Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruda Koteczka błąka się po Dolnej Wildzie
Autor Wiadomość
Wisienka 
Wisienka

Dołączyła: 02 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2018 18:14   Ruda Koteczka błąka się po Dolnej Wildzie

Dwa dni temu zauważyłam na swoim podwórku (przy ul. Dolna Wilda 34-38) rudą koteczkę z niebieskimi oczami (!) - przynajmniej wg podogonowej oceny mojego męża.

Sprawiała wrażenie oswojonej.
Z uwagi na jej niecodzienną urodę, uznałam że musiała zostać przez kogoś wyrzucona z domu lub uciec.

Mój mąż ją nakarmił i zrobił jej zdjęcia, które umieściłam na grupie facebookowej poświęconej zagubionym zwierzętom. Mój post został wielokrotnie udostępniony, ale nikt się po kotkę nie zgłosił.

Dzisiaj ponownie na nią natrafiłam. Popytałam o nią kilka osób na podwórku i ustaliłam, że kręci się u nas od kilku dni. Nikt nie wie jednak skąd się wzięła. Nie ma jednak nic przeciwko głaskaniu i zagadywaniu zainteresowanych nią ludzi.

Martwię się, że nawet jeśli teraz dobrze sobie radzi, to nie potrwa to długo.

Czy mogliby nam Państwo doradzić, co zrobić w tej sytuacji?

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2

Zdjęcie 3
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 08 Wrz, 2018 21:08   

Najlepiej zgarnąć do domu. Zabrać do weterynarza, sprawdzić, czy nie ma czipa.
Niemniej na ulicy oswojony kot ma marne szanse na przeżycie....

Niestety ciągle wiele osób wystawia swoje koty za drzwi w momencie, gdy zaczynają stawać się problemem.
Zwierzę trzeba by wykastrować - niezależnie od płci. Jeśli byłaby Pani skłonna zająć się nim, sfinansujemy zabieg :)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wisienka 
Wisienka

Dołączyła: 02 Lis 2014
Posty: 7
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018 19:56   

Pogłębiliśmy wywiad środowiskowy i dowiedzieliśmy się, że kotka najprawdopodobniej straciła dom około trzech lat temu. Do tej pory mieszkała na sąsiednich podwórkach, a na naszym pojawiła się niedawno.

Podobno jest wysterylizowana i dobrze sobie radzi.

Stwierdziliśmy, że w tej sytuacji będziemy ją obserwować i dokarmiać, a jeśli jej stan zdrowia się pogorszy, to zainterweniujemy.

Niestety nie możemy wziąć jej do domu z uwagi na naszą rezydentkę, która bardzo nie lubi innych kotów (poza swoim aktualnym towarzyszem, do którego dłuuuugo się przekonywała).
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018 19:58   

Warto byłoby już teraz zrobić jej ogłoszenie i szukać domu, bo to może trochę potrwać...
 
 
Morri 

Dołączyła: 24 Maj 2010
Posty: 17269
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 09 Wrz, 2018 21:20   

Wiesz, Wisienka, wszyscy tu mamy swoje koty. I wcale nie jest tak, że się super cieszą na nowych kocich lokatorów. Oswojone koty na ulicy są w szczególnym niebezpieczeństwie ze strony... ludzi. Niestety nie brak zwyrodnialców, którzy łaszącego się do nóg kota, po prostu kopną.
Nowego kota do domu i tak wprowadza się stopniowo. Najpierw kwarantanna - najlepiej w łazience. W tym czasie kota zabieramy do weta, odrobaczamy, robimy testy na FIV i FeLV. Po upływie 14 dni można zacząć stopniowo zaznajamiać koty ze sobą.
W naszych domach tymczasowych też koty muszą się dogadać i też to czasem długo trwa. Jednak tak to wygląda, jeśli chce się pomóc kotu z ulicy :)
_________________
"(...)Nie jesteś jednak tak bezwolny, A choćbyś był jak kamień polny, Lawina bieg od tego zmienia, Po jakich toczy się kamieniach."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]