Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Kedi

Ada - Czw 08 Mar, 2018 20:41
Temat postu: Kedi
Widywałam tę młodą koteczke latem w okolicy mojego domu, wtedy miała obróżkę z dzwoneczkiem i stale biegała po ruchliwej ulicy Sw. Antoniego w Poznaniu.

Od miesiaca zaczeła przychodzić pod nasz domu, sąsiedzi ją dokarmiali. Dziś się jej przyjrzałam. Nie ma już obróżki za to ma wielki brzuch :roll:

Udało się ją złapać sąsiadowi i koteczka już u mnie w łazience. Jutro jedziemy na sterylizację. Koteczka jest kompletnie oswojna widać, że to kot domowy może uciekła a może ktoś ją wywalił bo w ciąży :evil:

Jest przepiękna!





Kedi na ZDJĘCIACH

Niebieska - Czw 08 Mar, 2018 22:26

Ale pysio ładny :love:
tajga - Czw 08 Mar, 2018 23:12

Jakie przepiękne oczy :)
agula.s - Pią 09 Mar, 2018 05:56

Te oczyska. Do zakochania sie. ::
Ada - Pią 09 Mar, 2018 19:10

Kedi już po zabiegu i teraz odpoczywa w łazience. Testy FIV i FEL negatywne :banan:
Ma świerzb i dostała na to preparat i na robale przy okazji też :)

Oto pięknisia:

Złapałam se kota by się komponował z kaflami w łazience ....

agula.s - Sob 10 Mar, 2018 07:12

Jest piekna. Prawdziwe cudo.😄😘
Morri - Sob 10 Mar, 2018 15:11

zjawisko :serce:
Ada - Sob 10 Mar, 2018 17:10

Kot zabrany z ulicy i po dużej operacji nie czuje się dobrze. Mała łazienka jej nie wystarcza, chciałaby z niej uciec. Miałkoli pod drzwiami a mi sie serce kraje :(

Jak do niej wejde to ładuje sie na kolana i domaga głaskania wtedy się uspakaja. Chyba sie przeprowadze do łazienki :)

kikin - Sob 10 Mar, 2018 18:04

zdjęcie co prawda z dzieciństwa, ale zanim nie pokażę bieżącego, czy one nie są podobne z moją Lilianką ::
kat - Sob 10 Mar, 2018 18:12

Bardzo podobne :)
Ada - Nie 11 Mar, 2018 09:56

O 5.30 dziś rano obudził mnie chałas w chacie i wrzask kota. Wstałam nieprzytomna nie wiedząc o co chodzi. A to Kedi ! Spryciula otworzyła sobie łazienkę i ruszyła na rezydentke Lune !

Spacyfikowałam diablice i z powrotem do łazienki. Teraz kombinuje by sie to ponownie nie zdażylo. Ale jak ?

Ada - Wto 13 Mar, 2018 21:00

Przeniosłam Kedi do kuchni ma tam więcej miejsca. Kotka jest tak wielkim pieszczochem, że czegoś takiego nie widziałąm. Przebija nawet moje koty ! Nie chce schodzić z kolan, przytula się jak dziecko i zasypia. Daje buźki i wlepia we mnie te swoje cudne oczy :)
Jest tez idealym kotem w obsludze weterynarynaryjnej, dr Żaneta powiedziałą, że dawno tak kochanego pacjenta nie miala. Daje sobie robic wszystko, nie ucieka a codzinnie teraz ma czyszczone i zakrapiane uszy lekarstwem. Kot cud, miód i malina dla ludzi.

Za to co do kotów... Udało jej sie kilka razy zwiać na chatę i chyba kierowała się myślą "te obce na pewno chcą mnie zamordować wiec ja je zamorduje pierwsza" i z impetem i pazurami na pierwszego kota, który się nawinie ! Mam nadzieję, ze to jej przejdzie.

Ada - Sro 14 Mar, 2018 19:04

Slodycze :)

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

https://www.youtube.com/w...eature=youtu.be

Już nie musicie jeść czekolady ::

misiosoft - Czw 15 Mar, 2018 09:05

najsłodsza :love: :love:
Ada - Sob 17 Mar, 2018 21:01

Kedi zaczeła wylizywać sobie brzuszek więc musiałam pannę zapakować w kaftanik. Ubrać się dała i znosi go dzielnie, nie ma mowy o "depresji kaftanikowej" :) Choc na początku stale sie pokładała.

Co mi zrobiłaś ??



Wszystko znise tylko nie zrzucaj mnie z kolan :)



bo jestem mała i potrzebuje ciepełka


MISIEK - Sob 17 Mar, 2018 21:13

słodzio :aniolek:
agula.s - Nie 18 Mar, 2018 08:30

Ona jest samym cukrem.😄
Ada - Pon 19 Mar, 2018 20:30

Kedi była dziś na kontroli u pani doktor Żanety. Świerzb ładnie znika ale w prawym uszku jest korek wiec nadal trzeba jej to ucho przepłukiwać co kotka dzielnie znosi. Ona jest taka uległa i kochana. Pani doktor chyba się w niej zakochała bo zobiła jej sesje zdjęciową i komuś ma ją pokazać .... :)

Tak miziasty i bezproblemowy kot nie trafia się często wiec po szczepieniu pewnie będzie do niej kolejka :lol:

Ada - Wto 03 Kwi, 2018 11:36

Poniważ świerzb mamy opanowany i Kedi już zaszczepiona próbuję połączyć ją z resztą stada. Kuchnia jej juz nie wystarcza i głośno płacze za zamkniętymi drzwiami. Ona bardzo potrzebuje człowieka, który będzie ją głaskał i przytulał. Kilka razy dziennie przynoszą ją do pokoju gdzie sa trzy inne koty. Wszytkie trzy zaraz zwiewają do swoich kryjówek bo Kedi chce je atakawać. Po kilkunastu takich próbach jest ciut lepiej bo Kedi już nie atakuje od razu :: Atakuje jak któryś z kotów wylezie z kryjówki. Ale jak siedzą pochowane to Kedi przychodzi do łóżka, przytula sie i zasypia choć śpi bardzo czujnie. Myślę, ze po dłuższym czasie zaakceptowała by inne koty bo miesiac to troche mało na socjalizację.
Ada - Sob 07 Kwi, 2018 18:41

Dzisiaj Kedi miała pierwszą i ostatnią mam nadzieję :) wizytę przed-adopcyjną. Trochę sie chowała bo w pokoju byli nieprzyjaciele czyli moje koty :) Ale potem dała się wziąć na kolana przez przyszłą opiekunkę i bawiła się z przyszłym opiekunem. Zaprezentowała pięknie jak wielkim jest pieszczochem.

A wiec jak tylko nowy dom zabezpieczy okno tarasowe Kedi pojedzie do siebie :) ))

Ada - Sob 21 Kwi, 2018 21:17

Kedi i ja i reszta kociarstwa juz nie mozemy sie doczekać przeprowadzki :)

Kedi bo bardzo potrzebuje więcej pieszczot, miłości i przestrzeni tylko dla siebie, moje koty bo juz mają dosyc jej zaczepek i ja bo nie cierpię jej zamykać w kuchni.

Kedusia znalazła sobie nowe miejsce do obserwacji ... półka przy szafkach w kuchni. Żaden inny kot dotychczas nie wpadł na taki genialny pomysł :)


Niebieska - Nie 22 Kwi, 2018 22:32

uuuu, już nie jest taka szczuplutka jak na pierwszych fotach... Ten pobyt w kuchni chyba jej służy ;)
Ada - Nie 06 Maj, 2018 14:23

Kedi powoli się pakuje bo 15 maja jedzie do swojego wytęsknionego domku :)
Ada - Nie 06 Maj, 2018 14:24

ups 16 maja he he
Ada - Wto 15 Maj, 2018 20:14

Kedi ma dziś zieloną noc u mnie :)
saszka - Wto 15 Maj, 2018 20:19

To musisz jej zrobić jakiegoś psikusa :D
Ada - Wto 15 Maj, 2018 20:22

no wlasnie rozmyślam nad tym :diabel:
saszka - Wto 15 Maj, 2018 22:05

Proponuję kompromitujące zdjęcia ;)
Ada - Sro 16 Maj, 2018 21:15

I zostawiłam przytulaśną Kedi w jej nowym domku. Na początku musiala znaleźć bezpieczne kryjówki wiec na wszelki wypadek zadekowała się za łóżkiem. Ale nie na długo :) Powoli zaczeła zwiedzać zainteresowana z lekkim strachem. Oszołomił ją jej nowy salon, noooo tyle przestrzeni i ani jednego kota! Wszystko dla Kedi. Myślę, że będzie bardzo szcześliwa w nowym domu gdzie wreszcie będzie miala tyle uwagi i pieszczot ile tylko zapragnie.

Powodzenia słodka Kedusiu !!!

Morri - Czw 17 Maj, 2018 01:14

Powodzenia, maleńka :aniolek:
kat - Czw 17 Maj, 2018 09:09

Poranne wieści :)

Cytat:
Dzień dobry,
noc minęła spokojnie,ale chyba Kedi nie wyszła zza sofy...
Rano wyszła na wołanie,ale na ugiętych łapkach.
Jak wróciłam po odwiezieniu Kuby do szkoły zastałam pustą miskę:) i siuśki w kiwecie:)
Teraz chodzi po parapecie w salonie i miałczy żałośnie...Czasami sama podchodzi,ale widać że jest zestresowana...

kikin - Czw 17 Maj, 2018 10:46

kat napisał/a:
Poranne wieści :)

Cytat:
Dzień dobry,
noc minęła spokojnie,ale chyba Kedi nie wyszła zza sofy...
Rano wyszła na wołanie,ale na ugiętych łapkach.
Jak wróciłam po odwiezieniu Kuby do szkoły zastałam pustą miskę:) i siuśki w kiwecie:)
Teraz chodzi po parapecie w salonie i miałczy żałośnie...Czasami sama podchodzi,ale widać że jest zestresowana...


jak są siuśki i pusta micha to będzie git ::

kat - Pią 18 Maj, 2018 12:16

A to zdjęcia z adopcji - już na rekach u nowej mamy :)




kat - Sob 19 Maj, 2018 10:59

Wieści z dzisiaj :)

Cytat:
Dzień dobry:)Dziś duży postęp.Kedi nie schowała się rano,a wręcz przybiegła do mnie domagając się pieszczot.Bawi się z Kubą.Apetyt ma duży i już podchodzi do miski,przedtem ja zanosiłam jej jedzenie do jej aktualnej kryjówki.Drapaczkę zrobiła sobie z dywanu,jaķ Łatka;)

Ada - Sob 19 Maj, 2018 18:04

he he ona bez pieszczot żuc nie może :) ))
Ada - Sro 22 Sie, 2018 19:22

Kedi w nowym domu dostała tyle nowych wrażeń, że się trochę wycofala. Nie dziwię się. Kot z ulicy, potem w malym mieszkaniu z dwoma obcymi /moimi/ kotami a tu nagle duży dom, dużo nowych osób, ogród do spacerów. To wszystko i nagle bylo zbyt dużo dla koteczki. Ale na szczęście trafila do bardzo cierpliwych i wyrozumiałych opiekunów, którzy robią wszystko by Kedi byla szczęśliwa. Pomaga obróżka feromonowa :)

Wieści z domu:
"Kedi nosi obrożę od trzech tygodni.Przestała znaczyć teren co stanowi duży postęp,bo możemy zostawiać otwarte drzwi do różnych pomieszczeń.
Jeśli chodzi o jej zachowanie,to nadal jest lękliwa.Nawet kiedy się potknęłam, czemu towarzyszył głośniejszy dźwięk,uciekła spłoszona.Reaguje tak na większość głośniejszych dźwięków i zaczynam myśleć,że taki ma charakter.
Na dwór przestałam ją wyprowadzać,bo wszystko było dobrze dopóki,w pewnym momencie nie usłyszała czegoś i wtedy zrywała się i jak oszalał biegła do domu,zaplątująć się w dookoła krzeseł i ławy.
Oprócz tego ładnie je,korzysta z kuwety i niczego nie niszczy,oprócz swoich zabawek;)"


Ada - Sro 22 Sie, 2018 19:24

Jaka to piękność !


kat - Nie 23 Wrz, 2018 12:01

Nowe wieści od Kedi - po drugiej obróżce inny kot - Kedi bardzo się wyciszyła.Daje się juz głaskać wszystkim domownikom, chociaż jak nie ma na to ochoty, to delikatnie sygnalizuje.
Nie znaczy już terenu. Lubi spać na kominku.
I wygląda na to, że w końcu uznała nowych opiekunów za swoją Rodzinę :)
Nadal jedynie jest wrażliwa na dźwięki - tutaj jeszcze trzeba czasu...

kat - Wto 13 Lis, 2018 16:20

I kolejne :)

Cytat:
Piszę ponieważ wczoraj Kedi po raz pierwszy sama weszła mi na kolana i się położyła:)
Do tej pory braliśmy ją na ręce i sadzaliśmy na kolanach,na których, jak miała ochotę, się kładła.
To chyba następny krok dla niej,no i dla nas fajne doświadczenie:)

kat - Nie 29 Mar, 2020 16:41

Pozdrowienia od Kedi :)
U niej wszystko dobrze, tylko z jednym uszkiem ma problemy - cały czas się brudzi mimo leków i czyszczenia. Doradziłam opiekunce diagnostykę w kierunku polipa. Ale na razie i tak trzeba poczekać na zakończenie epidemii. Nie warto narażać się, bo ucho nie wygląda aż tak źle, zeby trzeba było pilnie coś z nim robić.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group