Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kibana
Autor Wiadomość
ceviche 
ceviche

Dołączyła: 03 Lis 2021
Posty: 158
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 28 Wrz, 2022 11:11   

Ze względu na cryptosporidium wszystkie koty musiały niestety zostać zamknięte w klatkach... I o ile sam brak przestrzeni łamie serce, o tyle zauważyć można, że wzmaga się kocie pragnienie miłości. Kibana widząc człowieka przez kraty, ociera się o nie, domagając się głasków. Tak jak na wolności miała tendencję do odskakiwania od ręki, tak teraz nadstawia łepek i łasi się by dać jej trochę uwagi. Z niecierpliwością czekamy na wyniki, licząc że niedługo ona oraz jej rodzeństwo będzie mogło na powrót zabalować w kociarni i mam ogromną dzieję, że postępy, które robi w kontaktach z człowiekiem będą widoczne również po wypuszczeniu z klatki.

 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 10 Paź, 2022 00:03   

We wrześniu u Kibany było naprawdę źle. Silne zapalenie jelit mogło mieć związek z cryptosporidium, powiększony woreczek żółciowy zmiany zapalne w dwunastnicy, niepokojąco pogrubienie warstwy podśluzowej. Koteczka przeszła kurację silnym antybiotykiem, ale jego dawka musiała być obniżona ze względu na stan w jakim się znajdowała. Codzienne dezynfekcje klatki, izolacja, baczne monitorowanie urobku w kuwecie, strach o każdy kolejny dzień. Aż w końcu wizyta kontrolna, na której w obrazie USG.... wszystko było idealnie :shock: Pani doktor z niedowierzania długo jeździła sonda po kibanowym brzuszku, ale nic nie znalazła. Dosłownie jakby ktoś kota nam podmienił :aniolek: Po tej wizycie byliśmy już spokojni, wiedzieliśmy, że będzie dobrze. Wyniki badań kału także potwierdziły nam, że Kibi jest już czysta i zdrowa :wink:
By nie obciążać jelit, Kibana jest na diecie monobiałkowej i jeszcze przez jakiś czas będzie dostawała probiotyki.

 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Paź, 2022 14:46   

Kibana z całej czwórki rodzeństwa jest najbardziej charakterna. To pewna siebie kotka , ktora wie co lubi a co nie i nie boi się dać ci o tym znać. Jak mi ktoś powiedział na Kibany zaufanie trzeba zapracować i to jest fakt. Gdy przypadło mi w udziale mało fajne (dla niej )zadanie czyszczenia łapek była ewidentnie na nie zła i witała sykiem , jedank z czasem i kilku romowach przy klatce :P złagodniała . Daje się pogłakac oczywiscie tam gdzie ona chce ale jest postęp. Kibana lubi też wędki i jak tylko opuści klatkę myślę , że następnym krokiem będzie zabawa. To pewna siebie panna ale ewidentnie jest miziasta :D .
_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Remanka 

Dołączyła: 20 Sty 2022
Posty: 62
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 21 Paź, 2022 23:26   

Po pierwszym spotkaniu z Kibaną mogę powiedzieć, że jest to typowa kotka "chcę, ale się boję" :wink: widać, że chciałaby być głaskana, dlatego chodzi i ociera się o klatkę, natomiast boi się jeszcze podejść do obcej ręki. Widziałam w jej oczach, że marzy,by poznać swojego człowieka i mu zaufać :wink:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1218
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 11 Lis, 2022 20:43   

Kibana przywitała mnie ucieczką i chowaniem się po kątach, na co wzruszyłam ramionami i zajęłam się dyżurem. Czułam cały czas jej wzrok na sobie :cool: Na dźwięk otwieranych puszek i napełnianych miseczek ruszyła do kuchni pierwsza :D Następnie na siestę rozłożyła się wygodnie na środku kociarni, a w zabawie z wędką okazała się najbardziej zaangażowana i skuteczna :D Przysięgłabym, że jak wychodziłam, na pyszczku Kibany malowało się rozczarowanie, że to już...





 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022 00:40   

Kibanie w ostatnim czasie całkiem się poszczęściło :) Dołączył do nas nowy Dom Tymczasowy i dziewczyna mogła w końcu wyprowadzić się ze szpitalika :) W niecierpliwym oczekiwaniu na wieści z nowego domu wrzucamy ostatnie fotki ze szpitalika, których sprawcą jest Rysiek. Dziękujemy za odwiedziny i sesję foto :aniolek:







 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1019
Skąd: .......
Wysłany: Pon 28 Lis, 2022 23:37   

Co jak co ale ostatnia fota zmiotła wszystko :lol:
@SM_team idealny mem na poniedziałek! No kisnę :turla:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1218
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Lis, 2022 08:16   

Jaka słodzinka z Kibany! :: Ostatnie foto przypomniało mi odcinek Przyjaciół, w którym Chandler ma narzeczeńską sesję foto z Monicą :lol: :lol: :lol: Gdyby Chandler był kotem, byłby Kibaną :wink:
 
 
ceviche 
ceviche

Dołączyła: 03 Lis 2021
Posty: 158
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 29 Lis, 2022 19:05   

Super te fotki powychodziły - od razu widać, że Kibana to niezła modelka!
 
 
Jabłko 

Dołączyła: 14 Lis 2022
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 01 Gru, 2022 22:30   

No więc witamy! To nasz pierwszy wpis tutaj i nie do końca wiemy, co napisać. Kibanka jest już z nami ponad dwa tygodnie. Od pierwszego spotkania jesteśmy nią zauroczeni! To prześliczna, dostojna kotka! Jest jednak bardzo ostrożna w kontaktach i jesteśmy na etapie oswajania się ze sobą. Jest bardzo wrażliwa i jeszcze stresuje się nowym miejscem.
Mamy jednak postępy :) na początku Kibanka w ogóle nie chciała wchodzić spod łóżka, gdy tylko się zbliżaliśmy, żeby dać jej smaczka to od razu syczała i była bardzo wystraszona, szukała miejsca do uczieczki. Jadło bardzo mało, co zaczęło nas martwić. Odwiedziła nas też wolontariuszka że szpitalika, żeby skontrolować stan kici i doradzić, jak możemy pomóc się jej do nas przyzwyczaić. Wdrożyliśmy kilka rad i kicia się troszkę przełamała ❤️ Naszą kartą przetargową są jej ulubione smaczki 😂 chociaż wejdzie w najciaśniejszy kąt to i tak zazwyczaj wychyla się po smaczka. My musimy się trochę nagimnastykowac, żeby do niej trafić :) Kibanka zaczęła też jeść z ręki, czasem daje się pogłaskać. Apetyt też jej dopisuje. A dzisiaj nawet bawila się wędka! Świetnie obserwuje się jej postępy, jest strachliwa, ale to wszystko jest do przepracowania 😊
Mamy w domu jeszcze jednego kota - Bekona. Narazie wciąż jesteśmy na etapie izolacji kotków, chociaż Bekon codziennie "śpiewa" jej pod drzwiami i jest jej bardzo ciekawy!
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022 00:31   

Mam nawet fotkę z tych odwiedzin i pierwszego przełamania lodów :D

Trzymam mocno kciuki za dalsze postępy :wink: Powolutku, ale do przodu :ok:
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1218
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022 09:42   

Mocno kibicuję Kibanie i Wam, żeby wszystko szło w dobrym kierunku! Kibanka to mądra dziewczynka, na pewno dojdzie do wniosku, że to chowanie się nie ma sensu :aniolek:
 
 
kitku 

Wiek: 24
Dołączyła: 13 Paź 2022
Posty: 8
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022 10:31   

Piękna Kibana poleca się w poetyckim stylu <3

Adopcja tej koteczki to rozwiązanie,
Dzięki któremu dobry dzień nie ustanie.
Ta charakterna panienka sprawia,
Że uśmiech na twarzy łatwo się pojawia.

Kibana jest niezależna i ma swoje zasady.
Chcesz ją pogłaskać? No bez przesady!
Ona sama musi przyjść na mizianie.
Wtedy to pręży się i tuli niesłychanie.

Jednak największą rozrywką dla Kibany
Są momenty, w których ją zabawiamy.
Wędki z piórkami lub piłki kolorowe
Budzą w niej zwierzę do łowów gotowe.

Zapas energii i ciekawość otoczenia
Są dla koteczki nie do wytracenia.
Wszystko to sprawia, że z tej Kibany
Jest kawał pięknej i rozkosznej damy!
 
 
Jabłko 

Dołączyła: 14 Lis 2022
Posty: 39
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 02 Gru, 2022 13:45   

Tutaj Kibanka schowana pod stelażem łóżka



P.S. Być może ktoś chciałby podarować Kibanie suplementy uspokajające (np. Zylkene) lub feromony do kontktu (np. Feliway) - na pewno poczułaby się lepiej i spokojniej.
 
 
3łapcie 

Dołączyła: 24 Lis 2020
Posty: 298
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 03 Gru, 2022 16:11   

Cudownie widzieć ją w domu ❤
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]