĘCIACH.

Eva - Sob 11 Lis, 2017 14:26




Cotleone - Sob 11 Lis, 2017 19:26

Jaki śliczny :love:
Peony - Wto 14 Lis, 2017 23:50

Największy fan pasty witaminowej!
Bardzo, bardzo przyjacielski kocur który chciałby dostać trochę uwagi i miłości tylko dla siebie, móc pospacerować po własnym mieszkaniu, bo ciasno mu w klatce ;(

BEATA olag - Wto 14 Lis, 2017 23:52

:serce:
Promykowo - Pon 20 Lis, 2017 13:00













BEATA olag - Pon 20 Lis, 2017 13:09

Piękne oczyska i do tego symetria umaszczenia pyszczka zniewalająca... :serce:
einfach - Pon 20 Lis, 2017 13:15

JACUŚ :love:
to jest tak kochany kot i PIĘKNY! furto ma nieziemskie - gładkie, gęste, błyszczące a pod spodem jeszcze mięciutkie. A jedyne co chce to się miziać i bawić, miziać duuużo i bawić... Cały czas wyciąga tęsknie łapkę z klatki, próbuje zaczepiać, tak BARDZO tęskni za kontaktem z człowiekiem i wyjściem z klatki...

Hania_BM - Sro 06 Gru, 2017 00:11

Reklama wyglądała tak: dostajesz nasze największe miziaki, słodziaki, przytulaki.

Rzeczywistość wyglądała tak: na pierwsze 3 noce wyprowadziłąm się na kanapę, a w pracy oczy na zapałki ;)

Chłopaki (Jacuś w dwupaku z Pikusiem z Piwnicznej Piątki) w celu oswojenia się spędzili pierwszą noc w sypialni. Choć to jakieś 8m2, po tygodniach spędzonych w klatce można rozwinąć niewyobrażalne prędkości biegając wokół łóżka i skakając jak sarenka (choć Jacek to juz taka kocia SARNA) po ciotce... Kolejne dwie noce pomimo udostępnienia wszystkich komnat w 40metrowym pałacu i chłopaki i tak wybrali sypialnie i skakanie po ciotce...

Po trzech nocach i dramatycznych smsach do osób z fundacji nagle cisza... W nocy śpią, w dzień poproszą o jedzenie, przyjdą się pomiziać, wieczorem przywitają w drzwiach i wyszaleją się praktycznie same ze sobą... Koty - Aniołki !!!

Jacuś, choć ja na niego częściej mówię JACENTY, bo to jakoś dostojniej brzmi, nie miauknie i nie trąci łapą, żeby poprosić o jedzenie czy głaski. On usiądzie i spojrzy, a że spojrzenie ma konkretne Ty już wiesz co masz robić ;) A jak zaczniesz to nie próbuj skończyć wtedy kiedy Tobie wygodnie ;)

https://photos.google.com/share/AF1QipOFmig-sJQeDmBkyXugZXUucDGdy2l_ZR0wpY3RPZf3PtCfVhzh00E4MvfkWAm9KA/photo/AF1QipOIjeg11BYZfTBEkKmdmJczBl7DIOHyXSEBtJJC?key=VkJfQjQzWDZQTUhmeXNKT1JYZHF3N3M3TWduOVVR

https://photos.google.com/share/AF1QipOFmig-sJQeDmBkyXugZXUucDGdy2l_ZR0wpY3RPZf3PtCfVhzh00E4MvfkWAm9KA/photo/AF1QipMK7MPeiTjwwH9h_NcbPtLnYX1_unqdMJ5EEycG?key=VkJfQjQzWDZQTUhmeXNKT1JYZHF3N3M3TWduOVVR

https://photos.google.com/share/AF1QipOFmig-sJQeDmBkyXugZXUucDGdy2l_ZR0wpY3RPZf3PtCfVhzh00E4MvfkWAm9KA/photo/AF1QipP89CnTJyviWGx9roaqP81qRGs8URsT7Je3NbiJ?key=VkJfQjQzWDZQTUhmeXNKT1JYZHF3N3M3TWduOVVR

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

BEATA olag - Sro 06 Gru, 2017 06:02

::






Hania_BM - Pon 11 Gru, 2017 22:53

Ten Pan to klasa sama w sobie.
Bawi się, ale jak dama na siłowni: tylko do oznak pierwszego zmęczenia i pojawienia się pierwszej kropli potu (żeby mu się makijaż nie rozmazał - wygląda jakby miał permanentną kreskę oka zrobioną). Cierpliwie znosi zaczepki Pikusia, ale jak ma dość to potrafi ustawić go jednym machnięciem łapą.
I dużo pomaga w domu - ostatnio piekliśmy pierniczki. Najbardziej lubi foremkę w kształcie renifera - czyt. reniferów mam najmniej, bo foremka ciągle lądowała na ziemi ;)

BEATA olag - Wto 12 Gru, 2017 11:52

:: :love: ::
Hania_BM - Sro 27 Gru, 2017 22:39

Jak ja bym chciała wstawić zdjęcie/filmik pokazujący jakim pieszczochem jest Jacuś... ale nie mogę, bo króla Jacka I trzeba głaskać mocno, tam gdzie chce i koniecznie obiema rękami ;)

Miała bym więcej do opublikowania gdybym mogła wstawiać zdjęcia lub filmy, które nie wyszły, bo Jacek mnie usłyszał lub zobaczył i biegnie do czochrania...





Hania_BM - Sro 27 Gru, 2017 22:42

Jacek też był uwzględniony w liście prezentowej ;)


Hania_BM - Sro 27 Gru, 2017 22:50

Stary Niedźwiedź mocnoooo śpi... Pamiętacie???


Peony - Czw 28 Gru, 2017 10:57

My się go boimy, na palcach chodzimy, jak się zbudzi to nas zje!
... że niedźwiedź to prawda, że mocno śpi te prawda, ale przecież nikogo by nie skrzywdził! :D

Hania_BM - Sro 10 Sty, 2018 22:34

Jacek się nie zmienia... kochany jak zawsze, nygus jak zawsze, łakomy jak zawsze. Po głasku zwiadowczym od razu rzuca się na plecy i wystawia brzuch do czochrania... a jakie On ma futerko <3

Wśród moich znajomych i rodziny Jacuś ma juz fanklub. Mój przyjaciel stwierdził nawet, ze Jacuś się we mnie zakochał ;) Reaguje jak go zawołam i chodzi za mną krok w krok... żeby mnie w pracy tak słuchali ;)









Hania_BM - Sob 20 Sty, 2018 18:37

W tym tygodniu odkryłam nową ulubioną zabawkę Jacka... moje włosy ;) Mnie też to nawet bawi dopóki nie dostanę z łapy w ucho lub w oko, ale zdecydowanie bez pazurów!

Jacek większość dnia (a ostatnio nawet nocy) przesypia, nadal bawi się mychą z IKEA jak wariat i opiekuje Pikusiem jak mama. Teraz doszła mu opieka nade mną, bo z moją złamaną ręką wszystko mi idzie wolniej, ale najgorsze, że dość wolno nakładam jedzenie ::






Po co pić na stojąco jak można się położyć :tan:



agula.s - Sob 20 Sty, 2018 21:47

Zlamana reka to zadne usprawiedliwienie dla zbyt wolnego nakladania papu. To nie do zniesienia :: :cool: :lol:
kotekmamrotek - Sob 20 Sty, 2018 22:19

no nie wierzę - co za leniwiec ::
kotekmamrotek - Sob 20 Sty, 2018 22:23

hmmm - oczywiście mam na myśli Jacusia :oops:
Hania_BM - Pon 29 Sty, 2018 22:11

Piękności moje :serce:


Hania_BM - Sro 31 Sty, 2018 11:06

Dużo czasu ostatnio spędzam w domu z chłopakami... Nie wiem kto ma gorzej ;)

Tak np. wygląda Jacuś jak z zaskoczenia zaczynam mu śpiewać nad uchem ;)



Aktualnie mam jedno krzesło, oboje je uwielbiamy...





niedługo walka się skończy ;)


I jeszcze uwieczniona ukochana pozycja Jacentego ;)

Piena - Sro 31 Sty, 2018 11:50

Jaka żaba :D
Marianna - Sro 31 Sty, 2018 12:48

Też bym lubiła krzesło :oops:
Hania_BM - Sro 14 Lut, 2018 11:20

Dawno nas tu nie było :oops:

Byliśmy zajęci... np. skręcaliśmy krzesła...



Poza nocnymi wariactwami Jacuś praktycznie cały czas... śpi! Ręka do góry, kogo to zdziwiło ;)








Hania_BM - Sro 14 Lut, 2018 11:30

Pozatym Jacenty zdobywa kolejne serca odwiedzających nas gości ;)
Ostatnio pokochała go moja przyjaciółka... Uwaga to osoba, która bardzo, bardzo nie lubi kotów, wręcz się ich brzydzi... jak to bywa w takich sytuacjach, koty do takich ludzi lgną najbardziej... i co? Jacenty wskoczył jej na kolana, ona od niechcenia pogłaskała i jak Jacek wykonał standardowego baranka i rzucił się na plecy i wystawiła miękki brzusio do miziania to zdobył jej serce. Serio! Znam dziewczynę 18lat i przesiedziała 4 godziny z kotem na kolanach!

A jak Marta wyszła to Jacek strzelił klasycznego focha ;)


Hania_BM - Sro 14 Lut, 2018 11:33

I jeszcze kilka fotek pozowanych ;)


Kasia1234 - Pią 16 Lut, 2018 17:17

Co za piękny kot!
Czy on ma bardzo długie łapy, czy mi się tylko wydaje?
I jakie piękne ma rysy i jaki zgrabny... :aniolek:

Hania_BM - Pią 16 Lut, 2018 22:54

Jacuś tylko tak pięknie przypozował do zdjęcia ;)
Nie jest szczególnie smukły ani szczupły, ale zdecydowanie jest piękny! Każdy kto mnie odwiedza myśli, że to rasowy kocur... a miziak z niego niesamowity!

Cotleone - Pią 16 Lut, 2018 23:05

No pewnie, że rasowy :: Nie ma bardziej rasowego kota niż bury dachowiec :wink: Jestem absolutnie zachwycona Jacusiowymi prążkami :D
Hania_BM - Sob 03 Mar, 2018 01:13

Parafrazując przysłowie...
raz pod wozem (parapetem), raz na wozie (na parapecie)...





Cóż, ostatnio to ukochane miejsce Jacusia... szafa bez drzwi już nie jest najfajniejszą skryjówka, bo... madtka założyła drzwi (bo w końcu ją stać). Jak żyć???

Można zostać modelem :D


albo opiekunką...


W przeciwnym wypadku wydadzą mnie na prezent...


A w nowym domu planuję i tak wrócić na parapet :lol:


Hania_BM - Sro 14 Mar, 2018 20:48

Jak myślicie, co robi Jacuś???
Spi! Je!Wariuje ;)

Ciekawe czy zjadłby to wszystko gdybym nie schowała ;)



Tak mnie wita rano...



Pewne rzeczy (i ulubione miejsca) się nie zmieniają...



Jeszcze zdjęcie z cyklu: przecież z tej perspektywy i tak wyjdę źle...

Hania_BM - Sro 14 Mar, 2018 20:50

Naszło mnie na porównania, w końcu chłopaki są u mnie prawie 4 miesiące...

Jak walczyli tak walczyli, tylko więksi są (szczególnie Pikuś)...


Hania_BM - Sro 14 Mar, 2018 20:52

Jean Kot Van Jacek i Rambo Pikuś Bilboa ;)
Cotleone - Sro 14 Mar, 2018 21:01

Myślę, że gdybyś nie schowała karmy, podjąłby wyzwanie :wink: Jestem wielką fanką Jacusiowego futerka i słodkiego różowego nochalka ::
Nieźle razem dokazują te kociaki ::

Peony - Czw 15 Mar, 2018 00:11

Z Jacusia jest taki przystojniak! :love: :love: :love:
Proszę przekaż mu ode mnie tulasy i głaski, ciocia o nim myśli i bardzo kocha!

Hania_BM - Czw 15 Mar, 2018 08:40

Peony napisał/a:
Z Jacusia jest taki przystojniak! :love: :love: :love:
Proszę przekaż mu ode mnie tulasy i głaski, ciocia o nim myśli i bardzo kocha!


Jacuś mówi, ze tulasy i głaski przez komputer się nie liczą ;)
Zapraszamy!

Peony - Czw 15 Mar, 2018 11:01

Jestem rozchwytywana :oops:
Hania_BM - Sro 21 Mar, 2018 19:25

Pierwszy dzień wiosny!

Hania_BM - Wto 27 Mar, 2018 20:34

Jacuś i jego zaufanie do ludzi nie zna granic.
Podczas podpisywania umowy na internet Jacenty wskoczył Panu z kablówki na kolana i kazał się głaskać po brzuchu, ale nie tak od razu, toż to obcy człowiek, dał Panu 3 minuty ;)

A od wczoraj uczymy Jacusia korzystać z krytej kuwety, bo gimnastyka artystyczna na krawędzi standardowej kuwety często kończyło się fikołkiem i wysypanym żwirkiem ;) Chłopak swoje waży ;)
Aktualnie kryta kuweta to świetna kryjówka aż żal się w nią załatwiać ;)





Zdjęcie z cyklu jeszcze tylko jeden rozdział, później głaskaj!

saszka - Wto 27 Mar, 2018 21:15

Jejciu, on jest taki podobny do Bonucciego z Wilczków ::
Peony - Wto 27 Mar, 2018 22:26

Jest przepiękny i jedyny w swoim rodzaju :love:
Przystojny z zewnątrz, a w dodatku jaki piękny w środku...! Cale szczęście że z tą swoją ufnością trafił na dobrych ludzi ::

A to nowe czarne legowisko jakieś niedopasowane rozmiarowo! Ale może Jacusiowi uda się zrobić pazurkiem jakieś przeróbki krawieckie :twisted:

Piena - Sro 28 Mar, 2018 00:26

Boshe jaki on jest słodki, każde kolejne jego legowisko roztkliwia mnie coraz bardziej... Chyba założę jego psychofanklub :love:
Hania_BM - Pią 30 Mar, 2018 22:07

Jacuś dzisiaj przeżył wizytę kontrolną u weta.

Pani doktor pochwaliła za mięciusie futerko (phi, każdy chwali) i za to że taki grzeczny, ułożony (phi, rano by go zobaczyła...). Jacenty trochę się stresował pobraniem krwi, ale był bardzo grzeczny i zaczął mruczeć od razu jak go pogłaskałam.

Hania_BM - Sro 04 Kwi, 2018 20:40

Wstawaj! Przecież widziałam jak otworzyłaś jedno oko!!



Nie mam siły sprzątać, zmęczony jestem...



Phi, nie przekupisz mnie jedzeniem...



Pasta witaminowa powiadasz?



Zmywarka wypakowana ;)



Analogicznie do informacji w wątku Pikusia... Chłopaki dostali szelki od mojej mamy w ramach prezentu świątecznego... Jacuś nie widział w niczym problemu ;) I tak wystawił brzuchol do głaskania ;)




A Was ktoś oblał wodą w Śmingusa Dyngusa? Ja miałam mokrą pobudkę... Jacuś zrzucił szklankę wody prosto na moją poduchę, idealnie w poniedziałek :lol:

I na koniec fotka i wszyscy robią "oooooooooooo" ;)

Peony - Sro 04 Kwi, 2018 20:50

Ooooooo :love: jaki przystojniak, to się w głowie nie mieści!
Jaki mądrala, skąd on wiedział że jest Lany Poniedziałek? :shock:

Za pastę witaminową to pewnie Jacuś był gotów wysprzątać caaaly dom!

kotekmamrotek - Czw 05 Kwi, 2018 17:04

a nie wysprzątał????
Cotleone - Czw 05 Kwi, 2018 19:19

Dokładnie tak: Ooooooooo :love: Jest przecudny ::
Hania_BM - Wto 24 Kwi, 2018 23:04

O jeju jeju jak nas dawno nie było na forum!!
Gorący kwiecień już się kończy, wyjazdy, delegacje i wesela już prawie za nami ;)

Przez ostatnie 2-3 tygodnie Jacuś był częściej w domu z kimś znajomym niż ze mną i... doskonale sobie poradził ;) Chłopaki przeżyły nawet świętowanie pewnego ważnego wydarzenia w moim życiu i nie przeszkadzało im 15 nieznajomych osób na ich terytorium ;)

Tak się przygotowywaliśmy z Jacusiem do jednego z wesel... Ja wybrałam kolor nude, a Jacuś tylko opiłował pazurki ;)





Tak wygląda Jacek jak się dziwi, ze w łóżku śpię znowu ja ;)


A to fotka, która kojarzy mi się z Jacusiem-chojrakiem-kozakiem-cwaniakiem ;)

Hania_BM - Sob 05 Maj, 2018 23:14

Chata nam się powiększyła o 10 metrów osiatkowanego tarasu i... niczego więcej do szczęścia nie potrzeba ;) Spędzamy teraz praktycznie każdą wolną chwilę "na dworze", więc wklejam zatrzęsienie fotek właśnie z naszego raju ;)
















No dobra, czasami wpuszczam chłopaków do domu i pozwalam spać w łóżku ;)



Choć Jacuś uwielbia, wręcz ubóstwia swój nowy domek...



Peony - Nie 06 Maj, 2018 00:35

Ale luksusowa rezydencja :love:
Jacuś chyba został księżniczką w najwyższej wieży zamku!

misiosoft - Nie 06 Maj, 2018 08:24

Taras pierwsza klasa :)
Hania_BM - Pią 01 Cze, 2018 16:43

Ahoj! Lato w pełni, przesiadujemy na tarasie w każdej wolnej chwili. Aż żal mi wychodzić do pracy, bo chłopaki rano zajmują strategiczne pozycje na swoich ulubionych miejscach i... muszę Jaśnie Panów wynosić do mieszkania, bo wyjątkowo tracą słuch na swoje imiona oraz na dźwięk nakładanego jedzenia do misek...

Pozatym sezon na owady się zaczął. Jacuś jest idealnym kandydatem na kota-obrońce dla osoby, która panicznie boi się pająków, tych wielkich komarów (nigdy nie wiem czy to komary czy komarzyce) oraz ciem i innych okropnych stworzeń ;)
Goni - poluje - unicestwia potwory! A że czasami niezgrabnie strąci tyłkiem coś z blatu, albo przewróci z łoskotem... To są jedyne momenty kiedy mu wybaczam ;)







Jak nie poluje to nygusuje... To się nie zmienia...






PS. Zwróciliście uwagę jak często Jacuś śpi/odpoczywa w towarzystwie Pikusia? Pomimo, ze jest niesamowitym miziakiem i przytulasem (przeciwieństwo Pikusia) nie wyobrażam sobie rozdzielenia tych dwóch osobników, zapłakali by się chyba za sobą...

Hania_BM - Nie 17 Cze, 2018 21:17

Mam nowe przezwisko w gronie znajomych! Violetta Villas z Grunwaldu...
W ostatni weekend moim domem zapanowały dwa tymczasy Jacuś i Pikuś, pies znajomych Jaruś, dodatkowo stała karmicielka okolicznego stadka wyjechała na wakacje, więc wolnożyjące koty z okolicy karmiłam ja ;)

Ani trochę nie zdziwiło mnie to, że Jacuś zaakceptował Jarusia od razu i bawili się i gonili praktycznie cały czas. W nocy wszyscy spaliśmy w jednym łóżku, każdy w inny miejscu, ale daliśmy radę. Chłopaki mieli tyle wrażeń, ze pierwszą noc od nie pamiętam kiedy przespali do rana ;)





Wieczorami sobie czytamy ;)



A fotka-reklama dla osiatkowanych tarasów...

Hania_BM - Nie 17 Cze, 2018 21:28

O! Jacuś ostatnio uczy Pikusia jak polować na owady... dzieje się ostatnio...



I ostatnio Jacuś znalazł sobie nową rozrywkę.... wszystko, ale dosłownie wszystko strąca łapą z blatu kuchennego... takim sposobem wieczorem mam nowy rytuał... W szafie lądują wszelkie suszące się naczynia, dzbanek filtrujący, chlebak, czajnik i ... korek od zlewu (!) - Jacek uwielbia się bawić korkiem właśnie o 4 w nocy... to taki duży korek z magnesem na środku... Można stawać raz na jednej stronie, raz na drugiej... i tak fajnie stuka jak się przesuwa... klawa zabawa, ehhh

A Jacuś tak niewinnie wygląda...

Hania_BM - Sro 04 Lip, 2018 22:25

Bratki powiędły i ostatecznie "wyjechały" z doniczek, ale natura nie znosi próżni... Jacuś "wjechał"!
PS. Tak, w doniczkach jest ciągle ziemia...



Opalanie tez już zaliczone... czasami słońce razi...



A czasami słońce zajdzie ;)


Hania_BM - Sro 18 Lip, 2018 19:52

Po ostatniej wizycie psa po operacji został nam na pamiątkę kołnierz... Miałam go zutylizować, ale...





Tu choć na drugim panie, ale jednak w kadrze ;)


saszka - Sro 18 Lip, 2018 21:13

Hania_BM napisał/a:
Po ostatniej wizycie psa po operacji został nam na pamiątkę kołnierz... Miałam go zutylizować, ale...


Koty - mistrzowie recyklingu :lol:

Hania_BM - Pon 13 Sie, 2018 22:49

Jejku jejku nie miałam czasu na aktualizację...
Tu wakacje, tu stresy w pracy...

A Jacuś dzielnie na posterunku... sprawdza czy wanna nie cieknie, a że nie jest pewny to do ekspertyzy zaprosił Pikusia...



sprawdza siłę wiatru, zeby znowu nas jakiś orkan nie dopadł...




Kontroluje napięcie siedziska mebli balkonowych...


oraz stabilność mini-deski do prasowania...


kontroluje porządek w szafie...

;)


Taki ten Jacuś zajęty. Nie jest lekko być kotem... Pora odpocząć z ... Pikusiem oczywiście!


saszka - Wto 14 Sie, 2018 08:43

:lol:
Na trzecim zdjęciu chyba go ten orkan dopadł i przewrócił ::

misiosoft - Wto 14 Sie, 2018 08:44

saszka napisał/a:
:lol:
Na trzecim zdjęciu chyba go ten orkan dopadł i przewrócił ::


Madka!! wieje tak, że strach z domu wychodzić ::

Hania_BM - Wto 04 Wrz, 2018 20:47

Jak On to robi nie wiadomo... Jacuś to najlepszy monitor oddechu, bo po oddechu poznaje chyba, że ktoś się właśnie obudził (tak! myślałam, ze umiem "udawać" sen, ale to nie działa...). Rzuca się od razu na klatę i zaczyna reanimować... Puls sprawdza różowym noskiem ;P
Hania_BM - Sro 19 Wrz, 2018 21:40

Jacuś to taki miziak-sierotka... Chcecie dowodów???



Zamienił swoją ulubioną pozycję "na żabkę" na nową... Ogłaszam konkurs na nazwę :lol:



I z ciekawostek jeszcze to... Standardowa zabawa w chowanego z Jacusiem :lol:





Stacja dokująca dla szczoteczki i ... Jacusia...



I jeszcze nygusy po moim powrocie do domu ;)


saszka - Czw 20 Wrz, 2018 07:57

Dorodna ta sierotka :D
Hania_BM - Czw 20 Wrz, 2018 08:36

Jacuś ma taką budowę ciała... I ma ciężkie kości... I ogólnie jest PUSZYSTY :wink:
saszka - Czw 20 Wrz, 2018 08:54

Hania_BM napisał/a:
Jacuś ma taką budowę ciała... I ma ciężkie kości... I ogólnie jest PUSZYSTY :wink:


Ależ ja to rozumiem i nic nie sugeruję innego! :P

misiosoft - Czw 20 Wrz, 2018 09:03

nowa pozycja - jak dla mnie to "na surykatkę" ::
einfach - Czw 20 Wrz, 2018 10:32

misiosoft napisał/a:
nowa pozycja - jak dla mnie to "na surykatkę" ::


albo np. konik morski

saszka - Czw 20 Wrz, 2018 10:52

Kompletnie się z wami nie zgadzam. To ewidentnie ta poza:



:lol:

Hania_BM - Nie 21 Paź, 2018 20:54

Jak już napisałam w wątku współlokatora Pikusia pojechałam na wakacje... i utopiłam telefon w oceanie... Niektórzy wrzucają monety, a ja zawsze hojna byłam i poszedł cały telefon...ehhh

A co u Jacusia? Jak wróciłam, po 5 minutowej wizycie w toalecie zastałam kwiatka na walizce - nie wiem czyja to zasługa, Pikusia czy Jacusia, ale chłopaki chyba tęskniły <3

Od osób opiekujących się podczas mojej nieobecności wiem, ze Jacuś wygrał konkurs... na największego przytulasa, na największego miziaka i największego głodomora ;)

misiosoft - Pią 09 Lis, 2018 09:36

w ten wotrek miała okazję poznać Jacusia osobiście ::

Jacuś jest duszą towarzystaw :) Lubi gości, wita się z nimi od samego progu (a zwłaszcza z ich butami i torebką ;) ) A podczas całej wizyty bardzo się do mnie łasił, łącznie z wskoczeniem mi na kolana :love:

ma prześliczne umaszczenie :: i taki słodziutki nosek ::

jeśli znajdzie się w końcu ktoś chętny na jego adopcję, to będzie miał z niego dużo pociechy :)

Hania_BM - Sro 14 Lis, 2018 22:46

Ostatnio przy przeglądzie paszczy odkryłam, ze Jacuś ma krzywe ząbki ;) Tylko te malutkie, kły na swoim miejscu ;) Dodaje mu to tylko jeszcze więcej uroku chociaż myślałam, ze już bardziej słodki kot nie może być ;)

I jeszcze taka jedna przypowieść...
Wiecie co to jest syndrom świeżo umytej podłogi? Umyj podłogę, a Jacuś po niej przebiegnie!! Kontrola jakości ;)

Hania_BM - Wto 27 Lis, 2018 00:19

Ten wiersz wstawiam na profil i Jacusia i Pikusia...

Jacuś i Pikuś w jednym stali domu,
Jacuś na górze, a Pikuś na dole;
Jacuś, spokojny, nie wadził nikomu,
Pikuś najdziksze wymyślał swawole...


Z serii "nigdzie nie jedziesz beze mnie!!!"



I kolejna fota z serii: u mnie nikt nie mieszka za darmo... każdy ma obowiązki...


Hania_BM - Sro 26 Gru, 2018 22:25

Pewnie jesteście ciekawi co u największego fundacyjnego słodziaka?
żadna tajemnica - słodki jak zawsze ;)



i ma fioła na punkcie zlewu i wody, choć gwiazdkowy prezent, fontannę dla kotów delikatnie mówiąc ignoruje...




Kolejna sprawa... W tym roku jak i w poprzednim zaryzykowałam żywą choinkę... W zeszłym roku choinka przez kilka godzin miała na sobie tylko lampki na baterie, które Jacuś i Pikuś podzielili na dwa komplety (czytaj przegryźli je), więc choinka bez żadnych ozdób stała w salonie tylko podczas mojej obecności w domu, a jak tylko wychodziłam to wynosiłam ją na zewnątrz... W tym roku pełna obaw przytargałam kolejną choinkę do domu przygotowana na częstsze kursy na balkon... i nie dość, że drzewko stoi od kilku dni z lampkami podłączonymi do prądu (!) to jeszcze przyozdobione bombkami.... Szok i niedowierzanie!!

Hania_BM - Nie 27 Sty, 2019 23:06

O matko z córką jak nas dawno tu nie było!! Problemy osobiste sprawiły, że nie miałam głowy do uzupełniania wątku chłopaków, ale wracamy już do normalności, a Jacuś i jego brother from another mother Pikuś bardzo pomagają mi coraz częściej się uśmiechać :)
Po drodze były i święta i rozpakowywanie prezentów i śnieg...

Zaczynamy od śniegu...


Udało mi się złapać Jacusia w kilku czadowych pozach... On jest pod tym kątem niesamowity...

Poświąteczne lenistwo:





Kocham tą fotę... Poza w stylu: skończ już oglądać te głupie seriale...


Zmieszczę się, zmieszczę! A jak się nie zmieszczę to i tak się zmieszczę!


Nowy smak karmy? Świąteczny powiadasz?


Kotowąż pospolity, gatunek rzadko spotykany...




I na koniec jak zawsze z Pikusiem...

misiosoft - Pon 28 Sty, 2019 08:55

o matko, jakie śmieszne on ma te pozy ::
saszka - Pon 28 Sty, 2019 10:41

Jakie słodziaaaaaki. No nie mogę :love:
saszka - Nie 03 Mar, 2019 23:15

Co u Jacusia i Pikusia? :)
Hania_BM - Czw 21 Mar, 2019 20:59

Wiosna przyszła to i madka się w ogrodnika chciała pobawić... Trawę kocią wysiała... dobra na jelita mówili... koty chętnie podjadają mówili...
tiaaa...
tydzień "hodowli", 3 minuty zabawy, pół godziny sprzątania;)



A Jacuś na to: Cho pomogę Ci sprzątać!



A następnie tęsknym wzrokiem wypatrywał kolejnych kwiatów do dewastacji ;)


Hania_BM - Sro 24 Kwi, 2019 22:10

Zabawa w wersji: na Jacusia...



tak się kończą kocie zabawki kupowane za ludzkie pieniądze... I tak najlepsza jest gałązka od koperku ;)



albo schowki w baaardzo dziwnych miejscach... np. karton po odkurzaczu...


albo worek ze śmieciami po sprzątaniu tarasu...



Oczywiście po sprzątaniu trzeba się zdrzemnąć ;)


saszka - Pią 26 Lip, 2019 11:41

Jacusiu, jak się masz? :)
Hania_BM - Nie 15 Wrz, 2019 20:49

Witam wszystkich fanów Jacusia.
Dawno się nie odzywaliśmy, ale to oznacza tylko jedno... jest niezmiennie... niezmiennie cudownie 😉
Poszło już w świat, więc i tu oficjalnie ogłoszę... Po 21,5 miesiącach w domu tymczasowym, po jednej ankiecie i jednej propozycji spotkania w sprawie adopcji... Biorę ich! Niech pierwszy rzuci przysmakiem ten, kto nie zatrzymał choć jednego tymczasa na stałe :P
Prawda jest taka, że nie potrafię żyć bez tego pięknego buro-białego pyszczka, delikatnego miauczenia, zrzucania wszystkiego z blatu kuchennego, nawet na władanie mokrego nosa do ucha o 5 rano przestało mi przeszkadzać :P
A jak spędziłem ostatnie miesiące?
Dość leniwie, na tarasie (oczywiście osiatkowanym), trochę w domu, dużo odpoczywając i przytulajac się do przybranego brata Pikusia. Duzo się też bijemy, jak to bracia, ale zawsze daje mu wygrać, bo jest młodszy i zawsze dawałem mu fory 😉


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group