Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Tęczowy Most - Kłaczek

kotekmamrotek - Wto 21 Sty, 2020 19:07
Temat postu: Kłaczek
Kłaczek to kot-zagadka... Pojawił się w kompleksie działek nagle, już w zaawansowanym wieku, i przyłączył do stada dokarmianego przez Dobrą Duszę... Jako że przepędzał koty, a wyglądał tak:



trudno było zidentyfikować obecność przyrodzenia - został zatem złapany do łapki i zawieziony do lekarza na oględziny. Okazało się, że to pełnojajeczny koci senior - został pozbawiony tego i owego spod ogona oraz kilku zębów... I od razu zmienił się też jego stosunek do wszystkich istot - tak dwu-, jak i czworonożnych. Z dzikuna, syczącego i pacającego łapą, stał się miłośnikiem nakolankowych pieszczot i gruchania do uszka. Na bank musiał mieć dom - i go stracił...
Po kilku miesiącach od pierwszego zabiegu pojawiły się objawy, mogące świadczyć o tym, że w paszczy znowu coś się dzieje - i tak było w istocie - niestety niezbędna stała się "powtórka z rozrywki", tym razem usunięto wszystkie zęby... Szkoda, że nie podjęto takiej decyzji już za pierwszym podejściem:/ Już w lipcu parametry nerkowe były podwyższone, więc kiedy w listopadzie kot zaczął dziwnie dużo pić, Karmicielka przyszła z Kłaczkiem do lekarza - zrobiono usg, zbadano mocz i krew - wszyscy przeżyli szok: "kółko z dziurką" - tak można opisać po laicku obraz nerki:(((( Parametry są wysokie, ale powinny być o 100% wyższe jeśli weźmie się pod uwagę to, co Kłaczek ma w brzuszku:(((((
Póki co - kocur je, nie wymiotuje, wygląda naprawdę dobrze. Ale z doświadczenia wiemy, że wystarczy chwila i wszystko się posypie - nie wiemy tylko kiedy i jak szybko...
Kota nerkowego na dworze czeka śmierć głodowa - z drugiej strony skazywać kota na pobyt do końca życia w klatce???? Co to za życie??? Nie wspominając o tym, że stres wpływa zabójczo na nerki... A nie wiemy przecież, ile Kłaczkowi zostało: miesiąc, 2 miesiące? Pół roku? Domów tymczasowych ciągle mało... No i stał się cud - znalazło się miejsce w naszym domu tymczasowym; domu idealnym, bo przez rok wolontariuszka z tego domu opiekowała się kotem nerkowym, naszym Filipem, któremu dawano maksymalnie kilka miesięcy życia... Dom ma już dwóch nowych lokatorów, ale w takiej sytuacji wolontariuszka się nie zawahała...
Teraz Kłaczek przechodzi kwarantannę - trzeba chłopaka przede wszystkim odrobaczyć, bo w stadzie panuje lamblioza, oraz ustawić lekowo. Trzymajcie kciuki, za tydzień badania krwi!







Kłaczek na ZDJĘCIACH i FILMACH.

BEATA olag - Czw 23 Sty, 2020 19:36

:serce:
Neda - Pią 24 Sty, 2020 09:28

O! Kłaczek-sraczek-kudłaczek :serce:
kat - Pią 24 Sty, 2020 14:27

No wiesz! :shock:
Zobacz jaki on śliczny! :)






Neda - Pią 24 Sty, 2020 16:18

Niestety kupkowo nadal źle. A wiesz jak się kończy sraczka lejąca się z tyłka kudłaczka... ekhm
kat - Pią 24 Sty, 2020 16:20

Neda napisał/a:
Niestety kupkowo nadal źle. A wiesz jak się kończy sraczka lejąca się z tyłka kudłaczka... ekhm


:(
A może na mięsie byłoby u niego lepiej...?

Neda - Pią 24 Sty, 2020 16:37

Ma zbierane kupy do badania, więc zobaczymy, co w nich jeszcze siedzi i zobaczymy.
wiedźma - Pią 24 Sty, 2020 18:07

To może by Kłaczkowi kłaczki na zadku nieco ciach-ciach?
kotekmamrotek - Pią 24 Sty, 2020 21:12

Znalazło się foto zębów Kłaczka - tak wyglądała paszcza przed pierwszą sanacją:



I druga sprawa - nie wierzę, że to przypadek... Najprawdopodobniej Kłaczek jest ojcem naszego... Zresztą zobaczcie sami :lol:


saszka - Pią 24 Sty, 2020 22:42

kotekmamrotek napisał/a:
I druga sprawa - nie wierzę, że to przypadek... Najprawdopodobniej Kłaczek jest ojcem naszego... Zresztą zobaczcie sami :lol:


:jump:

Neda - Nie 26 Sty, 2020 21:30

wiedźma napisał/a:
To może by Kłaczkowi kłaczki na zadku nieco ciach-ciach?


Nie bez przyczyny nożyczki leżą na klatce 😉

Żywia - Nie 02 Lut, 2020 10:16

Wczoraj miałam zabrać Kłaczka do siebie, ale przenosiny zostały wstrzymane.
Niestety wielkolud ma ciągle rozwolnienie mimo, że pozbył się już wszystkiego co niepotrzebne. Pani doktor powiedziała, że lepiej najpierw dowiedzieć się z czego to wynika, a potem przenosić bo tak zmian otoczenia może zaburzyć reakcję i się nie dowiemy co z czego i dlaczego.
Natomiast badanie krwi wyszły rewelacyjnie, no sami zobaczcie:
kreatynina 1,49
mocznik 73
fosfor 4,2
:D
Może on ściemnia z tą chorobą bo chciał na zimę i starość na kanapie posiedzieć ::
Kanapę ma zarezerwowaną, będzie się nią musiał dzielić oczywiście, no ale rezerwacja jest wiec trzymajcie kciuki żeby się w końcu kupnie unormowało.

KrisButton - Pon 03 Lut, 2020 12:49

Z całych sił trzymamy, oby jak najszybciej unormowało się i piękności trafiły na kanapę i salony :serce:
Żywia - Wto 11 Lut, 2020 12:19

No więc Kłaczek, nasza "kupka" nieszczęścia, nadal ma problemy. Ciągle nie wiadomo skąd te nieszczęsne rozwolnienie.
Dostał już tabletki na zakażenie w układzie pokarmowym. Potem poszedł antybiotyk na bakterie w jelitach. I ciągle nic.
Obecnie przeszedł na dietę gastryczną
Powoli zaczynają nam się kończyć pomysły i opcje :niestety:

kat - Wto 11 Lut, 2020 12:22

Spróbujcie z czystym miesem z królika.
Jeśli bedzie ok, stawialabym na alergię/nietolerancje.

Żywia - Wto 11 Lut, 2020 12:31

to jest kolejny krok jaki mamy w planach

dziwne jest to że przez lata był kotem wolnożyjącym i nie mógł wybrzydzać w jedzeniu, a przecież nie mógł mieć permanentnej sraczki

Niebieska - Wto 11 Lut, 2020 13:18

No i pewnie przez to się popsuł na koniec :(
wiedźma - Wto 11 Lut, 2020 15:19

Może i miał. Tylko na działkach ciężko zaobserwować :/
wiedźma - Sro 12 Lut, 2020 19:59

Żywia napisał/a:
to jest kolejny krok jaki mamy w planach

dziwne jest to że przez lata był kotem wolnożyjącym i nie mógł wybrzydzać w jedzeniu, a przecież nie mógł mieć permanentnej sraczki


Byłam dziś w kontakcie z jego karmicielką. Ponoć zawsze miał. Raz mniejszą, raz większą. Ale miał :(

Bastianka - Sro 12 Lut, 2020 21:36

wiedźma napisał/a:
Żywia napisał/a:
to jest kolejny krok jaki mamy w planach

dziwne jest to że przez lata był kotem wolnożyjącym i nie mógł wybrzydzać w jedzeniu, a przecież nie mógł mieć permanentnej sraczki


Byłam dziś w kontakcie z jego karmicielką. Ponoć zawsze miał. Raz mniejszą, raz większą. Ale miał :(


Kadłubek też miał zanim trafił pod opiekę FKP.

Żywia - Pią 21 Lut, 2020 10:25

W zeszły tygodniu przeszliśmy na rzeczonego barfa i wreszcie sukces ::s
Wetka przypisała jakieś leki ale nawet nie zaczęliśmy podawać.
Tak wiec w sobotę przeprowadzka :banan:
Trzymajcie kciuki żeby dogadał się z resztą małego stadka
Teraz to ja jestem posrana. Oby wszystko poszło dobrze :dizzy:

Żywia - Pon 24 Lut, 2020 09:50

No to weekend za nami.
Mogło być lepiej, ale z całą pewnością i gorzej wiec ...
Po kolei:
Kłaczek zwiedził już cały dom. I chyba mu się podoba
W miarę je, jak na nerkowego nieźle, choć niestety w sobie wybranym czasie, a nie jak kuchnia podaje. Jest to spory problem bo jak już zacznie jadać przy wspólnym stole to jak nie wciągnie barfa od razu to reszta kotów z dziką radością go wyręczy :jesc:

Poznał się też z Umą. :patyk: Najpierw się obwąchały, potem Kłaczek bardziej był zainteresowany mieszkaniem. Niestety od czasu do czasu syczy na Umę, bez agresji, ale jako że jest prawie dwa razy od niej większy to ona również syknie, a potem się oddala. Liczę na to że z czasem im przejdzie bo nie podoba mi się że Uma się wycofuje i rezygnuje z tego co lubi.

Strzyża tylko widział. Chyba. No były w jednym pokoju ale pewności nie mam :hmm: Tak czy siak do bliższego kontaktu nie doszło - Strzyżu spanikował.

Na noc zostawiłam Kłaczkowi całe mieszkanie prócz sypialni. I tu mała katastrofa. Odniosłam wrażenie że czuł się jakiś zagubiony, smutny. Kolacji nie zjadł, zasikał posłanko, zrobił też poza kuwetą kupę i kolejne siku. Dodatkowo ta kupa była częściowo luźna :(
Przez to nie odważyłam się go zostawić w sypialni na dzień i biedak kibluje teraz w ... kiblu
Problem w tym że on wiedząc że jest coś fajniejszego za drzwiami nie chce tam siedzieć - ryczy i drapie, domagając się uwagi.

No więc robimy to co kociarze robią najczęściej i czego raczej nie lubię w sytuacjach (mniej lub bardziej) kryzysowych - obserwujemy i liczymy na poprawę. W końcu początki bywają trudne

wiedźma - Pon 24 Lut, 2020 12:44

Z tego co dowiedziałam się od karmicielki, to Kłaczek czasem sobie syknął, ale tak właśnie bez agresji. A co do luźnej kupy, to może stresowe to rozluźnienie? Leoś też w kuwecie zazwyczaj super klocki, a w transporterze w drodze do weta na końcówce kleks...
Żywia - Pon 24 Lut, 2020 13:40

na to liczę. Że jak się wszyscy przyzwyczają to wszystko się ułoży.
O tym syczeniu też wiem. Ale to Uma ucieka nie ja. A jej jakoś nie umiałam tego wytłumaczyć.
Nie wiem tylko jak Sterzyża zapoznać.

Żywia - Czw 27 Lut, 2020 11:31

taka sytuacja:

Z punktu widzenia futra
Kłaczek leży na posłanku, Uma podchodzi.
Uma - "Cześć" :heya:
Kłaczek - "No cześć"
cisza
Kłaczek - "No czego się gapisz?!" :knuje:
Uma - :???: "Gbur" :sulk:
Kłaczek zostaje na posłanku, Uma odchodzi

Z punktu widzenie człowieka
Strzeliły sobie kulturnego noska. A sekundę później Kłaczek syknął. No to Uma nie została dłużna i też syknęła po czym sobie poszła.
:eee:
Zrozum to kota

Neda - Czw 27 Lut, 2020 16:32

U mnie jeden drugiego zaczepia, a potem wrzeszczy, że tamten mu oddaje - NIE OGARNIESZ :wink:
Żywia - Pią 28 Lut, 2020 12:22

jest jeszcze dziwniej.
Wypuściłam Kłaczka na część mieszkania, zamykając Strzyża w sypialni, i zabrałam się za sprzątanie kuwet.
Odwracam się po chwili i patrzą, a drzwi do pokoju otwarte :shock2:
U mnie lekki stan przedzawałowy :fear: W końcu Strzyżu Kłaczka widział tylko 2 razy i to z daleka :szok2:
No to szybka kontrola. Uma siedzi z niewinną minką. A Kłaka nie ma.
Zaglądam pod łózko a takm i Kłak i Strzyżu :szok:
Siedzą sobie bez awantur i udają że nie widza tego drugiego. Nie widzą, nie słyszą, nie czują. Totalny zanik zmysłów :hmm:
I tak zakończył się okres izolacji. No przynajmniej jak jestem w domu i nadzoruję :tak:

Neda - Pią 28 Lut, 2020 13:35

Czyli to Uma zarządza kocią socjalizacją? :lol:
Żywia - Pią 28 Lut, 2020 16:14

Myślę że tak nikt nie zarządza ale Uma z pewnością jest najbardziej ciekawska więc wszędzie glizda się wciśnie i wszystko musi sprawdzić.
A drzwi otworzył Kłak bo ich porządnie nie zamknęłam. Wystarczyło pchnąć a on ma czym, ułomkiem nie jest.

Żywia - Czw 05 Mar, 2020 15:40

Niestety Kłak nie dogadał się ze Styrzem. Poczałkowo było ok. Potem jednak zaczęły się prześladowania, przyblokowywanie w przejściu.
Dziś tak pogonił biedaka, że po wszystkim futro z podłogi zbierałam. Ostatecznie został więc uziemiony. Swoboda w przemieszczaniu się odwołana aż do .... odwołania.
Siedzi sobie teraz w pokoju i wcina KalmVet, a ja załatwiam dyfuzor i feromony

Żywia - Pon 09 Mar, 2020 12:48

Żeby nie było że potwór, patrzcie jaki jestem piękny i wyluzowany ::






mrufkaf - Pon 09 Mar, 2020 17:48

Ależ jestem piękny , duży i puchaty :wink: i całkiem zdrowo sobie wyglądam 😁
Żywia - Wto 10 Mar, 2020 08:36

Gdyby nie fakt że wybrzydza przy jedzeniu (ostatecznie zazwyczaj zjada tyle ile powinien kot z jego wagą, ale często wymaga to upartego proszenia się) to na prawdę zakładałabym, że jest to superkot, któremu na starość zamarzyła się kanapa więc siłą woli zmienił na czas usg stan nerek żeby zasymilować chorobę :twisted:

Okazało się też że nie jest taki odważny za jakiego chciał uchodzić. jak dotąd na gości reaguje taktycznym odwrotem na z góry upatrzone pozycje - pod łózko :spadam:

Cotleone - Sro 11 Mar, 2020 21:06

Jestę groźnę lwę :lol: Uwielbiam tę fotkę!
Żywia - Wto 17 Mar, 2020 08:43

Przyszły feromony.
Trzymajcie kciuki żeby pomogły bo ta izolacja jest męcząca i dla kotów i dla mnie.


mrufkaf - Wto 17 Mar, 2020 09:22

Też mamy w kontaktach na dole i w sypialni , żeby rysiak się stresował kiedy zostaje sam i u nas działa . Wiec może na lwa salonowego też zadziała 👍🏻👍🏻👍🏻
wiedźma - Wto 17 Mar, 2020 11:01

A rozłożony na tej fotce tak swobodnie, jakby całe życie na dywanach leżał :)
Żywia - Wto 17 Mar, 2020 11:40

Bo z życiem w mieszkaniu nie ma problemu.
Sypia w łóżku i chyba sobie to ceni :sleep: Lubi mieć też człowieka do głaskania :glaszcze:

To z kotami się nie może dogadać :axe:
Odnoszę wrażenie że jest mocjo terytorialny. Do Umy nic nie miał dopóki się nie okazało że przyjdzie im dzielić jedno łóżko :pila:

mrufkaf - Wto 17 Mar, 2020 19:22

Kurczę , szok, ze taki kot z działek , który był dziki może się tak zmienić . Ależ jest piękny !! Ale jak działało zylkene to feromon tez powinien zadziałać . Trzymam kciuki 😁😁😁👍🏻
Żywia - Pią 20 Mar, 2020 20:44

Kłaczek zaliczył kardiologa.
W sumie zniósł to nieźle, choć nie omieszkał wyrazić co o tym myśli :scold:
W transporterze nie fikał. Nie żeby miał miejsce na imprezy - małym kotkiem nie jest, a to model standardowy
Ciśnienie nie powala ale mieści się w widełkach - no w końcu nie ma "18" lat - zalecana kontrola co 3 miesiące
Serce w dobrym stanie - żadnych zaleceń :banan:
Coś tam na płucach wypatrzyła, jakieś kreski których nie powinno być na usg (jak dla mnie to wszystko tam było szare, ruszał się, a kreski były wszędzie :hm: ) , ale nie koniecznie jest to coś niepokojącego. Obserwować (moje "ulubione" słowo :jezyk: ) i jakby wystąpiły problemy z oddychaniem czy kaszel to nie zwlekać tylko na badanie.

Żywia - Czw 26 Mar, 2020 12:27

Jako że Uma ma w nosie humory Klaczka ma wstęp do sypialni.
I tu znowu sytuacja z cyklu "Zrozum to biedny człecze kota" :mur:
Czasami to Kłaczek przegania Umę bo ... stanęła nie w tym miejscu :loco:
A czasami to Kłaczek ucieka bo Uma chce się bawić :dance:
Ale czasami mam wrażenie że to całe bieganie to zabawa w gonito. :tup:
A ja siedzę jak ta głupia i zapytuję kogo akurat mam bronić :???:
No nie ogarniam :dizzy:

W weekend miną prawie dwa tygodnie feromonowej inhalacji. Sypialnia zostanie otwarta. Kolejna próba połączenia małego stadka
:...:

wiedźma - Czw 26 Mar, 2020 13:29

Trzymamy kciuki!

I z tymi gonitwami to my też mamy zagwozdkę. Leon już 8 mcy u nas, a nadal nie wiemy czy w danym momencie się Mańkiem tłuką czy bawią... ::

Żywia - Czw 26 Mar, 2020 13:56

osiwiejemy przez nie
Neda - Pią 27 Mar, 2020 11:25

wiedźma napisał/a:
Trzymamy kciuki!

I z tymi gonitwami to my też mamy zagwozdkę. Leon już 8 mcy u nas, a nadal nie wiemy czy w danym momencie się Mańkiem tłuką czy bawią... ::


U mnie się naprzemiennie ganiają się i leją. Krew się nie leję. Ego obu nadal wysokie. Przestałam reagować.

Żywia - Nie 05 Kwi, 2020 11:40

Sypialnia została otwarta i jak jestem w domu to wszystkie koty chodzą swobodnie.
Kłaczek niestety nadal zastrasza Strzyża choć chyba w mniejszym stopniu bo zna konsekwencje złego zachowania.
Uma jako że nie może się bawić ze Strzyżem bo ten śpi cały czas zestresowany w jakiejś bezpiecznej kryjówce, i jako że ma w nosie wiek i zdrowie Kłaczka, wciąga go w zabawy i w dwójkę czasami ganiają się po mieszkaniu i bawią w szukanego w koło łóżka.
::s
Jak tylko Kłaczek się zorientuje że został przyłapany przeze mnie na tak niegodnej czynności robi zakłopotaną minkę >D tak że na filmik długo przyjedzie poczekać

Została też zmieniona dieta, jako że rozwolnienie ciągle ma, a to sporo większy kłopot gdy żyje poza klatką, już nie wspominając o dyskomforcie dla niego :(
Tak więc teraz wcina karmę na bazie jakiś owadów :?

kat - Nie 05 Kwi, 2020 15:29

Ooo, a co to za karma?
Żywia - Pon 06 Kwi, 2020 08:40

Concept for Life Veterinary Diet Hypoallergenic, owady

niestety słabo ją je, albo wcale

Żywia - Czw 09 Kwi, 2020 07:40

Są wyniki krwi, nie najlepsze
Kreatynina - 3,49
Mocznik - 136,94
Fosfor - 5,11
Niestety dodatkowo ostatnio wymiotuje co parę dni.
Będzie więc konsultacja z wetką. Problem w tym że Kłaczek nie lubi igieł i przymuszania do robienia czegoś na co nie ma ochoty, w tym wypadku siedzenia spokojnie przez jakiś czas. Więc ewentualne kroplówkowanie go będzie dla jednej osoby dużym wyzwaniem :(

Żywia - Wto 14 Kwi, 2020 11:53

A wiec były trzy dni kroplówki dożylnej. pierwszy dzień u weta poszedł dobrze bo kota oddali po godzinie. Drugi dzień już w domu. Wenflon się nie zapchał, ale niestety Kłaczek stawiał duży opór. Utrudniał podłączenie, miotał się po transporterze i leżał tak że nie chciał kapać. Prawie trzy godziny walki, próśb i gróźb nie pomogło więc go wypuściłam i spróbowałam ponownie po paru godzinach. Pomogło. Nie poszło gładko, ale poszło.
Trzeciego dnia było już naprawdę dobrze. Lekki protest przy podłączaniu, ale potem się uspokoił, położył odpowiednio nie blokując przepływu i nawet zdrzemnął.
Kroplówka pomogła niestety tylko na dwa dni. Zaczął lepiej jeść i lepiej się czół. Ale teraz znowu wymiotował i nie je.
Wprowadzamy antybiotyk i leki na aprety :(

Żywia - Pon 11 Maj, 2020 13:56

Od dwóch tygodni Kłaczek z powodu pogarszających się wyników jest kroplówkowany (podskórnie).
Początkowo byłam przerażona bo na igłę reagował raczej alergicznie. Poprosiłam więc o pomoc i przez tydzień przychodzili do niego wspaniali trzymacze
Dziękujemy :kwiatek:
Zauważyłam przez ten czas że większym problemem jest chyba dla niego fakt że każemy mu siedzieć gdzieś gdzie nie chce, w czasie który mu nie odpowiada. A samo kłucie mniej reagował. Wiec spróbowałam sama podawać kroplówkę, kiedy drzemie, gdy się pcha na kolana ma głaskanie. I to był strzała w dziesiątkę. Na igłę prawie nie reaguje jeśli nie wybiorę za grubej, muszę tylko wybierać dobre momenty kiedy siedzi bez ruchy przez dłuższy czas.
W przyszłym tygodniu jedziemy na badania sprawdzić czy to całe kroplówkowanie poprawiam mu wyniki czy jest bez znaczenia dla jego stanu zdrowia.

A tu taka sobie drzemeczka


Taki jestem piękny

KrisButton - Pon 11 Maj, 2020 14:46

Trzymamy mocno kciuki, żeby zdrówko poprawiło się.
PS. Tak Kłaczku, jesteś piękny :serce:

Żywia - Sro 27 Maj, 2020 12:11

Kłaczek zmienił weterynarza na specjalistę od nerek i układu moczowego zdaje się.
Nowa Pani doktor obejrzała go, omacała, pokłuła, osłuchała ... Pod koniec badania spokojny zwykle Kłaczek miał już tak dość że trzyba było go trzymać w dwie osoby, a i tak było ciężko utrzymać glizdkę :scold: :zly2:
Było USG wszystkich flaczków, krew pobrana na różne dodatkowe badania, mocz do kontroli, mierzenie temperatury. Nawet oko mu zalała jakimś barwnikiem bo się Jej coś w nim nie podobało. Jednym słowem pełen przegląd. Nie zajmowała się tylko sercem i ciśnieniem bo to miał aktualne od innego specjalisty.
No i co wyszło?
A no wyszło że nerki w złym stanie, nawet bardzo (to akurat nie nowina), ale że coś tam jeszcze jest, widać jakieś ihc elementy - muszę wierzyć na słowo bo dla mnie to wszystko był szare, w różnych odcieniach :: . Pani doktor powiedziała że to taki dziwny organ że jak się kot uprze to wspomagany lekami może nawet sporo czasu pociągnąć z 1% działających nerek. Dała nadzieję. Zakładaliśmy bowiem że Kłaczek to już krok, dwa od tęczowego mosty, a tu się okazuje że nie koniecznie. :banan:
Co się zmieniło.
Zmieniliśmy kroplówkę - bo przednia podobno nie za dobra dla nerkowca - oraz cykl jej podawania. Dostaje leki przeciwwymiotne i na mdłości oraz na apetyt. Reszta leków bez zmian.
Ponieważ ostatnio pogorszył się Kłaczkowi apetyt nie chce już jeść barfa. A zmiana diety powiększyła z kolei i tak ciągle męczące go biegunki. Został więc przypisany lek który ma temu zaradzić oraz kolejne jeśli pierwszy nie pomoże (dobrze przecież wiemy jak to z tym u niego jest).
W ogóle Pani doktor na początek postawiła sobie za główne zadanie ustalenie przyczyn tych biegunek bo one obciążają dodatkowo organizm i nerki

Kłaczek jest trochę zmęczony tym kłuciem, ciągłym namawianiem go do jedzenia, biegunkami. Czasami przez to mnie unika i chowa się pod łóżko.



Ale są też takie pory dnia gdzie domaga się żebym usiadła żeby mógł umościć się na moich kolanach i żebym głaskała, głaskała, głaskała :love:

Żywia - Czw 18 Cze, 2020 08:01

Jest postęp w sprawach biegunowych.
Kłaczek przeszedł na dietę niskotłuszczową - gastro - i jest poprawa.
Niestety, jako że życie to ciągłe wzloty i upadki, jak coś się poprawi to coś innego się spieprzy, okazało się że bez leków przeciw mdłościom i wymiotom Kłaczek nie jest w stanie funkcjonować.
W długi weekend skończyła się cerenia i od razu zaczął słabiej jeść (nie żeby wcześniej miał jakiś powalający apetyt), a skończyło się na wymiotowaniu przez pół nocy.
Tak że czeka nas szybsza kontrola żeby sprawdzić czy to mocznik skoczył czy żołądek nawala.
:(

Żywia - Wto 23 Cze, 2020 14:54

Kłaczek ma fatalne wyniki - kreatynina 12, mocznik 360.
Jak się niestety okazało Fundacja nie ma na stanie pompy do podawania kroplówki 24 h na dobę dlatego na gwałt będę załatwiać prywatnie. Bez tego wyniki pogorszą się jeszcze bardziej, przestanie jeść zupełnie, a wtedy ...

Cynamon - Sro 24 Cze, 2020 08:54

Żywia, o kurcze, naprawdę jest kiepsko :(
A jak się czuje Kłaczek?
Mocno trzymamy za Niego i Was kciuki :hug:

Żywia - Sro 24 Cze, 2020 09:04

Samopoczucie ma nie najgorsze. Coś tam je. Symbolicznie ale zawsze. Nie karmię go strzykawką bo bardzo się stawia. Wyraźnie ma mdłości i jest mu niedobrze. Ale jak na kota z takimi wynikami to wygląda naprawdę nie źle. Filipka (Sobieskiego) to z dużo lepszymi wynikami musiałam wyprawić za tęczowy most bo organizm nie dawał rady. Kłączem jest silny i ma wyższą tolerancję.
Pompa podłączona więc działamy. Strasznie zawodzi z klatki i miota się w niej. Oby się pogodził z sytuacją bo spędzi w niej pewnie tydzień.

kat - Sro 24 Cze, 2020 09:07

Trzymam mocno kciuki za Kłaczka... Nie poddawaj się Kocie!
Johanna - Sro 24 Cze, 2020 14:10

Trzymam mocno kciuki za Klaczka :hug:
kotekmamrotek - Sro 24 Cze, 2020 15:30

A ja gratuluję Kłaczkowi tak dzielnej opiekunki - mimo wszystkich dodatkowych przeciwności losu - jestem naprawdę pełna uznania - z taką opieką musi być dobrze!!!! TRZYMAM KCIUKI!!!!
katlus - Czw 25 Cze, 2020 10:40

trzymam mocno kciuki za Kłaczka!
Żywia - Czw 25 Cze, 2020 11:05

dziękujemy wszystkim :kwiatek:

w ciągu dnia nieźle znosi klatkowanie. śpi, trochę je, głaski głaski, wciskanie leków, znowu śpi i tak w kółko.
problemy zaczynają się późnym wieczorem, trochę w nocy i czasem nad ranem. Zawodzi wtedy i szarpie klatkę domagając się wypuszczenia. kombinuje tez przy bandażu zasłaniającym wenflon.
Wydaje mi się że jest jakaś mała poprawa, trochę więcej je, choć nadal przede wszystkim suche.
Wydawało mi się też że się mniej oblizuje, ale może to tylko moje pobożne życzenie bo dziś rano zwymiotował, a to już nie wskazuje na poprawę.

Żywia - Pon 29 Cze, 2020 11:13




Żywia - Pon 29 Cze, 2020 13:13


Żywia - Sro 01 Lip, 2020 10:47

po tym jak pierwsza kontrola wykazała poprawę u Kłaczka, druga niestety wykazała wzrost mocznika, kreatyniny i fosforu. to tłumaczy dlaczego znowu słabiej je.
Klatkę przede wszystkim w nocy słabo znosi.
Do togo jest zmęczony i przestraszony ciągłymi wizytami u weta. Wczoraj przez 20 minut próbowaliśmy pobrać krew do badania. Wenflony nie udało się już założyć więc musimy dziś jechać jeszcze raz. Z przerażeniem myślę o tej wizycie i z trudem powstrzymuje łzy widząc jego przerażenie jak tylko zaczynają mu macać łapkę w poszukiwaniu żyły

Żywia - Pon 13 Lip, 2020 18:43

Na dzisiejszej kontrolnej wizycie została podjęta decyzja o amnestii.
Kłaczek siedzi w klatce od czterech tygodni, nie jest tym zachwycony, ciągłe wizyty u weterynarza mocno go stresują, a wyniki od 2 tygodni zasadniczo się nie zmieniają.
Więc Pani doktor stwierdziła że ciągniecie tego dalej nie ma sensu. Nie chodzi o to żeby żył w mało komfortowych warunkach do śmierci tylko po to żeby mu się "może" "kiedyś" wyniki poprawiły.
Tak więc teraz będą kroplówki podskórne, większe i częstsze niż przedtem.

Po powrocie do domu myślałam że ucieszy się z niespodzianki jaką jest wolność. A on najpierw nie chciał wyjść z transportera, a jak już wyszedł to z miejsca nasikał na podłogę :(

Eva - Wto 14 Lip, 2020 08:21

Żywia napisał/a:
Nie chodzi o to żeby żył w mało komfortowych warunkach do śmierci tylko po to żeby mu się "może" "kiedyś" wyniki poprawiły.


To najtrudniejsze ale też najlepsze, co możesz dla niego zrobić. On czuje Twoją miłość Żywia.

:pociesza:

Żywia - Pią 17 Lip, 2020 18:01

Wizyta u weterynarza bez zapisania nowego leku to wizyta stracona :mur:

Po dzisiejszej wizycie okazała się że parametry nerkowe się poprawiły :banan: (stąd lekka poprawa apetytu)

Za to morfologia pogorszyła :placz: i to po zakończeniu kroplówek dożylnych
:dizzy:

kotekmamrotek - Pią 17 Lip, 2020 21:33

Kasia, ale to normalne, że się pogorszyła po dożylnych! Po leku na bank się poprawi, zobaczysz!!!!
Żywia - Nie 02 Sie, 2020 11:40

Po ostatniej kontroli okazało się, że wyniki Kłaczka poprawiły się wreszcie na tyle, że można zmniejszyć częstotliwość wizyt. :banan: Tym bardziej, że tak częste upuszczanie mu krwi nie wpływa na jego stan zdrowia (fizyczny i psychiczny) dobrze.
Obecnym priorytetowym zmartwieniem jest za niski poziom żelaza. No i na to miał przypisane tabletki, ale okazało się, że wywołują u niego biegunkę :cry3: , której tak usilnie staraliśmy się pozbyć.
Niestety wiec będzie dostawał zastrzyki. Dramat, bo wprawdzie rzadko (raz w miesiącu), ale za to są bolesne :cry2: I tym sposobem jednak będziemy u weterynarza po tygodniu :(

Pomijając kursy do lecznicy, Kłaczek czuje się lepiej. Więcej je, choć nadal wybrednie, więcej się rusza (ostatnio przyłapałam go na bieganiu z resztą stadka i to nie w celu zastraszenie go :: ), mniej się też ukrywa. Choć muszę też zaznaczyć, że niestety jest już zmęczony codziennymi kroplówkami, częstym wciskaniem mu tabletek oraz wiecznym podsuwaniem misek z jedzeniem. Czasami muszę się go trochę naszukać zanim odkryję gdzie się przede mną zadekował.

Jedna z kryjówek, długo go szukałam. Ledwo się tam mieściła ale uparcie nie chciał wyjść.

KrisButton - Nie 02 Sie, 2020 12:16

Ważne, że wyniki poprawiły się :banan: Z żelazem to widać, że organizmy różnie reagują, Dziczek znów po zastrzykach miał problemy, a po tabletkach nie i poziom żelaza rośnie. Dziczek też pierwsze miesiące uciekał jak miał mieć kroplówkę (a miał je długi czas co dwa dni) czy podawane leki, teraz kroplówki dostaje codziennie i to dwa razy dziennie, tak samo leki i widać, że nie stresuje się już. Życzę żeby Kłaczek też przyzwyczaił się. Niestety, z samodzielnym jedzeniem u Dziczka jest tak, że czasami nic nie zje, więc karmiony jest i to też nie stanowi już problemu.
Żywia - Wto 11 Sie, 2020 10:26

Kłaczek jest ostatni w takiej niezłej formie że przestałam go zamykać kiedy wychodzę:
- uwielbia siedzieć na balkonie, mimo upału - choć czasami myślę że się tam po prosu ukrywa
przede mną i kotami
- zjada rano wystarczająco dużo żebym się nie martwiła, że jak nie zje wieczorem to będzie
problem
- wieczorem tez zjada sporo więc dzienny bilans jest na prawdę dobry
- nie czepia się Strzyża - trochę dlatego że chyba unika reszty futer, a trochę dla tego że Strzyżu
nabrał pewności siebie i też stara się też nie wchodzić mu w drogę
Jedyny problem jaki obecnie spędza mi teraz sen z powiek to to że Kłak sika poza kuwetą. W sumie sikał już wcześniej też, ale niestety rozkręca się w tym hobby
No dobra nie jedyny problem, w końcu zdrowy nie jest (kroplówki codziennie, pół apteki do podania)

KrisButton - Sro 12 Sie, 2020 10:34

To prawie tak samo jak mój Dziczek, na dworze siedzi w szafie przez cały dzień, wcześniej na krześle ale od kilku dni coś zmieniło się Mu. I to sikanie, Dziczek sika przy kuwecie na podstawkę, albo w pokoju przy szafie. Panele już napęczniały, kompletnie nie wiem co jest tego powodem, wcześniej wszystko robił w kuwetach albo na ogrodzie.
Morri - Sro 12 Sie, 2020 12:30

Kochani, jeśli problemy natury biologicznej wykluczone, zastanówcie się, co się zmieniło w relacjach człowiek-kot. Mojej Lunie w chwilach, gdy zaczyna sikać na potęgę, wystarczy poświęcić więcej uwagi - w jej przypadku codziennie ponosić ją na rękach ;)
Żywia - Sro 12 Sie, 2020 12:33

Kłakowi poświęcam sporo uwagi. To reszta stada powinna sikać bo przez to są mniej przytulane. A nie zmieniło się nic na gorsze.
Zurha - Sro 12 Sie, 2020 23:05

Kasiu a jakie masz kuwety? Przy starszych i nerkowych kotach powód sikania poza może być jeszce jeden - dość banalny. Mają tendencje do problemów ze stawami, czego normalnie nie widać, ale potrafi sprawić, że wchodzenie do kuwety z wyższym rantem/progiem jest bardzo niekomfortowe i kot woli załatwić się obok.
Żywia - Czw 13 Sie, 2020 08:10

jedna jest standardowa, druga trochę wyższa ale też nie że jakoś bardzo. Ale nie sadzę żeby to był powód. Potrafi wykonywać takie skoki że aż się zdziwiłam kiedy chce na parapecie posiedzieć. Z kuwety też nie raz wychodzi z wyższego boku.

Wczoraj odwiedziła nas Hith i podpowiedziała parę rzeczy :serce: . Zobaczymy, może coś pomoże.

Dziś rano znowu chciał nasikać na kuchenkę :mur: , ale usłyszałam że się mości i wpadłam do kuchni z reprymendą :axe: :scold: . Bucząc pod nosem :marudzi: zszedł :fuckyou: i poszedł do łazienki, ale widzę że mija kuwetę i zasuwa na dywanik. Staje na nim i się na mnie ogląda. Spojrzałam na niego wymownie :zly3: więc zawrócił i poszedł do kuwety :jezyk:
Scenka w sumie śmieszna, ale ... Kończą mi się podkłady i papierowe ręczniki, czas na zakupy :hmm:

Żywia - Sro 26 Sie, 2020 09:39

Zrobiło się chłodniej i od razu wzrosła kłaczkowa aktywność
Strzyżu nawet nie ruszał tym ogonem :loco:

Cynamon - Sro 26 Sie, 2020 16:50

Kłak rewelacja ! :serce:
I oby w takiej formie był jak najdłużej! :kiss:

Żywia - Wto 01 Wrz, 2020 14:23

Kłaczek dorobił się ... :roll: wrzodu na oku? chyba dobrze zapamiętałam :hmm:
I on pękł :dizzy: I oczko mu się puszcza - trochę jak łzy tylko przybrudzone.
No to dostaliśmy krople i żel i zakraplamy 3-4 razy dziennie.
Kłakowi to nie przeszkadza, nie robi trudności.
Trzy światy z tym kotem. Jak nie urok to tfu tfu tfu sraczka :mur:
Z dobrych wieści to wyniki ustabilizowały mu się na tyle że jeśli czegoś nie wywinie to kontrola za 6 tygodni. 6 TYGODNI!!!
Oczywiście pomijając kontrolę okulistyczną po 10 dniach :placz:

Johanna - Wto 01 Wrz, 2020 17:14

Trzymam kciuki za kocurka :hug:
Żywia - Sro 30 Wrz, 2020 12:44

Dobre wiadomość:
- oko już prawie zdrowe :hura: Zakraplanie na szczęście Kłaczek znosi z cierpliwością
- już bardzo rzadko sika poza kuwetą :aaa:
(Nie żebym tego nie doceniała, ale odkryłam jeden pozytyw tego pozakuwetowego sikania, a mianowicie jeśli to robi w zabezpieczone (podkładami) i nieszkodliwe miejsca (nie łóżko, kanapa czy dywan) to łatwo jestem w stanie sprawdzić czy nie ma krwi w moczu, która mu się zdarzała jako kotu permanentnie niezdrowemu, na żwirku trudno to dojrzeć.)

Zła wiadomość:
- powróciły biegunki :placz: Prywatny inwentarz żywy został wykluczony, diety się trzymamy, antybiotyk nie bardzo pomógł wiec na najbliżej wizycie kontrolnej zostanie zrobione USG jelit.

Kłaczek to ten typ kota, który bardzo sumiennie podchodzi do swojej roli nauczyciela. Dba żeby wolontariusz cały czas uczył się i zbierał różne przydatne życiowe doświadczenia. Żeby broń bosze się nie nudził
:mur:

kat - Sro 30 Wrz, 2020 12:48

A Kłaczek dostaje jakiś probiotyk?
U moich kotów w takich epizodach super sprawdza się Flora Defense.

Żywia - Sro 30 Wrz, 2020 13:34

Flora Balance na stałe w jadłospisie
kat - Sro 30 Wrz, 2020 13:37

To może spróbuj teraz z Defense. Generalnie jeden rodzaj probiotyków nie powinien być za długo stosowany. Należy zmieniać.
Żywia - Czw 08 Paź, 2020 13:25

Jesteśmy po kontroli.
Skąd pogorszenie kuwetowe? Nie wiadomo :???:
Skąd poprawa? Nie wiadomo :hmm:
Kotek zagadka :hm:

No i wróciła anemia, co automatycznie pogarsza wyniki nerkowe :mur:
Ale nic to. Kłaczek ma dobre samopoczucie i nieźle je.
Ostatnio anemię udało się przegonić czterema zastrzykami wiec może i tym razem szybko pójdzie.
Znalazłam tez karmę mokrą, która bardziej mu smakuje (pewnie dla tego, że zwykła, a nie weterynaryjna). Zjada wiec więcej. Może nie znudzi mu się i wreszcie coś przytyje, co jest trudne przy karmie z ograniczeniami tłuszczowymi

kotekmamrotek - Czw 08 Paź, 2020 16:07

CO TO ZA KARMA???? Będziem testować:)
Żywia - Czw 08 Paź, 2020 17:42

Już ci kiedyś przesyłałam. Mroblem poniekąd że tylko w maxizoo
Żywia - Sro 28 Paź, 2020 12:32

W domu mam wiele miejsc w których mogę podwiesić kroplówkę i podłączyć do Kłaczka - na lustrze, na lampie, na telewizorze, na haczyku do kluczy, na starym zegarze, czy na karniszu do firan jak przedłużę instalację łańcuszkiem.
I Kłak to wie.
To mądry kot i skubany wykombinował w końcu że jak leży na środku pokoju na dywanie to wredny człowiek ma zagwozdkę :???:
Potrafił przesiedzieć tam cały dzień nie korzystając z żadnych dla mnie dogodnych miejsc :jezyk:

A nie sposób narzucić mu zmiany, robić kroplówkę "na silę" :zly: , krew by się polała :axe:
Musiałam więc wykazywać cierpliwość i liczyć na to aż się ugnie :modly:

Do czasu :diabel2:
Sposób genialny w swojej prostocie, aż mi wstyd że tak późno na niego wpadłam



Już nigdzie się przede mną nie schowa :diabel:

kotekmamrotek - Sro 28 Paź, 2020 14:22

bidny kotek ::
Chitos - Sro 28 Paź, 2020 14:52

Bój się co dalej wymyśli :) :) :) :)
Żywia - Pon 16 Lis, 2020 18:25

Od jakiegoś tygodnia czy dwóch Kłaczek zaczął ponownie korzystał z sypialni.
Od czasu podłączenia do pompy w lipcu ten pokój był stanowczo ble. W nim siedział w klatce, w nim był zamykany jak go trzeba było od Strzyża izolować. Więc jak już odzyskał wolność to wchodził tylko za próg gdzie stała kuweta. Do łóżka przychodził bardzo rzadko, a z innych fajnych miejscówek nie korzystał w ogóle. No i właśnie chyba nastąpił koniec pokuty sypialni bo zaczął z niej powoli korzystać. Fajnie :: Szczególnie jak wpada się przytulić w łóżku

Żywia - Wto 01 Gru, 2020 12:41

Ciężkie jest życie chorego kotka. Nic tylko za nim łażą z miską i „zjedz trochę” „chociaż spróbuj” „to może wolisz to” „no jeszcze trochę” :nie:

Ciężkie jest życie człowieka. Ciągle „nie dziękuję” „no może, troszeczkę” „nie jednak nie” „no przecież spróbowałem” :(

A obie strony marzą żeby to był ten dobry dzień, dzień z „tak chętnie” „dlaczego tak mało” „czy mogę dostać dokładkę”

Kłaczkowi pogorszyły się wyniki, a co za tym idzie apetyt i samopoczucie. Zaczynam się bać

Cynamon - Wto 01 Gru, 2020 15:05

Żywia, trzymajcie się! :hug:
Mocne kciuki za poprawę apetytu i wyników! :kiss:

kat - Sro 02 Gru, 2020 10:25

Trzymam mocno kciuki za Kłaczka!
Walcz Kocie!

Żywia - Nie 27 Gru, 2020 17:16

Kłaczek w tym roku napisał list do Mikołaja i jako że był grzeczny (przynajmniej tak twierdzi a mnie nikt nie pytał) otrzymał prezent.
Niestety ostatnimi czasy czuje się gorzej i jego ogólna aktywność oraz zainteresowanie otoczeniem nieco zmalały, nie wykazał więc wielkiej ekscytacji z paczką.
Nie mniej jednak z prezentu się ucieszył, a nieco zachęcony przywitał się też z Mikołajem albo raczej z jednym z jego reniferów ::
Dziękujemy


Żywia - Pią 08 Sty, 2021 15:03

Słodki kotek co?



Jak wcześniej pisałam, że Kłak ponownie zaczął sypiać na łóżku. Co mnie cieszyło bo lubię jak futra śpią koło mnie. No ale życie jakie jest każdy wie, wcześniej czy później zawsze coś się zchrzani.
Kłak zaczął sikać na łóżko.
Początkowo liczyłam, że to przypadek, raz się zdarzyło. No ale po tygodniu zdarzyło się znowu, a potem rozkręcił się na całość. W nocy i przedpołudniem, kiedy obudzi się z głębokiego snu zamiast iść do kuwety to …
Obecnie mimo kliku zabezpieczeń nie panuję nad problemem i nie nadążam z suszeniem prania oraz noszeniem kołder do czyszczenia więc odcięłam koty od sypialni. Niestety tracą na tym wszyscy.

Z wiadomości medycznych:
parametry nerkowe z każdą kontrolą nieco wyższe
anemia postępuje wiec zastrzyki na nią dostaje na razie regularnie, co pomaga
je naturalnie za mało, ale z własnej woli (choć przy natrętnym namawianiu), zdążają się nawet dni że z entuzjazmem

Żywia - Wto 02 Lut, 2021 22:19

Kolejny przykład na to że koty są dziwne.
Kłaczek je karmę inną niż reszta kotów. Normalną nie weterynaryjną, ale o obniżonej zawartości tłuszczu. Nie wiem czy smakuje, pachnie lepiej czy gorzej. Jest "inna".
Czasami podchodzi do miski, przepycha właściciela i podjada tą "inną".
"Inne" zawsze jest lepsze. A może bo "cudze"? Kradzione nie tuczy? :hmm:
Tak czy siak jako że mu nie wolno to go zabieram. Ale żeby go zachęcić do jedzenia to dokładam mu trochę tej "innej" do karmy właściwej. I Kłaczek wcina. Zjada wszystko, poza dołożoną "inną"
:loco:

Neda - Sro 03 Lut, 2021 16:13

Żywia napisał/a:
Kolejny przykład na to że koty są dziwne.
Kłaczek je karmę inną niż reszta kotów. Normalną nie weterynaryjną, ale o obniżonej zawartości tłuszczu. Nie wiem czy smakuje, pachnie lepiej czy gorzej. Jest "inna".
Czasami podchodzi do miski, przepycha właściciela i podjada tą "inną".
"Inne" zawsze jest lepsze. A może bo "cudze"? Kradzione nie tuczy? :hmm:
Tak czy siak jako że mu nie wolno to go zabieram. Ale żeby go zachęcić do jedzenia to dokładam mu trochę tej "innej" do karmy właściwej. I Kłaczek wcina. Zjada wszystko, poza dołożoną "inną"
:loco:


U mnie wystarczy, że tamten ma swoją miskę w innym kolorze - tam na pewno jest coś innego i lepszego... chociaż jedzą to samo. :lol:

Żywia - Pon 08 Mar, 2021 13:36

Kłaczek zaliczył kontrolę i niestety wyniki poszły znowu nieco w górę, a morfologia w dół.
Już kilka razy słyszałam od ludzi że kota z takimi wynikami to nie widzieli.

Obecnie wygląda to tak:
Kreatynina - 661,4 µmol/l (7,48 mg/dl) - norma 1-168 µmol/l
Mocznik - 34,9 mmol/l (209,61 mg/dl) - norma 5-11,3 mmol/l
Fosfor - 2,66 mmol/l (8,24 mg/dl) - norma 0,8-1,9 mmol/l
Kosmos jakiś.

Kłaczek ma silny organizm, duża tolerancję i gigantyczną wolę życie.
Obecne samopoczucie jest niezłe, apetyt też nie najgorszy. Je za mało naturalnie ale to co je, je z własnej woli i chętnie.
Zdarzają mu się oczywiście słabsze dni, wymioty. Ostatni słabszy tydzień przypłacił ponownym spadkiem wagi. Teraz jak się go głaszcze to kości można liczyć.

Decyzje jeszcze żadne nie zapadły ale możliwe ze będzie trzeba częściej podawać Aranesp na anemię i to tyle co możemy zrobić bo leki dostaje już wszystkie możliwe w maksymalnych dawkach.


Cynamon - Pon 08 Mar, 2021 16:03

Żywia, kciuki za Kłaczka :kiss:
Żywia - Sro 10 Mar, 2021 14:27

Żeby jednak nie było że Kłaczek to jakieś zwłoki, karmione siłą, sztucznie podtrzymywane przy życiu dla chorej satysfakcji wolontariusza:
Szafa trochę ponad 2 m


Naturalnie nie wskakuje na nią z ziemi tylko z komody stojącej w pewnej odległości (80 cm wysokiści).
Jak pierwszy raz zobaczyłam jak wskakuje, myślałam że z miejsca padnę na zawał :faint:
Wybór takiego miejsca ma oczywiście swoje wady.
Po pierwsze obawiam się że będąc kotem chorym, wiekowym i osłabionym kiedyś źle oceni swoja możliwości i się połamie spadając
Po drugie jak się już tam wdrapie to taki drobiazg jak pełen pęcherz (przypominam że to kot z chorymi nerkami, nawadniany kroplówkami codziennie, na lekach moczopędnych) nie jest wystarczającym powodem żeby zejść. Resztę wyobraźcie sobie sami. Dodam tylko że sprzątanie zajęło mi ponad godzinę, a wszystko co chowałam na szafie nadawało sie do prania lub czyszczenia :placz:
Tak więc doszło między nami do ostrej wymiany zdań :zly: połączonej z łapoczynem :wali:
Jako ze moje argumenty nie trafiały do Kłaczka :scold: komoda została przesunięta. A Kłak w ramach protestu na takie postępowanie postanowił nie wychodzić z łazięki przez kilka dni :sulk:
Obecnie wstęp na szafę został zablokowany i chwilowo Kłaczek odpuścił, ale jeśli będzie nalegał, to zastanawiam się nad zamontowaniem jakiś półek żeby proces wchodzenia był mniej ryzykowny oraz wstawienia na górę kuwety co by ... no wiecie

KrisButton - Czw 11 Mar, 2021 22:08

Popieram protest Kłaczkowy, co za człek odbiera Kotu przyjemność pobycia samemu, relaksu !!! Kuweta na górę, komoda na swoje miejsce i wszyscy będą szczęśliwi :D :serce:
Żywia - Pią 09 Kwi, 2021 08:03

Kłaczek podjął jeszcze kilka prób zajęcia szafy. Jedna ponownie prawie przyprawiła mnie o zawał :faint: i jego chyba też bo od pewnego czasu szafa przestała dla niego istnieć.
Jednak jako że czasami jego pomysły wracają postanowiłam dorobić półki, na wszelki wypadek.
Tak więc obecnie ma ułatwiony dostęp i przygotowane miejsce na pięterku – legowisko, kuweta, dywan z podkładów – królewski apartament :king:
Na szczęście nie interesuje go obecnie ta miejscówka, a ja go nie zachęcam. Jak się już tam zadekuje to będę miała sporą zagwozdkę jak podawać mu leki i kroplówki. Musiałabym go stamtąd ściągać, co by go wkurzyło i mogłabym zapomnieć o jego współpracy, a bez tego nie wiele da się zrobić. Może i jest to kot chory, który już tęczowy most widzi na horyzoncie, ale jak nie zgadza się na jakieś działania to nie ma siły żeby go w pojedynkę przymusić. :axe:

Żywia - Sro 05 Maj, 2021 08:36

Jak mówi staropolskie przysłowie:
Gość w dom...
...Kot na kolanach
czy jakoś tak ::



Żywia - Czw 13 Maj, 2021 09:56

Kłaczek zaliczył kontrolę
Anemia opanowana, co wyraźnie widać po jego apetycie :jesc: I dobrze bo przez poprzednie drobne kryzysiki stracił około 0,5 kg. :(
Pozostałe parametry jedne nieco lepsze inne nieco gorsze - ogólnie źle ale dość stabilnie.

Niestety wiek chyba rozprostował u niego kilka kolejnych zwojów mózgowych bo znowu zaczął sikać poza kuwetą, a czasami nie tylko sikać :mur:

Co bym nie zrobił, to jak tu mnie nie kochać :aniolek:


Morri - Czw 13 Maj, 2021 13:15

Piękny kawaler :serce:
Żywia - Sro 09 Cze, 2021 12:52

Ostatnio Kłaczek wyraźnie poczuł się gorzej, stał się drażliwy, nie mógł sobie znaleźć miejsca, stracił apetyt. Pojechaliśmy więc do weterynarza, nieco wcześniej niż planowaliśmy.
No i niestety nie jest dobrze. Kreatynina i mocznik poszły w górę, anemia się pogłębiła. Jedynie fosfor spadł nieco, pewnie przez to że mało je więc w sumie nie aż tak nas to nie cieszy.
Pani doktor jako jedyną opcję widzi podłączenie pod pompę, bo lekami nie mamy już możliwości nic pomoc. Ale ...
- poprzednio to nie pomogło
- Kłaczek bardzo źle zniósł klatkę i zakładanie wenflonów
- jeśli to mają być jego ostatnie chwile to nie tak mają wyglądać.
Obecnie jego ulubioną rozrywką jest siedzenie na balkonie, najlepiej 24 godziny na dobę.
I tak powinny wyglądać jego ostatnie dni, jeśli ..., a nie w klatce

wiedźma - Sro 09 Cze, 2021 13:03

Myślę, że to mądra decyzja, biorąca przede wszystkim pod uwagę to, co najważniejsze, czyli komfort Kłaczka.

Trzymajcie się!

Morri - Czw 10 Cze, 2021 07:50

Jeśli nie ma szans na poprawę, zgadzam się z Wiedźmą.
Trzymajcie się :hug:

Żywia - Wto 22 Cze, 2021 09:04

Kłaczek od dwóch tygodni przesiaduje nocami w klatce. Postanowiliśmy spróbować czy poprawi to jego wyniki i na ile dobrze zniesie zamknięcie. Nic na siłę, ale po prostu się poddać tez nie można.
Niestety jak na razie wyniki się nie poprawiają, ale tez nie pogorszyła się anemia dlatego Pani doktor zaleca kontynuacje. Problem w tym, że tak jak na początku po prostu spokojnie przesypiał noc, tak teraz musze do niego wstawać po kilka razy bo nawołuje :cry3: i szarpie drzwiczki :cisza: . Robi przy tym sporo hałasu – ja jestem na tyle zmęczone, że wystarczy mi nakryć głowę poduszka :sleep: , ale nie wiem na ile to dochodzi do sąsiadów :hmm:

Dnie spędza jak chce i gdzie chce czyli na balkonie :love: , jeśli tylko na to pozwala pogoda.

A samopoczucie …
Kłak to kot wielu sprzeczności. Kiedy ja zalewam się łzami :placz: , że nie je, że wciskam mu choć odrobinę karmy na siłę, że coraz chudszy, że już po nim, to kwestia dni, to on jakby zaprzeczając temu, że wygląda jak spiczniały kotek postanawia poleżeć na parapecie skacząc na ponad metr :terefere: (ledwo mu się udało, dupka nieco zwisła, ale wdrapał się zanim dobiegłam żeby pomóc, oczywiście u mnie kolejny stan przedzawałowy :fear: )

Ogólnie sytuacja jest taka, że nie wiadomo co począć :mur: : prawie nie je, a wiadomo czym to się kończy, wyniki się nie poprawiają, ale jednocześnie ciągle się stawia jak mu coś nie pasuje (choć już nie tak mocno jak kiedyś), myje się, przeciąga, ziewa– drobne zdrowe odruchy, przejdzie się tu i tam, poskubie trawkę (szczerbolek :: ), wypuszczony z klatki dziarsko biegnie na balkon :dance: . Wszystko to sprawia, że stanowczo nie jest umierającym kotkiem kwalifikującym się do eutanazji, ale żyjącym kotkiem też jakby nie bardzo jest.

Od wczorajszego wieczoru poprawiło mu się z jedzenie - znaczy nadal je dramatycznie mało, ale dobrowolnie – i mam nadzieją że nie zapeszę bo u niego jest tak że jednego dnia je więcej a następnego wcale.
Dodatkowo Pani doktor wyszukała niskotłuszczowy! preparat do dokarmiania kotów w czasie rekonwalescencji (dla zainteresowanych - Nutribound), który chętnie wypija.

Straszne więzienie


Rzeczony parapet


Krówki na wypasie

(szczęśliwi rezydenci Uma i Strzyżyk pozdrawiają)

a.gatta - Pon 28 Cze, 2021 09:16

Piękne stadko ::
Żywia - Wto 29 Cze, 2021 17:30

No to jesteśmy po kolejnej kontroli i nadal poprawy brak. Podjęłyśmy więc z Panią doktor decyzje że dziś była ostatnia zmiana wenflonu. Od soboty wracamy do nawadniania podskórnego, a za niecałe dwa tygodnie sprawdzimy jaki ta zmian przyniosła skutki.
Generalnie teraz bardziej niż przedtem wszystko zależy od Kłaczka. My już zewnętrznie nie jesteśmy w stanie mu bardziej pomóc. Dostaje tyle leków ile się da, w maksymalnych dawkach. Skończyły się możliwości większego wsparcia farmakologicznego.
Samopoczucie Kłaczka: nienajgorsza
Apetyt: poprawił się. Obecnie zjada w dobre dni tak do połowy tego co powinien. Problem w tym że sporo je w nocy a jak nie będzie siedział w klatce to nie mogę mu zostawiać michy, a zamykanie w łazience = wydrapana dziura w drzwiach
Ale jak zawsze, coś tam się wymyśli. Byle do przodu ::

Cotleone - Wto 29 Cze, 2021 21:02

Trzymam kciuki!
A zdjęcie stada krówek cudne ::

Żywia - Pon 12 Lip, 2021 11:38

Kłaczek zaliczył kontrolne badanie po zmianie kroplówek z dożylnych na podskórne i nie jest dobrze. Wyniki się pogorszyły i dodatkowo pojawił się bliżej nieokreślony stan zapalny.
Samopoczucie ma złe, wyraźnie nie czuje się dobrze. Prawi tez nie je. Wciskam mu nieco karmy na siłę ale przy jego diecie jakieś sensowne przymusowe dokarmienia jest niemożliwe.
W środę jedziemy na USG w poszukiwaniu tego tajemniczego stanu zapalnego i jak dorwiemy drania to zaatakujemy odpowiednim antybiotykiem :gun:
Obyśmy cos znalazły. I oby to poprawiło sytuację.

Żywia - Sro 21 Lip, 2021 13:22

Kłaczek trafił do mnie ponieważ potrzebował domu, nie dlatego że się w nim zakochałam (nie znałam go podejmując decyzję). I liczyłam na to, że ten fakt pomoże mi podejść do jego odejścia nieco bardziej na chłodno, bardziej obiektywnie, racjonalnie. No cóż, może by tak było gdyby odszedł szybciej, w końcu rokowania miał na kilka miesięcy. Ale to był twardziel i wojownik. Jego wyniki i fakt że z takimi funkcjonuje stosunkowo normalnie nie jedną osobę wprawiały w osłupienie.
Spędził u mnie prawie półtora roku, a po takim czasie nie da się łatwo pogodzić ze stratą.
Był kotem niezwykłej urody i charakteru. Był utrapieniem, zagadką i miłością.
Jako kot korzystający z kuwety niezwykle wybiórczo był trudnym współlokatorem. Jako pacjent, poddawał się zabiegom z minimalnym lub żadnym protestem. W czasie podawania kroplówki potrafił po prostu zasnąć na moich kolanach i być wielce oburzonym jak go z nich ściągałam po wszystkim.

Kłaczku cieszę się że już nie cierpisz. Będzie mi ciebie brakowało.


Nuria - Sro 21 Lip, 2021 13:37

Filip i Klinkierek już na Ciebie czekają.. biegajcie razem szczęśliwie :aniolek:
Magdalena - Sro 21 Lip, 2021 13:54

Bardzo mi przykro ..
jaggal - Sro 21 Lip, 2021 13:58

żegnaj, kocie [']
Cotleone - Sro 21 Lip, 2021 19:38

Bardzo mi przykro :cry:
Dzielnie o niego walczyłaś.

Niebieska - Sro 21 Lip, 2021 19:42

:(
saszka - Sro 21 Lip, 2021 19:55

:cry: [']
katlus - Sro 21 Lip, 2021 20:17

Strasznie mi przykro....
Cynamon - Sro 21 Lip, 2021 22:08

Śpij spokojnie Kłaczku :cry: :aniolek:
Trzymaj się Żywia :pociesza:

KrisButton - Czw 22 Lip, 2021 15:35

Odejścia pozostawiają nas w smutku, żalu, bólu, potrzeba czasu, żeby z tym nauczyć się żyć, pociechą dla nas może być tylko to, że daliśmy wszystko co mogliśmy, aby nasz Przyjaciel był szczęśliwy będąc z nami. Żegnaj Kłaczku, do zobaczenia znowu kiedyś, a do tego czasu, będziesz w naszej pamięci.
Morri - Nie 01 Sie, 2021 19:30

Współczujemy :(

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group