Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Nie 26 Lis, 2017 20:33
Fafołki
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 23:08   Fafołki

To była akcja jak z filmu - z policją na sygnale, tłumem gapiów i zagubionym kocim maleństwem płaczącym rozpaczliwie pod maską auta na jednym z poznańskich osiedli...
Kocię owo to Farfocel - mały spryciarz, dzięki któremu wolontariuszka poznała połowę właścicieli samochodów bloku, gdyż maluch kiedy tylko podnosiliśmy maskę - umykał spodem pod następny wehikuł - i zabawa zaczynała się od początku... Za siódmym razem udało się cwaniaka złapać - chudziutkiego, brudnego jak nieboskie stworzenie, przerażonego, jeszcze trochę fukającego i obawiającego się człowieka. Już jednak następnego dnia Farfi rozmruczał się na całego:)

Aczkolwiek niedługo Farfocel miał szanse się nudzić - dokładnie tydzień później, w tym samym miejscu, karmicielkę zaalarmowało... miauczenie dobywające się spod maski samochodu - deja vu? Nie, to braciszek Farfocla jak się okazało - Paproch! Rodzeństwo ma jakieś wyjątkowe inklinacje motoryzacyjne:) Tym razem jednak obyło się bez pomocy służb - właściciele aut byli nam już dobrze znani:)
Paproch ze względu na konieczność odrobaczenia musiał kilka dni spędzić w izolacji - zniósł to bardzo źle - prawie cały czas rozdzierająco płakał, zdecydowanie też bardziej bał się człowieka... Od soboty jednak kociaki już razem - to niesamowite, jak bardzo okazują sobie uczucie, są po prostu nierozłączne:) I wzajemnie się uzupełniają. W sobotę też po raz pierwszy Paproch mruczał!
To nie są już "zbędne paproszki", to żywiołowe, zakochane w człowieku i w sobie kociaki, które bardzo chcą być razem - nie wiem, czy bardziej ze sobą, czy z człowiekiem...

Farfocel


Paproch


Kocięta na zdjęciach: https://picasaweb.google.com/110103969880165520044/6295575942074554017#

i filmach: https://www.youtube.com/p...5FPVemd1_hOnfa-
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016 23:34   

:love:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016 08:30   

cudne!!
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016 10:16   

Boskie okruszki ::
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016 10:22   

Farfocel wygląda jak brakujące ogniwo między Tristanem a Pasiukiem :shock:
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016 10:37   

jaggal napisał/a:
Farfocel wygląda jak brakujące ogniwo między Tristanem a Pasiukiem :shock:


:jebanewalentynki:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016 00:14   

Chłopaki są boskie - do tego stopnia że aż jakieś takie podejrzane;) Nie miauczą, nie drapią w drzwi, jedzą, co mają w misce, nie grymaszą, po prostu ganiają się, uprawiają zapasy i śpią wtulone w siebie - i rosną:)

Usiłowanie zrobienia im filmiku wygląda mniej więcej tak:
https://www.youtube.com/w...5FPVemd1_hOnfa-

Dziwna też sprawa z ich wagą - jak myślicie, któren jest cięższy???

Dla zmyłki włożę zdjęcie wypłoszka mokrego:



i braciaka w pełnej futrzastej krasie:


i jeszcze wspólne:
 
 
monka 

Wiek: 35
Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 2230
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016 00:19   

ale szybkie są :) to już sobie wyobrażam, jak ich łapanie musiało wyglądać :P
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016 10:31   

Stawiam, że mimo wszystko - Farcocel jest cięższy ;) W końcu farfocel to tak jakby posklejane paprochy ;)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016 10:39   

Morri napisał/a:
W końcu farfocel to tak jakby posklejane paprochy ;)


:jebanewalentynki:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016 12:47   

no i właśnie nie! prawie 330 g różnicy na korzyść Paproszka...
 
 
Nadira 
Szatan wcielony

Dołączyła: 05 Paź 2013
Posty: 3974
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016 13:48   

Sama nie wiem, którego kocham bardziej, takie słodkie noski :love:
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016 15:19   

Ojjj aż ciocia chce wysciskac !!!! :D
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016 19:31   

Fafołki na początku były wycofane i syczały. Po chyba dwóch dniach Farfocel sam już podchodzi do drapania, a Paproch z daleko obserwuje i dołączy się czasami mrucząc od tak. Paproch z pozoru jest wycofany, zawsze się chował, był mniej aktywny ale bardziej ufa człowiekowi. Natomiast Paproch uwielbia chodzić do Owcy, mimo że ta na niego syczy. Paproch jest zdecydowanie bardziej odważny, zazwyczaj on inicjuje zabawę, ale mnie się jeszcze boi. W nocy robią mi przemeblowanie wszystkiego, mimo że starałem się pokój przygotować tak, aby nic nie spadło. Dzięki nim, wstaje wcześniej do pracy bo i tak trudno spać jak co chwile biegają po czymś, to wpadają w drzwi, a tam coś spadnie. Są mega pocieszne i rodzinne. Większość razu spędzają razem więc preferowany dwupak. Wszystkie zabawki już przetestowały. Dużo piją jak na koty, ale kuweta się zgadza. A Farfocel mi kicha, ale wydaje się okej. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie.
 
 
KociTata 
Stanisław

Wiek: 28
Dołączył: 16 Sty 2016
Posty: 491
Skąd: Wiry
Wysłany: Wto 05 Lip, 2016 17:54   

Fafołki mają się dobrze, Farfocel leży przed laptopem i pilnuje czy dobrze o nim piszę. Cały czas w sumie się bawią, nie robi im to różnicy noc czy dzień, według nich zawsze jest pora na dobrą zabawę. Farfocel jest bardziej przekonany do ludzi, ale Paproch pomału też się przekonuje. Czasami śpią ze mną, a Farfocel to nawet na mojej klatce lub szyi. Dziwi mnie jak się uspokajają na rękach, zazwyczaj zastygają na jakiś czas i zaczynają mruczeć. Paproch jest bardzo uczuciowy w stosunku do Czarnej Owcy, często siedzą razem, myją się a nawet Owca "karmi" Paprocha. Farfocel za to nie pali się aż tak do Owcy, ale też połozy się obok i zostanie wylizany. Misek to nawet nie pilnuje bo tutaj po chwili każdy patrzy do miski każdego. Nawet się rozgadały, jak wchodzę do pokoju to wita mnie miau






























 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]