Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Pon 09 Kwi, 2018 12:50
Prosiaczek
Autor Wiadomość
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018 17:03   

Ile dla kota znaczy dom tymczasowy... :serce: Piękny kocurro :love:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018 17:16   

Ależ on musi być gigantyczny! :serce:
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
Lili 

Wiek: 29
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 148
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 19 Sty, 2018 10:57   

Wczoraj byliśmy z Prosiaczkiem u weta. Nauczeni przez Afrykę, że wyjazd do weta było baardzo problemowe, przynieśliśmy transporter z piwnicy, kocur do łazienki, żeby nie zwiał, Ukochany trzyma transporter, ja mam kocura (ręce zabezpieczone przez pazurami, wszystkie środki ostrożności zachowane). A on po prostu wszedł i nawet nie miauknął... W podróży cały czas go chciałam ojojać, uspokajać, a on po prostu się położył i w ogóle nie przejmował swoją sytuacją.

U weta baardzo grzeczny, czekamy na wyniki krwi. Wizualnie bez zastrzeżeń, jedynie zęby będą w najbliższym czasie do czyszczenia.

Z życia codziennego to kocur kocha spać na poduszkach. Już wie, że w nocy się śpi...i w sumie w dzień też, że nie ma się czego bać. Już się najadł i wybiegał, nie dostaje takiego kociego ADHD, myślę, że jest bardzo dostojny. Nie ma ochoty na zwiedzanie parapetów, szafek, jakichkolwiek wysokości. Docenia ciepłą pościel i kiedy gotuję. Poznał smak mięsa i strzelał baranki w kawałki wołowiny... :shock: Jak już mówiłam, kocur czuje się lepiej w męskim towarzystwie. Zgadnijcie więc, czyją czuprynę wylizuje.

Starałam się zrobić Prosiaczkowi nowe zdjęcia:

Wersja dostojna:



wersja druga



wyczesałam sobie drugiego kota:



Zdarza mu się tak leżeć z językiem na wierzchu. Spójrzcie, jaki czyścioszek wychodzi z kuwety. Niebawem zamienimy żwirek kukurydziany na "normalny" i może będzie lepiej. Prosiaczek, jak na faceta przystało, spędza wiele czasu w toalecie.





Polowanie:




Najprawdziwszy kot brytyjski:






I na koniec chciałabym Wam coś pokazać.



Obok niego leży ulubiona zabawka naszej Afryki - pluszowy prosiaczek... Jej zabawka została użyta tylko do zdjęcia, dla nas to wyjątkowa pamiątka, stoi na ramce ze zdjęciem. Jednak zbieg okoliczności jest niesamowity.
_________________
"Zwykła ludzka miłość polega na tym, że kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne."

Jerzy Pilch
 
 
Lili 

Wiek: 29
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 148
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 19 Sty, 2018 11:00   

Kurczę, dwa zdjęcia się nie wgrały

Wersja druga:



Najprawdziwszy brytyjski

_________________
"Zwykła ludzka miłość polega na tym, że kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne."

Jerzy Pilch
 
 
BEATA olag 

Wiek: 52
Dołączyła: 17 Sie 2014
Posty: 4939
Skąd: Piątkowo / Poznań
Wysłany: Pią 19 Sty, 2018 11:14   

Ale piękne oczyska.
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pią 19 Sty, 2018 11:28   

Lili napisał/a:
Obok niego leży ulubiona zabawka naszej Afryki - pluszowy prosiaczek... Jej zabawka została użyta tylko do zdjęcia, dla nas to wyjątkowa pamiątka, stoi na ramce ze zdjęciem. Jednak zbieg okoliczności jest niesamowity.


nie ma zbiegów okoliczności :hug: On po prostu miał być Waszym Tymczasem :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Lili 

Wiek: 29
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 148
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 28 Sty, 2018 14:23   




Prosiaczek się prawie wyciszył. Prawie każdą noc przesypia bez budzenia nas, prawie już nie stroszy pazurów. Często wskakuje na kolana, wygląda to śmiesznie, bo patrzy na osobę siedzącą i zaczyna w zabawny sposób miauczeć (głosik ma naprawdę niepasujący do jego postury :: ), trzeba zabrać ręce i zrobić miejsce dla Króla. Wskakuje, usadawia się, mruczy.

Na początku obawiałam się obsługi higienicznej kocura, ale nie ma żadnego problemu z czyszczeniem uszu, to naprawdę proste.

Prosiak ukochał sobie poduszki, nastawia pychol do drapania (ulubione miejsce- broda) i nadal zapomina wciągać język ;) Jestem zachwycona żywieniem niewybrednego kota (baranki w mięso, na talerzyku nigdy nic nie zostaje). Mamy zalecenie od Pani Doktor, żeby już więcej nie przybierał na wadze.
_________________
"Zwykła ludzka miłość polega na tym, że kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne."

Jerzy Pilch
 
 
Lili 

Wiek: 29
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 148
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 21:24   

Ostatnio widziałam tu zdjęcie jakiejś kiciuni przy miarce krawieckiej ;) Chciałabym pokazać Wam gabaryt Prosiaczka, jednak jedyny odnośnik pod ręką to męski kapeć, rozmiar 46:


Prosiaczek jest już spokojnym kotem. Do szczęścia wystarczy mu kawałek miejsca do przeciągania się, a jeśli takie miejsce jest miękkie (dywan, poduszka) to jak dla Prosiaka wygrać na loterii :)
W relacjach kocio-ludzkich mamy ogromny postęp. Prosiaczek sam woła, kiedy chce wskoczyć na kolana, lubi być drapanym po brodzie. Po każdym (nawet najkrótszym) powrocie do domu Prosiaczek przedstawia nam festiwal miłości. Ćwierka, wchodzi niemal na głowę i przytula się. Jego czułe ruchy są nadal "kwadratowe", jakby uczył się ich całkiem od nowa. Nauczyliśmy się obsługiwać go tak, by nie denerwować.









Uwielbiam robić mu zdjęcia, kiedy ziewa.





_________________
"Zwykła ludzka miłość polega na tym, że kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne."

Jerzy Pilch
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 21:35   



to zdjęcie zawojuje internety!! :love: :love: :love:
idealna profilóweczka do ogłoszenia - spojrzeniem podbije każde serce :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 23:53   

:D
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2733
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 05 Lut, 2018 23:58   

Świetne fotki! Uroczo wygląda ze szczurkiem ::
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
Lili 

Wiek: 29
Dołączyła: 31 Sie 2015
Posty: 148
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 10:14   

Imię Prosiaczka jest bardzo trafione w jego charakter, wygląd, zachowanie. Niestety muszę powiedzieć, że nie ma najlepszych manier po jedzeniu i wtedy staje się Prosiaczkiem. W kuwecie ryje niczym dzik, czyli też bliska rodzina z Prosiakiem. Przez sen chrumka. Ale to nic wobec tego, jakim jest pociesznym kotkiem. Ma dwa stany- śpiący lub chętny do zabawy. Bardzo lubi spać w swoim legowisku, bardzo lubi biegać ze szczurem w pyszczku ;)

Ostatnio w naszym mieszkaniu miało miejsce niezwykłe wydarzenie- drugi kot. Obawiałam się, że Prosiaczek będzie się nieodpowiednio zachowywał. Flaczek na początku była w klatce, Prosiaczek siedział grzecznie koło niej i próbował zagadywać. Ona niestety nie ma ochoty na flirty, więc Prosiaczek pozwolił jej odpocząć. Gdy Flaczek opuściła klatkę zachęcał ją do zabawy, niestety ona znów kazała mu spadać. On jednak się nie poddaje, radośnie biega koło niej. Czekam na moment, gdy ona przestanie nim gardzić ;) na szczęście nie ma agresji fizycznej (werbalna owszem). Dżentelmen nie korzysta z kuwety Panienki, nie zjada jej posiłków :)

Zatem już wiemy, że Prosiaczek bardzo lubi inne koty i chętnie dołączyłby do żywiołowego towarzystwa ;)
_________________
"Zwykła ludzka miłość polega na tym, że kocha się kogoś, kto jest tak miły w dotyku, że ewentualne jego wady są już nieważne."

Jerzy Pilch
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 11:04   

Kochany kocurek :)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 11:51   

Mówiłam, ze prosię to kot idealny ::
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 14 Lut, 2018 22:08   

O takiego Prosiaczka, powinny się tłumy zabijać! ::
A swoją drogą, jakoś mam słabość do pochrapujących kotów :oops:
Oczywiście o ile to taka uroda a nie problemy zdrowotne :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]