Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sro 22 Paź, 2014 17:29
Ofelia
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 10 Wrz, 2014 15:51   Ofelia

Ofelia trafiła do nas standardowo – na sterylizację… Mimo że jest bardzo młodą koteczką zdążyła już urodzić – jej dwa kocięta są jednak nieoswojone. Ofelia tez początkowo taka się wydawała, jednak po kilku dniach w szpitaliku zaczęła się nagle kłaść na widok opiekunek na podłogę klatki i pokazywać brzuszek! Teraz, po prawie dwóch tygodniach – kocha człowieka całym swym serduszkiem! Ze względu na dłuższy niż normalnie pobyt (stan zapalny ranki posterylkowej) mieliśmy okazję też zobaczyć, jak lubi inne koty i domaga się kontaktu z nimi wystawiając łapki przez raszki klatki.
I jak tu wypuścić taką koteczkę na zbliżające się chłody (nawet mimo czarnych nauszników :shock: ??? Dajemy jej szansę na adopcję błyskawiczną i liczymy, że ktoś odpowie na nasz apel – może ktoś się zakocha w tej zwiewnej, drobniutkiej kruszynce, tak spragnionej kontaktu z człowiekiem…
Na zdjęciach tego dobrze nie widać, ale Ofka jest prawie cała biała, ma tylko czarny ogon no i te dwa śmieszne, acz jak zgrabne, nauszniki :P





Ofelia na picasie :arrow: https://plus.google.com/u/0/photos/110103969880165520044/albums/6061478795065596337

Ofelia na youtube :arrow: https://www.youtube.com/p...owsCPLDFXRjIpCY
Ostatnio zmieniony przez brynia Sro 22 Paź, 2014 17:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 19:04   

co Ofka ma na nosku?
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Ania Z 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Kwi 2006
Posty: 3855
Skąd: Lwia Ziemia ;)
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 20:00   

kikin napisał/a:
co Ofka ma na nosku?

Pewno śniadanie, obiad lub kolacje :cool:
No chyba że sobie zapasy zrobiła na czarną godzinę :twisted:
_________________
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 20:03   

:rotfl2:
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 20:51   

a takie brzydactwo strupkowe...
Magda mówiła, że samo odleci i się nie przejmować
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 20:53   

Wygląda jak zaschnięty Benek :P
Fajna kicia :love:
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 21:05   

kotekmamrotek napisał/a:
a takie brzydactwo strupkowe...
Magda mówiła, że samo odleci i się nie przejmować



uuuuu

na nosie często jest grzybek
trzeba to sprawdzić
_________________
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 21:39   

no nie.... A juz myslałam, że pieczarkarni z domu sie pozbędę :mur:
To w takim razie jade do Koniecznego next time - jak dla mnie Magda na grzyba za łagodnie patrzy :patyk:
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 12 Wrz, 2014 22:13   

Grzybki rulez :turla: Dasz radę :kiss: ja mam teraz siurowy czas :twisted:
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Wrz, 2014 22:29   

Zdjęcia z dzisiaj:

Arnika, bo ostatnio było jej mało:


Śliczna Ofelia:





Tymon, który po prostu kocha drapaki, tutaj wgramolił się na drapak w nie swojej klatce:



 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Wrz, 2014 16:37   

Dzisiaj czas na Ofelkowy debiut na YOUTUBE :D

Na klatce siedział oczywiście Tymon. Ofelka lubi się bawić z innymi kotami wysuwając łapki za pręty, ale nie udało mi się jeszcze tego uwiecznić. Bawi się tak i z Goplaną i z Tymonem. Strupka już nie ma na nosku :)
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 21 Wrz, 2014 12:47   

Ofelia pojechała do domu tymczasowego :) Dziewczyna się doczekała, choć życie w klatce znosiła nad wyraz spokojnie :) Czekamy na relacje jak się dogadała z kocimi rezydentami :)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014 13:13   

no to Ofelka u nas - koteczka jest niesamowicie niekłopotliwa - to pierwszy przymiotnik, jaki mi się z nią kojarzy:)
Pierwszego dnia posiedziała trochę w jednym pokoju razem z kuwetą, ale w niej standardowo się położyła, więc kiedy otwarliśmy podwoje i zaczęła zwiedzać - od razu wlazła do kuwety wspólnej i zrobiła co trzeba:)
Generalnie jest płochliwa, niespodziewany ruch, hałas - nawet niewielki, powodują, że się rozpłaszcza; człowieka też się jeszcze obawia, ale kiedy się nie ruszam, wyciagam rękę, zaczyna tak głośno mruczeć - nawet nie trzeba jej dotykać! Bardzo lubi spać na ramieniu, kolanach - ale trzeba ją tam włożyć, sama raz tylko podniosła się łapkami na moje nogi - ale zwiała.
Za czym na pewno tęskni - to kocie towarzystwo - i tu niestety jest problem, ze strony, której najmniej sie spodziewałam - Prakseda jest ewidentnie zazdrosna, fuka, prycha, burczy, no i obraziła sie na wszystkich, wyprowadziła z łóżka, sypialni, wlazła do najczarniejszej dziury - trochę też koteczkę pogania... Przez co Ofelka już tak beztrosko nie podchodzi do innych kotów - zachowuje dystans, chociaż wyraźnie chciałaby sie zaprzyjaźniź. Reszta fuka też, ale bardziej chyba bo tak wypada na nowego kota - generalnie siedzą na widowni i obserwują:)
Ofelka nie wydała jednego nieprzyjaznego dźwięku!
Ofka tak naprawdę wygląda i zachowuje sie jak wyrośnięty kociak - ona ma rok?????
Biega, skacze, nosi wędki, piórka, spod szafy wywlokła kota (kurzowego) i też na niego polowała - po prostu kocha się bawić - nawet jakimiś urojonymi zabawkami:)
I oczywiście śpi w sypialni - narazie jeszcze na kocyku pod łóżkiem, ale zmienimy to już wkrótce:)
Jest bardzo ruchliwa, zwłaszcza ten ogonek diabołka, ale parę fotek udało sie pstryknąć - będą już niedługo!
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014 13:31   

Praksia się przyzwyczai :) zapomniał już wół, jak cielęciem był ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 22 Wrz, 2014 13:41   

to samo sobie pomyślałam:)))))
a wiecie jak miłość zapanowała od razu pomiedzy trzema rezydentami??? No taki Tymczasik to jest świetna metoda na dogadanie sie starszych kocich domowników...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]