Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Pią 27 Kwi, 2018 14:17
MANFRED
Autor Wiadomość
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2732
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018 20:34   

No śliczności na puchatości :: Ja nie wiem, jak ktoś może nie wpadać w zachwyt :roll: Poważny nietakt.
Słodka łapeczka :love:
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
Zurha 

Dołączyła: 06 Lip 2017
Posty: 3365
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 14 Mar, 2018 21:09   

Ale on ma milusi pysio :aniolek:
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Nie 25 Mar, 2018 18:46   

Najlepszy punkt widokowy dla Maniusia to parapet w jednym z pokojów. Ma tam na oku wszystkich ludzi przechodzących pod blokiem, idących na zakupy, wychodzących z samochodów. Nic nie umknie jego uwagi.

A gdyby, jakimś trafem nic się w okolicy nie działo, zawsze można rzucić okiem na "telewizorek". Wprawdzie lokatorów już w nim mało, ale czasem jakiś ruch jest. Tylko żadną miarą nie można się do nich dostać :roll:

 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2018 21:20   

Jak tam Maniuś? Ponoć jakieś zmiany się szykują... ;)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018 21:30   

Ano - szykują się :banan:

Dlatego też taka cisza w wątku - chciałam poczekać aż wszystko będzie pewne i dopięte.

I już jest: Jaggal była na PA i dała zielone światło do adopcji. Najtrudniejsze było przekonanie naszych dzieci (w sumie już nie dzieci, a nastolatków), że Maniuś musi nas opuścić, żeby znaleźć swoje własne królestwo :roll: DS już też jest gotowy na Mania - okna i balkon zabezpieczone. Mańcio jest też po przeglądzie weterynaryjnym. Nie ma powodu, żeby zwlekać...
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018 21:39   

Gdyby nastolatki Twoje chcialy upewnic sie, ze dla Manka najpieknieksze zakonczenie ratowania jego zycia to przeprowadzka do wlasnego domu, zawsze mozesz pokazac im szpitalik...
Ile kotow jeszcze czeka na cud domu..
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018 21:42   

Eva napisał/a:
Gdyby nastolatki Twoje chcialy upewnic sie, ze dla Manka najpieknieksze zakonczenie ratowania jego zycia to przeprowadzka do wlasnego domu, zawsze mozesz pokazac im szpitalik...
Ile kotow jeszcze czeka na cud domu..


Popieram i zapraszam na lekcję poglądową ;)
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2018 23:04   

Tak, wiem - Jaggal tym samym tekstem pojechała i Julka zaraz zrozumiała. Tak naprawdę to jest dobra lekcja tego, że czasem trzeba zapomnieć o sobie...

Co do szpitalika - my chętnie razem trochę pomożemy w sierpniu, tylko czy to jest bezpieczne dla kotów? Wiem, że ubiegłego lata był niezły bigos z grzybicą?
 
 
Eva 

Wiek: 39
Dołączyła: 23 Wrz 2014
Posty: 9092
Skąd: POZNAŃ
Wysłany: Nie 22 Kwi, 2018 08:23   

Oczywiscie jakiekolwiek przebywanie w szpitaliku dozwolone jest tylko dla wolontariuszy, musi odbyc sie przy zachowaniu wszelkich srodkow bhp. Kotów nie dotykamy, zmieniamy odziez, zakladamy rękawiczki i ochronne obuwie.
Samo przykscie robi ogromne wrazenie, bo czasem dopiero zobaczyc oznacza zrozumiec.
_________________
nie mogę, Kot na mnie leży.
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2018 09:22   

OK. To latem się umówimy.
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018 22:31   

No i pojechał. ..

Życie jest dziwne. Mamy w emocjach teraz taki mix:
:banan: :banan: :banan: cry: :cry: :cry: :tan:


Kto oddał tymczaska, ten pewnie zrozumie...
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 26 Kwi, 2018 22:52   

Ja rozumiem :wink:
Powodzenia Manfredku! :)
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Nie 06 Maj, 2018 20:06   

Wieści z DS Maniusia:

Dzień dobry,
piszę z relacją co tam u Maniusia po pierwszej nocce w nowym domu. Jak Panie wyszły Maniek dostał kolację, zjadł całą. Chodzi po całym mieszkaniu i zagląda we wszystkie zakamarki. Spał na łóżku w nogach, ok 1 w nocy trochę pomiauczał i spał do 9. Przychodzi do nas kiedy ma ochotę na zabawę lub głaskanie lecz szybko mu się to nudzi.
Myślę, że jak na początek jest bardzo dobrze.


Ja też myślę, że jest bardzo dobrze i Maniuś szybko objął nowe królestwo w samodzielne władanie :)
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Pon 04 Cze, 2018 21:48   

I jeszcze raz nowe wieści:


"Maniek czuje się już zupełnie jak u siebie. Mieszkanie jest jego własnością, a każdy zakamarek jest mu znany.
Myślę, że przywiązał się do nas tak samo jak my do niego. Nie mamy z Maniusiem żadnych problemów.

Miauczy na mnie i na babcie. Kiedy ktoś go woła to odpowiada miauczeniem i przychodzi( co prawda dopiero po czasie, kiedy stwierdzi, że to on podjął decyzję a nie, że przyszedł na zawołanie :) )

Zawsze śpi z kimś w łóżku, najczęściej znajdzie sobie miejsce przy twarzy. No chyba, że się obrazi( np jak drapał kanapę i został trochę pryśnięty wodą) to przyszedł dopiero rano."
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Cze, 2018 23:02   

Z pryskaniem wodą trzeba uważać - niektóre koty traktują to jak zabawę, ale u innych może powodować duży stres.
Generalnie nie sprawdza się.
Lepiej syknąć. Przynosi efekt.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]