Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Dział ADOPCYJNY - Piksel

kotekmamrotek - Czw 16 Kwi, 2020 22:47
Temat postu: Piksel
Kontakt w sprawie adopcji:
adopcje@kocipazur.org
502 111 279 (pon., wt., czw. 18-20)
-----------------------------------------

Wielkopolska wieś, kombinat rolniczy w likwidacji. Na terenie firmy, w rozpadającej się oborze, której czasy świetności minęły wraz z upadkiem PGR-u, żyło stado ponad 40 kotów. Od kilku miesięcy stadem zajmuje się nasza wolontariuszka - kastruje i leczy koty, części z nich udało się znaleźć też domy. Widać, koty mnożyły się w bardzo bliskim pokrewieństwie, bo u części z nich występują wady oczu - tak jest też w przypadku tego kocurka. Nie wiedzieliśmy, czy oko jest choć w części sprawne, więc wizyty weterynaryjne zaczęliśmy od okulisty... Piksel okazał się ślepy na jedno oko: to faktycznie wada wrodzona - przetrwała błona źrenicza, która nie wchłonęła się w życiu płodowym, przez co spowodowała trwałe uszkodzenie soczewki (gołym okiem widać bliznę). Na szczęście nie trzeba usuwać oka - jest generalnie w dobrej kondycji, tylko że niesprawne. Natomiast istnieje ryzyko jaskry - to należy mieć na uwadze, zatem raz do roku wskazana byłaby kontrola okulistyczna. W następnej kolejności udaliśmy się do naszego lekarza fundacyjnego - "wyszły" zęby - nie było jakiejś tragedii, ale kilka okazało się w fatalnym stanie - udało się ich pozbyć za jednym zamachem podczas kastracji!

Teraz Piksi jest już nawet zaszczepiony i tak naprawdę czeka na swój dom - choćby tymczasowy, bo jak wszystkie koty z tego stada:
- ma niesamowicie mięciutkie futerko,
- dogaduje się z kotami,
- kocha jedzonko,
- siedzi w klatce :(

Co do charakteru - początkowo był bardzo zlękniony, ale niesamowicie delikatny! RAZ dostałam bardzo stanowczo z łapy - a i to pozbawionej pazura, i to po 5 minutach wykręcania się i robienia ekwilibrystycznych uników - bo próbowałam mu wcisnąć odrobaka aplikatorem :patyk: To działanie było zresztą pozbawione zupełnie sensu, bo połknął tabsa po prostu razem z przysmakiem :twisted: Teraz kocur wstaje i pręży się na mój widok, uwielbia kłaść łebek na dłoń, wystawia brzucho do głaskania - słodziak! Czyli nic nowego, jeśli chodzi o koty z PGR-u!
Są jednak dwie różnice: gabaryty - Piksel jest zdecydowanie większy oraz taki bardziej... hmmm, dorosły? wyważony? po prostu taki stateczny, rozsądny kocurrrro :aniolek:

Więcej Piksela na ZDJĘCIACH i FILMACH.

kotekmamrotek - Nie 03 Maj, 2020 21:12

Piksi to już stuprocentowy miziak:) Zobaczcie sami:

kotekmamrotek - Czw 28 Maj, 2020 14:36

Podczas jednej z rozmów z Misią, która opiekuje się stadem pegeerowskim, wyszło, że Piksel to był samcem alfa! No cóż - jakie stado, taki i przewodnik ::

Powiedzmy, że na tym zdjęciu to chociaż wygląd ma dostojny :wink:

Misia - Pią 29 Maj, 2020 12:55

Oj tak, był samcem alfa :: i nie raz oberwałam od niego z łapy, kiedy próbowałam podać karmę innym kotom ;) zresztą futra też obrywały, najbardziej nieśmiałek Agaton...

Cudny jest :love:

kotekmamrotek - Nie 12 Lip, 2020 22:51

Pikselli miał ostatnio niecodzienna przygodę - pojawili się znienacka ludzie, którzy bardzo chcieli go poznać - z tego poznawania to nic nie wyszło - żeby nie było! nie z powodu Piksela tylko braku warunków na posiadanie kolejnego kota. Kocur zachwycił - taką obecnością stuprocentową kotowatości w kocie :: Został wyniesiony na salony i zaprezentował się tak:

i tak: