Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

Znalazły dom - Dwa maluchy, jedno z zepsutym oczkiem

AgataB - Sro 10 Cze, 2009 22:09
Temat postu: Dwa maluchy, jedno z zepsutym oczkiem
Nabylam w poniedzialek dwa maluszki z mama. Mama nadal je karmi, maja okolo 1 miesiąca. Niestety jeden z nich chlopczyk bedzie mial oczko do usuniecia, poniewaz mial wirusowe zapalenie i nikt w pore mu tego nie wyleczyl. Kotki sa z pod mojej pracy. Musialam prawie je sila zabrac i awantura z Panem , ktory rzekomo sie nimi zajmowal byla ostra, ale sie udalo. Teraz siedza sobie spokojnie z mama w klatce i mysle, ze duzo lepiej sie czuja. Chlopczykowi daje antybiotyk do ustnie i do oczka kropelki, Dziewczynce tylko kropelki, ale ona juz ma ladne oczka, a mama jak narazie jest ok. Jest bardzo spokojna, na wszystko pozwala, dotykac tez ja mozna.
A o to zdjecia:




fuerstathos - Sro 10 Cze, 2009 22:14

nie widzę zdjęć

a brak oczka to nie tragedia

AgataB - Sro 10 Cze, 2009 22:26

no wiem, ze nie tragedia, wlasnie przerabiam je i mi komp dlugo mysli, zaraz je wstawie :wink:
fuerstathos - Czw 25 Cze, 2009 23:42

co u maluchów?
AgataB - Czw 02 Lip, 2009 16:08

maluchy maja sie dobrze, oczko wyglada bardzo ladnie juz, prawie jak normalne oko, tylko nie ma zrenicy ani nic, ale zamyka normalnie itp, dzisiaj bede je odrobaczac i mysle, ze bedzie mozna je wystawiac do adopcji, zrobie nowe zdjecia, zeby pokazac jak teraz wygladaja
fuerstathos - Czw 02 Lip, 2009 18:19

tzn. oczko zostaje?
AgataB - Pią 03 Lip, 2009 10:09

Z wetka jak rozmawialam, to co do dezycji czy zostanie czy nie, musimy poczekac jeszcze jak bedzie wiekszy, i zobaczyc jak oczko bedzie sie "zachowywac", teraz uwazam ze wyglada bardzo ladnie i mam nadzieje , ze da rade je zostawic
Villemo7 - Pią 03 Lip, 2009 10:41

To jest ten miot, których mamę pomagałam łapać Twojej siostrze?
AgataB - Pią 03 Lip, 2009 10:46

Tak
AgataB - Czw 09 Lip, 2009 15:36

Nowe zdjecia maluchow, mysle , ze mozna je wystawic juz na alegro itp.

,,,
,,,
,,,

AgataB - Czw 09 Lip, 2009 15:40

c.d.

,,,
,,,
,,,
,,,

Villemo7 - Czw 09 Lip, 2009 18:16

Maluchy uniknęły losu jednego z rodzeństwa:


AgataB - Czw 09 Lip, 2009 21:36

no to bylo straszne, Aneta mowila ze zrobilas zdjecie
fuerstathos - Czw 09 Lip, 2009 21:38

oba wystawiać? oczko też?
ile mają tygodni?
jakieś imiona podsiadają?
odrobaczenia, szczepienia...?

AgataB - Czw 09 Lip, 2009 21:39

wlasnie zaraz napisze wszystko :wink:
AgataB - Czw 09 Lip, 2009 21:42

Imię : Gucio - kocur
wiek: okolo 9 tgodni

Charakter: Gucio jest kotkiem bardzo ufnym. Pomimo tego , ze nie widzi na jedno oczko, to daje sobie swietnie rade. Uwielbia biegac i sie bawic wszystkim co popadnie. Jak wchodze do pokoju , to przychodzi i sie ladnie wita, bardzo lubi glaskanie. Uwielbia tez uprzykrzac zycie swojej siostrze :wink:

Odrobaczenie : tak
odpchlenie : tak
szczepienie : nie
kastracja : nie

Uwagi zdrowotne ( jesli sa jakies ): Prawie zdrowy

Kontakt: Agatab
tel. 600-23-23-68
e-mail: agata@acoptima.pl

AgataB - Czw 09 Lip, 2009 21:46

Imię : Maja - kotka
wiek: okolo 9 tygodni

Charakter : Maja jest mniej otwarta od swojego brata, bardziej niesmiala, ale jak sie ja poglaska po grzbiecie to jak na kazdego kota przystalo, zaczyna sie przymilac i nawiazuje kontakt z czlowiekiem. Uwielbia sie bawic wszystkimi pileczkami jakie znajdzie na swojej drodze. Jest bardzo milym i pieknym kotkiem

Odrobaczenie : tak
odpchlenie : tak
szczepienie : nie
kastracja : nie

Uwagi zdrowotne ( jesli sa jakies ): zdrowa

Kontakt: Agatab
tel. 600-23-23-68
e-mail: agata@acoptima.pl

AgataB - Czw 09 Lip, 2009 21:47

Mysle , ze mozna oba wystawic, Gucia oczko wyglada naprawde ladnie i nic sie z nim nie dzieje, nie lzawi w ogole
AgataB - Sro 15 Lip, 2009 15:32

Maluchy wczoraj dostaly szczepienie, no i uszy zawalone , trzeba czyscic, ale tak to zdrowe, oczko mozliwe ze bedzie trzeba usunac
AgataB - Nie 23 Sie, 2009 22:31

Mama mluchow we wtorek zostala wysterylizowana, wszystko z nia ok
AgataB - Pon 31 Sie, 2009 15:21

Maja zostala wyadoptowana w sobote, trzymajcie kciuki zeby sie tam z wszystkimi dogadala i otwarla :wink:
Ania - Pon 31 Sie, 2009 18:07

bardzo się cieszymy, ze Maja znalazła domek! :P
AgataB - Czw 03 Wrz, 2009 21:20

Niestety moje przeczucie mnie nie zawiodlo, a wolalabym zeby to zrobilo :cry: , Maja wrocila do mnie dzisiaj. Pan byl naprawde bardzo fajny. Z zona bardzo sie starali, Maja ich zaakceptowala szybko, ale niestety z ich kotka nie potrafila sie dogadac. Kotka zaczela cale mieszkanie znaczyc, walczyly ze soba itp. No coz jak narazie to moj drugi zwrot w mojej karierze fundacyjnej, i tak chyba nie jest zle :wink: . W niedziele wstawie nowe zdjecia, bardziej aktualne
Ania - Pią 04 Wrz, 2009 22:39

Bardzo nam przykro, a na zdjęcia czekamy, bo juz zniosłam Majkę z naszej strony...
AgataB - Pon 07 Wrz, 2009 15:09

Narazie udalo mi sie takie zdjecia zrobic, dzisiaj bede robic nastepne

,,,
,,,
,,,

Cala rodzina w komplecie

AgataB - Pon 07 Wrz, 2009 15:14

Imię : mama - kotka
wiek: mloda, okolo rok

Charakter: Mama jest bardzo milym kotkiem, uwielbia sie bawic wszystkim dookola, biega za pileczka jak zwariowana, z myszka turla sie po podlodze. Moze byc w domu z innymi kotami, bo nie jest w ogole agresywna , ladnie sie dogaduje z moimi czterema kotami, ale jest plochliwa. Boi sie ludzi, wiec trzeba miec cierpliwosc zeby powolutku ja do siebie przekonac, po pewnym czasie pozwala sie glaskac.

Odrobaczenie : tak
odpchlenie : tak
szczepienie : nie
kastracja : tak

Uwagi zdrowotne ( jesli sa jakies ): zdrowa

Kontakt: Agatab
tel. 600-23-23-68
e-mail: agata@acoptima.pl

fuerstathos - Pon 07 Wrz, 2009 22:19

A mama ma jakieś imię?
Ania Z - Pon 07 Wrz, 2009 22:21

do ogloszeń to ja bym wolala zdjęcie jednego koa, a nie grupowe ;)
fuerstathos - Pon 07 Wrz, 2009 22:27

w sumie ładne grupowe przyciągają wzrok wśród ogłoszeń w necie
szczególnie fajne jest to różowe tło :)

Ania Z - Pon 07 Wrz, 2009 22:33

w necie tak, ale w wersji papierowej to juz nie tak bardzo
dla papieru lepsze są na jasnym tle i wyraźne ;)
jednostkowe itp

jak mama dostanie imię to dorzuce do wersji papierowej

fuerstathos - Pon 07 Wrz, 2009 22:33

Potrzebuję na maila w pełnym rozmiarze ze 2 z tych fotek
AgataB - Wto 08 Wrz, 2009 12:23

Mama moze miec na imie Bajka, wlasnie moja siostra wymyslila :wink: , zdjecia juz wysylam
AgataB - Pon 28 Wrz, 2009 14:46

Hej a czemu na alegro jest tylko Gucio wystawiony? Dzisiaj dorobie wiecej zdjec aktualnych pojedynczych
AgataB - Wto 29 Wrz, 2009 11:25

zdjecia

,,,
,,,
,,,

AgataB - Wto 29 Wrz, 2009 11:30

c.d.

,,,
,,,
,,,

AgataB - Wto 29 Wrz, 2009 11:34

c.d.

,,,
,,,
,,,

AgataB - Wto 29 Wrz, 2009 11:36

Ostatnie uff

,,,,

fuerstathos - Wto 29 Wrz, 2009 22:43

na allegro są już nowe fotki :)

a jak oczko Gucia?

AgataB - Sro 30 Wrz, 2009 10:04

Dzieki :wink: , bardzo dobrze, nic sie z oczkiem nie dzieje, nie ma zadnych problemow. Aniu a czy Bajke mozna tez wystawic na allegro, czyli mame?
AgataB - Nie 15 Lis, 2009 12:36

Jakby co to moje kotki adopcyjne maja sie dobrze, rosna jak na drozdzach, zdrowe, mame musze tylko zaszczepic , ale czasu nie mam zeby z nia jechac, cos trza wymyslic. Porobie w wolnej chwili aktualne zdjecia
AgataB - Sro 02 Gru, 2009 21:37

Gucio troche gorzej sie poczul, w weekend wymiotowal, nie wiadomo czemu, dlatego w poniedzialek moja siostra pojechala do weta z nim, bo ja nie moglam niestety. No ale teraz juz chyba ok, nie wymiotuje, kupy nie robil przez dwa dni, ale dzisiaj zrobil, mam nadzieje ze bedzie juz dobrze :wink:
fuerstathos - Sro 02 Gru, 2009 21:45

Może się zakłaczył lub coś zeżarł...
AgataB - Nie 06 Gru, 2009 16:31

nie wiem wlasnie, dostal od wetki antybiotyk i dawalam mu przez kilka dni paste na odklaczenie, ale juz jest dobrze, wszystko wrocilo do normalnosci :wink:
AgataB - Nie 24 Sty, 2010 19:47

Hej, Gucio zostal adoptowany, mam nadzieje ze bedzie ok. Jest tam z mlodym jamnikiem, narazie maja do siebie dystans. Za to Majce zaczela sie rujka u mamy przerabane , dobrze ze Gucia juz nie ma, w tym tygodniu musze ja wysterylizowac, bo na glowe dostaniemy :wink:
fuerstathos - Nie 24 Sty, 2010 19:50

AgataB napisał/a:
Hej, Gucio zostal adoptowany, mam nadzieje ze bedzie ok. Jest tam z mlodym jamnikiem, narazie maja do siebie dystans.


:ok:


AgataB napisał/a:
Za to Majce zaczela sie rujka u mamy przerabane , dobrze ze Gucia juz nie ma, w tym tygodniu musze ja wysterylizowac, bo na glowe dostaniemy :wink:


Złe wieści - musicie poczekać do końca rujki, odczekać z 10 dni i dopiero potem sterylka.
A może się zdarzyć, że po 5 dniach dostanie następną rujkę ::

Przyjemności ;)

AgataB - Nie 24 Sty, 2010 19:55

ale ze wiem, kiedys tak robilam, ze jak ledwo poczatek to jeszcze da rade sterylke, nie wiem zobaczymy co wetka powie, dzisiaj dzwonilam i jej dalam znac, jutro bede sie umawiac, lub nie
AgataB - Sro 10 Lut, 2010 11:08

Maja wysterylizowana, czuje sie bardzo dobrze, zmienila sie mocno i stala sie bardzo kontaktowa do mnie i Andiego, Bajka zostala zaszczepiona, Gucio ma sie dobrze :wink: , z psem sie zaprzyjaznil
AgataB - Nie 28 Lut, 2010 12:36

Hej dziewczyny daloby rade zmienic w ogloszeniach, ze Maja jest wysterylizoawana a Bajka zaszczepiona? Byl chetny fajny domek na Maje , ale niestety sie nie zdecydowali :cry:
Villemo7 - Nie 28 Lut, 2010 16:06

Zmieniam na Alle.
AgataB - Sro 03 Mar, 2010 14:27

Dzieki
Ania - Wto 09 Mar, 2010 20:47

na naszej stronie zmienione.
szkoda, że tak długo szukają domków
Ale nie załamuj się jak mój zezowaty Miecio znalazł taki fajny to na pewno twoje tez znajda!

AgataB - Pon 12 Kwi, 2010 09:58

Dzieki Aniu za mile slowa, ja zawsze wierze , ze domek predzej czy pozniej sie znajdzie, do nich podchodze tak samo :wink: . W sobote 10.04 bylam z Maja u wetki bo niestety mocno sie drapala, az sobie zrobila rane na szyi, prawdopodobnie jest uczulona na jedzenie, ma opatrunek, kolnierz i 14 dni bedzie musiala tak zostac, zeby ladnie sie wszystko zagoilo. Dostala przeciwalergiczne jedzenie, ale niestety jej nie smakuje, dzisiaj bede probowac z kurczakiem. Jest odizolowana od reszty kotow, mam nadzieje ze szybko wroci do zdrowia.
AgataB - Sro 16 Cze, 2010 14:46

Nowe zdjecia Maji i Bajki

,,,
,,,
,,,

AgataB - Sro 16 Cze, 2010 14:53

c.d.
,,,
,,,
,,,
,,

AgataB - Sro 16 Cze, 2010 15:12

Maja początkowo jest nieśmiała do ludzi których nie zna, ale po pewnym czasie zaczyna ufać człowiekowi i naprawdę otwiera się i pokazuje od jak najlepszej strony. Potrafi dotrzymywać towarzystwa w każdej sytuacji, jak jest się smutnym to przyjdzie żeby się przytulic i razem poleżec ale także uwielbia zabawę. Czasami nawet zachowuje się jak piesek, tzn jak rzuci się myszke lub piłeczkę to pobiegnie za nia i przyniesie spowrotem. Naprawde w Majce można bardzo szybko się zakochac, wystarczy spędzić z nia troche czasu i zobaczyc jak cudownie przymila się żeby ja pogłaskać. Niestety od pewnego czasu Majeczka ma problemy z alergią i często musi nosic kolniez, żeby za mocno się nie podrapac. Jednak nawet w takiej sytuacji potrafi się swietnie odnaleźć i ani troche nie traci swojego optymizu i energii do zabawy.

Imię : Maja - kotka
wiek: 1 rok
Odrobaczenie: tak
Odpchlenie: tak
Szczepienie: tak
Kastracja: tak
Uwagi zdrowotne: ogólnie zdrowa, ale ma problemy z alergią

AgataB - Sro 16 Cze, 2010 15:24

Mama Maji Bajka jest kotem, który daje sobie rade w każdej sytuacji. Pomimo tego ze na początku jest troche plochliwa w stosunku do ludzi, to za chwile jak nikt nie widzi podchodzi do nogi i przytula się tak dlugo az dostanie troche pieszczot. Z Bajka nie ma zadnych problemow, swietnie czuje się w towarzystwie innych kotow, uwielbia się z nimi bawic. Nie jest agresywna. Swoim spojrzenie potrafi bardzo szybko skrasc serce i czlowiek od razu obdarza ja bezwarunkowa miloscia.

Imię : Mama Bajka
wiek: okolo 2 lat
Odrobaczenie: tak
Odpchlenie: tak
Szczepienie: tak
Kastracja: tak
Uwagi zdrowotne: zdrowa

Katka - Sro 16 Cze, 2010 23:10

pozmieniam jutro na maiu :) zaległosci od dwóch dni i juz jest co robić ;)
fajne kociaczki :) kazdy zasługuje na sper domek i prędzej czy później się takowy na pewno znajdzie :)

AgataB - Czw 17 Cze, 2010 10:18

Dzieki, mam taka nadzieje, bo juz sa u mnie rok, tylko Gucio znalazl domek
AgataB - Pon 19 Lip, 2010 11:29

Hej, bylam z Maja u nowego weta na polance, Pani bardzo mila i konkretna, narazie dala jej dwa zastrzyki , jeden na obnizenie aktywnosci ukladu imunologicznego drugi jako oslona antybiotyk, karme kazala zmienic narazie na hillsa przeciwalergicznego, w ten czwartek jade z Maja drugi raz, sama nie wiem czy sie mniej drapie czy tak samo, zobaczymy, odrobaczylam kotke tez i wetka wziela kilka probek strupkow do zbadania czy to nie sa jakies grzyby itp. Trzymajcie kciuki zeby w koncu ta alergia sobie poszla, bo ile mozna :wink:
fuerstathos - Nie 25 Lip, 2010 17:54

Monie udało się wyeliminować drapanie, mamy nadzieję że i u Majki wreszcie znajdzie się przyczyna i rozwiązanie problemu.
AgataB - Sro 22 Wrz, 2010 10:58

Wiec nie chce zapeszac, ale Maja od trzech dni chodzi bez kołnierza i żadnych innych dodatków i wszystko jest ok. Dzisiaj nawet sama spala cala noc bez kontroli i rano nie miala podrapane :hura: . Ostatecznie prawdopodobnie wychodzi na to, ze to byl grzyb. Od momentu jak zaczela dostawac orungal i szczepionke przeciwgrzybiczna zmiana byla mocno widoczna. Po innych lekarstwach zawsze wracaly po 1,5 tygodniu objawy. Jestem taka szczesliwa :heya2: :heya2: . Nadal jeszcze Maja lekarstwa bedzie dostawac, zeby cala serie skonczyc i bedzie obserwacja bez lekarstw ale i tak bardzo sie ciesze ze nareszcie sie udalo :wink: .
brynia - Sro 22 Wrz, 2010 11:25

Trzymam kciuki :ok:
AgataB - Sro 22 Wrz, 2010 11:32

Dzieki :wink:
AgataB - Czw 08 Gru, 2011 20:33

Hej wszystkim, dawno w tym wątku nic nie pisałam. Generalnie aktualnie sytuacja wygląda tak, Maja co kilka miesięcy ma nawroty alergii, ale udaje już mi się tak nad tym zapanować, że dostaje tylko tabletki i nie musi chodzić w kołnierzu. Cały czas dostaje karmę Hils na alergię. Majeczka jest kotem zachowującym się czasami jak pies :wink: , biega za myszką, przychodzi jak sie zawoła ją po imieniu. Jest kotką bardzo łagodną, uwielbiającą towarzystwo ludzi, najbardziej ich kolan :wink: . Potrafi jak siedzę i oglądam telewizję przyjść i się położyć na moich kolanach i przespać tak cały dzień, dopóki się nie poruszę. Bardzo lubi oczywiście również towarzyszyć człowiekowi podczas snu w nocy. Jej ulubionym miejscem są nogi. Jest naprawdę bardzo przyjazną kotką na dobre i na złe.
AgataB - Czw 08 Gru, 2011 20:41

:lol: Bajka się bardzo zmieniła po tak dlugim czasie bycia z człowiekiem pod jednym dachem. Nadal jest trochę płochliwa, ale uwielbia pieszczoty. Można ją głaskać na wszystkie sposoby i tylko podstawia swój łepek prosząc o więcej. Jest również bardzo towarzyska w stosunku do naszych kotów. Lubi co wieczorną zabawę w gonito, albo bieganie za myszką. Bajka pomimo tego jest także typem kota samotnika. Lubi czasem gdzieś się schować, w jakimś zakamarku szafy i przespać tam cały dzień. Kiedy zbliża sie wieczór wszystkie nasze koty idą do sypialni żeby oczywiście spędzić noc w towarzystwie człowieka, ale nie Bajka. Ona ma swój kącik w drugim pokoju gdzie lubi się zaszyć i spędzić ten czas oddzielnie. Kotka jest przyjazna i bardzo łagodna, lecz trzeba mieć cierpliwość żeby pozwolić jej się otworzyć na nowych ludzi.

Aktualne zdjęcia kotek przesłałam do Uty, gdyż nie byłam w stanie ich wstawić na forum, mam problem z komputerem.

uta - Czw 08 Gru, 2011 22:21

Dostałam duuużo zdjęć :)
Postaramy się je pozmniejszać i wstawić, jak znajdziemy chwilę żeby przy nich przysiąść.

ufok - Sob 31 Gru, 2011 12:06

Pierwsza porcja zdjęć:

Maja





Bajka


ufok - Nie 01 Sty, 2012 13:40

Pozostałe zdjęcia:

Maja:




Bajka:









AgataB - Czw 10 Sty, 2013 12:51

Nowe zdjęcia Bajki i Maji



Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,



Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us

Conwalie - Czw 10 Sty, 2013 13:12

Bardzo podoba mi się imię Bajka:) Te kotecki są dość puszystawe :wink:
AgataB - Czw 10 Sty, 2013 13:14

Mają dużo futra na zimę :wink:
AgataB - Czw 10 Sty, 2013 13:17

Aktualna sytuacja jest taka: Maja znowu zaczeła się drapać po pół rocznej przerwie, zawsze jak przychodzi czas na szczepienie to wtedy wraca drapanie. Zazwyczaj jest to przez nawracającego się grzyba. Miesiąc temu miała usuwany kamień z zębów, ponieważ miała silne zapalenie dziąseł. Teraz jest już ok. Mamy z Majeczką teraz nową ulubioną zabawe, przy której kotka robi się dzika i szalona. Piórka na patyku, biega za nimi, aż miło się na to patrzy.
AgataB - Czw 10 Sty, 2013 13:20

Sytuacja Bajki jest niezmienna. Bajka jest kotem raczej nieśmiałym, który potrzebuje spokoju, lubi być sama, ale są momenty kiedy przychodzi i domaga się głaskania, miziania, i zabawy. Jakiś czas temu Bajka została zaszczepiona i miała wstawionego chipa. Bajka jest kotem, który lubi do zabawy inne koty, ale też jak ma odpowiednią zabawkę to zajmie się sama sobą :wink: . Jest całkowicie zdrowa.
AgataB - Wto 19 Lut, 2013 14:05

Aktualizacja wątku. Maja troszkę się drapie ale nie pogarsza jej się, więc na razie czekam z tym i nie jadę do weta. Bajka czuje się dobrze. Zdrowa i w dobrej formie :wink:
AgataB - Wto 19 Lut, 2013 14:08

Zdjęcia Bajki :



Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us

AgataB - Wto 19 Lut, 2013 14:18

zdjęcia Maji:



Uploaded with ImageShack.us,

Uploaded with ImageShack.us

uta - Sro 20 Lut, 2013 13:16

Ale Bajka śmiesznie dupkę przygrzewa sobie przy kaloryferze, spryciula :)
AgataB - Sro 17 Kwi, 2013 13:17

:wink: Aktualne zdjęcia Maji :







edit Brynia: podmieniłam linki do za dużych fot

AgataB - Sro 17 Kwi, 2013 13:25

Aktualne zdjęcia Bajki:

URL=http://imageshack.us/photo/my-images/541/dscn46022.jpg/][/URL]

Uploaded with ImageShack.us,



Uploaded with ImageShack.us,



Uploaded with ImageShack.us

AgataB - Sro 17 Kwi, 2013 13:35

Sytuacja kotów jest niezmienna. Obie na dany moment są zdrowe. Maja została nareszcie zaszczepiona, nie drapie się, czuje się dobrze. Bajka kilka razy wymiotowała, ale prawdopodobnie przez nadmiar kłaczków, od lizania. Oprócz tego czuje się dobrze.
AgataB - Sro 15 Maj, 2013 10:27

Aktualności Maji i Bajki. Wszystko bez zmian, czyli ok. Maja cały czas zdrowa, nie wraca jak na razie chęć drapania i robienie sobie ran. Bajka jest kotem bezproblemowym. Zdrowa, jak zawsze trochę nieśmiała, ale dobrze się czuje z innymi kotami i spokojnie sobie żyje. Jutro wstawie aktualne zdjęcia.
Morri - Sro 15 Maj, 2013 10:32

Agatko, a jak wygląda kwestia ich wzajemnego przywiązania do siebie? Szukają domu razem, czy osobno?
AgataB - Sro 15 Maj, 2013 10:45

Domu szukają osobno, bo żyją osobno. Maja jest u mnie w mieszkaniu, a Bajka jest u mojej siostry w domu. Warunek jest taki, Maja nie lubi innych zwierząt, dlatego jest sama, Bajka uwielbia inne zwierzęta i dobrze będzie jak byłaby z innymi kotami.
AgataB - Czw 16 Maj, 2013 10:43

Zdjęcia Maji:

,
,
,
,

AgataB - Czw 16 Maj, 2013 10:59

Zdjęcia Bajki:






AgataB - Wto 25 Cze, 2013 11:33

Aktualności odnosnie Maji i Bajki: Maja ma sie dobrze, jest zdrowa, nie drapie się, czuję się generalnie dobrze. Uwielbia teraz przy ładnej pogodzie wylegiwać sie na balkonie :wink: . Bajka miała problemy z zębami. Była u weta i okazało się, że ma zapalenie, i że zęby jej regularnie wypadają, dwa miała usunięte. Niestety prawdopodobnie za jakiś czas będzie musiała pozbyć się wszystkich ząbków. Oprocz tego jest zdrowa, czuje się dobrze.
AgataB - Pon 22 Lip, 2013 13:04

Aktualności. Maja troche sie drapie, ma małe strupki w kilku miejscach ale sytuacja sie nie pogarsza, wiec na razie obserwujemy, oprocz tego zdrowa i wszystko ok. Teraz bylismy na wakacjach, wiec musiala byc u mojej siostry. Majeczka nie lubi zmieniac miejsca pobytu i ludzi opiekujacych sie nia, wiec posyczala sobie troche, pochowala sie pod lozkiem, ale wrocilismy i juz jest szczesliwa :P
AgataB - Pon 22 Lip, 2013 13:09

Bajka czuje sie dobrze, nie ma z nia problemow, zeby w lepszym stanie. Wszystko ok :wink:
AgataB - Sro 28 Sie, 2013 16:24

Aktualności, a przy okazji chciałabym zasięgnąć porady, Bajka, generalnie ma się ok. Od kiedy ma wyleczone zęby, to na nowo szaleje, bawi się, jest pełna życia itp. Problem jednak pojawił się taki, że została przyuważono na siusianiu w różne niefajne miejsca np. kanapa, stół. Wiecie może, jak sobie z tym poradzić?, bo na razie nic mi i siorze nie przychodzi do głowy.
AgataB - Sro 28 Sie, 2013 16:26

Maja, zaczęła się drapać mocniej jakiś czas temu. Pojechałam z nią na Sołtysią, żeby zobaczyć czy może inny lekarz to zwalczy. Pani powiedziała, że to jest bakteryjne. Maja dostała antybiotyk, na chwile przeszło, jest lepiej, ale nadal troche się drapie. Już sobie ran nie robi, bo zaczęła, ale nie jest idealnie :wink: . Oprócz tego Maja ma się dobrze
miki - Sro 28 Sie, 2013 23:16

Miałem proble z kotem który wylizywał i wydrapywał sobie sierść do gołej skóry, było podejrzenie grzybicy, ale okazało się że ma uczulenie na pchły. Teraz co 45 dni dotaje płyn wcierany w skórę przeciw pasożytą, a dodatkow raz na pół roku zastrzyk sterydowy przeciwko swędzeniu. Gabinet weterynaryjny w Puszczykowie dr Blumczyński. Zajmuje się od lat moimi zwierzakami i polecam go z czystym sumieniem
kat - Sro 28 Sie, 2013 23:34

AgataB napisał/a:
Aktualności, a przy okazji chciałabym zasięgnąć porady, Bajka, generalnie ma się ok. Od kiedy ma wyleczone zęby, to na nowo szaleje, bawi się, jest pełna życia itp. Problem jednak pojawił się taki, że została przyuważono na siusianiu w różne niefajne miejsca np. kanapa, stół. Wiecie może, jak sobie z tym poradzić?, bo na razie nic mi i siorze nie przychodzi do głowy.


Lapalaś może mocz do badania? Kotka mojej Mamy zaczęła tak posikiwac i po zbadaniu moczu okazało się że ma struwity. Po wyleczeniu problem znikł.

Morri - Czw 29 Sie, 2013 00:37

AgataB napisał/a:
Aktualności, a przy okazji chciałabym zasięgnąć porady, Bajka, generalnie ma się ok. Od kiedy ma wyleczone zęby, to na nowo szaleje, bawi się, jest pełna życia itp. Problem jednak pojawił się taki, że została przyuważono na siusianiu w różne niefajne miejsca np. kanapa, stół. Wiecie może, jak sobie z tym poradzić?, bo na razie nic mi i siorze nie przychodzi do głowy.


Myślę, że wiele cennych wskazówek znajdziesz tutaj: http://kotdoskonaly.pl/20...ie-poza-kuweta/

AgataB - Czw 29 Sie, 2013 15:27

Dzięki wielkie dziewczyny za sugestie :wink:
AgataB - Wto 01 Paź, 2013 11:30

Aktualizacja Maji i Bajki: Bajka jak na razie przestała robić siku. Chyba poskutkowało dołozenie dodatkowej kuwety. Ze wzgledu na to, że kotow jest 5, moze miala za malo przestrzeni dla siebie na siusianie :wink: . Oprócz tego Bajeczka ma się dobrze. Na początku września wszystkie nasze kocurzyska zostały odrobaczone, a w czwartki powolutku, regularnie chcemy jezdzić z nimi na przeglad i szczepienie.

Maja generalnie tez ok, ale ma etapy drapania sie lekkiego. Ostatnio pierwszy raz została sama w domu na kilka dni, tylko siostra dochodzila do niej na chwile, bo wyjechalismy i niestety wyglada na to ze ze stresu rowniez sie drapie. Przed wyjazdem nie miala nic, wrocilismy do domu i miala dwa zadrapania ale juz schodza. Skomplikowana koteczka, ale jest bardzo pocieszna i przytulasna. :wink:

AgataB - Sro 13 Lis, 2013 15:10

Wiadomości od Maji i Bajki. Maja nadal bez zmian, lekko się drapie, ma trochę małych strupków, ale nie pogarsza się, więc zostawiam to cały czas. Oprócz tego nie ma z nią problemów. Zdrowa, szczęśliwa, uwielbia wylegiwać się na moich nogach :wink: .

Bajka bez problemów. Zdrowa, bawi się z całą ferajną w domu u siostry. Wszystko jest ok z nią.

AgataB - Pon 30 Gru, 2013 09:20

Nowy opis Mai:

Maja jest idealnym kotem przyjacielem. Początkowo musi się przyzwyczaić do nowej osoby, ale jak już zaufa to bardzo się przywiązuje. Potrzebuje człowieka, który potrafi okazywać dużo cierpliwości. Ma nawracające się problemy z drapaniem się w okolicy szyi i głowy, tworząc rany. Pomimo tego jest kotem radosnym, gadatliwym ;-), uwielbiającym wylegiwać się na kolanach domowników. Niestety nie lubi innych kotów.

AgataB - Pon 30 Gru, 2013 09:27

Nowy opis Bajki:

Bajka to kotka bezproblemowa. Bardzo ceni sobie obecność innych kotów. To z nimi spędza najwięcej czasu, bawi się i biega po całym domu. Jest płochliwa i bojaźliwa w stosunku do ludzi. Potrzebuje człowieka który ma dużo cierpliwość, dzięki której Bajka zaufa i powoli się otworzy, pozwoli się pogłaskać. Pomimo tego jest bardzo miłą kotką, lubi delikatne pieszczoty i łagodny dotyk ludzi których zna.

AgataB - Nie 05 Sty, 2014 19:34

Bajeczka pojechała dzisiaj do nowego domu po 4,5 roku bycia z nami. Trzymajcie kciuki żeby sie zadomowiła w nowym miejscu, bo ona jest bardzo bojaźliwa i żeby nowy przyjaciel kot Gucio ją zaakceptował :wink:
kat - Nie 05 Sty, 2014 19:38

Mnóstwo kciukow :ok:
Asia_B - Nie 05 Sty, 2014 19:38

Bardzo trzymamy!!!!
Będzie dobrze :good:

Cynamon - Nie 05 Sty, 2014 19:57

Powodzenia Bajeczko :hug2: myślami z Tobą :kiss:
Ania Z - Nie 05 Sty, 2014 19:59

Trzymam z całych sił i serca ;)
Należy się małej własny kochajacy dom po tak długim czekaniu

Morri - Nie 05 Sty, 2014 20:02

Cuuudooowniee!!!! Mocno trzymam kciuki!!! :serce:
hanna - Nie 05 Sty, 2014 21:27

Trzymamy kciuki,łapki i pazurki :modly:
Kri - Nie 05 Sty, 2014 22:39

Wow! Trzymamy. Powodzenia mała :ok:
AgataB - Sro 08 Sty, 2014 14:42

Wygląda na to że sytuacja jest co raz lepsza. Mam nadzieje, że teraz juz tylko będzie z gorki. Bajka pierwsze dwa dni siedziala glownie w jakims kącie, najpierw w sypialni, pozniej w lazience. Nie chciala pic ani jesc. Wczoraj w koncu cos zjadla i wypila i zrobila drugie siku :P . No i na reszcie zwiedza mieszkanie. Gucio drugi kot wyglada na to ze dobrze sobie radzi z Bajki obecnoscia. Jest zaciekawiony, raz w nocy na siebie syknely, ale tak to spokojnie. Bardzo dziekujemy za wszystkie kciuki, na pewno pomogly :wink:
Morri - Sro 08 Sty, 2014 16:26

Super :ok: teraz będzie już z górki :)
hanna - Sro 08 Sty, 2014 16:32

Cytat:
Wygląda na to że sytuacja jest co raz lepsza. Mam nadzieje, że teraz juz tylko będzie z gorki.



I dalej trzymamy kciuki,łapki i pazurki. :serce:

brynia - Sro 08 Sty, 2014 22:29

:ok:
AgataB - Pon 03 Lut, 2014 22:22

Nowości na temat Majeczki. Miala usuniete trzy zeby i leczone zapalnie uszu. Przez to tez sie mocno drapala tym razem. Wszystko poszlo ok i na dany moment czuje sie dobrze i wyglada na to ze jest zdrowa. Nie drapie sie za mocno. Prawdopodobnie juz zawsze bedzie miala nawracajace sie zaplenie dziasel. Zaczelismy jej smarowac dziasla pasta specjalna przecibakteryjna, moze wydluzy czas zdrowotnosci. Oprocz tego Majka ma duzo energii, codziennie uwielbia bawic sie piorkiem, lub wylegiwac sie na naszych kolanach :wink:
AgataB - Czw 27 Lut, 2014 20:39

Maja nadal jest leczona, byla kilka razy u weterynarza. Miala sprawdzane zęby, są w miarę ok, dziąsła też. Na głowie pojawiło się zaczerwienienie i zaczęła się drapać. Dostała lek na grzyba, powoli zaczerwienienie znika. Oprócz tego Maja ma sie dobrze. Z chęcią śpi na kolanach domowników. Ostatnio ma nowe ulubione zajęcie, picie wody mineralnej z mojego kubka. Nie wiedzieć czemu nie smakuje juz jej normalna woda z miski i jak nie ma świeżej mineralnej to bardzo miauczy i domaga się swojego przydziału :wink:
kat - Pią 28 Lut, 2014 10:48

Ale agentka ;)
Kri - Pią 28 Lut, 2014 11:36

AgataB napisał/a:
jak nie ma świeżej mineralnej
Dajesz jej mineralną czy źródlaną, bo jeśli prawdziwą mineralną, to może jej brakuje jakiegoś pierwiastka i stąd się tak domaga. Może warto sprawdzić?
AgataB - Pon 03 Mar, 2014 14:49

Woda zródlana, z roznymi pierwiastkami pijemy, możliwe że masz rację, tylko jak to sprawdzić? Problem, że ona ma alergie i cały czas musi jeść tylko jedną karmę. Dostaje hillsa ZD i nie bardzo moge eksperymentować.
kiniek - Pon 03 Mar, 2014 17:13

mi Żaneta kiedyś mówiła żeby unikać wody mineralnej bo może sprzyjać tworzeniu kamieni.
a może chodzi o miejsce i naczynie? Kotek fufu też nie zniża się do picia z miski za to miał fazę na picie z kubka - ot taka fanaberia :roll:
moje panny chętnie piją z doniczek na oknie - w tym celu mam 3 szklane doniczki na parapetach.

AgataB - Wto 08 Kwi, 2014 09:31

Hej, ja juz aktualizowac watku nie bede, bo Majeczke zdecydowalismy sie my zaadoptowc. Zbyt wiele lat juz jest z nami, stala sie czlonkiem stada ;-)
Morri - Wto 08 Kwi, 2014 11:00

wspaniale :brawo:
MandM - Wto 08 Kwi, 2014 11:45

:jump: super wiadomość ::
Asia_B - Wto 08 Kwi, 2014 14:18

:brawo:
hanna - Wto 08 Kwi, 2014 21:44

:banan:
kat - Wto 08 Kwi, 2014 21:50

:tan:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group