Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: saszka
Sob 03 Gru, 2022 23:58
Nebraska
Autor Wiadomość
Pietri 
Piet

Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 239
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 30 Sie, 2022 20:14   

Uwaga!
Nebraska pół filmu przeleżała na poduszce, na moich kolanach! Oczywiście cały czas były delikatne drapanki za uszkiem.
Obejrzałam "W głowie kota" i stosuje powitanie, na razie nie ucieka przed moją ręką
 
 
Pietri 
Piet

Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 239
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 12 Paź, 2022 18:41   

Nebraska od jakiegoś czasu wycofała się z procesu asymilacji ze mną.
Chowa się, siedzi pod szafkami. Położyłam jej tam kocyki, żeby nie leżała na panelach.
Czy koty są zazdrosne? Czy przeganiają rywali ze swoich ulubionych miejsc?
Pytam, bo dziś wskoczyła mi na łózko, w celu otrzymania porannych głasków - taki rytułał ma Piratek/Chrupek. Jak to zobaczył, wskoczył na łóżko, pacnął i przestraszył Nebraskę.
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022 09:24   

Takie chowanie się i zmiana zachowania mogą być objawem chorobowym lub ponownie w stadzie dochodzi do napięć i Nebraska jest zestresowana... Tak czy inaczej sugerowałabym w pierwszej kolejności wizytę u weterynarza.
Nie. Koty nie są zazdrosne. W naturze kotów leży rywalizacja o zasoby. A człowiek jest zasobem, do którego rezydent traci dostęp. Pirat może mieć silną potrzebę zawłaszczania zasobów bądź intensywnej terytorialności stąd niechęć do dzielenia się zasobem czyli Tobą i przeganianie Nebraski.
 
 
Pietri 
Piet

Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 239
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Paź, 2022 20:00   

Dziś rano Nebraska siedziała obok łózka i pozwalała się głaskać, nawet ... po brzuszku (nie specjalnie, przekulnęła się i moja ręka pogłaskała ją po brzuszku).
Masz rację z tymi zasobami, bo Pirat/Chrupek nawet Jacka przegania, tylko łagodniej. Poranne głaski i przytulanki są zarezerwowane dla Chrupka!
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 19 Paź, 2022 17:06   

Z tego co pamietam behawiorystka to przewidziała. Że zniknięcie Alabamy nie rozwiąże problemu w domu i wkrótce wszystko przeniesie się na Nebraskę. Musisz pracować nad rezydentami wg jej wskazówek.
 
 
Pietri 
Piet

Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 239
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 14 Lis, 2022 19:32   

Póki co stado jest w sytuacji, która raczej sama się nie rozwiąże. Stosuję zalecenia behawiorystki i zobaczymy co dalej będzie :neutral:
Nebraska wprawdzie rano owija mi się wokół ręki na "dzień dobry" i domaga się głasków, wita mnie wraz z rezydentami, jak wracam do domu i to na tyle.
Resztę dnia siedzi pod łóżkiem i patrzy.
Trzymamy kciuki za dobrą adopcje i dobry domek dla kici!
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 11:21   

Nebraska w piątek przeprowadziła się do własnego domu. Obawialiśmy się o jej aklimatyzację, czy będzie jadła, jak szybko wyjdzie spod kanapy, pod którą się zaszyła po wyjściu z transportera. Ale Nebraska postanowiła nas zaskoczyć. Z domu stałego docierają dobre wiadomości. Nebraska ma się dobrze, je normalnie, korzysta z kuwety, bawi się nawet wędką i poduszkami z walerianą, ale trzeba robić mało ruchów. Jak usłyszy, że ktoś chodzi, od razu chowa się pod biurko. Na pewno z dnia na dzień będzie lepiej. Czas i cierpliwość, a także sprzyjające warunki działają cuda. W domu stałym Nebraska jest jedyną kicią, a za towarzysza będzie miała pieska, który kotki lubi. Mam nadzieję, że wreszcie odetchnie nie nękana przez inne koty. Trzymam za nią kciuki.
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6898
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 12:47   

Po 7 latach... Niesamowite!
Wszystkiego dobrego, kiciu :aniolek:
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 19 Gru, 2022 18:20   

Płyną pozytywnie wiadomości z DS Nebraski:

Nebraska z dnia na dzień się bardziej otwiera. Z jedzeniem nie ma żadnego problemu, tak samo z korzystaniem z kuwety. Bawi się wędką, ale nie można robić gwałtownych ruchów. Wtedy ucieka ;) podchodzi wącha, ale na głaskanie jeszcze za wcześnie. Cały dom już zwiedziła. Grzeje się przy kaloryferze, biega wieczorami. Pies ją ignoruje a ona ostrożnie omija. Może z czasem nawet się polubią 😊
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 29 Gru, 2022 13:30   

Nebraska przysypia w swojej kryjówce:



Apetyt dopisuje:



Zabawy są fajne:





Obserwacja otoczenia to jedno z ulubionych czynności:



 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7385
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 29 Gru, 2022 15:16   

:serce:
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 09 Sty, 2023 12:35   

I stało się... Nebraska się otworzyła na pieszczoty! Leży w łóżku, nie ucieka i chętnie poddaje się czułościom. Cudownie widzieć szczęśliwą Nebraskę we własnym domku.



 
 
Pietri 
Piet

Dołączyła: 06 Lip 2020
Posty: 239
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Sty, 2023 21:34   

Jak się cieszę!!! tak się zachowuje po kilku tygodniach :D
Mi czasami się pozwalała tak głaskać (po ponad roku), ale jak chwytała paszczą, to przestawałam, bo odczytywałam jako JUZ DOŚĆ.
I ta fotka z rozmarzona miną.... miód na moje serce
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1019
Skąd: .......
Wysłany: Sro 11 Sty, 2023 01:27   

Łooo ale super wiadomość <3
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 17 Kwi, 2024 15:34   

Nebraska pozdrawia z DS.

Kicia ma się dobrze, ostatnie badania potwierdziły, ze to okaz zdrowia.
Uwielbia wylegiwać się w słońcu na parapecie, w nocy dzikować, w dzień spać, jest mega przylepką :)













 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]