Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Hera

Piena - Wto 22 Wrz, 2020 17:52
Temat postu: Hera
Hera to kotka w kwiecie wieku, której życie się posypało. Jest piękną, łagodną i przerażoną koteczką, która szuka swojego miejsca na zawsze. Dopinamy na ostatni guzik wszystkie kwestie zdrowotne, ale już teraz można się zakochiwać i słać ankiety w sprawie adopcji :)





Hera na ZDJĘCIACH i FILMACH.

misiosoft - Sro 23 Wrz, 2020 08:07

piękna :serce:
Niebieska - Pią 25 Wrz, 2020 15:31

Hera bardzo kiepsko znosi zmianę otoczenia :( Stres wywołany przeprowadzką i ból zębów sprawiły, ze od początku nie chciała jeść samodzielnie. We wtorek na jej poduszce pojawiły się czerwone plamki krwi, a mając z tył głowy niepokojące zgrzytanie zębami szybko zabraliśmy małą do weterynarza. Koci dentysta zajrzał w paszczę Hery i przeraził się :( Dziąsła spuchnięte, krwawiące i owrzodzone. Recesja, stan zapalny, rozległy kamień nazębny i zwiększona ruchomość zębów. Do tego Hera miała krzywy zgryz i tarła zębem o ząb przy okazji raniąc sobie dziąsła. Tłumacząc to wszystko na język prostszy - boli jak diabli. Jeszcze tej nocy malutka dostała leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz kroplówkę.
Na szczęście tego samego dnia nadeszły wyniki badania krwi, które kwalifikowały kotkę do zabiegu - zatem nie było na co czekać. Następnego dnia kotka pojechała na zabieg. Przed nim wykonano jeszcze zdjęcie rtg szczęki, które ukazało parodontozę i resorpcje korzeni. Dziś już Hera jest bezzębna ;) Jeszcze przez kilka dni będzie dostawała leki, a za niecały tydzień pojedzie na kontrolę.
Trzymajcie kciuki by dziewczyna zaczęła jeść, bo to dokarmianie strzykawką średnio jej się podoba ;)

Niebieska - Wto 29 Wrz, 2020 16:32

Wspomniane zgrzytanie zębów słychać ok. 10 sek. Udało mi się nagrać tylko kawałek.
Dźwięk nie dla wrażliwych, ja mam od niego ciarki :faint:


Niebieska - Sob 17 Paź, 2020 14:15

Tydzień po zabiegu Hera zaliczyła kontrolę - wszystko pięknie się goi :) Pan doktor powiedział, że dla pewności chce ją zobaczyć jeszcze po miesiącu, ale jesteśmy dobrej myśli :)
Po zabiegu Hera dalej nie chciała jeść, testowaliśmy różne karmy i smakołyki, ale koteczka jest bardzo wybredna - najbardziej lubi suche chrupki (mimo braku zębów radzi sobie z nimi bez problemu ;) )
Tydzień temu Hera zaliczyła też chwilowe problemy w kuwecie, ale po przeleczeniu wszystko wróciło do normy. Teraz zbieramy kupki do badania by mieć pewność, że wszystko ok ;)


saszka - Pon 26 Paź, 2020 18:57

Hera czuje się coraz pewniej :)
Już z entuzjazmem reaguje na otwarcie klatki i wyciągnięte dłonie - wie, że zaraz będzie głaskanie. A pieszczocha z niej ogromna! Choć nienatrętna, nawet zagaduje cichutko i uprzejmie ;)
Chętnie też się bawi i tylko szkoda, że nie ma do tego większej przestrzeni :(






Niebieska - Nie 08 Lis, 2020 22:50

Hera zaliczyła kontrolę dentystyczną. Niestety wciąż nie mamy w pełni wygojonej jamy ustnej, ale nie panikujemy ponieważ przy kotce białaczkowej powolne gojenie się ranek nie jest niczym dziwnym. Pan doktor powiedział, że chce ją zobaczyć znów za miesiąc. I tak w porównaniu z tym co było jest o wiele lepiej ;)

Migotka - Czw 17 Gru, 2020 09:06

Hera jest cudowną koteczką! Takiego kota chciałby mieć chyba każdy. Jest towarzyska, miła, delikatna, ciekawska, lubi pieszczoty i zabawę. Urzeka od pierwszego poznania :)
Bardzo się cieszę, że mogłam ją poznać i z nią przebywać. A radość największą sprawia wiadomość, że Hera opuściła wreszcie klatkę i jest w DT :)




misiosoft - Czw 17 Gru, 2020 09:27

ślicznota :love:
Nasta - Nie 27 Gru, 2020 18:31

Witajcie! Herka jest już u mnie dwa tygodnie. Miałam okazję troszkę bardziej ją poznać i 'wybadać' jej zwyczaje. Na początku była bardzo strachliwa i chowała się w tapczanie :roll:

Jakież było moje zdziwienie, jak w pierwszy wieczór podczas pobytu u mnie- wyłoniła się z czeluści kanapy i zaczęła badać teren baardzo dokładnie. Swoim słodkim, różowym noskiem obwąchała chyba wszystkie zakamarki mojego mieszkanka :wink:

Widać, że kicia z pewnością potrzebuje czasu, aby komuś zaufać, ale z każdym dniem widać, jak nawiązuje więź z cżłowiekiem. Chodzi za nami do łazienki, wita nas jak w drzwiach jak usłyszy dźwięk domofonu. No i cały czas z nami 'rozmawia'. Na początku baardzo dużo miauczała i zstanawiałam się, czy coś ją może boli? Ale po kilku głaskach i zabawie było widać, że brakuje jej po prostu zainteresowania i jest zdecydowanie atencyjnym kociaczkiem :)

Nie ma najmniejszych problemów z korzystania z kuwety, drapaka, bawi się jak mały kociak i ma mnóstwo energii, jednak daje również odpocząć człowiekowi i czasem zwinie się w kłębuszek tuż obok, szczególnie w nocy. Widać, że nie lubi być sama w pomieszczeniu :)

Będę na bieżąco informować jak tam nasza mała się miewa :roll:

Nasta - Sob 16 Sty, 2021 13:14

Witajcie!

Kolejne dwa tygodnie za nami, Herka coraz bardziej się 'zadomawia' w naszym domku tymczasowym :) Okazuje się, że jest to niezła agentka- z początku bardzo spokojna i nieufna, teraz co chwilę pokazuje swoją szaloną stronę i cały czas chce się bawić. Potrafi skakać baaardzo wysoko i ściga się sama ze sobą... :D

Wnosi u nas wiele radości. Mam nadzieję, że skradnie czyjeś serduszko, tak jak skradła nasze <3 Jeśli ktoś szuka futrzastego budzika to Hera świetnie się sprawdzi w tej roli- codziennie budzi mnie całusami, z ciekawością patrzy swoimi mądrymi oczkami i zapewne zastanawia się- 'Czemu Pani jeszcze nie wstała? Ja chcę jedzonko!'

To tyle od nas na dziś. Jakby były jakieś pytania odnośnie Hery to chętnie odpowiem, proszę pisać śmiało :)

Nasta - Sob 16 Sty, 2021 14:50







misiosoft - Sob 16 Sty, 2021 19:24

Jaki ona ma cudny ogon!

Jak ja kocham tri...

saszka - Sob 16 Sty, 2021 22:05

Miło się patrzy na takie obrazki :aniolek:
Nasta - Nie 17 Sty, 2021 13:06

Zgadza się, ma cudowny ogonek ale i cudowny charakterek :D Jest niesamowitym czyściochem- co chwilę się myje i każdy, kto do nas przychodzi jest pod wrażeniem jak czyste i śnieżnobiałe ma miejscami futerko <3 :cool: :aniolek:
Nasta - Nie 31 Sty, 2021 19:57

Kolejne dwa tygodnie za nami!

Herka o statnio po ciu zapytała mnie, dlaczego nikt o nią nie pyta? :cry: Przecież ma takie cudne futerko, różowy nosek i poduszeczki, uwielbia człowieka i bardzo go 'szuka' po całym domu jak tylko zniknie z jej radaru :love: . Jest niesamowitym łakomczuszkiem, ale nic nie sięgnie z talerza człowieka (no chyba, że ktoś by pałaszował akurat tuńczyka, wtedy na pewno wciągnęłaby go jednym haustem!)

Właśnie patrzę na nią i nie mogę się nadziwić jakim jest czyścioszkiem, myje każdy centymetr swojego futerka, nic nie przegapi... :cool:

Pozdrawiamy!

Nasta - Wto 02 Lut, 2021 08:56

Popatrzcie jak lubi dotyk człowieka...



No i jak tu nie kochać takiego słodziaka? :oops: :love: :roll:

Migotka - Wto 02 Lut, 2021 10:09

Zdecydowanie nie można nie pokochać tej panny! Jest urocza :serce:
Zurha - Wto 02 Lut, 2021 20:36

Jest super urocza i do tego taka delikatna :)
Nasta - Pią 19 Lut, 2021 11:36

Miziania ciąg dalszy <3 Herunia ma swoją ulubioną miejscówkę u mnie w kuchni, z ktorej bacznie obserwuje jak się tam krzątam. Do tej pory miałam wrażenie, że miauczenie Herki jest oznaką tego, że jest głodna. Ale po dłuższej obserwacji doszłam do wniosku, że ona po prostu potrzebuje wtedy głasków i dotyku człowieka :aniolek: Po porządnym 'wytarmoszeniu' i serii mruczków uspokaja się i grzecznie czeka aż wrócimy razem do pokoju (nie odstępuje człowieka na krok, jest to przeurocze :) )

A tak wygląda chyba najbardziej zadowolony kot na świecie:


Nasta - Pią 05 Mar, 2021 12:12

Witajcie!

Herka już jest kilka dni w nowym domku i o ile początki były trudne (kicia dosyć mocno stresowała się zmianą otoczenia co odreagowała chowaniem się i nie jedzeniem), tak teraz z dnia na dzień jest coraz lepiej. O wiele chętniej je, bawi się z nowymi opiekunami i nawet zdarza jej się spać z nimi w łóżeczku. Trzymajcie kciuki aby wszystko szło po naszej myśli i żeby Hera zaklimatyzowała się w nowym domku na dobre! :roll: :roll: :roll:

Cynamon - Pią 05 Mar, 2021 13:00

Nasta, trzymamy mocno kciuki za Herę :kiss:
Będzie dobrze :good:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group