Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Chychcik i Rychcik
Autor Wiadomość
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2021 13:20   

Rodzeństwo źródłem życiowej udręki:
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6896
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 30 Wrz, 2021 18:28   

Piena napisał/a:
Rodzeństwo źródłem życiowej udręki:
Obrazek

Tru dat.
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 04 Paź, 2021 14:24   

I jeszcze w wersji wideo!



Chysio w roli typowego młodszego brata - natręta, a Ryś, starszy o kilka minut, dojrzały brat pełen wyrozumiałości dla młodszego głuptasa XD
 
 
jaggal 

Dołączyła: 13 Cze 2015
Posty: 5507
Skąd: Poznań, Winogrady
Wysłany: Pon 04 Paź, 2021 22:04   

ugh, mam flashbacki z dzieciństwa... :?
_________________
A kim to jesteś, rzekł dumny lord, że muszę ci się kłaniać?
Jedynie kotem innej maści, takiego jestem zdania!
W płaszczu czerwonym albo złotym, lew zawsze ma pazury
Lecz moje równie ostre są i sięgną twojej skóry.
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Paź, 2021 07:13   

jaggal napisał/a:
ugh, mam flashbacki z dzieciństwa... :?


Ja też! :D
 
 
Chitos 

Dołączyła: 05 Cze 2015
Posty: 3127
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Paź, 2021 22:09   

Cudowne są te widoki :cool: :aniolek:
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 31 Paź, 2021 10:17   

Chrysie, to naprawdę dobre kotki, a przy tym są takie śliiczneee!!


Jedno nieśmiałe:


I drugie będące kurtyzaną atencyjności...
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 27 Lis, 2021 10:27   

Jesień Chrysiom mija w typowo dorosło koci sposób. Po etapie niszczycielskiej kociakowatości od dawna nie ma już śladu, charaktery się ustabilizowały, więc poważnych spięć między kocimi nie ma. Większość potrzeb to wygodne posłanko, ludzka uwaga i pełna miska. Ale nie jest tak całkiem nudno i koci nie tylko śpią! Raz dziennie musi odbyć się okołomieszkaniowy rajd, w trakcie którego chłopaki galopują odbijając się od ścian i robiąc miejsce w brzusiu na obiadek. No i do listy codziennych zadań dochodzi rozwijanie pasji, ostatnio na tapecie mamy ogrodnictwo, polegające na wykopywaniu ziemi z doniczek i nieustająco podbijanie ludzkich serc marudnymi mrukami i dopraszaniem się o tulasy. Dorosłe koty górą!


 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1210
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Gru, 2021 10:46   

Dorosłe koty górą, a Chrysie podbijają serca! Ale po kolei :D

Na wieść o tym, że się zbliżam, Chychcik wskoczył do szafy na najwyższą półkę, a Rychcik zaszył się za kanapą, udając, że kota nie ma. Na dźwięk smaczków Chysio wyłonił się jednak z szafy dosyć sprawnie (jak on tam wchodzi i stamtąd wychodzi na salony to osobna historia!), poczęstunkiem nie wzgardził, a jakże, jednak chyba z nerwów połączonych pewnie z jakimś kłaczkiem spektakularnie zwymiotował :roll: Moment ten oznaczał reset kota - od tej chwili Chysio szalał już na całego, sam otwierał tubkę z przysmakami, ganiał za piórkiem, ocierał się, wskakiwał na krzesło, tulił się do poduszeczki z walerianą, zaczepiał rezydenta i miał ewidentnie parcie na szkło - aparat w ogóle mu nie przeszkadzał :lol:

W tym samym czasie Rysio nadal zalegał za kanapą, zza której został ostatecznie po prostu wyciągnięty i tak całą wizytę przeleżał sobie już z widokiem na wszystko, co wyprawiał Chysio :wink: Rychcik ze stoickim spokojem wytrzymał na kanapie całą sesję foto (a ponoć nie jest to oczywiste, bo nie zawsze wystawia się na spojrzenia gości :shock: ), więc kilka ujęć też udało mu się zrobić.

Podsumowując - to przeuroczy, pięknie uzupełniający się koci duet ::

Chychcik






Rychcik


 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 17 Gru, 2021 15:40   

Zdjęcia są śliczne! Dziękujemy! :serce: :serce:
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 27 Gru, 2021 10:50   

Okazuje się, że pomimo uporczywego dokazywania w DT Chrysie zostały ocenione przez św. Mikołaja jako grzeczne kotki i otrzymały w tym roku przepyszny prezent. Otrzymanymi puchami zajadają się ze smakiem, smaczki sprawiają, że koci zapominają o wszelkich rezerwach wobec nowych ludzi, a walerianowe zabawki pozbawiają Chrysie rozumków do reszty.
Świętemu Mikołajowi bardzo dziękujemy :)

 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 26 Sty, 2022 14:25   

Chychcik i Rychcik przeprowadzili się do nowego Domu Tymczasowego. Niestety z przyczyn osobistych nie mogłam się nimi dłużej opiekować i choć zżyłam się z tymi gamoniami niezmiernie, to cieszę się, że one nie przeżywają tego rozstania tak boleśnie jak ja :P Chłopaki zaskoczyli bardzo pozytywnie i eksplorację terenu nowego mieszkania, poza strefą podłóżkową, zaczęli już drugiego dnia pobytu. Trzeciego pokazali się ludziom. Więc istnieje uzasadniona obawa, że dzisiaj pozwolą się nawet dotknąć :o

Trzymajcie kciuki, żeby dalsza aklimatyzacja szła chłopcom równie dobrze :serce:
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
  Wysłany: Pią 18 Lut, 2022 13:17   

Hej! Chłopaki meldują się w nowym domu tymczasowym razem ze mną, nową wolontariszką fundacji ;)



Minęło już trochę czasu i pierwsze etapy poznawania się mamy za sobą. Przede wszystkim Chrysie bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły tym jak szybko mi zaufały i odnalazły się z nowym miejscu (tutaj ogromne podziękowania dla poprzedniej opiekunki, że pokazała im, że człowiek jest dobry...i oczywiście daje jeść!). To naprawdę dobre chłopaki... wystarczyło dać im trochę przestrzeni, spokoju i cierpliwości, a po 2-3 dniach wychodziły spod łóżka podczas mojej obecności w pokoju, a zaledwie po tygodniu mogłam się przekonać jakie to są pieszczochy! Zwłaszcza Chychik, którego aktualnie trzeba kilka razy dziennie porządnie wymiziać. Jego brat również potrafi okazywać czułość, pokazując jakim kochanym jest kotkiem. Ostatnio siedząc na kanapie poczułam, że ktoś mnie trąca w głowę. Odwracam się, a to Ryś barankuje mnie główką i czeka na drapanie za uszkiem :D
Pozostaje tylko jeszcze jakoś dogadać się z tym rudym kotem rezydentem... ale to w następnym poście ;)

Trzymajcie się!


Ostatnio zmieniony przez jaggal Pią 18 Lut, 2022 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7384
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 18 Lut, 2022 20:00   

Super wieści :) Trzymam kciuki za dalsze postępy :ok:
 
 
Piena 

Dołączyła: 29 Cze 2016
Posty: 2351
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 18 Lut, 2022 22:39   

Powodzenia, Chrysiątka :jebanewalentynki:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]