Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Sob 11 Mar, 2017 21:46
Chaplin
Autor Wiadomość
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 12 Lis, 2016 20:30   Chaplin

Głęboka wieś. Rozpadająca się rudera, w której mieszka starsza kobieta z szóstką kotów i psem. Budynek nie nadaje się do mieszkania zimą. Kobieta musi przenieść się na zimne miesiące do przytułku. Szybka akcja w internecie. Zwierzęta na cito znajdują domy. Starsza Pani w międzyczasie otrzymuje odmowę z domu opieki. Ma za małą rentę, by pokryć koszt pobytu, zbyt dużą by potrzebną kwotę dopłaciła gmina lub opieka społeczna.
Jej zwierzęta czeka lepszy los, Chaplin to jeden z bohaterów tej opowieści, który miał więcej szczęścia niż jego pani.

Chaplin jest dorosłym kocurkiem, wygląda jednak na kociego podrostka. Bardzo drobniutki, ale nie wyniszczony. Głód musiał mu się dać we znaki w dzieciństwie, potem trafił na swoją opiekunkę, która zaopiekowała się nim, jak mogła. Nie mogła jednak zbyt wiele. Chaplin jest zakatarzony, bardzo ropieją mu oczy, w uszach cywilizacja właśnie wynajduje koło, niekastrowany. Jest bardzo przerażony zmianą miejsca, nowymi ludźmi, nowymi hałasami i zapachami. Na razie wciśnięty w kącik legowiska stara się by go nie było. Jednak jest bardzo łagodny. Bez protestu znosi przemywanie i zakraplanie oczu, zabiegi pielęgnacyjne.

Mamy nadzieję na uśmiech losu w tej smutnej historii.



Chaplin na ZDJĘCIACH i FILMACH.
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 15:00   Re: Chaplin

felinity napisał/a:
Starsza Pani w międzyczasie otrzymuje odmowę z domu opieki. Ma za małą rentę, by pokryć koszt pobytu, zbyt dużą by potrzebną kwotę dopłaciła gmina lub opieka społeczna.


co się stanie z panią Jadwigą?.. czy to znaczy, że ona musi tam przeżyć zimę..?
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 15:15   

Jaggal, tak...
Dziewczyna, która wiozła Chaplina będzie jutro dzwonić do opieki społecznej i gminy. :(
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Nie 13 Lis, 2016 15:34   

cisną mi się na usta słowa, których publicznie nie powinno się wypowiadać...

...i to kolejny dowód na to, że największe serca mają ci, którzy sami posiadają najmniej.
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016 21:10   

No i po pierwszej w życiu wizycie u weterynarza.

Chaplinek nie jest wcale takim młodzieniaszkiem. Po zębach został "wyceniony" na coś między 3-4 lata. W uszach dogorywający świerzbowiec i tony poświerzbowego betonu, ale czyści się ładnie i tylko uszka trochę czerwone. W gabinecie przy nieprzyjemnym czyszczeniu tylko raz pisnął. Kot łagodny, spolegliwy, jak laleczka.

Ogólnie stan dobry, bez potrzeby leków ogólnych. Kropimy oczka antybiotykiem. Głaszczemy i wrzucamy ładnie pachnące rzeczy do miseczki. I czekamy na kontrolę za tydzień. Dopiero potem pozbędziemy się klejnotów rodowych i charakterystycznego zapaszku. ;) Do tego, dziś troszkę już jakby śmielej spogląda z kartonika.
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016 21:15   

No to kciukujemy za dalsze postępy!
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
agusiak 

Dołączyła: 17 Maj 2015
Posty: 1744
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 14 Lis, 2016 21:26   

:heya2:
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016 20:28   

Jaki z Chaplina jest cierpliwy i łagodny kot, aż trudno uwierzyć.
Znosi czyszczenie uszu bez cienia protestu. Mycie, zakrapianie oczek - no problem. Założenie maści - proszę bardzo.
Jest już na tyle zdrowotnie ogarnięty, że w sobotę pozbywamy się rodowych klejnotów, a czas na to najwyższy. Zapomniałam już jaki zapaszek roztacza niekastrowany kocur.


Niestety widoki na to, żeby Chaplin się choć troszkę rozluźnił na razie nikłe. Nie widziałam go jeszcze wyciągniętego swobodnie w klatce, czy siedzącego sobie naturalnie. Cały czas zwinięty w kartoniku. Dobre wieści takie, że daje się głaskać. Co więcej sprawia mu to przyjemność - wtula głowę, nadstawia uszka ale wszystko w pudełku. Wczoraj nawet wystawił brzucho do pogłaskania. :) Wyobraźcie sobie kota, który próbuje się tak powyginać w małym pudełku, żeby to brzucho jednak było na wierzchu i było dopieszczane. Komizm :)

Zobaczymy jak zareaguje na obróżkę. Wtedy będziemy powolutku wypuszczać na salony w okresach hibernacji dziecia. Szczerze mówiąc trochę obawiamy się reakcji Chaplina na żywiołowego dwulatka... Trzymajcie kciuki.

PS Zdjęcia będą, jak wreszcie małż wróci z wojaży i trochę mnie odciąży.
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Czw 24 Lis, 2016 20:35   

kciukuję
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 25 Lis, 2016 10:22   

:aniolek:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 01 Gru, 2016 14:06   

Chaplin na za sobą trudny tydzień.
W sobotę pozbawiliśmy go klejnotów rodowych, w poniedziałek by na kontroli.
Poziom stresu wrócił na kilka dni do punktu wyjścia.
Do tego podajemy oprócz kropli dopaszczowy antybiotyk - oczy ciagle ropieją.
Biedak cierpi z powodu biedunek. Najpewniej złożyło się na to kilka przyczyn - zmiana diety, stres, drugie odrobaczenie i antybiotyk. Chłopak nie ma lekko.

Biedak po zabiegu wyglądał tak:



Z dobrych wieści, Chaplin chyba wyjdzie na ludzi. Dobrym pomysłem okazała się wymiana pudełka na kocyk.
Młody ma teraz miejsce, żeby się wyciągnąć, ponadstawiać do głaskania. Dzisiaj nawet stanął do głaskania na łapkach i wypiął zadek!!! :)
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 01 Gru, 2016 17:27   

:aniolek:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
felinity 
felinity

Dołączyła: 29 Mar 2013
Posty: 1165
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Gru, 2016 21:45   

Kurcze, idziemy testować kupsko na wszelkie możliwe paskudztwa.
Do czego to podobne, żeby taki mały paskud załatwił w dwa tygodnie połowę miesięcznego przydziału żwiru czterech kotów.
Antybiotyk skończony w zeszły piątek, probiotyk podawany według zaleceń, dwukrotne odrobaczanie odfajkowane, a tu z tego kupra się leje i leje.
Dziś już z tej zgryzoty nabyłam i ugotowałam kuraka. Może z tego Chaplina taki francuski piesek (kotek).
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 05 Gru, 2016 21:50   

Olu, giardioza...
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 06 Gru, 2016 07:18   

Oli, przerzuć go na surową wołowinę choć na kilka dni. I zobacz, czy będzie poprawa. Sprawdź też, czy nie jest odwodniony..
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]