Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pon 06 Lut, 2017 00:00
Homer
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016 11:34   Homer

Otwieramy klatkę. Kocur zagaduje, od razu wpycha mordkę w dłoń, zaczyna tańczyć pod wpływem głasków i przytulać się do ręki.
Kleszcz na kleszczu, ranka na rance. Niewidomy, przygłuchy. Sierść fatalna, z oczodołu się leje, wygląda kiepsko. Weterynarz. Brak oka okazuje się okiem zapadniętym. Żeby ocenić, że w ogóle stan zwierzaka pozwala na jakikolwiek zabieg, trzeba wykonać badania. Testy na FIV i FeLV (FIV dodatni
:( ), morfologia, profil geriatryczny, badanie moczu, bo siusia bardzo mało... RTG płuc, kręgosłupa - w kręgosłupie - śrut. RTG zatok, żeby ewentualnie wykluczyć jakiegoś umiejscowionego tam guza - wszystko w normie. Lekki stan zapalny skóry, prawdopodobnie po pchłach. Lekki stan zapalny górnych dróg oddechowych. Jest niewidomy i trochę przygłuchy, ale oprócz tego humor i apetyt na pięć plus.
Homer, po prostu Homer.






Homer na picasie i na youtubie
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016 16:10   

Biedactwo. Oby szybko doszedł do siebie. Zdrówka mały tygrysku :hug: :kiss:
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Nie 29 Maj, 2016 17:36   

trzymam kciuki za Twoje zdrówko
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 12:32   

Homer miał ostatnio masę wrażeń - przenosiny do wygodniejszej klatki, sesja zdjęciowa, a przede wszystkim wizyta u dentysty, który bezwzględnie zalecił rewolucję w Homerowej paszczęce, w wyniku której nasz bohater stracił resztki zębów. Tym samym do długiej listy jego niefortunnych przypadłości można dopisać łysiutkie dziąsełka...

...ale Homer nie wygląda, jakby się tym przejmował ;)



Nic dziwnego zresztą, bo wszystko goi mu się ślicznie, a brak zębów nie przeszkadza we wcinaniu karmy, zarówno mokrej, jak i suchej. Dobra dieta przynosi efekty - Homer zaokrąglił się nieco (złośliwi twierdzą, że nieco za bardzo, ale to tylko potwarze), a futerko zrobiło się gęstsze, bardziej miękkie i puchate. Gdyby tylko nie musiał siedzieć zamknięty, wtedy piękniałby na pewno szybciej...
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 12:37   

pewnie dostanę :sado: :sado:
:twisted: :twisted:
ale muszę to powiedzieć, on jest tak brzydki, że aż ładny :lol: :lol: :lol: :lol:

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 12:41   

kikin napisał/a:
pewnie dostanę :sado: :sado:
:twisted: :twisted:
ale muszę to powiedzieć, on jest tak brzydki, że aż ładny :lol: :lol: :lol: :lol:

:love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:


Haha mam podobne odczucia :serce:

Zdrówka Homerku! :aniolek:
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 12:58   

Homiś jest piękny na swój jedyny i niepowtarzalny sposób - może nie do końca zgodnie z ogólnie uznanymi kanonami, ale w końcu piękno ma wiele twarzy. Na przykład taką:

_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 13:51   

To zdjęcie ma coś w sobie - Homer przyciąga. Od razu mam ochotę go przytulić :love: :love:
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 14:02   

Hofi napisał/a:
To zdjęcie ma coś w sobie - Homer przyciąga. Od razu mam ochotę go przytulić :love: :love:


mogę Ci to załatwić :: :: :: niech no tylko Mieta się wyadoptuje :: :: ::
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016 14:17   

Myślę, że on po prostu był chyba zaniedbany i do tego schorowany jest, i też czasu pewnie potrzeba.
Każdy kot jest piękny!
Homer zdrówka :hug:
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016 10:50   

Był i zaniedbany, i schorowany, no i fakt, że nie widzi, też swoje zrobił. Ale naprawdę pięknieje w oczach, zmienia się mu też charakter - nie rzuca się tak bardzo na jedzenie, uspokoił się, wyciszył... chociaż potrafi pokazać, że coś mu się nie podoba i capnąć za rękę, aczkolwiek jego bezzębność czyni te capnięcia rozczulającymi :)
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
Ostatnio zmieniony przez jaggal Wto 14 Cze, 2016 10:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016 10:51   

jaggal napisał/a:
bezzębność czyni te capnięcia rozczulającymi :)


koty bez zębów mają wiele zalet :twisted:
np nie trzeba zbierać na kociego dentystę :lol:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 15 Cze, 2016 15:55   

Homer w ogóle ma wiele zalet, ale na pewno żadną z nich nie jest milczenie :P To najbardziej rozmiauczany kot w szpitaliku - a to jeść, a to głaskać, a to z klatki wyjść... Przy okazji wychodzenia z klatki zauważyłyśmy, że Homiś, chociaż niewidomy, porusza się bardzo zwinnie, nigdy nie zdarzyło mu się na nic wpaść ani w nic wejść... może to jego ciągłe jazgotanie to po prostu echolokacja? :twisted:
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Czw 16 Cze, 2016 09:41   

Ile jeszcze mam siedzieć w klatce?.. Mówią, że marudzę, ale każdy by marudził, gdyby cały dzień mógł zrobić tylko dwa, trzy kroki w bok i jeden w tył! A przecież wyładniałem - troszkę przytyłem, moje futerko zrobiło się puchate i miękkie, dziąsła się goją... No dobrze, dalej nie widzę, ale to nie znaczy, że trzeba mnie niańczyć, bo podczas tych krótkich spacerów, na które mnie wypuszczają, radzę sobie tak dobrze, że chwilami trudno uwierzyć w moją ślepotę. I pieszczoty też lubię, ale tak od czasu do czasu, na pewno nie zawracałbym nikomu głowy bez przerwy. Byłbym idealny - gdyby tylko ktoś dał mi szansę...

_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Cze, 2016 02:42   

Homer z dnia na dzień wygląda coraz lepiej :)


_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]