Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jadwiga
Autor Wiadomość
wiedźma 

Wiek: 41
Dołączyła: 17 Gru 2015
Posty: 3394
Skąd: Biskupice
Wysłany: Sro 22 Sty, 2020 00:46   

Piękna burasia!
_________________
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los."
Oscar Wilde
 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Sro 05 Lut, 2020 09:03   

Nie wiem jak Ty człowiek, ale ja jeszcze nie wstaje


 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Wto 25 Lut, 2020 11:12   

Jadzia doskonale odnalazła się w domowych pieleszach. Chodzi po całym mieszkaniu, wyleguje się to na fotelu, to na kanapie. Przychodzi na porcję głasków, bawi się, obserwuje co dzieje się za oknem. Poczuła się już na tyle pewnie, iż zagląda do misek rezydentek, czasami pacnie jedną z nich, gdy ta przesadza z syczeniem. Panny jednak po chwili zapominają o drobnych niesnaskach i razem oddają się błogiemu lenistwu na łóżku. Ktoś chętny na porcje słodkiej burasi? :D




 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Wto 24 Mar, 2020 09:33   

Sezon grzewczy skończył się zatem trzeba sobie radzić w inny sposób- Jadwiga i łapanie pierwszych promieni słonecznych :D



 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon 06 Kwi, 2020 10:32   

Od ponad tygodnia Jadźka ma nową kumpelkę- Europę. Dziewczyny dogadują się, czasem do jakiś syków dojdzie, ale generalnie dramatów nie ma:)

 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020 08:43   

Jadźka odkryła uroki balkonu, gdy tylko drzwi się otworzą panna zaraz zajmuje miejscówkę na poduszce i oddaje się błogiemu lenistwu w promieniach słonecznych.





 
 
misiosoft 
The Pasiuczers

Dołączyła: 24 Lut 2013
Posty: 4701
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Kwi, 2020 08:44   

też bym tak robiła ::
 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Sro 29 Kwi, 2020 11:45   

W kwietniu mija pól roku odkąd Jadzia pojawiła się w moim domu. Proces aklimatyzacji przebiegł dość sprawnie, co prawda Jadzia nadal z rezerwą podchodzi do osób których nie zna, ale wobec mnie jest bardzo ufna. Bez problemu mogę jej wyczyścić uszy, zrobić przegląd paszczy, wyczesać jej lśniące, jedwabiste futerko, obsypać buziakami. :D Jadzia to grzeczna i ułożona kotka, uwielbia zabawy z myszką, piłeczką, ostatnio przyprawiła mnie niemalże o zawał serca. Pracuję w salonie i nagle słyszę jakiś płacz w sypialni, a to Jadzia na łózko bawi się gumką do włosów. No własnie, łózko to ukochane miejsce Jadzi w domu, Jadzia jak tylko widzi, iż szykuję się do spania jest pierwsza w sypialni, nie ma zmiłuj przed zaśnięciem musi być obowiązkowa porcja głasków :D Teraz nastał czas balkoningu i Jadziula również często gości na balkonie obserwując co dzieje się na zewnątrz. Jeśli ktoś szuka spokojnej kotki to Jadzia kandydatka idealna.








 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw 28 Maj, 2020 09:13   

Jadźka zaczyna raczyć gości swoją obecnością, pojawia się po pewnym czasie, gdy upewni się, że nic jej nie grozi :D Poza tym kicia korzysta z uroków życia, w mieszkaniu, wyleguje się na łóżko,kanapie, fotelu. Bardzo polubiła też kąpiele słoneczne na balkonie i obserwowanie świata. Uwielbia zabawy z myszką, piłką, biega wówczas jak młody kociak po całym mieszkaniu. Jadwiga to grzeczna, stateczna kocica. Co do relacji z innymi futrami są one poprawne zatem inne koty mogą, ale nie muszą być.





 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Czw 28 Maj, 2020 09:16   

kanapowe szaleństwa :D

 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Pon 29 Cze, 2020 11:42   

Jadziula odkryła nową miejscówkę na popołudniowe drzemki natomiast wieczorem niezmiennie przychodzi spać do łózka. Jadźka coraz bardziej otwiera się na człowieka, sama doprasza się głasków i uwagi. Co więcej dba o mój komfort psychiczny, gdy za dużo czasu według niej spędzam przed ekranem laptopa podchodzi i stwierdza, iż czas na pieszczoty, zabawę z piłka itp :D . Mniej ufna jest wobec osób, których nie zna, ale i tutaj mamy już mały progres.



Śliczna Burasia poleca się do adopcji.



 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie 26 Lip, 2020 10:00   

Z cyklu głasków nigdy dość :D







 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie 16 Sie, 2020 08:20   

W ubiegłym tygodniu Jadźka odwiedziła panią doktor. Powodem wizyty była kulejąca łapka. Na sczeszcie okazało się, iż to tylko stłuczenie i kotka szybko wróciła do formy :) . Podczas wizyty Jadzia była bardzo grzeczna, a foch poweterynaryjny szybko minął.



 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie 13 Wrz, 2020 11:12   

Jadzia staje się coraz większym miziakiem, sama przychodzi i domaga się głasków. Dba również  o mnie,abym pamiętała o przerwie w pracy, gdy za dużo czasu spędzam przed ekranem  laptopa Jadzi pojawia się i przypomina, iż czas na głaski i  napełnienie miseczki. Jadzia poleca się do adopcji, jest czteroletnią, ułożoną,grzeczną koteczką.




 
 
Jeanne 
Jeanne

Dołączyła: 06 Gru 2018
Posty: 464
Skąd: Poznan
Wysłany: Nie 04 Paź, 2020 09:11   

Jadzia przeszła ostatnio zabieg usunięcia części ząbków. Muszę przyznać,ze Jadwiga była bardzo grzeczną pacjentką, bez grymasów przyjmowała zaordynowana leki. Co najważniejsze zabieg jak i wizyta kontrolna u weterynarza zupełnie nie wpłynęły na moje relacja z kotką. Nie straciłam jej zaufania uff. :)
Jeszcze jeden drobny szczegół z życia Jadźki -Pani doktor stanowczo stwierdziła, iż należy wdrożyć dietę, zatem operacje odchudzanie czas zacząć.



Jak to dieta

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]