Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: drevni.kocur
Pon 16 Kwi, 2007 08:50
Dwie kocie siostrzyczki z Umultowskiej
Autor Wiadomość
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pią 22 Gru, 2006 22:16   Dwie kocie siostrzyczki z Umultowskiej

Kotecki dla których była prośba o tymczasowy dom z tego wątku: http://marinela.webd.pl/f...p?t=139&start=0
są już u mnie.
Podjechałam dzisiaj na Umultowską, gdzie umówiona byłam z panią Wiesławą. Kotki koczowały pod jednym z domów. Dostałam je od starszej pani w (o zgrozo!! :shock: ) siatkowych workach, w jakich z reguły przechowuje się marchew lub ziemniaki.
Przełożyłam dziewczynki do kontenerka- bez problemu. I pojechałyśmy do weta. Troszku jedna popłakiwała w drodze.
Na szczęście akurat na AR-ce przyjmowała nasza wetka rodzinna. Zrobiłą przegląd ogólny obu dziewczynkom. Stan ogólny dobry, jedynie lekko wzdete brzuszki mogą wskazywać na bogate życie wewnętrzne. Cała bura, jaśniejsza i już na oko i większa waży 2,00kg, a mniejsza, ciemniejsza z białymi odmianami 1,70kg. Ta ostatnia bezproblemowo dała sobie zaaplikować Drontal, natomiast większa pokazała swój charakterek i nas podrapała.
Po powrocie do domku obie "wyprałam", uprzednio przyciąwszy pazurki. A tak dziewczynki wyglądały jak się suszyły przy kaloryferku:

Na drugim zdjęciu widać jak większa siostrzyczka myje mniejszą. Zahcowuje się jak starsza siostra i się nią opiekuję.

Na początek chrupeczki:
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Pią 22 Gru, 2006 22:24   

jakie biedne czupiradełka
Trzymam kciuki za ich zdrowie
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
dzioby125
[Usunięty]

Wysłany: Pią 22 Gru, 2006 22:30   

ale są piękne, uwielbiam buraski ach
no to masz teraz 3 księżniczki :D
cudne są, już się zakochałam
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pią 22 Gru, 2006 23:02   

Jak już dziewczynki podeschły wyniosłam do sypialni i otwarłam drzwiczki, a przed nimi postawiłam kuwetkę. Jakiś czas później znalazłam w niej siu :lol: Zważywszy, że mniejsza (moja faworytka) nasikała mi na ręcę podczas kąpieli (no jakbym kąpała niemowlę) to siu mogła zrobić tylko większa.
Jako, że dziewczynki już były suche, obsypałam je zasypką na pchły, bo pani doktor dopatrzyła się oznak ich bytności.W tym czasie ugotował się kurczaczek, dostały go pomieszanego z ryżem i siemieniem lnianym dla poślizgu. Maludy naprychały na mnie dopiero jak wydobywałam spod łóżka do jedzenia. No nie wiedziałam. że taki mały kot może tyle wchłonąć. Muszą być dwie miseczki, bo większa tej drugiej wyżera jak już swoje pokonała. Dostały więc później dokładkę. I jak ta większa włączyła motorek to się nie wyłączył chociaż się już od michy oddaliła. W końcu nastąpił ten moment, gdzie już papu zostało w miskach. Czekam teraz na "dwójeczki" w kuwecie.

a teraz to już rozproszyły się po mojej sypialni i nie sposób zrobić ładnych zdjęć, bo troszku lękliwe są.
Dziewczynka mniejsza, z białymi odmianami. Ma takie śliczne białe skarpetusie i nie chce ich pokazać, i opuszki w różnych kolorach :lol:


I "starsza siostra", jaśniejsza i zadziora- nie daje sobie w kaszę pluć.


Aha! Zapomniałabym maludy mają ok. 4 m-cy- ząbeczki jeszcze mleczne.


A Martini? Foch!! :evil: Na dzieńdobry oprychała dziewczynki i owarczała. Przyjechał Estraven po kalendarze i pyta gdzie moja kicia. No mówię, że ona za obcymi to wybitnie nie przepada no i jeszcze pańcia te małe gówna do chaty sprowadziła. Gdy wychodził zajrzałam do łazienki nie zapalając światła i mówię : O tu jest! Chciałam ją wziąć na ręce, a tam prychy, plucie i łapoczyny. To Estraven mówi: aha słyszę, słyszę. Zapaliłam światło, to mu pokazała jaki ona domowy kotek. No jakbym dzikusa w domu miała. A że wczoraj jeszcze się "ścięłyśmy" i mam ślady na ręce, a jedna z małych jeszcze mi u weta poprawiła. To mam prawicę we wzorki. Generalnie wyglądam jakbym się cięła.
No niestety stety moja kitka ma tak, że swoje frustracje związane z przebywaniem w jej okolicy innych kotów wyładowuje na mnie.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Sob 23 Gru, 2006 11:39   

maluchy przepiękne :)

Biedna twoja Martini. Mam nadzieję,że się przestanie gniewać.
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Sob 23 Gru, 2006 15:36   

W nocy były dwójeczki. I to chyba więcej niż po jednej na łebka. Dosyć głośno było, bo mnie budziły. Jedna się nieco pomyliła, bo "obie sprawy" znalazły się na kocyku w kontenerze. Ważne, że generalnie w kuwecie lub czymś co ją przypomina. Generalnie miałam "zasraną" nockę. A że sypialnia była zamknięta to panowała tam gęsta atmosfera. Ale już nie wdawam się w wymiotne szczegóły. :wink:
Kicie miały bogate życie wewnętrzne.
Za 10 dni skorzystamy z pasty, by powtórzyć odrobaczanie.
Póki co "starsza siostrzyczka" ma lekką biegunkę. Będę obserować. Czy może to być skutek Drontalu?
A wrazie jakby nadal trwało to co robić? Od razu do weta?
Siostrzyczki mają dzisiaj nieco mniejszy apetyt, już się tak nie rzucają na jedzenie i jedzą mniejsze porcje. Brzuszki nadal nadęte.
Starsza jest zdecydowanie bardziej odważna. Gdy otwarałam drzwi postanowiła trochę pozwiedzać mieszkanie.

Martini do tego momentu była w dobrym humorze, bo glizdy zniknęły pola widzenia wczoraj. Teraz jest znowu obrażona. Jak zlokalizowała, że to to znowu tu jest to wlazła na pralke i już wiedziałam, żę próba dotknięcia grozi ranami szarpanymi.
Teraz raz po razsłyszę jej posykiwanie.

Martwi mnie tylko mała, bo tak jakby jakieś glutki w nosie były.. A w tym temacie to Natty jest najbardziej doświadczona.
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
marinella 

Wiek: 44
Dołączyła: 01 Sty 1970
Posty: 9176
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 24 Gru, 2006 01:11   

po odrobaczeniu mogą być luzniejsze kupy
jesli do środy nie przejdą to proponuję do weta

a gluty obserwuj
niestety małe kociaki mają to do siebie ze w domu w ciepełku po kilku dniach wyłazi koci katar
ale podanie od razu antybiotyku powinno w ciągu tygodnia załatwić sprawę
_________________
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Nie 24 Gru, 2006 12:22   

Trochę mała wczoraj popsikiwała, ale nie dundli do ziemi, nosek raczej suchy. Będziem obserwować, ale do tego trzeba ją trochę postresować, bo nie podchodzi sama. Jej qpa jest za to bardzo w porządku

"Starsza siostra" nadal robi na luźno. Nosek w zupełnym porządku. O apetycie nie wspomnę. Wyżera nawet mojej kocicy!

Ja się pytam ile taki mały w sumie kotek może srać?! :shock: Dzisiaj już nie popełniłam błędu i zostawiłam drzwi od sypialni otwarte. W którymś momencie obudziłam się i oczęta starszej się we mnie wlepiały znad brzegu łóżka. Zgodnie z ludowymi przypowieściami na pewno czyhała n a moje życie :wink: Rzuciłam okiem na kuwetę, a jakże i poza nią również :evil: Mam za małą kuwetę. :x

Gdy już się obudziłam na dobre żadnego futra nie było w sypialni. Kitka w łazience, "starsza" też :? a maluda nie wiem gdzie była.

Martini nadal jest wysoce niezadowolona. Rozlazły się te małe glizdy po mieszkaniu. Nic sobie robią z jej groźnego syczenia i warczenia. A na dodatek ta śmiała wzięła jej myszkę na wędce, z jej kartonu, wyniosła i popsuła. Urwała z wędki i naderwała ucho! :evil:
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Nie 24 Gru, 2006 12:27   

Znowu sraka! Ja nie wyrobię!
Co podajecie w takiej przypadłości?
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Nie 24 Gru, 2006 13:50   

ja podawałam smecte
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Nie 24 Gru, 2006 14:35   

W tabletkach, w płynie, w jakiej ilości?
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
pantea 

Wiek: 98
Dołączyła: 30 Paź 2006
Posty: 3958
Skąd: Poznań - Rataje
Wysłany: Nie 24 Gru, 2006 17:55   

to jest zawiesina w saszetkach. Rozcieńczałam tyle ile sie mieściło w szczykawce (chyba 5 ml) w każdym razie takiej małej. I po każdej kupce dawałam do pyszczka.
_________________
Co obchodzi cię jak korzystam z szaleństwa – bez czy w pasach bezpieczeństwa...
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pon 25 Gru, 2006 11:17   

Wstrzymam się jeszcze, bo się chyba poprawia.

Miniona nocka już nie była przesrana. Za to nad ranem, tak pod 9, gdy już byłam w półśnie usłyszałam taki rzewne, zawodzące miauuuuuu mojej kitki. Zerwałam się na równe nogi. Już z korytarza zauważyłam, że moja kocica siedzi na środku pokoju, a między nami jedna maluda. Zawołałam kitkę... wyglądało to jak zabawa w "gąski, gąski do domu". Przebiegła obok maludy, oprychała i poszła za mną do łóżka. Tam mizianki, gdy nagle z drugiej strony łóżka wskoczyła mała kitka i włączyła motorek. Martini konsternacja, ale takiej zniewagi to ona tolerować nie będzie. Się oddaliła wydając takie krótkie ni to warczenie ni to pomruki.

Próbując pospać jeszcze trochę słyszę warczenie spod łóżka. A to "starsza siostrzyczka" warczy na myszkę, którą się bawi. :shock: Nie wiem czy to takie małe złości czy ostrzegawczo, żeby nikt nie odebrał czy po prostu maluda nauczyła się warczeć i jeszcze nie za bardzo wie jak tego dźwięku używać. W tym ostatnim utwierdza mnie, że na nią potem naprychała :lol: Nie będę wskazywac palcem na futro, od którego się takich wrogich zachowań nauczła :evil:

Maludy są coraz śmielsze. Rano już drugi raz dostały jeść w kuchni. Bo przyszły tam i się ocierały o moje nogi. Po szafkach mi prawie wchodziły. Najlepsze jak większa się z dziebka zapędziła, podleciała do mojej kitki jedzącej z miseczki i się o nią otarła. No takich poufałości to moja dziewczynka znosić nie będzie :twisted:

No i mam problem z imionami dla nich, takimi choćby roboczymi!
Mniejsza siostrzyczka ta z białymi odmianami, jest bardzo spokojna, niezbyt przebojowa, nieśmiała nadaje się dla cichej osoby ceniącej spokój.
Większa to zadziora, bardzo odważna, "lew salonowy" osoba ją adoptująca musi lubić żywe kotki.


Chylę czoła przed osobami, któe mają futra w liczbie mnogiej! No ja przecież biegam od kuwety do kuwety momentami!
Ogłaszam limi: jedna qpa, na jednego kota, na dzień!
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pon 25 Gru, 2006 11:41   

No dasz to papu czy nie?!


Dobre było, ale się skończyło, nic tu po mnie
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Villemo7 
Villemo7

Dołączyła: 10 Maj 2006
Posty: 3496
Skąd: Poznań- Grunwald
Wysłany: Pon 25 Gru, 2006 22:16   

Pojechałam dzisiaj na obiad do rodziców, a futra zostawiłam. Po powrocie (niedawno) ilość i jakość kotów się zgadzała.


Małe się biją :shock:
_________________
KOT NIE PRZYJDZIE NA ZAWOŁANIE. ODBIERZE WIADOMOŚĆ I SKONTAKTUJE SIĘ Z TOBĄ W WOLNEJ CHWILI.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]