Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jaggal
Nie 09 Gru, 2018 15:23
Antek
Autor Wiadomość
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Nie 30 Gru, 2018 00:23   

a ten ktoś z takimi umiejętnościami fotograficznymi to mógłby do szpitalika na sesję się pofatygować???
Foty są suuuper! Pewnie to też kwestia modela;)
 
 
iga_92 

Dołączyła: 17 Maj 2018
Posty: 28
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Wysłany: Czw 03 Sty, 2019 15:39   

napisałam PW :)
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Pon 11 Lut, 2019 10:49   

Antek pozdrawia i przysyła kilka selfików, ponoć w swoim domu czuje się już bardzo pewnie - kotka Kasi powiedziałaby, że nawet zbyt pewnie i zbyt terytorialnie, bo ponoć lubi pogonić bidulę. :roll: :twisted:

BOSS:




ANTKOWE SELFIKI:



 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 11 Lut, 2019 10:58   

Takiemu to dobrze :)
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Pią 15 Lut, 2019 13:09   

i pięknie:)
 
 
Misia 
PRAWO / złoty wolo

Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 586
Skąd: Rydzyna
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020 13:07   

DS Antka składa zażalenie - kocur miały być malutki i słodziutki - został jedynie słodziutki ::

Patrzcie, jak się chłopak ustawił!














DS donosi, że Antoś dorobił się osiatkowanego tarasu, jest milutki, słodziutki, kocha człowieków i jest kochany. Jednak niedawno przyplątały się problemy zdrowotne - jeśli ktoś ma pomysł, co doradzić, prosimy o info! ;)

Nasz koci przyjaciel po różnych żołądkowych rewolucjach jakie przeżywał przed adopcją, jak wiesz kontynuował w domu moich rodziców dietę BARF. Przez około 6 miesięcy od adopcji, kontynuowaliśmy dietę zgodnie z zaleceniami. Później stopniowo zaczęliśmy wprowadzać puszki (Mac’s/feringa/animonda carny), kontrolując jego kupki, które dalej wyglądały super, a kot niezmiennie wylizywał miskę po każdym posiłku. Około cztery miesiące od odstawienia diety BARF, Antek zaczął intensywnie wylizywać sierść na dole brzucha do samej skory. Wtedy pojechaliśmy do weterynarza, który widząc gołą skórę na brzuchu, zasugerował że to normalne zachowanie kotów po kastracji (w związku z niedoborem hormonów). Antek zaczął wtedy kuracje hormonalną - najpierw dostawał zastrzyk z częstotliwością co dwa tygodnie, z czasem raz w miesiącu. Rezultaty pierwotnie były widoczne, sierść odrastała i byliśmy zadowoleni z leczenia. W czerwcu problem powrócił - Antek liże brzuch do tego stopnia, że skóra bywa zaczerwieniona, staramy się odwracać jego uwagę od tego, ale nie zawsze jesteśmy w pobliżu...

W lipcu wykonaliśmy badania krwi, które nie wykazały żadnych nieprawidłowości - wszystkie parametry były w normie. Lekarz podjął decyzje o próbie zmiany leczenia na zastrzyki uspakajające upatrując się w lizaniu Antka problemów behawioralnych. Ciężko powiedzieć czy problem jest rozwiązany bo minął dopiero tydzień od pierwszego zastrzyku.

Czy macie może doświadczenie w takich przypadkach? Może w fundacji kot miał taki problem albo słyszeliście o takich zachowaniach? W domu rodziców nie było żadnych zmian w tym czasie, żadnych remontów, nawet moja Maluszka (czyli obcy dla Antka kot) nie była 8 miesięcy w odwiedzinach. Nie wiem co robić :( brakuje nam pomysłów, a martwimy się o niego...
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020 15:23   

Trochę mnie przeraziła ta kuracja hormonalna...
To, co mogę doradzić, to skonsultować z innym wetem...
I zrobić szeroką diagnostykę: badania krwi, ale taki pakiet rozszerzony, np. rozszerzony geriatryczny + morfologia, usg, rtg, badanie moczu.
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020 18:04   

kat napisał/a:
Trochę mnie przeraziła ta kuracja hormonalna...
To, co mogę doradzić, to skonsultować z innym wetem...
I zrobić szeroką diagnostykę: badania krwi, ale taki pakiet rozszerzony, np. rozszerzony geriatryczny + morfologia, usg, rtg, badanie moczu.


Napiszę do Kasi lub Ingi.
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020 18:30   

po prostu spadłam z krzesła - HORMONY????? Az chciałoby się powiedzieć - świetny dowcip:/

Podstawowa sprawa - jak wygląda paszcza - w sensie zęby;)

I raczej niech zmienią weta!
 
 
Misia 
PRAWO / złoty wolo

Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 586
Skąd: Rydzyna
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020 18:37   

Taaak, też mnie to powaliło...
 
 
kotekmamrotek 
kotekmamrotek

Wiek: 46
Dołączyła: 08 Cze 2014
Posty: 13579
Skąd: Luboń
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020 19:32   

I bardzo proszę o nazwę tych zastrzyków uspokajających...
 
 
Misia 
PRAWO / złoty wolo

Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 586
Skąd: Rydzyna
Wysłany: Sro 26 Sie, 2020 19:47   

poprosiłam o wyniki badań krwi i info, co Antek miał podane - jak coś dostanę, dam znaka!
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020 14:57   

Odnośnie Antka:

- nie wiadomo dokładnie co za zastrzyk dostał (ten hormonalny), bo ufając lekarzowi nie dopytali o to, ale była to pojedyncza iniekcja
- dostaje Zylkene
- weterynarz sprawdził uszy, stan zębów, sprawdzał też sierść pod kątem pasożytów
- apetyt Antkowi dopisuje
- miał mieć badany mocz i kał (odrobaczany jest regularnie); kupy robi regularnie i są ok
- mieli mu także podawać konsekwentnie te same puszki (bez drobiu, który najczęściej uczula) i zrezygnowali z przekąsek ze zbożem


tylko wyniki krwi się nie załączyły - napisałam znów do Kasi
 
 
Misia 
PRAWO / złoty wolo

Dołączyła: 04 Lut 2019
Posty: 586
Skąd: Rydzyna
Wysłany: Wto 15 Wrz, 2020 19:22   

Ja dostałam wyniki Antka, mogę przesłać
 
 
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Sro 16 Wrz, 2020 11:56   

Misia napisał/a:
Ja dostałam wyniki Antka, mogę przesłać


Dawaj! :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]