Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Czw 23 Maj, 2019 20:18
Fugu
Autor Wiadomość
Neda 

Dołączyła: 05 Wrz 2016
Posty: 3061
Skąd: Suchy Las
Wysłany: Wto 20 Lis, 2018 10:33   

O! Super!
Z pewnością dłuższa izolacja przyniosła efekty. Czekam na wieści w sprawie alergicznej części domowników. :wink:
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 06 Gru, 2018 09:51   

Fugu zwiedza teren. Takiego ciekawskiego kotka jeszcze nie znałam. Wchodzi w takie miejsca, które żadnego wcześniej nie interesowały i trzeba przyznać, że robi to z ogromną sprawnością w wdziękiem :D

Tutaj - Fugu na piętrowym łóżku:

"Nie patrz w dół! Nie patrz w dół!"



"O nie! Ja patrzę w dół!!"

 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Gru, 2018 15:16   

i to nawet na brzegu piętrowego łóżka :shock:
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 06 Gru, 2018 20:51   

A dlaczego to drugie zdjęcie takie malutkie weszło? :shock:
Cały dramatyzm sceny diabli wzięli :(

Miało być tak:

"Nie patrz w dół! Nie patrz w dół!"




"O nie! Ja patrzę w dół!!"

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 06 Gru, 2018 20:54   

Ja w obu przypadkach widzę tak samo ;)
A jak tam odwaga Fugu w kontaktach z ludzmi i rezydentką?
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 06 Gru, 2018 20:55   

Wiem - mieszam :oops: ale daję słowo - na moim widoku forum przed chwilą drugie zdjęcie było mikroskopijnej wielkości. Teraz jest właściwej... Komputery robią mi takie rzeczy...

Można usunąć ten i poprzedni wpis, sorry :oops:
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 06 Gru, 2018 21:02   

Fugu ma ciekawość i do ludzi, i do kota.

Niestety, jeszcze wystarczy szybszy ruch człowieka, czy nieprzewidziany dźwięk i znika natychmiast pod łóżkiem, czy ławą. Ale myślę, że powoli zapisuje sobie w mózgu, że człowiek nie jest zagrożeniem.

Co do kotów, to nasza rezydentka jest chyba mało towarzyskim kotem, bo nie dopuszcza do takich aktów spoufalenia się, jak zabawa. Ale po zachowaniu Fugu widać, że jest kotem i towarzyskim, i znoszącym olewanie przez innego kota.
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Nie 16 Gru, 2018 21:05   

:cry: :cry: :cry:

Trudno jest rozstawać się z tymczaskiem, ale jeśli znajduje on nowy dom, to ta gorycz rozstania jest osłodzona radością, że kot ma własny dom i własnych ludzi.

Nie było mi łatwo rozstać się z Fugu, bo wiedziałam, że jej los się nie poprawia . Jednak musieliśmy podjąć taką decyzję, bo chodziło o zdrowie członka rodziny.

W podobnych przypadkach zawsze padają te same argumenty: przecież można odczulać, można ograniczyć kontakty z kotem, itd. Oczywiście - można. Ale kiedy bliska osoba dusi się w nocy, a na co dzień oddycha ze świstem, to pierwszą reakcją natychmiastowe działanie.

Bardzo dziękuję, że potraktowaliście poważnie moją prośbę. Wiem, ze Fuguś zasługuje na prawdziwy dom i nadal będę go dla niej szukać. A na razie dziwię się tej pustce w domu ...

:cry: :cry: :cry:

 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Gru, 2018 21:08   

Fugu pierwsze chwile w klatce zniosła bardzo źle...
Ale na szczęście jakoś sobie z tym poradziła...
Nie zapeszamy, ale wygląda na to, że niedługo przeniesie się do nowego dt...
Prosimy o kciuki!

Czyż ona nie jest rozkoszna? :D







 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Wto 01 Sty, 2019 21:11   

Nowy dom tymczasowy?? CUDOWNIE!!

Ona jest wspaniała i taka... domowa. Powodzenia!
 
 
Domcziii 
Dominika

Wiek: 27
Dołączyła: 19 Gru 2018
Posty: 397
Skąd: Mosina
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019 22:40   

Dziś nadszedł wielki dzień dla Fugu, gdyż pożegnała klatke i zawitała w nowym domu tymczasowym. Fugu jest u nas od dwóch godzin około, pomyślałam, że już napiszę co u niej słychać.

Fugu jest na razie w klatce, czasem wchodzi do budki w środku, a czasem wychodzi i rozgląda się po pokoju. Jest teraz głównym zainteresowaniem rezydentów, szczególnie naszego Tośka, który wciska łapke między kraty byleby dotknąć nową koleżankę i zaszczepić. Sreberko nasze oczywiście najeżone i syczy, ale już wiem, że nie mam co się nadmiernie przejmować bo z Tośkiem było to samo, syczała a do walki nie doszło, teraz wielcy przyjaciele.
Widzę Fugu odważna jest, dała się pomiziać palcem a i też nie chowa się gdy usiąde przed klatką. Czelamy aż zacznie jeść... :)

 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 02 Sty, 2019 23:31   

Fugu to trochę niejadek, a dzisiaj w szpitaliku dostała kolacje przed przeprowadzką, więc nie zaliczajcie nieprzespanej nocy w oczekiwaniu na osuszenie miseczki :P

Super, że znalazł sie specjalnie dla niej DT i trzymam kciuki za szybką aklimatyzację! :)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 03 Sty, 2019 17:44   

Ja też trzymam kciuki :wink: To taka kochana koteczka :) Czasem cofnie się przed ręką, ale jak tylko ręka mizia to Fugu sobie przypomina co i jak i nawet brzuchol nadstawia :serce:Mam nadzieję, że klatka nie będzie długo potrzebna ;)
 
 
Hipiska 

Dołączyła: 10 Gru 2017
Posty: 111
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 03 Sty, 2019 17:58   

Super!Powodzenia w adaptacji :)
 
 
Kama 

Dołączyła: 25 Lip 2017
Posty: 153
Skąd: Koziegłowy
Wysłany: Czw 03 Sty, 2019 18:44   

:banan: Ja oczywiście też życzę powodzenia

Ciekawa jestem, jak teraz zachowa się po otwarciu klatki. U nas była zestrachana na maksa, chowała się w najgłębsze dziury i nie chciała jeść. Ruszyła dopiero po nasypaniu suchej karmy :shock: Ale potem już wiedziała, że ta mielonka na talerzyku też jest jadalna i wsuwała na wyścigi :lol:

Trzymam kciuki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]