Fundacja 'Koci Pazur' Strona Główna Fundacja 'Koci Pazur'
Fundacyjne forum kociarzy z Poznania

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eli
Autor Wiadomość
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 20 Cze, 2021 10:50   

Migotka napisał/a:
Jak się ma cudowny dwupaczek?

O właśnie, jak się ma parka? :)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
Ada 

Dołączyła: 17 Gru 2014
Posty: 203
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 18 Wrz, 2021 16:40   

dlugo bylo super.... ostatnio zauwazylam, że Eli chudnie i nie chce sie bawic z Maciusiem..Apetyt ma ale tylko na surowine. Zaczela ez wiecej pic. Konieczny wet. Martwie sie....
_________________
ada
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 21 Wrz, 2021 21:53   

Eli od poniedziałku codziennie u weta. Obraz usg i wyniki krwi wskazują na Triaditis.
Na usg widac powiększoną śledzionę, o zwiekszonej ziarnistości miązszu (marmurkowa), trochę pogrubiałe jelita, poszerzoną dwunastnicę i watrobę oraz przewody żółciowe, wyrażnie powiększone węzły chłonne krezkowe.
W wynikach krwi mamy niestety parametry watrobowe bardzo podwyższone (Eli ma objawy żółtaczki), podwyższoną lipazę, wysokie WBC i obniżone parametry czerwonokrwinkowe.
Zostały wdrożone kroplówki, żeby wypłukać bilirubinę, ale nie mozna z nimi przesadzić, bo mamy też anemię.Poza tym Eli dostaje leki na wątrobę, antybiotyk i od jutra Epo.
Na szczęście je. Zalecona została karma gastro.
Ale rokowania są bardzo ostrożne...
Kciuki bardzo potrzebne.
 
 
Ada 

Dołączyła: 17 Gru 2014
Posty: 203
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 22 Wrz, 2021 13:45   

Elunia po trzech dniach wizyt u weta i kroplówkach. Tak jak napisała Kasia wyniki ma bardzo złe. Pani doktor powiedziała też, że ściany chyba śledziony są bardzo pogrubione i ona jeszcze takich nie widziała :( Nie możemy ustalić przyczyny tego wszystkiego bo wykluczyliśmy zatrucie co bylo jnajbardziej prawdopodobne. Może to byc koronawirus. A Ja nie wiem czy to nie ma związku z tymi wielkimi torbielami jakie miała usuwane w 2018 roku. A była to bardzo inwazyjna operacje polegająca m.in. na rozcięciu i usunięciu części wątroby. Na szczęście Elunia ma apetyt cały czas i chętnie je karmę gastro którą dostała od weta i też od Kat. Eli nie ma też gorączki. Kat dała też dla Eli zastrzyki epo i Zentonil i bardzo mnie wspiera w tej trudnej sytuacji. Kasiu bardo dziękujemy !
Mam robić Eli kroplówki podskórne, kiedyś to robiłam i oby mi się udało.

Kciuki potrzebne by ta cholerna bilirubina się wypłukała bo to teraz najważniejsze.
_________________
ada
 
 
Ada 

Dołączyła: 17 Gru 2014
Posty: 203
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 28 Wrz, 2021 18:31   

Elunia po wizycie kontrolnej wczoraj. Wyniki lepsze ! I tez po jej zachowaniu to widac :) Pęcherzyk żółciowy który miał bardzo grubą ściankę pomniejszył tę ścianke. Watrobe ma dużą ale ona zawsze tak miała...Martwi wet śledziona bo nie najepiej wygląda.... Pani doktor mówi, że albo mega zapalenie albo chłoniak :( Czekamy na rozmaz i wyniki morfolgii. Pozytwywne jest też to, że Elunia mimo tych wszystkich wizyt u weta i u Kat na kroplówki podskórne /ja nie dalam rady/ na które ją podstępnie zabiarałam, jazdę autem trwajacą godzine w każdą ze stron przychodzi do mnie i się przytula :) Mam nadzieję, ze jakoś rozumie, ze to jej pomaga. I i ta cholera bilirubina spada !!!!!!
_________________
ada
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 26 Paź, 2021 21:55   

U Eli samopoczucie dużo lepsze, ale ostatnie wyniki krwi nie były jeszcze dobre.
W przyszłym tyg. Eli ma kontrolę - usg i kolejne badania krwi. Zobaczymy, czy tym razem będzie lepiej... Kciuki potrzebne!



 
 
Ada 

Dołączyła: 17 Gru 2014
Posty: 203
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 04 Lis, 2021 15:00   

Elunia dziś miała dzień pełen wrażen, najpiew byliśmy u dr Grussa na USG. Koteczka ma wiele zmian świadczących o stanach zapalnych szczególnie jelit ale tez trzustki i śledziony, na szczeście nie ma cholestazy, która byłaby zagrożeniem życia. Eli w czasie badania zachowywała się super - lekarz określił: "jakby sobie brzyszek na plaży opalała: :) )) Wyniki pozwolą wdrożyć odpowiednie leczenie ale na ten moment nie ma zagrożenia życia ! Potem pojechałyśmy na badania krwi do Lubonia. Po tych wrażeniach od rana, Eli miała bardzo gorące uszka i główkę ale tempeturę miała na szczęście w normie. To ze stresu pewnie. Krewka tez nie za bardzo leciała ale po 4 :roll: wkłuciach udało się wreszcie pobrac potrzebne próbki. A potem juz powrót do domku i śniadanie i obiad razem wciągnęła w minute bo strasznie glodna :)
_________________
ada
 
 
Ada 

Dołączyła: 17 Gru 2014
Posty: 203
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 23 Paź, 2022 17:45   

U Eluni po perypetiach zdrowotnych w zeszłym roku ani śladu. Przez jakiś czas była na karmie weterynarynajnej ale już od połowy roku je wszystko z wielkem apetytem. Tzn nie za bardzo wszystko bo najbardziej kocha surowe mięso a z karm w puszce najchętniej Doline Noteci i to tylko z kaczką :) Karma Max i Animonda jest wg niej niezjadliwa :) Poza tym stala się bardzo przytulaśna i śpi najchętniej przytulona do mojej szyji prawie na głowe i wchodzi diablica. Ale przy tym tak słodko mruczy, że trudno ją przesunąć. Oczywiści love z Małym Maciusiem trwa.
_________________
ada
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 26 Sty, 2023 23:32   

Jakie wieści u Eli i Małego Maciusia? :)
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2023 12:33   

Halo, halo? Co tam?
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
saszka 
Babcia Wierzba
Leniwiec Poldek

Dołączyła: 30 Wrz 2015
Posty: 6882
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 17 Wrz, 2023 18:10   

Jak się ma Eli?
_________________
If cats looked like frogs we'd realize what nasty, cruel little bastards they are. Style. That's what people remember.
 
 
miyazawa 

Dołączyła: 29 Cze 2017
Posty: 1008
Skąd: .......

Wysłany: Nie 07 Sty, 2024 16:08   

Eli wraz ze swoim kompanem Małym Maciusiem, przeniosły się wczoraj do nowego domu tymczasowego :serce:
To kotki typu strachulcowego, także kciuki mocno potrzebne za ich szybką aklimatyzację!

Ostatnio zmieniony przez miyazawa Nie 07 Sty, 2024 16:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
crestwood 

Dołączyła: 03 Wrz 2020
Posty: 1180
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 07 Sty, 2024 16:10   

Mocno trzymam kciuki za aklimatyzację! :good:
 
 
Niebieska 
Niebieska

Wiek: 34
Dołączyła: 13 Paź 2017
Posty: 7376
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 07 Sty, 2024 17:15   

Kciuki!
 
 
kat 

Dołączyła: 18 Mar 2013
Posty: 15132
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon 15 Sty, 2024 17:57   

Jak Eli po tygodniu w nowym dt?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
x
"Strona internetowa oraz forum Fundacji dla Zwierząt Koci Pazur" wykorzystuje pliki cookies.
Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie plików cookies w celach statystycznych. [więcej informacji]