Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: marinella
Wto 22 Gru, 2009 16:38
Pomóż kotom przetrwać zimę
Autor Wiadomość
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 14:18   

pismo od nas już poszło
wiec musielismy się minąć w wysyłaniu
_________________
 
 
paula_kropcia 

Dołączyła: 27 Mar 2013
Posty: 1322
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 16:39   

przy okazji tego wątku zapytam :)

u mnie na osiedlu są budki dla kotów otoczone płotkiem itp wystawione w zgodzie z adm. Jest też pseudo karmnik- czyli karton ofoliowany, który się rozpierdziela. Chcę zbudować nowy porządniejszy i jedną małą budkę styropianową jeszcze i tak się zastanawiałam (i tu moje pytanie do góry :) ) czy mogę na nich umieścić info że to nasza własność w sensie FKP. ?
Jeżeli bym mogła to czy mamy takie standardowe info już gotowe do wydruku czy muszę stworzyć?

Muszę przydybać jeszcze p. dozorczynię, której boją się starsze Panie karmicielki, bo łazi w miejsce tych kotów i wyrzuca różne rzeczy, które ona uzna za bajzel... A jest naprawdę porządek, bo te Panie o to dbają. Jedna z nich mi opowiadała, że ostatnio dozorczyni dmuchała tą dmuchawą na liście prosto w te budki bo za płotkiem liście były.... Koty (dwie staruszki) się oczywiście wystraszyły niesamowicie i w ogóle przyjść już nie chciały...
Jak przydybie kobietę na tego typu praktykach to sobie porozmawiam z babskiem.
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 16:43   

paula_kropcia napisał/a:
czy mogę na nich umieścić info że to nasza własność w sensie FKP. ?
Jeżeli bym mogła to czy mamy takie standardowe info już gotowe do wydruku czy muszę stworzyć?


możesz
prześlę ci w pon, przypomnij mi się bo nie ma mnie w poznaniu = przy moim kompie
_________________
 
 
paula_kropcia 

Dołączyła: 27 Mar 2013
Posty: 1322
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 16:55   

marinella napisał/a:
paula_kropcia napisał/a:
czy mogę na nich umieścić info że to nasza własność w sensie FKP. ?
Jeżeli bym mogła to czy mamy takie standardowe info już gotowe do wydruku czy muszę stworzyć?


możesz
prześlę ci w pon, przypomnij mi się bo nie ma mnie w poznaniu = przy moim kompie


własnie się dziwię dlaczego odpisujesz skoro Cię nie ma :) Czy Ty w ogóle odpoczywasz? :)

przypomnę się :)
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 23 Lis, 2013 16:58   

paula_kropcia napisał/a:
Czy Ty w ogóle odpoczywasz?


oj tak
ja raczej z tych co dbają o swój relaks :twisted:
_________________
 
 
Olinka 

Wiek: 47
Dołączyła: 09 Maj 2006
Posty: 801
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 14 Gru, 2013 12:46   

Obecnie, zamiast budki dla kotów mamy budkę lęgową dla ptaków:



:lol:
_________________
Zaśnij mój najmniejszy skarbie - Diplodok 5.V.2000 - 22.II.2013
 
 
Chica 

Wiek: 43
Dołączyła: 17 Lip 2008
Posty: 21
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 13:37   

troszkę odgrzebię temat domków.
Mamy trzy kociszcze ogrodowe, którym już jest zimno w tyłki (nocą już temp mocno spada) a do zimy jeszcze troszkę czasu, chcemy im zbudować domki, każdy musi mieć swoją komnatę bo koty tolerują się ale nie pałają do siebie miłością, więc wspólne spanie raczej im nie wyjdzie, nawet przy jedzeniu (każdy ma swoją miskę) potrafią się "spoliczkować",
Są dwa kocurki i jedna kotka.
Chcielibyśmy wykorzystać głównie płyty OSB, oraz styropian na ocieplenie. Muszą być zrobione porządnie, żeby mi koty nie zamarzły i żeby nie zapleśniało więc potrzebuję Waszej pomocy jak to zrobić, jaki metraż, jaka konstrukcja, itp. :modly:
Teren jest ogrodzony więc nie ma obaw przed wandalami, jednak kręcą się kuny i lisy.
_________________


adoptuj Fredzia wirtualnie: http://fretek.org/adopcje/item/37/244
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 25 Sie, 2014 13:48   

Hej, :)

Tu pierwsza z brzegu instrukcja wykonania domku:
http://www.nogawlape.org/?p=2041

Ja tez polecam stronę, dla idących na łatwiznę ;)

http://kocia-strefa.pl/pl...ota-dz-3-3.html

Na tej stronie warto popatrzeć ba grubość styropianu, bo robią od 3 cm do bodajże 10cm. Można dopłacić w danym modelu za dołożenie cm izolacji.
3 cm to stanowczo za mało, żeby zabezpieczyć kota przed mrozem.
Warto tez pamiętać, żeby domku nie stawiać bezpośrednio na ziemi, tylko np na cegłach, i dodatkowo dociążyć też cegłówką czy dwiema, bo to jednak lekka konstrukcja i czasem wiatr lubi porwać.
 
 
kitka92 

Dołączyła: 23 Paź 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015 11:31   

Z racji tego, że za oknem zimno, warto zaangażować się w pomoc potrzebującym kotom i pomóc im w przetrwaniu tych mroźnych dni :roll: Strona dlaschroniska.pl umożliwia nam niesienie pomocy zwierzętom na codzień żyjącym w schroniskach. Co więcej mamy możliwość wyboru kotka, któremu zachcemy pomóc :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]