Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: brynia
Pon 07 Mar, 2016 07:27
Alfa, Beta i Gamma
Autor Wiadomość
marra 

Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Maj, 2018 21:46   

Witamy serdecznie!

Gamesz zasugerowała mi, że chyba nadszedł już czas na kolejnego posta.

Kocie życie nadal toczy się bez ogromnych rewelacji, choć muszę przyznać, że z Beciny zrobił się ostatnio niesamowity słodziaczek. Podczas codziennych mizianek tuli się do mnie łebkiem, a co najlepsze - nauczyła się wskakiwać na mnie kiedy stoję, zarzucając łapkami na moje barki! Lepi się wtedy niemiłosiernie i ani myśli sama zejść. Nie jest to wprawdzie częste zjawisko, ale nie jestem pewna, czy kiedykolwiek mogłaby zrobić cokolwiek słodszego. W ogóle, Becina przywiązuje chyba większą uwagę do relacji kocio-ludzkich - kiedy ostatnio nie było mnie tydzień w domu, cały dzień zajęło jej pokonanie obrazy i przyjęcie mnie z powrotem do łask :D Od Gamesza obrazy nie uświadczyłam, nawet - jak to zwykle po dłuższej rozłące bywa - pozwoliła mi się potrzymać na rękach bez żadnego miauknięcia (całe pół minuty)! To dopiero wyczyn!

Kocie popisy (i mała wpadka...)


Senne Kurczaczki


Słodziakowanie Beciny x1 000 000


Nie jestem pewna, czy Gamesz była spragniona, czy tylko pomagała sobie w higienie?


Jeśli opcja druga, to widać nie wystarczyło - trzeba było dokończyć na kanapie.


Gamesz w zawieszeniu


Wieczorne mizianki + szykowny zjazd


Typowy poranek - Becina żąda mizianek, Gamesz - śniadania


A... I na zakończenie Gamesz, która nie może się zdecydować, czy woli stać czy leżeć (trwała w tej pozie co najmniej dwie minuty).


Pozdrawiamy :)
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sob 26 Maj, 2018 22:01   

:love: :love:
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 26 Maj, 2018 23:13   

szczęśliwe koty :love: :love: :love: a lśnią, że aż bije po oczach :serce:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
marra 

Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018 22:04   

Ależ ten czas szybko leci! U Becinki i Gamesza wszystko w najlepszym porządku. Z ciekawostek - byłyśmy jakiś czas temu u weterynarza na kontrolnych badaniach i Gamesz.... <werble> SCHUDŁA 800 (słownie: OSIEMSET) GRAMÓW!!! Teraz waży już jedynie 5,8kg!!! Tzn. ważyła jakiś miesiąc temu, bo ostatnio znowu wydaje się zaokrąglać... W sumie niezmiennie smukła Becinka też jakby trochę przybrała, może to po prostu zapasy na zimę...? Poza tym u Kitków żadnych przebojów, a z wiekiem robią się z nich coraz większe miziaczki :)

Becik-słodziaczek


Gameszkowy placek (ze wszystkiego da się zrobić posłanie)


Kitki refleksyjne


Gamesz na swojej ulubionej podusi...


...i Becina, również na swojej ulubionej podusi.


Gamesz przychodząca na mizianki przed snem...


...musi liczyć się z ryzykiem, jakie się z tym wiąże.


Becina prezentująca jak dużego gołębia byłaby w stanie schwytać, gdyby tylko jej się chciało...


...gdy zobaczyła go na żywo...


...oraz Gamesz, tuż po wybawieniu Beciny z opresji.


Dziewczynki uparły się w tym roku na obchodzenie Halloween. Becinka klasycznie, w planach miała jedynie małe straszonko:


Gamesz z kolei, miała większe plany. Tu - szykująca się na imprezę halloweenową...


...a tu już po imprezie.


Dziewczynki serdecznie pozdrawiają...


...oraz życzą miłego dnia!
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018 22:21   

boskie foty, a opisy w niczym im nie ustępują :D
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018 22:29   

Śliczne czarnulki :serce:
 
 
marra 

Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 22 Sie, 2019 22:55   

Witamy! :) Po wyjątkowo długiej nieobecności - wracamy z MINI galerią. U Becinki i Gamesza wszystko w porządku, żadnych rewolucji zdrowotnych czy innych dramatów... Toczy się kocie życie chyba dość szczęśliwie, na co KILKA dowodów poniżej ;)

Becina - na przykład - bardzo dba o sprawność fizyczną. Nawet najbardziej skomplikowane pozycje kociej jogi - nie stanowią dla niej żadnego wyzwania.


Gamesz zresztą też lubi powyginać się od czasu do czasu (najlepiej po posiłku)...


...choć większą (niż do sportu) uwagę przywiązuje do zbilansowanej diety. Codziennie odbywa honorową wartę przy miseczce - by również mi uświadomić, jakże ważnym jest ona elementem kociego życia.


Poza jedzeniem - Gamesz gustuje w serialach animowanych (styl życia godny pochwały, czyż nie?). Przyrzekam, praktycznie zawsze gdy jakiś włączę - Gamesz ogląda go uważnie ze mną.


Becina sceptyczna wobec konstruktu upływającego czasu...


...po chwili powracająca jednak do swojej stałej roli kociej modelki.



Piękna, czyż nie? Nie popadajmy jednak w kompleksy - nawet Becinie zdarzy się czasem mała zawodowa wpadka...



No, i - żeby nie było! Gamesz też potrafi zaprezentować swój wdzięk przed obiektywem!



Becina pozostaje jednak zaborcza w kwestii kierunku, w którym ustawiają się flesze.


Gamesz na szczęście specjalnie się tym nie przejmuje - lepiej niż w świecie modelingu, odnajduje się w kartonie.
Tu jako kocia przesyłka:


A tu wykorzystująca swą rozległą wiedzę w (żałośnie łatwej, dla niej) grze planszowej:


Już ostatnio wspominałam, że dziewczynki na star... ekhm, ekhm... na dorosłość, stają się coraz większymi miziaczkami. Becina najbardziej ceni sobie czułości, kiedy człowiek idzie spać - wtedy właściwie codziennie barankuje i przytula się całym kocim ciałkiem <3




Czasem zaczyna już w łazience, wskakując na plecy osoby myjącej zęby (co robi bardzo delikatnie, ze schowanymi pazurkami).


Choć Gamesz wieczorami również zaznacza swoją obecność, to poza tym ulubowała sobie żądania czułości zawsze, gdy człowiek śmie pracować w jej towarzystwie.



A co jeśli człowiek akurat ma wolne i sam zgłasza się do mizianek? Eee, to już nuda...


Drapieżny omiauk bojowy Beciny - skierowany w stronę "świeżej" zdobyczy...


...oraz... Gamesza?


:shock:


Tak, to mógł być okrzyk w stronę Gamesza!


Nie ma jednak co panikować, Becinka to przecież na co dzień całkiem łagodny i niewinny kociak...


...a Gamesz - również łagodny - chlebek.


I choć czasem mają miejsce akty ustanawiania dominacji...


To nie ma wątpliwości, że siostrzana miłość nadal ma się bardzo dobrze <3




Pozdrawiamy!!! ::
 
 
kikin 

Dołączyła: 12 Gru 2013
Posty: 7938
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Sie, 2019 07:49   

:love: :love: :love:
_________________
Moje Tymczaski kochane :love: Lilianka, Della, Dakota, Alaska, Carlos, Santana, Sherlock, Watson, Koko, Bertil, Penelopa, Ebba, Alabama, Nebraska, Dastan, Tristan, Grafit, Kismet, Buffon, Bonucci, Okaka, Zaza, Tymek, Melisa, Fiesta
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 23 Sie, 2019 12:05   

W piątek o tej godzinie podzielam ten sceptycyzm Bety wobec konstruktu upływającego czasu... ;)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
marra 

Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 19 Cze, 2020 17:12   

Witamy!

O ile mnie algebra nie myli, to Becinka i Gamesz mają już ponad 5 lat! I powtórzę się, ale z wiekiem nadal stają się coraz kochańsze i słodsze. Na dowód - mini fotogaleria :twisted:

Becinka - wspaniałomyślnie - na przytulanki dobiera zawsze najodpowiedniejszy dla człowieka moment.


Gameszek w swojej ulubionej pozycji do spania i miziania...


...oraz Becina - sprawdzająca, czy preferencja Gameszka jest faktycznie zasadna.


Kitki oddające się jednemu z ulubionych hobby...





...i w trakcie innej lubianej zabawy - w chowanego (zero człowieczej ingerencji!).


Pamiętacie, jak wspominałam, że Gamesz uwielbia seriale animowane? Nic się nie zmieniło.


Po godzinach, Becina spełnia się jako dekoratorka wnętrz...


...a może jednak projektantka mody...?


W tym miejscu chciałabym docenić kreatywność Kiteczek w znajdowaniu kryjówek przed przerażającym kurierem:


Gameszek sentymentalna


Becinka rozbawiona


Słodkość x100000


Becinka to nie lada wygodnicka Kicia. Leżenie na łóżku, kanapie? Phi... Co to, to nie.




Ewentualnie - zamiast poduszki - człowiek też ujdzie w tłoku...




...aczkolwiek - tak, wiąże się to z pewnym ryzykiem.


Gameszek subtelnie dająca do zrozumienia, że czas na prysznic (tak jakby ona była demonem czystości... :roll: ).


Siostrzana miłość



Just chillin'


Lekcja trygonometrii


Przepraszam za skojarzenie, ale pamiętacie potyczki Waldemara Kiepskiego i Paździocha o kolejność skorzystania z korytarzowej toalety? Becinka i Gamesz nie mają takich problemów!!!


Czasem tylko sprzeczają się o kolejność zabawy ofiarą...


...jednak Gamesz wie, że z Beciną lepiej nie zadzierać.


No i to by było na tyle :D Pozdrawiamy i... pamiętajcie o myciu łapek!
Ostatnio zmieniony przez jaggal Pią 19 Cze, 2020 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 22 Cze, 2020 00:25   

Ale cudnie :serce: :serce: :serce:
Coś pięknego :jebanewalentynki:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pon 28 Gru, 2020 19:13   

Sztygar dziękuje z całego swego kocurzego serca Becinie i Gameszyjce za danie cynka Gwiazdorowi, że taki kotek sobie jest, nie ma swojego ludzia i bardzo by się cieszył z prezenciku - i Gwiazdor posłuchał! A Sztygar tak się radował:

 
 
marra 

Dołączyła: 26 Wrz 2015
Posty: 31
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 05 Lut, 2023 18:01   Aktualizacja 2023

Trochę już minęło czasu od ostatniej aktualizacji... U Becinki i Gameszki nadal wszystko super! Z każdym dniem przekonuję się coraz bardziej, że są najkochańszymi kotkami na świecie <3 Grzeczne, urocze, NIGDY i wobec nikogo nie wykazujące żadnych przejawów agresji... Przytulające się, barankujące, kładące się na człowieku, mruczące, miaukające na tyle różnych sposobów (w zależności od celów i zamiarów :wink: ), przekonujące do siebie nawet dotychczasowych anty-kociarzy ( :patyk: )... No, moja miłość tylko rośnie i rośnie :) A teraz kilka dowodów na to, jak bardzo jest uzasadniona!

Kicie zapoznające się z bezczelnym w usposobieniu prezentem świątecznym:


Co cztery łapki, to nie dwie...


Człowiekowi czasem wydaje się, że musi pracować - na szczęście Kicia wie lepiej!


Jeśli jednak nie uraczy człowieka swoją obecnością...


...to przynajmniej takimi widokami znad biurka!


Nie zapominajmy jednak, że po (nikomu niepotrzebnej) pracy - przychodzi czas na relaks! Można z człowiekiem - z własnego wyboru:


Można z człowiekiem - z przymusu:


A można tylko z siostrą:





Praca, relaks... a co z hobby?! Dla Beciny zawsze był to śpiew:


Gamesz z kolei zaczęła ostatnio odkrywać swoją stronę fashionistki...


No, i to na razie na tyle :aniolek: Pozdrawiamy <3
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 06 Lut, 2023 10:39   

Najszczęśliwsze :serce: Miód na moje serce :aniolek: :aniolek: :aniolek: :aniolek:
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]