Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Nie 09 Lut, 2020 17:07
Hiacynta
Autor Wiadomość
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 09:33   Hiacynta

Hiacynta trafiła do nas, gdy zostaliśmy zaalarmowani o wychudzonej kotce na jednym z podpoznańskich kompleksów działkowych. Przeraźliwie chuda, ze stanem zapalnym oczu, zaświerzbionymi uszkami, na pewno nie poradziłaby sobie dłużej żyjąc na wolności... Znaleźliśmy ją w ostatniej chwili! Po kroplówkach, wizytach u weterynarza i troskliwej opiece jej stan fizyczny się poprawił, ale psychicznie była wrakiem. Kiedy trafiła do domu tymczasowego, bała się człowieka, stres dawał tak o sobie znać, że kocia czasem załatwiała się pod siebie. Teraz wszystko już trafia tam, gdzie powinno ;)
Hiacynta nie boi się podawania leków, wie przecież że to dla jej dobra. W codziennym kontakcie jest bardzo lękliwa, ciężko sobie wyobrazić co musiała przejść... Jednak, gdy uda się ją pogłaskać - to się zaczyna! Tulenie, mruczenie, barankowanie, ocieranie - cały koci rytuał odtańcowuje znakomicie! Cały czas niestety zapomina, że ręce nie zrobią jej krzywdy i ucieka, gdy tylko człowiek pojawi się w pobliżu. Miejmy nadzieję, że z czasem zrozumie, że człowiek = nieskończone drapanie za uchem, pełna miska jedzenia i zdrowie... Na inne koty póki co reaguje nerwowo, ale może to wynikać z jej historii na wolności. Czy znajdzie się ktoś, kto poświęci swój czas i cierpliwość, aby otrzymać kocią miłość i wdzięczność tej łaciatej małej kuleczki?







Więcej zdjęć Hiacynty TUTAJ.
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
Ostatnio zmieniony przez saszka Nie 19 Maj, 2019 10:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 09:42   

playlista Hiacynty
https://www.youtube.com/p...wBB1Cjb1tEXFrYm
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 10:26   

W piątek będzie tydzień jak Hiacynta jest u nas! Jak ten czas leci...
Maluch nie daje się złapać, niestety cały czas ma podawane leki, więc jest to niestety konieczne. Jednak odnotowujemy progres, bo wcześniej siedziała tylko za kanapą, lub pod łóżkiem, teraz już zaczyna się wylegiwać na kanapie, tak jak tu:

:wink:

Zanim Hiacia trafiła do nas wyglądała tak :cry:



Teraz troszkę ciała nabrała i wygląda tak:


Coś czuję że wyrośnie na przepiękną kocicę!
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 10:34   

SUPER, ŻE KOTECZKA WYCHODZI NA PROSTĄ
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 10:47   

BEATA olag napisał/a:
SUPER, ŻE KOTECZKA WYCHODZI NA PROSTĄ


Jeszcze trochę, ale jesteśmy na jak najlepszej drodze! Jutro wet, zobaczymy co powie o jej stanie :tak:
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 10:53   

Hofi napisał/a:
BEATA olag napisał/a:
SUPER, ŻE KOTECZKA WYCHODZI NA PROSTĄ


Jeszcze trochę, ale jesteśmy na jak najlepszej drodze! Jutro wet, zobaczymy co powie o jej stanie :tak:


Nie bądź taka skromna, tulilulki i kizimizi super Wam wychodzą :serce:
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 11:04   

BEATA olag napisał/a:
Hofi napisał/a:
BEATA olag napisał/a:
SUPER, ŻE KOTECZKA WYCHODZI NA PROSTĄ


Jeszcze trochę, ale jesteśmy na jak najlepszej drodze! Jutro wet, zobaczymy co powie o jej stanie :tak:


Nie bądź taka skromna, tulilulki i kizimizi super Wam wychodzą :serce:


Nie mam pojęcia z czego to wynika, skoro po tulinkach zupełnie jakby zapominała kim jestem i co robiłyśmy przed chwilą, ucieka, nie daje się łapać, o pogłaskaniu nie wspomnę :(
No ale nic nie zrobię, czekam na dzień aż przyjdzie sama się połasić :)
Dzisiaj jak nakładałam jedzenie to niby pozwalała głaskać, no ale to z wiadomych względów ::
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016 11:08   

:: wiem :: , i tak jest super
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016 20:15   

Z racji słabej kondycji Hiacynci (ale już i tak poprawionej) byłyśmy dzisiaj na kontroli u weterynarza.
Wiadomości ogólne:
- Hiacynta ma ogólne zakażenie organizmu, w dalszym ciągu potrzebny antybiotyk :nie:
- Stan zapalny oka jest nadal, choć już też mniejszy :nie:
- Zęby w opłakanym stanie ( jak na tak młodą kotkę, choć nie ma pewności co do jej wieku ze względu na fatalny stan uzębienia) prawdopodobnie do usunięcia :nie:
- Uszy udało się wyleczyć, to chociaż jedna dobra wiadomość :banan:
- Na szczepienie Hiacia jest jeszcze za słaba, czekamy na poprawę
- Dzięki tabletkom na uspokojenie Maluszek już się tak nie chowa, zaliczyłyśmy kilka baranków :love:
- Apetyt dopisuje aż nadto, do tego stopnia że przegania Powolniaka od misek :banan:

Generalnie, jesteśmy na dobrej drodze do całkowitego wyleczenia, jeszcze trochę musi się pomęczyć z kropelkami do oczu (prawdopodobnie bardzo szczypią, pomimo, że Maluch jest niesamowicie dzielny). Zauważyłam też, że zdecydowanie poprawił się stan jej futerka, już nie jest takie zmierzwione, no i troszkę się jej utyło. :banan:

Prosimy o trzymanie kciukasów! :love: :serce:
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016 20:40   

:good: :good:
 
 
Nika 

Dołączyła: 29 Lut 2016
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016 11:44   

będzie z niej piękny kot :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 26 Cze, 2016 01:27   

trzymamy mocno :good:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Hofi 
Sandra

Dołączyła: 06 Maj 2016
Posty: 344
Skąd: Poznań-Rataje
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016 13:33   

Mam newsy!!!
Takie intymne, nie wiem czy mogę się z nimi dzielić :oops: ale muszę! :banan:
Hiacia spędziła z nami noc w łóżku! :love:
Podczas próby przewrotu na drugi bok, okazało się że coś mi ciąży między nogami..
Na początku się wystraszyłam, ale później okazało się że to Hiacynta!

Rano już były tylko mizianki, co więcej - przyszła sama!!!!! :tan: :tan:

Oto dowód:


Z Malucha będzie Miziak pierwsza klasa - oby jeszcze tylko zdrówko jej się poprawiło!

Oprócz tego dostaliśmy zalecenie żeby ją wykąpać... Kociak jak to kociak, za wodą nie przepada i niestety walczyła z nami wszystkimi siłami.. Po stoczonej walce z nami i wodą nie miała siły wstać, na tej fotce widać że nie jest jeszcze w najlepszej kondycji... :( Leżała tak przez jakieś 5 minut, zanim w ogóle podniosła łebek...
_________________
DT--->DS: Mieta Wildecka...
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016 13:50   

bidulinka, ale na serduchu leżała więc na pewno szybko doszła do siebie :aniolek:
 
 
catta 

Dołączyła: 09 Kwi 2015
Posty: 497
Skąd: Wlkp.
Wysłany: Wto 28 Cze, 2016 14:08   

A ma ładnie wywinięte prawe uszko :love:
Zdrówka dla Hiacynci, zdrówka. :hug:
_________________


Oba, kot i pies, są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować. I o jedna cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic. [Erich Kastner]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]