Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Niebieska
Nie 11 Wrz, 2022 19:57
Bolko
Autor Wiadomość
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2022 11:35   

Trzymam kciuki za dalsze postępy! Kochany kocio :serce:
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1020
Skąd: .......
Wysłany: Sob 10 Wrz, 2022 14:55   

Cudowne wieści, że Bolo tak szybko się zaaklimatyzował w nowym miejscu 🤗
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1220
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 11 Wrz, 2022 10:05   

Bolko nie był wprawdzie moim tymczaskiem, ale ze względu na częste dyżury u niego zżyłam się z nim i pokochałam, jakby u mnie był. Gdy więc zapadła decyzja o przeprowadzce, nie wyobrażałam sobie, że nie będę w tej ważnej chwili z Bolkusiem. W dniu przeprowadzki do Lidy pogoda była okropna - Bolkuś musiał sobie poradzić nie tylko ze stresem związanym z transportem, ale również ulewą, grzmotami i błyskawicami :shock: Bidulek!

Znając Bolkusia, byłam przekonana, że w nowym domu poradzi sobie bez problemu, bo dla niego najważniejszy jest człowiek. Kołaczące się po głowie wątpliwości, jak odnajdzie się w nowej przestrzeni, poszły szybko w odstawkę. Bolkuś z transporterka wyszedł niespiesznie i najpierw zwiedzał mały pokój, który był przeznaczony dla niego na spokojny start w nowym miejscu. Ale szybko okazało się, że Bolkuś jest ciekaw całego mieszkania - i tak wyruszyliśmy na powolne zwiedzanie. Kocio obszedł wszystkie pomieszczenia, zerkając na nas od czasu do czasu. Kolację i wieczorne leki przyjął jakby nigdy nic. Odnotował umiejscowienie kuwet i miseczek. :aniolek: Normalnie łezka mi się w oku zakręciła, jaki z niego cudny i dzielny Pazurek :: Po obchodzie ruszył jeszcze raz do miseczki, by dojeść, dając nam sygnał: "Nie martwcie się o mnie, podoba mi się tu, będę grzeczny, możecie już sobie iść". :D

Bolko, bądź szczęśliwy w nowym domu! :love:



 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 12 Wrz, 2022 11:08   

Bolko daje radę dom już nie ma przed nim tajemnic. Kuwety obie używane i to dość intensywnie i zawartość na 6. Zaczął tez gruchać jak coś chce przychodzi i mówi gru-gru :D . Jest tez lepszy niż budzik plus minus ok 6 rano zaczyna mnie lizac po włosach jakby mówiąc hej wstawaj miska pusta. Z zaskoczeniem zauważyliśmy też że ma swój rytm dnia rano po śniadaniu chce sie bawić potem do ok godz 16 ma czas dla siebie i zabawki go nie interesują po 16 zaczyna się faza stalkera chodzi za człowiekiem wszędzie chce byc dotykany ale nadal zabawki średnio dopiero po kolacji jest czas na uwaga bieganie. Tak Bolko mimo swoich słusznych rozmiarów potrafi za wędka biegać jak sprinter i nawet są skoki. Dziś też obcinaliśmy pazurki nie był zachwycony co wokalizował ale smaczek po chyba złagodził focha. Jest przekochany wczoraj jak leżeliśmy razem z moim facetem przyszedł do nas to było urocze :serce:
_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 11 Paź, 2022 15:02   

Bolko , odkrył nowa fukcję swoich łapek. Bryka jak sarenka przez cały hol, z racji jego gabarytów towarzyszy temu dudnienie :P . Odkryliśmy też cały aresnał Bolkowych dzwięków od swoistego tak gdy trzymam miseczkę , poprzez traktorka zawsze rano gdy mnie budzi , az do niskiego mruczenia gdy obcinamy pazurki co średnio lubi. Bolko trzeba u to przynać jest kotem wytrwałym jak to opisał Marcin w poprzednim wcieleniu Bolko był zakonnikiem z zakonu żebrzacych :P gdy tylko słyszy dźwięk lodówki momentalnie jest obok ciebie. Doskonale wie że tam sa jego Cosma snacks i patrzy się na ciebie wytrwale zaś jeśli już dostał i wiecej nie może spuszcza głowę i stoi. No mistrz manipulacji . Ma też swoje zwyczaje rano jak juz zje przychodzi na materac siada tyłem i czeka na porcję głaskania. Jesteśmy szczęśliwi ze jest z nami :serce:
_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Migotka 
Migotka

Dołączyła: 01 Wrz 2019
Posty: 1612
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 16 Lis, 2022 15:13   





 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 11:58   

Boluś był na kontroli półrocznej , jak zawsze zniósł ja mega dzielnie . USG nie wykazało żadnych zmian od ostatniej wizyty , krew tez w normie . Niestety same parametry nerkowe poszły trochę w gorę. Pani DR. Paulina przepisała mu kroplówki dwa razy w tygodniu przez 3 miesiące , kiedy to znów sprawdzimy mocz. Dzięki pomocy merytorycznej dwóch wolontariuszek ( wiecie że to o was ;) ) dałam radę i Bolko prawie bezproblemowo zaliczył pierwsze kroplówki. Muszę przyznać , że on zawsze miał miłe futerko ale teraz po tych kroplówkach to już przesadził jest jak aksamit w dotyku. Aż sama myśle czy się nie podłączyć :P

Jak wiecie , mam teraz dodatkowych lokatorów Koralika i Koralinke . Bolko oczywiście nie ma z nimi kontaktu ale doskonale wie że za drzwiami pokoju Henia jakaś konkurencja jest. Niestety początkowo zareagował fochem , siedział tyłem do pokoju , potem przeniósł się do sypialni mojego faceta i tam juz pozostał. Staram się poświęcać mu tyle samo czasu co poprzednio i powoli widzę że przynosi to rezultaty. Wraca do salonu , który opuścił , nawet rano miedzy 6/7 leży z nami z łóżku i mruczy.

_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 04 Gru, 2022 12:01   

_________________
pozdrawiam ,
Lidia
Ostatnio zmieniony przez crestwood Nie 02 Lip, 2023 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2738
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022 08:58   

Miałam przyjemność poznać osobiście kawalera i muszę przyznać, że Bolko zachwyca :D Jest uroczy, grzeczny, dobrze wychowany, przywitał pięknie gości :wink: Jest towarzyski, ale nie narzuca się. Pozwolił się wygłaskać, podrapać po grzbiecie, zaprezentował jak pięknie bawi się wędką. Ma cudownie miękkie futerko. Widać, że jest zadowolony, prawdziwy Pan na włościach ::
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1220
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 02 Lip, 2023 21:25   

Stęskniliście się za Bolko? Bo ja tak :: Wieści z domu paliatywnego płyną pozytywne, w skrócie: "Bolko jest cudowny" :aniolek: Świetnie czyta nastroje domowników - gdy trzeba, przytula się do człowieka, by przekazać mu dobrą energię. Lubi wylegiwać się z domownikami w łóżku :: Bliskość człowieka zdecydowanie jest dla niego ważna. Coraz bardziej lubi wyczesywanie futerka :aniolek:





 
 
Cotleone 
Don Vito & co

Dołączyła: 11 Maj 2015
Posty: 2738
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 03 Lip, 2023 09:39   

No pewnie, że się stęskniłam. Oczywiście, że jest cudowny :love:
Głaski dla kawalera ::
_________________
Mruczenie jest bardzo ważne. Mruczenie wygrywa za każdym razem. (T. Pratchett)
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7386
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 03 Lip, 2023 09:53   

Czyżby udało mu się trochę schudnąć, czy to takie sprytne ciasne kardy? :lol:
 
 
Lida 
LidaZ

Wiek: 38
Dołączyła: 18 Sie 2022
Posty: 89
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 03 Mar, 2024 11:52   

Bolek ostatnio zaliczył ważny krok , dołączył do grona bezzębnych kotów . W połowie stycznia , nagle nie chciał zjeść śniadania. Od razu wzbudziło to nasz niepokój ponieważ on nigdy nie odmawia jedzenia . Umówiliśmy się na wizytę u dentysty następnego dnia , okazało się że wraz z wiekiem dziąsła kawalera odsłoniły ukryty korzeń co powodowało dyskomfort i krwawienie. Pozostałe zęby też już nadawały się do usunięcia wiec Pani wet podjęła decyzje o całkowitej sanacji. Bolusia czekało tez zdjęcie RTG by sprawdzić czy ma więcej korzeni do usunięcia. Jednak przed tym zabiegiem jako kot nerkowy i białaczkowy wymagał kontroli u dr. Strychalskiej.

Podczas kontroli Bolek dzielnie zniósł pobieranie krwi , moczu , mierzenie ciśnienia jak i USG. Poza podwyższonym białkomoczem co może być wynikiem stanu zapalnego jamy ustnej reszta badan , w tym stan nerek bez pogorszeń . Dostaliśmy zielone światło na zabieg.

W dniu zabiegu Bolek jak zawsze na widok transportera dał susa i trzeba było go złapać , w gabinecie widać było , ze ten łagodny olbrzym boi się , przyznam , nie widziałam u niego takiego spłoszonego wzroku nigdy jak wtedy gdy znikał za drzwiami szpitalika z panią weterynarz. Wszystko jednak się udało i Bolek był do odebrania , usunięto mu resztę zębów i 4 korzenie . Po powrocie do domu mimo końskiej dawki opatów nie omieszkał mnie osyczeć w końcu to ja jestem winna jego sytuacji  . Niestety nie docenił również wstawania o 2 w nocy by mu podać przeciwbólowe jednak najważniejsze ze wszystko goi się ładnie . W najbliższym czasie czyli 20 marca czeka nas kontrola nerek po narkozie i zabiegu .


Bolus większość czasu spędza ze swoim tata w ich jaskini . A dokładnej z moim partnerem w sypialni . Są nierozłączni , spia razem jedzą razem to wielka męska miłość . Poza tym od czasu do czasu zażywa sportu w postaci polowania na swoja ulubiona piłeczkę czy szmatkę. Większość czasu spędza jednak na materacu Marcina przykryty kocykiem , gdyż to wyjątkowo ciepłolubny osobnik.
_________________
pozdrawiam ,
Lidia
 
 
Estel 
Cat Lady

Wiek: 35
Dołączył: 24 Lip 2015
Posty: 51
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 05 Mar, 2024 02:40   

Trzymamy mocno kciuki, żeby wszystko dalej szło OK i Bolko czuł się dobrze :kwiatek:
_________________
"Icicle, icicle, where are you going? I have a hiding place, when spring marches in..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]