Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sro 17 Lut, 2016 21:00
Otylia i Parys
Autor Wiadomość
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 17:32   Otylia i Parys

Otylia i Parys to rodzeństwo, które zostało zabrane ze stada osiedlowych kotów w Nowogardzie.
Maluszki na pierwszy rzut oka wyglądały na zdrowe, bo ładnie się bawiły i miały apetyt, ale po bliższym przyglądnięciu się Im, okazało się, że Parys już nie widzi na jedno oko - właściwie, to już go chyba nie ma :(
A Otylia ledwo oddycha i ma już posklejane powieki. Aż dziwne, że jeszcze miała apetyt...
Nie mogliśmy Ich tam tak zostawić.
Szybko kupiliśmy transporter i złapaliśmy kociaki.
W niedzielę maluchy były już w Poznaniu.
Cała drogę były bardzo grzeczne, Otylia prawie cały czas spała, a Parys siedział wciśniety w kąt transporterka:


Tak wyglądały oczka Otyli w niedzielę wieczorem


A tak Parysa


A tutaj Otylia po przemyciu i oczyszczeniu oczek w gabinecie wet w poniedziałek


Niestety u Parysa raczej się już nie uratuje oka. Po próbie oczyszczenia wyglądało tak


I niestety stan się pogarsza


Dlatego jutro o 12tej Parys jest umówiony na zabieg - najprawdopodobniej gałka zostanie usunięta a oczodół zaszyty.

W poniedziałek dzieciaki dostały antybiotyk i leki przeciwbólowe i zaczęły dokazywać, a szczególnie Otylia, która okazała się małym ADHD-owcem ;)
Wszystko Ją interesuje. Nawet transporter służy Jej do zabawy ;)



filmik, nie mówiąc o piłeczce
czy myszce albo ogonie brata ;)

Otylia to wielki pieszczoch i bardzo odważny kotek :)
Parys też zapowiada się na pieszczocha, ale nie jest jeszcze tak odważny.
Pewnie też ból sprawia, ze nie jest tak radosny.
czasami sobie popłakuje nawet :(

Filmik


Jak już maluszki wczoraj zmęczyły się zabawą, to ułożyły się ładnie do snu i grzecznie spały aż do rana :)





Trzymajcie kciuki za jutrzejszy zabieg :)

Maluszki na picasie i na youtube
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 19:26   

:love: :love: :love:

i kciuki :good: za zabieg :good:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 20:36   

mocno, mocno trzymam kciuki za zabieg :kwiatek:
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 20:59   

Kciuki :good:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 20:59   

Kciuki :good:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 21:21   

No i puść tu wolontariusza na wyjazd wakacyjny :D
Kciuki za maluszka! :ok:
 
 
KrisButton 

Dołączył: 18 Lis 2014
Posty: 3640
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 04 Sie, 2015 21:43   

I nasze trzy też :good: :good: :good:
_________________
Istnieją dwa sposoby ucieczki od prozy życia: muzyka i koty.
Synuś, Dziczek,Maksima,Gacuś i Kajtuś P w moim sercu i pamięci, na zawsze.
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015 08:51   

kciuki, dzielny smyku ;*
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Patuszak 
Patuszak

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 13
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015 19:17   

I z naszej strony również potężne kciuki!!! Ściskamy maluchy! :hug:
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 05 Sie, 2015 19:41   

Kciuki :hug2: Jak zabieg?
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Sie, 2015 10:48   

Oczko musiało zostać usunięte, bo wszystko już było tam bardzo mocno zakażone :(
Ale maluszek dobrze zniósł zabieg. Wieczorem odbierałam go już całkiem wybudzonego.
Po powrocie do domu był bardzo niezadowolony z kołnierza i próbował go ściągnąć, ale jak tylko nałożyłam karmę do miseczki, zapomniał o nim i zajął się jedzeniem.
Całkiem dobrze sobie radzi z jedzeniem, mimo kołnierza :)
Otylia troszkę się przestraszyła brata w kołnierzu i się cała zjeżyła w pierwszym momencie, ale ciekawość zwyciężyła i poszła go obwąchać. Stwierdziła, że to Parys i od razu przystąpiła do zabawy. Strasznie jej się ten kołnierz podoba i próbuje go gryźć. Zresztą Ona wszystko próbuje gryźć ;) Np. dzisiaj próbowała zamordować mojego papcia, a wczoraj moje palce u rąk, ale na szczęście robi to niesamowicie delikatnie :)
ale momentami bardzo męczy Parysa. Ona ma niespożytą energię i ciągle by się tylko bawiła, a Parys chyba czasami chciałby troszkę odpocząć. Dlatego często podczas zabawy burczy na Nią, ale Jej to specjalnie nie zniechęca ;) Niestety nie mam gdzie Ich rozdzielić. Mam nadzieję, ze jak Parys dojdzie do siebie po zabiegu, to będzie się chętniej bawił z Otylią.
Na razie wstawiłam Im mały drapak i teraz na nim Otylia się wyżywa. Nawet Jej nie pokazywałam jak ma drapać, sama to zaczęła robić po minucie od wstawienia drapaka :shock:
Tak samo było z kuwetą. Jak tylko wypuściłam maluszki z transportera, Otylia od razu poszła do kuwety, która już była przygotowana. Oboje z Parysem z kuwety od początku korzystają bezbłędnie. Nie zdarzyła Im się żadna wpadka pozakuwetowa :)
Są niesamowicie inteligentnymi kociętami :)

Takie z nich Słodziaki:
- klik
- klik
- klik
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 07 Sie, 2015 15:52   

Wczoraj maluchy były na kontroli.
Otylia osłuchowo już znacznie lepiej, oczka tez już dużo lepsze, ale nadal do oczu 3 x dziennie Gentamycyna i antybiotyk jeszcze przez siedem dni.
Parys osłuchowo też dobrze, teraz czekamy aż zagoi się oczko i do drugiego również podajemy Gentamycynę i również antybiotyk przez siedem dni.
Dzieciaki miały tez zrobione testy FIV/FELV.
U obojga, oba testy ujemne :banan: :banan: :banan:





 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2732
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 07 Sie, 2015 16:51   

Trzymam kciuki :)
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015 15:52   

Dzieciaki dostały już kilka razy surowe mięso, co wzbudziło u Nich ogromny entuzjazm.
Myślałam, ze tylko u kikin dzieciaki są takie łase na surowiznę, ale nie :)
Chyba maluchy wiedzą, co dla nich najlepsze. Surowiznę pożarłyby w każdej ilości.
Parys, który normalnie jest bardzo grzecznym i nieśmiałym kotkiem, przy misce z surowym mięsem zamienia się w groźnego tygrysa. Otylia podobnie, ale Parys głośniej warczy, jak zjada mięcho ;) Warczy tak sam do siebie, nawet jak Otylia je ze swojej miski ;)
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015 15:54   

u mnie też dzieciaki przy misce z surowizną zmieniają się w tygrysy, nawet Tristan :shock: , którego ostatniego bym podejrzewała o takie zachowania :lol:

one zdecydowanie wiedzą co dla nich najlepsze :: takie fajnie, niezepsute śmieciowym jedzeniem drapieżniki :: :: ::
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]