Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 25 Kwi, 2021 15:42
Głuszynki
Autor Wiadomość
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Lip, 2015 21:32   Głuszynki

Kordelia, Józefina i Gaspar to urocza trójka maluchów z ulicy Głuszyna. Ta jeszcze trochę przestraszona trójka uczy się żyć z człowiekiem, trochę się boją, ale robią ogromne postępy. Najbardziej śmiała z rodzeństwa jest Kordelia o umaszczeniu pingwinka. Pierwsza zaczęła mruczeć, lubi głaskanie, żywo reaguje na kontakt z człowiekiem. Uwielbia spać zwinięta w kłębek na kocu, krześle obitym pluszem, nie pogardzi również poduszką na wysokiej półce. Myślę, że jeszcze kilka dni i będzie z niej prawdziwy nakolankowiec.

Gaspar to niezły rozrabiaka - zaczepia siostry, zaczyna harce, nie może usiedzieć na miejscu - maluchy od 2 dni mają do dyspozycji piórko, a raczej to, co z niego zostało ;) Uwielbia ganiać za piłką i chować się w tunelu. Gaspar to niezwykle szykowny młodzieniec - ma białe futerko z burymi łatami, urocze plamki na pyszczku, a w jego oczach utonie każdy miłośnik kotów.

Józefina jest na razie dzikuskiem - pieszczoty przyjmuje z pewną dozą niepewności, do wchodzenia na kolana jest jej daleko, ale dziś rozmruczała się po raz pierwszy - jeszcze będą z niej koty i to miziaste :)
Cała trójka bezbłędnie korzysta z kuwety, muszę również przyznać, że apetyty mają ogromne i potrafiłyby jeść w nieskończoność.

Poniżej trójka podczas sesji:

Kordelia



Józefina



Gaspar



A tu cała trójka



Dzieciaki na ZDJĘCIACH i FILMACH.
Ostatnio zmieniony przez saszka Nie 25 Kwi, 2021 15:42, w całości zmieniany 8 razy  
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 31 Lip, 2015 23:37   

Cudne maluszki :serce:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015 07:04   

cudowne maluszki i super imiona :D :D :D
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 01 Sie, 2015 13:19   

Z imionami pomogła nam ciocia Lunix. :aniolek:

A maluchu to małe diabełki, wszędzie ich pełno. Dziś znalazłam w szafie gumowe piłeczki, cała trójka spała, ale na widok piłek powstali w ... no mniej więcej trzy sekundy.

A tak w ogóle to Ich apetyt jest niesamowity - w życiu nie widziałam tak szybko jedzących kotów. :wink:
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 03 Sie, 2015 07:49   

słodziaki ::
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 08 Sie, 2015 15:04   

Dzieciaki zostały zaszczepione, mają się dobrze i rosną jak na drożdżach - trudno się dziwić, jeżeli pochłaniają porcje niczym dorosłe koty :wink:

Z całej trójki to nadal Kordelia jest najśmielsza, przed chwilą zasnęła w transporterze i wygląda jak najsłodszy koto-pingwin na świecie.

Gaspar, szalony jak zawsze, przed chwilą spojrzał na mnie wzrokiem pełnym wyrzutu, który mówił, że małe kociasto-sierściaste niekoniecznie lubią takie upały. W taką temperaturę najchętniej śpi przytulony do miski z woda - jako zaradny mężczyzna połączył więc ochłodę i możliwość napicia się jednocześnie.

Józefina natomiast (nauczywszy się od brata) urządza wyścigi o nazwie "Jak najszybciej przesunę się z jednej krawędzi dywanu na drugą" - muszę przyznać szczerze, że ma w tej zabawie porażające tempo.

Dzieciaki robią postępy, na razie dość powolne, ale widzą już, że ręka człowieka nie tylko karmi, ale też przytula - z uporem czekam tylko na to, jak staną się miziakami. :wink:
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Sie, 2015 22:28   

A tutaj dokumentacja fotograficzna - cała trójka rośnie jak na drożdżach. :wink:

Kordelia piękna niczym modelka:



Gaspar - myśliciel:



Józefina chowa się przez upałem (a może widać tu jeszcze jednego kota?) :wink:

 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015 22:05   

Dzieciaki rosną zdrowo jak na drożdżach :) kształtują się coraz wyraźniej ich charaktery

Kordelia jest najodważniejsza z rodzeństwa. KAżdy dzwięk to zapowiedź jakiejś ciekawostki, każdy człowiek to potencjalne jedzenie lub głaskanie :)




Gaspar jest troszku nieśmiały, jednak z każdym dniem coraz bardziej pamięta, że człowiek to rzecz bardzo w życiu przydatna do pieszczot :)




Józefina jest natomiast bardzo nieśmiała. Ta koteczka będzie porzebowała zaangażowania i wiele miłości, aby stała się kotkem nakolankowym. Póki co do człowieczej ręki podchodzi nieufnie, natomiast człowiek w bezpiecznej odległości wcale nie przeszkadza w zabawie :)





album ze zdjęciami
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
Ostatnio zmieniony przez Eva Nie 16 Sie, 2015 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Nie 16 Sie, 2015 12:38   

Dziś dwie ciocie odwiedziły maluchy więc była okazja, by wykonać manicure :)
Na cztery kocie łapki muszą przypadać cztery ludzkie ;)

Pierwsza Józefina. jak na młodą pannę przystalo Kotka dobrze rozumie , że zadbane pazurki to podstaw, choć w pozycji spacyfikowanego kocurka specjalnie szczesliwa nie była :devil:
mimo to posiedziala chwilke na kolanach pozwolila sie wymiziac.

Gaspar zabieg uznał za zupełnie niemęski, i choc na nic zdaly sie jego protesty i pazury zostaly skrocone, to nie omieszkal sie po wszystkim ofoszyć ;) po chwili ganial juz za piłką :ok:

Kordelia zaakceptowala zabieg pielęgnacyjny wyciągając łapki do obsługi :)
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 16 Sie, 2015 14:56   

Piękne TRZY SZCZĘŚCIA - oczy skradły moje serducho. :serce:
 
 
kiniek 

Wiek: 37
Dołączyła: 01 Sie 2007
Posty: 3501
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 17 Sie, 2015 22:54   

dzieciaki są boskie. Na widok zabawki na sznurku Kordelia i Gaspar zamieniają się w łowców.
Józefina na razie jest ostrożna przy dużych, ale z godnością znosiła międlenie w człowieczych ramionach.


Kordelia jest zdecydowanie najodważniejsza z całej ekipy i w trakcie robienia fotek prowadziła jakieś operacje zaczepne ::


Gaspar jest uroczy, ale na razie jego ruchy są raczej pozbawione gracji :lol: Schodząc z drapaka obiera zdecydowanie dziwne sposoby dostania się na dół. Wygląda to bardziej na kontrolowany upadek niż na dostojny koci skok.
_________________
"Pies: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - są bogami!
Kot: karmią mnie, kochają, troszczą się o mnie - jestem bogiem!"
 
 
come-here 

Wiek: 35
Dołączyła: 10 Sty 2014
Posty: 1292
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Sie, 2015 19:02   

Ale rosną!
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 21 Sie, 2015 11:47   

Józefina ścichapęk ::
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pią 21 Sie, 2015 11:51   

bo ona tylko zgrywa taką niedostępną :D
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
einfach 

Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 2487
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 21 Sie, 2015 12:15   

Ona niby tego, niby nic, trochę się boi, a pokaż jej zabawkę, to już jesteście kumpelami. Słodziaczek ::
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]