Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Pon 01 Lip, 2019 21:13
Błażej i Blałka
Autor Wiadomość
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 20 Maj, 2018 19:01   

Wczoraj w Blałce obudził się instynkt "zabójcy" oczywiście poszło o polowanie na nogę pod kołdrą co ją tak zafascynowało, że nawet Błasia przegoniła. Po udanym polowaniu położyła się na ofierze z miną zwycięzcy.
Przed przewiezieniem dzieciaków do nas otrzymaliśmy informację aby nie dawać im miękkich piłek ponieważ je zjadają. Dostosowaliśmy się, ale one szóstym zmysłem znalazły jedną zapomnianą gdzieś w kącie i na zmianę się nią bawią - jest to jedyna tak eksploatowana zabawka, nie jedzą jej tylko ją przenoszą z miejsca na miejsce i zabawom nie ma końca - codziennie piłka jest przez nas przeglądana, ale oprócz uszkodzeń eksploatacyjnych nie widać śladów podgryzania.
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 27 Maj, 2018 13:40   

Błażejki nam się rozszalały - szaleją w godzinach wczesno-porannych - 4-ta rano jest właściwą godziną do :biegów, zapasów, zabaw piłkami i tym podobnej kociej aktywności. Nadal są dzikuskami (chyba taka ich natura", ale już nie zrywają się w popłochu jak przechodzimy, a one sobie leżą na podłodze, przebywają z nami w jednym pokoju i ogółem zrobiły się mniej histeryczne. :D
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Nie 03 Cze, 2018 20:44   

























_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pią 08 Cze, 2018 20:44   

Błażejki nam się rozochociły na całego - nadal nie można do nich podejść bo uciekają, ale na widok jedzenia zapominają o każdym strachu. Nauczyły nas sprzątać: na stole , blatach nie może być absolutnie nic do jedzenia i nawet picia bo zaraz się częstują. Blałce ostatnio zabrałam kubek z sokiem bo się do niego dobierała. Każdy posiłek to dla nas opędzanie się bo wskakują na stół i próbują porwać coś z talerza, a Błażej to nawet jak nie chcemy się z nim dzielić to potrafi zdzielić łapką :D
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 12 Cze, 2018 20:44   

Ostatnio w związku z nieludzkim wręcz zmęczeniem zebrało mi się standardowo na przemyślenia. Zawsze patrzę na Błażejki jako te strachliwe, ale to nie jest strach, to komunikacja , że kontaktu sobie akurat nie życzą. Błażejki są bardziej kocie niż ludzkie. Kociaki są bardzo zainteresowane światem, potrafią chodzić za mną. Błażej dwa razy pozwolił się pogłaskać ot po prostu położył się i jak miał dosyć głasków to sobie poszedł. Blałka też pozwala się pogłaskać jeśli tego chce. Błażeja nie wolno dotykać bez jego zgody bo macha ogonem i potrafi pacnąć łapką, niezbyt mocno ,ale pacnie i patrzy na zasadzie: mówiłem, że nie to nie i nie drąż tematu! :D
Czyli mamy w domu dwa charakterne tymczasy! :D
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 16:34   

Zgodnie z moją teorią wiem, że gdzieś w kosmosie do decyzji o adopcji Błażejków dojrzewa przyszły rodzic/rodzice adopcyjni. Informuję, że warunkiem podstawowym takiej osoby/osób powinno być gadulstwo :D
Błażejki nie preferują kontaktu dotykowego - chyba ,że na ich wyraźne życzenie , ale lubią kontakt wzrokowo-gadany. Jak siadam to one polegują obok mnie i wówczas należy prawić im oczywiście komplementy i zachwycać się ich urodą co nie jest trudne. Według mnie nie ma brzydkich kotów, każdy jest piękny, ale Błażejki to z urodą wręcz przesadziły. :D
Do Blałki używane określenia to: królewna, księżniczka, maleństwo,serdeńko ,serduszko,kwiatuszek,aniołek.
Do Błażeja:przystojniak,królewicz,książę,aniołek,serduszko,kochanie. Oczywiście lista ulega ciągłej aktualizacji bo powtarzanie tych samych komplementów może znużyć więc wskazana kreatywność w tym zakresie :wink:
_________________
Monika Włodarczak
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 13 Cze, 2018 17:33   

Jak do nich mówiłam "hej, wielkie nochale", to tez słuchały i nie wyglądały na obrażone. :lol:
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018 11:53   

Neda napisał/a:
Jak do nich mówiłam "hej, wielkie nochale", to tez słuchały i nie wyglądały na obrażone. :lol:

Ale one noski to mają jak guziczki
_________________
Monika Włodarczak
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pon 18 Cze, 2018 17:59   

MonikaW napisał/a:
Neda napisał/a:
Jak do nich mówiłam "hej, wielkie nochale", to tez słuchały i nie wyglądały na obrażone. :lol:

Ale one noski to mają jak guziczki

Chyba GUZIKI? Szczególnie Błażej. :) Miłość jest ślepa... :)
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Wto 19 Cze, 2018 16:33   

Neda napisał/a:
MonikaW napisał/a:
Neda napisał/a:
Jak do nich mówiłam "hej, wielkie nochale", to tez słuchały i nie wyglądały na obrażone. :lol:

Ale one noski to mają jak guziczki

Chyba GUZIKI? Szczególnie Błażej. :) Miłość jest ślepa... :)


bo Błażej jest tygrysem i z małym nosem wyglądałby nieproporcjonalnie, a wiesz jakie łapy ma wielkie? Jak pacnie to się czuje moc! :wink:
_________________
Monika Włodarczak
 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 19 Cze, 2018 19:43   

Czy niedotykalność to cecha błażejowych futer? :) Anielka lubi moje towarzystwo, ale łapy mam trzymać przy sobie. A wyłapana pod tym samym adresem. :D
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Sro 20 Cze, 2018 04:33   

fk napisał/a:
Czy niedotykalność to cecha błażejowych futer? :) Anielka lubi moje towarzystwo, ale łapy mam trzymać przy sobie. A wyłapana pod tym samym adresem. :D

Zdecydowanie tak,niby chcą ,ale uciekają szczególnie Błażej.Może mają niemiłe wspomnienia.Może człowiek to tylko do podawania jedzenia i sprzątania kuwety :wink:
_________________
Monika Włodarczak
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Czw 21 Cze, 2018 15:44   

Błażej ma zadatki na damskiego boksera, o poranku atakuje Blałkę i ta w związku z tym ,że kruszynka to aż się kula. Zachęcony sukcesami Błażej przyatakował wczoraj rezydentkę, która tak się składa, że jest większa od niego , dostał dwa razy po nosie i skończyło się chojrakowanie. :D
Blałkę możemy już w miarę swobodnie głaskać natomiast Błażeja możemy już głaskać przy jedzeniu czyli duży sukces.
_________________
Monika Włodarczak
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pią 22 Cze, 2018 12:48   

MonikaW napisał/a:
Zachęcony sukcesami Błażej przyatakował wczoraj rezydentkę, która tak się składa, że jest większa od niego , dostał dwa razy po nosie i skończyło się chojrakowanie. :D


:lol: :lol: :lol:
 
 
MonikaW 
dom tymczasowy

Wiek: 46
Dołączyła: 25 Lis 2016
Posty: 712
Skąd: Swarzędz
Wysłany: Pon 25 Cze, 2018 10:55   

Błażej nam dojrzewa i zaczepia rezydenta albo nie dojrzewa a poczuł się pewniej - w każdym razie odwagi mu przybywa bo rezydent również większy od niego.

Blałka coraz bardziej kontaktowa i wygadana i śmiesznie popiskuje wołając Błażeja na początku myślałam , że coś się nią złego dzieje, a to tylko forma komunikacji.
_________________
Monika Włodarczak
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]