Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Czarna Perełka

MISIEK - Sob 02 Cze, 2018 19:04
Temat postu: Czarna Perełka
Ten niespełna roczny kotek jest obrazem nędzy i rozpaczy. Zamiast czarnej sierści widać rudą okrywę włosową na całym tułowiu. Ponadto kot jest tak chudy, że można policzyć mu wszystkie żeberka. Z kolei kości biodrowe są tak wystające, że drapanie koteczka u nasady ogona nie należy do przyjemnych. Cały kot jest chudy i kanciasty. Brak u niego tego cudownego uczucia głaskanego futerka. Tu głaszcze się same kości. Kotek jest tak wynędzniały z powodu braku jedzenia w miejscu bytowania, że nie wyobrażam sobie, żeby po kastracji i leczeniu musiał wracać w to samo miejsce. Szczególnie, że widać iż koteczka jest bardzo ufna i lubi głaski.





Perełka na FILMACH I ZDJĘCIACH

MISIEK - Wto 12 Cze, 2018 09:53

Trzy tygodnie antybiotyku nie pomogło. Organizm Perełki był tak słaby, że nie był wstanie walczyć z infekcją nawet z antybiotykami. W dodatku 3 tyg biegunek. Pani doktor poleciła odstawić antybiotyki bo i tak nie pomagają i zająć się wpierw biegunkami. Niestety gotowany kurczak nie pomógł. Sreberko i Czarna Perełka nie dość, że nie chciały jeść to biegunki się nie skończyły.
Kat poleciła Gastro i drożdże. W międzyczasie też odrobaczyłam kociaki. Długaśne 5 cm glisty pojawiły się w kuwecie. Jesteśmy 2 dni po odrobaczeniu i.....twarda kupka w kuwecie. Wreszcie!!!!
Dalej stosujemy Gastro i drożdże do mokrej. Jestem pełna nadziei, że od teraz będzie tylko lepiej.
Będziemy musieli jednak znów wrócić do weterynarza aby dokończyć leczenie niedrożnych dróg oddechowych.

kat - Wto 12 Cze, 2018 12:13

Mocno trzymam kciuki!
MISIEK - Sob 23 Cze, 2018 16:56

Sreberko i Perełka czują się dobrze i szybki przyzwyczajają się do domowego komfortu. Cały dzień gonią się, skaczą po meblach, wynoszą przedmioty. Trzeba wszystko chować bo inaczej o 2 w nocy będzie trzeba wstać i zabrać np kluczyk od szafy, piszczącą myszkę, długopis...


KrisButton - Sob 23 Cze, 2018 22:42

Mocno trzymamy kciuki i łapki za obydwa kociaki, niech zdrowieją i nabierają sił jak najszybciej.
MISIEK - Pią 29 Cze, 2018 20:08

Sreberko i Perełka były dzisiaj u weta. Oczywiście zawalone drogi oddechowe. Potwierdziliśmy, że nie ma żadnych płynów w jamie brzusznej u Sreberka. Niestety okazało się, że w pysku Sreberka tragedia jak u Bubu. Zęby stałe ruszają się. Nieprzyjemny zapach z pyszczka również świadczy o problemach z dziąsłami.
Z dobrych wieści: Perełka przytyła i ma 2,6 kg. Dla porównania Sreberko 2,7 kg. Muszę przypomnieć, że Perełka przytyła z ok 1,3 kg na 2,6 kg co oznacza brak wystających kości. Futerko też już ładnie odrasta. Weterynarz ocenił wiek obu kotek na ok 8 miesięcy.

MISIEK - Sro 18 Lip, 2018 20:05

Czarna Perełka jest prawdziwą perełką wśród kotów. Pomimo, że nigdy nie była w domu i dotychczas nie zbliżała się do człowieka, bardzo lubi kontakt z dwunożnym osobnikiem. W domu tymczasowym po prostu rozkwita. Pomyśleć, że taki słodziak zapewne nie przeżyłby nadchodzącej zimy, przynajmniej na to wskazuje stan jej futerka i całego organizmu. A ile jest jeszcze takich kociaków w każdym mieście, których przyszły los nie jest niepewny, bo przecież wiemy że większość z nich umrze z głodu, odniesionych ran, chorób, pod kołami samochodu. Dlaczego tak się dzieje? Bo ludzie rozmnażają lub pozwalają na to. Sreberko i Perełka pochodzą ze stada, które powiększyło się m.in o wyrzucane, niechciane koty a co gorzej również ciężarne. Niesterylizowane powiększają grono kociaków, które umierają z różnych przyczyn. Na szczęście dla Perełki jej los będzie już tylko lepszy...chyba, bo przecież nigdy nie ma pewności, że ktoś nie zmieni zdania za 8 czy 10 lat. To jest to czego ja jako DT bardzo się boję, że nigdy nie mam pewności czy kochany kotek za kilka lat nie stanie się zbędnym problemem...

Cynamon - Sro 18 Lip, 2018 23:26

MISIEK, jaki z Niej mega miziak! :love:
Biedulka jeszcze chudziutka i widać wyłysy ale wierzę, że będzie już tylko lepiej i za trzymam kciuki :good:

MISIEK - Pon 23 Lip, 2018 14:35

Aby pokazać wam jak cudownie zdrowieje Perełka wklejam kilka zdjęć "przed". Możecie napatrzeć się na biedulkę bo następne zdjęcia będą już inne. Może futerko nie będzie jeszcze w pełni błyszczeć ale będzie widać różnicę.



saszka - Pon 23 Lip, 2018 14:39

Na tych fotach wygląda tak, że tylko siąść i płakać :(
Jak dobrze, że mogłaś jej pomóc!

MISIEK - Pon 06 Sie, 2018 15:09

Naoglądaliście się zdjęć biednego koteczka, to teraz prezentuję Perełkę po 3 miesięcznym leczeniu. Z czego dwa były na antybiotyku. Jestem dumna z jej pięknego futerka. No i wreszcie kości nie wystają.

einfach - Wto 07 Sie, 2018 08:11

okurcze, ale super zmiana! dzielna kota! :serce:
MISIEK - Pon 20 Sie, 2018 11:44

Imię Czarna Perełka idealnie pasuje do naszej czarnej piękności. Jest prawdziwą perełką wśród kotów fundacyjnych. Chociaż my mówimy na nią Nietoperek lub Nietopiś, ale to już inna historia. Co tak właściwie wyróżnią tę koteczkę? Otóż przewraca nasz dom i życie do góry nogami. Ona zabiera nam więcej uwagi niż cała pozostała siódemka kotów. To chyba kot z ADHD, motorkiem w kuferku i w dodatku na Red Bullu. Ma nieskończone pokłady energii. Wszystko ją ciekawi i interesuje. Nie boi się młota udarowego! Wszystkie koty pochowane w pokojach jak najdalej od źródła hałasu a Perełka kilka metrów dalej przegląda skrzynkę z narzędziami. Najbardziej lubi gryźć osłonkę kabla od prądu, która została nam po założeniu prądu. W nocy wstaję po kilka razy bo zawsze czegoś zapomnę schować a kiciulka wszystko wynajdzie i zacznie się tym bawić, nie dając domownikom spać. Tak więc jak zabiorę jej osłonkę kabla to idzie do łazienki ukraść maszynkę do golenia. Ona uwielbia maszynki do golenia! Dumnie nosi je przez całe mieszkanie. Poza tym troszkę obgryza kartony. Jeśli chodzi o porządki to kicia wyznaje prawo fizyki „wszystko co stoi musi spaść”. Zatem wszystko co jest wstanie przesunąć…przesunie i zrzuci ze stołu, szafki etc. Czasami, gdy jest czwarta nad ranem i muszę kicię zamknąć lub odizolować by tak nie szalała po całym mieszkaniu, zastanawiam się czy nie powinnam jej trzymać na smyczy. W miejscu zalania kabli mam kocie łapki bo mała oczywiście musiała mieć swój wkład w remont. Potem nie mogłam jej doczyścić. Na nosku od czasu do czasu ma jakąś białą plamkę, nie wiem gdzie ona ten swój pyszczek macza. Kartony, folie i zerwane tapety to istny raj do zabaw ze Sreberkiem. Gonitwa wtedy jest jak na wyścigach konnych. Wszystko lata w powietrzu i ani chwili spokoju.
W zeszłym tygodniu daliśmy Sreberko i Perełkę na zabieg kastracji. Myślałam, że chociaż kilka dni spokoju będzie. Nic z tego. Następnego dnia szalały po meblach. Mam nadzieję, że przepuklinka im się nie zrobi. Ale co ja mogę? Łapki mam im związać?
Najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że im bardziej rozrabia tym bardziej ją kocham. Wszystkie koty większość dnia śpią i nawet ich nie widać a Perełka zawsze jakoś urozmaici mi dzień. Tylko niech mi się da wyspać w nocy!

MISIEK - Sro 22 Sie, 2018 22:07

Jak już wspomniałam Perełka lubi być bardzo "aktywna" i nie ma miejsca, w którym jej nie było...

saszka - Sro 22 Sie, 2018 22:09

Ale ma piękne futro już - tylko oczy widać ;)
MISIEK - Sro 22 Sie, 2018 22:13

Futerko ma całe czarne, lśniące i duże żółte oczy. Bije się wciąż, że nie mam ani jednego ładnego ujęcia z nią... ale ona nigdy grzecznie nie stoi do zdjęcia. Totalnie nie chce współpracować z fotografem ;-(
MISIEK - Sro 05 Wrz, 2018 09:23

Brak mi słów na opisanie tego jakim łobuziakiem jest Czarna Perełka. Ona kręci się i zwija. Ma niewyczerpane pokłady energii. Chyba za dużo ją karmię.
Gdy szaleje w nocy po całym mieszkaniu to często zamykam ją na korytarzu. Niestety kicia nauczyła się otwierać drzwi. Po prostu skacze na klamkę i otwiera sobie drzwi.
Przygotowałam listę rzeczy skradzionych mi przez kota:
-śliwki (wyniosła gdzieś i po 2 dniach przyniosła ale do jedzenia się już nie nadawały)
-jabłka (bo tak fajnie się je turla)
-maszynki do golenia
-długopisy
-laserek do zabawy
-myszka od kompa
-korek do wanny (nadal nie możemy znaleźć)
-łyżeczki
-klucze

MISIEK - Pią 14 Wrz, 2018 13:40

Donoszę o kolejnym przestępstwie Perełki. Oczywiście tym razem miała wspólniczkę. Nikogo innego jak Sreberko.
Kupiłam dwie bułeczki na domowe hot-dogi. Oczywiście parówki zostały zabezpieczone w lodówce a bułeczki zostały w torebce. Jeśli ktoś myśli, że przedmioty są bezpieczne w torebce to te dwa kociaki udowodnią, że jest inaczej. Ukradły bułki i turlały je po podłodze...hot-dogów nie było...

MISIEK - Pon 24 Wrz, 2018 06:06

Sreberko i Perełka to zgrany duet. Wszystko robią razem. A jak coś razem nie robią to lubią robić podobne rzeczy. Na przykład kraść ciasteczka i bułeczki z damskiej torebki.

MISIEK - Sro 24 Paź, 2018 11:52

Nasza czarna kicia ma piękne czarne futerko, które lubi od czasu do czasu upaćkać odrobiną tynku. Perełka zawsze wejdzie gdzieś gdzie nie powinna zostawiając białe ślady kocich stópek. Nosek też czasem ma cały biały. Mogę się tylko domyśleć, gdzie znów weszła i co zbroiła ;-)
MISIEK - Sro 31 Paź, 2018 21:45

Czarna Perełka to cudowny kotek jako jedynak lub do dokocenia. Bardzo ciekawska, żywa, pełna energii i nieustraszona. Jeśli inny kotek nie chce się z nią bawić, kicia mówi "trudno, sama sobie znajdę zabawę". To idealny kot dla dzieci. Chętnie bawi się zabawkami i nie ma w sobie cienia agresji. Kotek idealny (poza kradzieżą maszynek do golenia i długopisów)


MISIEK - Wto 06 Lis, 2018 19:33

Czarna Perełka chyba nie jest kotem. To musi być jakaś kociopodobna mieszanka. Ten kot potrafi sobie otwierać łapką przymknięte drzwi. Jeśli drzwi są zamknięte to skacze na klamkę. Dzisiaj jakoś udało jej się rozpiąć plecak i ukraść kurczaka. Prawdziwy kot majsterkowicz.


MISIEK - Pią 14 Gru, 2018 23:23

Czarna Perełka w cudowny sposób okazuje wdzięczność za uratowanie od głodu i zimna. Jedyne o czym skromnie marzy to swój własny dom na stałe, w którym będzie jakiś młody kotek do wspólnych zabaw. Nasza czarnuszka uwielbia się bawić i jest bardzo łagodna zarówno dla ludzi jaki i kotów. Sami zobaczcie jaka z niej piękna kicia


MISIEK - Sob 29 Gru, 2018 15:41

Nigdy wcześniej nie myślałam dużo o wolontariacie. Chyba wielu, tak jak ja kiedyś, myśli że bycie DT to podać jeść kotu i posprzątać raz dziennie kuwetkę. Schodki zaczynają się, gdy człowiek sam jest chory. Wtedy zastanawia się czy najpierw wytrzeć nos sobie czy kotu? Najpierw stoi w kolejce do swojego lekarza a potem w kolejce do weterynarza. Bo przecież choroba nie daje mi wymówki, aby porzucić fundacyjne kociaki. Człowiek chory i zmęczony, zamiast leżeć w łóżku, goni koty aby podać lekarstwa. Zgadnijcie ile musiałam się nabiegać za czarnuszką...przynajmniej 4 okrążenia wokół stołu.
MISIEK - Pią 18 Sty, 2019 20:05

Czarna Perełka protestuje, że nikt ani razu o nią nie zapytał. A ona jest tak towarzyska, lubi koty i ludzi. Nie ma w niej nawet kropelki agresji. Kocha się bawić. Wszystkie muchy wyłapuje. Czasem przychodzi sama do człowieka ocierając się o rękę, prosząc o głaski.

saszka - Wto 26 Lut, 2019 18:22

Jak się ma kociczka? :)
żabcia - Czw 28 Lut, 2019 23:22

Nasza czarna piękność ma się bardzo dobrze. Wczoraj leżałyśmy sobie trochę i miziałyśmy się. Perełka. Właśnie ułożyła się do snu w pobliżu Idulki. Kicia jest czasami trochę nieśmiała. Ale gdy ma kocie towarzystwo to potrafi szaleć. Biega z innymi kotami jakby była psem a nie kotem. Więc wiemy, że jest zdrowa i szczęśliwa. No i nadal lubi podkradać drobne przedmioty do zabawy. :wink:
MISIEK - Pon 04 Mar, 2019 16:59

Nasza Perełka to taki słodki prokoci kotek, jeszcze młody. Jednak kocie lata mijają szybciej niż ludzkie. Mam nadzieję, że uda się znaleźć dla niej nową rodzinę póki kotka jest młoda i skora do zabawy.

MISIEK - Pon 25 Mar, 2019 19:52

Czarna Perełka to prawdziwy prokoci towarzysz. Jako dom tymczasowy,marzę o tym aby kicia znalazła dom, gdzie jest już koci rezydent. W dodatku okazało się, ze kicia nie tylko jest towarzyska ale również opiekuje się młodszymi kotami. Ciągle wylizuje Bąbelka, który ma ok 7 m-cy. Również często gonią się i razem rozrabiają.


MISIEK - Sro 24 Kwi, 2019 19:56

Kiedyś wspominałam, że nasza Czarnuszka jest idealna do dokocenia. Duża ciekawość i empatia, troskliwość, brak agresji. Teraz mogę powiedzieć, że mam dowód na to co już kiedyś napisałam. A raczej nie ja, tylko Bąbelek, który prezentuje jak 9-miesięczny kociak czuje się w towarzystwie dwuletniej Perełki


żabcia - Wto 14 Maj, 2019 21:25

Mamy nadzieję, że Perełka pojedzie do DS, gdzie jest już kotek. Ona bardzo lubi towarzystwo innych kotków. A ponieważ nie ma w niej ani grama agresji na pewno będzie dobrym towarzyszem zabaw małego dziecka. Ciii przecież marzeniasię spełniają. :P
saszka - Sro 19 Cze, 2019 11:26

Jak tam Perełka?
MISIEK - Sro 17 Lip, 2019 15:42

Nasza kochana Perełeczka ma się dobrze. Ciągle przegląda fundacyjne strony z nadzieją, że wreszcie znajdzie się dla niej kochający dom. W końcu jest ładna, lśniąco-czarna, z mięciutkim futerkiem. Bardzo przyjazna do ludzi a nadal nikt nie zakochał się w niej. Czyżby czarny kot przynosił sam sobie pecha?>

MISIEK - Sro 14 Sie, 2019 22:21

Czarna Perełka to idealny kot do dokocenia. Z każdym się dogada. Z człowiekiem też! Za myszką czy wędką pobiegnie ochoczo. Czasem zrzuci klucze z komody, innym razem pobiega po szafkach. Większość czasu jednak wygrzewa się na balkonie lub leniuchuje na kanapie



MISIEK - Pią 06 Wrz, 2019 20:04

Perełeczka korzysta z ostatnich ciepłych dni wylegując się na parapecie. Niestety mój sprzęt nie oddaje piękna kociego futerka. Jednak nawet na tak kiepskiej jakości nagraniu można zobaczyć jej piękne żółto-pomarańczowe oczy. Takich kocich oczu nie znajdziecie u innego tymczaska.

żabcia - Sob 05 Paź, 2019 19:32

Ostatnio utworzył nam się nowy duecik. To Czarna Perełka przed snem wylizywała Bombelka, i to dosyć intensywnie. Potem kociaki poszły sobie razem spać , przytulone do siebie. Konfiguracje duetów są swoje czasami naprawdę zaskakujące. Najważniejsze, że kociaki lubią swoje towarzystwo. Nawet jeżeli czasami nie mają ochoty na wspólną zabawę, to lubią mieć kocie towarzystwo w zasięgu wzroku.
żabcia - Pon 04 Lis, 2019 20:44

Czarnuszka uwielbiała wylegiwać się na szafie. I rzadko złaziła poza karmieniem na dół. Ale remont mieszkania sprawił cud. Czarnuszka rzadko zagłada na szafę. Teraz lubi być blisko innych kotków. Często śpi razem z Bomblem lub Fafikiem. Uwielbia też bawić się naszym najmłodszym maluchem, któremu jakoś nie możemy dobrać imienia.
Czasem robią sobie tzw. czarny zakątek i śpią razem Bubu, Czarna perełka i nasz maluszek. Wszystkie czarne lub prawie całe czarne. Miodzio.

żabcia - Wto 05 Lis, 2019 18:42

A tu Czarna Perełka z Bombelkiem
żabcia - Czw 28 Lis, 2019 22:06

Naprawdę nie mogę się namiziać tego czarnego futerka. Jest po prostu jest tak niesamowicie mięciutkie i jedwabiste. A koteczka jest bardzo spokojna i opiekuńcza. Sami zobaczcie jak opiekuje się małym Wojtusiem. Hmmm mały Wojtuś właśnie skończył 6 miesięcy a jest już prawie tak duży jak Perełka.
MISIEK - Czw 16 Sty, 2020 20:05

Czarnuszka dostała kompletnego bzika na punkcie laserka. Jest pod tym względem niezmordowana.Chętnie bawiłaby się o każdej porze dnia z przerwami na drzemkę. Przydałaby się dodatkowa dłoń do świecenia i kręcenia laserkiem. Jeśli ktoś ma ochotę na gimnastykę ręki to Czarnuszka zaprasza na darmową siłownię
MISIEK - Czw 30 Sty, 2020 23:49

Nasza Czarnuszka to urodzony złodziej i włamywacz. Do długiej listy przestępstw takich jak kradzież długopisów i maszynek do golenia trzeba dodać włamywanie się do pomieszczeń. Nasza kicia potrafi otwierać drzwi więc jak czasem ją zamkniemy przez przypadek samą to kicia nie godzi się na takie warunki i szybko przystępuje do akcji "kot żąda wolności".

MISIEK - Sob 07 Mar, 2020 20:41

Wreszcie mamy to! Nagrana zbrodnia w czarnych rękawiczkach, a raczej w czarnych łapkach. Oczywiście kicia nagminnie dokonuje włamać, ale dotychczas nie udało się przedstawić niezbitych, namacalnych dowodów. Kicia poleca się firmom testującym zabezpieczenia w mieszkaniu. Koszt wynagrodzenia nie jest duży i równy jest kosztowi utrzymania kici, czyli około 80 zł miesięcznie + dodatki typu laserek czy zabawka.

MISIEK - Sob 11 Kwi, 2020 18:51

Nasza kicia jest wielbicielką programów telewizyjnych, szczególnie przyrodniczych. Tym razem kicia ogląda program Pazurkowe Wzgórze. Widać, że polubiła kocich aktorów. Może ktoś zaproponuje kontrakt naszej kici

Cynamon - Nie 12 Kwi, 2020 07:20

Niesamowita koteczka :serce: Sprytna, zwinna, opiekuńcza i jeszcze interesująca się przyrodą :shock: :: Nie zastanawiać się, tylko brać i kochać! :love:
MISIEK - Czw 25 Cze, 2020 19:51

Nasza czarna kicia jest tak delikatna i nieagresywna jak czarne jest jej futerko. Idealnie nadaje się do dokocenia. Nie ważne czy kot jest stary, czy młody, kotka czy kocur, uległy czy dominujący. Kicia dopasuje się do każdego rodzaju futra. A skąd to wiemy? Bo przez nasz dom przewinęły się różne koty i nasza czarnuszka nigdy nie miała problemu z dogadaniem się z innymi kotami

MISIEK - Nie 09 Sie, 2020 14:42

Nasza czarna piękność spędza ostatnie dni na opalaniu swojego czarnego, lśniącego futerka na parapecie. W promieniach słońca jej czrność wygląda jeszcze piękniej.


MISIEK - Sob 22 Sie, 2020 13:33

Czy widzieliście czarniejszego koteczka od naszej Czarnuszki. Jej czarne i lśniące futerko prześlicznie komponuje się wśród innych futer. Kicia bardzo lubi spać obok innego kotka. Ewidentnie czuje się bezpieczniejsza, gdy jest obok ktoś, kto da znać gdy pojawi się niebezpieczeństwo, np bardzo zły i groźny odkurzacz


MISIEK - Nie 20 Wrz, 2020 13:00

No i znów ta sama konfiguracja, chociaż kotki zamieniły się miejscami. Nasza Czarnuszka lubi spać obok innego futerka. Na zdjęciu znów widać Bubusia, ale kicia lubi też towarzystwo innych futer ze stada. Najczęściej śpi koło Funcika. Jeśli jednak nie ma miejsca obok Funfosia to zawsze jest kilka innych kotów do których można się przykleić. Bo co to za przyjemność spać samemu?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group