Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Gniewko

jaggal - Sro 28 Mar, 2018 19:04
Temat postu: Gniewko
Gniewko pojawił się znienacka w gronie kotów wolno żyjących, dokarmianych przez jedną z wolontariuszek. Piękny, wielki i młody biało-rudy kocur, którego zachowanie i stosunek do człowieka pozwalały podejrzewać, że kiedyś miał dom. Gdyby nie to, że nie był wykastrowany, to właściwie bylibyśmy pewni, że do kogoś należał... A może należał, ale ów ktoś doszedł do wniosku, że woli pozbyć się kocurka, niż wydać kilkadziesiąt złotych na jego kastrację? Tego się już nie dowiemy...
Obecnie Gniewko pomieszkuje kątem w łazience jednego z naszych domów tymczasowych i tęsknie wypatruje kogoś, kto go stamtąd zabierze. Póki co próbuje jakoś odnaleźć się w nowej (przyciasnawej) rzeczywistości, pokazując co jakiś czas, że poza niesztampową urodą posiada także niezły charakterek - jeśli coś mu się nie podoba, potrafi to zamanifestować, złośnik jeden ;) Ale jak mu się dziwić, skoro do dyspozycji ma kilka metrów kwadratowych, a człowiek zjawia się tak rzadko?



Gniewko na ZDJĘCIACH i FILMACH

BEATA olag - Sro 28 Mar, 2018 21:24

:serce:
AnkaB - Sro 18 Kwi, 2018 23:19




Po wizycie u weterynarza okazało się, że Gniewko jest zdrowym kotem i to nas bardzo cieszy. Chociaż nie może przebywać poza klatką / ze względu na jego charakter, którego jeszcze do końca nie poznaliśmy i duże zakocenie domu/ to od czasu do czasu, izolując inne koty, wypuszczamy go. Lubi się bawić, ocierać o nogi, lubi być głaskany, ale ma też chłopak charakterek i jeśli coś mu się nie spodoba to potrafi to bezpardonowo okazać. Być może Gniewko jest tak sfrustrowany pobytem w klatce i dlatego tak reaguje. Przystojniak pragnie kontaktu z człowiekiem i dlatego potrzebuje spokojnego azylu :cry:

AnkaB - Wto 01 Maj, 2018 23:57




Gniewko jest po wizycie u weterynarza i okazało się, że chłopak potrzebuje domu na cito!!! Powód? Plazmocytarne zapalenie opuszek kończyn! Może być spowodowane zamknięciem w klatce. Dlatego Gniewko czeka na szybkie uwolnienie go z tej niewoli.

kat - Sob 02 Cze, 2018 02:18

Zobaczcie jak Gniewko pięknie się bawi



Gniewko ma dt, ale ze względu na inne koty i mało miejsca, większość czasu spędza w klatce.
Takie momenty, jak ten na filmiku, to raczej tylko krótka chwila w ciągu dnia...
Gniewko jednak docenia nawet tę swoją klatkę - jest bardzo pokornym kocurkiem. Nie oponuje, kiedy musi być w niej zamknięty. Jednak my wiemy, że mimo, iż Gniewko tego nie okazuje, klatka działa na niego frustrująco. Plazmocytarne zapalenie opuszków nie wzięło się z powietrza...
Widać też, że bardzo doskwiera Mu brak kontaktu z ludźmi na co dzień... Na widok człowieka wstaje z nadzieją, że wyjdzie z "niewoli". Nie miauczy, nie domaga się wypuszczenia, tylko smutno patrzy swoimi pięknymi oczami. Gniewko uwielbia bliskość człowieka i czułe słowa wypowiadane pod jego adresem, wtedy tuli się, pręży, chce być głaskany. Trudno jest mu nałożyć jedzenie do miseczki, bo podbija rękę, żeby tylko otrzymać trochę dotyku i często wtedy karma ląduje obok.

Czy znajdzie się ktoś, kto da Mu prawdziwy dom?

Piena - Wto 12 Cze, 2018 13:33

Gniewko zmienił miejsce bytowania na Szpitalik. Niezbyt zadowolony tą zmianą obwieścił to umiarkowanym apetytem. Jednak pomimo jego niezadowolenia, Wolontariuszy wprawił w zachwyt - toć to prawdziwy piękniś i cudo charakteru. Trudno zrozumieć, że nie ustawiają się po niego kolejki zainteresowanych, ale może nowe (profesjonalne!) zdjęcia przyniosą mu więcej szczęścia?


agula.s - Sro 13 Cze, 2018 07:40

Alez On puszysty. ::
Morri - Sob 16 Cze, 2018 23:40

Gniewko mruczy na sam widok człowieka :(

Brzuchorzęska - Pią 29 Cze, 2018 21:36

Miło mi donieść, że Gniewko zaaklimatyzował się u mnie błyskawicznie.
Jest to Kot całkowicie bezproblemowy - ładnie je, korzysta z kuwety, przychodzi na każde wołanie i lubi kontakt z człowiekiem. Dodatkowo tak uroczo się przy tym ślini :-)
Nie jest przy tym typem kota "śpiewającego" który narzuca swoją wolę, ani takim okazem który musi non stop skupiać na sobie całą uwagę. Jednym słowek Kot idealny.

Morri - Sob 30 Cze, 2018 12:37

suuuuper :aniolek:
Niebieska - Sob 30 Cze, 2018 12:57

Wspaniałe :)
Będą jakieś fotki z aklimatyzacji :twisted:

Zurha - Sob 07 Lip, 2018 02:05

Miałam okazję zobaczyć Gniewka na żywo (a także podawanie mu odrobaka, ale o tym raczej Brzuchorzęska opowie ;) ) i wieści nie rozmijają sie z prawdą. Chlopak jest śliczny i cudowny, widać że człowieka mu było trzeba. Na moje bardzo proludziowy i energiczny koteł.
Brzuchorzęska - Nie 15 Lip, 2018 11:08

Nieco późno, ale są.
Kilka zdjęć Gniewka, bo Chłopak wie, że miejsce Kota jest wszędzie :-)





Brzuchorzęska - Sro 08 Sie, 2018 01:13

Miałam przyjemność już nieco czasu spędzić w towarzystwie tego czarującego przystojnika jakim jest Gniewko. Mogę zatem śmiało napisać, że jest to kot cudowny, niedużych gabarytó, taki kompaktowy - idealny aby wcisnąć się wszędzie tam gdzie człowiek. Czasami myślę, że jemu wydaje się, iż jest psem. Chodzi cały czas przy nodze. I śpiewa - sam zagaduje i odpowiada na zagadywania. Szczególnie kiedy człowiekowi o 5 rano nie chce się bezczelnie wstać z łóżka i go nakarmić. Teraz, już natychmiast, to nic człowieku, że dopiero co się do tego łóżka położyłeś.
Gniewko lubi obserwować, uwielbia się bawić - gdy coś ma pióra i dzwoneczek to znaczy, że jest idealne.
Gniewko pomaga też w pracy - czy to zwodowej czy tych małych domowych. Uwielbia wysyłać maile o treści tylko jemu zrozumiałej i dbać o to by roślinki nie miały zbyt wielu liści czy gleby a przedmioty z wyższych lokalizacji grzecznie znalazły się na podłodze.
Ale po tej ciężkiej "pomocy" zawsze przychodzi i woła, że chce być zabrany na ręce i daje "buzi" i intensywnie i ochoczo się tuli.
Jednak jak na kociego inteligenta przystało, zabawa czy mizianie kończy się na jego życzenie, nie wtedy kiedy człowiek sobie wymyśli. Potrafi zawzięcie gryźć po rękach. Czasem mi się wydaje, że on się nigdy nie nauczył interakci z innymi zwierzętami tak do końca, bo potrafi gryźć zawzięcie. Ale intensywnie nad tym pracujemy.
Ot młody, żywiołowy i bardzo potrzebujący kontaktu z człowiekiem Kotek.

saszka - Czw 06 Wrz, 2018 11:10

Co u Gniewka?
Brzuchorzęska - Sob 15 Wrz, 2018 11:52

U Gniewka wszystko dobrze. Utył chłopak i nieco się wyciszył, uspokoił. Kochany jest, nie odstępuje człowieka o krok.
Gniewko zasługuje na najwspanialszy i najcieplejszy dom na Świecie. To mega kochany kot i mam sobie zazłe, że przez nawał pracy nie mam dla niego tyle czasu ile by chciał :-(

Brzuchorzęska - Nie 21 Paź, 2018 23:57













Czas płynie a Gniewko nadal bez domu - Chłopak nawet się zastanawia czy mu czegoś brakuje, że domu stałego nadal na horyzoncie nie widać.
A przecież to taki wykształcony Chłopka! Jest nieodzownym towarzyszem pisania przeróżnych prac naukowych, jak pokazują zdjęcia robi czasem za recenzenta i krytyka.
Oprócz zacięcia naukowego, Gniewko wykazuje cały czas fascynacje wodą. Jako niezwykle mądry kot nauczył się bardzo szybko jak odkręcać kran. No i oczywiście nie pozwala człowiekowi być samemu w łazience - wszystko co się dzieje w jego ulubionym pomieszczeniu podlega stałemu monitoringowi.

saszka - Pon 22 Paź, 2018 00:03

Śliczny jest! :)
Na marginesie: poprawiłam linki - zwracaj uwagę, czy na początku adresu nie masz dwa razy https:// i żeby na końcu było =w400, a nie samo =400 :)

Niebieska - Pon 22 Paź, 2018 00:07

Ja nie wiem, ludzie to chyba ślepi są ;) Taki piękny kot, kolejka powinna się ustawiać by go poznać ;)
Brzuchorzęska - Pią 23 Lis, 2018 00:26








Gniewk wyszedł na porządne koty :-) ZNaczy każdy Kot jest porządny, ale z łotrzyka i złośnika zrobił się bardziej ułożony i przytulaśny. Już oprócz noszenia na rękach, sam pcha się na kolana i rozdaje całusy. Takie cudo :-)

saszka - Pią 23 Lis, 2018 10:38

Zdecydowanie cudo :serce:
Brzuchorzęska - Czw 06 Gru, 2018 23:48

Cudo a nikt Go nie chce :-(
Brzuchorzęska - Wto 18 Gru, 2018 19:36

Proszę Państw, niech nikogo nie zwiedzie zawadiacki wyraz twarzy ani ta blizna z lat minionych na nosie Gniewka !
To typowy intelektualista skłonny do dialogu i pomocy w pracy.
Kto by tak dzielnie pomagał swojej "kociej madce" jak on?
Siedzi na biurku i dzielnie pracuje, bo wie, że koniec roku to gorący okres i wymaga największych nakładów pracy i wysiłku.
Gniewko jest zażenowany tylko faktem, że trafił do ateistycznego domu i nie ma choinki a tym samym bombek do zrzucania. To Go wyraźnie smuci
Czy Gwiazdor wysłucha Gniewka i przyniesie mu w prezencie Dom Stały?



saszka - Czw 07 Lut, 2019 13:47

Co tam w nowym roku u Gniewka? :)
saszka - Czw 18 Kwi, 2019 10:16

Puk puk ;>
Brzuchorzęska - Nie 28 Kwi, 2019 00:00

U Gniewomira wszystko dobrze - chłopak poczuł wiosnę i każdy owad który nieopatrznie wleci do mieszkania nie ma z nim szans.
Tylko 'Kociamadka' niedobra nieuaktualnia zdjęć tego pięknisia wystarczająco często, tylko siedzi i pracuje.
Smutną wieścią jest to, że Gniewko znów jest do wzięcia - już nie jest zarezerwowany :-( Ten niesamowit Kawaler czeka na dom już rok... Jest to niewyobrażalne gdy się na niego spojrzy - ten wzrok, ta inteligencja i ta potrzeba atencji...





saszka - Pią 24 Maj, 2019 14:27

Co tam? :)
saszka - Pią 19 Lip, 2019 10:12

Nic tam? :(
Brzuchorzęska - Wto 30 Lip, 2019 05:09

Przepraszam za długą ciszę.
Gniewko zdecydowanie zasłużył na lepszy dom tymczasowy niż ja. Ale przechodząc do nowin z okresu 'długiej ciszy'.
U Gniewka wszystko dobrze, tyle, że rozbestwił się już zupełnie - wybrzydza z jedzeniem i karze się rozpieszczać. 'Wytresował' mnie już w ten sposób, że przychodzi po mnie i prowadzi mnie do miejsca ktore chce mi pokazać. I nie, nie zawsze jest to miska ;-) Czasem jest to kran z prośbą aby Mu go otworzyć, czasem jest to okno, gdy chce mi pokazać kota za nim, czy ptaka siedzącego na balkonie. I zawsze Gniewko informuje mnie, że mam za nim podążać specyficznym typem miałczenia, na dodatek podczas 'prowadzenia' Gniewko ogląda się, czy aby za nim idę.
Bo Gniewko lubi dowodzić. 'Mówić' też lubi - rozgadał się chłopak i już potrafię po głosie rozpoznać jego oczekiwania.
Gniewko w tym czasie miał także okazję pomieszkać trochę dłużej z psem. Potulnym labradorem - Tanką, którą ustawiał niemiłosierniernie. I choć to Ona ważyła 10 razy tyle co On, to On ją straszył i bił. A w nocy, gdy przyszło im spać razem w łóżku, wyglądał na wielce zszokowanego co to Mu do JEGO łóżka wlazło. Ale na czas spania był rozejm. Niestety widać po tym, że Gniewko raczej nieprzepada za żadnym innym zwierzakiem i nad każdym lubi dominować. Cóż, taki jego urok. Ale czy nie można Mu tego wybaczyć, gdy zobaczy się go śpiącego z błogim wyrazem na pyszczku. Czy witającego z utęsknieniem człowieka gdy tylko ten wróci do domu?
Gniewko okazał się w ostatnim czasie być też ogromnym atencjuszem - gdy tylko mamy gości, to On musi być w centrum uwagii. Tak samo zachowuje się nawet gdy rozmawiam przez telefon. Człowiek ma zwracać uwagę na niego, a nie zajmować się innymi sprawami.
Często zastanawiam się, co On sobie myśli, bo często wygląda jakby rozważał problemy światowej wagi, a zagadany w takim momęcie najzwyczajniej się obraża. Może przeszkadzam mu w kontemplacji Wszechświata? Albo jakiejś teorii fizyko-chemicnej? A może myśli o badaniach molekularnych? Niestety, tego jeszcze nie potrafi mi zakomunikować, ale jeśli tak dalej pójdzie to i na tej płaszczyźnie znajdziemy wspólny język.
Z kwestii smutnych - niestety wizja domu stałego dla Gniewka jest bardzo niepewna a perspektywy wciąż za mgłą. Zatem Chłopak znów intensywnie szuka domu.
Ogromnie się boję, że go nie znajdzie do mojego wyjazdu (początek kwietnia 2020) i będzie musiał wrócić do klatki. Ani ja ani on tego niezniesiemy. Serce mi pęka na samą myśl o tym, ale wiem, że choćbym chciała, tam gdzie jadę zabrać Go nie mogę. Bo tam z kotowatych to tylko lwy, lamparty i gepardy.
Domku Stały gdzie jesteś, Gniewko jest takim idealnym kawalerem i od roku nic? Jak to?






Zurha - Nie 15 Wrz, 2019 18:29

Poprawiłam obrazki, ale tylko trzy ;) Resztę możesz dodać w następnym odcinku przygód przystojnego Gniewomira.
Niebieska - Pon 18 Lis, 2019 01:51

Jaki jest ciąg dalszy przygód Gniewomira? :) Co ciekawego wydarzyło się od lipca?
Brzuchorzęska - Nie 24 Lis, 2019 15:34

U Gniewka wszystko po staremu. Była szansa na DS, ale szansę dostał inny podopieczny Fundacji.
Gniewko jako koci indywidualista-intelektualista nadal szuka domu.
Bo On jest Kotem wymagającym :wink:
Wymaga by Go słuchano, rozumiano jego komendy wobec człowieka, szanowano jego wybory kulinarne oraz pory pieszczot. Lubi być w ciągłym centrum uwagi i absolutnie nie waha się tego pokazać. Pomaga za to w pracach domowych np. prowadzi dekompozycję kartonów, pilnuje i strofuje robota odkurzającego a także dba by rośliny nie miały zbyt zbitej ziemi.
A wszystko to robi z pełnym bogactwem kociej ale jakby ludzkiej mimiki.
Gdy się spojrzy na Gniewka twarz od razu widać jakie malują się na niej uczucia.
Nie pojmuję jak taki wspaniały koci towarzysz nadal nie znalazł swojego człowieka :cry:

Brzuchorzęska - Czw 28 Lis, 2019 22:12






















Brzuchorzęska - Pią 20 Gru, 2019 22:38

Gniewko był bardzo grzecznym kotkiem w związku z czym przyszedł do niego Mikołaj z paczką pełną prezentów.
Upominki spotkały się z pełną aprobatą :)






Brzuchorzęska - Sro 15 Sty, 2020 23:29

Czas płynie nieubłaganie i niemiłosiernie. A Gniewko pomimo swej urody i zalet charakteru nadal nie ma domu :cry:
A w obecnym domu tymczasowym może zostać tylko do marca...
Co będzie z Gniewkiem? Gdzie się ten mądry i empatyczny kot podzieje? Kto będzie z nim rozmawiał?
Gniewko czuje już presję czasu i raz po raz smutnieje.
Czy naprawdę nikt nie chce tak wspaniałego kociego towarzysza pracy i czasu wolnego jakim jest Gniewko?
Przecież to kot który pomaga w tylu sytuacjach... Nawet potrafi być podgrzewaczem do pizzy :wink:





Brzuchorzęska - Czw 20 Lut, 2020 10:10

Pragnę donieść, że Gniewomir odbył coroczną kontrolę weterynaryjną.
Prócz sugesti Pani Doktor, że nalezy trochę sadełka zrzucić, Gniewko jest okazem zdrowia. Czekamy jeszcze na wyniki badań krwi, i mamy nadzieję, że i one to potwierdzą :wink:
Równie ważną sprawą jest zachowanie Gniewka podczas drogi do Lecznicy jak i podczas samej wizyty - okazał masę spokoju i cerpliwości, zachowywał się wręcz wzorowo, przyjmując wszystko z ciekawością. No może wszystko prócz badania krwii.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group