Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Dział ADOPCYJNY - Jadwiga

Jeanne - Wto 15 Paź, 2019 19:44
Temat postu: Jadwiga
Kontakt w sprawie adopcji:
adopcje@kocipazur.org
502 111 279 (pon., wt., czw. 18-20)

Jadwiga to kotka, która całe swoje dotychczasowe życie spędziła na dworze, spotykając na swojej drodze przyjazne dusze o czym świadczy bardzo dobra kondycja kotki (Jadwiga została już przebadana przez Panią doktor) oraz jej miziasta natura. Jadzia bowiem domaga się głasków, ociera się o nogi, mruczy, ba czasem nawet pokazuje swój brzusio :) . Jadzia stała się podopieczną fundacji, gdyż w miejscu, w którym żyła znaleziono kotkę zagryzioną najprawdopodobniej przez lisa. Nie mogliśmy zatem pozwolić, aby kicia podzieliła taki sam los. Poznajcie zatem Jadwigę :) śliczną, burą kotkę bez ogonka-to pamiątka z “życia na wolności”.

Album Jadwigi i playlista.

Jeanne - Wto 22 Paź, 2019 19:18

Jadźka jeszcze mieszka w łazience (to w ramach kwarantanny, gdyż Jadwiga będzie miała 2 kumpelki rezydentki), ale już odliczamy dni do ostatniego odrobaczania i wypuszczenia kici na salony :) . Jadwiga również z coraz większym zainteresowaniem spogląda na to co dzieje się w świecie poza łazienką. :D W nawiązaniu do pierwszego wpisu, aby nie być gołosłownym spójrzcie tylko jaki to miziak.Wystarczy, że Jadwiga zobaczy dłoń i już załącza się mruczenie,które jest niezwykle przyjemne i kojące dla ucha.

Juz ostatnie chwile w klatce

kat - Sro 23 Paź, 2019 10:27

Dobrze byłoby zbadać kał przed wypuszczeniem. Teraz niestety co drugi kot ma giardie :(
Morri - Pią 25 Paź, 2019 15:29

Czy ogonka brakuje w całości, czy tylko części?
Jeanne - Sob 26 Paź, 2019 18:26

Morri napisał/a:
Czy ogonka brakuje w całości, czy tylko części?

Jadzia straciła niemalże cały ogonek

Jeanne - Sro 06 Lis, 2019 11:27
Temat postu: Jadwiga
Jadzia od paru dni mieszka już poza klatką. Kicia upodobała sobie kącik w sypialni i tam głównie przebywa, natomiast na chwilę obecną zwiedza nowe terytorium jedynie nocą, no ale zdarzyło jej się nawet wskoczyć na łóżko w sypialni jak również przyłapałam ją jak spała w nocy na kanapie w salonie z rezydentka Zuzą :D .
Wiadomo początki bywają trudne i Jadzia musi przyzwyczaić się do nowego otoczenia. Jadźka to mądra i charakterna kicia zatem wierzymy, że proces aklimatyzacji przebiegnie pomyślnie.
W ubiegłym tygodniu Jadzia została zaszczepiona co na chwilkę nadszarpnęło nasze relacje, na szczęście już wszystko wróciło do normy :D

Jeanne - Czw 07 Lis, 2019 08:12

Nie ma to jak łóżko :lol:

Nieśmiele zwiedzanie domu

Jeanne - Sro 20 Lis, 2019 18:39

W zeszłym tygodniu minął miesiąc odkąd Jadźka jest w domu tymczasowym. Kicia upodobała sobie wylegiwanie się na łózko w sypialni. Co więcej zaczyna również spać ze mną. :D
Kicia bezbłędnie korzysta z kuwety, apetyt jej dopisuje, ba nawet kontroluje co w miskach mają rezydentki :shock: . Nic tylko brać i kochać Jadźkę. Ktoś chętny?

Jeanne - Pon 02 Gru, 2019 18:38

Ten wdzięk, ta gracja - zabawa z myszką ::

Cynamon - Pon 02 Gru, 2019 19:37

Super Burasia :serce:
Jeanne - Pon 16 Gru, 2019 18:38

Jadźka od blisko 2 miesięcy ma swojego tymczasowego opiekuna, swoje łózko które nade wszystko uwielbia, a raczej moje łózko :) . Jak tylko Jadźka widzi, iż idę spać, przybiega i doprasza się głasków przed zaśnięciem. Kicia coraz chętniej przebywa też  z człowiekami  jak i rezydentkami poza sypialnią. Relacje z tymi ostatnimi  są poprawne, bardziej Jadzia  jest skoro do zakumplowania  się niźli 2 panny rezydentki. Jeśli ktoś poszukuje kota kanapowca, miziaka to Jadźka kandydatka idealna :lol: .

Jeanne - Wto 17 Gru, 2019 19:41

Jadźka z rezydentką Zosią podczas wspólnego leżakowania :D

Jeanne - Czw 26 Gru, 2019 14:25

Pierwsze święta Jadźki w domu, w ciepłeku, z pełną miseczką i rzecz jasna w ukochanym miejscu - łózku :D

To dla mnie, naprawdę :P

Jeanne - Pon 06 Sty, 2020 17:58

Jadzia bardzo dobrze zaaklimatyzowała się w swoim tymczasowym domku.
Przed trafieniem do fundacji miała tylko budkę, miejsce pod śmietnikiem, gdzie chowała się przed deszczem i krzaki, w których spała. Po blisko 3 miesiącach odkąd Jadzia mieszka u mnie mogę stwierdzić, iż jest to kot bezproblemowy, bez zarzutu korzysta z kuwety, nie grymasi podczas jedzenia, nie narzuca się, aczkolwiek człowiek jest dla niej ważny, gdyż Jadźka uwielbia głaski, zabawy z wędka i przede wszystkim spanie u boku człowieka :D . Jeśli ktoś potrzebuje porcji mruczenia przed zaśnięciem, Jadzia sprawdzi się tutaj w 100 %.Jadzia dobrze reaguje na dwie rezydentki zatem możne trafić do domu z innymi kotami.

Jeanne - Wto 21 Sty, 2020 18:41

Jadwiga- spokojna, bezkonfliktowa i ułożona kocica. Skakanie po blacie kuchennym zdecydowanie nie leży w zainteresowaniach Jadzi podobnie jak wylegiwanie się na stole. Co się tycze relacji z pobratymcami są one dobre. Nie będzie jej przeszkadzało towarzystwo innego kota z podobnym temperamentem, spokojnego i wyważonego.

No i jaki to miziak :D

wiedźma - Sro 22 Sty, 2020 00:46

Piękna burasia!
Jeanne - Sro 05 Lut, 2020 09:03

Nie wiem jak Ty człowiek, ale ja jeszcze nie wstaje

Jeanne - Wto 25 Lut, 2020 11:12

Jadzia doskonale odnalazła się w domowych pieleszach. Chodzi po całym mieszkaniu, wyleguje się to na fotelu, to na kanapie. Przychodzi na porcję głasków, bawi się, obserwuje co dzieje się za oknem. Poczuła się już na tyle pewnie, iż zagląda do misek rezydentek, czasami pacnie jedną z nich, gdy ta przesadza z syczeniem. Panny jednak po chwili zapominają o drobnych niesnaskach i razem oddają się błogiemu lenistwu na łóżku. Ktoś chętny na porcje słodkiej burasi? :D

Jeanne - Wto 24 Mar, 2020 09:33

Sezon grzewczy skończył się zatem trzeba sobie radzić w inny sposób- Jadwiga i łapanie pierwszych promieni słonecznych :D

Jeanne - Pon 06 Kwi, 2020 11:32

Od ponad tygodnia Jadźka ma nową kumpelkę- Europę. Dziewczyny dogadują się, czasem do jakiś syków dojdzie, ale generalnie dramatów nie ma:)

Jeanne - Sro 22 Kwi, 2020 09:43

Jadźka odkryła uroki balkonu, gdy tylko drzwi się otworzą panna zaraz zajmuje miejscówkę na poduszce i oddaje się błogiemu lenistwu w promieniach słonecznych.

misiosoft - Sro 22 Kwi, 2020 09:44

też bym tak robiła ::
Jeanne - Sro 29 Kwi, 2020 12:45

W kwietniu mija pól roku odkąd Jadzia pojawiła się w moim domu. Proces aklimatyzacji przebiegł dość sprawnie, co prawda Jadzia nadal z rezerwą podchodzi do osób których nie zna, ale wobec mnie jest bardzo ufna. Bez problemu mogę jej wyczyścić uszy, zrobić przegląd paszczy, wyczesać jej lśniące, jedwabiste futerko, obsypać buziakami. :D Jadzia to grzeczna i ułożona kotka, uwielbia zabawy z myszką, piłeczką, ostatnio przyprawiła mnie niemalże o zawał serca. Pracuję w salonie i nagle słyszę jakiś płacz w sypialni, a to Jadzia na łózko bawi się gumką do włosów. No własnie, łózko to ukochane miejsce Jadzi w domu, Jadzia jak tylko widzi, iż szykuję się do spania jest pierwsza w sypialni, nie ma zmiłuj przed zaśnięciem musi być obowiązkowa porcja głasków :D Teraz nastał czas balkoningu i Jadziula również często gości na balkonie obserwując co dzieje się na zewnątrz. Jeśli ktoś szuka spokojnej kotki to Jadzia kandydatka idealna.

Jeanne - Czw 28 Maj, 2020 10:13

Jadźka zaczyna raczyć gości swoją obecnością, pojawia się po pewnym czasie, gdy upewni się, że nic jej nie grozi :D Poza tym kicia korzysta z uroków życia, w mieszkaniu, wyleguje się na łóżko,kanapie, fotelu. Bardzo polubiła też kąpiele słoneczne na balkonie i obserwowanie świata. Uwielbia zabawy z myszką, piłką, biega wówczas jak młody kociak po całym mieszkaniu. Jadwiga to grzeczna, stateczna kocica. Co do relacji z innymi futrami są one poprawne zatem inne koty mogą, ale nie muszą być.

Jeanne - Czw 28 Maj, 2020 10:16

kanapowe szaleństwa :D

Jeanne - Pon 29 Cze, 2020 12:42

Jadziula odkryła nową miejscówkę na popołudniowe drzemki natomiast wieczorem niezmiennie przychodzi spać do łózka. Jadźka coraz bardziej otwiera się na człowieka, sama doprasza się głasków i uwagi. Co więcej dba o mój komfort psychiczny, gdy za dużo czasu według niej spędzam przed ekranem laptopa podchodzi i stwierdza, iż czas na pieszczoty, zabawę z piłka itp :D . Mniej ufna jest wobec osób, których nie zna, ale i tutaj mamy już mały progres.

Śliczna Burasia poleca się do adopcji.

Jeanne - Nie 26 Lip, 2020 11:00

Z cyklu głasków nigdy dość :D