Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Nie 23 Kwi, 2023 19:25
Manjaro
Autor Wiadomość
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1599
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 14 Cze, 2022 10:15   

Jak Manjaro radzi sobie w bezklatkowych okolicznościach?
 
 
Megi 
Megi

Dołączyła: 19 Paź 2020
Posty: 153
Skąd: Tychy, Poznań
Wysłany: Sro 22 Cze, 2022 20:15   

Manjaro to koteczka, któr? chcia?oby si? g?aska? i miziac non stop.Ma tak puchat? i mi?kka sier??, ?e nie sposób przesta?😄 Jako pierwsza ze stada miauczeniem i s?odkimi minami domaga si? glaskow. W ferworze przytulanek barankuje i li?e te? r?ce 😳 No ale nie zawsze jest tak s?odko. Potrafi te? pokaza? inn? twarz (pyszczek) pacajac czasem ?ap? inne koty, które za bardzo wchodz? jej w parad?. Po prostu szefowa 🙂
_________________
Megi
 
 
Żywia 

Dołączyła: 25 Paź 2018
Posty: 602
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 18 Lip, 2022 10:15   

to co Mandzi lubi najbardziej to człowiek :hug2: , potem jedzonko :jesc: .
albo jedzonko a potem człowiek.
Albo może jednak człowiek bardziej albo .... :hm: ciężki wybór
o rzesz a jest jeszcze zabawa :placz:
:turla:

 
 
Żywia 

Dołączyła: 25 Paź 2018
Posty: 602
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 19 Sie, 2022 11:38   

ostatnio zauważyłam że Mandzi, która i tak była już bardzo śmiała, ośmieliła się jeszcze bardziej.
Baranki, łaszenie się o nogi, nawoływanie żeby pogłaskać - to już od dawna oferuje. Nowością jest to że nie ucieka przed głową człowieka, można wiec dać jej buziaczka w czółko bez ryzyka z kicia się spłoszy taką bliskością :kiss: . A aż się prosi żeby tulić i całować.
Nic tylko brać i kochać. :love:

 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 87
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2022 09:26   

Manjaro , czyli najodważniejsza z rodzeństwa. Po początkowym dystansie gwiazda zaczęła skracać odległość aż nagle na drugiej mojej wizycie gdy chowałam kocyki do szafki poczułam że ktos ociera się o moje nogi. Początkowo nieśmiało ale gdy usiadłam na podłodze ruszyła do ataku buty , ręce plecy nie nadążałam za jej ruchami. Manjaro jak już się przełamie to nie ma limitu na czułości lubi też przy tym być jedyna średnio jest zadowolona gdy np. jej brat Splunk podchodzi zaraz daje mu do zrozumienia mój człowiek. Ewidentnie ten kto ja przygarnie nie będzie się nudził szalenstwa z wędka wprost uwielbia do tego to miłe futerko. Naprawdę dziwię się że ona jeszcze nie ma domu to ładna puchata kotka o naprawdę ogromnym potencjale na czułości.
_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 87
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2022 09:40   

Puchata kulka uwielbiająca zabawy z wędka, która jak już się ośmieli ocierałaby sie o człowieka godzinami to chyba najkrótszy opis Manjaro. Czy się zgodzicie? Pamiętam jak na drugim dyżurze gdy chowalam kocyki krążyła obok i nagle poczulam jak ociera się o nogi to był poczatek gdy usiadlam na podłodze przypuściła atak ocieractwa , nogi rece plecy wszystko co było w jej zasięgu. Nie nadążałam z głaskaniem. Manjaro ewidentnie na ogromne pokłady czułości, do tego lubi się bawic wędka nie ma mowy o nudzeniu sie z nią. Jeśli ktos szuka kotki kontaktowej aktywnej to ona jest strzałem w 10 . Wiadomo na początku będzie ostrożnia ale jej dystans łatwo przełamać smaczkami za którymi tez szaleje. Faktem jest że średnio lubi gdy np pojawi sie jej brat Splunk i człowiek skieruje uwage na niego zaraz daje mu do zrozumienia mój człowiek. Ona zwyczajnie lubi kontakt wiec dziwię się że jeszcze nie ma domu może ktos to czyta i szuka kota miziastego to śmiało ona jest idealna.
_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Żywia 

Dołączyła: 25 Paź 2018
Posty: 602
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 27 Wrz, 2022 11:49   

w zeszłym tygodniu w siedzibie odbyły się dwie rozmowy przedadpocyjne i Manjaro była jednym z kilku oglądanych kotów. Niestety ostatnimi czasy kicia i reszta rodzeństwa zostały rozdzielone i osadzone w klatkach ponieważ wykryto u nich cryptosporidium :cry2:
Nie dość wiec że ograniczono kotom wolność to jeszcze dostają niesmaczny lek :rzyg2: . Wszystko to sprawiło, że Manjaro zawsze taka skora do głasków i domagająca się ludzkiej uwagi nieco się wycofała i w efekcie nie zaprezentowała się ze swojej najlepszej strony, tracąc tym samym szansę na potencjalny dom stały :(
A przecież to na prawdę super kot

 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 21 Paź, 2022 22:01   

Wczoraj podczas wizyty w fundacji nie wiedziałam od którego futra zacząć głaskanie... Byłam pierwszy raz, no wiecie jak to jest. Na szczęście Manjaro zaczęła mnie wołać, że ona jest gotowa i chętna :lol: i jak najbardziej mogę zacząć od niej. 3 "wąchnięcia" dłoni i zaczęło się ocieranie i prośby o dużo głaskania i drapania. Przypomnę, widziałyśmy się pierwszy raz :wink:
 
 
Żywia 

Dołączyła: 25 Paź 2018
Posty: 602
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 03 Lis, 2022 18:18   

Manjaro od jakiegoś czasu siedzi w klatce. Nie lubi tego oczywiście :marudzi: , ale znosie to całkiem nieźle. Niektóre koty stają się smutne, apatyczne, zaczynają podupadać na zdrowiu. Ale nie Mandźi. Ona przywołuje :heya2: zagaduje, ociera się o kraty, domaga głaskania :jump: . Roznosi ją energia :aaa: co widać po bałaganie jaki zostawia w klatce. Nie wiedzieć czemu często pakuje posłanko do kuwety :hm: .
Na jej usprawiedliwienie dodam, że jej siostry robią w klatkach równie duży kipisz wiec najwyraźniej to rodzinne. Ale tylko w żeńskiej linii bo Splunk dla odmiany ma ład i porządek jakby tam nie mieszkał :hmm:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1182
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 11 Lis, 2022 20:18   

Manjaro powitała mnie dzisiaj z takim entuzjazmem, że mnie rozczuliła. Pierwsza przyszła na rozpoznanie, kto zawitał do kociarni, a jak tylko wyczuła, że nic jej nie grozi, tuliła się, ocierała o mnie, barankowała, wdrapywała na kolana, wywalała na plecy, pokazując brzuchol, unosiła zadek do drapania - normalnie rewia możliwości kota, by pokazać, jak bardzo się cieszy. Z rozpędu nawet mnie polizała! Szok. Jak bardzo musi być stęskniona za towarzystwem człowieka... Gdy już się najadła, odnalazła mnie w odległym kącie w kociarni i przywołała do porządku - miziać! bawić się! No dalej, ciocia :D

 
 
Żywia 

Dołączyła: 25 Paź 2018
Posty: 602
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 17 Lis, 2022 13:31   

Klatka czasem zaburza osąd i to w dwie strony: czasem ciężko ocenić u kota wagę, stan miziastości, upodobania czy humory, a z kolei człowiek wydaje się fajny więc kot się przymila i woła o uwagę, a jak wyjdzie z klatki to się nagle okazuje że człowiek jest duży i straszni.
Klatka nie jest dobra z żadnego punktu widzenia :nie:

Jednego tygodnia na dyżurze nie przyuważyłam nic dziwnego u Manjaro :hmm:
Siedziała jeszcze w klatce. Od kot jak kot - który wolałby nie siedzieć w klatce :tak:
Tydzień później Mandżi biegała już luzem :aaa:
I patrząc na nią stwierdziłam że jakaś duża jest :szok2: Więcej kotka w kotku :love: Zapytałam inne dyżurne czy coś zauważyły i dostałam odpowiedź że to "zimowe futro" >D
Hmmm. no sama nie wiem ::

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022 00:34   

Ubuntu i Manjaro w ostatnim czasie całkiem się poszczęściło i jeszcze przed zeszłym weekendem przeprowadziły się do domu tymczasowego :) W niecierpliwym oczekiwaniu na wieści z nowego domu wrzucamy ostatnie fotki ze szpitalika, których sprawcą jest Rysiek. Dziękujemy za odwiedziny i sesję foto :aniolek: Poniżej efekty, a po więcej fajnych kadrów zajrzyjcie bezpośrednio do galerii Manjaro










 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1008
Skąd: .......
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022 23:35   

Huhu ale niezła sesja wyszła :D Warunki w szpitaliku niełatwe (szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie) także brawo za ogarnięcie tematu!
I w ogóle zdjęcie nr 2 to sztosik - ewidentny szatan mode się włączył Manjaro :lol:
Śliczna jest <3 Mam nadzieję, że m.in. dzięki takiej sesji rodzeństwo będzie miało większe szanse na znalezienie domu na stałe.
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1182
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Lis, 2022 08:13   

Cudo foteczki :aniolek: Wszystkiego dobrego dla Manjaro i Ubuntu w domu tymczasowym!
 
 
airam 
airam

Wiek: 29
Dołączyła: 01 Gru 2019
Posty: 1022
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Lis, 2022 12:20   

Magiczne, że na tych zdjęciach widać cały głupolkowaty charakter Manjaro <3
_________________
"Świat się kręci i kręci i kręci. Ponieważ kot."
Ponieważ kot Jacek Dukaj
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]