Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Sob 22 Cze, 2019 09:11
Aniela
Autor Wiadomość
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018 18:09   

wiedźma napisał/a:
fk napisał/a:
Neda napisał/a:
Piękna! :)


Zdecydowanie! :) Na dodatek Dziewczyna bardzo o siebie dba i starannie pielęgnuje. A i chętnie korzysta z usług fryzjera (czesanie futerka połączone z relaksacyjnym masażem brzuszka ;) ) i kosmetyczki (manicure, pedicure ;) )


:shock:

Tak bez kocyka, pogoni i strat na zaufaniu? ::


A przepraszam, co to takiego, bo już nie pamiętamy? ;) Myślę, że już tylko weterynarz może nam o tym przypomnieć ...
 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Lis, 2018 18:17   

Robimy kroczek do przodu i ćwiczymy podnoszenie kota. Na razie na całe 15 cm, tj. z kanapy na kolana. Póki co, nie ma entuzjazmu, ale jak Anielcia wyrwie się, nie ucieka w popłochu, tylko zostaje obok mnie. Zobaczymy czy to przejściowa niechęć czy może koteczka potrzebuje kontaktu łapek lub grzbietu z podłożem :)

 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018 21:53   

:hura: No i stało się! Anielcia władowała mi się dziś popołudniu na kolana. Najpierw były 2 przednie łapki, które pougniatały mnie trochę, potem było wprowadzenie wszystkich 4 kończyn, w końcu całe ciałko legło. :jump: :jump: :jump:
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 18 Lis, 2018 22:54   

Cudne wieści ze polegla na Tobie :D całuski dla Anieli :serce: :serce: :serce:
 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 01 Gru, 2018 15:12   

Pieszczoch Anielka :)

 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 22 Gru, 2018 14:59   

Dziewczyna wciąż się rozkręca. Obawiam się, że za chwilę będzie nieoderwalna :D

 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 01 Sty, 2019 18:59   

Ostatnia noc nie była łatwa dla zwierząt.
Wiem od karmicielki Anieli, że kiedy dziewczyna wałęsała się po Naramowicach, ubiegłoroczna noc sylwestrowa sprawiła, że kotka zniknęła i wróciła dopiero po... 5 dniach. W tym roku wystrzały nie przerażały a około północy Aniela przeniosła się na trochę pod fotel. Nie skorzystała nawet ze swojej kryjówki - szafy.


 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019 11:39   

Dać poczucie bezpieczeństwa - bezcenne. :serce:
 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Sty, 2019 20:01   

Mamy kolejny progres - kotka zaczęła ocierać się o moje nogi. Robi to z myślą o posiłku...czyli zawsze, kiedy tylko znajdę się w kuchni w myśl zasady "zawsze warto spróbować wyłudzić np. drugie śniadanko" :) Co więcej, w chwilach ocierania, można kota pogłaskać. Tak, głaskanie, kiedy na podłodze stoi 6 kończyn (4 kota i 2 głaskacza), było nie do pomyślenia i jak na razie udaje się tylko w kuchni, gdyż człowiek w pionie wciąż straszy :)
Jesteśmy niczym Neil Amstrong - mały wielki krok ;) ... na który czekałam jedyne 9 miesięcy. No cóż, warto :)

 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2732
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 27 Sty, 2019 21:56   

Pewnie, że warto czekać na takie postępy. I każdy mały kroczek do przodu bardzo cieszy :D Też to przerabiałam. Dziś mój "płochacz" odstawia takie pozaky miłości, że aż czasem nie wierzę, że to ten sam kot.
Trzymam kciuki za kolejne postępy!
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 06 Mar, 2019 18:37   

Anielcia zaliczyła ostatnio wizytę u weterynarza. Pojechałyśmy na badania krwi. Wyprawa była małym dramatem w życiu kota (o czym głośno dawał znać), ale po powrocie widoczna była ulga i wyluzowanie. Dziewczyna wyraźnie dobrze i bezpiecznie czuje się w domu i o dziwo (co bardzo cieszy :D ) wizyta u weta nie wiązała się z awersją kotki do mojej osoby. Nie było focha ani strachu po powrocie.

Kitka dostała drapak, który po miesiącu obwąchiwania i rzucania podejrzliwych spojrzeń, obecnie jest ukochanym miejscem snu, zabaw, mycia etc., także musiałam ją na nim uwiecznić :)

 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 18 Kwi, 2019 09:17   

Jak się miewa Aniela? :aniolek:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 02 Cze, 2019 14:16   

Anielcia jest w trakcie diagnozowania, w tym tygodniu czeka nas jeszcze wyprawa do kardiologa, która miejmy nadzieję, że potwierdzi, iż dziewczynie nic nie dolega i jest gotowa na "przeprowadzkę" do domu stałego :wink:
 
 
Cynamon 

Dołączyła: 16 Maj 2013
Posty: 3401
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 04 Cze, 2019 07:15   

Kciuki za dobre wyniki! :good:
 
 
fk 

Dołączyła: 22 Kwi 2018
Posty: 102
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 06 Paź, 2019 16:11   

Dzień dobry :)
Po wszystkich diagnostycznych 'przygodach', kotka mogła zmienić...nie dom, lecz jego nazwę, ponieważ z tymczasowego stał się stałym :D

Jak widać, koteczka wpasowała się idealnie, więc nie było szans na jej wyprowadzkę :D
Co u nas? Jesteśmy razem już prawie 1,5 roku. Początki nie były łatwe, ale to jak jest teraz, wynagradza wszystko :) Kitka jest kochanym, mizisatym pieszczochem. Koteczka z przerażonego futrzaka zamieniła się w przylepne futerko, które trudno od siebie odkleić. Cudownie jest patrzeć na zadowolonego kota biegającego po domu z ogonem w górze i śpiącego spokojnie w różnych dziwnych pozycjach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]